Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Występy Pogoni w ekstraklasie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7681 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 19/06/2012 17:05

  Plm napisał:  


Ta... więcej ludzi kupi. Markeitng chyba Euro ogląda. Zero promocji tego, że Pogoń awansowała do Ekstraklasy, ale nadal wisi król w kapciach i nieciecza.Dokładnie, marketing pobudka!!!!
i jeszcze rada: nie zróbcie za drogich biletów, wszystkim nam się marzy pełny stadion na meczach ekstraklasy! a i klub więcej w takiej sytuacji zarobi


Pogoń Szczecin MKS!
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6063 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 19/06/2012 21:12

  Art(h)ur napisał:  

Czy naprawde nikt w klubie nie rozumie, ze mozna wiecej zarobic przy nizszej cenie, bo wtedy wiecej osob kupi?


Karnet na rundę za powiedzmy 120 zł na krytą czy 100 zł na 7-8/15-16 to będzie drogo? Jasne, też uważam że mogliby utrzymać ceny ale to jest ekstraklasa i ceny będą wyższe.
Bilet do kina to 25 zł.


eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7248 dni

**
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 19/06/2012 22:05
W kinie nie masz karnetów, a klub zawsze chciałby sprzedać pewną pulę biletów na całą rundę bo wtedy łatwiej domknąć budżet. Dlatego karnetami łatwiej zachęcić kibiców, a przy okazji wzbogacić sejf Smolnego.


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6632 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 20/06/2012 12:42
Dysponuje ktoś dobrym zdjęciem pustego stadionu za czasów, gdy krzesełka miały jeszcze jakiś kolor?

Awansowaliśmy do Ekstraklasy już prawie miesiąc temu, a marketing śpi. Jest na mieście jakiś baner informujący o tym? Przecież to był taki dobry okres, żeby coś zdziałać. Już powinny być reklamowany mecze z Zagłębiem i Lechią. Wprawdzie dokładny termin nie jest znany, ale co to szkodzi? Niech ludzie widzą, jadąc do pracy, szkoły, na zakupy, że pozostały niecałe dwa miesiące i rozpoczynamy walkę w Ekstraklasie.
Mimo że awansowaliśmy po tylu latach, to nie czuję tej atmosfery wyczekiwania wśród ludzi. Ja nie mogę się doczekać, ale tak to chyba nikt tego specjalnie nie przeżywa. Wiadomo, że ci co chodzili, gdy się odbudowywaliśmy, to będą chodzić, ale wcale tak wielu nas nie jest, a jednak przy pustych trybunach za dużo nie zwojujemy. Niestety. Dlatego jak marketing nic nie robi to nie można przesadzić z biletami.

W ogóle jest coś takiego jak marketing w tym klubie? Ktoś się tym zajmuje? :D


Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6087 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 20/06/2012 12:51

  Ka. napisał:  
Dysponuje ktoś dobrym zdjęciem pustego stadionu za czasów, gdy krzesełka miały jeszcze jakiś kolor?


Obrazek jpg wstawiony na forum
Sezon 1996/1997 bodajże. Jakby co mogę jeszcze zamieścić zdjęcie z książki Floriana Krygiera, po zamontowaniu krzesełek...


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6632 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 20/06/2012 12:54
To znalazłem w google, ale dzięki. Trochę małe i bardziej interesowała mnie perspektywa z drugiej strony.


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4897 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 13:22
za gs24:

Prezes Pogoni: "Płynność finansowa klubu zagrożona"

- Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla bardzo dużej części społeczności Szczecina i regionu stan spraw związanych z Pogonią należy do najważniejszych. Dajcie nam szansę przekonania się, że Wasze deklaracje są prawdziwe - pisze w liście otwartym do polityków Jarosław Mroczek.
Do przyjaciół polityków

W cieniu trwającego EURO2012 przygotowania do sezonu 2012/2013 rozpoczęła Pogoń Szczecin. Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy w szeregi ekstraklasy. Radość z tego powrotu jest wielka, widzę ją nie tylko pośród kibiców, ale i wśród wielu z Was – polityków. Z wieloma z Was miałem przyjemność o tym rozmawiać, usłyszeć gratulacje (za które zawsze serdecznie dziękuję), podyskutować o planach dotyczących przyszłości klubu. W gronie tym było Was tak wielu, że pewnie nie wystarczyłoby kartki, by wymienić wszystkich. Myślę jednak, że opinii publicznej należy się wiedza, że żywą troskę o przyszłość i sposób działania klubu przejawiali i przejawiają takie osoby jak: M. Zydorowicz – Wojewoda Zachodniopomorski, O. Geblewicz – Marszałek Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, P. Krzystek – Prezydent Miasta Szczecina oraz cała liczna grupa europosłów, posłów, senatorów i radnych.

Wszyscy z Was doskonale wiedzą, że solą działalności takich podmiotów jak Pogoń Szczecin są ich budżety. W życiu każdego miasta, regionu jest pewna grupa podmiotów (niezależnie od ich formy prawnej), których budżety są, a właściwie powinny być, pochodną zainteresowania obywateli zamieszkujących dany region. Tak jest w wypadku filharmonii, opery, teatrów, muzeów, klubów sportowych małych i dużych. Zasad ta dotyczy też oczywiście budżetu Pogoni Szczecin. Nie mnie oceniać jaką rolę ten klub, jego historia, ale i nadzieje z nim związane odgrywają w społeczności lokalnej. W rozmowach z Wami słyszałem, że awans do ekstraklasy to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła się trafić w tym roku temu miastu i regionowi. Jeśli tak jest, to wierzę, że i naszym wspólnym obowiązkiem jest zadbać, by sukces ten nie został zmarnowany, by dokonania drużyny Pogoni Szczecin wpisały się na trwałe w pozytywny scenariusz rozwoju miasta i regionu.

Czy wobec tego istnieje jakieś zagrożenie, że tak się nie stanie? Rozmawiałem o tym z wieloma z Was. Budżet klubu takiego jak Pogoń Szczecin, przy jego prawidłowej konstrukcji, musi opierać się na trzech podstawowych filarach: pierwszy to środki z transmisji telewizyjnych (30%), drugi to bilety (ponieważ nie mamy nowego stadionu, musimy przyjmować znacznie mniejszą ich wartość – 12%), trzeci wreszcie to promocja poprzez sport, której beneficjantem jest w podobnym stopniu miasto i region, jak i podmioty gospodarcze kupujące ten rodzaj usługi w klubie (powinno to stanowić 58% budżetu z czego ok. 20% powinno pochodzić od miasta, a 38% od podmiotów gospodarczych). Akcjonariusze klubu są źródłem finansowania wzmocnień w zespole w każdym z sezonów. Taki model funkcjonuje na świecie, coraz częściej też u nas w kraju. Po rozmowach z Wami wiem, że reprezentowaliście podobne spojrzenie.

Awans do ekstraklasy jest momentem wyjątkowym, ale również nietypowym w życiu każdego klubu. Oto z dnia na dzień staje się przed znacznie większymi wyzwaniami, szczególnie tymi finansowymi. Rozmowy, które dzisiaj prowadzę z wieloma podmiotami gospodarczymi, dają nadzieje, że w ciągu kilku miesięcy przychody z tytułu wpływów z tak pozyskanych sponsorów osiągną oczekiwaną wartość. Stanie się tak jednak za parę miesięcy.

Dzisiaj, rozpoczynając przygotowania do gry w ekstraklasie, stanęliśmy przed wyjątkowo trudnym zadaniem i świadomością, że w początkowym okresie płynność finansowa może być zagrożona. Czemu o tym piszę? Ponieważ zawsze sugerowałem zachowanie transparentne, istotne z punktu widzenia przejrzystości działań naszego podmiotu.

Wartość, jaką jest grająca w ekstraklasie Pogoń Szczecin, musimy chronić wspólnie. Mamy taki obowiązek wobec naszej zachodniopomorskiej i szczecińskiej społeczności. Niestety, by sprostać temu wyzwaniu, potrzebujemy środków finansowych. Wyjątkowo, w dwóch, trzech najbliższych miesiącach, w wysokości ok. 3 mln zł. To nie żadna premia za awans, ale absolutnie niezbędne środki finansowe do tego, by klub taki jak Pogoń Szczecin mógł płynnie pokonać granicę pomiędzy pierwszą ligą a ekstraklasą. Rozliczyć się możemy z każdej wydawanej złotówki, ich brak spowodować może jednak bardzo trudną sytuację. Wolałbym nie pisać czarnych scenariuszy.

Kiedy rozmawiałem o tym z każdym z Was, wszystkie te rozmowy łączyło jedno – zrozumienie i przekonanie, że rzeczywiście jest to problem wyjątkowy, unikalny i związany z rozpoczęciem naszej obecności w ekstraklasie. Każdy z Was osobno nie potrafił jednak zaproponować czegoś, co rozwiązałoby tę sytuację. Każdy miał jakieś pomysły, ale obawa przed brakiem akceptacji u innych powodowała, że nie nadawaliście im biegu. Mój dzisiejszy list otwarty jest prośbą i wezwaniem do podjęcia jednoznacznych działań i decyzji. Wszyscy wiemy, że niewiele poza wolą polityczną trzeba, by tak się stało. Skoro mamy wszyscy tak głębokie przekonanie o potrzebie jak najlepszego funkcjonowania Pogoni Szczecin, to udowodnijmy to dzisiaj czynem.

Szanowni Państwo, proponuję pilne spotkanie, rodzaj okrągłego stołu, przy którym powinni zasiąść wszyscy politycy, chcący znaleźć pozytywne rozwiązanie dla tej sytuacji. Jeśli ktoś zastanawia się i widzi tylko powody, dla których nie można tak wyjątkowego działania podjąć, niech nie przychodzi na takie spotkanie. Tylko energia pozytywna, chęć rzeczywistej pomocy może dać rezultat.

Jako prezes zarządu Pogoni Szczecin mogłem dać tylko tę propozycję. Akuszerem takiego spotkania musicie stać się Wy – politycy a tak naprawdę to jeden z Szanownych Panów – P. Krzystek, O. Geblewicz i M. Zydorowicz. Czasu jest niewiele. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla bardzo dużej części społeczności Szczecina i regionu stan spraw związanych z Pogonią Szczecin należy do najważniejszych. Dajcie nam szansę przekonania się, że Wasze deklaracje są prawdziwe.

Jestem do Panów dyspozycji, mając nadzieję na takie spotkanie jeszcze przed 30 czerwca.

Jarosław Mroczek
Prezes Zarządu
Pogoń Szczecin SA


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6213 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 13:35
No to widzę że za różowo nie jest a w Przeglądach i innych mediach piali dziennikarze że Pogoń ma najwyższy budżet w 1 lidze a tu w Ekstraklasie dochodzą pieniądze z Canal+ a mimo to jest problem finansów :(


PS 1948
thomithomass
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5865 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 13:36
kurwa, zaczynają się prośby i błagania do polityków - wiemy jak się to zazwyczaj kończy... do wyborów daleko, mogą mieć nas w dupie. Obym się mylił


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7269 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 14:08
zamiast nagle się prosic lepiej podsumowac prace dyrektora sportowego.
To kosmiczne kontrakty ktore podpisywał z słabymi piłkarzaykami są przyczyną tych problemow.
Swoja droga to ciekawe dlaczego zatajano stan klubowych finansow az do dzis...


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7268 dni

***
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 14:12
Tylko czemu robi to się w formie listu otwartego? Poważni biznesmeni i poważni dyrektorzy, a zaczynami prosić o kasę w stylu lamentów w Łodzi i Wodzisławiu.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6433 dni

*
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 14:37

  Plm napisał:  
Tylko czemu robi to się w formie listu otwartego? Poważni biznesmeni i poważni dyrektorzy, a zaczynami prosić o kasę w stylu lamentów w Łodzi i Wodzisławiu.Pewnie żeby uniknąć odpowiedzialności. W razie słabych wyników wytkną miastu, że nie dali kasy i to wszystko ich wina. A przecież tak ładnie prosili...


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6941 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 14:38
I mamy wyjaśnienie dlaczego ściągamy murzyna za darmo


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 8354 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:03
awansowali... jeszcze nie zaczeli grac, a juz zaczynaja zrażać ludzi do siebie.

ostatnio bylo marketingowo "Piekielnie skuteczni" a teraz jak ? "Piekielnie wkurwiający" ?


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7110 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:03

  Plm napisał:  
Tylko czemu robi to się w formie listu otwartego? Poważni biznesmeni i poważni dyrektorzy, a zaczynami prosić o kasę w stylu lamentów w Łodzi i Wodzisławiu.


Jak nie bedzie pieniedzy to bedzie na kogo zrzucic wine. Typowe negocjacje z politykami :)


Petar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7605 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:14
Moim zdaniem prawda jest taka że kasę to oni mają, ale już mają dosyć ciągłego inwestowania w Pogoń w takiej skali jak robili to do tej pory i chcą taką gadką zachęcić miasto czy współpracujące firmy do jak największego wsparcia finansowego, przedstawiają czarne scenariusze, mówią o możliwości braku płynności itd. - dla mnie jest to celowe działanie mające na celu uzyskania jak największych pieniędzy od w/w podmiotów. Ktoś tu pisał o braku marketingu... to jest marketing w czystej postaci.
Marketing - sprawić, by klienci więcej kupowali - na nasze sprawić by miasto dawało jak najwięcej kasy.


ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7539 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:32
A pisałem jakiś czas temu że parę wysoko postawionych osób w klubie niechce awansu który równa się z całkowitym zaprzestaniem finansowania klubu przez miasto ;)


Better dead than red!
Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4535 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:36

  Ostry napisał:  
I mamy wyjaśnienie dlaczego ściągamy murzyna za darmoTylko po chuj nam ten murzyn? Kurwa Donald jest od niego lepszy i mamy jeszcze Zwolaka...Paranoja jest w tym klubie. tu kurwa nigdy nie będzie normalnie..


PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6616 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:36
Żeby mówić o marketingu w Pogoni to najpierw trzeba go mieć, zajawki marketingu klubowego to kilka bilbordów i plakatów na mieście...

Ze sponsorami trzeba pić i gadać a nie tylko listy pisać albo wysyłać jąkałę :)


Król Lew
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7324 dni
Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 26/06/2012 15:38

  kijevo napisał:  
zamiast nagle się prosic lepiej podsumowac prace dyrektora sportowego.
To kosmiczne kontrakty ktore podpisywał z słabymi piłkarzaykami są przyczyną tych problemow.
Swoja droga to ciekawe dlaczego zatajano stan klubowych finansow az do dzis...prezes Mroczek może i ma jakieś poważanie w gronie ludzi polityki i biznesu na naszym podwórku - tak powinno nam sie wydawac
ale problem w tym, ze u jego boku stoi osoba, ktora juz takowego powazania nie moze miec, nie miała i miec nie bedzie - to nie czwarta liga
to prezes Mroczek ufa tej osobie i popiera jego decyzje, ktore polegaja na wydawaniu a nie sprowadzaniu kasy do klubu
ile pieniedzy wydano przez 3 lata walki o ekstraklase na piłkarzy, ktorzy odchodzili po rundzie, odchodzili po sezonie, ilu pilkarzy mialo podpisane kontrakty rodem z ekstraklasy i byl to argument na ZA klubem, ze placi, placi terminowo, ze placi duzo, bo go na to stac
pare tygodni temu pisali chyba na ofi, ze bylo spotkanie prezesow z jakims tam biznesmenami, ze moze jak wejda do ekstraklasy to bedzie jakies wsparcie - jak widac chyba z tego nic nie wyszlo, bo do tej pory nie ogloszono jakiegos nowego sponsora, partnera
wiadomo, ze budzet w ekstraklasie musi byc wiekszy niz w pierwszej lidze i widac, ze brakuje paru milionow - skad je wziac?
nie taka latwa sprawa majac na wzgledzie podejscie politykow do tematu
- po pierwsze patrzac na to co dzieje sie w naszym wojewodztwie pod wzgledem inwestycji i bezrobocia panowie zasiadajacy na stolkach nie maja sie czym chwalic
- po drugie patrzac na prace prezydenta Szczecina (ktory nie ma zwolennikwo wsord kibicow Pogoni) i rady miasta trudno stwierdzic, ze takowa pomoc jest mozliwa
- po trzecie to nie czas wyborów wiec polityce nie beda skladac obietnic - zawsze moga odpierac zarzutu, ze Pogon to prywatna spolka, ktora korzysta na preferencyjnych warunkach ze stadionu, na ktory lozy miasto i nie ma wiecej funduszy


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005