Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 16/17 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6363 dni

*




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 04/02/2014 21:34
A w Bełchatowie dalej biegają Maki, Wilusz, ale co tam - lepiej wziąć "nazwisko" breakdance


Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 04/02/2014 21:39
A sądzisz, że przypadkiem jest iż nikt inny tych maków nie chce?


krzysiek48
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3773 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 04/02/2014 21:39
Za obu Maków Bełchatów sobie krzyczy siedmiocyfrową kwotę, wartość Wilusza po występie w kadrze pewnie też mocno wzrosła. Sami zawodnicy też nie pograją za frytki, bo gdzie indziej dostaną więcej - chociaż pensja oczywiście byłaby niższa niż eksreprezentantów Polski. Niemniej, oni z kolei mają wolną rękę w szukaniu klubu i nie będą mieli zaporowej ceny wyjściowej. Być może nawet po podliczeniu wyjdzie, że są oni tańsi. Trzeba się zdecydować, czy chcemy zawodnika o solidnym poziomie na 2-3 sezony, czy kogoś aktualnie słabszego, ale z możliwością rozwoju. Zarówno pierwsi jak i drudzy mają swoje zalety i wady, końcowy wybór należy do prezesów i trenera :)


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6363 dni

*




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 04/02/2014 21:59

  krzysiek48 napisał:  
Za obu Maków Bełchatów sobie krzyczy siedmiocyfrową kwotę, wartość Wilusza po występie w kadrze pewnie też mocno wzrosła. Sami zawodnicy też nie pograją za frytki, bo gdzie indziej dostaną więcej - chociaż pensja oczywiście byłaby niższa niż eksreprezentantów Polski. Niemniej, oni z kolei mają wolną rękę w szukaniu klubu i nie będą mieli zaporowej ceny wyjściowej. Być może nawet po podliczeniu wyjdzie, że są oni tańsi. Trzeba się zdecydować, czy chcemy zawodnika o solidnym poziomie na 2-3 sezony, czy kogoś aktualnie słabszego, ale z możliwością rozwoju. Zarówno pierwsi jak i drudzy mają swoje zalety i wady, końcowy wybór należy do prezesów i trenera :)



Wybór jest prosty. Wolę młodych i drogich niż starych i drogich. Zwłaszcza jeśli mamy tutaj Murawskiego, który:
a) jest pyrą
b) jest słaby
c) jest stary
d) jest pijakiem
e) jest nieprzygotowany do rundy
Do tego Wawrzyniak, który w swojej najlepszej formie i tak był co najwyżej przeciętny, a do tej najlepszej formy obecnie daleko mu brakuje.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 04/02/2014 23:38
Murawski i Wawrzyniak to wymysly dziennikarzy, dajcie spokoj. A bracia Mak to inna historia. Jeden z nich jest co najwyzej przecietny, drugi spokojnie w ekstraklasie by pogral, ale GKS chce zarobic opierdolic ich najlepiej w pakiecie i to za spore siano, dlatego nadal graja w I lidze a nie chociazby w Legii czy innym Lechu. Mlodych to mozemy sciagac, ale pokroju Kozlowskiego, ci z nazwiskiem sa za drodzy i jak zmienia klub to predzej na zagraniczny, bo i po co mieliby do Pogoni przechodzic?


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 03:27
Konferencja na której przedstawiono Wiśniewskiego jako nowego piłkarza....

Przyjebana jakaś ta tłumaczka , a Wiśnia stres jak na egzaminie :)


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4408 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 11:19

  zach-pom napisał:  

  kibicMKS napisał:  
Boże! zeby to nie byla prawda ... juz mamy tego typu magika ... kapitana.



Jak mam rozumieć porównanie Ławy do Wawrzyniaka? Moim zdaniem lepiej mieć drugiego lewego obrońcę , niż nie mieć w dalszym ciągu nikogo na tą pozycję. A że Wawrzyniak nie jest wybitnym lewym obrońcą to już inna sprawa na chwilę obecną wystarcza to w zupełności na grę w reprezentacji Polski i występy w najlepszej drużynie w Polsce czyli Legii Warszawa.



miałem na mysli poziom pilkarski,a to ze potrzebujemy lewego obroncy to wszyscy wiedza,a czy Wawrzyniak jest nam potrzebny to inna sprawa,a tym bardziej,ze bedzie obciazal mocno budzet.


Marudnicki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 13:21

  kibicMKS napisał:  
a czy Wawrzyniak jest nam potrzebny to inna sprawa,a tym bardziej,ze bedzie obciazal mocno budzet.



Przecież nie budżet Pogoni, a Azotów. :) Jeśli go wezmą tak jak Poparę, czyli pół roku z opcją przedłużenia, to niech sobie przyjdzie. Będzie miał Lewandowski solidnego (nie oszukujmy się) rywala z interesującym doświadczeniem. Tylko dzięki rywalizacji Mateusz będzie w stanie się rozwijać, a jeżeli okaże się lepszy od Rumianego - tym lepiej.


Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 14:09

  Marudnicki napisał:  

  kibicMKS napisał:  
a czy Wawrzyniak jest nam potrzebny to inna sprawa,a tym bardziej,ze bedzie obciazal mocno budzet.



Przecież nie budżet Pogoni, a Azotów. :) Jeśli go wezmą tak jak Poparę, czyli pół roku z opcją przedłużenia, to niech sobie przyjdzie. Będzie miał Lewandowski solidnego (nie oszukujmy się) rywala z interesującym doświadczeniem. Tylko dzięki rywalizacji Mateusz będzie w stanie się rozwijać, a jeżeli okaże się lepszy od Rumianego - tym lepiej.



Nie możemy się podpierać budżetem Azotów bo skończy się to dla nas tragicznie. Musimy liczyć na siebie i mieć pewność, że w razie odejścia Azotów będziemy w stanie wypłacać zawodnikom bensje oraz, że budżet będzie zbilansowany.


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 14:36

  Marudnicki napisał:  

Jeśli go wezmą tak jak Poparę, czyli pół roku z opcją przedłużenia, to niech sobie przyjdzie. Będzie miał Lewandowski solidnego (nie oszukujmy się) rywala z interesującym doświadczeniem. Tylko dzięki rywalizacji Mateusz będzie w stanie się rozwijać, a jeżeli okaże się lepszy od Rumianego - tym lepiej.


Mozna miec o Wawrzyniaku rozne zdanie ale nie robmy jaj. Reprezentant kraju zgadza sie na polroczny kontrakt w ligowym sredniaku :)


Marudnicki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3934 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 15:08

  xxjarek05xx napisał:  
Nie możemy się podpierać budżetem Azotów bo skończy się to dla nas tragicznie. Musimy liczyć na siebie i mieć pewność, że w razie odejścia Azotów będziemy w stanie wypłacać zawodnikom bensje oraz, że budżet będzie zbilansowany.


Nie podpieramy się przecież, młodzi zawodnicy do nas przychodzą regularnie ostatnim czasem. Przecież zawodnicy kupowani przez Azoty są ich własnością, a nie klubu, a więc jeśli sponsor się wycofa to i zabiera zabawki. W przypadku Wawrzyniaka to jest tylko i wyłącznie kwestia "jest"/"nie ma" - moim zdaniem lepiej żeby był.


  goral1982 napisał:  
Mozna miec o Wawrzyniaku rozne zdanie ale nie robmy jaj. Reprezentant kraju zgadza sie na polroczny kontrakt w ligowym sredniaku :)



Nie zapominaj, że okienko transferowe w poważnych ligach jest już zamknięte. Umowa półrocza jest także i korzystna dla niego - nie będzie skazany na grę w ligowym średniaku z racji na dłuższy kontrakt, a będzie mógł odejść po sezonie gdy otrzyma lepszą ofertę. A być może współpraca będzie na tyle owocna, że strony się dogadają i zostanie. Wawrzyniak w tej chwili jest nieco przyparty do muru, bo Berg podziękował mu za współpracę trochę w kiszkowym okresie. Jeśli chce grać na wiosnę to nie może za bardzo wybrzydzać.


zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6143 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 15:17
Pogoń pozyskała 2 bocznych pomocników , środkowego pomocnika i napastnika a ja się pytam dlaczego klub nie pozyskał do tej pory żadnego obrońcy , skoro obrona była zdecydowanie najsłabszym punktem w rundzie jesiennej? Po jaką cholerę skreślono Pietruszkę nie zaklepując sobie nikogo wcześniej? W żadnym z rozegranych w tym roku sparingów Pogoń nie zachowała czystego konta tracąc hurtowo bramki z pierwszoligowcami kolejno z Chojniczanką Chojnice 4 z Flotą Świnoujście 5 i Arką Gdynia 2. Na obozie w Turcji udało się trochę poprawić szczelność obrony bo w sparingu ze Sturmem Graz , Dynamem Zagrzeb czy FK Jagodiną Pogoń straciła tylko jedną bramkę no ale jak widzimy po wynikach sparingów dalej jest to pięta achilessowa tej drużyny.


PS 1948
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 15:19

  zach-pom napisał:  
Pogoń pozyskała 2 bocznych pomocników , środkowego pomocnika i napastnika a ja się pytam dlaczego klub nie pozyskał do tej pory żadnego obrońcy , skoro obrona była zdecydowanie najsłabszym punktem w rundzie jesiennej? Po jaką cholerę skreślono Pietruszkę nie zaklepując sobie nikogo wcześniej? W żadnym z rozegranych w tym roku sparingów Pogoń nie zachowała czystego konta tracąc hurtowo bramki z pierwszoligowcami kolejno z Chojniczanką Chojnice 4 z Flotą Świnoujście 5 i Arką Gdynia 2. Na obozie w Turcji udało się trochę poprawić szczelność obrony bo w sparingu ze Sturmem Graz , Dynamem Zagrzeb czy FK Jagodiną Pogoń straciła tylko jedną bramkę no ale jak widzimy po wynikach sparingów dalej jest to pięta achilessowa tej drużyny.



Pewnie dlatego, ze stopniowo bedziemy przechodzic na system gry z 3 obroncami.


Papricanos85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 16:12
Mowienie ze nie potrzebujemy gwiazd typu murawski,wawrzyniak malecki itp jest tylko glupim belkotem. Jak ktos mysli ze do nas przyjdzie mlody talent typu mak ktory kosztuje wiecej niz niejeden zawodnik z bundesligi to powodzenia. a do malkontenotw wawrzyniakow murawskich itp...mam jedna pytanie. jak w Polsce sie zdobywa majstra? mlodymi czy starymi wyjadaczami? Pogoni brakuje jeszcze dwoch takich wyjadaczy i gdyby przyszedl do nas Murawski i Wawrzyniak to o pierwsza 8 bylbym spokojny..ba mysle ze puchary stalby sie realne. Tak wiem to sa ogolnie slaby zawodnicy...ale slabi na eurpe cczy puchary a nie na nasze kupoklase w ktorej jakby ne patrzec od wielu lat sa wyrozniajacymi postaciami.
Jezeli Pogon nie kupi doswiadczonego zawdonika do srodka pola typu Murawski,Sobolewski to o gorna 8 moze byc bardzo ciezko. To o czym mowie pokazuja tez sparingi i ok w nich wyniki schodza na drugi plan..ale jak druzyna nie wygrala meczu od kilku miesiecy to chyba cos jest nie tak...z naszym srodkiem rogal lawa to mozemy grac w 3 lidze a nie w esktraklasie.

dla przypomnienia sezon 2000-2001 druzyna zlozona w ciagu dwoch miesiecy z samych wyjadaczy polskiej ligi prawie zdobyla majstra..a jestem pewien ze gdyby nie zawirowania w klubie to mistrzostwo zdobylibysmy na kilka kolejek przed koncem rozgrywek.


PORTOWCY
M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 16:23
Solidny obrońca , do wzięcia za darmo.

  Cytat:  
"Norambuena oficjalnie odchodzi z Jagiellonii"

Rekordzista Jagiellonii pod względem ilości rozegranych spotkań w Ekstraklasie - Alexis Norambuena, któremu z końcem ubiegłego roku wygasł kontrakt, nie zagra wiosną w żółto-czerwonych barwach. Klub nie porozumiał się z piłkarzem w sprawie nowej umowy.

Chilijczyk z palestyńskim paszportem do "Jagi" trafił zimą 2008 roku. Rozegrał dla niej 146 meczów ligowych i strzelił cztery gole.



Ciekawy jestem dlaczego też ucichła sprawa pozyskania także z Jagielloni Dzalamidze. Jeszcze w listopadzie Smolny potwierdzał zainteresowanie tym piłkarzem.


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4196 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 16:49

  Przema napisał:  

  zach-pom napisał:  
Pogoń pozyskała 2 bocznych pomocników , środkowego pomocnika i napastnika a ja się pytam dlaczego klub nie pozyskał do tej pory żadnego obrońcy , skoro obrona była zdecydowanie najsłabszym punktem w rundzie jesiennej? Po jaką cholerę skreślono Pietruszkę nie zaklepując sobie nikogo wcześniej? W żadnym z rozegranych w tym roku sparingów Pogoń nie zachowała czystego konta tracąc hurtowo bramki z pierwszoligowcami kolejno z Chojniczanką Chojnice 4 z Flotą Świnoujście 5 i Arką Gdynia 2. Na obozie w Turcji udało się trochę poprawić szczelność obrony bo w sparingu ze Sturmem Graz , Dynamem Zagrzeb czy FK Jagodiną Pogoń straciła tylko jedną bramkę no ale jak widzimy po wynikach sparingów dalej jest to pięta achilessowa tej drużyny.



Pewnie dlatego, ze stopniowo bedziemy przechodzic na system gry z 3 obroncami.



Jak na razie to ustawienie powodowało że kocioł pod nasza bramka był praktycznie przy każdej akcji.Jedni to wykorzystali (Górnik,Legia,Widzew) inni nie (Korona)...ale do tego systemu nie mamy klasowych piłkarzy w tyle.Nawet nauczenie sie tego na pamięć przez Frączczaka,Hernaniego czy Gollę niczego nie zmieni bo piłkarsko w tym systemie trzeba mieć szybkość zdrowie i świetny przegląd pola...plus technikę.
Stawiam raczej na przekwalifikowywanie kolejnych pomocników na obrońców tak jak miało to miejsce z Gollą,Frączczakiem czy Lewandowskim.Nie wierze jednak w sukces tej operacji a juz szczególnie idąc w kierunku gry z 3 obrońców przed Janukiewiczem.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 17:01

  Papricanos85 napisał:  
Mowienie ze nie potrzebujemy gwiazd typu murawski,wawrzyniak malecki itp jest tylko glupim belkotem. Jak ktos mysli ze do nas przyjdzie mlody talent typu mak ktory kosztuje wiecej niz niejeden zawodnik z bundesligi to powodzenia. a do malkontenotw wawrzyniakow murawskich itp...mam jedna pytanie. jak w Polsce sie zdobywa majstra? mlodymi czy starymi wyjadaczami? Pogoni brakuje jeszcze dwoch takich wyjadaczy i gdyby przyszedl do nas Murawski i Wawrzyniak to o pierwsza 8 bylbym spokojny..ba mysle ze puchary stalby sie realne. Tak wiem to sa ogolnie slaby zawodnicy...ale slabi na eurpe cczy puchary a nie na nasze kupoklase w ktorej jakby ne patrzec od wielu lat sa wyrozniajacymi postaciami.
Jezeli Pogon nie kupi doswiadczonego zawdonika do srodka pola typu Murawski,Sobolewski to o gorna 8 moze byc bardzo ciezko. To o czym mowie pokazuja tez sparingi i ok w nich wyniki schodza na drugi plan..ale jak druzyna nie wygrala meczu od kilku miesiecy to chyba cos jest nie tak...z naszym srodkiem rogal lawa to mozemy grac w 3 lidze a nie w esktraklasie.

dla przypomnienia sezon 2000-2001 druzyna zlozona w ciagu dwoch miesiecy z samych wyjadaczy polskiej ligi prawie zdobyla majstra..a jestem pewien ze gdyby nie zawirowania w klubie to mistrzostwo zdobylibysmy na kilka kolejek przed koncem rozgrywek.


Pierwsze co mi sie w oczy rzucilo to sezon 00/01, kiedy to korupcja kwitla w najlepsze. Dowodow zadnych nie ma, mozemy sie tylko domyslac jak bylo. W klubie chwile byl Wojcik wiec pewnie zdazyl wytlumaczyc jak ta liga funkcjonuje. Koncowke ligi tez pewnie pamietasz. Nie mialbym nic przeciwko gdyby czas mozna bylo zawrocic i z Bekdasem zagrac jeszcze raz, ale na korzystnych dla niego warunkach, teraz poki co nas nie stac na taki dream team. Kolejna rzecz, ze tak budowane druzyny, przynajmniej w polskich warunkach to kolosy na glinianych nogach. No i pytanie kluczowe. Skad pewnosc, ze taki 30 letni Murawski z Lecha, ktory co mial osiagnac juz osiagnal przyjdzie do Szczecina nie tylko po dobra kase od Azotow? Takie transfery trzeba robic z wyczuciem, nie kazdy pilkarz jest Sobolewskim, ktory zostawia na boisku 120% siebie. Bardziej podoba mi sie takie stopniowe budowanie druzyny. Latem przyszedl Robak, zima wzmocniono skrzydla, jednoczesnie zyciowa forme osiaga Aka. Jak juz wielokrotnie bylo mowione dobra druzyne w tej lidze zrobi dobry trener z dobrym przygotowaniem fizycznym i w srodku nie musi wcale grac Ozil z Lahmem, a wlasnie Rogal i Lawa. Przypomne, ze rok temu Podbeskidzie czy Belchatow wirtuozow w skladzie na wiosne nie mialo, a lali wszystkich, ktorzy sie nawineli.
Wracajac do ustawienia. Zgadzam sie, ze tak to wygladalo i sam wielkiem zwolennikiem takich eksperymentow nie jestem, ale wyraznie widac, ze Wdowczyk sobie taka gre upatrzyl. Mowi sie, ze trendy przychodza z zachodu, konkretnie z Wloch. Tam tez moda jest na gre 3 obroncami. Akurat 3 obroncow do grania takim stylem mamy (Golla, Dabrowski, Hernani), bardziej obawiam sie o szybkie wing backi w postaci skrzydlowych, ktorzy musza miec konskie zdrowie i w defensywie grac przynajmniej poprawnie.


Papricanos85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 18:25

  Przema napisał:  

  Papricanos85 napisał:  
Mowienie ze nie potrzebujemy gwiazd typu murawski,wawrzyniak malecki itp jest tylko glupim belkotem. Jak ktos mysli ze do nas przyjdzie mlody talent typu mak ktory kosztuje wiecej niz niejeden zawodnik z bundesligi to powodzenia. a do malkontenotw wawrzyniakow murawskich itp...mam jedna pytanie. jak w Polsce sie zdobywa majstra? mlodymi czy starymi wyjadaczami? Pogoni brakuje jeszcze dwoch takich wyjadaczy i gdyby przyszedl do nas Murawski i Wawrzyniak to o pierwsza 8 bylbym spokojny..ba mysle ze puchary stalby sie realne. Tak wiem to sa ogolnie slaby zawodnicy...ale slabi na eurpe cczy puchary a nie na nasze kupoklase w ktorej jakby ne patrzec od wielu lat sa wyrozniajacymi postaciami.
Jezeli Pogon nie kupi doswiadczonego zawdonika do srodka pola typu Murawski,Sobolewski to o gorna 8 moze byc bardzo ciezko. To o czym mowie pokazuja tez sparingi i ok w nich wyniki schodza na drugi plan..ale jak druzyna nie wygrala meczu od kilku miesiecy to chyba cos jest nie tak...z naszym srodkiem rogal lawa to mozemy grac w 3 lidze a nie w esktraklasie.

dla przypomnienia sezon 2000-2001 druzyna zlozona w ciagu dwoch miesiecy z samych wyjadaczy polskiej ligi prawie zdobyla majstra..a jestem pewien ze gdyby nie zawirowania w klubie to mistrzostwo zdobylibysmy na kilka kolejek przed koncem rozgrywek.


Pierwsze co mi sie w oczy rzucilo to sezon 00/01, kiedy to korupcja kwitla w najlepsze. Dowodow zadnych nie ma, mozemy sie tylko domyslac jak bylo. W klubie chwile byl Wojcik wiec pewnie zdazyl wytlumaczyc jak ta liga funkcjonuje. Koncowke ligi tez pewnie pamietasz. Nie mialbym nic przeciwko gdyby czas mozna bylo zawrocic i z Bekdasem zagrac jeszcze raz, ale na korzystnych dla niego warunkach, teraz poki co nas nie stac na taki dream team. Kolejna rzecz, ze tak budowane druzyny, przynajmniej w polskich warunkach to kolosy na glinianych nogach. No i pytanie kluczowe. Skad pewnosc, ze taki 30 letni Murawski z Lecha, ktory co mial osiagnac juz osiagnal przyjdzie do Szczecina nie tylko po dobra kase od Azotow? Takie transfery trzeba robic z wyczuciem, nie kazdy pilkarz jest Sobolewskim, ktory zostawia na boisku 120% siebie. Bardziej podoba mi sie takie stopniowe budowanie druzyny. Latem przyszedl Robak, zima wzmocniono skrzydla, jednoczesnie zyciowa forme osiaga Aka. Jak juz wielokrotnie bylo mowione dobra druzyne w tej lidze zrobi dobry trener z dobrym przygotowaniem fizycznym i w srodku nie musi wcale grac Ozil z Lahmem, a wlasnie Rogal i Lawa. Przypomne, ze rok temu Podbeskidzie czy Belchatow wirtuozow w skladzie na wiosne nie mialo, a lali wszystkich, ktorzy sie nawineli.
Wracajac do ustawienia. Zgadzam sie, ze tak to wygladalo i sam wielkiem zwolennikiem takich eksperymentow nie jestem, ale wyraznie widac, ze Wdowczyk sobie taka gre upatrzyl. Mowi sie, ze trendy przychodza z zachodu, konkretnie z Wloch. Tam tez moda jest na gre 3 obroncami. Akurat 3 obroncow do grania takim stylem mamy (Golla, Dabrowski, Hernani), bardziej obawiam sie o szybkie wing backi w postaci skrzydlowych, ktorzy musza miec konskie zdrowie i w defensywie grac przynajmniej poprawnie.



Pewne w zyciu sa tylko dwie rzeczy i chyba kazdy wie jakie. Druga sprawa to taka czy chcemy miec druzyne ktora bedzie wstanie walczyc z kazdym w lidze lacznie z Legia i Wisla itd..no czy chcemu dalej tak sobie ze tak powiem troche pograc a potem znowu srodek tabeli albo walka o utrzymanie. Tutaj nie ma sily kadre musimy wzmocnic jezeli chcemy miec rowne szanse na walke o pierwsza 8(w innym wypadku liga predzej czy pozniej zweryfikuje poziom naszych zawodnikow). Srodek pola to podstawa jezeli tam nie bedzie pewnosci siebie a jej nie ma bo po1) Rogal forme zgubil juz dawno 2) o Bartku nawet nie chce mi sie opowiadac(jego gra byla ponizej jakiejkolwiek krytki) kto ma ich zastapic? Moustafa?Walski? no nie da rady. Wdowczyk nie wyjdzie i nie zagra za nich dobrej pilki..z gowna bata nie ukrecisz,a nasz srodek pola wlasnie na takie miano zasluguje. Dlatego bardzo licze na to jedno wzmocnienie.Co do Aki to pierwsza czesc rundy ok pozniej rownia pochyla,poza tym jest to zawodnik grajacy za napastnikiem a nie rozgrywajacy czy def pomocnik.

Co do budowania dlugofalowego to mysle ze taki Murawski w wieku 30 lat spokojnie pogralby na duzo lepszym poziomie od naszej obecnej dwojki przez 3-4 lata. Rogal tez ma juz 30, Bartek to juz wiek emerytalny niebawem osiagnie.Takze czy to jest naprawde taki zly pomysl? Ja uwazam ze bez wzmocnienia srodka pola o pierwsza 8 moze byc bardzo bardzo ciezko.. :(


PORTOWCY
AdisWolin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4984 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 19:09
Murawski ma 32 lata, w pazdzierniku bedzie juz 33.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 05/02/2014 19:09
Murawskiemu poki co granie nie w glowie. Chlopak woli sie wyszumiec w Gdynii na baletach podczas gdy badz co badz jego zespol rezerw szykuje sie do rundy. Tak sie sklada, ze w tej chwili to jedyne miejsce gdzie moze udowodnic swoja przydatnosc. Widocznie ma inne priorytety. Nie widze takiego zawodnika w Pogoni. Zwlaszcza, ze finansowo bylby najlepiej zarabiajacym zawodnikiem nawet jesli zgodzilby sie na solidna obnizke w stosunku do tego co mial w Poznaniu. Na szczescie to czysto teoretyczne rozwazania i ten grajek nigdy w Szczecinie nie zagra, chyba ze jako przeciwnik w barwach innej zdesperowanej druzyny.

Ja sie zgadzam, ze trzeba wzmacniac druzyne, ale nie wszystko na hurra. Ja dostrzegam jakas tam logike w budowaniu obecnego zespolu. Sciagamy dobrych pilkarzy, kiedy trzeba wyklada sie gotowke, a oprocz tego nie zapomina sie o mlodziezy, na ktora trzeba bedzie stawiac, bo w przeciwnym wypadku czeka nas to co sie dzieje w Wisle Krakow, czyli sciaganie starych przeplaconych gwiazdeczek, a w przeciwnym kierunku odplywaja mlodzi zawodnicy, za ktorych mozna zgarnac dobre pieniadze.
Poza tym za kazdym razem przypominam i prosze o odrobine pokory, bo mam wrazenie, ze ponad polowie forumowiczow to juz w glowie zaszumialo, zeby nie powiedziec poprzestawialo. Pamietacie jeszcze nie tak dawno jak wchodzilismy do ekstraklasy? Ktos sobie wyobrazal, ze do Pogoni przyjda Malecki, Robak? Ze bedzie sie mowic o Mozdzeniach, Murawskich i innych Wawrzyniakach? Plan na druzyne byl inny i wowczas kazdy twierdzil, ze to jedyna sluszna droga. Na razie Wdowczyk znalazl zloty srodek, bo potrafi wpasowac do druzyny zarowno tych nowych, wiekowych zawodnikow jak i mlodziez i mam nadzieje, ze bedziemy ta droga podazac dalej, a jeden glosny transfer co okienko w zupelnosci mi wystarczy.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 1251  - 1252  - 1253  - 1254  - 1255  - 1256  - 1257  - 1258  - 1259  - 1260  - 1261  - 1262  - 1263  - 1264  - 1265  - 1266  - 1267  - 1268  - 1269  - 1270  - 1271  - 1272  - 1273  - 1274  - 1275  - 1276  - 1277  - 1278  - 1279  - 1280  - 1281  - 1282  - 1283  - 1284  - 1285  - 1286  - 1287  - 1288  - 1289  - 1290  - 1291  - 1292  - 1293  - 1294  - 1295  - 1296  - 1297  - 1298  - 1299  - 1300  - 1301  - 1302  - 1303  - 1304  - 1305  - 1306  - 1307  - 1308  - 1309  - 1310  - 1311  - 1312  - 1313  - 1314  - 1315  - 1316  - 1317  - 1318  - 1319  - 1320  - 1321  - 1322  - 1323  - 1324  - 1325  - 1326  - 1327  - 1328  - 1329  - 1330  - 1331  - 1332  - 1333  - 1334  - 1335  - 1336  - 1337  - 1338  - 1339  - 1340  - 1341  - 1342  - 1343  - 1344  - 1345  - 1346  - 1347  - 1348  - 1349  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.21 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005