Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 16/17 << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6087 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 21/02/2013 00:27

  M.K 74 napisał:  
Vuk Sotirovic o pobycie w Pogoni

[cytat]Po roku gry, mimo awansu i tak rozstałeś się z klubem ze Szczecina. Dlaczego?
Kiedy grałem w innych polskich klubach i przyjeżdżaliśmy na mecze do Szczecina, atmosfera na tym stadionie była wspaniała. Kibice Pogoni byli wręcz fanatyczni i na to liczyłem podpisując kontrakt z „;Portowcami”. Niestety… Na mecze Pogoni zaczęła przychodzić garstka kibiców, dodatkowo zamiast wspierać swój zespół, tylko nam ubliżali. Trzymałem to w sobie bardzo długo, aż do momentu wyjazdowego meczu z Niecieczą. Tam, kiedy wchodziliśmy do autobusu, grupka naszych fanów, zaczęła ubliżać naszemu kapitanowi. Bardzo mnie to zabolało, dlatego też w jednym z wywiadów powiedziałem, że Pogoń ma kibiców, ale są to kibice sukcesu, którzy kiedy nie idzie drużynie, nie potrafią jej wspierać. Porównałem ich do kibiców Śląska, o których wypowiadałem się w samych superlatywach. Po tym wywiadzie, stałem się ich największym wrogiem. Podczas każdego meczu niemiłosiernie mnie wygwizdywano. Początkowo myślałem, że sobie z tym poradzę, ale wiadomo… Nie jest miło być non stop krytykowanym i wyszydzanym. Po jednym ze spotkań, do naszej szatni przyszli nasi kibice. Stanąłem z nimi oko w oko. Po tamtej rozmowie wiele osób zaczęło mnie przepraszać. Mówili, że jestem naprawdę fajnym facetem. Na ulicy, kiedy wcześniej patrzono na mnie „z byka”, ludzie zaczęli mnie prosić, abym został w Szczecinie na kolejny sezon. Byłem tym bardzo miło zaskoczony. Kontrakt na kolejny sezon leżał już gotowy na stole. Ja miałem wrócić z urlopu i tylko go podpisać. Cztery dni przed powrotem, otrzymałem telefon, że działacze podpisali kontrakt z Traore… Wiesz co zabolało mnie najbardziej? Kiedy przyleciałem do Szczecina, późnym wieczorem, dałem słowo działaczom Pogoni, że podpiszę kontrakt z samego rana. Następnego dnia, zadzwonili do mnie ludzie z innego klubu, z innego kraju, oferując nieporównywalnie większe pieniądze. Powiedziałem im - „dzięki, ale dałem już słowo Pogoni”. Do dziś mam do nich pretensje o to jak mnie potraktowali. Chciałem zostać w Polsce, nadal grać w Pogoni Szczecin. To było najlepsze miasto do życia. Sportowo najlepiej było mi we Wrocławiu, ale pod względem życia, Szczecin był numerem jeden.



Sam po Nim jechałem, ale teraz szkoda mi faceta. Przydałby się. Pare meczy w 1-lidze Nam wygrał.


Już to przerabialiśmy. Na pewno więcej strat przynosił Vuk niż pożytku ze swoją marną skutecznością. Ile punktów Pogoni przez niego zostało zmarnowanych, to już jego :) Na prawdę nie potrzeba Pogoni gościa, który zmarnuje w żenującym stylu niemal każdą sytuację, a wyjdzie mu skuteczna akcja raz na całą rundę :)


Stau!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5024 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 21/02/2013 01:15

  Janek80 napisał:  

  M.K 74 napisał:  
Vuk Sotirovic o pobycie w Pogoni

[cytat]Po roku gry, mimo awansu i tak rozstałeś się z klubem ze Szczecina. Dlaczego?
Kiedy grałem w innych polskich klubach i przyjeżdżaliśmy na mecze do Szczecina, atmosfera na tym stadionie była wspaniała. Kibice Pogoni byli wręcz fanatyczni i na to liczyłem podpisując kontrakt z „;Portowcami”. Niestety… Na mecze Pogoni zaczęła przychodzić garstka kibiców, dodatkowo zamiast wspierać swój zespół, tylko nam ubliżali. Trzymałem to w sobie bardzo długo, aż do momentu wyjazdowego meczu z Niecieczą. Tam, kiedy wchodziliśmy do autobusu, grupka naszych fanów, zaczęła ubliżać naszemu kapitanowi. Bardzo mnie to zabolało, dlatego też w jednym z wywiadów powiedziałem, że Pogoń ma kibiców, ale są to kibice sukcesu, którzy kiedy nie idzie drużynie, nie potrafią jej wspierać. Porównałem ich do kibiców Śląska, o których wypowiadałem się w samych superlatywach. Po tym wywiadzie, stałem się ich największym wrogiem. Podczas każdego meczu niemiłosiernie mnie wygwizdywano. Początkowo myślałem, że sobie z tym poradzę, ale wiadomo… Nie jest miło być non stop krytykowanym i wyszydzanym. Po jednym ze spotkań, do naszej szatni przyszli nasi kibice. Stanąłem z nimi oko w oko. Po tamtej rozmowie wiele osób zaczęło mnie przepraszać. Mówili, że jestem naprawdę fajnym facetem. Na ulicy, kiedy wcześniej patrzono na mnie „z byka”, ludzie zaczęli mnie prosić, abym został w Szczecinie na kolejny sezon. Byłem tym bardzo miło zaskoczony. Kontrakt na kolejny sezon leżał już gotowy na stole. Ja miałem wrócić z urlopu i tylko go podpisać. Cztery dni przed powrotem, otrzymałem telefon, że działacze podpisali kontrakt z Traore… Wiesz co zabolało mnie najbardziej? Kiedy przyleciałem do Szczecina, późnym wieczorem, dałem słowo działaczom Pogoni, że podpiszę kontrakt z samego rana. Następnego dnia, zadzwonili do mnie ludzie z innego klubu, z innego kraju, oferując nieporównywalnie większe pieniądze. Powiedziałem im - „dzięki, ale dałem już słowo Pogoni”. Do dziś mam do nich pretensje o to jak mnie potraktowali. Chciałem zostać w Polsce, nadal grać w Pogoni Szczecin. To było najlepsze miasto do życia. Sportowo najlepiej było mi we Wrocławiu, ale pod względem życia, Szczecin był numerem jeden.



Sam po Nim jechałem, ale teraz szkoda mi faceta. Przydałby się. Pare meczy w 1-lidze Nam wygrał.


Już to przerabialiśmy. Na pewno więcej strat przynosił Vuk niż pożytku ze swoją marną skutecznością. Ile punktów Pogoni przez niego zostało zmarnowanych, to już jego :) Na prawdę nie potrzeba Pogoni gościa, który zmarnuje w żenującym stylu niemal każdą sytuację, a wyjdzie mu skuteczna akcja raz na całą rundę :)


Trudno się nie zgodzić, ale te trzy punkty w Łęcznej były na wagę awansu ;). Oczywiście nie zmienia to faktu, że nie przez przypadek przylgnął do niego przydomek "Spacerowicz".


Pogoń Szczecin MKS Aż Po Życia Kres!
miau !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5951 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 21/02/2013 09:34

  KAM napisał:  
coś musieli zmienić w ostatniej chwili transfer bo właśnie Traore wchodzi na boisko w Milanie w meczu z Barcą :D



To syn naszego ;)


PS
Wierny Pogoni
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4098 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 21/02/2013 12:34

  miau ! napisał:  

  KAM napisał:  
coś musieli zmienić w ostatniej chwili transfer bo właśnie Traore wchodzi na boisko w Milanie w meczu z Barcą :D



To syn naszego ;)




Hahahaha:D


Duma i Honor nasz "Pogoń Szczecin".
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6182 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 21/02/2013 13:03
Lista 35 wolnych piłkarzy

Jedni osiągalni drudzy raczej nie , ale artykuł ciekawy i może być pomocny dla dyrektorów sportowych którym się pali grunt pod nogami.


PS 1948
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6601 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 21/02/2013 14:44
Czy Smolny nie mówil na tym czacie z vałką, że Traore przepracuje okres przygotowawczy z drużyną i pokaże swoją wartość. W sumie to miał rację.


zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6182 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 23/02/2013 09:02
Zawodnicy obecnie bez klubów - lektura dla prezesa Smolnego

Filip Sebo


Andrija Kaludjerovic



Wolni piłkarze


PS 1948
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5910 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 25/02/2013 01:39
Ciekaw jestem co pokaze Zwolak w Arce. Liga rusza dopiero za tydzien, a ten po sparingach juz zbiera solidna krytyke, nie widzialem jak gra w zadnym sparingu, ale zakladam, ze zlosliwosc to nie jest, bo w Gdynii robiono sobie spore nadzieje po nim, a tymczasem obrywa mu sie niemilosiernie, pewnie dlatego, ze skutecznosc ma na poziomie naszego Chalasa, nie liczac gry kontrolnej z jakims IV ligowym outsiderem czy wlasnymi rezerwami.


KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5021 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 00:07
O dwóch niedoszłych piłkarzach Pogoni

21-letni napastnik Bartosz Flis podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia z pierwszoligowym Okocimskim KS-em Brzesko.

---------------
Pomocnik Paweł Lisowski rozwiązał swój kontrakt z Ruchem Chorzów. Najprawdopodobniej wiosną będzie grać w Piaście Gliwice.


Stau!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5024 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 16:53
Miłośników talentu Sergeia Mošnikova warto poinformować o tym, że we wczorajszym meczu Górnik - Piast Estończyk nie zagrał nawet minuty. Nieco lepiej poradził sobie Bonin - wszedł na murawę w 83 minucie - jak na niego całkiem nieźle.


Pogoń Szczecin MKS Aż Po Życia Kres!
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7237 dni

***




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 17:41

  Stau! napisał:  
Miłośników talentu Sergeia Mošnikova warto poinformować o tym, że we wczorajszym meczu Górnik - Piast Estończyk nie zagrał nawet minuty. Nieco lepiej poradził sobie Bonin - wszedł na murawę w 83 minucie - jak na niego całkiem nieźle.



Miłośnikiem talentu Mosnikowa jest osoba odpowiedzialna za transfery w naszym klubie, która sprowadziła go wbrew woli ówczesnego sztabu szkoleniowego. Na tym transferze ponieśliśmy tylko straty wynikające z kontraktu zawodnika i ktoś powinien ponieść konsekwencje narażenia spółki na straty, ale skoro odpowiada się przed samym sobą, to trudno się samemu ukarać.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Ernestopoulos
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6732 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 20:00

  Plum napisał:  

  Stau! napisał:  
Miłośników talentu Sergeia Mošnikova warto poinformować o tym, że we wczorajszym meczu Górnik - Piast Estończyk nie zagrał nawet minuty. Nieco lepiej poradził sobie Bonin - wszedł na murawę w 83 minucie - jak na niego całkiem nieźle.



Miłośnikiem talentu Mosnikowa jest osoba odpowiedzialna za transfery w naszym klubie, która sprowadziła go wbrew woli ówczesnego sztabu szkoleniowego. Na tym transferze ponieśliśmy tylko straty wynikające z kontraktu zawodnika i ktoś powinien ponieść konsekwencje narażenia spółki na straty, ale skoro odpowiada się przed samym sobą, to trudno się samemu ukarać.



Pokaż mi klub, w którym wszystkie transfery są trafione. Nawet Kaka w Realu szału nie zrobił. A jest taka prosta zasada, że przychody otrzymuje ten, kto ponosi koszty. Jak chcesz rozliczać Smolnego personalnie, to rozumiem, że jak Pogoń sprzeda Akę za milion euro (oby;) ) będziesz krzyczał, że trzeba Smolnemu wypłacić procent?

Mam wrażenie, że ktoś z klubu Ci wyrządził jakąś krzywdę, bo jak tylko natrafi się okazja marudzisz.


Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4505 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 20:58
Jasne, że nie wszystkie transfery są trafione, ale pokaż mi dyrektora sportowego który kupuje czy nawet ściąga za darmo zawodnika którego nie chce trener (mówi, że nie jest potrzebny i nie będzie korzystał z jego usług). Wyobrażasz sobie taką sytuacje w Realu Madryt?


Ernestopoulos
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6732 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 22:07
No masz rację, ale do końca nie wiemy jak to było. Sasalowi łatwo było powiedzieć pod koniec rundy, że nie potrzebował tych zawodników. Nie wiadomo, co mówił jak ich ściągano. Po odejściu powiedział, że chciał 2 z 5 (Budka, Golla, Hernani, Williams, Mosnikov). Można domyślać się, że chciał Budkę i Hernaniego. Wiadomo było jednak, że jest posucha na stoperze, więc szukali niedrogiego, najlepiej młodego stopera na zmianę i trafił się Williams. Golla też wpasowywał się w długofalową politykę klubu, polegającą na stawianiu na młodzież. Mosnikov to samo. A zwróć uwagę, że Aki i Donalda też nie wypatrzyli aktualni trenerzy (ktokolwiek był trenerem w czasie ich przejścia - nie chce mi się sprawdzać). Domyślam się, że klub (a konkretnie pewnie Smolny) myślał w ten sposób: Donald dawał radę w Gruzji i u nas super wypalił, Aka gdzieś chyba na Łotwie i też bomba, więc bierzemy Siergieja - z Estonii niedrogo - może się udać tak jak z poprzednimi.

No i jeszcze jedno, to czy na 100 % w polskim modelu klubu trener ma decydować kogo transferuje klub? Zobacz, jak ci trenerzy się zmieniają, a piłkarza kupujesz na kilka lat. Jak byśmy mieli układać skład pod trenera, to byśmy mieli rewolucję co pół roku.


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7238 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 22:20

  Ernestopoulos napisał:  
No masz rację, ale do końca nie wiemy jak to było. Sasalowi łatwo było powiedzieć pod koniec rundy, że nie potrzebował tych zawodników. Nie wiadomo, co mówił jak ich ściągano. Po odejściu powiedział, że chciał 2 z 5 (Budka, Golla, Hernani, Williams, Mosnikov). Można domyślać się, że chciał Budkę i Hernaniego. Wiadomo było jednak, że jest posucha na stoperze, więc szukali niedrogiego, najlepiej młodego stopera na zmianę i trafił się Williams. Golla też wpasowywał się w długofalową politykę klubu, polegającą na stawianiu na młodzież. Mosnikov to samo. A zwróć uwagę, że Aki i Donalda też nie wypatrzyli aktualni trenerzy (ktokolwiek był trenerem w czasie ich przejścia - nie chce mi się sprawdzać). Domyślam się, że klub (a konkretnie pewnie Smolny) myślał w ten sposób: Donald dawał radę w Gruzji i u nas super wypalił, Aka gdzieś chyba na Łotwie i też bomba, więc bierzemy Siergieja - z Estonii niedrogo - może się udać tak jak z poprzednimi.

No i jeszcze jedno, to czy na 100 % w polskim modelu klubu trener ma decydować kogo transferuje klub? Zobacz, jak ci trenerzy się zmieniają, a piłkarza kupujesz na kilka lat. Jak byśmy mieli układać skład pod trenera, to byśmy mieli rewolucję co pół roku.



Nikt ich nie wypatrzył tylko dostali mail'a od managera i zaprosili ich na testmecz.
Djousee wcale nie był kluczowym zawodnikiem w Gruzji, strzelił tam w 50 meczach raptem parę goli. Przecież nie wyslali by go na testy gdy mieli grać w eliminacjach Ligi Europejskiej gdyby nie był im niepotrzebny.


Ernestopoulos
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6732 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 22:45
Djousse był kluczowym zawodnikiem, bo w ostatnim sezonie spośród wszystkich napastników swojego klubu rozegrał najwięcej meczów ligowych (30) strzelając 5 goli (jeden napastnik miał więcej - 7) a miał lat wtedy tyle co Zwoliński teraz. Jeżeli faktycznie było tak, że dostali maila (nie wiem skąd masz taką informację), to i tak ktoś podjął decyzję że podpisuje z nim kontrakt. Edit: no i nie wiem, czy ktoś pozwalał Djousse na wyjazd na testy, bo wg Transfermarkt był wolnym zawodnikiem.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7237 dni

***




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 23:04

  Ernestopoulos napisał:  

  Plum napisał:  

  Stau! napisał:  
Miłośników talentu Sergeia Mošnikova warto poinformować o tym, że we wczorajszym meczu Górnik - Piast Estończyk nie zagrał nawet minuty. Nieco lepiej poradził sobie Bonin - wszedł na murawę w 83 minucie - jak na niego całkiem nieźle.



Miłośnikiem talentu Mosnikowa jest osoba odpowiedzialna za transfery w naszym klubie, która sprowadziła go wbrew woli ówczesnego sztabu szkoleniowego. Na tym transferze ponieśliśmy tylko straty wynikające z kontraktu zawodnika i ktoś powinien ponieść konsekwencje narażenia spółki na straty, ale skoro odpowiada się przed samym sobą, to trudno się samemu ukarać.



Pokaż mi klub, w którym wszystkie transfery są trafione. Nawet Kaka w Realu szału nie zrobił. A jest taka prosta zasada, że przychody otrzymuje ten, kto ponosi koszty. Jak chcesz rozliczać Smolnego personalnie, to rozumiem, że jak Pogoń sprzeda Akę za milion euro (oby;) ) będziesz krzyczał, że trzeba Smolnemu wypłacić procent?

Mam wrażenie, że ktoś z klubu Ci wyrządził jakąś krzywdę, bo jak tylko natrafi się okazja marudzisz.



Oczywiście, że nie ma człowieka czy klubu, którego decyzje transferowe są tylko trafnie - nie ma co z tym polemizować. Tylko w przypadku Mosnikowa ściągnięto go wbrew trenerowi, a to jest dla mnie nowością. Skoro trener jasno mówi, że owszem Mosnikow jest nienajgorszym zawodnikiem, ale nie ma sensu go ściągać do naszej drużyny, bo tu się nie sprawdzi i nie pasuje do koncepcji, to przepraszam, ale dla mnie to nie jest normalne. I skoro Mosnikow miał szansę pokazania się u trzech trenerów i żaden nie był pod jego wrażeniem, to coś tu nie gra. To pokazuje - w mojej ocenie - jakieś konflikty kompetencji trenera i dyrektora sportowego. Z trenerami, którzy kwestionowali takie decyzje klub żegnał się bardzo szybko. A to przecież trener w pierwszej kolejności jest rozliczany za wyniki
Mówił o procencie dla Smolnego - owszem nie ma problemu, nie miałbym nic przeciwko jakby dyrektor sportowy dostawał premię od udanego transferu (np. 2-5 procent od ceny odsprzedaży). Pod warunkiem, że ponosiłby także odpowiedzialność za transfery nieudane. Jeśli Akę uda się sprzedać za dobrą cenę to owszem - nie mam nic przeciwko Smolny wypalił sobie procent.

Jeśli już uderzyłeś we mnie personalnie - od ładnych paru lat siedzę w temacie Pogoni, przez jakiś czas byłem bliżej klubu, przez pewien okres byłem jego pracownikiem i dziś okres ten wspominam bardzo dobrze. Z ludzi, z którymi pracowałem nikt mi krzywdy nie zrobił, aczkolwiek dziś w klubie nie pracuje już chyba nikt z kim miałem bliższe relacje czy to "służbowe" czy prywatne. Więc nie miałbym się kimś mścić za cokolwiek.
I uwierz mi - nie marudzę gdy tylko natrafi mi się okazja. Gdyby tak było nie wychodziłbym z tego forum. Zresztą krytykanctwo nie leży w mojej naturze. Zabieram głos tylko w sytuacjach, które naprawdę uważam za nieodpowiednie. Boli mnie, że w Ekstraklasie praktycznie nie mamy typowego działu marketingu, bo nie powiesz mi chyba, że w tej kwestii czepiam się bez podstaw?
Jest wiele rzeczy do poprawienia, ale nie płaczę tutaj na każdą głupotę, nie wylewam na nikogo żali.


  Ernestopoulos napisał:  
No masz rację, ale do końca nie wiemy jak to było. Sasalowi łatwo było powiedzieć pod koniec rundy, że nie potrzebował tych zawodników. Nie wiadomo, co mówił jak ich ściągano. Po odejściu powiedział, że chciał 2 z 5 (Budka, Golla, Hernani, Williams, Mosnikov). Można domyślać się, że chciał Budkę i Hernaniego. Wiadomo było jednak, że jest posucha na stoperze, więc szukali niedrogiego, najlepiej młodego stopera na zmianę i trafił się Williams. Golla też wpasowywał się w długofalową politykę klubu, polegającą na stawianiu na młodzież. Mosnikov to samo. A zwróć uwagę, że Aki i Donalda też nie wypatrzyli aktualni trenerzy (ktokolwiek był trenerem w czasie ich przejścia - nie chce mi się sprawdzać). Domyślam się, że klub (a konkretnie pewnie Smolny) myślał w ten sposób: Donald dawał radę w Gruzji i u nas super wypalił, Aka gdzieś chyba na Łotwie i też bomba, więc bierzemy Siergieja - z Estonii niedrogo - może się udać tak jak z poprzednimi.

No i jeszcze jedno, to czy na 100 % w polskim modelu klubu trener ma decydować kogo transferuje klub? Zobacz, jak ci trenerzy się zmieniają, a piłkarza kupujesz na kilka lat. Jak byśmy mieli układać skład pod trenera, to byśmy mieli rewolucję co pół roku.



Sasal mówił, że Mosnikow nie jest potrzebny jeszcze przed finalizacją jego transferu.
Mówisz o polskim modelu klubu i odwracasz kota ogonem. Popatrz gdzie są polskie kluby na tle Europy? Daleko w tyle. Może właśnie dlatego, że na zachodzie trener może spokojne przepracować spokojne dłuższy okres. A u nas nie zawsze jest pewny czy przepracuje jeden pełny okres przygotowawczy. Mamy dopasowywać zawodników pod dyrektora sportowego? To trener odpowiada za wyniki drużyny, to on pracuje z zawodnikami na co dzień, więc wydawało mi się jasne, że to on powinien mieć kluczowe zdanie w sprawie transferów.
Z całym szacunkiem, ale trenerzy Mandrysz, Kuras, Płatek Sasal czy Tarasiewicz mają większe doświadczenie niż Pan Smolny, który w Pogoni dopiero zaczynał przygodę z tą dziedziną.


  Ernestopoulos napisał:  
Djousse był kluczowym zawodnikiem, bo w ostatnim sezonie spośród wszystkich napastników swojego klubu rozegrał najwięcej meczów ligowych (30) strzelając 5 goli (jeden napastnik miał więcej - 7) a miał lat wtedy tyle co Zwoliński teraz. Jeżeli faktycznie było tak, że dostali maila (nie wiem skąd masz taką informację), to i tak ktoś podjął decyzję że podpisuje z nim kontrakt. Edit: no i nie wiem, czy ktoś pozwalał Djousse na wyjazd na testy, bo wg Transfermarkt był wolnym zawodnikiem.



Z moich źródłem losy sprowadzenia Donalda do Pogoni były dość niecodzienne, ale nie mam stuprocentowej pewności czy tak było, więc pozwolę zachować je dla siebie, żeby nie publikować niesprawdzonych informacji.

Ostatnio edytowany przez: Plum, 26 lutego 2013, 23:25 [4 raz(y)]


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Stau!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5024 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 26/02/2013 23:24

  Ernestopoulos napisał:  
No masz rację, ale do końca nie wiemy jak to było. Sasalowi łatwo było powiedzieć pod koniec rundy, że nie potrzebował tych zawodników. Nie wiadomo, co mówił jak ich ściągano. Po odejściu powiedział, że chciał 2 z 5 (Budka, Golla, Hernani, Williams, Mosnikov). Można domyślać się, że chciał Budkę i Hernaniego. Wiadomo było jednak, że jest posucha na stoperze, więc szukali niedrogiego, najlepiej młodego stopera na zmianę i trafił się Williams. Golla też wpasowywał się w długofalową politykę klubu, polegającą na stawianiu na młodzież. Mosnikov to samo. A zwróć uwagę, że Aki i Donalda też nie wypatrzyli aktualni trenerzy (ktokolwiek był trenerem w czasie ich przejścia - nie chce mi się sprawdzać). Domyślam się, że klub (a konkretnie pewnie Smolny) myślał w ten sposób: Donald dawał radę w Gruzji i u nas super wypalił, Aka gdzieś chyba na Łotwie i też bomba, więc bierzemy Siergieja - z Estonii niedrogo - może się udać tak jak z poprzednimi.

No i jeszcze jedno, to czy na 100 % w polskim modelu klubu trener ma decydować kogo transferuje klub? Zobacz, jak ci trenerzy się zmieniają, a piłkarza kupujesz na kilka lat. Jak byśmy mieli układać skład pod trenera, to byśmy mieli rewolucję co pół roku.


Piszesz sensownie, zatem (co by nie mówić) pewnie zgodzisz się, że to trochę dziwne, iż długofalowa polityka kluba opiera się tylko na piłkarzach??? Według mnie właśnie od trenerów ową polityką długofalową powinno się (zaczynać) budować. Osobiście ubolewam, że w naszej lidze ciężko znaleźć przykłady trenerów, którzy w jednym klubie przepracowali trzy lata.

W mojej ocenie piłkarzy powinno sprowadzać się TYLKO za zgodą szkoleniowca. Zresztą - Skowronek pokazał, że w tej materii potrafi dobrze wytypować - przykład Dąbrowskiego.


Pogoń Szczecin MKS Aż Po Życia Kres!
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6182 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 28/02/2013 22:32
Luka Pejović odchodzi z Jagiellonii Białystok

A może by tak się tym Czarnogórcem zabezpieczyć w tej rundzie na wypadek jakiejś kontuzji czy ponownej pauzy za kartki Pietruchy? Gość przeszedł cały obóz przygotowawczy do sezonu więc myślę że byłby dobrym wypełnieniem luki na lewej obronie gdyby zaniemógł Przemek.


PS 1948
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6449 dni




Odp: Wzmocnienia i osłabienia Pogoni w przerwie zimowej 12/13 - 01/03/2013 10:23

  zach-pom napisał:  
Luka Pejović odchodzi z Jagiellonii Białystok

A może by tak się tym Czarnogórcem zabezpieczyć w tej rundzie na wypadek jakiejś kontuzji czy ponownej pauzy za kartki Pietruchy? Gość przeszedł cały obóz przygotowawczy do sezonu więc myślę że byłby dobrym wypełnieniem luki na lewej obronie gdyby zaniemógł Przemek.



Biorąc zawodników Jagielonii, będziesz grał jak Jagielonia. Po co Nam to?


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 512  - 513  - 514  - 515  - 516  - 517  - 518  - 519  - 520  - 521  - 522  - 523  - 524  - 525  - 526  - 527  - 528  - 529  - 530  - 531  - 532  - 533  - 534  - 535  - 536  - 537  - 538  - 539  - 540  - 541  - 542  - 543  - 544  - 545  - 546  - 547  - 548  - 549  - 550  - 551  - 552  - 553  - 554  - 555  - 556  - 557  - 558  - 559  - 560  - 561  - 562  - 563  - 564  - 565  - 566  - 567  - 568  - 569  - 570  - 571  - 572  - 573  - 574  - 575  - 576  - 577  - 578  - 579  - 580  - 581  - 582  - 583  - 584  - 585  - 586  - 587  - 588  - 589  - 590  - 591  - 592  - 593  - 594  - 595  - 596  - 597  - 598  - 599  - 600  - 601  - 602  - 603  - 604  - 605  - 606  - 607  - 608  - 609  - 610  - 611  - 612  - 613  - 614  - 615  - 616  - 617  - 618  - 619  - 620  - 621  - 622  - 623  - 624  - 625  - 626  - 627  - 628  - 629  - 630  - 631  - 632  - 633  - 634  - 635  - 636  - 637  - 638  - 639  - 640  - 641  - 642  - 643  - 644  - 645  - 646  - 647  - 648  - 649  - 650  - 651  - 652  - 653  - 654  - 655  - 656  - 657  - 658  - 659  - 660  - 661  - 662  - 663  - 664  - 665  - 666  - 667  - 668  - 669  - 670  - 671  - 672  - 673  - 674  - 675  - 676  - 677  - 678  - 679  - 680  - 681  - 682  - 683  - 684  - 685  - 686  - 687  - 688  - 689  - 690  - 691  - 692  - 693  - 694  - 695  - 696  - 697  - 698  - 699  - 700  - 701  - 702  - 703  - 704  - 705  - 706  - 707  - 708  - 709  - 710  - 711  - 712  - 713  - 714  - 715  - 716  - 717  - 718  - 719  - 720  - 721  - 722  - 723  - 724  - 725  - 726  - 727  - 728  - 729  - 730  - 731  - 732  - 733  - 734  - 735  - 736  - 737  - 738  - 739  - 740  - 741  - 742  - 743  - 744  - 745  - 746  - 747  - 748  - 749  - 750  - 751  - 752  - 753  - 754  - 755  - 756  - 757  - 758  - 759  - 760  - 761  - 762  - 763  - 764  - 765  - 766  - 767  - 768  - 769  - 770  - 771  - 772  - 773  - 774  - 775  - 776  - 777  - 778  - 779  - 780  - 781  - 782  - 783  - 784  - 785  - 786  - 787  - 788  - 789  - 790  - 791  - 792  - 793  - 794  - 795  - 796  - 797  - 798  - 799  - 800  - 801  - 802  - 803  - 804  - 805  - 806  - 807  - 808  - 809  - 810  - 811  - 812  - 813  - 814  - 815  - 816  - 817  - 818  - 819  - 820  - 821  - 822  - 823  - 824  - 825  - 826  - 827  - 828  - 829  - 830  - 831  - 832  - 833  - 834  - 835  - 836  - 837  - 838  - 839  - 840  - 841  - 842  - 843  - 844  - 845  - 846  - 847  - 848  - 849  - 850  - 851  - 852  - 853  - 854  - 855  - 856  - 857  - 858  - 859  - 860  - 861  - 862  - 863  - 864  - 865  - 866  - 867  - 868  - 869  - 870  - 871  - 872  - 873  - 874  - 875  - 876  - 877  - 878  - 879  - 880  - 881  - 882  - 883  - 884  - 885  - 886  - 887  - 888  - 889  - 890  - 891  - 892  - 893  - 894  - 895  - 896  - 897  - 898  - 899  - 900  - 901  - 902  - 903  - 904  - 905  - 906  - 907  - 908  - 909  - 910  - 911  - 912  - 913  - 914  - 915  - 916  - 917  - 918  - 919  - 920  - 921  - 922  - 923  - 924  - 925  - 926  - 927  - 928  - 929  - 930  - 931  - 932  - 933  - 934  - 935  - 936  - 937  - 938  - 939  - 940  - 941  - 942  - 943  - 944  - 945  - 946  - 947  - 948  - 949  - 950  - 951  - 952  - 953  - 954  - 955  - 956  - 957  - 958  - 959  - 960  - 961  - 962  - 963  - 964  - 965  - 966  - 967  - 968  - 969  - 970  - 971  - 972  - 973  - 974  - 975  - 976  - 977  - 978  - 979  - 980  - 981  - 982  - 983  - 984  - 985  - 986  - 987  - 988  - 989  - 990  - 991  - 992  - 993  - 994  - 995  - 996  - 997  - 998  - 999  - 1000  - 1001  - 1002  - 1003  - 1004  - 1005  - 1006  - 1007  - 1008  - 1009  - 1010  - 1011  - 1012  - 1013  - 1014  - 1015  - 1016  - 1017  - 1018  - 1019  - 1020  - 1021  - 1022  - 1023  - 1024  - 1025  - 1026  - 1027  - 1028  - 1029  - 1030  - 1031  - 1032  - 1033  - 1034  - 1035  - 1036  - 1037  - 1038  - 1039  - 1040  - 1041  - 1042  - 1043  - 1044  - 1045  - 1046  - 1047  - 1048  - 1049  - 1050  - 1051  - 1052  - 1053  - 1054  - 1055  - 1056  - 1057  - 1058  - 1059  - 1060  - 1061  - 1062  - 1063  - 1064  - 1065  - 1066  - 1067  - 1068  - 1069  - 1070  - 1071  - 1072  - 1073  - 1074  - 1075  - 1076  - 1077  - 1078  - 1079  - 1080  - 1081  - 1082  - 1083  - 1084  - 1085  - 1086  - 1087  - 1088  - 1089  - 1090  - 1091  - 1092  - 1093  - 1094  - 1095  - 1096  - 1097  - 1098  - 1099  - 1100  - 1101  - 1102  - 1103  - 1104  - 1105  - 1106  - 1107  - 1108  - 1109  - 1110  - 1111  - 1112  - 1113  - 1114  - 1115  - 1116  - 1117  - 1118  - 1119  - 1120  - 1121  - 1122  - 1123  - 1124  - 1125  - 1126  - 1127  - 1128  - 1129  - 1130  - 1131  - 1132  - 1133  - 1134  - 1135  - 1136  - 1137  - 1138  - 1139  - 1140  - 1141  - 1142  - 1143  - 1144  - 1145  - 1146  - 1147  - 1148  - 1149  - 1150  - 1151  - 1152  - 1153  - 1154  - 1155  - 1156  - 1157  - 1158  - 1159  - 1160  - 1161  - 1162  - 1163  - 1164  - 1165  - 1166  - 1167  - 1168  - 1169  - 1170  - 1171  - 1172  - 1173  - 1174  - 1175  - 1176  - 1177  - 1178  - 1179  - 1180  - 1181  - 1182  - 1183  - 1184  - 1185  - 1186  - 1187  - 1188  - 1189  - 1190  - 1191  - 1192  - 1193  - 1194  - 1195  - 1196  - 1197  - 1198  - 1199  - 1200  - 1201  - 1202  - 1203  - 1204  - 1205  - 1206  - 1207  - 1208  - 1209  - 1210  - 1211  - 1212  - 1213  - 1214  - 1215  - 1216  - 1217  - 1218  - 1219  - 1220  - 1221  - 1222  - 1223  - 1224  - 1225  - 1226  - 1227  - 1228  - 1229  - 1230  - 1231  - 1232  - 1233  - 1234  - 1235  - 1236  - 1237  - 1238  - 1239  - 1240  - 1241  - 1242  - 1243  - 1244  - 1245  - 1246  - 1247  - 1248  - 1249  - 1250  - 1251  - 1252  - 1253  - 1254  - 1255  - 1256  - 1257  - 1258  - 1259  - 1260  - 1261  - 1262  - 1263  - 1264  - 1265  - 1266  - 1267  - 1268  - 1269  - 1270  - 1271  - 1272  - 1273  - 1274  - 1275  - 1276  - 1277  - 1278  - 1279  - 1280  - 1281  - 1282  - 1283  - 1284  - 1285  - 1286  - 1287  - 1288  - 1289  - 1290  - 1291  - 1292  - 1293  - 1294  - 1295  - 1296  - 1297  - 1298  - 1299  - 1300  - 1301  - 1302  - 1303  - 1304  - 1305  - 1306  - 1307  - 1308  - 1309  - 1310  - 1311  - 1312  - 1313  - 1314  - 1315  - 1316  - 1317  - 1318  - 1319  - 1320  - 1321  - 1322  - 1323  - 1324  - 1325  - 1326  - 1327  - 1328  - 1329  - 1330  - 1331  - 1332  - 1333  - 1334  - 1335  - 1336  - 1337  - 1338  - 1339  - 1340  - 1341  - 1342  - 1343  - 1344  - 1345  - 1346  - 1347  - 1348  - 1349  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.27 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005