Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 16/17 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Tobb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5332 dni

*




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 17/02/2012 17:53
Zawsze jest czas na ogrywanie młodych, wystarczy odpowiednie podejście trenera i chęć stawiania na młodych wychowanków klubu, co jednak trenerowi się nie opłaca, bo stoją nad nimi władze klubowe, które chcą natychmiastowych sukcesów. Staje się więc oczywiste, że młody zawodnik musi prezentować odpowiednią klasę, by zostać "ogranym". Ale na pewno każdemu młodemu zawodnikowi debiut w lidze daje kopa do treningów, więc wydaje się, że warto dawać szanse młodym by tą klasę i umiejętności zdobywali.

A argumenty, że akurat czas walki o awans to nie czas na ogrywanie to absurd. Barcelona walczy o mistrzostwo i lm i ogrywa od lat, Legia walczy o mistrzostwo, pp i gra w le i tez zdarza się, że grają młodzi. Więc i Pogoni powinien znaleźć się czas i miejsce na ogrywanie młodych.


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 17/02/2012 19:05

  Ambasador napisał:  

  M.K 74 napisał:  

  Ambasador napisał:  

  M.K 74 napisał:  


Może spotka mnie fala krytyki, ale nie mamy czasu teraz na ogrywanie młodych zawodników. W każdym meczu walka o punkty. Gramy o Ekstraklase. Trzeba było myśleć o dawaniu szans młodym jak byliśmy w II lidze.



Pewnie, że spotka:) Zawsze znajdzie się powód, jak nie walka o punkty do awansu, to o awans do kolejnej fazy Pucharu Polski. A jak nie to, to zawsze można grać przecież o utrzymanie, i wtedy też nie będzie czasu ogrywać młodych. Nie widzisz, że to błędne koło???



Masz niby rację, ale..... no właśnie zostaje te ale. Przypomnij sobie mecz PP z OKS Olsztyn(teraz Stomil). Szansę dostali młodzi i zmiennicy. Odpadliśmy!



Prześledziłeś chociaż nasz skład, który grał w Olsztynie ???:) Było tylko dwóch zawodników, którzy tylko w tym spotkaniu wystąpili w I składzie w przekroju całego sezonu. Był to Wólek i Fabiniak. Petasz, Rogalski, Szałek, Djousse, Łuszkiewicz, Mandrysz, Klatt, Frączczak grali od zarąbania w zeszłej rundzie, tak więc jacy młodzi i jacy zmiennicy???



Oto ten skład:

Pogoń: 21. Bartosz Fabiniak - 17. Maksymilian Rogalski, 4. Mateusz Szałek, 13. Paweł Grocholski, 10. Piotr Petasz - 18. Daniel Wólkiewicz (76, 30. Łukasz Wójcik), 22. Adrian Łuszkiewicz, 16. Robert Mandrysz, 8. Marcin Klatt, 9. Adam Frączczak - 15. Donald Djoussé (46, 14. Radosław Wiśniewski).

Grocholski,Wólkiewicz,Wójcik,Mandrysz,Wiśniewski. To nie są młodzi zawodnicy? :) To nie są zmiennicy? :) Mecz jak i puchar ewidentnie odpuszczony. A gdybyśmy zagrali tak : Janukiewicz, Hricko, Radler,Noll,Matuszczyk,Aka,Ława,Edi,Kolendowicz,Pietruszka,Djousse byłbym spokojny o wynik. Ale nie ma co gdybać. To już za nami.


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 17/02/2012 23:30

  M.K 74 napisał:  

  Ambasador napisał:  

  M.K 74 napisał:  

  Ambasador napisał:  

  M.K 74 napisał:  


Może spotka mnie fala krytyki, ale nie mamy czasu teraz na ogrywanie młodych zawodników. W każdym meczu walka o punkty. Gramy o Ekstraklase. Trzeba było myśleć o dawaniu szans młodym jak byliśmy w II lidze.



Pewnie, że spotka:) Zawsze znajdzie się powód, jak nie walka o punkty do awansu, to o awans do kolejnej fazy Pucharu Polski. A jak nie to, to zawsze można grać przecież o utrzymanie, i wtedy też nie będzie czasu ogrywać młodych. Nie widzisz, że to błędne koło???



Masz niby rację, ale..... no właśnie zostaje te ale. Przypomnij sobie mecz PP z OKS Olsztyn(teraz Stomil). Szansę dostali młodzi i zmiennicy. Odpadliśmy!



Prześledziłeś chociaż nasz skład, który grał w Olsztynie ???:) Było tylko dwóch zawodników, którzy tylko w tym spotkaniu wystąpili w I składzie w przekroju całego sezonu. Był to Wólek i Fabiniak. Petasz, Rogalski, Szałek, Djousse, Łuszkiewicz, Mandrysz, Klatt, Frączczak grali od zarąbania w zeszłej rundzie, tak więc jacy młodzi i jacy zmiennicy???



Oto ten skład:

Pogoń: 21. Bartosz Fabiniak - 17. Maksymilian Rogalski, 4. Mateusz Szałek, 13. Paweł Grocholski, 10. Piotr Petasz - 18. Daniel Wólkiewicz (76, 30. Łukasz Wójcik), 22. Adrian Łuszkiewicz, 16. Robert Mandrysz, 8. Marcin Klatt, 9. Adam Frączczak - 15. Donald Djoussé (46, 14. Radosław Wiśniewski).

Grocholski,Wólkiewicz,Wójcik,Mandrysz,Wiśniewski. To nie są młodzi zawodnicy? :) To nie są zmiennicy? :) Mecz jak i puchar ewidentnie odpuszczony. A gdybyśmy zagrali tak : Janukiewicz, Hricko, Radler,Noll,Matuszczyk,Aka,Ława,Edi,Kolendowicz,Pietruszka,Djousse byłbym spokojny o wynik. Ale nie ma co gdybać. To już za nami.



Nikt nie odpala zawodnika ot tak. Trener widzi ich codziennie na treningu i może, któryś z młodszych zawodników zaczął prezentować się lepiej. Albo może okazało się, że Matuszczyk należy do grona hamulcowych, którym awans się nie opłaca, bo w pierwszej lidze mają ciepłą posadkę, a po awansie to już nie wiadomo.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6143 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 00:26
Po grze Łukasza Matuszczyka nie powiedziałbym że mógł być tak zwanym "hamulcowym" bo przecież grał dobrze dlatego bardzo ciekawią mnie jakie argumenty przeważyły za wystawieniem go na listę transferową ?


PS 1948
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6562 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 05:21
Do tego Łukasz jest 3 lata mlodszy od Nolla. Dziwna decyzja, bo już prędzej pożegnałbym się właśnie z Nollem.


Mike Tyson
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7112 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 10:42
Reasumujac: Noll zostaje Matuszczyk odchodzi = drugi (Wólkiewicz) blad transferowy, mam nadzieje ze ostatni.


JEDNO SERCE, JEDEN KLUB
POGON SZCZECIN
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 10:44
Młodych trzeba wprowadzać ale należy to robić z głową. Nie wolno popaść w jakąś paranoje i nic na siłe, bo rzucając jednego z drugim można zrobić mu krzywdę, ale nie dając szansy także można spieprzyć przygodę z piłka, a w najlepszym razie stracić talent. Swoja droga gadki że takowych nie dostawali można włożyć miedzy bajki, choćby taki Lebedynski który szansy nie wykorzystał moim zdaniem,. Miał wejście smoka a potem było juz tylko gorzej...

W niższych klasach dawaliśmy takim szanse i kto sie przebił? pamietam tylko jak odpierdalała palemka jednemu z drugim jak Przewoźniakowi czy Kowalowi.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Rolo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5907 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 12:32

  Cytat:  
Co zdecydowało o pana przeprowadzce do Szczecina? Obecność w składzie Ediego, trener Sasal czy po prostu finanse?

To były sportowe motywy. Rozmawiałem z Edim, trenerem Sasalem, który bardzo chciał mojego transferu. Rozmawiałem z wiceprezesem Smolnym, który stwierdził, że w Szczecinie budują drużynę nie tylko na awans, ale też początkowo na środek tabeli w ekstraklasie, a potem walkę o mistrzostwo. To było dla mnie bardzo motywujące, że jest takie myślenie w klubie. Jestem zadowolony, że przenoszę się do Szczecina i mam nadzieję, że w najbliższych kilku latach będziemy walczyć o coś wielkiego.



ciekawe. Choc pilkarzowi pewnie wszystko obiecuja.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 12:43

  Mike Tyson napisał:  
Reasumujac: Noll zostaje Matuszczyk odchodzi = drugi (Wólkiewicz) blad transferowy, mam nadzieje ze ostatni.



Czemu Wólkiewicz to błąd transferowy? Owszem sympatyczny chłopak, ale ile można dawać mu szansę? Teraz w pierwszej lidze na boisku wyglądał na zagubionego, długo się wkręcał i pożytku niewiele z tego było. Lepiej żeby grał gdzieś na swoim poziomie, niż siedział u nas na trybunach albo grał w rezerwach. Ciężko by było mu się przebić do składu z obecnym trenerem. Tak samo jak Ropiejko czy wcześniej Kosakowski? Młode, waleczne chłopaki z regionu, ale Kosa może być dobry teraz w Chemiku, a Ropiejko w II lidze.

Z Lebedyńskim to był inny problem i moim mu powinno dać czas do powrotu do swojej formy. Bo te "szanse", które dostawał to raczej mu szkodziły niż pomagały - tak jak w meczu z Wartą wszedł na boisko tylko po to by absorbować uwagę obrońców i męczyć ich.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5751 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 13:21
A tymczasem Maciek Mysiak rozwiązał kontrakt z Bełchatowem.... może pozbycie się dwóch defensywnych pomocników i obrońcy, odbyło się właśnie w tym kontekście?


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 14:23

  Plm napisał:  

  Mike Tyson napisał:  
Reasumujac: Noll zostaje Matuszczyk odchodzi = drugi (Wólkiewicz) blad transferowy, mam nadzieje ze ostatni.



Czemu Wólkiewicz to błąd transferowy? Owszem sympatyczny chłopak, ale ile można dawać mu szansę? Teraz w pierwszej lidze na boisku wyglądał na zagubionego, długo się wkręcał i pożytku niewiele z tego było. Lepiej żeby grał gdzieś na swoim poziomie, niż siedział u nas na trybunach albo grał w rezerwach. Ciężko by było mu się przebić do składu z obecnym trenerem. Tak samo jak Ropiejko czy wcześniej Kosakowski? Młode, waleczne chłopaki z regionu, ale Kosa może być dobry teraz w Chemiku, a Ropiejko w II lidze.

Z Lebedyńskim to był inny problem i moim mu powinno dać czas do powrotu do swojej formy. Bo te "szanse", które dostawał to raczej mu szkodziły niż pomagały - tak jak w meczu z Wartą wszedł na boisko tylko po to by absorbować uwagę obrońców i męczyć ich.




Co Ty pierdolisz. Spróbuj wyjść tak jak Wółkiewicz same ochłapy po 10-15 minut i pokaż coś na boisku. Daj spokój jak nasz trener woli pryków najlepiej z Korony ściągać, a jeszcze obrażony, że musi grać młodzieżowcem... Już pisałem jeszcze jeden czy dwóch piłkarzy z Korony i będziemy grać jak Korona.


Z daleka nie będzie widać.
POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 14:48

  Dostojny kocur napisał:  

  Plm napisał:  

  Mike Tyson napisał:  
Reasumujac: Noll zostaje Matuszczyk odchodzi = drugi (Wólkiewicz) blad transferowy, mam nadzieje ze ostatni.



Czemu Wólkiewicz to błąd transferowy? Owszem sympatyczny chłopak, ale ile można dawać mu szansę? Teraz w pierwszej lidze na boisku wyglądał na zagubionego, długo się wkręcał i pożytku niewiele z tego było. Lepiej żeby grał gdzieś na swoim poziomie, niż siedział u nas na trybunach albo grał w rezerwach. Ciężko by było mu się przebić do składu z obecnym trenerem. Tak samo jak Ropiejko czy wcześniej Kosakowski? Młode, waleczne chłopaki z regionu, ale Kosa może być dobry teraz w Chemiku, a Ropiejko w II lidze.

Z Lebedyńskim to był inny problem i moim mu powinno dać czas do powrotu do swojej formy. Bo te "szanse", które dostawał to raczej mu szkodziły niż pomagały - tak jak w meczu z Wartą wszedł na boisko tylko po to by absorbować uwagę obrońców i męczyć ich.




Co Ty pierdolisz. Spróbuj wyjść tak jak Wółkiewicz same ochłapy po 10-15 minut i pokaż coś na boisku. Daj spokój jak nasz trener woli pryków najlepiej z Korony ściągać, a jeszcze obrażony, że musi grać młodzieżowcem... Już pisałem jeszcze jeden czy dwóch piłkarzy z Korony i będziemy grać jak Korona.



mi się wydaję że nie ma sensu ogrywać aż tylu młodzieżowców bo w momencie awansu do ekstraklasy oni i tak nie będą grali zapewne. Od momentu kiedy ostatni raz byliśmy w ekstraklasie dużo się zmieniło nawet bardzo dużo. Poziom gry skoczył ekstremalnie i jeżeli nie będziemy mieli zawodników doświadczonych i ogranych w ekstraklasie to nie mamy co marzyć o dłuższym pobycie w e-klasie. Ja jestem jak najbardziej za transferami typu Hernaniego czy Budki. Jeżeli już mamy mieć młodzieżowców to naprawdę musi być dobry a nie mieć tylko po to żeby mieć


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 14:57

  Cytat:  
Poziom gry skoczył ekstremalnie



Chyba tylko poziom zarobków.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 18/02/2012 15:55

  Dostojny kocur napisał:  

  Plm napisał:  

  Mike Tyson napisał:  
Reasumujac: Noll zostaje Matuszczyk odchodzi = drugi (Wólkiewicz) blad transferowy, mam nadzieje ze ostatni.



Czemu Wólkiewicz to błąd transferowy? Owszem sympatyczny chłopak, ale ile można dawać mu szansę? Teraz w pierwszej lidze na boisku wyglądał na zagubionego, długo się wkręcał i pożytku niewiele z tego było. Lepiej żeby grał gdzieś na swoim poziomie, niż siedział u nas na trybunach albo grał w rezerwach. Ciężko by było mu się przebić do składu z obecnym trenerem. Tak samo jak Ropiejko czy wcześniej Kosakowski? Młode, waleczne chłopaki z regionu, ale Kosa może być dobry teraz w Chemiku, a Ropiejko w II lidze.

Z Lebedyńskim to był inny problem i moim mu powinno dać czas do powrotu do swojej formy. Bo te "szanse", które dostawał to raczej mu szkodziły niż pomagały - tak jak w meczu z Wartą wszedł na boisko tylko po to by absorbować uwagę obrońców i męczyć ich.




Co Ty pierdolisz. Spróbuj wyjść tak jak Wółkiewicz same ochłapy po 10-15 minut i pokaż coś na boisku. Daj spokój jak nasz trener woli pryków najlepiej z Korony ściągać, a jeszcze obrażony, że musi grać młodzieżowcem... Już pisałem jeszcze jeden czy dwóch piłkarzy z Korony i będziemy grać jak Korona.



To odpowiedz sobie dlaczego wchodzi tylko na ochłapy? Nie będę udawał tutaj, że mam jakąś ogromną wiedzę i doświadczenie piłkarskie, nie widzę chłopaków codziennie na treningach, więc mogę się jedynie domyślać, że inni prezentowali się lepiej od niego i stąd jego miejsce na ławce rezerwowych. Dostawał szansę, ale tak jak pisałem nie wyglądał wtedy najlepiej na boisku.
Rozstanie się z Wólkiewiczem nie jest popularną decyzją i jest to wartościowy piłkarz, ale nie na ten poziom, może z powodzeniem będzie grał sobie w Łecznej, ale nie w Pogoni, która ma awansować. Smutno, bo chłopak z regionu żegna się z zespołem, ale nie można kogoś trzymać bo jest miły i ze Szczecina, skoro prezentuje poziom zbliżony do młodego Mandrysza, po którym nikt płakać nie będzie.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
reclaimenn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4413 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 19/02/2012 09:23
Panowie, nikt o zdrowych zmysłach nie wpuści na boisko młodzika, który jest dużo słabszy niż kolega z zespołu na tej samej pozycji, w dodatku w meczu o 3 punkty. Mieliśmy pokaz w Olsztynie jak grać nie należy i chyba z tego się powinno wyciągnąć wnioski, Sasal to zrobił i dzięki Bogu bo dziś, grając młodymi nie bylibyśmy tak wysoko. Gra się najlepszym dostępnym składem, na eksperymentowanie przyjdzie jeszcze czas.


To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć !!
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6143 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 19/02/2012 20:27
Odnośnie zawodników wystawionych na listę transferową zostali tam wystawieni tylko dlatego że kadra nie jest z gumy a zawodnicy nie grają dla przyjemności tylko dla pieniędzy i wszystko się musi jakoś kalkulować. Pozycja defensywnego pomocnika według trenera jest mocno obsadzona dlatego Pogoń rezygnuje z Mandrysza i Łuszkiewicza a co do Matuszczyka to tu mam problem aby zrozumieć to posunięcie włodarzy Pogoni ale najprawdopodobniej jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze Łukasz Matuszczyk miał udane mecze ale w trakcie rundy przydarzyła mu się kontuzja na której najwięcej skorzystał Przemek Pietruszka który zajął pozycję lewego obrońcy. Trzeba pamiętać że Noll może także zastąpić Przemka w razie kontuzji ale z racji na jego gabaryty i wiek jakoś mnie nie przekonuje na tej pozycji , następny w kolejności jest Wójcik który raczej poziomem zbliżony jest bardziej do Nolla niż Pietruszki. Reasumując wywody wynikające z moich przemyśleń i 2 rozmów uważam że Łukasz Matuszczyk zaprezentował taką dyspozycję i jest w takim wieku że to jedna z ostatnich szans aby go sprzedać i coś na tym zarobić dlatego została podjęta taka a nie inna decyzja. Jeśli nie znajdzie się chętny będzie grał w rezerwach i rywalizował z Wójcikiem o włączenie do szerokiego składu pierwszej drużyny.



Widzę że jednak nie dogadali się w sprawie Williamsa bo nie ma go w kadrze na zgrupowanie w Turcji.

Ostatnio edytowany przez: zach-pom, 19 lutego 2012, 20:45 [3 raz(y)]


PS 1948
NaPełnej
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 19/02/2012 21:12
Mialo jechac 26 zawodnikow, moze to wolne miejsce jest wlasnie dla niego?


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 20/02/2012 01:52
W Pogoni Szczecin nie chcą Macieja Mysiaka (www.piłka nożna.pl)
















Pogoń Szczecin to w zimowym okienku transferowym jeden z najbardziej aktywnych klubów w I lidze. Po zakontraktowaniu Hernaniego i Adriana Budki, w mediach głośno zrobiło się o kolejnym zawodniku - Macieju Mysiaku.
Przed zakończeniem rundy jesiennej obecnego sezonu w Szczecinie dużo mówiło się o potrzebie wzmocnienia linii defensywnej. Chociaż Pogoń w tym elemencie prezentowała się naprawdę nieźle, tracąc zaledwie 16 bramek, to wysoki poziom udało się utrzymać tylko dzięki Przemysławowi Pietruszce i Maksymilianowi Rogalskiemu. Obaj piłkarze nominalnie grają na pozycji skrzydłowych, ale dzięki eksperymentowi trenera Pogoni, równie dobrze poradzili sobie również jako boczni obrońcy.

Dodatkowym problemem była również kontuzja Łuksza Matuszczyka, który na początku sezonu był pewniakiem w talii Marcina Sasala oraz słaba postawa Pawła Grocholskiego, który szybko musiał zadomowić się w czwartoligowych rezerwach.

- Kilka razy uzupełniałem kadrę Pawłem Grocholskim. Po ligowej porażce z Piastem Gliwice oraz odpadnięciu z Pucharu Polski powiedziałem sobie jednak jasno - ten zawodnik więcej w moim zespole nie zagra. Wolałem eksperymentu z grą pomocników w linii obrony niż narażać zespół na jego kosztowne błędy - tłumaczył trener Pogoni, Marcin Sasal.

Po usunięciu z zespołu Grocholskiego i Matuszczyka oraz przesunięciu do rezerw Łukasza Wójcika, w Pogoni obrońców było jak na lekarstwo. Dlatego sztab szkoleniowy i działacze zaczęli rozglądać się za solidnym stoperem, który wzmocni szczecińską defensywę. Zapowiedź głośnego transferu szybko wywołała medialne plotki, w których jako przyszły Portowiec królował Maciej Mysiak. Dla byłego obrońcy GKS Bełchatów nie byłoby to nowe doświadczenie, gdyż jeszcze rok temu reprezentował granatowo - bordowe barwy.

- Rzeczywiście jakiś czas temu przeprowadziliśmy jedną niezobowiązującą rozmowę - potwierdza dyrektor sportowy, Grzegorz Smolny, odpowiedzialny za transfery.




Ostatecznie jednak zamiast Mysiaka w Pogoni pojawił się gwiazdor Korony Kielce - Hernani. Doświadczony Brazylijczyk to dobry znajomy trenera Marcina Sasala, z którym miał przyjemność pracować jeszcze, podczas gdy ten był szkoleniowcem złocisto - krwistych. To właśnie dzięki jego namowom oraz sile przekonywania Ediego Andradiny, piłkarz zdecydował się na grę w Szczecinie, zamykając tym samym Maćkowi Mysiakowi drogę do Pogoni.

- Maciek Mysiak to bardzo dobry piłkarz, ale mamy tak silną kadrę, że postanowiliśmy, iż nie będziemy z nim rozmawiać. Ja osobiście życzę mu jak najlepiej, bo to bardzo dobry zawodnik - komentuje całą sytuację Smolny.

Po transferze Hernaniego w kadrze Pogoni rzeczywiście nie widać miejsca dla wychowanka Odrzanki Radziszewo. O miejsce na środku defensywy, oprócz Hernaniego, walczą jeszcze Błażej Radler, Dawid Kucharski oraz Emil Noll. Prawdopodobnie do składu dołączy również Mekeli Williams, który od kilku tygodni jest testowany przez zespół ze Szczecina. Mysiak byłby więc szóstym stoperem i niewykluczone, że musiałby się zadowolić miejscem na ławce rezerwowych.

- Cały czas walczymy o to, żeby trochę zmniejszyć kadrę, bo mamy ewidentny problem bogactwa. A przecież na mecz mogę zabrać jedynie 18 ludzi. W taki przypadku duża grupa zawodników musiałaby się zadowolić miejscem na ławce. Dlatego wykluczamy już jakiekolwiek wzmocnienia - potwierdza trener Pogoni, Marcin Sasal.

Decyzja działaczy Dumy Pomorza z pewnością zmartwiła samego zawodnika, który po rozwiązaniu umowy z GKS Bełchatów pozostaje bez pracy. A na znalezienie nowego pracodawcy pozostaje mu coraz mniej czasu. Zespoły z Ekstraklasy w weekend wznowiły rozgrywki, więc raczej niechętnie będą wprowadzać do kadry nowych zawodników. Szansą dla Macieja Mysiaka pozostają kluby pierwszoligowe, które na zieloną murawę powrócą dopiero za miesiąc.





Niechęć do poszukiwania bramkostrzelnego napastnika może być wypadkową tego, co wydarzyło się na początku obecnego sezonu. Działacze Pogoni długo polowali na Vuka Sotirovicia, a kiedy wreszcie udało się podpisać kontrakt, Serb zatracił swój instynkt strzelecki. W piętnastu meczach zdobył zaledwie cztery bramki, co w przypadku tak uznanego zawodnika jest mizernym wynikiem. Działacze i trenerzy Pogoni zrozumieli więc: nie ma pewności, że nowy piłkarz będzie strzelał bramki.

Kwestią ostatnią i jak zwykle najbardziej prozaiczną, są pieniądze. Działacze Pogoni musieliby wziąć ogromny kredyt, żeby namówić któregoś z piłkarzy Ekstraklasy do zejścia o jeden szczebel rozgrywek niżej. Wielu z nich nie dałoby się namówić za żadne pieniądze. W Szczecinie wszyscy wolą więc wierzyć w siłę obecnej kadry i czekać na awans. Grając w najwyższej klasie rozgrywkowej o zainteresowanie klasowych zawodników powinno być dużo łatwiej.

- Jeżeli awansujemy, piłkarze będą walić do nas drzwiami i oknami – podsumowuje sytuację trener Marcin Sasal.

Ostatnio edytowany przez: M.K 74, 20 lutego 2012, 06:03 [1 raz(y)]


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
pogoniarz96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4835 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 20/02/2012 11:23
A tymczasem
  Cytat:  
Warta Poznań pozyskała obrońcę Macieja Mysiaka. Zawodnik przez ostatni rok grał w GKS-ie Bełchatów.



londoner
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 11/12 - 20/02/2012 13:21
z ofi:
  Cytat:  
26. zawodnikiem, który może trenować w Turcji pod okiem Marcina Sasala jest Mekeil Williams (od 2 lutego przebywa na testach w Szczecinie). - Trwają negocjacje w sprawie ewentualnego transferu - mówi Grzegorz Smolny, wiceprezes odpowiedzialny w klubie za pozyskiwanie zawodników. - Gdy tylko sprawa się wyjaśni, poinformujemy o tym - dodaje.



 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 1251  - 1252  - 1253  - 1254  - 1255  - 1256  - 1257  - 1258  - 1259  - 1260  - 1261  - 1262  - 1263  - 1264  - 1265  - 1266  - 1267  - 1268  - 1269  - 1270  - 1271  - 1272  - 1273  - 1274  - 1275  - 1276  - 1277  - 1278  - 1279  - 1280  - 1281  - 1282  - 1283  - 1284  - 1285  - 1286  - 1287  - 1288  - 1289  - 1290  - 1291  - 1292  - 1293  - 1294  - 1295  - 1296  - 1297  - 1298  - 1299  - 1300  - 1301  - 1302  - 1303  - 1304  - 1305  - 1306  - 1307  - 1308  - 1309  - 1310  - 1311  - 1312  - 1313  - 1314  - 1315  - 1316  - 1317  - 1318  - 1319  - 1320  - 1321  - 1322  - 1323  - 1324  - 1325  - 1326  - 1327  - 1328  - 1329  - 1330  - 1331  - 1332  - 1333  - 1334  - 1335  - 1336  - 1337  - 1338  - 1339  - 1340  - 1341  - 1342  - 1343  - 1344  - 1345  - 1346  - 1347  - 1348  - 1349  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.16 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005