Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Występy Pogoni w ekstraklasie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
grzela07
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6585 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 21:48

  kosialdo napisał:  

  eJay napisał:  

  kosialdo napisał:  
nie przegraliśmy od 7!!! meczy. Jesteśmy na 3 miejscu. A tu płacz. Jak ktoś sie orientuje to wie, że forma będzie rosła. Ocenimy na koniec ale mi się osobiście wydaje, że będziemy szczęśliwi ;)



Co to za logika, że firma będzie rosła?



logika taka, że jestem nauczycielem W-F-u i wiem co to cykle treningowe. A z firmą ma to mało wspólnego - jestem też przedsiębiorcą ;)



Zaraz, zaraz. Tylko nam forma będzie rosła, a innym nie? Przygotowywaliśmy się w jakiś tajny, rewolucyjny sposób którego nikt inny nie zna? Pewnie nie, wszyscy mają podobne metody więc będzie rosła wszystkim. A jak coś rośnie wszystkim to tak naprawdę nie rośnie nikomu ;]


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 22:03

  TomY napisał:  
Dzis nic nie było na poziomie ekstraklasowym. Gra na poziomie nawet nie pierwszej a drugiej ligi, frekwencja na poziomie identycznym a doping... brak słów. O stadionie juz nawet nie wspominam...
Przed meczem zadzwonił do mnie ojciec i mówi, że Czesio w wywiadzie przedmeczowym wyglądał jakby zaraz miał mieć zawał. Ponoć nawet Jagoda zauważył, że Czesio jak nie Czesio..
Być może przypadek, a byc może jest coś czego nie wiemy a co sprawiło, że dziś na Twardowskiego obejrzałem jedną z najgorszych kopanin od czasów Gondora..


Właśnie Czesiu w wywiadzie przedmeczowym , wyglądał na bardzo jakiegoś zmartwionego ,przestraszonego... Zawsze był wesoły , tryskał energią i żartem , a dzisiaj jak nie Michniewicz.. Może ,nie chce gdybać , mają zakaz odgórnie zajęcia miejsca premiowanego grą w pucharach.. Ale to wszystko tylko wydaje Nam sie.. :)


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4196 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 22:17

  M.K 74 napisał:  

  TomY napisał:  
Dzis nic nie było na poziomie ekstraklasowym. Gra na poziomie nawet nie pierwszej a drugiej ligi, frekwencja na poziomie identycznym a doping... brak słów. O stadionie juz nawet nie wspominam...
Przed meczem zadzwonił do mnie ojciec i mówi, że Czesio w wywiadzie przedmeczowym wyglądał jakby zaraz miał mieć zawał. Ponoć nawet Jagoda zauważył, że Czesio jak nie Czesio..
Być może przypadek, a byc może jest coś czego nie wiemy a co sprawiło, że dziś na Twardowskiego obejrzałem jedną z najgorszych kopanin od czasów Gondora..


Właśnie Czesiu w wywiadzie przedmeczowym , wyglądał na bardzo jakiegoś zmartwionego ,przestraszonego... Zawsze był wesoły , tryskał energią i żartem , a dzisiaj jak nie Michniewicz.. Może ,nie chce gdybać , mają zakaz odgórnie zajęcia miejsca premiowanego grą w pucharach.. Ale to wszystko tylko wydaje Nam sie.. :)



Na razie nie ma potrzeby tworzyć teorii spiskowych.Trochę zachowanie Michniewicza juz przed meczem (jakaś grypa etc.) było po za standardowe ale myśle ze to taka asekuracja i próba zdjęcia presji.W tym zespole dużo zależy od sfery mentalnej.Piłkarsko jesteśmy raczej przeciętnym zespołem a juz w kwestii gry w ofensywie to raczej dość słabym.Kilka najbliższych spotkań pokaże czy to tylko słabsza forma czy jakies pokłosie nie jasnych spraw organizacyjnych ( stadion,Azoty,ustawa o wiatrakach).Brakuje nam 2 pkt. do pewnej "grupy mistrzowskiej" i ze wzgledu na kalendarz gier warto było by je zdobyć jak najszybciej.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 22:40
Mamy dużą szansę na jeden z najlepszych sezonów w historii klubu (trzecie miejsce i realna perspektywa walki o jeszcze wyższą lokatę), a tutaj widać samo marudzenie i narzekanie.

Masakra... jednak Michniewicz miał rację na początku jak mówił, że w Szczecinie jest dziwna atmosfera na ciągłe narzekanie, marazm i szerzenie złej atmosfery.


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7379 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 22:50
Arat, przestań - mamy się cieszyć z jednego punktu w meczu u siebie z Niecieczą?
Come on ... jeśli mierzymy wysoko, tak jak twierdzisz - to MUSIMY takie miecze u siebie wygrywać i to na spokojnie 2,3 bramkami, a nie wymęcozne 1:0 jak prawie się skończyło.

Prawda jest taka, że zegraliśmy dzisiaj bojaźliwie, bez pomysłu i to Nieciecza miała więcej groźnych sytuacji (nawet po bramce strzelonej na 1:1 ...).
Nie wiem co się dzisiaj stało, czy zbyt pewnie podeszli do tego meczu i myśleli, żę Termalica się położy, przyjmując kilka bramek czy to inna kwestia, ale dzisiejszy mecz do zapomnienia.

Kiepski mecz Gyurcso, Fojuta, słabe (zbyt późne?) zmiany.
Dzisiejszy mecz pokazał jak potrzebny jest nam Frączczak, brakowało go strasznie na boisku.


Marudnicki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 23:07
Ja tylko naiwnie, po cichu mam nadzieję że ta senność i niemrawość w pierwszych meczach spowodowana jest solidnie przepracowanym okresem między rundami... Że wszystko było robione z myślą o rundzie finałowej, w której to ma przyjść kopyto i megawydolność... Kibic naiwny do końca... Nie, nie naiwny - po prostu wierzący i trzymający kciuki! :)


Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 23:22

  eF^ napisał:  
Arat, przestań - mamy się cieszyć z jednego punktu w meczu u siebie z Niecieczą?
Come on ... jeśli mierzymy wysoko, tak jak twierdzisz - to MUSIMY takie miecze u siebie wygrywać i to na spokojnie 2,3 bramkami, a nie wymęcozne 1:0 jak prawie się skończyło.




A gdzie ja napisałem żeby cieszyć się z remisu? Takie mecze też się trafiają. Było trochę słabiej, ale mamy dobrą serię i trzeba patrzeć z optymizmem - sytuacja w tabeli jest dobra i jest też perspektywa na to, że będzie jeszcze lepiej.

Trzeba tylko nieco chłodniej popatrzeć na to - a nie jak na karuzeli - 5 zwycięstw z rzędu - zaaaajebiście, walczymy o mistrza. Drugi remis, po słabej grze - masakra, nic nie gramy, znowu będzie wtopa w grupie mistrzowskiej.


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7379 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 28/02/2016 23:40
Seria nie ma tutaj żadnego znaczenia, jedynie walor estetyczny.

Jeśli będzie to seria bez wygranych, a z remisami to w dłuższej perspektywie czasu to będą dla nas straty punktowe (szczególnie w kontekście podziału punktów po rozbiciu na grupy).

Między Bogiem, a prawdą to my w ciągu tych 3 spotkań rozegraliśmy 1 (bardzo) dobrą połowę (druga, w meczu z Koroną). Poza tym cały przeciętny mecz z Piastem (można usprawiedliwić kiepskimi warunkami atmosferycznymi) i kiepski z Termalicą. Tym bardziej, że Piast zaczyna się sypać i był spokojnie do ogrania, a Termalica to wiadomo ...

Rozgoryczenie po meczu z Niecieczą jest duże bo takie mecze powinniśmy wygrywać (niekoniecznie łatwo bo wiadomo jak Termalica gra na wyjazdach) narzucając własny styl gry, tymczasem:
- graliśmy typowo, laga do przodu - na aferę, na dobrze przepychającego się Lado, ale z 3 obrońcami + chujowym sędziowaniem niewiele mógł zrobić;
- skrzydła nie istniały (Przybecki niezły mecz, pierwszy w karierze w barwach Pogoni) - Rudol, Lewandowski, Węgier - nędza,
- bardzo kiepskie zmiany (z bezproduktywnym do granic możliwości Zwolińśkim),
- jak zwykle po strzeleniu jednej bramki w typowym meczu "do jednego gola", za mocno się cofamy - stwarzając okazje rywalowi do mocnego przyciśnięcia. Efekt wiadomy, prędzej czy później musiała się zdarzyć strata bramki w takich warunkach.

Jedyne plusy tego meczu to forma Słowika (nie licząc paru dośrodkowań) i przełamanie Przybeckiego, poza tym mecz do zapomnienia.
W Białymstoku od jakiegoś czasu gra nam się ciężko i wcale nie będzie łatwo tam o punkty ...


kosialdo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4057 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 09:56

  grzela07 napisał:  

  kosialdo napisał:  

  eJay napisał:  

  kosialdo napisał:  
nie przegraliśmy od 7!!! meczy. Jesteśmy na 3 miejscu. A tu płacz. Jak ktoś sie orientuje to wie, że forma będzie rosła. Ocenimy na koniec ale mi się osobiście wydaje, że będziemy szczęśliwi ;)



Co to za logika, że firma będzie rosła?



logika taka, że jestem nauczycielem W-F-u i wiem co to cykle treningowe. A z firmą ma to mało wspólnego - jestem też przedsiębiorcą ;)



Zaraz, zaraz. Tylko nam forma będzie rosła, a innym nie? Przygotowywaliśmy się w jakiś tajny, rewolucyjny sposób którego nikt inny nie zna? Pewnie nie, wszyscy mają podobne metody więc będzie rosła wszystkim. A jak coś rośnie wszystkim to tak naprawdę nie rośnie nikomu ;]



Tak, zobacz jak gra np.Legia, Jaga, Podbeskidzie czy mimo wszystko Korona. Są przygotowani i zapierdalają - jedni, żeby być liderem, kolejni żeby dostać sie do 8. Ale i u nich przyjdzie kryzys. Naprawdę pamiętam jak już tu wszyscy wieszczyli spadek po 5 meczach bez wygranej. Troszkę bym ostudził emocje, nie przegrywamy trudnych meczy jak było to kiedyś a forma przyjdzie bo chyba każdy wie, że chłopaki umieją grać w piłkę ...


Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 10:26
Cóż, jak traci się gola na wagę punktów w końcówce to zawsze szkoda. Indywidualnie wczoraj jak na moje oko najlepszy mecz Przybeckiego odkąd trafił do nas. Widać, że z tymi gwizdami i krytyką, to było tak, że ona podziałała motywująco. Już w końcówce minionego roku poprawił grę, a wczoraj był jednym z najlepszych na boisku (a może najlepszym), jak na moje oko. Poprawił się też Lado, który dzielnie walczył z obrońcami i zaliczył kolejną asystę. Dobrze bronił Słowik. W moim odczuci wczoraj gubili się łysi, czyli Fojut i Czerwiński. Fojut z resztą kilka wybić po trybunach, co aż raziło. W mojej ocenie znów słaba zmiana Zwolińskiego i wydaje mi się, że niepotrzebna Walskiego. Kiedy schodził Przybecki i Wosik powiedział coś w stylu "schodzi zdobywca złotej bramki" przeszło mi przez myśl "nie dziel skóry na niedźwiedziu". Tak też się stało, za zbytni cofnięcie w końcówce i pozwolenie na swobodę zostaliśmy skarceni. Co do wczoraj zastanawia mnie, dlaczego więcej szans nie dostaje Kort, a w środku kombinujemy z Nunesem. Brylował w pierwszej lidze, a tutaj tak naprawdę nie dostał żadnej poważnej szansy, ale nie jestem trenerem i może nie wygląda dobrze na treningach etc. Na razie też nie przekonuje mnie Węgier, ale chyba warto mu dać jeszcze chwilę i dopiero ocenić.

Na pewno cieszy, że skazywani na dół tabeli, dziś jesteśmy na podium. Do grupy mistrzowskiej krok, a tam mam nadzieję, że w końcu powalczymy. Na razie nie pokazaliśmy zbyt wiele atutów. Zgodzę się z kolegą wyżej, że zagraliśmy pół meczu z Koroną, a reszta to taka kopanina na słabym poziomie. Do poważnych sprawdzianów coraz bliżej - Zagłębie, cracovia i Legia stwarzają dużo sytuacji i grają naprawdę przyjemnie dla oka.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
Taktyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2966 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 11:05
Pamiętajcie też w jakim stanie była murawa. Fojut pokazał, że zza połowy jest w stanie celnie kopnąć do bramki, a nagle wali w trybuny.
Tak wiem , że Nieciecza grała lepiej, ale widać taki mają zespół, który się lepiej od Nas czuje na takim kartoflisku.
Przybecki poza golem nie pokazał nic. Nunes to parodia i szkoda Korta bo pewnie już chłopak zaczyna żałować, że wrócił.
Miejsce w tabeli cieszy, jak się tak skończy liga to zawita u Nas nawet jakiś zespół z Liechtensteinu.


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6363 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 11:51

  kosialdo napisał:  

Tak, zobacz jak gra np.Legia, Jaga, Podbeskidzie czy mimo wszystko Korona. Są przygotowani i zapierdalają - jedni, żeby być liderem, kolejni żeby dostać sie do 8. Ale i u nich przyjdzie kryzys. Naprawdę pamiętam jak już tu wszyscy wieszczyli spadek po 5 meczach bez wygranej. Troszkę bym ostudził emocje, nie przegrywamy trudnych meczy jak było to kiedyś a forma przyjdzie bo chyba każdy wie, że chłopaki umieją grać w piłkę ...



Apropo Legii. Imponują w tej rundzie. Zmieniła się u nich jedna rzecz, która bazuje na przygotowaniu fizycznym. Oglądając mecz zwróćcie uwagę jak grają inne zespoły po stracie piłki, a jak gra Legia. Po stracie piłki część zawodników bezproduktywnie zatrzymuje się, a część wraca do defensywy. Niby drugie zachowanie logiczne, ale oba złe. Legia ani nie stoi, ani nie cofa się - od razu atakują gościa z piłką i zawodników do których może podać. Wymaga to dobrej kondycji i siły, ale jak widać Czerczesow o to zadbał. Nie dają ani chwili wytchnienia swoim rywalom, a najlepszym potwierdzeniem jest pierwsza połowa z Jagiellonią, gdzie rywal był przez 20 sekund z piłką na połowie Legii. Czy wczoraj z Ruchem - druga połowa, wynik 2-0, a Legia dalej rzuca się na rywala po stracie. Znamienna była statystyka fauli około 65min: 20 Legii, tylko 6 Ruchu. Nie ma cofania, od razu jest agresywny atak i odbiór. A z takich odbiorów sytuacji można tworzyć mnóstwo. Niby proste, Guardiola zapoczątkował to w Barcelonie, teraz w Bayernie - cały świat o tym wie, ale trudno zawodników do takiej gry przekonać i przygotować. Wiadomo, że Legia nie robi jeszcze tego zbyt dobrze, ale na naszą ligę spokojnie wystarczy.

Ostatnio edytowany przez: kiko, 29 lutego 2016, 11:56 [1 raz(y)]


TomY
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7839 dni

**




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 13:02
Wczoraj przegrał minimalizm. Strzelili bramkę i czekali na gwizdek kończący mecz bo już w środę kolejny mecz. Do Białegostoku kawałek drogi jest wiec i pewnie stąd zachowawcza gra po strzeleniu bramki. Druga sprawa to taktyka.. Do cholery.. Defensywnie grać u siebie przeciwko Termalice... ??? Jezu Chryste Czesiek !! Zlituj sie !


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 13:11

  TomY napisał:  
Do Białegostoku kawałek drogi jest



Samolotem lecą


Maxymalny
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 3644 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 13:39

  Taktyk napisał:  

Miejsce w tabeli cieszy, jak się tak skończy liga to zawita u Nas nawet jakiś zespół z Liechtensteinu.



Prędzej będzie to zespół z poza strefy Schengen. Więc jak ktoś jest optymistą co do końcowego miejsca i chce jechać na wyjazd a nie ma paszportu to niech pomału sobie ogarnia. Cena 140 zł plus koszt zdjęcia(prawidłowego).


tennisfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3913 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 13:46
Nunes na tej pozycji to jest nieporozumienie.

No ale... wszyscy zagrali znowu dla nas, wiec placz nie ma sensu.


j27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3425 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 13:52

  Ad napisał:  

  TomY napisał:  
Do Białegostoku kawałek drogi jest



Samolotem lecą



Gdzie wylądują w Wilnie czy Mińsku? :)


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 14:10

  j27 napisał:  

  Ad napisał:  

  TomY napisał:  
Do Białegostoku kawałek drogi jest



Samolotem lecą



Gdzie wylądują w Wilnie czy Mińsku? :)



Warszawa.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4196 dni




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 15:59
[cytat KIKO]

Apropo Legii. Imponują w tej rundzie. Zmieniła się u nich jedna rzecz, która bazuje na przygotowaniu fizycznym. Oglądając mecz zwróćcie uwagę jak grają inne zespoły po stracie piłki, a jak gra Legia. Po stracie piłki część zawodników bezproduktywnie zatrzymuje się, a część wraca do defensywy. Niby drugie zachowanie logiczne, ale oba złe. Legia ani nie stoi, ani nie cofa się - od razu atakują gościa z piłką i zawodników do których może podać. Wymaga to dobrej kondycji i siły, ale jak widać Czerczesow o to zadbał. Nie dają ani chwili wytchnienia swoim rywalom, a najlepszym potwierdzeniem jest pierwsza połowa z Jagiellonią, gdzie rywal był przez 20 sekund z piłką na połowie Legii. Czy wczoraj z Ruchem - druga połowa, wynik 2-0, a Legia dalej rzuca się na rywala po stracie. Znamienna była statystyka fauli około 65min: 20 Legii, tylko 6 Ruchu. Nie ma cofania, od razu jest agresywny atak i odbiór. A z takich odbiorów sytuacji można tworzyć mnóstwo. Niby proste, Guardiola zapoczątkował to w Barcelonie, teraz w Bayernie - cały świat o tym wie, ale trudno zawodników do takiej gry przekonać i przygotować. Wiadomo, że Legia nie robi jeszcze tego zbyt dobrze, ale na naszą ligę spokojnie wystarczy.[/cytat]

Wszystko się zgadza.Dokładnie tak jest.Odniesienia jednak do Pogoni nie ma co robić.To nie jest kwestia tylko namówienia piłkarzy do tego typu gry czy przygotowania fizycznego ale przede wszystkim jakości tych graczy.Barcelona i Bayern a w naszych warunkach Legia to zespoły które moga sobie na cos takiego pozwolić bo indywidualnie kazdy gracz jest lepszy od swojego przeciwnika.Odzyskujac piłkę potrafia poprzez umijetnosci techniczne długo sie przy niej utrzymać i stwarzac zagrożenie.Próbe tego typu robił Wdowczyk...ale okazało się że nie bylismy wstanie tego wytrzymać kondycyjnie jak również brakowało umiejętności do tego utrzymywania sie przy piłce.
Czeslaw dla odmiany jest skuteczniejszy bo dostosował taktykę do umiejętności naszych graczy.Dlatego na połowę zespołow w tej lidze nie jestesmy w stanie wyjsć bez podwójnej gardy.Idealnym przykładem tej sytuacji był mecz w Krakowie przy Kałuży.W pierwszej połowie zaryglowaliśmy się na swojej połowie i skończyło się 0-0.W drugiej uwierzyliśmy ze możemy pójść na wymianę ciosów i dostaliśmy 4 strzały.Dlatego Michniewicz o tym wie i tak będziemy grac do momentu aż ludzi o umiejętnościach Murawskiego będziemy mieli jeszcze kilku.Brak w drużynie jest graczy o technice użytkowej i umiejętnościach wygrywania pojedynków jeden na jeden.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6363 dni

*




Odp: Występy Pogoni w ekstraklasie - 29/02/2016 17:24

  EPSON napisał:  

  KIKO napisał:  


Apropo Legii. Imponują w tej rundzie. Zmieniła się u nich jedna rzecz, która bazuje na przygotowaniu fizycznym. Oglądając mecz zwróćcie uwagę jak grają inne zespoły po stracie piłki, a jak gra Legia. Po stracie piłki część zawodników bezproduktywnie zatrzymuje się, a część wraca do defensywy. Niby drugie zachowanie logiczne, ale oba złe. Legia ani nie stoi, ani nie cofa się - od razu atakują gościa z piłką i zawodników do których może podać. Wymaga to dobrej kondycji i siły, ale jak widać Czerczesow o to zadbał. Nie dają ani chwili wytchnienia swoim rywalom, a najlepszym potwierdzeniem jest pierwsza połowa z Jagiellonią, gdzie rywal był przez 20 sekund z piłką na połowie Legii. Czy wczoraj z Ruchem - druga połowa, wynik 2-0, a Legia dalej rzuca się na rywala po stracie. Znamienna była statystyka fauli około 65min: 20 Legii, tylko 6 Ruchu. Nie ma cofania, od razu jest agresywny atak i odbiór. A z takich odbiorów sytuacji można tworzyć mnóstwo. Niby proste, Guardiola zapoczątkował to w Barcelonie, teraz w Bayernie - cały świat o tym wie, ale trudno zawodników do takiej gry przekonać i przygotować. Wiadomo, że Legia nie robi jeszcze tego zbyt dobrze, ale na naszą ligę spokojnie wystarczy.



Wszystko się zgadza.Dokładnie tak jest.Odniesienia jednak do Pogoni nie ma co robić.To nie jest kwestia tylko namówienia piłkarzy do tego typu gry czy przygotowania fizycznego ale przede wszystkim jakości tych graczy.Barcelona i Bayern a w naszych warunkach Legia to zespoły które moga sobie na cos takiego pozwolić bo indywidualnie kazdy gracz jest lepszy od swojego przeciwnika.Odzyskujac piłkę potrafia poprzez umijetnosci techniczne długo sie przy niej utrzymać i stwarzac zagrożenie.Próbe tego typu robił Wdowczyk...ale okazało się że nie bylismy wstanie tego wytrzymać kondycyjnie jak również brakowało umiejętności do tego utrzymywania sie przy piłce.
Czeslaw dla odmiany jest skuteczniejszy bo dostosował taktykę do umiejętności naszych graczy.Dlatego na połowę zespołow w tej lidze nie jestesmy w stanie wyjsć bez podwójnej gardy.Idealnym przykładem tej sytuacji był mecz w Krakowie przy Kałuży.W pierwszej połowie zaryglowaliśmy się na swojej połowie i skończyło się 0-0.W drugiej uwierzyliśmy ze możemy pójść na wymianę ciosów i dostaliśmy 4 strzały.Dlatego Michniewicz o tym wie i tak będziemy grac do momentu aż ludzi o umiejętnościach Murawskiego będziemy mieli jeszcze kilku.Brak w drużynie jest graczy o technice użytkowej i umiejętnościach wygrywania pojedynków jeden na jeden.



Racja. Cześkowi trzeba oddać to, że potrafi dostosować grę do materiału jaki ma. Dużo osób domaga się ofensywniejszej gry, a zapewne skończyło by się to tak jak wspomniany przez Ciebie mecz z Cracovią. Aby punktować i grać ładnie trzeba mieć zawodników odpowiedniej jakości - nam jeszcze sporo takowych brakuje.
Wracając do sposobu gry Legii. Nie do końca zgodzę się, że trzeba mieć super wyszkolonych piłkarzy aby grać tak jak teraz Legia. Taktyka ta nie bazuje na utrzymaniu się przy piłce, ale na jej szybkim odbiorze (najlepiej na połowie rywala) i szybkim ataku po takim odbiorze. Legia póki co nie przekroczyła 60% posiadania piłki na wiosnę. Chodzi właśnie o dobre przygotowanie fizyczne, aby móc przez cały mecz siedzieć blisko na rywalu i odbierać piłkę w konkretnych strefach. Wtedy o groźne sytuacje dużo łatwiej niż budowanie akcji od tyłu. Wiadomo, że trzeba mieć też piłkarzy, który potrafią odpowiednio regulować tempo, czyli trzymać piłkę i dać odsapnąć nieco zespołowi. Jako przykład idealnie pasuje tutaj ich mecz z Zagłębiem gdzie przez ostatnie 15 minut grali z rywalem w dziada na ich połowie w narożnikach. Ale można też to robić tak jak Termalika, która potrafi na własnej połowie mimo drewniaków w składzie fajnie poklepać. Klucz to agresywny odbiór i nie zostawianie ani ułamka miejsca przeciwnikowi, a do tego nie trzeba mieć wirtuozów w składzie. Wydaje się to idealny sposób gry dla polskich zespołów, gdzie brakuje typowych rozgrywających, a umiejętność budowania akcji od tyłu strasznie kuleje.

Fornalik po meczu z Legią: Co to dużo mówić - Legia wygrała zasłużenie. Do gola na 1-0 graliśmy dobrze. Powtórki pokazały, że gol padł po spalonym. Po przerwie szybkie 2-0 i nie potrafiliśmy na to zareagować. Legia zagrała dziś bardzo twardo i szybko dopadała do każdej piłki. Dla nas to było dziś za dużo.

Ostatnio edytowany przez: kiko, 29 lutego 2016, 17:36 [2 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.17 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005