Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 16/17 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Mazii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4059 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 13:56

  Wierny Pogoni napisał:  

  polanski93 napisał:  

  KopiecKreta napisał:  

  polanski93 napisał:  
Moja lista życzeń: Tomasz Brzyski, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Madej, Prejuce Nakoulma. Noo i Razack Traore w pakiecie :D



Chyba za dużo w football managera się nagrałeś. A z tym Wawrzyniakiem to już w ogóle baby



Owszem, słyszałem że 'jest cienki' ale wskaż mi lewego obrońcę w naszej lidze który prezentuje wyższy poziom.



To zamiast Wawrzyniaka to Dziwniela z Ruchu lepiej ściągnąć.:)

A odnośnie wzmocnien to pozyskałbym Zalepe (Flota), Zjawińskiego (Dolcan), Dziwniela (Ruch), Jurado (Piast), Golański (Korona), co do defensywnego pomocnika to Kaźmierczak.:)



Popieram!
Są to piłkarze którzy są w Naszym zasięgu. Szczególnie widziałbym Kaźmierczaka w granatowo - bordowych barwach!


Jedno serce, jeden klub...
POGOŃ SZCZECIN!!!

"Mam tatuaż z herbem Pogoni na sercu. W ten sposób pokazuję swoje przywiązanie do tej drużyny, tych kibiców i granatowo-bordowych barw." - R. Majdan
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 14:29

  Mazii napisał:  

  Wierny Pogoni napisał:  

  polanski93 napisał:  

  KopiecKreta napisał:  

  polanski93 napisał:  
Moja lista życzeń: Tomasz Brzyski, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Madej, Prejuce Nakoulma. Noo i Razack Traore w pakiecie :D



Chyba za dużo w football managera się nagrałeś. A z tym Wawrzyniakiem to już w ogóle baby



Owszem, słyszałem że 'jest cienki' ale wskaż mi lewego obrońcę w naszej lidze który prezentuje wyższy poziom.



To zamiast Wawrzyniaka to Dziwniela z Ruchu lepiej ściągnąć.:)

A odnośnie wzmocnien to pozyskałbym Zalepe (Flota), Zjawińskiego (Dolcan), Dziwniela (Ruch), Jurado (Piast), Golański (Korona), co do defensywnego pomocnika to Kaźmierczak.:)



Popieram!
Są to piłkarze którzy są w Naszym zasięgu. Szczególnie widziałbym Kaźmierczaka w granatowo - bordowych barwach!


Kto jest w naszym zasiegu? Dziwnel? Kazmierczak? Nie zartujcie. W tym kraju nikt slepy nie jest i dobrze wiadomo, ze lewych obroncow jest jak na lekarstwo. Nikt o zdrowych zmyslach go z Chorzowa nie pusci, a nawet jesli to za konkretna kase. Kazmierczak to samo, on z polskiej ligi chyba najbardziej przypomina stylem gre Lawy, ale dopoki ma kontrakt to jest nie do wyciagniecia. Slask tonie w dlugach i jesli go sprzeda to za dobra kase, a jego wymagania kontraktowe tez do niskich nalezec nie beda. Poki nie ma kasy od Azotow to radze myslec realnie.


everton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4405 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 15:03
Fojut powinien być spokojnie w naszym zasięgu, a sam zawodnik to zdecydowanie lepsza opcja niż elektryczny Hernani czy nieograny Rudol.

WEDług tego co mówił Smolny, skauting w Pogoni nie istnieje więc raczej nie mamy co liczyć na jakieś "perełki" wyłowione przez klub z zagranicy. Szkoda, bo np. rynek skandynawski albo szkocki to zawodnicy stosunkowo tani.


NSNO
cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6778 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 16:09

  everton napisał:  
Fojut powinien być spokojnie w naszym zasięgu, a sam zawodnik to zdecydowanie lepsza opcja niż elektryczny Hernani czy nieograny Rudol.



Ja wiem ze wiekszosc pilkarzy ma niezly balagan w glowie, ale Fojut mentalnie jest czlowiekiem pokroju Kolendowicza, innymi slowy nos w gore i poczucie wielkiej wrecz galaktycznej kariery za soba. wystarczy poczytac twittery gdzie te wszystkie gwiazdy sie wypowiadaja, Oni naprawde czesto oderwani sa od rzeczywistosci...


Borso
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5357 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 17:01
Można by rozglądnąć się w Coron liga na Słowacji np. wiele młodych tanich piłkarzy , którzy mają już doświadczenie w Lidze Europejskiej np. Léandre Tawamba 23 lata(ofensywny pomocnik) 17 meczy/10 bramek wg. transfermarkt 125,000 euro itd.


Ozii
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 18:49

  Przema napisał:  

  Mazii napisał:  

  Wierny Pogoni napisał:  

  polanski93 napisał:  

  KopiecKreta napisał:  

  polanski93 napisał:  
Moja lista życzeń: Tomasz Brzyski, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Madej, Prejuce Nakoulma. Noo i Razack Traore w pakiecie :D



Chyba za dużo w football managera się nagrałeś. A z tym Wawrzyniakiem to już w ogóle baby



Owszem, słyszałem że 'jest cienki' ale wskaż mi lewego obrońcę w naszej lidze który prezentuje wyższy poziom.



To zamiast Wawrzyniaka to Dziwniela z Ruchu lepiej ściągnąć.:)

A odnośnie wzmocnien to pozyskałbym Zalepe (Flota), Zjawińskiego (Dolcan), Dziwniela (Ruch), Jurado (Piast), Golański (Korona), co do defensywnego pomocnika to Kaźmierczak.:)



Popieram!
Są to piłkarze którzy są w Naszym zasięgu. Szczególnie widziałbym Kaźmierczaka w granatowo - bordowych barwach!


Kto jest w naszym zasiegu? Dziwnel? Kazmierczak? Nie zartujcie. W tym kraju nikt slepy nie jest i dobrze wiadomo, ze lewych obroncow jest jak na lekarstwo. Nikt o zdrowych zmyslach go z Chorzowa nie pusci, a nawet jesli to za konkretna kase. Kazmierczak to samo, on z polskiej ligi chyba najbardziej przypomina stylem gre Lawy, ale dopoki ma kontrakt to jest nie do wyciagniecia. Slask tonie w dlugach i jesli go sprzeda to za dobra kase, a jego wymagania kontraktowe tez do niskich nalezec nie beda. Poki nie ma kasy od Azotow to radze myslec realnie.



Kaźmierczakowi kończy się kontrakt po sezonie. Więc Śląsk aż tak dużych pieniędzy żądać nie może za tego zawodnika.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 17/11/2013 23:50

  Ozii napisał:  

  Przema napisał:  

  Mazii napisał:  

  Wierny Pogoni napisał:  

  polanski93 napisał:  

  KopiecKreta napisał:  

  polanski93 napisał:  
Moja lista życzeń: Tomasz Brzyski, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Madej, Prejuce Nakoulma. Noo i Razack Traore w pakiecie :D



Chyba za dużo w football managera się nagrałeś. A z tym Wawrzyniakiem to już w ogóle baby



Owszem, słyszałem że 'jest cienki' ale wskaż mi lewego obrońcę w naszej lidze który prezentuje wyższy poziom.



To zamiast Wawrzyniaka to Dziwniela z Ruchu lepiej ściągnąć.:)

A odnośnie wzmocnien to pozyskałbym Zalepe (Flota), Zjawińskiego (Dolcan), Dziwniela (Ruch), Jurado (Piast), Golański (Korona), co do defensywnego pomocnika to Kaźmierczak.:)



Popieram!
Są to piłkarze którzy są w Naszym zasięgu. Szczególnie widziałbym Kaźmierczaka w granatowo - bordowych barwach!


Kto jest w naszym zasiegu? Dziwnel? Kazmierczak? Nie zartujcie. W tym kraju nikt slepy nie jest i dobrze wiadomo, ze lewych obroncow jest jak na lekarstwo. Nikt o zdrowych zmyslach go z Chorzowa nie pusci, a nawet jesli to za konkretna kase. Kazmierczak to samo, on z polskiej ligi chyba najbardziej przypomina stylem gre Lawy, ale dopoki ma kontrakt to jest nie do wyciagniecia. Slask tonie w dlugach i jesli go sprzeda to za dobra kase, a jego wymagania kontraktowe tez do niskich nalezec nie beda. Poki nie ma kasy od Azotow to radze myslec realnie.



Kaźmierczakowi kończy się kontrakt po sezonie. Więc Śląsk aż tak dużych pieniędzy żądać nie może za tego zawodnika.



Co wniósłby Kaźmierczak do gry Pogoni? Od czasów Ptaka poprawił się nieco w kwestiach technicznych taktycznych cy czucia gry, ale nadal jego autem jest silne uderzenie i nic szczególnego więcej.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 18/11/2013 00:40

  Plum napisał:  

  Ozii napisał:  

  Przema napisał:  

  Mazii napisał:  

  Wierny Pogoni napisał:  

  polanski93 napisał:  

  KopiecKreta napisał:  

  polanski93 napisał:  
Moja lista życzeń: Tomasz Brzyski, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Madej, Prejuce Nakoulma. Noo i Razack Traore w pakiecie :D



Chyba za dużo w football managera się nagrałeś. A z tym Wawrzyniakiem to już w ogóle baby



Owszem, słyszałem że 'jest cienki' ale wskaż mi lewego obrońcę w naszej lidze który prezentuje wyższy poziom.



To zamiast Wawrzyniaka to Dziwniela z Ruchu lepiej ściągnąć.:)

A odnośnie wzmocnien to pozyskałbym Zalepe (Flota), Zjawińskiego (Dolcan), Dziwniela (Ruch), Jurado (Piast), Golański (Korona), co do defensywnego pomocnika to Kaźmierczak.:)



Popieram!
Są to piłkarze którzy są w Naszym zasięgu. Szczególnie widziałbym Kaźmierczaka w granatowo - bordowych barwach!


Kto jest w naszym zasiegu? Dziwnel? Kazmierczak? Nie zartujcie. W tym kraju nikt slepy nie jest i dobrze wiadomo, ze lewych obroncow jest jak na lekarstwo. Nikt o zdrowych zmyslach go z Chorzowa nie pusci, a nawet jesli to za konkretna kase. Kazmierczak to samo, on z polskiej ligi chyba najbardziej przypomina stylem gre Lawy, ale dopoki ma kontrakt to jest nie do wyciagniecia. Slask tonie w dlugach i jesli go sprzeda to za dobra kase, a jego wymagania kontraktowe tez do niskich nalezec nie beda. Poki nie ma kasy od Azotow to radze myslec realnie.



Kaźmierczakowi kończy się kontrakt po sezonie. Więc Śląsk aż tak dużych pieniędzy żądać nie może za tego zawodnika.



Co wniósłby Kaźmierczak do gry Pogoni? Od czasów Ptaka poprawił się nieco w kwestiach technicznych taktycznych cy czucia gry, ale nadal jego autem jest silne uderzenie i nic szczególnego więcej.



Oj wnioslby. Rogalski jako typowy defensywny pomocnik, a on jako wolny elektron w srodku pola, tak jak to bylo za Ptaka. Teraz tez zgarnia sporo pilek (wygrane pojedynki glowkowe) i dobrym podaniem zacznie kontre. O strzalach z dystansu nawet nie wspominam :)


Papricanos85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 18/11/2013 14:56
Zalepa(flota obronca srodek) Wojciech Łuczak srodkowy pomocnik gornik z. i dla mnie starczy.


PORTOWCY
M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 18/11/2013 17:06
Leśnodorski przyznał za to, że piłkarzem z polskiej ligi, którego gra podoba mu się najbardziej, jest Paweł Olkowski z Górnika Zabrze. Pochwalił się także że Legia ostrzy zęby na Michała Chrapka z Wisły Kraków i Mateusza Lewandowskiego z Pogoni Szczecin.
Prezes Legii przyznał także że sprawa przejścia Matsui z Lechii Gdańsk, powoli upada. Na dzień dzisiejszy mamy na "oku" jego rodaka Takafumi Akahoshiego. - który w tym sezonie jest najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w Ekstraklasie i najwięcej daje swojej drużynie - stwierdził prezes Legii.
żródło: przeglad


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 18/11/2013 17:46

  M.K 74 napisał:  
Leśnodorski przyznał za to, że piłkarzem z polskiej ligi, którego gra podoba mu się najbardziej, jest Paweł Olkowski z Górnika Zabrze. Pochwalił się także że Legia ostrzy zęby na Michała Chrapka z Wisły Kraków i Mateusza Lewandowskiego z Pogoni Szczecin.
Prezes Legii przyznał także że sprawa przejścia Matsui z Lechii Gdańsk, powoli upada. Na dzień dzisiejszy mamy na "oku" jego rodaka Takafumi Akahoshiego. - który w tym sezonie jest najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w Ekstraklasie i najwięcej daje swojej drużynie - stwierdził prezes Legii.
żródło: przeglad



Aka jak odejdzie to tylko zagranice. Nie sadze zeby Legia wylozyla taki sos za zawodnika z polskiej ligi, sam Japonczyk tez raczej woli odejsc na zachod, przynajmniej tak z jego opinii wynika. Gorzej bedzie z tym Lewandowskim...


tennisfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3913 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 00:03

  Przema napisał:  

Aka jak odejdzie to tylko zagranice. Nie sadze zeby Legia wylozyla taki sos za zawodnika z polskiej ligi, sam Japonczyk tez raczej woli odejsc na zachod, przynajmniej tak z jego opinii wynika. Gorzej bedzie z tym Lewandowskim...



Podobno Aka interesowaly sie kluby rosyjskie...
Wiadomo, ze w takim klubie zarobi wiecej kasy niz w Legii, ale mimo wszystko Polska jest bardiej cywilizowany krajem to raz, a dwa mimo wszystko juz troche u nas w kraju siedzi...
Wydaje mi sie tak: Aka odejdzie za granice, ale jedynym klubem z polskiej ekstraklasy, ktory jest w stanie go przechwycic, jest Legia.


Wierny Pogoni
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4059 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 00:18
Leśnodupski niech spierdala. Sami niech kreuja piłkarzy a nie tylko podpierdalać.


Duma i Honor nasz "Pogoń Szczecin".
Papricanos85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3853 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 07:17

  Wierny Pogoni napisał:  
Leśnodupski niech spierdala. Sami niech kreuja piłkarzy a nie tylko podpierdalać.



Dokladnie, od niepamietnych czasow Legia zabierala najlpeszych pilkarzy w polskiej ekstraklasie, mam nadzieje ze prezesi do tego nie dopuszcza,tym bardziej skoro chcemy sie wlaczyc do walki o puchay czy majstra w niedalekiej przyszlosci. Rowniez sadze ze jak Aka odejdzie to tylko za granice,poza tym jezeli skonczymy sezon w pierwszej 3 to mysle ze jest duza szansa na pozostanie Aki w Pogoni:)


PORTOWCY
tennisfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3913 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 09:56
No dobra, niech se spierdala :D
Ale fakt faktem, ze to jedyny klub z polski, ktory moglby go wyrywac.


KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4982 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 18:07
fragment wywiadu z Płatkiem:
Płatek: "Chciałem do Pogoni czterech zawodników: Skorupskiego, Wolskiego, Efira i Zacharę. Ale woleli doświadczonych".


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 18:47

  KAM napisał:  
fragment wywiadu z Płatkiem:
Płatek: "Chciałem do Pogoni czterech zawodników: Skorupskiego, Wolskiego, Efira i Zacharę. Ale woleli doświadczonych".



Troche sie zagalopowal. Temat Skorupskiego, owszem byl, ale sam zawodnik wowczas wybral oferte Gornika. Wolskiego nie puscila Legia, a o Zacharze tez sie gdzies tam mowilo, ale rowniez wolal owczesnie wyzsza lige i tym samym trafil do Gornika. O Efirze faktycznie nic nie slyszalem.


BNY
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 18:59

  Przema napisał:  

  KAM napisał:  
fragment wywiadu z Płatkiem:
Płatek: "Chciałem do Pogoni czterech zawodników: Skorupskiego, Wolskiego, Efira i Zacharę. Ale woleli doświadczonych".



Troche sie zagalopowal. Temat Skorupskiego, owszem byl, ale sam zawodnik wowczas wybral oferte Gornika. Wolskiego nie puscila Legia, a o Zacharze tez sie gdzies tam mowilo, ale rowniez wolal owczesnie wyzsza lige i tym samym trafil do Gornika. O Efirze faktycznie nic nie slyszalem.



Temat Skorupskiego był na tyle ciekawy, że zawodnik sam chciał tu przyjść. Okoniem stanął Górnik, który chciał go mieć pod nosem w Radzionkowie i nie widział opcji pierwokupu. Zachara też był prawie klepnięty jako ówczesny zawodnik Rakowa. Jednak tak jak mówisz w ostatniej chwili sprzątnął go Górnik. Co do młodych z Legii problem leżał po naszej stronie.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 20:24

  BNY napisał:  

  Przema napisał:  

  KAM napisał:  
fragment wywiadu z Płatkiem:
Płatek: "Chciałem do Pogoni czterech zawodników: Skorupskiego, Wolskiego, Efira i Zacharę. Ale woleli doświadczonych".



Troche sie zagalopowal. Temat Skorupskiego, owszem byl, ale sam zawodnik wowczas wybral oferte Gornika. Wolskiego nie puscila Legia, a o Zacharze tez sie gdzies tam mowilo, ale rowniez wolal owczesnie wyzsza lige i tym samym trafil do Gornika. O Efirze faktycznie nic nie slyszalem.



Temat Skorupskiego był na tyle ciekawy, że zawodnik sam chciał tu przyjść. Okoniem stanął Górnik, który chciał go mieć pod nosem w Radzionkowie i nie widział opcji pierwokupu. Zachara też był prawie klepnięty jako ówczesny zawodnik Rakowa. Jednak tak jak mówisz w ostatniej chwili sprzątnął go Górnik. Co do młodych z Legii problem leżał po naszej stronie.


Wolski mial byc wypozyczony, ale bez opcji pierwokupu i tutaj sie nie dogadali. W zasadzie nie dziwie sie. Natomiast o Efirze pierwsze slysze, o ile chlopak ma jakis talent, to jest bardziej szklany niz Dawid Nowak i to akurat dobrze, ze tu nie trafil, bo mialby darmowe leczenie na Pomorzu.


krzysiek48
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3773 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 13/14 - 19/11/2013 21:03
Wypożyczenie byłoby pewnie darmowe, a, z tego co wiem, kontrakt podczas kontuzji opłaca ZUS - więc Pogoń mocno stratna w wypadku urazu by nie była :) A poza tym czasami tak jest, że w wyniku poważniejszej kontuzji zwyczajnie za zgodą obu stron wcześniej kończy się wypożyczenie.

Przejrzałem zawodników z polskiej ligi, którym kończą się kontrakty wraz z końcem sezonu pod kątem ewentualnych zimowych wzmocnień finansowanych przez Grupę Azoty. Oczywiście nie ma co za daleko wybiegać w przyszłość, bo może się okazać, że skończymy jesień na 10 miejscu i ze wszelkich planów transferowych dupa, ale kto zabroni pofantazjować :) Dane opierałem o stronę Transfermarkt.

Z pewnością nie musimy wzmacniać pozycji bramkarza, gdyż mamy tutaj Radka i młodego Kudłę - tutaj transfery niepotrzebne.

Na pewno transferów potrzebuje obrona. Na bokach mamy niemal samych przekwalifikowanych pomocników (poza Lisowskim), na środku zaś są Golla, Dąbrowski i Hernani, z którym kontrakt pewnie nie zostanie przedłużony. Koja nie liczę, bo on raczej jeszcze potrzebuje trochę czasu. Z pewnością zawodnikiem, który mógłby przejść jest wymieniany tutaj już wcześniej Jarosław Fojut - problem w tym, że pierwszą opcją dla niego będzie pewnie zagranica. Niemniej, jeśli zechce wrócić do Polski, to wątpię, żeby Pogoń z góry stała na straconej pozycji. Zwłaszcza mając atut pieniężny w ręku. Warto zauważyć, że Lech czy Legia mogą bać się zatrudnienia gracza, który jest po poważnej kontuzji i tak na dobrą sprawę nie wiadomo jak grał. W Pogoni mógłby spokojnie i bez presji odbudować wysoką dyspozycję - a potencjał ma. Do tego miałby pewny plac, a to też spory plus.
Innym ciekawym stoperem mógłby być Milos Kosanović. Facet rozwinął się przez ostatnie półtora roku naprawdę nieźle. Ma 23 lata, więc kariera przed nim. Wysoki, silny i coraz mniej elektryczny. Do tego bardzo dobre rzuty wolny - potężna bomba z dystansu.
Jak nie oni, to może ktoś z Widzewa. Abbes, de Amo, Lafrance - akurat oni (jeśli grają, bo Abbes jest odsunięty od składu, a sportowo byłby chyba ich najlepszym stoperem) w Widzewie plamy nie dają.

Boki obrony - z jednej strony niby są tutaj gracze (Frączczak, Lisowski, Lewandowski, Pietruszka), ale żaden z nich większości kibiców nie przekonuje. Na miejscu menago mimo wszystko nie wzmacniałbym tej pozycji. Dlaczego? Lewandowski z meczu na mecz aż do momentu kontuzji grał coraz lepiej. Ma 20 lat, jeszcze sporo się rozwinie i możemy mieć z niego sporą pociechę. Na Pietruszkę poleciało już mnóstwo kurw, ale uważam, że ostatnio, gdy grał od pierwszej minuty, nie prezentował się źle. Na dublera pasowałby idealnie. Na prawej obronie zaś liczę, że po przepracowaniu zimy odpali Lisowski. To chłopak z potencjałem, o czym mówiło się w I lidze. Frączczak ma niestety wyraźne braki w grze defensywnej i ciężko będzie mu je nadrobić. Do tego, po sezonie wraca Tadrowski, który również nie powiedział ostatniego słowa. Kontrakty po sezonie kończą się młodym i bardzo zdolnym obrońcom Wisły i Zawiszy - Stolarskiemu i Ciechanowskiemu (obaj rocznik 96), no ale ich przejście byłoby raczej nierealne.

Jeśli chodzi o pomoc, to koniecznie potrzebujemy przecinaka. Człowieka, który zapierdala wszerz boiska i uprzykrza życie rywalom. W tej chwili mamy tylko Rogalskiego - wszak Ława i Ouedraogo mimo wszystko przecinakami nie są - bardziej angażują się w akcje ofensywne, są cofniętymi rozgrywającymi, jak to kiedyś nazwał Ławę komentator - "szczeciński Pirlo" (chociaż, wiadomo, pusty śmiech może człowieka po takim określeniu dopaść). Idealnym kandydatem byłby Przemek Kaźmierczak. Śląsk ma kłopoty - finansowe, sportowe, nie ma atmosfery. Kaźmierczak może i ma swoje lata, ale ze względu na swoje bazowanie na wzroście, sile i grze kombinacyjnej (nie zaś szybkości) może grać jeszcze kilka ładnych lat. Przeżył tutaj fajne lata, co czasami podkreślał, może udałoby się go namówić? Jeśli nie on, to warto zobaczyć młodego Rzuchowskiego z Arki. Chłopak wychowany w Szczecinie, pewny punkt I-ligowej Arki. 20-latek.

Rozgrywających według mnie nam nie potrzeba. Pod warunkiem, że stan osobowy zostanie taki, jaki jest - mam tutaj na myśli Akahoshiego. Sądzę, że w razie potrzeby można śmiało dać szansę Kortowi lub Walskiemu. Nawet jeśli na pozycji ofensywnej młodemu nie wyjdzie mecz - nic się nie stanie. A dlaczego zakładać, że miałoby im nie wyjść? Obaj mają spory potencjał, trzeba ich kiedyś zacząć ogrywać.

Jeśli chodzi o skrzydłowych, to także może zostać jak jest. Na szansę zasługuje dla mnie przez wielu skreślony Tchami. Nie jest to piłkarz znikąd. Formy nie ma kompletnie, ale od tego są właśnie okresy przygotowawcze. Byle kto nie wyróżnia się w ekstraklasie węgierskiej - która przecież słabsza od naszej nie jest. Wdowczyk jest dobrym fachowcem i on akurat powinien wiedzieć co z nim zrobić. Do tego są Murayama, Bąk, Wiśniewski, można przesunąć tutaj Frączczaka - nazwiskami może nie powalają, ale w tym sezonie nasze boki pomocy zagrały naprawdę kilka fajnych meczów.

No i napastnik. Chałas do odstrzału, zdecydowanie. Djousse także - niestety, krążą pogłoski, iż dyrektor sportowy chce z nim przedłużyć kontrakt. Oby to była nieprawda. Robak daje wystarczająco dużo jakości, ale musi mieć wartościowego zmiennika. Widziałbym w tej roli kogoś młodego, ale nie ma kogo. Zwoliński jest na wypożyczeniu - a szkoda, bo on w aktualnej formie modelowo pasowałby do mojej koncepcji. W I lidze wystrzelił wieczny talent - Dariusz Zjawiński. Wprawdzie ma on aż 27 lat, ale bramki ładuje ładnie. Jak nie on, to szukałbym kogoś za granicą. W Polsce snajperzy raczej kuleją - widać to chociażby po klasyfikacji strzelców w ekstraklasie.

No i tyle. Wprawdzie mało prawdopodobne, żeby tam u góry w Pogoni tok myślenia był podobny do mojego, no ale pofantazjować zawsze można, zresztą - do tego służy ten temat :)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 1251  - 1252  - 1253  - 1254  - 1255  - 1256  - 1257  - 1258  - 1259  - 1260  - 1261  - 1262  - 1263  - 1264  - 1265  - 1266  - 1267  - 1268  - 1269  - 1270  - 1271  - 1272  - 1273  - 1274  - 1275  - 1276  - 1277  - 1278  - 1279  - 1280  - 1281  - 1282  - 1283  - 1284  - 1285  - 1286  - 1287  - 1288  - 1289  - 1290  - 1291  - 1292  - 1293  - 1294  - 1295  - 1296  - 1297  - 1298  - 1299  - 1300  - 1301  - 1302  - 1303  - 1304  - 1305  - 1306  - 1307  - 1308  - 1309  - 1310  - 1311  - 1312  - 1313  - 1314  - 1315  - 1316  - 1317  - 1318  - 1319  - 1320  - 1321  - 1322  - 1323  - 1324  - 1325  - 1326  - 1327  - 1328  - 1329  - 1330  - 1331  - 1332  - 1333  - 1334  - 1335  - 1336  - 1337  - 1338  - 1339  - 1340  - 1341  - 1342  - 1343  - 1344  - 1345  - 1346  - 1347  - 1348  - 1349  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.19 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005