Pomoc
  Tematy pomocy
 1. Rejestracja na forum
 2. Zapomaniałem hasła
 3. Pisanie postu
 4. Edycja postu
 5. Rodzaje użytkowników
 6. Twoje IP
 7. Gwiazdki
 8. Ostrzeżenia
 9. Profil użytkownika
 10. Przeszukiwanie forum
 11. Regulamin forum
 12. Tagi HTML
 13. Inne znaczniki
 14. Emotikonki
  Rejestracja na forum
Rejestracja na forum PogonOnLine.pl jest całkowicie bezpłatna. Dzięki rejestracji forum dyskusyjne jest bardziej uporządkowane - każdy post danego użytkownika jest podpisany jego nickiem, nie trzeba się martwić o to że ktoś nie rozpozna Twojego postu. Dodatkowo rejestracja na naszym forum daje użytkownikowi większe możliwości. Zarejestrowany użytkownik oprócz możliwości pisania postów, zyskuje możliwość przeszukiwania tematów, przeglądania profili innych użytkowników.

Po zarejestrowaniu każdy użytkownik może ustawić swoje dane w profilu, prezentując swoją osobę - więcej informacji TUTAJ
  Zapomniałem hasła
Jeżeli zdarzyło się Tobie zapomnieć hasło, niestety nie można go już odzyskać, a jedynie zmienić na nowe. Aby tego dokonać, należy wypełnić formularz znajdujący się TUTAJ. Będziesz tam poproszony o podanie swojego loginu oraz adresu e-mail, który podałeś podczas rejestracji. Na ten adres zostanie przesłane nowe hasło - losowo wygenerowane przez skrypt. Zalecamy po ponownym zalogowaniu zmienić hasło na takie, które będzie łatwiejsze do zapamiętania, ale nie za łatwe do odgadnięcia dla innych.
  Edycja postu
Każdy napisany przez Ciebie post możesz zedytować. Jeżeli po napisaniu posta coś sobie przypomnisz - nie musisz pisać nowego posta, ale możesz zedytować swój pierwszy i dodać do niego to co zapomniałeś. To samo tyczy się literówek. Każda zmiana postu będzie odnotowana stosownym komunikatem pod twoim postem. Będzie tam data ostatniej edycji postu oraz ilość razy ile ten post był edytowany. Informacja ta jest przydatna dla innych użytkowników - widząc że post został zmieniony, przeczytają go jeszcze raz. Mile widziana podczas edycji jest stosowna informacja w poście - co było zmieniane.
Informacja o tym, że post był zmieniany jest dodawana, jeżeli edycja nastąpiła później niż po 5 minutach od napisania postu. Te 5 minut jest czasem aby poprawić np. wszelkie literówki, adres wklejonego obrazu nie zaśmiecając forum zbędnymi informacjami o edycji.
  Rodzaje użytkowników
Na forum mamy 5 rodzajów użytkowników.
- normalny - ma dostęp do pisania, przeglądania itp. postów, jest on nadawany przy rejestracji - jest to poziom podstawowy
- moderator - ma on takie same prawa jak użytkownik normalny oraz może edytować, usuwać, lub przenosić posty [moderować] innych użytkowników w wybranym dziale. Poziom 'moderator' jest nadawany przez administratorów dla zaufanych osób, które zajmują sie poszczególnymi działami
- moderator globalny - może moderować wszystkie działy do których ma dostęp
- administator - ma dostęp do administracji forum, może zmieniać jego konfiguracje, banować użytkowników, nadawać prawa moderatora, nadawać ostrzeżenia itp.
- sysop - jest on "bogiem" na forum - może wszystko :). jednocześnie konta sysopa nie można usuwać. Może on dodwać administratorów, a poza tym ma takie same prawa jak administratorzy.
  Twoje IP
Podczas przeglądania forum można zauważyć, że przy każdym poście pojawia się informacja "IP: zapisany". Tekst ten przypomina użytkownikom, że przy dodawaniu wiadomości zapisywane są także numery IP komputera z którego dana osoba pisze. Jest to pewne zabezpieczenie przed użytkownikami nieprzestrzegającymi regulaminu - jeżeli ktoś będzie postępował niezgodnie z nim, administratorzy forum mają prawo odebrać takiemu użytkownikowi dostęp do przeglądania forum, do czego konieczne jest IP.
IP jest używane tylko do w/w czynności. Nikt oprócz administratorów nie może poprzez forum podglądnąć jakie masz IP.
  Gwiazdki
Gwiazdki są to specjanle wyróżnienia, które otrzymują użytkownicy piszący niekoniecznie dużo - ale sensownie. Ilość gwiazdek nie zależy więć od ilości postów, ani bezpośrednio od ilości dni na forum. Nie bezpośrednio - gdyż wiadomo, że ktoś, kto jest krótko na forum nie zdąży napisać wystarczająco dużo sensownych rzeczy... Gwiazdki przyznawane są przez administratorów.
Gwiazdki zostały wprowadzone po to, aby odróżnić użytkowników, których posty na prawde warto przeczytać od zwykłych "nabijaczy postów", gdyż wcześniej jedyną możliwością oceny użytkownika był licznik postów. W nowej wersji forum licznik postów użytkownika nie jest już tak widoczny (dostępny jest tylko w profilu danej osoby, a nie jak było wcześniej przy każdym z jego postów, natomiast przy poście wprowadzono ilość dni użytkownika na forum).
Nie należy się dopraszać o gwiazdki, gdyż może to spowodować działanie wprost przeciwne - użytkownik zamiast gwiazdki dostanie ostrzeżenie.
  Ostrzeżenia
Ostrzeżenia zostały wprowadzone, aby ukarać tych użytkowników, którzy niestosowali się do regulaminu, ale ich działania nie zasługiwały na tzw. bana - zablokowanie dostępu do forum.
Lista ostrzeżeń nadanych użytkownikom jest dostępna publicznie. Ostrzeżenia nie wygasają z upływem czasu, ale mogą zostać zdjęte przez administratora. Niekiedy zdarza się, że użytkownicy dostają ostrzeżęnia za mniejsze wykroczenia, takie jak: za duży podpis, niezgodny z regulaminem avatar. Takie ostrzeżenia zwykle po poprawieni danej rzeczy przez użytkownika zostają zdjęte.
Istotną sprawą jest to, że po dwóch ostrzeżeniach użytkownikowi jest odbierana na tydzień możliwość pisania postów. Oznacza to, że można zmieniać wszelkie ustawienia w profilu, przeglądać posty, jednak nie można się wypowiedzieć na żaden temat. Po tygodniu możliwość pisania na forum zostaje automatycznie przywrócona, jednak jeżeli użytkownik otrzyma 3. ostrzeżenie to konto zostanie zablokowane, a użytkownik zabanowany.
  Tagi HTML
<b> (pogrubienie) [b]
</b> (koniec pogrubienia) [/b]
<i> (pochylenie) [i]
</i> (koniec pochylenia) [/i]
<u> (podkreślenie) [u]
</u> (koniec podkreślenia) [/u]
<font color="#jakis_kolor"> (definicja koloru tekstu) [kolor=#jakis_kolor]
</font> (koniec definicji koloru tekstu) [/kolor]
  Inne znaczniki
linki [url=http://link.do.jakiejs/strony.html]jakis tekst[/url]
obrazki [img=http://link.do.obrazku/image.jpg]
tekst ukryty (dostępny dla chętnych po zaznaczeniu) [spoiler]tekst[/spoiler]

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.02 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005