Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 01:45
Ano tak wyglada ta 'polityka milosci' w wykonaniu POpaprancow. Nie wierze w zadne 'oddolne inicjatywy' czlonkow PO. W partii ktora jest mocno trzymana za morde przez Donka wszystko co sie dzieje jest zapewne odgornie przyklepane. Ile to juz razy bylo ze politycy PO ktorzy wypowiadaja wlasne opinie prosza aby dziennikarze nie podawali ich nazwisk.

A tutaj Tusek w akcji: gospodarka


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 13:33

  avelyn napisał:  

coż, nawet bronek pojawil sie na rozmowie z "drugoligowymi" kandydatami. a jakaz to niezmiernia wazna sprawa nie pozwolila jarkowi w tak zacnym gronie debatowac? :)



Masz tu swoje pożal się Boże "zacne grono" . Relacja z "debaty" :


  Cytat:  
Relacja z debaty na UW

Wczorajsza debata kandydatów na prezydenta na UW rozpoczęła się dziwnie. Ludzie, którzy od godziny albo kilkudziesięciu minut oczekiwali przed głównym wejściem do starej biblioteki uniwersyteckiej, nie zostali wpuszczeni. Wewnątrz, na sali, zgromadzono inną publiczność i nie były to osoby przypadkowe. Te z ulicy- po prostu pocałowały klamki. Adrian, którego przepytywałem, odczekał 40 minut, od 19.30, będąc blisko drzwi . I nic. Donosił o wchodzeniu grup młodych sympatyków Komorowskiego w sztabowych koszulkach bocznym wejściem. W środku ci ludzie rozłożyli swoje transparenty. Stronników innych kandydatów nie wpuszczano. Około 20.10 tłum zrzedniał, ludzie się rozchodzili, debata już trwała.

Organizator debaty, stow. „Młoda RP”, podaje iż jest organizacją ponadpolityczną. Choć obchodzili 1989 rok jako rocznicę „odzyskania wolności”, o co można mieć pretensje. Wszak Polska wciąż zaliczana jest do grupy krajów „flawed democracies”- zwichnięte demokracje, demokracje fasadowe (por. Democracy Index czasopisma The Economist).

W pierwszej turze pytań jedynie Janusz Korwin-Mikke mówił o potrzebie zmiany systemu politycznego. Komorowski twierdził że szuka kompromisu. Waldemar Pawlak stawiał na innowacyjność, Olechowski twierdził że jest kandydatem który najwięcej uwagi poświęci obywatelom, nie partiom. Chce też szanować wszystkich obywateli.

W pytaniu o wykorzystanie władzy prezydenckiej, Janusz Korwin-Mikke mówi że rolą prezydenta jest „blokować głupoty tworzone przez parlament”. Wg Komorowskiego zaś prezydent jest strażnikiem ładu konstytucyjnego i osobą łączącą całe społeczeństwo. O „figurze łączącej naród” wspomniał też Kornel Morawiecki.

W polityce zagranicznej- Korwin-Mikke zapowiada zablokowanie dołączenia Polski do strefy euro (Eurolandii, jak wspomniał). Komorowski mówi o sukcesie polskiej polityki ostatnich dwóch dekad (?). Ziętek chce integracji z nowymi potęgami gospodarczymi- Indiami i Chinami. Kornel Morawiecki uważa że polska nie odzyskała pełnej niepodległości i powinna być łącznikiem między wschodem a zachodem. Andrzej Olechowski chciał poprawy stosunków z sąsiadami, zwłaszcza z Niemcami i Rosją. A.Lepper krytykował udział Polski w operacjach wojennych w Iraku i Afganistanie. B. Ziętek nazwał te wojny „wojnami o surowce”.

W Polityce bezpieczeństwa- A. Olechowski chce odbiurokratyzować i zmodernizować polskie siły zbrojne. Morawiecki wskazuje na brak odpowiedniej hierarchii w wojsku, Lepper nie wierzy w lojalność partnerów z NATO i twierdzi że Polska powinna być w stanie obronić się sama, zaznaczając że pozostając w sojuszu. Korwin-Mikke twierdzi że karta NATO wcale nie gwarantuje nam bezpieczeństwa. Co najmniej połowa wojska winna brać stale udział w operacjach wojennych, by nabrać wprawy. Komorowski zaś mówi o szacunku należnym polskiej armii, mówi też o zmianach w strukturze kadrowej i zakupach uzbrojenia. Marek Jurek mówi o samodzielności wojskowej Polski.

W pytaniu o wizję szkolnictwa wyższego zarówno Jurek jak i Komorowski opowiedzieli się za bezpłatnymi studiami wyższymi na państwowych uczelniach. Korwin-Mikke stwierdził że szkoły państwowe to nieuczciwa konkurencja. Wg niego spadek poziomu studiów jest katastrofalny, a zle uczelnie muszą splajtować. Ziętek opowiedział się za bezpłatną edukacja dla wszystkich oraz stwierdził że państwo musi tworzyć miejsca pracy by powstrzymać emigrację najlepszych.

http://rasfufu.salon24.pl/192382,relacja-z-debaty-na-uw



+ polityka miłości według Platformy part.II


  Cytat:  
Legenda polskiego rocka, a ostatnio także komentator spraw wszelakich w telewizjach, obraża na swoim fejsbukowym fanpejdżu Jarosława Kaczyńskiego.

Pod fotografią przedstawiającą puste wieszaki w szafie Hołdys umieścił komentarz: "Widok z szafy Jarosława Kaczyńskiego. Ponurego średniowiecznego chu**". Tym samym eksrockman swoimi obelgami pod adresem Kaczyńskiego przerósł nawet Janusza Palikota. Co ciekawe, jego znajomi z Facebooka są zdjęciem i podpisem zachwyceni.

Jak Zbigniew Hołdys w lawinie komentarzy tłumaczy się z obrażania Jarosława Kaczyńskiego? "Żaden ubek znany mi z imienia i nazwiska nie narobił tyle gnoju w relacjach między Polakami, co ten posraniec. Najbardziej parszywa postać, jaką pamiętam, a pamiętam nawet Władka Gomułkę dobrze. Powinno się go wpakować do Wastoka i wystrzelić w kosmos bez możliwości powrotu kiedykolwiek" - konstatuje legenda polskiego rocka.

Zdjęcia i komentarze byłego frontmana zespołu Perfect widzi każdy użytkownik Facebooka. Hołdys nie blokuje dostępu do treści nieznajomym.

Jak oceniacie wulgarny język Zbigniewa Hołdysa, którym uraczył blisko 2300 znajomych na Facebooku? My w tym miejscu komentować sprawy nie będziemy

http://www.fejsik.pl/Holdys-na-FB-o-Jaroslawie-Kaczynskim-Ponury-sredniowieczny-ch-a65



TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 14:06

  eM napisał:  
Maryna , ty nie jesteś zmanipulowany , ty jesteś poprostu głupi co poraz kolejny udowodniłeś , "światowcu" lol

Z Bawarią to dałeś do pieca lol Zanim coś napiszesz to zerknij chociaż na wikipedię tak jak robi twoj mądry inaczej idol Bronisław , twierdzący że eksploatacja gazu łupkowego grozi dewastacją krajobrazu lol

Polecam wycieczkę do Bawarii , może wtedy na własne oczy zobaczysz , że Land o którym napisałeś jest najbogatszym regionem w całych Niemczech. Samo Monachium to miasto bogate , drogie , ekstrawaganckie i zamieszkałe przez bardzo zamożnych ludzi. Szczerze życzę mieszkańcom Śląska takiego standardu zycia!

Zacznij coś senswonego pisać , bo szukanie "haków" na Jarka coś ci nie wychodzi. Tych durnych zarzutów o 7 krotną edycję nawet nie chce mi się komentować lol No cóż , z braku argumentów trzeba jakoś sobie radzić lol

Jeśli jednak już wspominasz jakieś wypowiedzi szefa sztabu PiS-u , to masz tu pare hitów z wywiadu Olejnik kontra Nowak , ten to jest dopiero idiota lol


  Cytat:  
Monika Olejnik: : A kto podpowiedział Bronisławowi Komorowskiemu to, że gaz łupkowy wydobywa się metodą odkrywkowką?

Sławomir Nowak: : Gaz łupkowy wydobywa się metodą odwiertów i to Bronisław Komorowski...

Monika Olejnik: : Ale powiedział, że odkrywkową.

Sławomir Nowak: : To Bronisław Komorowski miał na myśli, mówił...

Monika Olejnik: : Nie, nie miał, nie można mieć na myśli...

Sławomir Nowak: : Nie, ja byłem na tym spotkaniu pani redaktor. Pewnie w odróżnieniu....

Monika Olejnik: : Ale powiedział, że metodą odkrywkową.

Sławomir Nowak: : Nie, powiedział tak, dokładnie na pytanie jednej ze studentek:

Monika Olejnik: : "Może się zniszczyć krajobraz przez to, że gaz wydobywa się metodą odkrywkową"

Sławomir Nowak: : Dlatego, że dokonuje się kilka tysięcy odwiertów, w odległości kilku metrów od siebie.

Monika Olejnik: : Ale to nie jest metoda odkrywkowa.

Sławomir Nowak: : No dobrze, nie jest to metoda wprost odkrywkowa, tak jak się mówi, że zrzuca się...

Monika Olejnik: : to w ogóle nie jest metoda odkrywkowa.

Sławomir Nowak: : To jest metoda odkrywkowa, bo żeby coś znaleźć trzeba najpierw odkryć.

Monika Olejnik: : Nie, no o czym pan mówi.

Sławomir Nowak: : Żeby coś wydobywać trzeba najpierw odkryć.

Monika Olejnik: : Gdyby wydobywać gaz łupkowy metodą odkrywkową to by ten gaz się ulotnił, to się inaczej robi, robi się najpierw pionowo, potem poziomo, potem się wpuszcza ...

Sławomir Nowak: : Widzę, że teraz wszyscy są specjalistami od wydobywania gazu. To jestem zbudowany, że jesteśmy narodem takich specjalistów.



http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-musi-sie-teraz-wyszumiec-jak-kawaler,wid,12344120,wiadomosc.html?ticaid=1a509



  christoph napisał:  
Widzę, że dyskusja na poziomie... jak to w PISie, jeśli myślisz inaczej trzeba Cię zwyzywać, zdeptać i na pewno jesteś agentem albo coś czyli wszechobecna paranoja... tyle, ze to jest choroba. Zaraz ja też zostanę okrzyknięty agentem, tępakiem albo jeszcze kimś innym tyle, że jakoś mnie to wcale nie martwi.



Mnie jakoś nie martwi że się żalisz jak stara dewota. Tylko się nie popłacz lol





pozwolę sobie się wtrącić. widzę tutaj różne obozy "jedynie prawdziwych i nieomylnych" opcji. eM, strasznie atakujesz bronka, ze nie wiedział jak sie wydobywa gaz, czy ze sie przejezyczył na temat nazwy metody? nosz kurwa, ja bym tez nie wiedział jak to sie robi:D ja rozumiem, ze to lipa podczas kampanii takimi gafami rezać, ale bez brawury. widząc jak drwisz i szydzisz z tych metod odkrywkowych, powiedz mi co sądzisz o tym: http://www.youtube.com/watch?v=2OcXIhOOVTE ????

ja tylko tak na marginesie chciałem dodać, ze wszyscy polity co tak samo zakłamane i dojebane kurwy, co powiedzą wszystko zeby tylko wyszło na ich i przeraza mnie to, jak widze jak tu ludzie od razu by za nimi w ogien skakali, czy to z jednej, czy z drugiej opcji politycznej! nie wiem, jak mozna być az tak zapatrzonym w ludzi, których sie osobiscie nie zna, ba, pewnie z zadnym nawet nikt z was słowa nie zamienił...

tym niemniej Polska wielką musi być:)
pzdr i bez zbędnego spinania się, wszyskim wam zycze więcej luzu i wiadra z zimną wodą na głowę!


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 14:32
Ale o czym Ty piszesz? Chłopaku , ten człowiek kandyduje na prezydenta RP, jeżeli Tobie nie przeszkadza że jest zwykłym durniem i co chwilę wali gafy to pozostaje mi jedynie współczuć. Nie wspominam nawet już o jego dziwnych konszachtach z ludzmi z byłych służb komunistycznych czy o nowelizacji ustawy o IPN która była bardzo na ręke konfidentom bezpieki. .Rozumiem że dla Ciebie ideałem byłby polityk który zalegalizuje narkotyki i będzie znał dokładny skład czy pochodzenie mariuchany. W tej kwestii jednak się nie dogadamy. Widać mamy inne priorytety życiowe. Dla mnie ważne jest aby prezydent dbał o interesy i bezpieczeństwo obywateli.No ale tak jak sam Jarek mówił na temat różnic miedzy nim a Bronkiem:


  Cytat:  
( ... )są tacy, którzy wiedzą, że Norwegia nie należy do UE, odróżniają dług publiczny od deficytu i tacy, z których to wyparowało jak gaz z kopalni odkrywkowej.



Mam nadzieję że zrozumiałeś ironię ;)

Wypowiedz Komorowskiego to nie jest „lipa” czy „gafa” jak piszesz. To jest raczej cios w interesy Polski .Jeśli jako przyszły prezydent zrezygnuje z wydobycia gazu łupkowego ze względu na walory krajobrazowe to będzie to przejaw myślenia całkowicie niezgodnego z interesem naszego kraju. Ucieszą się jednak władze Gazpromu bo dalej będziemy uzależnieni od Rosji . Czyżby o to właśnie chodziło? Wypadałoby się zastanowić nad poważnymi sprawami.

Ostatnio edytowany przez: eM, 10 czerwca 2010, 15:33 [6 raz(y)]


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 15:25
eehehe nie myślałem, że aż tak bardzo weźmiesz do siebie to co napisałem, w dodatku w ogóle nie zrozumiałeś sensu. w ani jednym miejscu nie napisałem ze bronek jest fajny czy coś, a Ty od razu z grubej rury;] nie, nie oczekuje od prezydenta, tego co napisałeś, że wg Ciebie oczekuję. ja myśle, że rozwodzenie się na forum na temat tego co bym oczekiwał od prezydenta to słaby pomysł. mi chodziło tylko o to, że wszyscy politycy co chwile różne wtopy zaliczają. Ty stwierdzisz ze bronek to oszołom, ktoś napisze tak o jarku, ale gdzie tu jest jakiś wyznacznik "racjości"? kto ma rację, jak to rozstrzygnąć? każdy może tyko sobie sam odpowiedzieć kto ma racje. mi oni obaj nie pasują, z resztą za żadnego kandydata nie ręczył bym tak jak Ty ręczysz za jarka. a jeśli chodzi Ci o moje podejście do sb, to wg mnie każdy powinien zostać bardzo bardzo starannie rozliczony z wyciągniętymi wnioskami, więc proszę nie sugeruj, że marzy mi się ich spokój! i tak samo nie martw się o moje priorytety życiowe, z resztą w ogóle po co tu takie dyskusje. nie miałem zamiaru wchodzić z Tobą w aż tak zawiłą polemikę. co prawda czasem ton Twych wywodów może być trochę irytujący, to jednak nie sposób się z Tobą nie zgodzić w sensie.
aha i nie wiem po co piszesz o codziennym jaraniu, na forum o którym tak często pisałeś, że jest publiczne i wielu różnych dziwnych ludzi czyta. więc nie wprowadzaj organów w błąd;]
tym niemniej proponował bym jednak wyjść sobie niekiedy zapalić jakiegoś papieroska dla relaxu, a nie tak namiętnie prowadzić krucjatę na forum, de facto walcząc z wiatrakami. ale oczywiście zrobisz jak będziesz uważać. ja póki co milknę:P
pzdr!


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6656 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 15:32
ot chamstwo

Przeżyliśmy ruska,przeżyjemy tuska :)

platforma zmieniła standardy polityki,bo sama zmieniła się w ostatnich latach min. poprzez trzymanie palikota na łańcuchu jak typowego agresywnego psa.W życiu nie widziałem tak agresywnego,głupiego poltyka,który bierze kasę i nic nie robi oprócz obrażania-wycieczek osobistych,które dawno przekroczyły granice taktu i smaku.
W ogóle tak się pozmieniało (albo przyjmuję się zmianę wg Peło),że nawet wypowiedziane słowo Polska jest czymś fe,ble,pff...zwłaszcza w wykonaniu PiS...co jest hipokryzją,bo dla mnie PiS to całkiem ciekawe projekty,ludzie (szeroka ławka młodych,zdolnych) oraz oczywiście inna wizja państwa jak to Kaczyński mówi-na poważnie,a nie z wikipedii,doradców PR,starych koleżków z WSI,SB,ludzi kręgów michnika i ich i tylko ich prawdy i racji.
Głosuję na Jarka,bo nie wliczając jego przemiany-mniejszej czy większej to państwo musi samo lepiej się szanować,a mam wrażenie że przez 3 lata rządów PO jest ciszej w ludzkich domach nt. polityki,ale do niej się wchodzi by coś robić z sensem,a ten rząd nie robi nic lub partoli 80% tego co zwyczajnie partolić się nie da.Kaczyński w szumie medialnym( TVN24,TVN) robił coś,próbował zrobić wyczyszczenie państwa z patologii,niestety nie do końca ten proces się udał-patrz afery Rysia,Zbysia i innych hujów,którzy myślą że państwo to kawałek ziemii na której tylko można nabić kabzy śmiejąc się z paragrafów.
Jestem przekonany,że jeśli nawet wygra Komorowski to w 2011 wygra PiS w wyborach do parlamentu.
Reasumując:
Dla mnie PO to lipa,nie partia,brak brania na barki ważnych decyzji,polityka pseudo miłości,obłudy prowizorki połączonej z patałastwem(patrz powódź).Już lepiej znosiłem rządy SLD.
Za oddanie wszystkiego ruskim (tusk) ws smoleńskiej,gdzie jesteśmy na nich zdani powinien trafić przed Trybunał Stanu,no bo żebym ja wierzył w to co powie anodina,zapisano na czarnych skrzynkach itp gdzie jest 1,5 miecha od wypadku(?) to można by przy dzisiejszej technice nagrać rozmowy w toku z reklamami...


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 15:41
Skoro forum należy do wymiany zdań to na jaki temat według Ciebie powinienem się "rozwodzić" , tak aby miało to sens? Poradz mi bo widocznie zbłądziłem albo poprostu znów się mocno róznimy .Dla mnie rozmowy o Polsce są ważne i chyba jednak mają "sens".Ręcze jedynie za siebie więc nie wmawiaj mi czegoś czego nigdy nie napisałem. Swój stosunek do używek przedstawiłem w kwesti ogółu. Nie miałem na myśli żadnej konkretnej osoby a tym bardziej Ciebie ( nawet Cię nie znam ). Poprostu irytuje mnie podejście do życia dzisiejszej "trendi" młodzieży , która ma wszystko w chuju. Najważniejsze żeby się najebać , tefałen i tak myśli za nich. Nie mam zamiaru palić żadnych papierosków dla relaxu , znam lepsze sposoby aby się rozlunić. Prowadzę sportowy tryb życia ;)

To tyle z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez: eM, 10 czerwca 2010, 16:07 [3 raz(y)]


seeedzik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7415 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 18:53
http://www.test-wyborczy.pl/ ot taka zabaweczka ;]


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 19:01

  Cytat:  
Marek Belka został wybrany na nowego szefa Narodowego Banku Polskiego. Głosowała za nim bezwzględna większość posłów. Nowy prezes banku centralnego uważa, że w NBP nie potrzeba rewolucji, do euro musimy być dobrze przygotowani, a interwencje walutowe można przeprowadzać tylko w nadzwyczajnych okolicznościach


:|


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 20:41

  avelyn napisał:  

  Cytat:  
Marek Belka został wybrany na nowego szefa Narodowego Banku Polskiego. Głosowała za nim bezwzględna większość posłów. Nowy prezes banku centralnego uważa, że w NBP nie potrzeba rewolucji, do euro musimy być dobrze przygotowani, a interwencje walutowe można przeprowadzać tylko w nadzwyczajnych okolicznościach


:|



Drugi miesiąc od tragedii (10.) ... Nie mogli z tym poczekać do po wyborów... Teraz mają już kluczyk do Polskiego pieniądza. Powrót polityki Balcerowicza i rozkradania majątku narodowego. Masakra po prostu.


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 21:57

  Gryfsz napisał:  

  Cytat:  
Sz. napisal: A apropos wpadek, czyżby dzisiaj Jarek powiedział, że chce zamiany Śląska w drugą Bawarię? Szkoda tylko, że Śląsk żyje z kopalń i ogólnej maści przemysłu ciężkiego, a specjalnością Bawarii jest mleko i rolnictwo, przemysł jest na drugim miejscu lol



Tradycyjnie juz popisales sie brakiem wiadomosci a raczej glupota...tym razem na temat Bavari. Otoz lesnictwo oraz rolnictwo przynosza zaledwie 10% dochodu temu landowi. O takich firmach jak BMW, Siemens, Rohde & Schwarz, Audi, Munich Re, Allianz, Infineon, MAN, Wacker Chemie, Puma AG, Adidas AG to nasz Sz. zapewne nie slyszal. Z politowaniem.

Czytanie ze zrozumieniem? Specjalność nie oznacza, że jest to siła napędowa gospodarki tego regionu.

Co do NBP - Polska traciła na zwłoce z wyborem odpowiedniej osoby na to kluczowe stanowisko, a chyba nikt nie ma wątpliwości, łącznie z politykami pisu, co do kwalifikacji Belki. Nie mogli poczekać do wyborów, bo zanim skończy się druga tura i nowy prezydent zostanie zaprzysieżony minie jeszcze mnóstwo czasu. I przestańcie w końcu odliczać dni od katastrofy, bo już przesadzacie, oczywiście nie umniejszając rozmiarom tej tragedii.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 22:06

  Sz napisał:  
Czytanie ze zrozumieniem? Specjalność nie oznacza, że jest to siła napędowa gospodarki tego regionu.



Czyli według ciebie Bawaria jest najbogatszym regionem Niemiec dzięki rolnictwu i produkcji mleka? eek?

Rozumiem że Ci wszyscy milionerzy mieszkający w luksusowych willach i jeżdzący najlepszymi autami to rolnicy? eek?

Bo przecież nie osoby powiązane z wysoko rozwiniętym przemysłem elektronicznym, maszynowym (w tym samochodowym), lotniczym, włókienniczym czy rafineryjnym?


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 22:06

  Sz. napisał:  

  Gryfsz napisał:  
[cytat]Sz. napisal: A apropos wpadek, czyżby dzisiaj Jarek powiedział, że chce zamiany Śląska w drugą Bawarię? Szkoda tylko, że Śląsk żyje z kopalń i ogólnej maści przemysłu ciężkiego, a specjalnością Bawarii jest mleko i rolnictwo, przemysł jest na drugim miejscu lol



Tradycyjnie juz popisales sie brakiem wiadomosci a raczej glupota...tym razem na temat Bavari. Otoz lesnictwo oraz rolnictwo przynosza zaledwie 10% dochodu temu landowi. O takich firmach jak BMW, Siemens, Rohde & Schwarz, Audi, Munich Re, Allianz, Infineon, MAN, Wacker Chemie, Puma AG, Adidas AG to nasz Sz. zapewne nie slyszal. Z politowaniem.

Czytanie ze zrozumieniem? Specjalność nie oznacza, że jest to siła napędowa gospodarki tego regionu.

Co do NBP - Polska traciła na zwłoce z wyborem odpowiedniej osoby na to kluczowe stanowisko, a chyba nikt nie ma wątpliwości, łącznie z politykami pisu, co do kwalifikacji Belki. Nie mogli poczekać do wyborów, bo zanim skończy się druga tura i nowy prezydent zostanie zaprzysieżony minie jeszcze mnóstwo czasu. Pewnie WIG jutro w końcu się odbije. I przestańcie w końcu odliczać dni od katastrofy, bo już przesadzacie, oczywiście nie umniejszając rozmiarom tej tragedii.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 10/06/2010 22:19

  Cytat:  
PO w panice. Konflikt w sztabie marszałka

W sztabie wyborczym kandydata Platformy iskrzy. Nerwową atmosferę potęgują także wyniki sondaży, które zamawiają jego współpracownicy. Jak ustalił "DGP", wynika z nich, że różnica między Bronisławem Komorowskim i Jarosławem Kaczyńskim to już zaledwie cztery punkty procentowe.


Spadające notowania marszałka Sejmu to efekt jego kolejnych wpadek, ale przede wszystkim braku jasno sprecyzowanej strategii kampanii. Przyczyną tego braku jest z kolei wewnętrzny konflikt. Komorowski nie ufa szefowi swojego sztabu Sławomirowi Nowakowi. Nowak boi się natomiast wpływów Grzegorza Schetyny, który nieformalnie starał się wyznaczać kierunki kampanii. Na sojuszu z Komorowskim szef klubu PO próbował odbudować swoją pozycję w partii. Ale i on, gdy tendencje stały się niekorzystne dla marszałka, zaczął usuwać się w cień.

W to miejsce próbował wejść Janusz Palikot. On chce oczywiście kampanię robić po swojemu: prowokować i próbować ośmieszać lidera PiS. W efekcie Platforma, która do tej pory starała się utrzymywać wizerunek partii spokojnej, staje się stroną atakującą. Tak było w środę w Lublinie, gdzie Palikot zorganizował wiec, który miał zakłócić spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami. "Ta akcja nie było konsultowana ani ze sztabem, ani z marszałkiem" - zastrzega Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka sztabu Komorowskiego. I dodaje: "Mamy prośbę do Janusza Palikota, by w przyszłości konsultował z nami swoje przedsięwzięcia".

Zdaniem dr. Jarosława Flisa, politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, działania lubelskiego posła PO nie pozostaną bez wpływu na wynik wyborczy. "One oczywiście nie będą miały decydującego znaczenia, ale dołączają się do serii wpadek kandydata PO" - mówi dr Flis. Uważa działania Palikota za zniechęcające, nieskuteczne i niesmaczne.

A to właśnie kolejne błędy Komorowskiego powodują dezorganizację kampanii. "Niemal codziennie praca w sztabie zaczyna się od wybuchu złości Sławomira Nowaka, który rzuca ostrymi słowami po kolejnych wpadkach Komorowskiego" - opowiada osoba związana ze sztabem. Zdeterminowany Nowak przydzielił nawet marszałkowi osobę, która ma pilnować go przed wpadkami. Aniołem stróżem został Dariusz Dolczewski, szef młodzieżówki Platformy. Ale nie jest on w stanie zapobiec błędom. "Współpraca z Komorowskim jest wyjątkowo trudna nie tylko ze względu na jego nieufność, ale także dlatego, że nie chce przyjmować argumentów od osób spoza swojego ścisłego otoczenia" - przyznaje ważny poseł Platformy.

Sposobem na ucieczkę do przodu i odbudowanie wizerunku poważnego polityka miało być zwołanie na wczoraj Rady Gabinetowej. Komorowski domagał się na niej, by rząd sowicie nagrodził tych, którzy walczyli z powodzią. "To potworny kiks w sytuacji, gdy nie rozdano jeszcze nawet połowy zasiłków dla powodzian" - mówi dr Wojciech Jabłoński, ekspert od marketingu politycznego i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Uważa, że wyborcy oczekiwaliby bardziej, że urzędnicy zrzekną się swoich nagród na rzecz poszkodowanych przez żywioł.

Powagę sytuacji rozumie doskonale Kidawa-Błońska. "Nie chcemy wchodzić w kolejne konflikty, w niedzielę organizujemy koncert dla powodzian" - zapowiada. Później dwudziestoma autobusami w Polskę ruszą wolontariusze PO. Do końca tygodnia mają odwiedzić pięćset miast. To oni mają sprawić, że notowania Komorowskiego znów zaczną rosnąć.

http://www.dziennik.pl/polityka/wybory-prezydenckie-2010/article624719/PO_w_panice_Konflikt_w_sztabie_marszalka.html



anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/06/2010 00:04
Od jakiegoś czasu nie wypowiadam sie w tym temacie, ponieważ poza namolną agitacją, atakami, różnymi sloganami wyrwanymi z kontekstów lub korzystanie ze źródeł wg własnego widzimisie zrobiło sie to mdłe i niestrawne, zreszta jak cała temat wiodący. Ja nie mam w tym żadnego interesu i z doświadczenia wiem że problemem są nie partie, ale nasza polska typowa mentalność-złośliwego, dokuczliwego, gnuśnego Polaka niezależnie a jakiej opcji jest i jakimi poglądami operuje. Opcje polityczne maja nas rzekomo różnic i drogą konwersacji i normalnej polemiki prowadzić do jakiegoś konsensusu i kompromisu. Niestety jest zgołą inaczej. Wiec śmaiło stawiam teze że podziały polityczne sa procesm iluzotrycznym, w którym jest mnóstwo hipokryzji i obłudy. Bo po obejrzeniu sobie takiego filmiku np eM-a nie widzę żadnej różnicy miedzy elektoratem Pisu czy PO. A Wy widzicie? To gratuluje trzeźwości umysłu.

Polityka to chłam wiec bawcie sie w te agitacje dalej. I slogany puste że politycy martwią sie o nas a nie o własne interesy.

Parafrazując słowa klasyka "I ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę...
Niezależnie kto to będzie
I niezależnie skąd on będzie "

Amen


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7120 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/06/2010 00:55

  seeedzik napisał:  
http://www.test-wyborczy.pl/ ot taka zabaweczka ;]



Wybory prezydenckie 2010
Kwestionariusz preferencji wyborczych

Zgodność Twoich odpowiedzi:
Janusz Korwin-Mikke 81,25%
:P


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7103 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/06/2010 01:34
wyniki internautów

Z tego wynika, że większości osób jako najwyższy procent zgodności odopwiedzi wychodzi JKM.


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 11/06/2010 09:20

  Cytat:  
KOLEJNA DUŻA POLSKA FIRMA NAD KRAWĘDZIĄ

Firma Polmos-Szczecin, producent legendarnej Starki – zbożowej wódki wytrawnej sięgającej swą recepturą XV wieku – dogorywa przy milczeniu ogólnopolskich mediów. Tak właściwie to już nie istnieje, albowiem zakład wyłączył linie, zaprzestał produkcji, a pracownicy jedynie czekają na spóźniającą się wypłatę.

Oficjalnym powodem trudności zakładu jest dług, głównie wobec największych wierzycieli: Izby Celnej, Urzędu Celnego i Banku BGŻ. Długi wynoszą 40 milionów zł, ale widocznie w sumie nie chodzi ani o dług ani o jego wysokość, albowiem – jak podaje szczecińska gazeta – “Nie można wykluczyć, że znajdą się chętni, by przejąć całą zorganizowaną część producenta alkoholi. Wiemy, że są zainteresowani.”


Z pewnością zainteresowanych nie zabraknie, być może nawet z kręgu przedwojennych właścicieli, którzy nagle znajdą sposób na intratną produkcję. Kilkuhektarowy, atrakcyjnie położony teren, budynki, no i największe ze wszystkich zakładów spirytusowych w Polsce, głębokie, 16-metrowe, wielokondygnacyjne podziemia zakładu, w których przechowuje się hektolitry kilkudziesięcioletniego, dojrzewającego trunku – to wszystko nagle okaże się o wiele więcej warte niż się wydaje. Pomijając już sam fakt najbardziej prestiżowej na świecie marki tego rodzaju trunku.


Komunistyczna zaraza


Przykład Starki pokazuje, że kolejne rządy postkomunistyczne i liberalne kierujące się dyrektywami tow. Balcerowicza, w sposób konsekwentny niszczące polskie zakłady produkcyjne, zdążyły zlikwidować niemal wszystkie – większe i mniejsze – firmy w Szczecinie i regionie. Stocznia, port, huta, papiernia, cukrownie, zakłady mechaniczne, odzieżowe i wiele, wiele innych posprzedawano za bezcen tzw. zagranicznym inwestorom albo rozbito na mniejsze spółki, najczęściej z myślą o łatwiejszej likwidacji, kontroli oraz czasowego wprowadzenia do zarządów i kierownictwa zaufanych ludzi z kręgu SB-cko-partyjnego. Szczecin, słynący kiedyś z poważnego przemysłu, poszczycić się może dzisiaj jedynie “jedną z największych firm”, zatrudniającą “aż” 70 osób.

Aż trudno uwierzyć, że w kraju słynącym niegdyś z najświetniejszych wódek i trunków, a ostatnio cieszącym się niechlubną sławą jednego z największych konsumentów alkoholu, produkcja szlachetnego mocnego trunku może okazać się nieopłacalna. A jednak tak się dzieje. Być może społeczeństwo nie jest w stanie zrozumieć, że wytoczona została przeciwko niemu wojna, i nie wie, jak przeciwdziałać tej powszechnej i totalnej destrukcji.


“ Prawdopodobnie więc niebawem pracownicy Polmosu zasilą rzeszę bezrobotnych” – konkluduje "Głos Szczeciński". Może wtedy dopiero “chwycą za kije i przegonią tych złodziei” – jak to obrazowo mówi kandydat prezydencki Janusz Korwin-Mikke? Może wtedy…


A póki co – może skutecznie machną demokratycznym kijem w nadchodzących – tych i kolejnych – wyborach?

(wg, bibula.com, "Głos Szczeciński")



V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 11/06/2010 12:14

  Niebuszewiak napisał:  
wyniki internautów

Z tego wynika, że większości osób jako najwyższy procent zgodności odopwiedzi wychodzi JKM.



No Jaro prezentuje sie imponujaco...ponizej 1%...:)
Swoja droga we wsyztskich internetowych sondazach JKM ma wysokie wyniki a ludzie i tak na niego nie zaglosuja bo skupia sie na "dowaleniu Kaczorowi"- glos na Komorowskiego, lub dowaleniu PO- glos na Jarka...
Na JKM malo kto zaglosuje bo "i tak nie ma szans" a szkoda;/


MKS
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/06/2010 12:29

  Vega napisał:  

  Niebuszewiak napisał:  
wyniki internautów

Z tego wynika, że większości osób jako najwyższy procent zgodności odopwiedzi wychodzi JKM.



No Jaro prezentuje sie imponujaco...ponizej 1%...:)
Swoja droga we wsyztskich internetowych sondazach JKM ma wysokie wyniki a ludzie i tak na niego nie zaglosuja bo skupia sie na "dowaleniu Kaczorowi"- glos na Komorowskiego, lub dowaleniu PO- glos na Jarka...
Na JKM malo kto zaglosuje bo "i tak nie ma szans" a szkoda;/



Możemy jakiś forumowy sztab wyborczy założyć. JKM choć czasami przesadza (broń dla każdego itp.), to wiele poglądów ma spoko. A i najważniejsze, że jest "jakiś". Ma zdanie, którego nie boi się wypowiadać. Nie jest marionetką PR-u.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005