Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Występy Pogoni w ekstraklasie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7218 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 01/03/2013 20:35

  Cin napisał:  
Antybohaterem sędzia.



Czy ja wiem, czy takim antybohaterem? Od początku było widać, że lekką ręką sięga po kartoniki - bywają i tacy. To piłkarze muszą się do niego dostosować. Co innego gdyby rozdawał je przypadkowo, ale tu ciężko sędziemu zarzucić stronniczość. Stosował równą miarę dla obu zespołów.


Na plus oczywiście Dąbrowski, który w drugiej połowie nie popełniał już tak błędów w ustawieniu. I okazał się największym zagrożeniem dla bramki Lechii. Na koniec asysta.

Ale na plus też Murayama. W ogólnym marazmie i niemocy jako jedyny indywidualną akcją potrafił wykreować partnerowi sytuację. Miał kilka indywidualnych przebłysków, bez których nie mielibyśmy żadnej okazji do wejścia w pole karne Lechii.

Na minus na pewno Hernani, zagubiony i niepewny.

Na minus Aka, który znowu grał na alibi. Niewidoczny, schowany za rywalami, odgrywał tylko do najbliższego i głupimi kiwkami tracił piłki. Spodziewałem się, że pod nieobecność Ediego przejmie na siebie ciężar gry. Nic z tego. Odkąd szpanuje fryzurą, przestał kompletnie grać.



  Ka. napisał:  
A co sądzicie o rzucie karnym dla Pogoni? Wiadomo, że w takich sytuacjach człowiekowi trudno o obiektywizm, jednak uważam, że gdyby takiego karnego dał przeciwko nam, to leciałaby ogromna ilość bluzgów. Oglądałem powtórkę kilka razy i wg mnie jednastka z kapelusza.



Dla mnie prawidłowa.

Złapał Ediego za koszulkę, przytrzymał powodując upadek. To wystarczy.
Wiadomo, Edi dołożył trochę od siebie i ładnie się położył gdy poczuł, że jest trzymany. Niemniej faul był.


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4412 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 01/03/2013 21:05
Zacznę od sędziego. Mimo wszystko był sprawiedliwy. Przyją swój sposób oceny i był konsekwentny. Nie popełnił błędów w ocenie sytuacji. Dla mnie dobry choć ja mam niższy poziom czułości na czułe żółtokartkowe.
Pogoń grała jak grać mogła przy stracie zawodnika. Denerwowaly straty przy wyprowadzaniu piłki ale to Lechia była bardziej nieporadna. Pogoń słusznie nie rwała do przodu bo tylko by goli natraciła. Jedyną szansą było dowiezienie 0:1 do końcówki i wtedy próba mocniejszego ataku. Jednak po czerwie dla Lechii można było pociągnąć i wtedy widać było brak wielkich możliwości. Na pewno zmęczenie przy grze w 10 dało trochę znać. Jednak wreszcie się udało Ediemu choć grał bardzo słabo. Remis jest słuszną karą dla Lechii.
W Pogoni dobrze grał Dąbrowski, nieźle Murayama i Rogal oraz Pernis.
Generalnie fajnie że się udało. Miło się łikend zaczął.


kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4826 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 01/03/2013 23:09
Panowie to ja chyba inny mecz oglądałem... Maruyama zagrał wg. Was dobrze? ok 2-3 akcje w 2 połowie... ale bądźmy obiektywni w 1 połowie dostał 3 piłki, które odskoczyły mu tak, że z miejsca je stracił a był to dośc fajne akcje... jeżeli coś chce namieszać to musi sporo nad przyjęciem pracować... miał też kilka mega beznadziejnych podań dlatego jak dla mnie ani na plus ani na minus... z meczu na mecz powinno być lepiej. Radka coś ostatnio pech nie opuszcza i chyba już prędko do bramki nie wróci...


Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 00:08
Przy tej akcji Lechii z karnym aż razi brak zainteresowania Wiśniewskim, który spokojnie wbiegł sobie w nasze pole karne między Dąbrowskim i Nollem. Radek zaryzykował trudno, próbował ratować sytuację, jak dla mnie dupy po raz kolejny dała obrona (patrz gol na 1:0 w Lubinie). W mojej ocenie słabo Hricko, Hernani i Akahoshi. Murayama całkiem nieźle, choć kilka razy jak dla mnie za długo zastanawiał się co zrobić z piłką. Zawsze jak widzę, jak biegnie Donald (z piłką czy bez) to mam takie wrażenie, że zaraz się przewróci o własne nogi. Edi wszedł i zrobił swoje. Mam nadzieję, że w meczu z Piastem w końcu będziemy w stanie stworzyć kilka sensownych akcji z zagrożeniem pod bramką.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 04:41
Sedzia ogolnie OK. Z tego wszystkiego moze z 2 zolte kartki byly naciagane, jedna za dyskusje dla Fraczczaka,a druga za faul albo Rogalskiego albo Hricki, nie pamietam juz dokladnie, reszta jak najbardizej zasluzona.

Na plus na pewno Hricko, Rogalski, Murayama i Edi (glownie za spryt w polu karnym i pewna egzekucje).
Na minus niestety Radek, Hernani i chyba jednak Dabrowski. Fajnie, ze stwarzal zagrozenie w ataku, ale powinien sie w glownej mierze skupic na grze w obronei, to po jego zagapieniu Wisniewski wpadl w pole karne, a Radek niepotrzebnie ratowal sie faulem, potem sie odegral przy akcji bramkowej, ale mimo wszystko troche za malo odpowiedzialnosci w jego grze. Reszta bez rewelacji,ale tez bez tragedii, takie mecze sa trudne do oceny, caly mecz gralismy w oslabieniu, ale Lechia tak naprawde nie miala z tego korzysci, ani oni sie bardzo nie kwapili do zrobienia nam krzywdy, ale jednoczesnie my zaczelismy bardzo dobrze grac na wiele im nie pozwalajac, a po wyrownaniu sil pogralismy kilka fajnych akcji. Ten ostatni fragment gry pokazal, ze gorsi nie bylismy i jestem przekonany, ze gdybysmy nie stracili Radka, to w koljenych 10-15 minutach jakas bramka by padla, bo te nasze zagrania naprawde byly przemyslane z pomyslem i przede wszystkim grozne. No ale trudno, nie ma co plakac, kolejny mecz z Piastem, ktory przy tak madrej grze jak dzisiaj jest spokojnie do ogrania. Po koncowym gwizdku chyba zmuszony jestem odwolac to co pisalem w poprzednich postach, bo jednak wynik udalo sie jakos osiagnac.Mimo wszystko tego Fraczczak to widzialbym jednak tylko z przodu, bo w nim nie ma zadnego elementu zaskoczenia. Kolenda mimo swojego wieku urwie sie jeszcze obroncy, Murayama fajnie gra pojedynki 1 vs 1, a Fraczczak walczy na calego, ale to jednak malo na tej pozycji.


tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7437 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 08:05
mnie wkurza zupełnie coś innego.
drugi mecz z rzędu, kiedy Pogoń nie ma pomysłu na akcje ofensywne. Jeszcze w rundzie jesiennej takie kontrataki jakoś wyglądały. A w tej chwili... do przodu biegnie tylko piłkarz, który ma piłkę przy nodze. Irytujące jak jasna cholera. Do tego błędy w taktyce i w tym słynnym ustawieniu, które miało być zmieniane w zależności od sytuacji na boisku.
Przegrywamy, gramy w osłabieniu... skoro w trakcie przygotowań było trenowane ustawienie 3-5-2, to jaki problem zagrać 3-4-2 lub 3-5-1. Czego bronić?? Jak się dziennikarze pytali Skowronka, po co kombinuje z ustawieniem w trakcie przygotowań, to odparł... że drużyna musi być przygotowana na różne warianty wyniku, na to że ten wynik trzeba będzie gonić... I co się dzieje, jak wynik trzeba gonić w dwóch meczach pod rząd?? NIC - dosłownie nic. Jak po meczu z Zagłębiem dziennikarze zapytali Skowronka, czemu nie skorzystał z nowo trenowanych ustawień, gdy wynik już po 25 minutach był totalnie niekorzystny, ten odparł... że ustawienie 3-5-2 nie sprawdziło by się na takiego przeciwnika, jakim jest Zagłębie... to przepraszam bardzo - na kogo ma się sprawdzić, jak na tak mierną, polską drużynę by się nie sprawdziło?? Po cholerę było tracić czas na trenowanie ustawienia, które i tak nie będzie wykorzystywane?!? Skowronek sprawiał wrażenie poukładanego szkoleniowca, ale... coraz bardziej się gmatwa i gubi... I oby to "nieczytanie gry" było przejściowe... bo póki co, to spadek ciągle Pogoni grozi...
A wracając do meczu z Lechią - dalej zachowawcza gra, aby nie stracić więcej bramek... do tego KURIOZALNA decyzja o zamianie Djousse na Ediego. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy cała obrona jest wykartkowana i tylko czekać aż któryś z trójki Noll, Hernani, Hricko - dostanie kolejną kartkę i Pogoń mecz będzie kończyć w 9tkę. I to jeden z tych zawodników powinien zejść a nie jedyny nominalny napastnik.
Ogólnie słaba ligowa młócka bez choćby jednej ładnej akcji... I tylko spryt Ediego sprawił, że wywozimy punkt z Gdańska. Totalny zawód...
ps. wygląda na to, że żaden trener nie potrafi należycie przygotować zawodników Pogoni do gry na dobrym poziomie w rundzie wiosennej. Czwarta lub piąta runda wiosenna, która zaczyna się masakrycznie...

Ostatnio edytowany przez: tm_tomcio, 2 marca 2013, 08:51 [2 raz(y)]


INDIOS BRAVOS
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 09:31

  tm_tomcio napisał:  

ps. wygląda na to, że żaden trener nie potrafi należycie przygotować zawodników Pogoni do gry na dobrym poziomie w rundzie wiosennej. Czwarta lub piąta runda wiosenna, która zaczyna się masakrycznie...



Płatek. Niemiecka szkoła. Przypomnij sobie jak zapierdalali wtedy...


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7467 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 11:07
Bo te obozy sa dla nich jak wakacje.kolejny sezon powtarzam ze powinni jezdzic w gory i tam biegac.po co im jakies piekne boiska z zielona trawka jak nasza liga to jedna wielka amatorka.a wygrywa ten ktory kartofla mocniej po kartoflisku przeturla


,,Vi är överallt,,- POGON
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6363 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 11:17

  tm_tomcio napisał:  

ps. wygląda na to, że żaden trener nie potrafi należycie przygotować zawodników Pogoni do gry na dobrym poziomie w rundzie wiosennej. Czwarta lub piąta runda wiosenna, która zaczyna się masakrycznie...



Przygotowanie fizyczne nie zawsze idzie w parze z wynikami. Jak dla mnie pod wzglęgem wybiegania i kondycji lepiej wyglądaliśmy niż Zagłębie i Lechia.

Jeszcze co do tak chwalonego Dąbrowskiego. We wczorajszym meczu niestety potwarzał stare grzechy. Ma nawyk dalekiego wychodzenia za przeciwnikiem i przecianania 'na raz' czy to podań czy tego zawodnika. Jest to efektowne, od razu rzuca się w oczy jak przechwyci piłkę. Ale...może tak przechwycić nawet 5 razy, a wystarczy że się raz pomyli i pozamiatane. Zostawie wtedy ogromną dziurę w tyłach której nie ma kto zaasekurować. Jedna dobra piłka i gol.
W tej chwili wygląda na to, że Emil stał się najpewniejszym stoperem :) W następnym meczu wraca Pietruszkę, liczę że Hernani sobie odpocznie.

Ostatnio edytowany przez: kiko, 2 marca 2013, 11:23 [2 raz(y)]


Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7218 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 11:33
No, Dąbrowski to obrońca, który gra na wysokim ryzyku. Jego interwencje w obronie są typu "albo przejmę, albo idzie sam na sam". Często łamie linię obrony i wychodzi kilka metrów do przodu żeby przeciąć piłkę. Częściej mu się to udaje, ale oczywiście nie zawsze. Przez to jesteśmy bardzo narażeni na górne prostopadłe piłki takie jak w tym meczu, która kosztowała nas gola i czerwoną kartkę.

Dąbrowski musi mieć obok siebie obrońcę, który potrafi znakomicie czytać grę i asekurować. Czy jest nim Hernani? Mam wątpliwości.


Jeszcze co do Murayamy, ktoś się wcześniej oburzył, że grał słabo. Owszem długimi momentami był niewidoczny i miał problemy z przyjęciem piłki. Wyglądał wtedy jak reszta drużyny, która schowana za podwójną gardą tylko się broniła. Ale o ile pamiętam wszystkie w miarę groźne akcje, które zrobiliśmy grając w osłabieniu to był efekt jego indywidualnych zagrań/rajdów. Właśnie tacy zawodnicy są potrzebni w ciężkim meczu, a nie tacy, którzy zagrają na alibi i z tego nie będzie nawet pół sytuacji.


tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7437 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 11:47

  Tony Montana napisał:  

  tm_tomcio napisał:  

ps. wygląda na to, że żaden trener nie potrafi należycie przygotować zawodników Pogoni do gry na dobrym poziomie w rundzie wiosennej. Czwarta lub piąta runda wiosenna, która zaczyna się masakrycznie...



Płatek. Niemiecka szkoła. Przypomnij sobie jak zapierdalali wtedy...



fakt... o Płatku zapomniałem.
Wyjątek potwierdzający regułę ;)

A Dąbrowski o ile dobrze pamiętam, to właśnie wczoraj się pomylił przy sytuacji na karnego dla Lechii i czerwo dla Janukiewicza.
Może i lepiej Pogoń wyglądała pod względem kondycyjnym, czy fizycznym w obu meczach, ale póki co punktów to nie przyniosło... a 4 stracone bramki i 1 strzelona ze stałego fragmentu gry...


INDIOS BRAVOS
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 13:33

  tm_tomcio napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  tm_tomcio napisał:  

ps. wygląda na to, że żaden trener nie potrafi należycie przygotować zawodników Pogoni do gry na dobrym poziomie w rundzie wiosennej. Czwarta lub piąta runda wiosenna, która zaczyna się masakrycznie...



Płatek. Niemiecka szkoła. Przypomnij sobie jak zapierdalali wtedy...



fakt... o Płatku zapomniałem.
Wyjątek potwierdzający regułę ;)

A Dąbrowski o ile dobrze pamiętam, to właśnie wczoraj się pomylił przy sytuacji na karnego dla Lechii i czerwo dla Janukiewicza.
Może i lepiej Pogoń wyglądała pod względem kondycyjnym, czy fizycznym w obu meczach, ale póki co punktów to nie przyniosło... a 4 stracone bramki i 1 strzelona ze stałego fragmentu gry...



Ale ty chyba zapominasz w jakich okolicznosciach ten mecz sie toczyl. Praktycznie caly mecz gralismy w 10. Jakbysmy wtedy rzucili wszystkie sily na atak to prawdopodobnie Lechia by nas rozjechala gladko 5:0, a tak spokojnie sie bronili caly mecz (zwaracam uwage, ze Pernis to chyba raz czy dwa musial pilke lapac, co jest efektem dobrej gry obronnej). Jak gralismy 10 vs 10 to dosc ladnie przechodzili z obrony do przodu i ataki sunely na bramke Lechii. Wiadomo, ze przez wiekszosc meczu wygladalo to zalosinie, ale patrzac na to co wyprawia sedzia mozna bylo sie spodziewac wyrownania sil w pewnym momencie i dopiero potem grania do przodu na zmeczonego przeciwnika. Nie wiem czy takie byly zalozenia taktyczne, ale ogolnie po tym wszystkim zagrali bardzo zdyscyplinowanie (no poza Dabrowskim).


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 14:27

  Przema napisał:  

Ale ty chyba zapominasz w jakich okolicznosciach ten mecz sie toczyl. Praktycznie caly mecz gralismy w 10. Jakbysmy wtedy rzucili wszystkie sily na atak to prawdopodobnie Lechia by nas rozjechala gladko 5:0, a tak spokojnie sie bronili caly mecz (zwaracam uwage, ze Pernis to chyba raz czy dwa musial pilke lapac, co jest efektem dobrej gry obronnej).


Proponuję ogłądnąć mecz z poprzedniej rundy Korona-Wisła. Kielczanie pokazali jak można grać w osłabieniu kiedy drużyna ma jaja i potrafi walczyć. Nie przypadkowo Pogoń na 8 meczów w tym sezonie,gdzie pierwsza straciła gola nie wygrała ani razu. Czy to przypadek? Czy raczej zachwianie proporcji w budowaniu druźyny? Bo kto ma u nas walczyć? uśmiechnięty Robert, czy miękki Aka, a może el capitano, że o Edim nie wspomnę.


  Cytat:  
Jak gralismy 10 vs 10 to dosc ladnie przechodzili z obrony do przodu i ataki sunely na bramke Lechii.


Ataki sunęły? To ja inny mecz widziałem. Za to była wielka nieporadność.

  Cytat:  
Wiadomo, ze przez wiekszosc meczu wygladalo to zalosinie, ale patrzac na to co wyprawia sedzia mozna bylo sie spodziewac wyrownania sil w pewnym momencie i dopiero potem grania do przodu na zmeczonego przeciwnika. Nie wiem czy takie byly zalozenia taktyczne, ale ogolnie po tym wszystkim zagrali bardzo zdyscyplinowanie (no poza Dabrowskim).


Jedno pytanie który zespół bardziej się meczy ten który ma piłkę czy ten który musi za nią ganiać i bezmyślnie ją traci zaraz po odzyskaniu, bo nie może choć dwóch dokładnych podań wymienić? Grając w osłabieniu nie potrafili nic stworzyć czy to też były założenia taktyczne?


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 15:20

  Olaf napisał:  

  Przema napisał:  

Ale ty chyba zapominasz w jakich okolicznosciach ten mecz sie toczyl. Praktycznie caly mecz gralismy w 10. Jakbysmy wtedy rzucili wszystkie sily na atak to prawdopodobnie Lechia by nas rozjechala gladko 5:0, a tak spokojnie sie bronili caly mecz (zwaracam uwage, ze Pernis to chyba raz czy dwa musial pilke lapac, co jest efektem dobrej gry obronnej).


Proponuję ogłądnąć mecz z poprzedniej rundy Korona-Wisła. Kielczanie pokazali jak można grać w osłabieniu kiedy drużyna ma jaja i potrafi walczyć. Nie przypadkowo Pogoń na 8 meczów w tym sezonie,gdzie pierwsza straciła gola nie wygrała ani razu. Czy to przypadek? Czy raczej zachwianie proporcji w budowaniu druźyny? Bo kto ma u nas walczyć? uśmiechnięty Robert, czy miękki Aka, a może el capitano, że o Edim nie wspomnę.


  Cytat:  
Jak gralismy 10 vs 10 to dosc ladnie przechodzili z obrony do przodu i ataki sunely na bramke Lechii.


Ataki sunęły? To ja inny mecz widziałem. Za to była wielka nieporadność.

  Cytat:  
Wiadomo, ze przez wiekszosc meczu wygladalo to zalosinie, ale patrzac na to co wyprawia sedzia mozna bylo sie spodziewac wyrownania sil w pewnym momencie i dopiero potem grania do przodu na zmeczonego przeciwnika. Nie wiem czy takie byly zalozenia taktyczne, ale ogolnie po tym wszystkim zagrali bardzo zdyscyplinowanie (no poza Dabrowskim).


Jedno pytanie który zespół bardziej się meczy ten który ma piłkę czy ten który musi za nią ganiać i bezmyślnie ją traci zaraz po odzyskaniu, bo nie może choć dwóch dokładnych podań wymienić? Grając w osłabieniu nie potrafili nic stworzyć czy to też były założenia taktyczne?


Korona nie jestesmy i nie bedziemy. Gramy zupelnie inna pilke. Poza tym inaczej sie gra w 10 przy dwoch wykorzystanych zmianach w pierwszej polowie, a inaczej majac komplet 3 zmian. Wtedy na taka agresje nie ma miejsca, zwlaszcza przy tak slusznym, ale drobiazgowym sedziowaniu.

Nieporadnosc czy nie, nasze ataki byly grozniejsze niz to co probowala sklecic Lechia grajaca z przewaga jednego zawodnika. O dziwo duza w tym zasluga Murayamy, kompletnie bym sie nie spodziewal.

Patrzac pod koniec meczu, to akurat do naszego przygotowania fizycznego nie mozna nic zarzucic, lepiej sie na nogach trzymali niz Lechia. Mimo wszystko cwiczenie 352 przynioslo swoje efekty, czesta rotacja w linii obronnej mi sie podobalo. Grajac czasem 3 czasem 5 obroncow, a pod koneic jeszcze skladne przechodzenie do kontr, szkoda ze calego meczu nie moglismy zagrac w komplecie, mysle ze remis przyjelibysmy jako porazke. Widze w tej druzynei potencjal na wiosne, wiekszy niz na jesien. W Gdansku ta nieszczesna kartka, w Lubinie snieg, z Piastem nie bedzie juz zadnych wymowek, trzeba ich gladko pyknac 3-0.


londoner
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 15:38

  Przema napisał:  
zwaracam uwage, ze Pernis to chyba raz czy dwa musial pilke lapac, co jest efektem dobrej gry obronnej



a ja myślałem, że to zasługa rozregulowanego celownika u piłkarzy z Gdańska, którzy mieli prawie za każdym razem mnóstwo miejsca dookoła siebie, a i tak strzelali nad naszą bramką...


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 15:49

  londoner napisał:  

  Przema napisał:  
zwaracam uwage, ze Pernis to chyba raz czy dwa musial pilke lapac, co jest efektem dobrej gry obronnej



a ja myślałem, że to zasługa rozregulowanego celownika u piłkarzy z Gdańska, którzy mieli prawie za każdym razem mnóstwo miejsca dookoła siebie, a i tak strzelali nad naszą bramką...



To tez, ale od ktorej minuty zaczeli uderzac z dystansu? W trakcie drugiej polowy, wczesniej grali sobie pilka wszerz i generalnie z ich gry nie wynikalo nic. Nie ma co narzekac, wyciagneli remis z fatalnej sytuacji, tutaj wrazenia arystyczne schodza na drugi plan.


Art(h)ur
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7783 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 16:08
Zmiana Ediego za Djousse mnie powalila. Przegrywamy, czerwona kartka dla nich, a trener sciaga jedynego napastnika! To po co gralismy dwojka napastnikow w sparingach, jak teraz byla okazja przesunac Murayame albo Fraczczaka do przodu, zeby grali razem z Donaldem, to nie - Edi super striker zagra za dwoch (on i jego brzuch). Przesuniecie Dabrowskiego do przodu do desperacja z braku napastnikow na boisku. Tym razem sie udalo, ale grajac 10 na 10 stworzylismy razem dwie dobre sytuacje w 15 minut: glowka Dabrowskiego i karny. Rzeczywiscie, huraganowe ataki.

Czyli genialny plan Skowronka na ta runde to atak Edi - Dabrowski? Ja pier**le... Ciekawe jak bedzie to wygladalo w przyszlym sezonie, gdy Edi skonczy kariere, a Dabrowskiego nam wyjmie lepszy klub (tfu tfu).


MKS po życia kres!!!
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 16:21

  Przema napisał:  
Korona nie jestesmy i nie bedziemy. Gramy zupelnie inna pilke.



Podejrzewam, że większość ludzi na tym forum chciałaby byśmy grali podobną piłkę jak Korona? Bo czym ta nasza inna piłka się charakteryzuje? Jaką nam daje przewagę na zespołami z e-klasy? Jak ta nasza inna piłka ma wyglądać jak wczoraj w Gdańsku, czy tydzień temu w Lubinie to żadnych zadowalających efektów z tego nie będzie.




  Cytat:  
Poza tym inaczej sie gra w 10 przy dwoch wykorzystanych zmianach w pierwszej polowie, a inaczej majac komplet 3 zmian. Wtedy na taka agresje nie ma miejsca, zwlaszcza przy tak slusznym, ale drobiazgowym sedziowaniu.



Gdybyśmy mogli dokonać 3 zmian po przerwie to można by było grać bardziej agresywnie? To Twoich zdaniem czym powinno się niwelować stratę zawodnika jak nie agresją i większym zaangażowaniem? Dlaczego nie można grać agresywnie przy takim sędziowaniu? Przecież wczoraj karki leciały za oczywiste faule (z wyjątkiem domniemanego faulu Hricki na Buzale), bądź za dyskusje z sędzią, a nie za nadmierną agresję.


  Cytat:  
Nieporadnosc czy nie, nasze ataki byly grozniejsze niz to co probowala sklecic Lechia grajaca z przewaga jednego zawodnika. O dziwo duza w tym zasluga Murayamy, kompletnie bym sie nie spodziewal.



To może wymień wszystkie te grożne ataki Pogoni o których piszesz. Ile ich było 3 czy 4? Ile było celnych strzałów na bramkę Lechii? A przy okazji to, że Lechia grała piach to chyba nie usprawiedliwia podobnej gry Pogoni.


  Cytat:  
Patrzac pod koniec meczu, to akurat do naszego przygotowania fizycznego nie mozna nic zarzucic, lepiej sie na nogach trzymali niz Lechia.


To jakiś żart z Twojej strony? Mówić o dobrym przygotowaniu fizycznym na podstawie takiego meczu? Przecież, mecz był toczony w jednostajnym niskim tempie, które spokojnie może wytrzymać dbający o swoją kondycje 40 latek, a co dopiero mówić o profesjonalnych piłkarzach za jakich mają się polscy piłkarze.


  Cytat:  
Mimo wszystko cwiczenie 352 przynioslo swoje efekty, czesta rotacja w linii obronnej mi sie podobalo. Grajac czasem 3 czasem 5 obroncow, a pod koneic jeszcze skladne przechodzenie do kontr, szkoda ze calego meczu nie moglismy zagrac w komplecie, mysle ze remis przyjelibysmy jako porazke.



Gdyby szafa miała sznurek to by była windą. Takie gdybanie nie ma największego sensu i nigdy się nie dowiemy co by było.


  Cytat:  
Widze w tej druzynei potencjal na wiosne, wiekszy niz na jesien. W Gdansku ta nieszczesna kartka, w Lubinie snieg, z Piastem nie bedzie juz zadnych wymowek, trzeba ich gladko pyknac 3-0.



Potrafisz rozbawić. Co to za usprawiedliwienie, że śnieg padał? W naszej szerokości geograficznej w drugiej połowie lutego to chyba normalne i trzeba było być na to przygotowanym, gdyby nie padało to by zagrali lepiej? W Gdańsku jakoś śnieg nie padał, a mega błędów w defensywie to nie wyeliminowało. Jak na razie dwa słabe mecze bilans bramkowy 1:4 ale za to potencjał ekspodował.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 16:51

  Art(h)ur napisał:  
Zmiana Ediego za Djousse mnie powalila. Przegrywamy, czerwona kartka dla nich, a trener sciaga jedynego napastnika! To po co gralismy dwojka napastnikow w sparingach, jak teraz byla okazja przesunac Murayame albo Fraczczaka do przodu, zeby grali razem z Donaldem, to nie - Edi super striker zagra za dwoch (on i jego brzuch). Przesuniecie Dabrowskiego do przodu do desperacja z braku napastnikow na boisku. Tym razem sie udalo, ale grajac 10 na 10 stworzylismy razem dwie dobre sytuacje w 15 minut: glowka Dabrowskiego i karny. Rzeczywiscie, huraganowe ataki.

Czyli genialny plan Skowronka na ta runde to atak Edi - Dabrowski? Ja pier**le... Ciekawe jak bedzie to wygladalo w przyszlym sezonie, gdy Edi skonczy kariere, a Dabrowskiego nam wyjmie lepszy klub (tfu tfu).



Taki był zamysł - w drugiej połowie Edi rozporowadza piłkę na Frączczaka i Murayamę, ale gra w 10 i wymuszaona zmiana Kolendy sprawiła, że wyglądało to inaczej.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 02/03/2013 17:12
1) Korona jezdzi na dupach, to jest jedyny element, ktory podoba mi sie w ich grze. Innych atutow praktycznie brak, surowi technicznie, malo kreatywni. Pogon z kolei ma bogactwo w drugiej linii i tutaj tkwi nasza sila. Jak sie czyta inne serwisy to gra naszej druzyny byla jedna z bardziej efektownych w rundzie jesiennej i jesli ja troche ulepszyc, to tak wole ogladac nasza szczecinska gre niz agresywna kielecka. Mamy ku temu zawodnikow. Aka, Edi, wczoraj Murayama pokazal, ze tez ma potencjal, Pietruszka, Rogalski. Jakis zamysl do gry kombinacyjnej jest, ale warunki w Lubinie byly takie, ze ciezko bylo to przeniesc na murawe, bo lezacy snieg nie ulatwia rozgrywania dokladnej i szybkiej pilki po ziemi. Wczorajszy mecz to juz zupelnie inna bajka, bo sila rzeczy atak trzeba bylo czesciowo odpuscic na rzecz bardziej zlozonej defensywy, stad w obydwu meczach ogladalismy za duzo lagowania, jednak trzeba miec swiadomosc, ze takie zalozenia taktyczne nie byly, taki styl gry zostal wymuszony sytuacja boiskowa i tyle. Poza tym opinia ludzi na tym forum niekoniecznie bym sie sugerowal, czytajac chociazby to, ze wczoraj Hricko byl jednym z najslabszych na boisku...no to wypadaloby jeszcze raz obejrzec ten mecz. Ciezko czymkolwiek zadowolic kibica Pogoni, bo co by sie nie stalo to i tak sa narzekania, a jebie sie tych samych zawodnikow, niektorzy nawet na boisko wchodzic nie musza zeby dostali swoje. :)

2) Tak, ale w momencie gdy polowa obrony jest wykartkowana to w niektorych sytuacjach trzeba bardziej na nogi uwazac niz przy czystym koncie. Sedzia sypal kartkami jak z rekawa. Oczywiscie mial prawo, bo tak jak pisalem, watpliwowsci mialem tylko w 2 przypadkach, ale mimo wszystko moim zdaniem nie wpasowal sie w ten mecz i troszeczke zbyt aptekarsko sedziowal, a to wymusilo takie a nie inne postawy zawodnikow, bo grac 10 vs 11 jest ciezko, a co by bylo gdyby przyszlo nam grac 9 vs 11?

3) Obejrzyj sobie fragment meczu kiedy gralismy 10 vs 10. Zdecydowanie lepiej to wygladalo niz przez poprzednia godzine, zaczelismy z przodu cos tworzyc, a to automatycznie spowodowalo czerwona kartke dla Lechii. Potem wszystko potoczylo sie samo. Z drugiej strony trzeba powiedziec, ze Lechia z przodu nic nie stworzyla, a to jest spora zasluga naszej defensywy, ktora nie pozwolila im za bardzo wjezdzac w pole karne, a nawet jesli to oni i tak przy tym nie mieli co zrobic z pilka, przeszli na strzaly z dystansu, ktore lecialy w niebo, no ale to nie nasz problem. Jesli chodzi o ataki Pogoni, to rownie dobrze mozemy cofnac sie do poczatku meczu, gdzie w ciagu 10 minut zrobilismy spokojnie z 3-4 akcje i przynajmniej jedna bramka powinna pasc po strzale Dabrowskiego

4) Przejrzyj pare postow wyzej i zobacz, ze juz sie pojawily narzekania na brak przygotowania fizycznego, na podstawie wlasnie tego meczu.

5) Jasne, ze nie, ale taki mecz pokazal, ze trenowanie 352 niekoniecznie poszlo na marne.

6) Przeczytaj sobie punkt 1)


Zmiana za Djusse to juz powinna byc imo w przerwie. Fakt, ze chlopina sie troche nabiegal, ale potem to juz mial kompletnie w dupie, rozkladal rece i sie poddal. Pojedyncze zrywy mial, ale z gory bylo to skazane na niepowodzenie. Na plus, ze w koncu przestal przewracac sie o wlasne nogi. Troche czasu mu to zajelo. :)

I jeszcze slowko o Radku. W wywiadach powtarza, ze rywalizacja z Pernisem wychodzi tylko na korzysc, ale jak tak patrze na niego, to mam wrazenie, ze jest zupelnie odwrotnie. Spory regres zaczal zaliczac z chwila pojawienia sie tego drugiego w klubie i powolania do reprezentacji. Niech chlopak chwile odpocznie i ochlonie, bo to co wczoraj zrobil to kryminial.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.14 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005