Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6871 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/09/2011 22:45

  Dostojny kocur napisał:  
Cięzko będzie wygrzebać coś takiego skoro Piłsudzki żył przeszło 80 lat temu. Dziś to tylko dywagacje.


Ale dlaczego PiS przybił się do Traktatu Lizbońskiego? Bo ani raz nie odniosłeś się do tego?
Ani do kilku zbieżności z programem SLD?

Ładnie tylko opowiadasz o przeszłości, która raczej nie wiele zmieni w moim życiu.



PiłsudSki. Musiałem na to zwrócić uwagę, bo aż razi po oczach.


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/09/2011 23:02
Nie przypominam sobie, żeby tak mówił.

Padł pomysł aby podzielić trybuny na czerwoną strefę i zieloną, na jednej można wszystko, a na drugiej nic. Więc sam byś wybrał gdzie pójść. ;)

Wątpię aby tak mówił skoro wiele razy przychylnie się opowiada za kibicami i gdzieś tam kiedyś miał jakąś akcje z policją związaną z kibicami, ale czy to prawda ktoś z Jagiellonii opowiadał czy ŁKS Łomża.

Nie rozumiem czemu liberalne pomysły miały się nie udać, udawały się i udają, stany z okolic 1900 rok to idealny przykład.

Nie rozumiem czemu ma się nie udać zniesienie podatków i zostawienie tylko takiego który ma zapewnić bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Całkowita wolność na rynku Ty wybierasz kto dostarcza Ci gaz, prąd, kto wysyła Ci listy czy jakiej firmy wsiadasz pociąg. Ty decydujesz czy chcesz się ubezpieczyć czy nie. Czemu masz płacić przez całe życie za publiczną służbę zdrowia czy za publiczne szkoły przez całe życie?
Obniżenie podatków raczej się udaje. Polecam poczytać o krzywej Laffera, chociaż dziś przy naszym długu musielibyśmy chyba najpierw zbankrutować.


  Ostry napisał:  


PiłsudSki. Musiałem na to zwrócić uwagę, bo aż razi po oczach.




hehe dzięki. ;)


Co cieszy taki ruch wolnościowo konserwatywny coraz mocniej przybiera na sile, przykład Tea Party w USA

Ostatnio edytowany przez: Z daleka nie będzie widać, 22 września 2011, 23:13 [1 raz(y)]


Z daleka nie będzie widać.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/09/2011 23:09

  Dostojny kocur napisał:  
Nie przypominam sobie, żeby tak mówił.

Padł pomysł aby podzielić trybuny na czerwoną strefę i zieloną, na jednej można wszystko, a na drugiej nic. Więc sam byś wybrał gdzie pójść. ;)

Wątpię aby tak mówił skoro wiele razy przychylnie się opowiada za kibicami i gdzieś tam kiedyś miał jakąś akcje z policją związaną z kibicami, ale czy to prawda ktoś z Jagiellonii opowiadał czy ŁKS Łomża.



http://www.youtube.com/watch?v=1gyF9i6NwuY&feature=player_embedded

Biała flaga




  Dostojny kocur napisał:  
Nie rozumiem czemu ma się nie udać zniesienie podatków i zostawienie tylko takiego który ma zapewnić bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Całkowita wolność na rynku Ty wybierasz kto dostarcza Ci gaz, prąd, kto wysyła Ci listy czy jakiej firmy wsiadasz pociąg. Ty decydujesz czy chcesz się ubezpieczyć czy nie. Czemu masz płacić przez całe życie za publiczną służbę zdrowia czy za publiczne szkoły przez całe życie?



Z wieloma poglądami Korwina jestem w stanie się zgodzić , szczególnie mam tu na myśli gospodarkę ale... póki ten pan nie przestanie pajacować , pluć na polskich bohaterów , wychwalać komunistycznych zbrodniarzy , bronić esbeckich emerytur czy zomowców z wujka , tudzież strzelać do kibiców to ... mojego głosu nie dostanie nigdy!


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/09/2011 23:16





Przecież pisze o tym... Biała flaga

O czerwonej i zielonej strefie, nie wiem czy widzisz, ale wypowiedz "strzelać" jest wycięta z kontekstu...


Z daleka nie będzie widać.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/09/2011 23:21
1 min 31 sek na tym filmiku:

-strzelać!
-do kibiców? a kto miałby strzelać? policja ,służby mundurowe?
-policja oczywiście , nie ma żadnej dyskusji , kto łamie zasady musi się liczyc że dostanie ( ... )
-czyli policja na stadionie tez ma być
-może być ( ... )

No ale tak , wyrwane z kontekstu , to na pewno wina bandy czworga , znowu wszyscy przeciwko Korwinowi!


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/09/2011 23:56
Ale o tym, że wspomina też o złym przygotowaniu do tego spotkania, że wydano milion złotych a nie poradzono sobie z kibicami już nie wspominasz.

Tylko, że mówi o strzelaniu. :)


Jak słucham/czytam zwolenników PiS to coraz bardziej zniechęcam się do tej partii, nie wiem czy to jakaś choroba Kaczyńskiego, ale póki ten człowiek będzie pierwszy w tej partii dopóty zawsze będą za PO.

I nie mówię tutaj o oskarżeniach PO za Smoleńsk bo potrafię ze strony Jarosława zrozumieć wszystko i przyjmuje to ze spokojem i akceptacją, bo potrafię postawić się po jego stronie.


Z daleka nie będzie widać.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 00:12

  Dostojny kocur napisał:  
Ale o tym, że wspomina też o złym przygotowaniu do tego spotkania, że wydano milion złotych a nie poradzono sobie z kibicami już nie wspominasz.

Tylko, że mówi o strzelaniu. :)




I to jest właśnie cały Korwin. Mądre wypowiedzi przeplata bredniami jak tutaj o strzelaniu do kibiców...



  szczepii napisał:  
Liczne idiotyzmy.. możesz tak rzucać hasłami, ale ja bym wolał rozmawiać o konkretach. A co, Ziemkiewicz to jakaś wyrocznia?! Pojawił się na Kongresie Nowej Prawicy więc chyba jakimś wielkim oponentem w stosunku do NP nie jest.



Tu masz coś na temat obecności Ziemkiewicza na Kongresie Nowej Prawicy:

http://www.youtube.com/watch?v=kjMR-AgIZIk

"( ... ) Korwin Mikke jaki on jest każdy widzi , łatwiej jest go lubić niż na niego głosować ... "

:D

Ostatnio edytowany przez: eM, 23 września 2011, 00:22 [1 raz(y)]


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 00:25
Ten typ tak ma. Ja go za to jednak lubię i oddam głoś o czym pisze niżej.

No ale rozumiem o co Ci chodzi, mam świadomość, że on swoją osobą zniechęca wiele osób (Kaczyński też ma tą przypadłość i wiele osób słysząc jego nazwisko wpada w szał i nie dochodzą do nich żadne argumenty) daj mi inną alternatywę która proponuje takie same zmiany gospodarcze jednocześnie nie pozwalając na jakieś obyczajowe skandale to może się zastanowię nad zmianą miejsca gdzie postawie krzyżyk.

Niestety UPR który obraził się na Korwina stał się niszową partią.

Korwin jest ekscentryczny, ale chyba dzięki temu przy takim małym poparciu ciągle istnieje. A jeśli będzie coraz gorzej możliwe, że ludzie zaczną szukać rozwiązań które on proponuje tak się dzieje w niektórych krajach. :)


Z daleka nie będzie widać.
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6064 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 01:06

  eM napisał:  

  Dostojny kocur napisał:  
Ale o tym, że wspomina też o złym przygotowaniu do tego spotkania, że wydano milion złotych a nie poradzono sobie z kibicami już nie wspominasz.

Tylko, że mówi o strzelaniu. :)




I to jest właśnie cały Korwin. Mądre , wypowiedzi przeplata bredniami jak tutaj o strzelaniu do kibiców...



Cały Korwin. Cała ludzka natura, prawie każdego człowieka! Trzeba przyznać, często go porywają emocje i chlapnie coś strasznego (jak np. ze strzelaniem do kibiców), ale podejrzewam, że wtedy jeszcze nie zaznajomił się z tym tematem (nie musi znać się na wszystkim) a do tego doszły jakieś dziwne emocje. I masz rację, ta wypowiedź jest fatalna.. ALE tutaj jest jego videoblog, na chłodno, po przemyśleniu sprawy..

http://www.youtube.com/watch?v=a5Mx8-DxP0U

Ponadto jest jeszcze stara jego wypowiedź, klasyk dla kibiców, coś w stylu, że to właśnie ci stadionowi chuligani jako pierwsi stanęliby w obronie kraju, jeden z użytkowników tu na forum ma to w podpisie.

eM, już nie będę odpowiadał na inne rzeczy bo tutaj Dostojny Kocur raczej do wszystkiego się fajnie odniósł, nie będę powielał bo nic rewolucyjnego nie wniosę i jak on uważam, że wzorem PiSu przywiązujesz wielką wagę do jakichś pojedynczych wypowiedzi, do dalekiej historii biograficznej (o której nie wiesz, nie znasz szczegółów), łatwo rzucasz oskarżeniami na podstawie suchych faktów biograficznych, że ktoś należał gdzieś tam więc na pewno działał przeciw własnemu państwu i tak dalej.. po co to wszystko. Nie wiesz dlaczego JKM należał do SD i nie wiesz co dokładnie on tam robił, czy w ogóle był aktywny. Trochę się interesuje już tym ruchem skupionym wokół niego i jeszcze nigdy nie słyszałem od nikogo, że on ma jakieś nieciekawe powiązania za PRL, a chyba już każdy w tym kraju był oskarżony o bycie agentem.. więc jestem trochę zaskoczony Twoimi wątpliwościami.

Ale naprawdę, nie to jest najważniejsze, liczy się program KNP, który jest zdecydowanie najlepszy, dokładnie trafia w mój gust ;) I to jeśli chodzi o gospodarkę, jak i światopogląd. Liberalizm gospodarczy, mieszanka konserwatyzmu i wolności jeśli chodzi o obyczaje i światopogląd. Idealnie.

Jeszcze się odniosę do legalizacji marihuany. w 100% popieram inicjatywę Wolne Konopie. KNP stawia na pierwszym miejscu (podobnie jak ja - jeśli chodzi o światopogląd) wolność więc nic dziwnego, że popiera legalizację marihuany. Legalizacja marihuany + silna kampania na rzecz uświadamiania ludzi co to jest i jakie są konsekwencje.

KNP to tylko Korwin? Bzdura.

Stanisław Żółtek: http://www.youtube.com/watch?v=WmewlJm0_f0
Lech Walicki: http://www.youtube.com/watch?v=q_12NPEIzwE
Tomasz Sommer http://www.youtube.com/watch?v=0-us9mFDsVg

Jest też Michalkiewicz, który nie wiem czy ostatecznie należy teraz do partii, wiem, że na pewno współpracuje. Jest też Mieczysław Burchert, a także Olaf Wojak (szef sztabu) - głównie to on mówił w wystąpieniach w TVN 24.

Co do realizacji postulatów gospodarczych Nowej Prawicy:
http://www.youtube.com/watch?v=O_73y2AK5to&feature=related - tu mówi Krzysztof Rybiński
http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/prof_rybinski_rzady_jkm_to_10_pkb_rocznie/28932

A to czy Krzysztof Rybiński jest ekspertem w dziedzinie finansów nie ulega żadnej wątpliwości. Od niedawna go znam, ale słucham go z ogromną przyjemnością.

Co do "nie zebrania" podpisów przez Nową Prawicę:
http://www.youtube.com/watch?v=Iuk55FxJ06w


  eM napisał:  


"( ... ) Korwin Mikke jaki on jest każdy widzi , łatwiej jest go lubić niż na niego głosować ... "

:D



Taaak, widziałem to. Dziwna wypowiedź. Mam wrażenie (mogę się mylić), że Ziemkiewiczowi właśnie chodzi o to, żeby było łatwo i przyjemnie. Ma on tendencje do odważnych, prawicowych postulatów jak JKM, ale jednak woli ciepłą posadkę jako dziennikarz gdzieś w okołopisowskim środowisku ;) Na kongresie był, więc przeciwnikiem nie jest, po prostu nie jest na tyle zwolennikiem, żeby głosować ;) Z jakich powodów? Nie mnie to oceniać ;)

Ah, jeszcze do tych niepełnosprawnych. Wyrwane z kontekstu. JKM chce dla tych ludzi jak najlepiej. Jeśli ktoś chce, żeby inwalida nie chodził do szkoły z nieinwalidami to ma do tego pełne prawo. JKM jest przeciwny temu, aby na siłe dziecko niepełnosprawne chodziło z pełnosprawnymi do tej samej klasy.

Obalę kolejny mit.. JKM wcale nie jest szowinistą:

http://www.youtube.com/watch?v=aG5DelpQLIA
http://www.youtube.com/watch?v=ogO3af9F_cg

Ostatnio edytowany przez: szczepaneq, 23 września 2011, 01:20 [2 raz(y)]


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 01:17
Korwin nie do końca wzbudza moje zaufanie, niestety ale to taki Tomaszewski polityki, mówi rożne rzeczy niespójne wręcz bełkotliwe, często sprzeczne. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy niedbalstwem czy celowością dezinformowania czy zbicia z tropu potencjalnego wyborcy. Tak czy siak jego retoryka sprawdza sie dość nieszczególnie, bo efekt jaki uzyskuje jest marginalny. Chyba ze cel jest taki jak u Janka, nadrzędna rzecz to kontrowersyjność. Ja już nie ufam tej scenie politycznej, a ludzie którzy siedzą w tym bagnie od "zarania" szczególnie wzbudzają u mnie nieufność i raczej niechęć.(liderzy "bandy czworga" jak Pawlak, Tusk czy Kaczyński, oraz Napieralski który na błogosławieństwo "czerwonych pająków", te partie są u mnie spalone)

Prawda jest taka że jeś,i jakimś cudem dostaliby sie do parlamentu byli by takim PSLem choć widzę tez pozytywy takiego stanu, bo po głębszej analizie dochodzimy do wniosku że PSL jest często gęsto wygranym wyborów - uzyskują swoje profity nie ponosząc zazwyczaj żadnej odpowiedzialności, mając swój wysublimowany elektorat, któremu zwykle robią "dobrze", czym ten tradycyjnie im sie odwdzięcza przy następnych wyborach.

Tak czy siak przy takiej dramatycznej sytuacji na scenie polityczniej JKM faktycznie jest jedną z nielicznych opcji, paradoksalnie na którą mógłbym oddać głos, o ile finalnie pofatyguje sie na wybory...Niestety nasza polityka to bagno, ci ludzie pozbawieni ideałów, transparentności w swoich intencjach i żądzy władzy, ludzie którzy siedzą w tym od lat zmieniając tylko ugrupowania bądź tworząc kolejne i iluzje w postaci kolejnych "świerzynek" partyjnych, no po prostu nie dają żadnej nadziei o gwarancji nie wspominając JKM niestety też nie.

Problemem polskiej polityki nie są przekonania, preferencje czy też programy polityczne. Problemem są ludzie, twarze które w tej naszej polityce nie zmieniają sie od lat.


edit - słówko o legalizacji narkotyków (miękkie - słabe, jeden pies, jeden aspekt prędzej otworzy furtkę na następny, kwestia czasu, tak jak z legalizacja małżeństw homoseksualnych - pozwolisz im na to, następnym krokiem bedzie adopcja, choc z drugiej strony jak cche np dziedziczyć i płacić podatki to czemu nie pozwolić, niby logiczna myśl sie nasuwa (choć kłóci sie z etyką i przekonaniami)?) Ale ja o czym innym... legalizacja narkotyków, pięknie ładnie tylko tu kwestia moralności, bo my tu cudnie imputujemy tezy o wolności wyboru, a czy tu nie ma drugiego dna? Czy pod płaszczykiem pięknej inicjatywy nie na innych bardziej prozaicznych intencji? warte pod refleksje.

A narkotyki były i będą i nie ma co z tym walczyć, tylko kwestia czy będą nadal pseudoniszowe i zyski będą czerpać jakies indywidua czy państwo czerpać zyski z opodatkowania czy innych akcyz. Ćpającemu wszystko jedno, dostępność wszechobecna jaka jest, wiemy wszyscy.

Ostatnio edytowany przez: anathema, 23 września 2011, 01:33 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6064 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 01:27
Tomaszewski z JKM różni się tym, że pierwszy mówi bezsensu i nielogicznie a drugi logicznie z sensem. Oboje są kontrowersyjni, prawda.

anathema, rozumiem to co sądzisz o JKM i nie dziwie Ci się. Bo tak czytając np. nagłówki wywiadów z nim (JKM obraża niepełnosprawne dzieci, JKM uważa, że za Hitlera było lepiej, bla bla) to faktycznie :D Ale gdybyś tak na spokojnie zapoznał się z programem KNP i zapoznał się przynajmniej z filmami na yt (które linkuje powyżej) to może byś jednak przekonał się oddać głos ;)

Bo jeśli chodzi o odsunięcie bandy czworga i przypływ świeżego powietrza do naszego zdziadziałego parlamentu to o to właśnie chodzi JKM. A w KNP jest dużo młodych, prężnych działaczy, a wszystkim przyświeca jeden główny cel (właściwie dwa) - wolność i praworządność ;)


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 01:44

  szczepiii napisał:  
Tomaszewski z JKM różni się tym, że pierwszy mówi bezsensu i nielogicznie a drugi logicznie z sensem. Oboje są kontrowersyjni, prawda.

anathema, rozumiem to co sądzisz o JKM i nie dziwie Ci się. Bo tak czytając np. nagłówki wywiadów z nim (JKM obraża niepełnosprawne dzieci, JKM uważa, że za Hitlera było lepiej, bla bla) to faktycznie :D Ale gdybyś tak na spokojnie zapoznał się z programem KNP i zapoznał się przynajmniej z filmami na yt (które linkuje powyżej) to może byś jednak przekonał się oddać głos ;)

Bo jeśli chodzi o odsunięcie bandy czworga i przypływ świeżego powietrza do naszego zdziadziałego parlamentu to o to właśnie chodzi JKM. A w KNP jest dużo młodych, prężnych działaczy, a wszystkim przyświeca jeden główny cel (właściwie dwa) - wolność i praworządność ;)



Ale ja percepcje skierowałem właśnie na samej osobie JKM, program nijako subtelnie, acz stanowczo w tej dyskusji omijając, wiedząc z życia że "papier wszystko przyjmie" Ideały czy koncepcje można sobie mieć a później wszczepić w zycie, czy to na niwie gospodarki czy innych dziedzin zycia wiemy jak to później ulega praktycznej weryfikacji.

JKM to bynajmniej dla mnie żaden powiew świeżości, to stary polityczny wyjadacz, który już sobie zjadł zęby w tej dziedzinie którą uprawia dłużej niż niektórzy na tym forum są na świecie. A analogia do Tomaszewskiego całkiem słuszna, bo wystarczy sobie przypomnieć, jak rzekomo pyskaty i kontrowersyjny Janek stał sie potulnym Jasiem jak swego czasu dostał prominentną posadkę w PZPNie. Wtedy założył różowe okulary i to co be stało sie jak za dotknięciem różdżki cacy.

Kontrowersyjnych i barwnych postaci w naszej polityce nie brakowało, także i tych którzy mieli zrewolucjonizować polska politykę. Dzis już nikt o nich nie pamięta, bo albo poddali sie temu całemu bajzlowi niejako zaprzedając sie pewnym panującym standardom, albo odeszli w zapomnienie nierzadko sie kompromitując. Albo okazali sie zwykłymi demagogami. Tak czy siak finalnie poza 5 minutami jakie dostali w polityce, wykorzystując na swój sposób, nie zrobili nic co zostałoby im pozytywnymi zgłoskami zapisane.

a tak dla urozmaicenia proponuje zabawę, ciekawe czy po tym teście wyjdzie tak jak sobie zakładają pierwotnie;) test poltyczny

Ostatnio edytowany przez: anathema, 23 września 2011, 01:53 [3 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 13:40

  eM napisał:  


Tak natomiast wyglądała „lustracja” made by JKM:

„Obaj Panowie nie bardzo się lubią. JKM ma do Antoniego Macierewicza pretensje o niewłaściwe zrealizowanie JEGO uchwały lustracyjnej. W tym JEGO jest tyle prawdy, że rzeczywiście JKM wszedł z uchwałą na mównicę, ale przygotował ją Lech Pruchno-Wróblewski. Zgłoszenie jej okazało się przedwczesne – spowodowało upadek rządu Olszewskiego i opóźniło, jeśli nie uniemożliwiło, autentyczną lustrację.Kiedy w listopadzie 2005 roku obaj panowie spotkali się podczas debaty zorganizowanej na KUL, Macierewicz skierowałdo Mikkego półoficjalne pytanie: A ty skąd miałeś pieniądze na swoją gazetę? JKM nie podjął tematu.”

http://idzpodprad.salon24.pl/177628,macierewicz-kontra-mikke



Twórców ustawy było 3 więc autor tej wypowiedzi jest niedokładny o czym już wcześniej rozmawialiśmy. Skoro Macierewicz był takim przeciwnikiem tej uchwały to dlaczego nigdy nie starał się o zmianę tej uchwały?



  Cytat:  
Popatrz jakie to życie przewrotne! Taki Jaruzelski pochodził z porządnej , katolickiej rodziny o szlacheckich korzeniach, jego ojciec walczył w wojnie polsko-bolszewickiej a dziadek w powstaniu styczniowym .Kto by pomyślał że Wojtuś w przyszłości zostanie zbrodniarzem i sowieckim aparatczykiem. Jak widać jednak nie zawsze jabłko pada niedaleko od jabłoni. Masz rację przykład do naśladowania rzeczywiście Kaczyńscy mieli kiepski , na szczęscie jednak nie poszli w ślady ojca i to najważniejsze .



Właśnie szczególnie Lech, gdy podpisał TL poszedł jeszcze dalej niż ojciec. Jarosław ostatnio w Krynicy opowiedział się za silną Europą tak politycznie jak i militarnie. Tak wygląda patriotyzm w wydaniu Kaczyńskich marginalizacja państw narodowych na rzecz Brukseli.



  Cytat:  
Żołnierze z Nangar Khel byli na froncie , tam różne sytuacje się dzieją , nie strzelali jednak do rodaków , raczej do ludzi którzy wczesniej mordowali ich kompanów ( mam tu na myśli ogólnie afgańczyków ) jeśli nie widzisz róznicy to chyba się nie dogadamy…



Jasne, że nie widzę różnicy. A gdyby w Nangar Khel zabłądził przypadkowo jakiś Polak i do niego by strzelano to zmieniło by sytuację? Popadasz w relatywizm. W służbach mundurowych za wydany rozkaz odpowiada dowódca, a nie jego wykonawca. Inaczej wszystkie służby ogarnął by paraliż decyzyjny.



  Olaf napisał:  
Nie wiedziałem eM, że takim purytanem jesteś. Skoro opiekunowie prawni tych dziewczynek nie widzieli w tym nic złego to pewnie nikt ich nie uświadomił.



Najgorsze jednak jest to że Korwin w lekkiej pedofilii tez nic złego nie widzi…



  wp.pl napisał:  


Ilona Klejnowska - wiceszefowa biura prasowego PiS , - Chcemy naszą obecnością pokazać, że tak naprawdę scena polityczna nie jest zablokowana, jest tam miejsce dla wielu nowych twarzy. Oczywiście to wszystko będzie obudowane i to wszystko powstanie na kanwie pewnej tradycji, wartości, które już są zakorzenione w PiS, ale chcemy też wprowadzić taką naszą świeżość.



Tak pani pogadała sobie, ale co konkretnie powiedziała to nie wiadomo.


  Cytat:  
Magdalena Żuraw (nr 4 na liście w Bydgoszczy) opowiedziała się za likwidacją art. 212 Kodeksu karnego, mówiącego o odpowiedzialności karnej za zniesławienie oraz za "likwidacją cenzury internetu, jaką obserwujemy w wykonaniu premiera Donalda Tuska"



Coś z sensem wreszcie.




  Cytat:  
Anna Szmidt (nr 5 w Krośnie) powiedziała, że jako posłanka chciałaby zająć się polityką społeczną; zapowiedziała m.in. walkę o podniesienie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń społecznych i rodzinnych.



Czyli zwykła lewicowa śpiewka zabrać Kowalskiemu by dać Wiśniewskiemu.


  Cytat:  
Sylwia Ługowska (nr 5 w Łodzi) chwaliła się działalnością w Forum Młodych PiS i działaniem na rzecz studentów. Podkreśliła, że należy zlikwidować odpłatność za drugi kierunek studiów. Powiedziała, że młode małżeństwa powinny mieć szerszy dostęp do kredytów na mieszkania.



Czyli ponownie zwykła populistka, pragnąca realizować to co koleżanka wyżej, zabrać jednym by dać drugim. Jak dobrze wiesz nie ma darmowych obiadów, ktoś za te bezpłatne studia musi zapłacić.


  Cytat:  
Anna Krupka (nr 6 w Gliwicach) pochwaliła się udziałem w Warsztacie Analiz Socjologicznych. - Chciałabym zająć się wzrostem nakładów państwa na badania naukowe - zapowiedziała.



Nic nowego zabrać jednym dać drugim to takie prawicowe, że aż dech zapiera.


  Cytat:  
Aleksandra Jankowska (nr 4 w Gdańsku) - Przewodnicząca PiS w Sopocie , mówiła o swojej pracy w samorządzie. - Z tej perspektywy dobrze wiem, że rzeczą, która przysparza najwięcej trudności obywatelom i świadczy o słabości państwa, jest złeprawo. Kończący kadencję parlament był najgorszym parlamentem pod tym względem (...). Dobre, jasne procedury, czyste prawo jest najważniejszą rzeczą dla wszystkich, także ludzi młodych, którzy poprzez nadmierne utrudnienia mają problemy w dostępie do rynku pracy i tworzeniu własnych przedsiębiorstw - podkreśliła.



Jedyna z tych pań co widzi rzeczy systemowo i potrafiła sensownie się wypowiedzieć.


  Cytat:  
Aby więc porównać kandydatki PiS-u do Waszej koleżanki z KNP prosiłbym o podobny opis tudzież plan wyborczy.



Podsumowując 3 z wymienionych pań to typowe socjalistki znajdujące sens swojego działania w redystrybucji dochodów ludzi. Jedna wypowiedziała się w miarę, ale w tak małym wycinku rzeczywistości, że trudno coś więcej powiedzieć. Jedynie ta ostatnia Pani wypowiedziała się z sensem.
Niestety nic ciekawego w sensie politycznym, poza określeniem zdecydowane poglądy prawicowe, o pani Diarra nie znalazłem. Jak coś się pojawi chętnie się ustosunkuję.


  Cytat:  
Przy okazji może podrzucić jakieś konkretne dokumenty potwierdzające przeszłość agenturalna Piłsudskiego.



Ciekawe rzeczy możesz znależć w książce Ryszarda Swiętka Lodowa ściana. Zresztą możesz się rozglądnąć za kulisami śmierci gen. Zagórskiego.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 16:20

  Olaf napisał:  

Niestety nic ciekawego w sensie politycznym, poza określeniem zdecydowane poglądy prawicowe, o pani Diarra nie znalazłem. Jak coś się pojawi chętnie się ustosunkuję.



No i pewnie nic nie znajdziesz , chyba że w City Hall...

Reasumując rozmowę - tak , tylko Korwin jest najbardziej prawicowym z prawicowych prawicowców , mimo że przez 10 lat był w przybudówce PZPR , broni jaruzela , stanu wojenngo i zomowców z wujka i wraz z palikmiotem bywa na lewackich spędach.

To ja podziękuję za taką prawicę , wolę zagłosować na "socjalistów" z PiS-u.


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 16:40
Przecież PiS to typowa lewicowa partia pod względem podejścia do gospodarki z konserwatywnymi poglądami odnośnie spraw społecznych.

Tutaj malutki popis Hofmana (którego co dziwne całkiem lubię) odnosnie KRUSu. Socjalizm pełna gębą.




  Cytat:  
Monika Olejnik: A zgadza się pan z ministrem Sawickim, który proponuje zmiany w KRUS, dzisiaj w „Rzeczpospolitej” mówi: - proponuję, aby w zakresie składki zdrowotnej, rolników potraktować podobnie, jak innych obywateli, czyli zapłacą oni 1,25 proc. składki od swoich dochodów.

Adam Hofman: Ja się zgadzam, nie z ministrem Sawickim, tylko z tymi, którzy mówią, że ponieważ rolnictwo jest bardzo ważne, a sytuacja na wsi jest gorsza niż w mieście, KRUS należy zostawić, można się zastanowić nad racjonalizacją, ale o tym trzeba rozmawiać spokojnie i w sejmie, a nie w wywiadach, ale KRUS musi pozostać, bo on jest potrzebną częścią wspierania rolnictwa, dziwne, że PSL chce go zaatakować.

Monika Olejnik: Ale trzeba zmienić KRUS, czy nie?

Adam Hofman: No nie tak, by – jak minister Sawicki mówi – by zaszkodzić rolnikom.

Monika Olejnik: Czyli nie zmieniać KRUS?

Adam Hofman: No, on musi pozostać dlatego, że sytuacja na wsi jest gorsza niż w mieście i trzeba pomagać rolnikom także w kwestiach podatkowych.

Monika Olejnik: A bogaci rolnicy?

Adam Hofman: A to jest inna kwestia.

Monika Olejnik: A no właśnie.

Adam Hofman: Można o tym rozmawiać w sejmie.

Monika Olejnik: A w sejmie można rozmawiać, a dlaczego się nie rozmawia w sejmie o tym.



Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 8284 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 16:48
Obrazek jpg wstawiony na forum


szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6064 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/09/2011 16:59

  eM napisał:  

  Olaf napisał:  

Niestety nic ciekawego w sensie politycznym, poza określeniem zdecydowane poglądy prawicowe, o pani Diarra nie znalazłem. Jak coś się pojawi chętnie się ustosunkuję.



No i pewnie nic nie znajdziesz , chyba że w City Hall...

Reasumując rozmowę - tak , tylko Korwin jest najbardziej prawicowym z prawicowych prawicowców , mimo że przez 10 lat był w przybudówce PZPR , broni jaruzela , stanu wojenngo i zomowców z wujka i wraz z palikmiotem bywa na lewackich spędach.

To ja podziękuję za taką prawicę , wolę zagłosować na "socjalistów" z PiS-u.



Zapomnij o cudzysłowie i można powiedzieć, że się dogadaliśmy ;) Wolne konopie to nie lewacki spęd, a wolnościowy.

A co do tego obrazka dotyczącego stacji telewizyjnych to moim zdaniem w stronniczości mediów chodzi o to, że dziennikarzyny nie potrafią być obiektywni i przekładają swoje sympatie polityczne na pracę dziennikarską. TVN ogólnie wydaje się proPO jednak np. Morozowski bardziej mi się wydaje proPiS, więc to nie jest takie czarno na białym. Też jest kwestia tego, że prywatne stacje myślą tylko o słupkach oglądalności i np. jak podłapią że nagonka na PiS ma dobrą oglądalność i to ekscytuje widzów to właśnie prowadzą taką nagonkę. To są karierowicze i liczy się tylko kasa.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7877 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/09/2011 09:24
Właśnie Piotr Krzystek umożliwił weryfikację przedwyborczych obietnic odpartyjnienia. Odpłaca się koalicji PiS-SLD stołkami od wiceprezydentów do rad nadzorczych w spółkach miejskich. Jak widać pieprzenie o odpartyjnieniu to mrzonki. Taj jak włażenie w dupę kibicem przez PiS. Po wyborach przeżują kibiców i wyplują. Udane wmanewrowania kibiców po stronie PiSu to błąd.


21:37
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 24/09/2011 11:09
Lepiej "włazić w dupę " kibicom niż zamykać w więzieniach niewygodne osoby aby mieć spokojną kampanię wyborczą ,bezprawnie rozdawać grzywny, mandaty za przeklinanie , nachodzić członków stowarzyszeń w domach , szukać na nich "haków" , przybijać zakazy stadionowe za błahostki czy urządzać tanie prowokacje i trzymać ludzi przez cała noc na deszczu bez jedzenia i picia.

Rozumiem że bardzo cię boli ten nagły zwrot od platfusów , ale miej trochę obiektywizmu , bo gdyby nie to "włażenie w dupę " kibicom to dziś mało kto by wiedział o tym że Staruch był pobity przez policję tuż po zatrzymaniu. Na szczęście Beata Kempa , Andrzej Gwiazda czy państwo Romaszewscy mimo nagonki ze strony takich trutniów jak ty i tak mieli odwagę poręczyć za tego strasznego "kibola" jakim rzekomo jest Piotrek.

Ze swoimi przewidywaniami na temat "przeżuwania i wypluwania" poczekaj do wyborów tani populisto , bo jak na razie prawda jest tak że jeśli już na czyjąś pomoc mogliśmy liczyć , to właśnie na PiS . Oprócz paru sensownych wypowiedzi Korwina ( poza ta o strzelaniu ) , jedynie politycy tej partii mieli odwagę docenić "kiboli" , mówiąc głośno o ich patriotyzmie , zasadach , nie przedstawiając nas jako swołocz i bandę degeneratów.

Zapamiętaj , PiS nikogo nie wmanewrowywał , to twój idol Tuskaszenka zaczął wojnę z kibicami.Rozumiem że dla ciebie najlepiej byłoby wpisać sie w nurt reżimowych mediów typu tvn czy ścierwo wyborcze i stać w jednym szeregu z PO , krzycząc jacy to kibole są zli ale na szczęście nie wszyscy politycy myślą jak ty...

Ostatnio edytowany przez: eM, 24 września 2011, 11:25 [4 raz(y)]


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7877 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/09/2011 12:32
Nożyce się odezwały :).
eM, pisowski propagandzisto, informuję Cię ze nie zamierzam głosować na PO. Nie jestem tak jak ty zaślepionym wyznawcą żadnej partii. I nie zamierzam tu prowadzić agitki tak jak Ty swoimi postami od kilku lat.


21:37
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005