Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 17/09/2009 22:37

  Janek44 napisał:  
Odnośnie amerykańskiej tarczy. W tej kwestii podoba mi się stanowisko SLD, która od początku była przeciwko jej instalowaniu w Polsce.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obama-nie-chce-wywolac-III-wojny-swiatowej,wid,11505743,wiadomosc.html



W takim historycznym dniu moglbys nie glosic swoich prorosyjskich herezji tylko ze ty chyba uczyles sie historii z innych ksiazek i ta data nic dla ciebie nieznaczy


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/09/2009 22:40

  Janek44 napisał:  
Odnośnie amerykańskiej tarczy. W tej kwestii podoba mi się stanowisko SLD, która od początku była przeciwko jej instalowaniu w Polsce.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obama-nie-chce-wywolac-III-wojny-swiatowej,wid,11505743,wiadomosc.html



trudno aby socjalisci byli za. ale powiem na marginesie,ze równiez sie ciesze,pomimo że daleko mi do lewicy. dość włażenia w tyłek amerykanom. całe życie ruskim,którzy nas doili na potęge pod każdym względem,a dzis mającym nas gdzies jankesom. jedni warci drugich.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
grzes1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5621 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/09/2009 22:55

  nowa od nowa napisał:  

  Janek44 napisał:  
Odnośnie amerykańskiej tarczy. W tej kwestii podoba mi się stanowisko SLD, która od początku była przeciwko jej instalowaniu w Polsce.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Obama-nie-chce-wywolac-III-wojny-swiatowej,wid,11505743,wiadomosc.html



trudno aby socjalisci byli za. ale powiem na marginesie,ze równiez sie ciesze,pomimo że daleko mi do lewicy. dość włażenia w tyłek amerykanom. całe życie ruskim,którzy nas doili na potęge pod każdym względem,a dzis mającym nas gdzies jankesom. jedni warci drugich.



Mi tez daleko, bardzo daleko do SLD. Popieram Cie calkowicie. W Afganistanie nas pelno, w Iraku rowniez, tarcze dla USA chcemy stawiac narazajac sie niesamowicie ruskim i co? O wizy sie prosimy a dostaja je Czesi. Ale to co mnie najbardziej boli i wielu patriotow bedacych jednoczesnie bohaterami to ,ze na obchodzy 2 wojny swiatowej nawet Obama sie nie wybral. Zajmijmy sie soba i moze ku mojemu zaskoczeniu stosunkami z Niemcami. Jeszcze niedawano takimi wrogami a dzisiaj co najmniej partnerami. Obama nawet nie wie gdzie jest Polska i kto to byl Kosciuszko.



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/09/2009 23:00
Także się cieszę, że nie będzie tej tarczy. I od początku uważałem, że to zły pomysł. A Kaczor z Tuskiem cały czas tylko się ścigali kto większa odwali wazelinę przed Amerykańcami... to teraz mają i niech się dalej kłócą :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/09/2009 23:05
Skoro Amerykanie zmianiają strategie odnośnie tarczy w porozumieniu z Rosją,koncepcja jest taka-niech budują i działają sobie na ich terytorium. Dla mnie to żaden sojusznik i już nie raz udowodnił że ma nas w głębokim poważaniu.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/09/2009 23:09
poczekajmy co nam Internetowe Polityczne Kompendium Wiedzy- eM na ten temat powie Afro


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:08
Teraz jest wersja, że w 2015r. jakąś nowocześniejszą ala tarczę może będą chcieli Amerykanie u nas postawić i swoich żołnierzy wprowadzić. A jak czytałem jakiegoś PiSowca, że Polska widocznie za mało się starała o tarczę, to to już na prawdę szczyt. Za mało wazeliny i podkładania się USA, mogli błagać przecież i prosić o tarczę z litości nad nimi, bo przecież oni biedni żyją w swoim świecie i ciągłym strachu przed atakiem militarnym ze strony Rosji.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:21

  avelyn napisał:  
poczekajmy co nam Internetowe Polityczne Kompendium Wiedzy- eM na ten temat powie Afro



Już jestem. Na wstępie jednak z przykrością musze stwierdzić iż znowu mnie zawiodłeś. Jako student , przedstawiciel "młodej Polskiej ynteligencji" , przyłosc narodu , ostatnia nadzieja białych,powinienes czytać uważniej moje wypowiedzi gdyż juz zabierałem głos w tej sprawie.
Skoro jednak zostałem wywołany do tablicy , na Twoje specjalne życzenie , pozwole sobie wkleić poraz drugi mą wypowiedz.
Oto ona:


  Cytat:  
Drogi Janku , chyba coś ci umkneło. Przeciez tarcza rakietowa już dawno została przehandlowana. Sam prezydent Obama pofatygował się do Moskwy przekonac Putina, aby w razie ataku "suwerennego państwa" Izrael na Iran , ruscy "nie przeszkadzali" w operacji. Dzięki tej "przysłudze" budowa tarczy zostanie zablokowana.



Ahoj! lol


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:29
Ta tarcza sama w sobie to jest moim zdaniem jakis poroniony pomysl i nie chodzi mi tu o miejsce gdzie miala by stac.
Czysto teoretycznie/technicznie przeciez jak ktos by chcial strzelac rakietami w USA to co taka tarcza przeszkodzi? 1 rakiete czy 2 moze zestrzelic pewnie. Mowilo sie ze nieoficjalnie to ma byc ochrona przed Ruskami. Jak ktos by chcial zaatakowac USA to by wystrzelil 20 rakiet czy 50 i ta tarcza by gowno pomogla raczej. Pozatym mozna bylo by najpierw rozwalic tarcze a nastepnie strzelac do nich.

Ostatnio edytowany przez: V..., 18 września 2009, 01:03 [1 raz(y)]


MKS
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:33
Nie sądzy by Izrael,który mając nie rozwiązana kwestie Palestynską, szukał konfliktu na tym gruncie. Druga sprawa.takie podejście daje otwartą furtke do dalszej ekspansji Rosji ku Gruzji a nawet Ukrainie,pod byle pretekstem. Jeśli faktycznie coś takiego miało by miejsce to Amerykanie przestrzelili by sobie obie stopy,wplątali by sie mimo wszystko w kolejny konflikt po Afganistanie i Iraku,gdzie sami już nie wiedzą jak zakończyć tę farse,tracąc sojuszników w Europie. No chyba że owy brak tarczy byłby straszakiem jakim to Iran jest zagrożeniem.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:36
oh! ależ ja faux pas popelnilem! ze tez o ja naiwny:- po pierwsze sadzilem, ze w jakies sprawie nastepca kisiela, ziemkiewicz i lysiaka nie zajał stanowiska,
- a po drugie, ze nie zapisuje sobie w notatniku i Twych jakże samodzielnych, oryginalnych antymainstreamowych pogladow :).

a może po prostu chciałem by jaśnie oświecony dzentelmen przypomnial swoje madrosci?:>


  Cytat:  
Jako student , przedstawiciel "młodej Polskiej ynteligencji" , przyłosc narodu


czyzbys zwolenniku gospodarki socjalistycznej oraz "czy sie stoi, czy sie lezy 2 tysiace sie nalezy" mial jakis kompleks na tym punkcie? bicz


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:51

  avelyn napisał:  



  Cytat:  
Jako student , przedstawiciel "młodej Polskiej ynteligencji" , przyłosc narodu


czyzbys zwolenniku gospodarki socjalistycznej oraz "czy sie stoi, czy sie lezy 2 tysiace sie nalezy" mial jakis kompleks na tym punkcie? bicz



Tak mistrzu. Jestem "robolem" lol


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:54

  eM napisał:  

  avelyn napisał:  



  Cytat:  
Jako student , przedstawiciel "młodej Polskiej ynteligencji" , przyłosc narodu


czyzbys zwolenniku gospodarki socjalistycznej oraz "czy sie stoi, czy sie lezy 2 tysiace sie nalezy" mial jakis kompleks na tym punkcie? bicz



Tak mistrzu. Jestem "robolem" lol


w zasadzie to mnie niezbyt to interesuje- mozesz byc kaplanem, a nawet szefiem pisowskiej mlodziezowki :)


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 00:57
Wszystko ma dwie strony medalu.

Z jednej strony dobrze że tarcza nie stanie u nas , z tego powodu że chociażby nie będą stacjonowały u nas obce wojska co w historii już przerabialiśmy a także z geopolitycznego punktu widzenia stosunki z Rosją nie ulegną jeszcze większemu pogorszeniu.

Natomiast z drugiej strony tej dyplomatycznej , wystawiamy się na pośmiewisko w oczach Europy jako " skarcony lizodup Ameryki " bo tak niestety jesteśmy postrzegani w oczach europejczyków... Widać ile znaczymy politycznie dla USA ale to w sumie akurat nie powinno nikogo dziwić , skoro nawet nie jesteśmy w stanie załatwić zniesienia wiz dla naszych obywateli...

Tak w ogóle według opinii wielu strategów , gdyby faktycznie tarcza miała chronić wszystkich przed Iranem to idealne geograficzne miejsce znajduje się na Cyprze bądz w południowych Włoszech . Zresztą o czym tu mówić skoro Iran nie posiada arsenału nuklearnego a sam Achmadinedżad oprócz tego że jest śmiesznym krzykaczem i populistą to jest też dość kumatym gościem i napewno nie skazałby swojego narodu na pewną zagładę atakując kogokolwiek...


WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6656 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 08:51
17 września,a Tusk i Rosja

Wieczorkiewicz nie żyje,ale trzeba przyznać że po jego śmierci, jego opinia ( przynajmniej mi ) wydaje się nader aktualna do sytuacji oraz szczera do bólu


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
seeedzik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7415 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 09:43

  Vega napisał:  
Ta tarcza sama w sobie to jest moim zdaniem jakis poroniony pomysl i nie chodzi mi tu o miejsce gdzie miala by stac.
Czysto teoretycznie/technicznie przeciez jak ktos by chcial strzelac rakietami w USA to co taka tarcza przeszkodzi? 1 rakiete czy 2 moze zestrzelic pewnie. Mowilo sie ze nieoficjalnie to ma byc ochrona przed Ruskami. Jak ktos by chcial zaatakowac USA to by wystrzelil 20 rakiet czy 50 i ta tarcza by gowno pomogla raczej. Pozatym mozna bylo by najpierw rozwalic tarcze a nastepnie strzelac do nich.



juz to w jakims filmie bylo, bardziej boje sie goscia z jedna rakieta (glowica) niz z 50 ...
a sam fakt nie postawienia tarczy, elegancko :) moze wkoncu oducza sie dupowlaznictwa amerykancom


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/09/2009 16:31

  Cytat:  

Godz. 11.30. Na demonstracji, pomimo apeli szefa zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysława Jurka, pojawili się politycy. Jest poseł Leszek Dobrzyński (PiS). Zapytany: co pan tu robi? - Pan wybaczy, nie będę tego komentował - odpowiada.

W tłumie zauważamy też radnego PiS Andrzeja Karuta.



Jak to co zbiera elektorat. Naiwni ci dziennikarze jacyś.


  Cytat:  
Godz. 13.00. Okna biura Platformy Obywatelskiej przy ul. Jana Pawła II zostały obrzucone jajkami. Stoczniowcy krzyczą "złodzieje" i zabijają deskami drzwi wejściowe. Na deskach napis "biura Platformy przeniesione do Kataru". Ktoś filmuje wszystko z okna biura PO.



Stracili pracę ale nie poczucie humor ;P



  Cytat:  
Godz. 13.20. - Dostałem gdzieś w rękę, ale nic mi nie jest, przeżyję - mówi nam Sławomir Nitras. Protestujący ruszyli dalej. W pochodzie idzie o kulach Waldemar Brygman, jeden z rannych w wydarzeniach grudnia 1970 r.



Jaka szkoda...


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/09/2009 10:03

  eM napisał:  

  avelyn napisał:  
poczekajmy co nam Internetowe Polityczne Kompendium Wiedzy- eM na ten temat powie Afro



Już jestem. Na wstępie jednak z przykrością musze stwierdzić iż znowu mnie zawiodłeś. Jako student , przedstawiciel "młodej Polskiej ynteligencji" , przyłosc narodu , ostatnia nadzieja białych,powinienes czytać uważniej moje wypowiedzi gdyż juz zabierałem głos w tej sprawie.
Skoro jednak zostałem wywołany do tablicy , na Twoje specjalne życzenie , pozwole sobie wkleić poraz drugi mą wypowiedz.
Oto ona:


  Cytat:  
Drogi Janku , chyba coś ci umkneło. Przeciez tarcza rakietowa już dawno została przehandlowana. Sam prezydent Obama pofatygował się do Moskwy przekonac Putina, aby w razie ataku "suwerennego państwa" Izrael na Iran , ruscy "nie przeszkadzali" w operacji. Dzięki tej "przysłudze" budowa tarczy zostanie zablokowana.



Ahoj! lol



Nie sądzę żeby Izrael miał atakować Iran. Czyli eM z Twojej wypowiedzi raczej wynika, że według Ciebie postawienie amerykańskiej tarczy w Polsce byłoby dobrym dla nas rozwiązaniem? Mógłbyś wyjaśnić jakie widzisz korzyści wydawania pieniędzy z budżetu na taką tarczę?


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6871 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/09/2009 10:35
Rząd Donalda Tuska w zamian za rezygnację z budowy tarczy będzie chciał uzyskać od Waszyngtonu rabat na zakup rakiet Patriot – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.

Modernizacja obrony przeciwlotniczej to główny plan rozwoju polskich sił zbrojnych. Zakup rakiet Patriot, które miałyby zbudować ochronny parasol nad naszym krajem, to koszt około 10 mld dolarów.

"Wprost" stwierdza, że polski rząd zamierza wykorzystać zerwanie przez stronę amerykańską umowy o umiejscowieniu elementów tarczy rakietowej w naszym kraju. W związku z zerwaniem porozumienia, Polska zażądać ma zniżki na zakup Patriotów.

– Jesteśmy krajem flankowym i powinniśmy uzyskać taki upust
Paweł ZalewskiJesteśmy krajem flankowym i powinniśmy uzyskać taki upust – uważa europoseł PO Paweł Zalewski. Poseł dodaje, że z podobnych rabatów korzystały takie kraje jak Turcja czy Izrael.

MON nie zaprzecza informacjom "Wprost".

O rezygnacji strony amerykańskiej z budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach prezydent USA Barack Obama poinformował w czwartek


Jezeli w tej kwestii nas oleja to nie widze sensu dalszego wspolpracowania z Amerykanami.


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
seeedzik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7415 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/09/2009 12:48
Gdzies kiedys cos takiego znalazlem, brakuje tylko wspomnienia o wizach :)

"Jak się podchodzi do naszego kraju na przestrzeni dziejów-art.amer. oficera, a propo WIZ i nie tylko. Artykuł został opublikowany pod tytułem OUR FORGOTTEN ALLIES w jednej z najpoważniejszych amerykańskich gazet, w New York Post z 22.12.2003. Jego autorem jest emerytowany oficer armii USA Ralf Peters. Decydującym punktem zwrotnym w długiej walce Zachodu z islamskimi najeźdźcami był dzień 12 września 1683 podczas ostatniego tureckiego oblężenia Wiednia. Boleśnie nieliczna polska husaria - najlepsza kawaleria jaka kiedykolwiek miała Europa - zaatakowała masy otomańskiego wojska z pochylonymi lancami i dzikim bojowym okrzykiem. Prowadzeni przez walecznego króla Jana Sobieskiego maszerowali aby ocalić Wiedeń podczas gdy reszta Europy patrzyła. Francja - niespodzianka! przestała paktować z sułtanem. Dla Ludwika XIV upokorzenie rywalizujących Habsburgów przeważało nad zguba Zachodniej cywilizacji. Sytuacja była ponura. Wielu szlachciców Króla Jana obawiało się klęski. Ale Sobieski zaryzykował swoje królestwo - niesprawna i upadającą demokrację aby ratować kontynent. Tego rozstrzygającego popołudnia polska kawaleria uderzyła na linie tureckie z taka siłą że roztrzaskała 2000 lanc. Atak oszołomił armie otomańską. Dziesiątki tysięcy Turków uciekło za Dunaj. Żadna armia świata islamskiego nigdy więcej nie stanowiła takiego zagrożenia dla Zachodu. Czy Polsce podziękowano za jej odwagę? W następnym stuleciu kraj został pokrojony na kawałki jak ciasto przez niewdzięcznych Habsburgów, rosyjskich Romanowów i pruskich Hohenzollernów.to była najbardziej cyniczna akcja W historii europejskiej do czasu paktu Ribbentrop-Mołotow który ponownie podzielił Polskę w 1939. Ale Polacy nigdy nie stracili wiary w swój kraj lub w wolność. Podczas naszej rewolucji naszymi pierwszymi aliantami byli polscy bojownicy o wolność, tacy jak Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko. Paryz włączył się do walki kiedy było widać, że możemy zwyciężyć. A Francja interweniowała, aby zrobić na złość Anglii, a nie żeby nam pomóc. Poprzez wiek XIX Polacy walczyli za wolność gdziekolwiek walka miała miejsce - w Ameryce Południowej, Grecji, Włoszech także po stronie Unii w naszej wojnie domowej. Pomimo że ich kraj został zgwałcony przez wielkie potęgi Europy, Polacy podtrzymywali kwestię bytu państwa przy życiu. Ciągle i ciągle Polacy powstawali przeciwko okupantom tylko po to, by zostać barbarzyńsko pokonanym, a najlepsi młodzi ludzie byli zabijani albo zsyłani na Syberię. Wreszcie, pod koniec pierwszej wojny światowej Polska ponownie pojawiła się na mapach. Co zrobili Polacy? Natychmiast uratowali zachodnia cywilizację znowu. Obecnie zapomniany "Cud nad Wisłą", połatana Polska Armia zawróciła czerwone hordy ciągnące na Berlin. Jedna z najbardziej błyskotliwych kampanii w historii ocaliła osłabione Niemcy przed zajeciem ich przez komunistów. Podziękowania dla Polski? Rzeźnia II wojny światowej nastepnie sowiecka okupacja. Ale Polacy nigdy się nie poddali. Ich język, ich nadzieja i tradycje martyrologiczne zostały dumnie i rygorystycznie zachowane. Ze wszystkich krajów które odzyskały wolność po upadku ZSRR żaden nie walczył o wolność tak nieprzerwanie jak Polska. Teraz Polacy znów bronią wolności. W Iraku. Podczas kiedy media cierpią nad nastrojami w Paryżu i Berlinie poświęcają niewiele uwagi nadzwyczajnemu wkładowi naszych polskich aliantów i kosztom, jakie ponosi ich kraj. Według słów amerykańskiego oficera który blisko z nimi współpracuje; "Polska podjęła się misji w Iraku ze względu na ideały i pryncypia, ich przywództwo i wojskowi naprawdę wierzą, że wolność i sprawiedliwość stanowią wartości uniwersalne o które należy walczyć." Do ilu innych narodów te słowa maja zastosowanie? Polska wysłała 2.500 najlepszych żołnierzy do Iraku. Wysłała najnowsze wyposażenie o wartości 64.000.000.- USD - które będzie zużyte w trakcie operacji irackiej. Warszawa wybrała najlepszych oficerów i personel do Międzynarodowego Centrum. Polski generał major dowodzi 12.000 ludzi z 22 państw, jest odpowiedzialny za sektor utrzymywany przez dwukrotna liczbę Marines. Polacy nieskazitelnie wywiązują się z obowiązków. Ich nagroda? Oczywiście Ameryka musi uznać tak wielki udział alianta znajdującego się w kłopotach ekonomicznych w tym samym czasie biorącego również udział w misjach pokojowych na Bałkanach i w Afganistanie. Przepraszamy. Turcja, która zadała nam cios w plecy w przeddzień operacji Iracka Wolność otrzyma minimum 2 miliardy dolarów dolarów z Waszyngtonu, pomimo odmowy udziału w okupacji pomoc ta została zwiększona do 5 miliardów USD. Pakistan, który odmówił walki z Al. Kaidą na swoim terytorium otrzyma miliardy dolarów, represyjny reżim egipski otrzyma miliardową pomoc jak co roku. Nawet Jemen dostanie zasiłek od dobrego wujka. A Polska? Jak Czechy, które wysłały kilku medyków do Zatoki Perskiej i wycofały ich w panice, Polska dostaie standardowe wsparcie 12 milionów USD na programy związane z NATO. Poza wsparciem logistycznym w Iraku to wszystko. Strategiczne orzeszki dla najbardziej entuzjastycznego alianta na kontynencie. Polska miała jedna prośbę - skromną w porównaniu z innymi rzeczami. Warszawa prosiła o 47 milionów USD na modernizacje 6 używanych samolotów C-130 i na zakup Hummerów aby najlepsz polskie jednostki mogły być lepiej zintegrowane operacyjnie z siłami amerykańskimi. Większość tych pieniędzy wróciłaby do amerykańskich fabryk i zakładów. Nasza odpowiedź? Byliśmy nieustępliwi. Pentagon i Departament Stanu uzgodniły: Nie da się zrobic. Każdego centa dla naszych faworyzowanych dyktatorów. To pomyłka idealizować jakikolwiek naród. Ale jeśli gdziekolwiek jest ziemia bohaterów pomiędzy Kanałem La Manche a wybrzeżem kalifornijskim to jest to Polska. Nasi polscy alianci podjeli odważną, kosztowną i pryncypialna mijsę dla wolności i demokracji w Iraku. Desperacko potrzebują być dostrzegani przez Waszyngton jako solidni przyjaciele w tym zdradzieckim świecie. Traktowanie ich bez szacunku jest ostatnia rzeczą, która możemy im zrobić. Ralf Peters jest i autorem książki "Poza Bagdad"."


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005