Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/05/2010 23:30
W sierpniu 1942 został żołnierzem Armii Krajowej. Więc sprawdź bzdury, które wypisujesz. Porównaj uczelnie Jędrzeja i Bartoszewskiego. I jeszcze jedno - nie wiem, jak można nie szanować kogoś, kto GODNIE przeżył Auschwitz.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 07/05/2010 23:51
Co znaczy godnie przezył Auschwitz?

Bartoszewski chyba jako jedyny żyd został ZWOLNIONY (?!) z Oświęcimia w 1941 r. z powodów... zdrowotnych...


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 00:02
Bartoszewski o Auschwitz Masz tu historię jego zwolnienia i nie tylko.

Co do godnego przeżycia Auschwitz-sięgnij do literatury obozowej, zwłaszcza "Inny świat" Herlinga-Grudzińskiego.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 00:22
"Inny świat" to historia o łagrach. Czytałem w podstawówce , ty chyba jednak wtedy się obijałeś...

PS.Gdybyś nie wiedział. Łagry to u sowietów były ;)


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 00:30
Ale rzeczywistość ta sama. Skoro czytałeś, to chyba wiesz, jak trudno zachować godność w takich warunkach, jeśli to w ogóle w pełni możliwe.


P. S.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 00:33

  eM napisał:  
"Inny świat" to historia o łagrach. Czytałem w podstawówce , ty chyba jednak wtedy się obijałeś...

PS.Gdybyś nie wiedział. Łagry to u sowietów były ;)


a łagr to nie obóz? :D




  Cytat:  

Sejm uchwalił ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie
Posłowie uchwalili wieczorem ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa wprowadza zakaz stosowania kar cielesnych wobec dzieci, wzmacnia ochronę ofiar przemocy, kładzie nacisk na profilaktykę.
Za przyjęciem ustawy było 269 posłów, 158 było przeciw, sześcioro wstrzymało się od głosu.

Sejm odrzucił większość poprawek oraz wniosków mniejszości zgłoszonych przez opozycję.
Posłowie pozostawili zapis jednoznacznie zakazujący stosowania kar cielesnych, zadawania cierpień psychicznych i innych form poniżania dziecka. Zmienili natomiast brzmienie artykułu, który wzbudzał wiele obaw, uprawniającego pracowników socjalnych do interweniowania, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie dziecka. Zaakceptowali poprawkę PO, mówiącą, że pracownik socjalny w szczególnych sytuacjach, np. gdy opiekunowie są nietrzeźwi, jest zobowiązany "zapewnić dziecku bezpieczeństwo" i powinien umieścić je u innej niezamieszkującej wspólnie osoby z rodziny, a jeśli jest to niemożliwe - w rodzinie zastępczej bądź placówce.

Ustawa wzbudza liczne kontrowersje. Jej przeciwnicy obawiają się, że stworzy pole do nadużyć i może doprowadzić do nadmiernej ingerencji w życie rodziny.


coraz więcej bezstresowego wychowania?


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 01:00
ooo...nawet znalazł się "dowcipniś" , szkoda że tak póżno , oczywiscie jednak wczesniejszych moich wpisów tudzież propozycji , "przypadkowo" nie widziałeś ? Nie ważne z resztą :D

Niemieckie obozy koncentracyjne a sowieckie obozy pracy przymusowej to jednak róznica, dlatego nijak ma się tu przytaczanie książki Herlinga Grudzińskiego.

Tylko to miałem na myśli - avelyn , bystrzaku.


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 03:37

  Sz. napisał:  
Żałosne jest kwestionowanie autorytetu osoby, która służyła w AK, publikowała w prasie podziemnej, była represjonowana za komuny, wielokrotnie więziona, miała zakaz druku, została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, ma tytuły doktora honoris causa na zagranicznych uczelniach, ma na koncie wiele publikacji naukowych, jako jedyny zagraniczny mówca wystąpił w ponad godzinnym przemówieniu w Bundestagu, no i bogata działalność społeczna. To tylko niektóre zasługi, wiele pominąłem, ale oczywiście dla Wielkiego Emo ten człowiek to zapewne śmieć... CO



Co do Mazowieckiego, to wiele wyjaśnił Ci eM. Sama prawda, więc Sz. bez kitu otwórz się trochę na inne media, niż te salonowe, poczytaj trochę tekstów, które są w ocenie mediów pokroju wsi24 i Gazety Żydowskiej nie postępowe i bez kitu może załapiesz inne spojrzenie na rzeczywistość. Bo na razie zwyczajnie błądzisz.

Mazowieckiego na zbawcę Polskiej demokracji wykreowały media. W ten sam sposób w jaki wykreowano Lecha "Bolka" Wałęsę i wielu innych na osobniki, które w pojedynkę obalały komunizm. A jak było na prawdę wiemy. Przemalowano sztandar, użyto i używano jeszcze długo specjalnych służb, pozwalano na obcą agenturę w naszym kraju itp. itd. Życiorys Tadeusza Mazowieckiego w żaden sposób do mnie nie przemawia, zwłaszcza ten sprzed 89. roku. Zrozumcie wszyscy wyznawcy Tadzia i Lecha "Bolka", że komuniści, rządzeni tak na prawdę przez Polską agenturę służącą Moskwie z przyklaśnięciem pozwolili na tych dwóch typów i wielu im podobnych, bo wiedzieli, że będzie im się żyć dostatnio, a interes Moskwy na terytorium Rzeczypospolitej długo jeszcze będzie wypełniany (i był - spójrzcie kiedy dopiero zlikwidowano WSI - jedyne służby, które nie przeszły po "odzyskaniu niepodległości" weryfikacji).

A jeśli chodzi o Bartoszewskiego drogi Sz.
Lisiewicz, który często nie przebiera w słowach (ten sam, który od wielu lat broni kibiców w Gazecie Polskiej) napisał kiedyś, że na Bartoszewskiego trzeba spojrzeć dwojako. Bo są jego dwa życiorysy, dwie karty historii. Jedna przed 1989 r. - ta piękna, którą należy mimo tego co robi teraz szanować, bo jest jednym z tych naocznych świadków wydarzeń, uczestników, którzy jeszcze, choć już niedługo może tę wiedzę przekazać.
Ale jest jak pisał Lisiewicz, druga karta. Ta po 89. ... I tu Bartoszewskiemu należy już wytykać palcami wszystkie jego niezliczone w III RP błędy. Pozwalanie i uczestniczenie w opluwaniu Polski i Polaków poza granicami naszego kraju... ...z resztą sam przeczytaj jakim stał się polakożercą. KLIK
Poza tym jak jego język (nie na darmo Bartoszewski nazywany był ministrem pleciugą) ma się do wszystkich tych, którzy zarzucali Kaczyńskiemu "spieprzaj dziadu" i innym PiS'owcom troche ostrzejsze zwroty. Przypomnę że różnorakie wypowiedzi o politykach PiS oraz ich wyborcach można znaleźć w internecie. Żadna klasa z Bartoszewskiego, dawno rozmienił się na drobne, dla mnie nie jest autorytetem w żadnym wymiarze. Z resztą on sam wybrał, woli Michnika.


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 09:34

  Cytat:  
Nasze zdrowie coraz droższe.

Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Jedynym pomysłem rządu na ratowanie podupadającej służby zdrowia jest sięgnięcie do kieszeni obywateli, czyli podniesienie obowiązkowej składki zdrowotnej.

Już od przyszłego roku ma ona wzrosnąć z obecnych 9 do 10 proc., a docelowo do 12 proc. w 2020 r. Ponadto projekt przewiduje dodatkowe opłaty w publicznych placówkach służby zdrowia za skrócenie terminu oczekiwania na zabieg.

Powinien się także rozwinąć system prywatnych polis zdrowotnych. Wykupując takie ubezpieczenie, obywatel będzie miał prawo do ulgi podatkowej.



Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 12:58
Jak komuś chce się czytać to :


Wszystkie afery PO

trochę tego jest:)


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/05/2010 17:38

  eM napisał:  
ooo...nawet znalazł się "dowcipniś" , szkoda że tak póżno , oczywiscie jednak wczesniejszych moich wpisów tudzież propozycji , "przypadkowo" nie widziałeś ? Nie ważne z resztą :D



widzialem widzialem, ale na pierwszym lodzkim meczu nie dane mi bylo byc wiec sobie nie pozartowalismy. jeszcze zostaje 26 maja ;p




  Cytat:  
Niemieckie obozykoncentracyjne a sowieckie obozy pracy przymusowej to jednak róznica, dlatego nijak ma się tu przytaczanie książki Herlinga Grudzińskiego.

Tylko to miałem na myśli - avelyn , bystrzaku.


literatura obozowa dotyczy zarówno obozów socjalistów na wschód od Polski jak i na zachód.


  "Gryfsz" napisał:  
Nasze zdrowie coraz droższe.

Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

Jedynym pomysłem rządu na ratowanie podupadającej służby zdrowia jest sięgnięcie do kieszeni obywateli, czyli podniesienie obowiązkowej składki zdrowotnej.

Już od przyszłego roku ma ona wzrosnąć z obecnych 9 do 10 proc., a docelowo do 12 proc. w 2020 r. Ponadto projekt przewiduje dodatkowe opłaty w publicznych placówkach służby zdrowia za skrócenie terminu oczekiwania na zabieg.

Powinien się także rozwinąć system prywatnych polis zdrowotnych. Wykupując takie ubezpieczenie, obywatel będzie miał prawo do ulgi podatkowej.


no jak to? przeciez tylu profesorów, doktorów, inteligentów jest w partii, czy też ją wspiera, a nie potrafią żadnej sensownej reformy przeprowadzić? ;p


  Cytat:  
Przewodniczący frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim Daniel Cohn-Bendit zarzucił Francji i Niemcom "hipokryzję". "Pożyczamy Grekom pieniądze, żeby kupowali wyroby naszego przemysłu zbrojeniowego" - oświadczył. Wskazywał, że w ostatnich miesiącach Francja sprzedała Grecji sześć fregat za 2,5 miliarda euro.


Jak informuje agencja dpa, Cohn-Bendit powołał się przy tym na greckiego premiera Jeorjosa Papandreu.

Francuscy przywódcy - prezydent Nicolas Sarkozy i premier Francois Fillon - podczas spotkania z Papandreu dali jasno do zrozumienia, że Francja pomoże
Grecji, ale pod warunkiem, że transakcje zbrojeniowe będą kontynuowane - powiedział Cohn-Bendit w Paryżu. Dodał, że presję wywierała w tej kwestii na Ateny także kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Agencja dpa odnotowuje, że w środę Cohn-Bendit uznał postawę Niemiec i Francji wobec greckiego kryzysu za "hipokryzję". Wskazywał, że w ostatnich miesiącach Francja sprzedała Grecji sześć fregat za 2,5 miliarda euro, śmigłowce za 400 milionów euro oraz nieujawnioną jeszcze liczbę samolotów bojowych. Z kolei udział Niemiec w transakcjach zbrojeniowych z Grecją to sześć okrętów podwodnych wartości
1 miliarda euro.

"Pożyczamy Grekom pieniądze, żeby kupowali wyroby naszego przemysłu
zbrojeniowego" - oświadczył Cohn-Bendit.

Pakiet pomocy dla Grecji, uzgodniony przez państwa strefy euro oraz Międzynarodowy
Fundusz Walutowy, opiewa na 110 mld euro do 2012 roku. Udział Francji w tym pakiecie
wynosi 16,2 miliarda euro, a udział Niemiec - 22,4 miliarda euro.


Ostatnio edytowany przez: avelyn, 8 maja 2010, 18:48 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Werft
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7367 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 06:55

  Jeran napisał:  
... I tu Bartoszewskiemu należy już wytykać palcami wszystkie jego niezliczone w III RP błędy..



Nie robi błędów tylko ten co nic nie robi!
Pamietaj o tym

Ty wytykasz błedy i potkniecia takim ludziom jak Bartoszewski czy Mazowiecki (sic!) -lepiej napisz co sam zrobiłeś dla Polski - wtedy bedziemy szanowac Ciebie. A na razie to cała wasza konwersacja miała posmak podwórkowej opluwanki. - Takim niestety jestesmy narodem. Nie umiemy docenic tego co uczynią inni tylko krytykujemy. Jesteśmy zajebiście jednostronni. Widzimy tylko czarne i białe


Zawsze wierni. Emigracja 2004.
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 08:18
Ponoc rzadzaca PO nie ma pieniedzy dla sluzby zdrowia, kolejarzy itd. itp...ale maja kasiore na swoj PR...


  Cytat:  
Tak marnuje się publiczne pieniądze! 30 milonów zł na zaproszenia na wybory!

Platforma Obywatelska chce listownie przypomnieć Polakom o nadchodzących wyborach i wysłać specjalne imienne zaproszenia zachęcające do głosowania. Koszt całej akcji wynoszący nawet 30 milionów złotych miałby zostać pokryty z budżetu państwa, czyli z pieniędzy nas wszystkich.

- To najzwyklejsza głupota! Jakie pożyteczne efekty to przyniesie? Te pieniądze lepiej wydać na ratowanie polskiej służby zdrowia albo chociażby na łatanie dziurawych dróg - oburza się Dominika Włostowska (23 l.), agentka ubezpieczeniowa z Wysokiego Mazowieckiego. Podobnego zdania są eksperci.

W opinii politologa dr. Rafała Chwedoruka akcja mija się z celem, bo wszyscy chętni i tak zagłosują. - Być może Platformie chodzi jednak o lepszy wynik wyborczy, bo wiadomo, że im większa frekwencja, tym lepiej na tym wychodzi PO - przekonuje Chwedoruk.

Poseł PO Waldy Dzikowski (51 l.) broni pomysłu. - To nie jest projekt Platformy, ale sejmowej komisji, którą kieruję, więc nie rozumiem oburzenia. Nam chodzi tylko o zwiększenie frekwencji, która, jak wiemy, jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej. Każdemu państwu powinno zależeć na tym, by jak najwięcej osób poszło do urn - tłumaczy Dzikowski.



J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 10:18

  Werft napisał:  
Nie robi błędów tylko ten co nic nie robi!
Pamietaj o tym



Tak, ale Ty pamiętaj z kolei o tym, że za błędy polityków vel dyplomatołków (bo właśnie jego określeniem, należy nazwać ministra pleciugę) płaci się bardzo mocno. Poza tym jeśli ktoś popełnia błąd, albo błądzi przez długi okres (bo jak mawiał prymas Wyszysński błądzić ma prawo każdy) to musi się później do tych swoich błędów przyznać, zwłaszcza jeśli mają tak ogromną wagę dla tego co najważniejsze - dla Polski.
Prawda jest taka, że Bartoszewski swój życiorys rozmienił po okrągłym stole na drobne, non stop posługując się nim jako kartą przetargową. Prosty człowiek, który bardzo wiele przeszedł i należy mu oddać za to hołd i poprosić o dawanie świadectwa. Jego obecność w polityce, mieszanie się do niej przy okazji wyborów i różnych gierek politycznych sprawia, że jest on osobą aktywną i podlega ocenie i wydawaniu opinii na temat jego obecnej działalności, bo przeszła tak jak wcześniej napisałem jest chwalebna.


  Werft napisał:  
Ty wytykasz błedy i potkniecia takim ludziom jak Bartoszewski czy Mazowiecki (sic!) -lepiej napisz co sam zrobiłeś dla Polski - wtedy bedziemy szanowac Ciebie.



Mazowieckiego, który był "ich" premierem, a nie naszym (liczę na to, że stoisz po właściwej stronie) zostawmy w spokoju. Jego polityka "grubej kreski" doprowadziła do pozostania w Polskim życiu społecznym i politycznym masy agentury, oraz pozostałości poprzedniego systemu. Mazowiecki jest idolem Wyborczej i Adama Michnika vel "odpieprzcie się od generała" - jeśli dla Ciebie jest autorytetem, to pozostaje mi pogratulować znalezienia się w tak zacnym gronie wśród między innymi wyżej wymienionego. Dla mnie jego "gruba kreska" pozostanie symbolem braku rozliczenia win, niedorżnięcia komunistycznej watahy i przyzwolenia na dalszą działalność szkodników rodem z poprzedniego systemu, o obcej agenturze już nie wspomnę. Jest jeszcze wiele wątpliwości co do tejże persony, ale dajmy już mu spokój.
O Bartoszewskim już pisałem i w niedzielny poranek powtarzać się nie mam zamiaru. Na szacunek z Twojej strony nawet nie liczę, bo mi on do szczęścia potrzebny nie jest. Zależy mi na zdaniu bardzo wąskiej grupy osób.
Zwyczajnie moim zdaniem nie masz racji, bo nawet jeśli mnie oskarżasz o to (może nie dosłownie - ale tak to odbieram), że dla Polski nic nie zrobiłem to okej. Faktycznie, mam jeszcze na to czas i obiecuję, że zrobię chociaż to dla Polski, że będę dobrym człowiekiem ;). Ale wracając stricte do tematu, to tak jak wcześniej wspominałem Władysław Bartoszewski wyrażając publicznie swoje pieniackie sądy na temat ŚP Prezydenta RP i wielu innych polityków; angażując się do bieżących spraw politycznych, udzielając poparcia jednym czy drugim w moim odczuciu pozostaje nadal osobą w polityce aktywną wiec podlega ocenie - negatywnej bądź pozytywnej. Ja wyrażam negatywną, bo tak to czuję i mam poczucie, że Bartoszewski w obecnym czasie bardziej szkodzi niż pomaga.
Idąc Twoją drogą rozumowania nie możemy krytykować piłkarzy, bo i tak są od nas w piłkę lepsi (parafrazując Twoje słowa "lepiej napisz co Ty zrobiłeś dla Polski", mogę się Ciebie zapytać "jak Ty grałeś w piłkę" i już nie wolno będzie Ci krytykować grajków) - TAK NIE JEST!. Bartoszewski szkodzi, i tak jak wiele osób które czują podobnie, mam prawo go krytykować mimo że w odczuciu Twoim zrobiłem mniej dla Polski niż on (i masz w sumie racje ;) ).


  Werft napisał:  
A na razie to cała wasza konwersacja miała posmak podwórkowej opluwanki. - Takim niestety jestesmy narodem. Nie umiemy docenic tego co uczynią inni tylko krytykujemy. Jesteśmy zajebiście jednostronni. Widzimy tylko czarne i białe



Ależ bym chciał, żebyśmy byli jednostronnym narodem. Żeby zawsze czarne było czarnym, białe białym, różowe różowym, czerwone czerwonym itd. Tak nie jest, bo od wielu lat Polacy podejmują błędne decyzje, więc gdzie ta jednostronność w ocenach? Gdyby istniała to gnid pokroju Michnika, Waltera, Urbana, Jaruzela, Kiszczaka itp. już dawno na świecie nie było.


pzdr


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 10:21

  Werft napisał:  

Ty wytykasz błedy i potkniecia takim ludziom jak ( ... ) Mazowiecki (sic!)



" Wyyyypijmy zaaa błęędyyyyyy , za błędyyy na góóórzeee..." lol

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek png wstawiony na forum

Co do Bartoszewskiego:


  Cytat:  
Nie godzi się Mazurkowi obsikiwać pomników takich jak Władysław Bartoszewski – odpowiedziałem kiedyś pytany w jednym z wywiadów, czy są politycy, z których nie kpię, których oszczędzam.

Nadal tak uważam. Co jednak zrobić, kiedy pomnik obsikuje z uporem sam siebie?

Państwo pozwolą, że zacytuję ostatnie elukubracje pana ministra. “Jeśli Jarosław Kaczyński – a w ostatnich dniach już to się rozpoczęło – będzie wykorzystywał wielką stratę, jakiej doznał, jako argument wyborczy, wówczas będę musiał powiedzieć: jestem zarówno przeciwko pedofilii, jak i nekrofilii każdego rodzaju”. Dziś pan profesor, znany z tego, że szybko mówi, tłumaczy, iż nekrofilia, pedofilia to dla niego tylko “metafory, nie etykiety”. Zgoda, ale pytanie, co miał na myśli – a zakładamy przecież, że coś miał – jest jak najbardziej zasadne.

Władysława Bartoszewskiego znaliśmy dotychczas jako specjalistę od rozpoznawania “dewiantów psychicznych pokręconych wewnętrznie”, “napęczniałych nienawiścią frustratów” czy eksperta od dyplomatołków. Znawstwo, z jakim porusza się teraz w obrębie perwersji seksualnych, budzi szczery podziw. Nekrofilię i pedofilię ma w małym palcu, potrafi ją zdiagnozować na odległość, nie widząc nawet pacjenta.

Tak, nasz cudotwórca, ten doktor Wilczur polskiej polityki, marnuje się w ciasnych murach Kancelarii Premiera czy komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego. Winniśmy go światu. Czeka wszak komitet noblowski czy olimpijski, a i World Wildlife Fund skorzystałby zapewne z porady, co bydłem jest, a co niebydłem. A my, dalejże, książki o nim pisać! Sam chętnie przeczytałbym analizę autorstwa choćby tak zbrzydzonego mową nienawiści prof. Głowińskiego.

I proszę, jak pięknie rozwija nam się polszczyzna. W polskiej polityce było już ścierwnictwo, byli padlinożercy, w niespełna miesiąc po katastrofie w Smoleńsku doczekaliśmy się i nekrofilii. I to z jakich ust!

Ci, którzy się zastanawiali, dlaczego w sztabie Bronisława Komorowskiego nie ma Janusza Palikota, już wiedzą. Po prostu Władysław Bartoszewski nie znosi konkurencji.

http://blog.rp.pl/mazurek/2010/05/07/pomnik-robi-siusiu/




avelyn-ty w Łodzi mieszkasz że tylko tam na mecze chodzisz? Szkoda że nie będzie cie ani na Górniku , ani w Bydgoszczy , no ale jak już będziesz chcial jechać z SKPS to zapłać za "bilet" w dwie strony , stary wyjazdowcu ... flaga1


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 10:39

  Cytat:  
Werft napisal: Ty wytykasz błedy i potkniecia takim ludziom jak Bartoszewski czy Mazowiecki (sic!) -lepiej napisz co sam zrobiłeś dla Polski - wtedy bedziemy szanowac Ciebie. A na razie to cała wasza konwersacja miała posmak podwórkowej opluwanki.



Tak sie sklada ze ani Jeran ani chyba nikt tutaj piszacy nie pelni zadnej publicznej funkcji za ktora pobiera wynagrodzenie ze skarbu panstwa, nie pcha sie na wizje i nie kaze tytulowac sie profesorem...czego nie mozna powiedziec np.o Bartoszewskim. Skoro taki Bartoszewski i spolka zyja za nasze pieniadze to jak najbardziej mozna ich krytykowac i przedewszystkim wymagac.

p.s. Czy ktos z FC Bartoszewskiego potrafi napisac w jakim oddziale, przez kogo dowodzonego i w jakim miejscu walczyl z bronia w reku Bartoszewski? Brak odpowiedzi jest tez odpowiedzia.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 9 maja 2010, 10:44 [1 raz(y)]


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6871 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 10:47
I co z tego,ze byl w obozie? Wtedy nigdy nie bylo wiadomo na kogo trafi. Akurat trafilo na Bartoszewskiego, ale przeciez razem z nim tez wielu innych mezczyzn. Tak samo ta historia o tym jak to jakims cudem zostal wypuszczony. Co on takiego zrobil dla Polski ? dla Polaków? Za autorytet to mozna uznac Janusza Korczaka czy swietego Maksymiliana Kolbe, ktorzy oddali zycie sami godzac sie na taki los. A "handlowanie" swoim zyciorysem to juz w ogole przesada.

Ostatnio edytowany przez: Ostry, 9 maja 2010, 11:04 [1 raz(y)]


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 10:59

  Gryfsz napisał:  

p.s. Czy ktos z FC Bartoszewskiego potrafi napisac w jakim oddziale, przez kogo dowodzonego i w jakim miejscu walczyl z bronia w reku Bartoszewski? Brak odpowiedzi jest tez odpowiedzia.



"Walczył" z długopisem w ręku ,pisząc ulotki i inne dokumenty , siedząc bezpiecznie w Podwydziale "P" Wydziału Informacji Biura Informacji i Propagandy. To jest to jego wielkie , bohaterskie "członkowstwo" w AK o którym wspominał Zo.o Marną.

"Zasługi" Bartoszewskiego w Powstaniu Warszawskim podsumowali podczas jednej z uroczystosci rocznicowych weterani Powstania wygwizdując go...

Ostatnio edytowany przez: eM, 9 maja 2010, 12:06 [2 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 20:08

  Gryfsz napisał:  
p.s. Czy ktos z FC Bartoszewskiego potrafi napisac w jakim oddziale, przez kogo dowodzonego i w jakim miejscu walczyl z bronia w reku Bartoszewski? Brak odpowiedzi jest tez odpowiedzia.

Nie każdy musiał walczyć. Jego zadaniem była praca w Wydziale Informacji Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK. A walczył to w Powstaniu Warszawskim.


  Cytat:  
W okresie od 1 sierpnia do 7 października 1944 r. W. Bartoszewski walczył w powstaniu warszawskim. Był w tym czasie adiutantem dowódcy placówki informacyjno-radiowej "Anna" i redaktorem naczelnym pisma "Wiadomości z Miasta i Wiadomości Radiowe". W czasie powstania awansował na stopień podporucznika oraz był dwukrotnie odznaczony, Srebrnym Krzyżem Zasługi z Mieczami przez gen. Antoniego Chruściela- "Montera" oraz Krzyżem Walecznych przez gen. Tadeusza Komorowskiego - "Bora". Po klęsce powstania warszawskiego W. Bartoszewski dalej prowadził działalność konspiracyjną w Biurze Informacji i Propagandy KG AK w Krakowie. W lutym 1945 r. powrócił do Warszawy gdzie rozpoczął służbę w organizacji konspiracyjnej "NIE". Następnie od sierpnia 1945 r. służył w Oddziale VI Sztabu Delegatury Sił Zbrojnych na kraj w pionie informacji i propagandy. 10 października 1945 r. przed Komisją likwidacyjną AK Obszaru Centralnego ujawnił fakt służby w Armii Krajowej.

Co do ostatniego zdania - właśnie takie postępowanie nazywa się odwagą.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 09/05/2010 20:49
Chyba do końca nie zrozumiałeś pytania Gryfsza. On pytał o walkę z bronią w ręku! O takowej Bartoszewski nie miał pojęcia gdyż podczas Powstania Warszawskiego robił dokładnie to samo co w Krakowie w Biurze Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK czyli przez 63 dni siedział w sztabie pisząc ulotki i inne dokumenty.

Kilkunastoletnie dzieci walczące z bronią w ręku podczas Powstania - takie postępowanie nazywa się odwagą.

Ostatnio edytowany przez: eM, 9 maja 2010, 20:58 [3 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005