Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> temat ogórkowy cz.2 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 23/10/2010 12:47
Na Monte Cassino jest sklep z dużym wyborem piwa. Możesz zadzwonić/napisać z zapytaniem czy to mają...
http://www.elysiumsklep.pl/kontakt.html


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6919 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 23/10/2010 15:17

  pojka napisał:  
siemanko szukam lokalu na przyjecie weselne do 30 osob moze ktos polecic jakies restauracje z cateringiem z gory dziekiPodłączam się ;)


pojka
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6981 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 23/10/2010 18:13
:)


Wychowany na osiedlu ZELECHOWO w moim sercu

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7316 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 24/10/2010 15:55
Pytałem się kiedyś tutaj o rentę rodzinną i kwestie zaświadczenia z uczelni. Niestety wciąż nie dostałem tego zaświadczenia (czekanie na decyzję w sprawie powtarzania przedmiotów) i stąd pytanie.. czy jeżeli zaświadczenie zaniosę dopiero w listopadzie to nie dostanę wyrównania za październik ? Czy muszę je konieczne dostarczyć, nawet w ostatni dzień października, żeby dostać pieniądze także za ten miesiąc ? Decyzje o wstrzymaniu już dostałem..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7234 dni

***
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 24/10/2010 23:13

  śmielaq89 napisał:  
Pytałem się kiedyś tutaj o rentę rodzinną i kwestie zaświadczenia z uczelni. Niestety wciąż nie dostałem tego zaświadczenia (czekanie na decyzję w sprawie powtarzania przedmiotów) i stąd pytanie.. czy jeżeli zaświadczenie zaniosę dopiero w listopadzie to nie dostanę wyrównania za październik ? Czy muszę je konieczne dostarczyć, nawet w ostatni dzień października, żeby dostać pieniądze także za ten miesiąc ? Decyzje o wstrzymaniu już dostałem..Wygląda na to, że jeśli dasz zaświadczenie w listopadzie, to kasa za październik przepadnie, jednak najlepiej będzie jak przejdziesz się do ZUS-u się zapytasz. Swoją drogą jest to kwestia dość kontrowersyjna, bo mimo braku zaświadczenia nadal jesteś studentem, a rentę możesz pobierać aż do momentu skreślenia z listy studentów.
Z jednej strony jest art. 135 (USTAWA z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych), który mówi, że:
"W razie ustania przyczyny powodującej wstrzymanie wypłaty świadczenia, wypłatę wznawia się od miesiąca ustania tej przyczyny, jednak nie wcześniej niż od miesiąca, w którym zgłoszono wniosek o wznowienie wypłaty lub wydano z urzędu decyzję o jej wznowieniu, z uwzględnieniem ust. 2."
Jednak z drugiej strony na stronie ZUS-u (LINK) jest napisane, że:
"W razie zatem zbyt długiego oczekiwania na zaświadczenia pracodawców, uzasadniające prawo do świadczeń i ich wysokość lub na zaświadczenie szkolne, wniosek należy zgłosić bez tych dokumentów, a następnie uzupełnić brakującymi dokumentami w terminie wyznaczonym przez organ rentowy."

A tak na przyszłość: Ucz się pilnie! [:


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7316 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 24/10/2010 23:40
W ZUSie pewnie dowiem się tego samego. Co nie zmienia faktu, ze zaświadczenie by się przydało. Zwłaszcza że tak jak napisałeś.. cały czas jestem studentem. Pewnie sami tego na uczelni nie potrafią logicznie wytłumaczyć :P

A co pilnej nauki..
Napiszę tylko tyle, bez rozwijania wątku.. przyczyna przyznania renty jest także przyczyną nie do końca udanej sesji.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Perlej
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 01:51
jak ddostaniesz zaswiadcznenie w listopadzie na ktorym bedzie napisane ze kontynuujesz nauke od pazdziernika to dostaniesz wyrownanie. ja czesto sie spozniam z doniesieniem zaswiadczenia i zawsze mi pieniazki przysylaja. co innego jak tam bd ze od listopada zowu sie uczysz , wtedy sprawa jest czywista


Gdyby interesowała mnie piłka, to zostałbym piłką.

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7316 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 08:09
Tzn. wtedy będzie data listopadowa choć na zaświadczeniu będzie że studiuję w 2010/2011. Też mi się wydaje że powinni wyrównać ale te "mądre" głowy w ZUSie zawsze coś wymyślą. Od zabierania to oni są pierwsi..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7403 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 09:06
wie ktoś może, czy gdzieś w Szczecinie refundują z NFZ leczenie kanałowe zęba? Albo przynajmniej część. Jeśli coś takiego w ogóle jest.


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6953 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 12:12

  Pit. napisał:  
wie ktoś może, czy gdzieś w Szczecinie refundują z NFZ leczenie kanałowe zęba? Albo przynajmniej część. Jeśli coś takiego w ogóle jest.jak zajdziesz w ciąże to wszędzie :P a tak na poważnie to chyba za półdarmo studenci Pamu mogą kanały wyczyścić. ponoć nieraz robią lepiej niż taki nfz dentysta, robiacy nie raz na odpierdol.


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6091 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 13:20

  Tony Montana napisał:  

  Pit. napisał:  
wie ktoś może, czy gdzieś w Szczecinie refundują z NFZ leczenie kanałowe zęba? Albo przynajmniej część. Jeśli coś takiego w ogóle jest.jak zajdziesz w ciąże to wszędzie :P a tak na poważnie to chyba za półdarmo studenci Pamu mogą kanały wyczyścić. ponoć nieraz robią lepiej niż taki nfz dentysta, robiacy nie raz na odpierdol.No ja bym zębów studentom nie oddał.Od wielu lat chodzę do prywatnych i nie narzekam a dentystę z NFZ odradzam każdemu,złodzieje i amatorzy.Dobrze na tym nie wyjdziesz.


AM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7037 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 14:13

  szpadel_85 napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  Pit. napisał:  
wie ktoś może, czy gdzieś w Szczecinie refundują z NFZ leczenie kanałowe zęba? Albo przynajmniej część. Jeśli coś takiego w ogóle jest.jak zajdziesz w ciąże to wszędzie :P a tak na poważnie to chyba za półdarmo studenci Pamu mogą kanały wyczyścić. ponoć nieraz robią lepiej niż taki nfz dentysta, robiacy nie raz na odpierdol.No ja bym zębów studentom nie oddał.Od wielu lat chodzę do prywatnych i nie narzekam a dentystę z NFZ odradzam każdemu,złodzieje i amatorzy.Dobrze na tym nie wyjdziesz.ja jestem zadowolony z ich usług ;) znaczy studentów - a czasami jakie fajne Panie przychodzą ;)


http://nurek-poszukiwania.home.pl/home/
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7234 dni

***
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 14:51

  Perlej napisał:  
jak ddostaniesz zaswiadcznenie w listopadzie na ktorym bedzie napisane ze kontynuujesz nauke od pazdziernika to dostaniesz wyrownanie. ja czesto sie spozniam z doniesieniem zaswiadczenia i zawsze mi pieniazki przysylaja. co innego jak tam bd ze od listopada zowu sie uczysz , wtedy sprawa jest czywistaTo byłoby rozsądne, gdyby było tak jak napisałeś, ale oni wymyślają sobie art. 135. Więc jeśli dostajesz kasę, to znaczy, ze ZUS wybiórczo traktuje ten artykuł i czasem o nim nie pamięta, a czasem sobie o nim przypomni... Dla mnie żałosne jest to, że co roku wydają kasę na nowe legitki, zamiast zrobić takie, które by się przedłużało... ale skoro koszty pokrywa państwo, to co optymalizować koszty.


  śmielaq89 napisał:  
Tzn. wtedy będzie data listopadowa choć na zaświadczeniu będzie że studiuję w 2010/2011. Też mi się wydaje że powinni wyrównać ale te "mądre" głowy w ZUSie zawsze coś wymyślą. Od zabierania to oni są pierwsi..Czyli pewnie przekonasz się gdy dostaniesz kasę. A co do mojej uwagi o pilnej nauce, to sorki.


Zmieniając temat.

Jak Wam się podoba to logo:
Obrazek jpg wstawiony na forum

Dla mnie to jakaś mewa, ewetualnie startujący samolot, skojarzenia z pływactwem dalekie...

Ostatnio edytowany przez: Plum, 25 października 2010, 15:01 [2 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7235 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 15:38
mi się podoba ;)


Prawa Strona
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6329 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 16:18

  kijevo napisał:  
mi się podoba ;)mi również, całkiem spoko


"Nigdy się nie poddaj - to prawdziwa sztuka"
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8143 dni

*
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 17:22
Orien=tuje sie ktos czy jak chce sie zakonczyc stara umowe na telefon, zmienic wlasciciela i podpisac nowa to trzeba- to robic w glownym salonie- czy mozna w takim malym ( np. w centrum handlowym)?


MKS
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7842 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 17:37

  Vega napisał:  
Orien=tuje sie ktos czy jak chce sie zakonczyc stara umowe na telefon, zmienic wlasciciela i podpisac nowa to trzeba- to robic w glownym salonie- czy mozna w takim malym ( np. w centrum handlowym)?Jeśli chodzi Ci o zmianę operatora to możesz to zrobić w każdym salonie. Ja jak zmieniałem operatora to właśnie w centrum handlowym.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8143 dni

*
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 25/10/2010 17:39
Nie chce zmieniac operatora. Zakonczyc poprzednia umowe (byla na kogos innego). Zaplacic za duplikat karty i podpisac na siebie nowa umowe w PLUSie


MKS
Greg_Haas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6557 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 26/10/2010 12:37

  oczko82 napisał:  

  pojka napisał:  
siemanko szukam lokalu na przyjecie weselne do 30 osob moze ktos polecic jakies restauracje z cateringiem z gory dziekiPodłączam się ;)do 30 osób to np. zamkowa :)
zamykaja wtedy jedna sale
jedzenie dobre sala ladna i przyjemna, obsluga mila :)
jak wybierzesz konkretne menu a nie rozdawanie kart gosciom to cena tez nie powinna byc zabojcza
normalnie weselamaja w standardowych cenach a mozna sie dogadac co do menu, obslugi, wystroju sali itp. i wtedy cena jest kalkulowana indywidualnie
moim zdaniem warto podjechac i pogadacKibic
IP: zapisany
Na forum od 7316 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 26/10/2010 13:21
Remedium (róg Wojska Polskiego i Curie-Skłodowskiej). Siostra ze szwagrem robiła na 50 osób i było w sam. Nie za drogo i kameralnie. Do tego jeżeli okres wiosenno-letni to ładny ogród, w sam raz na zdjęcia.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005