Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 16/17 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2254 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 10:47

  WRT1948 napisał:  

  Cytat:  
Kurcze jak Wdowczyk rozwiąże "problem" napastników ?----------Janukiewicz----------
Rudol - Golla - Hernani - Lewandowski
------------- Matras --------------------------
Frączczak - Murawski - Murayama
--------------- Robak -------------------
---------------Zwoliński ---------------------

Może tak ?Myśląc o tym dzisiaj, też się do takiego ustawienia docelowo przekonuję. Robak sporo pracuje w meczu, szuka gry. Bardzo dobrze zastawia piłkę. Może być bardzo cenny przy szybkim wyprowadzaniu piłki na kontrę, gdy dostaję długą piłkę. Może wtedy dać na wolne pole do Zwolińskiego albo w uliczkę. Opcją jest też po opanowaniu zgranie do skrzydłowego i dwójkowe rozwinięcie akcji. Przy oddaniu do skrzydłowego może otrzymać s powrotem piłkę i szukać dryblingu/dogrania na setkę do Zwolińskiego.Skrzydłowy też może mocno dośrodkować na Zwolińskiego, korzystając z tego że Robak będzie na sobie skupiał uwagę 1-2 obrońców. Zwoliński przy tym ustawieniu miałby spory bonus.Uwagę obrońców skupiałby na sobie Robak

Robak też w odróżnieniu od Aki ma mocniejszy strzał z dystansu. Przy wolniejszym wyprowadzaniu piłki pewnie rozgrywającym powinien zostać Murawski. Wiele się komentuje czy nie powinniśmy wyjść ustawieniem 4-4-2. Ale jak widać to wszystko zależy od indywidualnych ról, jakie się komuś przypisze w meczu. I być może Robak z pożytkiem większym dla zespołu powinien być ustawiany na pozycji ofensywnego środkowego pomocnika, który mocniej trzyma się pola karnego, a nie jak Aka rozgrywania (często cofał się).

Zastanawiam się jak w tej sytuacji zachowa się Frączczak, zakładając, że będzie na boku. Nie będzie już miał tak wiele możliwości schodzenia do środka, co mu dawało w pierwszych meczach dobre rezultaty. Ciekawy jestem jak Wdowczyk rozwiąże tę sytuację, spekulując, że wyjdzie w takim ustawieniu. Jeśli okaże się per saldo, że takie ustawienie jest równie dobre, jak te bez Robaka w pierwszych meczach, to jego poprawieniu chyba służyłoby bardziej stawianie na Małeckiego (o ile będzie w dobrej formie). Na ten moment Adam bije wszystkich na głowę prezentowaną formą, więc opcja mało prawdopodobna. Ale robi się ciekawie. Powrót Robaka i dobre występny Murawskiego, Zwolińskiego czy Frączczaka dają Wdowczykowi spore rozwiązania.

Taka taktyka, choć ofensywna może jest całkiem nie najgorsza właśnie na wyjazdy, gdzie przeciwnik gra ofensywnie. W meczach prowadzonych u siebie, gdzie to my mozolnie konstruujemy akcje już może nie. W tym przypadku cieżko mi sobie wyobrazić znalezienie w pierwszej jedenastce miejsca jednocześnie dla Zwolińskiego i Robaka.

Ostatnio edytowany przez: Artur_PS, 2 sierpnia 2014, 11:00 [1 raz(y)]


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4716 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 11:00
Adam nadal mógłby schodzić do środka a Robak do boku, nadal w polu karnym byłby Zwoliński.


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2254 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 11:09
Tak, wymiana pozycji u nich, wraz z zadaniami jest całkiem sensowna. To prowokowałoby przeciwnika do grania strefą w obronie.
I znowu najlepiej na powrocie Robaka wychodzi Zwoliński:)

ps. dochodzę do wniosku, że to odejście Aki mocniej wpłynęło na ustawienie drużyny, niż sprzedaż i powrót Robaka.Powrót Robaka może się okazać wzmocnieniem, a sprzedaż Aki zarobkiem, bez konsekwencji na drużynę. Piszę też o tym w kontekście rozmaitych komentarzy, które sugerują, że drużyna bez Robaka zyskała na jednolicie. Może jest w tym myśleniu błąd i to Aka był tym ogniwem?

Spekulujemy sobie tu jak to może wyglądać i mi przynajmniej rysuje się sensownie inne wykorzystanie Robaka. Z Aką miałbym kłopot, aby go gdzieś indziej wykorzystać. Był na pewno egzekutorem stałych fragmentów gry. Teraz pewnie za nie wezmą się do spółki inni. Zresztą Aka nie zdobywał dla nas jakoś dużo goli z precyzyjnie bitych wolnych. Jego rolę przejmie pewnie Murawski lub Robak, ewentualnie Frączczakk, a na dośrodkowania Taku lub inni.

Ostatnio edytowany przez: Artur_PS, 2 sierpnia 2014, 11:21 [1 raz(y)]


zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4866 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 11:19
Każdy z nich może się wymieniać pozycjami w pomocy i ataku bo i Zwolak w rezerwach grywał też na bokach. Tak więc niech sieją popłoch w szeregach rywala oby tylko nie wyszedł z tego chaos w naszych szeregach.

Bardzo ciekawi mnie jak Robak będzie wyglądał pod względem fizycznym i technicznym , bo przypominam nie rozegrał ani jednego sparingu podczas okresu przygotowawczego do tego sezonu , więc ja bym na jakieś fajerwerki z jego strony na początku sezonu nie liczył raczej.


PS 1948
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4594 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 11:25
Tak samo jak Murawski zima.


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2254 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 11:30

  zach-pom napisał:  
Każdy z nich może się wymieniać pozycjami w pomocy i ataku bo i Zwolak w rezerwach grywał też na bokach. Tak więc niech sieją popłoch w szeregach rywala oby tylko nie wyszedł z tego chaos w naszych szeregach.

Bardzo ciekawi mnie jak Robak będzie wyglądał pod względem fizycznym i technicznym , bo przypominam nie rozegrał ani jednego sparingu podczas okresu przygotowawczego do tego sezonu , więc ja bym na jakieś fajerwerki z jego strony na początku sezonu nie liczył raczej.Tu chyba byłbym bardziej ostrożny. Może i Zwoliński grywał na bokach, ale Frączczak tek grywał.... w obronie. Tu chyba nic na siłę. U Zwolińskiego nie dostrzegam na razie przewagi w przyśpieszeniu czy dryblingu. Raczej ma przewagę ustawienia i wykończenia. Nie pchałbym go na wymianę pozycji, tylko zostawił jako typowego egzekutora w polu karnym. Niech na razie dotyka trzy razy piłke w meczu strzelając gola. A kreatywności i zachowań boiskowych niech uczy się w meczu od Robaka. Gra obok niego tylko pomoże Zwolińskiemu.


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2254 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 11:37
Jak słyszeliśmy Bruno, będzie powoli wprowadzany do gry. Oceniam, że kosztem raczej Robaka lub Zwolińskiego niż Murawskiego.


Niezniszczalny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2932 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 12:45

  Artur_PS napisał:  
Jak słyszeliśmy Bruno, będzie powoli wprowadzany do gry. Oceniam, że kosztem raczej Robaka lub Zwolińskiego niż Murawskiego.Zle oceniasz.


szymonek007
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2383 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 13:13
Myślę, że dywagacje na temat ustawienia i systemu gry Pogoni nie są potrzebne, gdyż płynne przechodzenie chociażby z ustawienia 4-5-1 do 3-5-2 widzimy co mecz w zależności od tego czy atakujemy, czy bronimy. Mało tego u nas przejście między ustawieniami spowodowane jest włączaniem się bocznych obrońców w akcje ofensywne w których miejsce wchodzą boczni pomocnicy. Dlatego też nie ma żadnej obawy, że strategicznie będzie wyglądało to nędznie. Jedyne zagrożenie widzę w akcjach defensywnych gdyż Robak będzie musiał wracać, ciekawe czy wystarczy mu sił. Plus jest taki, że w końcu Radek długimi piłkami będzie miał na kogo grać, czytaj Robak.


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2576 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 13:18
Rzygać mi się chce jak czytam "granie na Robaka" ..


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2254 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 13:22

  Goalkeeper napisał:  

  Artur_PS napisał:  
Jak słyszeliśmy Bruno, będzie powoli wprowadzany do gry. Oceniam, że kosztem raczej Robaka lub Zwolińskiego niż Murawskiego.Zle oceniasz.bo?


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6600 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 02/08/2014 13:47
Moim zdaniem ani Robak ani Murawski w swoich średnich dyspozycja nie wypadną. Może wypaść Zwoliński co najbardziej prawdopodobne lub Taku. Nie widaomo zresztą jak gra ten Bruno. Gdyby grał dobrze to druga linia Dąbrowski Matras Murawski Frączczak Bruno z Robakiem w przodzie i opcją wprowadzania Zwolaka i spokojnych zmian na Kuna, Baka, Małeckiego To dla mnie byłby jeden z najsilniejszych środków w Polsce. tylko czy ten Bruno potrafi rozgrywać do przodu?


21:37
kryta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2924 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 10:22
Prawdopodobnie dziś Okuno złoży podpis pod umową z Pogonią Szczecin.

źródło : dumapomorza.pl

--------------------------------------------------

Ktoś coś więcej o nim poza filmikiem na jutubie ? Mocne , słabe strony , pozycje na boisku ?


Made in China
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2399 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 11:43
Suma Japończyków musi się zgadzać:D Tak na poważnie, będzie duża rywalizacja w środku pola,jest Muraś,Matras,Rogal,Dąber,Bruno no i Okuno.Wdowiec ma problem bogactwa,oby tylko z korzyścią dla zespołu:)


Tylko Pogoń Szczecin MKS!
kint
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3127 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 18:03
Verte, a kto w tym Twoim zestawieniu pomocy byłby wtedy lewoskrzydłowym ? Nie wiem czy wystawianie Dąbrowskiego i Matrasa jednocześnie w środku nie rzutowałoby za bardzo na zwrotności i dynamice. Ja od tego "dobrobytu" w pomocy wolałbym jeszcze jednego solidnego obrońce gdyż różnie to z nimi bywało w tamtym sezonie. A co się dzieje z Kojem , ktoś coś wie w kwestii ?


zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4866 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 18:47
Koj tak samo jak Kozłowski dopiero od niedawna trenują na pełnych obrotach po kontuzji.

Zgadzam się przydałyby się jeszcze ze 2 wzmocnienia w obronie: tzn. prawy obrońca i stoper bo na lewą został zakontraktowany Lisowski i jest jeszcze Matynia w odwodzie


PS 1948
Gonzalez13
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2381 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 19:50
Na środek masz:
Goll, Hernani, Dąbrowski, Koj, Matras

Na prawą masz:
Rudol, Frączczak (mam nadzieję, że już jednak tam nie wróci), Matras, Rogalski (swego czasu grał prawie cały sezon prawego obrońce)

Matras na początku przygody z Piastem grał na stoperze, a ostatni sezon spędził właśnie jako prawy obrońca. Kto by nie wypadł, to i tak dziura będzie załatana. Wypadnie Rudol, to wejdzie na prawą Matras, na def Dąbrowski, przed nim Murawski, albo def Murawski a przed nim Okuno/Bruno. Jest jeszcze w obwodzie Rogalski, czy młokos Walski.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4594 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 19:51
Okuno z kontraktem. Na rok z mozliwoscia przedluzenia o 2 lata.


Gonzalez13
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2381 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 05/08/2014 23:59
Leo pojawił się na wtorkowym treningu ale zajęcia obserwował tylko z trybun.

- Nie będę grał w Pogoni. Być może zostanę w Polsce ale w innym klubie. Wszystko okaże się niedługo - powiedział w rozmowie z naszym reporterem młody Brazylijczyk.


zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4866 dni
Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie letniej 14/15 - 06/08/2014 00:11
To po co go aż miesiąc testowali jak mu teraz podziękowali?
Przecież przez ten miesiąc bardzo dobrze poznali tego zawodnika , być może poszło o pieniądze przy ustalaniu ewentualnego transferu , albo Pogoń ma kogoś na oku?


PS 1948
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 1251  - 1252  - 1253  - 1254  - 1255  - 1256  - 1257  - 1258  - 1259  - 1260  - 1261  - 1262  - 1263  - 1264  - 1265  - 1266  - 1267  - 1268  - 1269  - 1270  - 1271  - 1272  - 1273  - 1274  - 1275  - 1276  - 1277  - 1278  - 1279  - 1280  - 1281  - 1282  - 1283  - 1284  - 1285  - 1286  - 1287  - 1288  - 1289  - 1290  - 1291  - 1292  - 1293  - 1294  - 1295  - 1296  - 1297  - 1298  - 1299  - 1300  - 1301  - 1302  - 1303  - 1304  - 1305  - 1306  - 1307  - 1308  - 1309  - 1310  - 1311  - 1312  - 1313  - 1314  - 1315  - 1316  - 1317  - 1318  - 1319  - 1320  - 1321  - 1322  - 1323  - 1324  - 1325  - 1326  - 1327  - 1328  - 1329  - 1330  - 1331  - 1332  - 1333  - 1334  - 1335  - 1336  - 1337  - 1338  - 1339  - 1340  - 1341  - 1342  - 1343  - 1344  - 1345  - 1346  - 1347  - 1348  - 1349  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005