Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6129 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 00:42

  eM napisał:  

  śmielaq89 napisał:  
J. Kaczyński: "Panie i Panowie, Przyjaciele Rosjanie" - tego dnia stracił dla mnie cały patriotyzm, wcześniej miał go chociaż trochę..Co ma wspolnego tego typu zwrot do zwykłych obywateli rosyjskich ( nie do Putina ) z brakiem patriotyzmu? eek?

PS twoja partia postpezeperowska to az roi się od patriotów...

Szczególnie tłusty Kalisz który tuz po ogłoszeniu raportu stwierdził że "musimy go przyjać".Miałem nadzieję, że kto jak kto ale Ty eM domyślisz się, że chodzi mi o całą wspomnianą wypowiedź.. :] A patriotyzm stracił właśnie swoją obłudą i hipokryzją w tamtym momencie.. najpierw wielki obrońca spraw polskich, który nagle na potrzeby kampanii zmienia się w przyjaciela Rusków by dzień po wyborach wrócić do swojej prawdziwej (?) twarzy.

W żadnej partii na szczęście nie jestem :] Tylko nie wiem co ten wątek ma do rzeczy, odbijanie piłeczki typowe dla wyborców PO.. o takie zachowania Cię nie posądzałem :]

A Kalisz to już dawno zaczął się rozmijać z rzeczywistością.. :] Chciałeś dogryźć, cóż nie wyszło. Może następnym razem się uda.. :)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4240 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 04:39
.

Ostatnio edytowany przez: J., 5 sierpnia 2017, 17:20 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4712 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 09:12
http://lubczasopismo.salon24.pl/katastrofasmolenska/post/267966,przykra-prawda-smolenska

cytat z Korwina:


  Cytat:  
LISTĘ PRZYCZYN KATASTROFY
1. Wieża w Smoleńsku nie zakazała lądowania.

2. Nikt w Moskwie nie kazał wieży w Smoleńsku zakazać lądowania

3. Ten ktoś w Moskwie za dużo czytał śp.Stanisława Lema historyjek o pilocie Pirxie

4. ŚP.Lech Kaczyński sugerował pilotowi, by – jeśli się da – starał się wylądować

5. ŚP.gen.Andrzej Błasik nie dał w łeb p.Prezydentowi, nie wyciągnął pistoletu, i nie kazał – grożąc nim – pilotowi lecieć gdzie indziej

6. Podczas szkolenia piloci za mało trenowali na trenażerze Tu-154M

7. Ktoś przed wylotem nie powiedział pilotowi: „;Pamiętaj, tam w Smoleńsku przed lotniskiem jest jar!”...

1297. ŚP.Andrzej M.Tupolew skonstruował „Tu-154”

1298. PRL kupiła kilka „Tupolewów 154-M”

1299. Loty upowszechniły się – i stały normalnym środkiem transportu

1300. Bracia Orville i Wilbur Wright wymyślili samolot

Brakujące 1289 przyczyn (np.: 756. p.Maria Kaczyńska zamiast wyjść za p.Roberta Stillera wyszła za śp.Rajmunda Kaczyńskiego) proszę sobie samemu uzupełnić – i nie zawracać głowy!
i jeszcze ciekawostka z innego portalu:


  Cytat:  
Wysokościomierz bazujący na ciśnieniu powinien mieć wprowadzoną wartość 993,2 hPa - schodzenia do lądowania. Sekundę po komunikacie "Terrain Ahead" zaczyna nagle pokazywać 1013 hPa, czyli wartość ciśnienia, jaką samolot ma normalnie na wysokości przelotowej wysoko nad ziemią. Przez to pokazywał zafałszowaną wysokość – 365 m.

- To się stało tuż po pierwszym ostrzeżeniu systemu TAWS. Można się domyślać, że został naciśnięty niewłaściwy przycisk, kiedy ktoś załogi chciał wyciszyć ostrzeżenia TAWS - zamiast nacisnąć przycisk TAWS, nacisnął przycisk wysokościomierza - tak nagłą zmianę wartości komentuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Michał Setlak zastępca redaktora naczelnego "Przeglądu Lotniczego".


Ostatnio edytowany przez: mastah86, 14 stycznia 2011, 09:30 [1 raz(y)]


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4184 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 10:10

  Jeran napisał:  


Ba, cholernie współczuje Ruskim (którzy są swoją drogą cholernie sympatycznymi ludźmi), że mają strasznego pecha do władzy.
Czy ja wiem czy takiego pecha Kręci oczyma ? Patrząc na to od strony rosyjskiej Putin i Miedwiedwiew bardzo dobrze zabezpieczają rosyjską rację stanu i rozszerzają wpływy swojego kraju. To w erze Putina Rosja znów zaczęła być jednym z najważniejszych państw świata ( w erze Jelcyna uważana była za takiego chorego, podstarzałego niedźwiedzia po przebytej czerwonce, któremu świat musi pomóc). Statystycznemu Rosjaninowi nie przeszkadza autorytarny styl władzy na Kremlu - pamiętajmy że z ostatnich 500 lat tylko 10 spędzili w demokracji, resztę pod carskim, sowieckim i putinowym butem. Świetnie ujął to Kapuściński w "Imperium"

  Cytat:  
Jeśli istnieje coś takiego jak geniusz narodu, to geniusz narodu rosyjskiego wyraża się m.in. w tym właśnie powiedzeniu: "Ot, takie jest życie!"


Są przyzwyczajeni :]


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5621 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 12:27

  Jeran napisał:  
A Ty nie wyłazisz z tego swojego empik'a brunecie wieczorową porą, że nie zdajesz sobie sprawy, co się dzieje? Czy Ty nadal nie rozumiesz, że Rosjanie zamknęli sprawę, na co wyraźnie zwrócił uwagę rosyjski odpowiednik Sikorskiego - minister Ławrow? idiota

A ty czytasz coś oprócz zależnej.pl i gazetki partyjnej PiSu? Polska ma jeszcze wiele dróg odwoławczych, które mogą być bardziej skuteczne niż wyrażanie swojego oburzenia w prasie przez populistycznych polityków. Doczytałeś może, że rozważane jest wystąpienie o arbitraż do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Podstawą do tego może być złamanie przez Ruskich konwencji chicagowskiej. Jedyną wadą takiej drogi jest długi czas ciągnięcia się postępowania, ale czy nie chodzi o rzetelność?  Cytat:  
Polska prokuratura chce, by polscy biegli uczestniczyli w badaniach dot. katastrofy smoleńskiej, które - przy udziale swoich ekspertów - prowadzą prokuratorzy rosyjscy. Wniosek do Moskwy w tej sprawie jest właśnie przygotowywany - powiedział Andrzej Seremet, prokurator generalny. Potwierdzają się też informacje radia TOK FM, że Polska wystąpi z wnioskiem o przekazanie czarnych skrzynek i wraku.

Wcześniej Ruscy odmawiali dostępu do wile dowodów i akt tłumacząc się, że bada je MAK. Teraz nie mają już tej wymówki.

Ostatnio edytowany przez: Sz., 14 stycznia 2011, 12:41 [1 raz(y)]


P. S.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 6257 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 12:52
Warto przeczytać - List Rafała Zahorskiego dotyczący gospodarki morskiej...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4897 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 13:08

  Jeran napisał:  

  Janek80 napisał:  

Zapewniam cię Jeran, że o przebieg moich procesów umysłowych nie musisz się martwić. Gorzej może być z twoimi skoro prezentujesz takie logo jak obecnie, cóż twoja wola. No chyba, że jako członek, jak sam się określałeś, dzihad jarek, jesteś zwolniny z myślenia i wypełniasz wolę swojego idola jarka :)Jeśli w oczach takiego lemminga jak Ty, moja skromna osoba zaświadcza o swojej głupocie poprzez avatar z przekreśloną flagą Rosji, to... pozostaje mi być zadowolonym. Dlaczego? Bo fakt, że piszesz mi o tym, świadczy, że Cię to ukłuło . I uszczypnęło zapewne Tobie podobne tchórzofretki.Może bardziej Twój avatar mnie rozbawił, ale najważniejsze żebyś był zadowolony. Przez takie postawy, jak Twoja mogło też częściowo dojść do tego wypadku. Pewnie wielki skandal byś ogłaszał i Tobie podobni, że Ruskie nie pozwolili lądować prezydentowi pod Smoleńskiem, żeby nie mógł wziąć udziału planowo w uroczystościach. Dlatego była pewnie presja na nich, żeby nie zabraniać lądowania Polakom, żeby nie wywołać afery. Na prawie nie znam się, żeby określać czy Rosjanie mogli zgodnie z prawem zabronić lądowania czy nie.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5539 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 13:52

  Maryna napisał:  
Też jestem przeciwny uzależnianiu nas od dostaw gazu z Rosji, ale powiedz skąd Polska miałaby go wziąć? Umowa długoterminowa wynika z dwóch rzeczy: niższych cen i braku perspektyw na alternatywę w ciągu paru ładnych najbliższych lat.„Brak perspektyw na alternatywę w ciągu ładnych paru najbliższych lat” jest zasługą tylko i wyłacznie twojego idola Donka czy drogiego Bronisława. Jeżeli rząd podpisuje długoterminowa umowę z Gazpromem , to wybudowanie Gazoportu w Świnoujściu okazuje się zupełnie nie rentowne. Po co sprowadzać gaz z bliskiego wschodu skoro na kilkadziesiąt lat jesteśmy uzależnieni od Rosji i musimy za to ponosić koszty?

Niskie ceny? Maryna , zawsze wiedziałem że jesteś debilem ale nie spodziewałem się iż tak słabo u ciebie z matematyką. Otóż dla twojej wiadomości głąbie , według słów Waldemara Pawlaka Polska będzie kupowała gaz ziemny z Rosji po cenach od 350 do 370 dolarów za 1000 m sześc. W porównaniu do Niemiec cena jest wyższa o 50 dol. gdyż nasi zachodni sąsiedzi płacą 318 dol. za 1000 m sześc. Przykładowo w w Stanach Zjednoczonych, 1000 m sześc. kupić można już za cenę 140 dolarów. Norwedzy z koncernu Statoil sprzedają gaz średnio po 280 dolarów za 1000 m. szczęść. Niestety , na długie lata będziemy obciążeni wyższymi cenami gazu niż nasi sąsiedzi.Krótko mówiąc PEŁO znów dało dupy a wystarczyło wstrzymać się do budowy terminalu i podpisać krótsza umowę.

Wracając jeszcze do Gazoportu - teraz to chyba i tak nie ma już większego znaczenia gdyż rura Gazociągu Północnego zostanie umieszczona na głębokości zaledwie 18,5 m , co uniemożliwi wpływanie do portu w Świnoujściu wielkich jednostek. Co robi w tej sprawie twój ryży autorytet vel sługus Putina? Nic.


  Maryna napisał:  
Owszem, u nas są pokłady gazu, ale - jak sam napisałeś - łupkowego. Poczytaj coś o technologii wydobywania go, perspektyw jej rozwoju oraz zainteresowaniu różnych konsorcjów jego wydobywaniem i przemyśl, co napisałeś a odkryjesz bezsens tego drugiego "argumentu".Ja poczytałem ale ty nic w tej kwestii nie napisałeś , wytłumacz mi więc co jest złego w wydobyciu gazu łupkowego bo nie rozumiem? Amerykanie jakoś dobrze dają sobie radę w tej kwestii . Ich koncerny opracowały metodę wydobycia gazu z łupków , dzięki temu Stany Zjednoczone stały się niezależne od importu gazu i zostały największym producentem gazu na świecie , wyprzedzając Rosję. Statoil również inwestuje w amerykański gaz łupkowy. Biorąc więc pod uwagę fakt że według amerykańskich specjalistów polskie zloża gazu łupkowego są największe w Europie , mamy szansę uniezależnić się od Ruskich. Widać jednak Bronkowi na tym nie zależy . Dla niego najważniejsze są interesy Gazpromu a nie dobro Polski.


  Maryna napisał:  
Zakajew został zwolniony, a aresztowany był w świetle prawa. Moskwie nie został wydany.Ciekawe tylko że w świetle prawa nie był aresztowany miesiąc wcześniej gdy bez problemu przebywał w Polsce ? Dopiero jak Moskwa zareagowała , Putin tupnął nóżką to jego polskojęzyczni sługusi od razu ruszyli do akcji. Pomimo to że sąd w Londynie obalił wszystkie zarzuty kacapów , z niewiadomych przyczyn nasza „niezależna” prokuratura chciała zgody sądu na wydanie Rosji Zakajewa , faktycznie , na razie nie został wydany , ale jeszcze nic nie jest to przesądzone , bowiem jego sprawa została umorzona do chwili ewentualnego przyjazdu Zakajewa do Polski. Reasumując tchórzliwy rząd Tuska umywa sobie ręce , tak aby nie narazić się ani Moskwie ani organizacją humanitarnym które protestowałby przeciwko zatrzymaniu czeczena.


  Maryna napisał:  
Raport MAK, który powstał wiadomo, jaki jest. Pozostaje mieć nadzieję, że polskie uwagi zostanę jak najszybciej uwzględnione, choć może nie doczytałeś, że takie już powstały?Jakie polskie uwagi mają być uwzględnione skoro wielmożna pani Anodina oświadczyła iż jakiekolwiek zmiany w raporcie nie będą nanoszone a także że „nie ma ma możliwości aby w dokumencie” znajdowały się błędy. Dodatkowo Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego resortu spraw zagranicznych wykluczył możliwość negocjacji w sprawie raportu.

PS MAK zwołał konferencje prasowa w momencie gdy Tusk był na urlopie , powiadomili o wszystkim opinię publiczną zaledwie dzień wczesniej , nie zaprosili akredytowanego Klicha do Moskwy , nie uwzględnili żadnych naszych poprawek choć było tego aż 150 stron a ty mi piszesz o jakiś nadziejach? Z tobą jest gorzej niż myślałem...

Anodina i jej współpracownicy w tak krótkim czasie pewnie nawet tych tych wszystkich "zarzutów" ze strony Polskiej nie zdązyli przeczytać , a co dopiero się do nich ustosunkować! !


  Maryna napisał:  
A ty czytasz coś oprócz zależnej.pl i gazetki partyjnej PiSu? Polska ma jeszcze wiele dróg odwoławczych, które mogą być bardziej skuteczne niż wyrażanie swojego oburzenia w prasie przez populistycznych polityków. Doczytałeś może, że rozważane jest wystąpienie o arbitraż do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Podstawą do tego może być złamanie przez Ruskich konwencji chicagowskiej. Jedyną wadą takiej drogi jest długi czas ciągnięcia się postępowania, ale czy nie chodzi o rzetelność?Jak można miec tak wyprany mózg? eek?

Pisałeś o poprawkach do raportu MAK dlatego też Jeran słusznie ci odpowiedział , przestan więc głupio się tłumaczyć i pierdolić o jakiś drogach odwoławczych bo teraz te rzekome "uwagi" są chuja warte. Trzeba było od razu zwołac międzynarodową komisję , nie byłoby takich problemów jak dziś .

W kwestii populistycznych polityków Donald nie ma sobie równych , najpierw oddal sledztwo w ręce Rosjan , potem przez 9 miesięcy przekonywał nas o wspaniałej wspołpracy z braćmi moskalami a na koniec wychodzi że kacapy mają nas w dupie , nie biora pod uwagę naszych argumentów , niszczą dowody i nie poczuwaja się do winy!

Wstyd , kompromitacja , kpina z polskiego społeczeństwa...

PS Jeran , czyżby ten łeb Maryna pracował w jednym z naszych szczecinskich empików? :D

Ostatnio edytowany przez: eM, 14 stycznia 2011, 15:19 [11 raz(y)]


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4127 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 16:59

  Sz. napisał:  
Polska ma jeszcze wiele dróg odwoławczych, które mogą być bardziej skuteczne niż wyrażanie swojego oburzenia w prasie przez populistycznych polityków. Doczytałeś może, że rozważane jest wystąpienie o arbitraż do Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Podstawą do tego może być złamanie przez Ruskich konwencji chicagowskiej. Jedyną wadą takiej drogi jest długi czas ciągnięcia się postępowania, ale czy nie chodzi o rzetelność?  Cytat:  
Polska prokuratura chce, by polscy biegli uczestniczyli w badaniach dot. katastrofy smoleńskiej, które - przy udziale swoich ekspertów - prowadzą prokuratorzy rosyjscy. Wniosek do Moskwy w tej sprawie jest właśnie przygotowywany - powiedział Andrzej Seremet, prokurator generalny. Potwierdzają się też informacje radia TOK FM, że Polska wystąpi z wnioskiem o przekazanie czarnych skrzynek i wraku.

Wcześniej Ruscy odmawiali dostępu do wile dowodów i akt tłumacząc się, że bada je MAK. Teraz nie mają już tej wymówki.a po co ten pośpiech?


no zajebiście, że teraz wrak dostaniemy po tym jak przeleżał parę miesięcy pod gołym niebem a następnie u ruskich.


No to śledztwo zakończone :

  Janek80 napisał:  
Przez takie postawy, jak Twoja mogło też częściowo dojść do tego wypadku.


wszystko przez Jerana i jego avatar


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5259 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 17:21

  Janek80 napisał:  
Przez takie postawy, jak Twoja mogło też częściowo dojść do tego wypadku.Ogólnie to mamy 14 Stycznia, a już zapracowałeś na Marvina w kategorii najgłupszy post roku.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5539 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 22:22

  ManeS napisał:  

No to śledztwo zakończone :

  Janek80 napisał:  
Przez takie postawy, jak Twoja mogło też częściowo dojść do tego wypadku.


wszystko przez Jerana i jego avatarTo już nie są żarty! Konflikt polsko - radziecki zbiera coraz większe żniwo. Podobno przez avatar Jerana Pietrow wkurwił się na Kubicę eek?


  Cytat:  
"Jeśli masz za partnera Roberta, to nie jest możliwe, by czegokolwiek się od niego nauczyć, gdyż to osoba zawsze zamknięta w sobie. Można tylko analizować jego wyniki, podglądać jak pracuje, jak rozmawia z inżynierami. To wszystko. Tak więc wiele się od niego nie nauczyłem" - mówił Pietrow w rozmowie z serwisem autosport.com.http://www.niezalezna.pl/artykul/pietrow_zali_sie_na_kubice/43592/1

Boje się że rusek może zrobić krzywdę Robertowi. Jeran!!! Apeluję do Ciebie!!! Zmień avatar bo dopuscisz do rozlewu krwi w Formule - 1!!!


Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5206 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 23:27

  eM napisał:  

Wracając jeszcze do Gazoportu - teraz to chyba i tak nie ma już większego znaczenia gdyż rura Gazociągu Północnego zostanie umieszczona na głębokości zaledwie 18,5 m , co uniemożliwi wpływanie do portu w Świnoujściu wielkich jednostek. Co robi w tej sprawie twój ryży autorytet vel sługus Putina? Nic.Nie chce tutaj robić wielkiego szumu, ani usprawiedliwać, bądź oczerniać kogokolwiek, ale przedstawię sprawę rurociągu z punktu technicznego - ważnego dla żeglugi. Przytoczę tutaj wypowiedzi z innego forum.


  Cytat:  
Pytanie
Jak to w końcu jest z tym rurociągiem Nord Streem? Będzie na dobrej głębokości , czy będzie ograniczał zanurzenie statków? Wiadomo, że cieśniny duńskie ograniczają zanurzenie statków wpływających na Bałtyk, a czy rurociąg będzie je dodatkowo ograniczał?(gdzieś czytałem, że tor wodny w "cieśninach duńskich" które łaczą Morze Bałtyckie z Morzem Północnym to max 18m głebokości.)


  Cytat:  
Odpowiedź

Gazociąg już leży. Już parę tygodni temu ułożono całość pierwszej nitki jaka miała znaleźć się na niemieckich wodach.
Gazociąg oczywiście w żaden sposób nie wpłynie na możliwość przyjmowania przez Świnoujście statków, jakie tu obecnie zawijają i przyszłych gazowców. Może wpłynąć jedynie gdyby ktoś wpadł na pomysł pogłębienia toru i przystosowania Świnoujścia do przyjmowania większych niż obecnie statków. Przy czym takich planów jak do tej pory nigdy nie było i nie ma. Polityczna zadyma dotyczy wyłącznie teoretycznej możliwości takiej rozbudowy i to tylko w odniesieniu do jednego z dwu torów podejściowych (na drugim gazociąg w niczym nie przeszkadza). Politycy zapominają dodatkowo o tym, że gdybyśmy chcieli przyjmować w Świnoujściu tak duże statki, potrzebne byłoby nie tylko zakopanie rury, ale także prowadzenie prac pogłębiarskich, a także oznakowanie i utrzymanie toru żeglownego na wodach niemieckich, co też oczywiście wymaga zgody. Tak czy inaczej, przyjmowanie w Świnoujściu większych niż obecnie statków nie obędzie się bez uzyskania zgody Niemiec i to niezależnie od gazociągu Nord Stream. Pomijając sens i techniczne możliwości takiego rozwiązania (w porcie wewnętrznym nie da się chyba bardziej pogłębić nabrzeży, a w porcie zewnętrznym nie ma być innych terminali niż gazowy). Gdybyśmy się "uparli" to pogłębianie i utrzymywanie toru na wodach niemieckich będzie wymagało tak dużego porozumienia, że ew. zakopanie gazociągu będzie tylko jednym z punktów tego porozumienia i da się to zrobić bez problemu. Tak samo jak będzie to konieczne w miejscu w którym Nord Stream skrzyżuje się w Baltic Pipe (gazociąg z Danii i Norwegii do Polski).źródło: temat o gazoporcie na forum koparek.

Ostatnio edytowany przez: Rch., 14 stycznia 2011, 23:32 [1 raz(y)]


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6882 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 23:32
Ot, taki tylko kontrast...zwiazany z obecnymi walkami w Tunezji.

1. Biuro podróży Thomas Cook poinformowało w piątek o podjęciu ewakuacji około 1800 brytyjskich i irlandzkich turystów oraz 2 tys. Niemców z Tunezji w następstwie tamtejszych niepokojów społecznych i demonstracji.

- Choć nie było szczególnych problemów w odniesieniu do naszych urlopowiczów, ich bezpieczeństwo jest dla nas sprawą pierwszorzędną i dlatego w ramach prewencji podjęliśmy decyzję o przewiezieniu ich z powrotem do Zjednoczonego Królestwa tak szybko jak to możliwe, używając dzisiaj naszej floty samolotów - głosi oświadczenie Thomasa Cooka.

2. Sikorski: kategorycznie odradzamy wyjazd do Tunezji

Kategorycznie odradzamy Polakom w tej chwili wyjazd do Tunezji do czasu uspokojenia się sytuacji politycznej - oświadczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Minister powiedział dziennikarzom także, że obecnie w Tunezji znajduje się ok. 300 Polaków. - Apelujemy, aby nie opuszczali ośrodków wczasowych, gdzie się znajdują, i gdzie jest bezpiecznie - podkreślił minister.

- W związku z wprowadzeniem w Tunezji stanu wyjątkowego MSZ stanowczo odradza wyjazdy do tego kraju - głosi wydany dzisiaj komunikat resortu spraw zagranicznych.

- Obywatelom polskim przebywającym w tunezyjskich ośrodkach turystycznych zdecydowanie zaleca się powstrzymanie od jakichkolwiek podróży poza teren tych ośrodków, które pozostają całkowicie bezpieczne olaboga - podano w komunikacie.

Komentarzyk: Ten PO_paprany rzad ma Polakow za nic!


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5908 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 23:49

  eM napisał:  

  ManeS napisał:  

No to śledztwo zakończone :

  Janek80 napisał:  
Przez takie postawy, jak Twoja mogło też częściowo dojść do tego wypadku.


wszystko przez Jerana i jego avatarTo już nie są żarty! Konflikt polsko - radziecki zbiera coraz większe żniwo. Podobno przez avatar Jerana Pietrow wkurwił się na Kubicę eek?


  Cytat:  
"Jeśli masz za partnera Roberta, to nie jest możliwe, by czegokolwiek się od niego nauczyć, gdyż to osoba zawsze zamknięta w sobie. Można tylko analizować jego wyniki, podglądać jak pracuje, jak rozmawia z inżynierami. To wszystko. Tak więc wiele się od niego nie nauczyłem" - mówił Pietrow w rozmowie z serwisem autosport.com.http://www.niezalezna.pl/artykul/pietrow_zali_sie_na_kubice/43592/1

Boje się że rusek może zrobić krzywdę Robertowi. Jeran!!! Apeluję do Ciebie!!! Zmień avatar bo dopuscisz do rozlewu krwi w Formule - 1!!!Jeżeli chodzi o F1 to jak na moje oko w tym spisku musi brać udział także Niemiec. Myślę, że wszystkim kieruje Nick Heidfeld! To on pociaga za sznurki, co by wyjasniało dlaczego przez pewien czas zamiast jeździć, chował się w cieniu... Ale to już temat do odrębnej analizy. Jedno jest pewne - Robert nie ma i nie bedzie miał łatwo... Pakt Ribbentrop-Mołotow 2.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4184 dni
Odp: Topic o polityce? - 14/01/2011 23:53

  Gryfsz napisał:  
Ot, taki tylko kontrast...zwiazany z obecnymi walkami w Tunezji.

1. Biuro podróży Thomas Cook poinformowało w piątek o podjęciu ewakuacji około 1800 brytyjskich i irlandzkich turystów oraz 2 tys. Niemców z Tunezji w następstwie tamtejszych niepokojów społecznych i demonstracji.

- Choć nie było szczególnych problemów w odniesieniu do naszych urlopowiczów, ich bezpieczeństwo jest dla nas sprawą pierwszorzędną i dlatego w ramach prewencji podjęliśmy decyzję o przewiezieniu ich z powrotem do Zjednoczonego Królestwa tak szybko jak to możliwe, używając dzisiaj naszej floty samolotów - głosi oświadczenie Thomasa Cooka.

2. Sikorski: kategorycznie odradzamy wyjazd do Tunezji


Kategorycznie odradzamy Polakom w tej chwili wyjazd do Tunezji do czasu uspokojenia się sytuacji politycznej - oświadczył minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Minister powiedział dziennikarzom także, że obecnie w Tunezji znajduje się ok. 300 Polaków. - Apelujemy, aby nie opuszczali ośrodków wczasowych, gdzie się znajdują, i gdzie jest bezpiecznie - podkreślił minister.

- W związku z wprowadzeniem w Tunezji stanu wyjątkowego MSZ stanowczo odradza wyjazdy do tego kraju - głosi wydany dzisiaj komunikat resortu spraw zagranicznych.

- Obywatelom polskim przebywającym w tunezyjskich ośrodkach turystycznych zdecydowanie zaleca się powstrzymanie od jakichkolwiek podróży poza teren tych ośrodków, które pozostają całkowicie bezpieczne olaboga - podano w komunikacie.

Komentarzyk: Ten PO_paprany rzad ma Polakow za nic!Co ma piernik do wiatraka? Sikorski zareagował tak samo jak jego brytyjski odpowiednik :Tunisia travel advice Równie dobrze możesz powiedzieć że brytyjski minister ma swoich rodaków za nic, bo ograniczył się do wydania oświadczenia . Brytyjczykami i Niemcami zajęło się prywatne biuro podróży (jedno z najstarszych i największych), bo dbanie o klientów to jego zasrany obowiązek, a że nasze się nie poczuwają albo nie mają środków? To nie oznacza, że od razu mają być wyręczani przez państwo.
Krótko mówiąc, bez przesadyzmów :]


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6882 dni
Odp: Topic o polityce? - 15/01/2011 00:17
Hasor - tak sie sklada ze rzad Wielkiej Brytani nie raz juz przeprowadzal ogromne operacje logistyczne w celu przetransportowania swoich obywateli w bezpieczne miejsce - powodem ewakuacji byla nie tylko wojna ale i naturalne kataklizmy. Podobnie postepuja Francuzi, Niemcy itp. To ze angielskie biuro podrozy wyslalo swoje samoloty swiadczy dobitnie o mocy prawa oraz rzadu ktore te prawo egzekwuje od wszystkich. W Polsce rzad troszczy sie wylacznie o aferalow oraz ich biznezy a szary czlowiek zbywany/oszukiwany/olewany jest na kazdym kroku.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4184 dni
Odp: Topic o polityce? - 15/01/2011 00:31
Przecież i naszemu państwu się to zdarzało - chociażby podczas ostatniej wojny w Gruzji, pamiętam rząd wysyłał nasze Tupolewy po Polaków. Nie sądzę również, że wysłanie tych samolotów przez biuro podróży spowodowane jest brytyjskim ustawodawstwem, ani naciskiem rządu ( no chyba że znasz jakieś artykuły, które nakazują prywatnej brytyjskiej firmie ratować nawet Niemców :D ) Wreszcie sytuacja nie jest aż tak poważna jak się wydaję, jeżeli Polacy (i Anglicy, którzy pozostali) zastosują się do rad w oświadczeniu i nie będą wychodzić poza teren ośrodków, to włos z głowy im nie spadnie, a jeżeli wyjdą, to chyba żeby sobie postrzelać do szalejących ciapatych breakdance . Gdyby było inaczej, wtedy na pewno od razu zaczął by działać brytyjski rząd.

Co do ostatniego zdania, tak można napisać o każdym rządzie na świecie. Każdy kto wchodzi tam na górę, by niby coś zmienić, tylko wpisuje się w system. Tak jak w Folwarku Zwierzęcym Orwella, gdzie "Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim. " :]


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6882 dni
Odp: Topic o polityce? - 15/01/2011 00:41

  Cytat:  
Hasor napisal - Nie sądzę również, że wysłanie tych samolotów przez biuro podróży spowodowane jest brytyjskim ustawodawstwem, ani naciskiem rządu ( no chyba że znasz jakieś artykuły, które nakazują prywatnej brytyjskiej firmie ratować nawet Niemców :D )Tak sie sklada ze w silnym panstwie prawo obowiazuje wszystkich. Wiedza o tym rowniez w/w biura podrozy ktore nie tylko boja sie utracic klijentow ale rowniez obawiac sie moga procesow w przypadku jakby cos sie tym turystom stalo. Obywatel takiej Anglii ma prawa nie tylko na papierze. A jak jest u nas? Bardzo latwo sie domyslec.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4184 dni
Odp: Topic o polityce? - 15/01/2011 00:51

  Gryfsz napisał:  

  Cytat:  
Hasor napisal - Nie sądzę również, że wysłanie tych samolotów przez biuro podróży spowodowane jest brytyjskim ustawodawstwem, ani naciskiem rządu ( no chyba że znasz jakieś artykuły, które nakazują prywatnej brytyjskiej firmie ratować nawet Niemców :D )Tak sie sklada ze w silnym panstwie prawo obowiazuje wszystkich. Wiedza o tym rowniez w/w biura podrozy ktore nie tylko boja sie utracic klijentow ale rowniez obawiac sie moga procesow w przypadku jakby cos sie tym turystom stalo. Obywatel takiej Anglii ma prawa nie tylko na papierze. A jak jest u nas? Bardzo latwo sie domyslec.To najwyraźniej nasze biura podróży nie boją się naszego prawa i nie boją się utracić klientów. Bo mimo wszystko nawet u nas spowodowanie uszczerbku czy zagrożenie zdrowia klienta jest karalne, a o pewne rzeczy może się dopieprzyć nawet UOKiK. No ale problem jest potem w latach walki w sądach... U nas też prawo obowiązuje wszystkich. Tylko że to prawo nie zawsze jest dobrze skonstruowane, ale nie ma co się dziwić, skoro układają je te cymbały z Wiejskiej.

Nadal też nie widzę powodu dlaczego nasz rząd za nasze pieniądze miałby robić coś co jest w gestii prywatnego biura podróży. Zresztą nawet jeśli, to co po nich wyślemy, Tupolewa? No i czy oni faktycznie chcą uciekać, bo siedzenie w luksusowych ośrodkach wcale nie musi być takie nieprzyjemne :D

pozdro


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5539 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 15/01/2011 12:03

  Cytat:  
WŁADZE KIELC (ZNÓW) UCZCZĄ OKUPANTÓW?

Dziś, 15 stycznia, władze Kielc planują uczczenie okupantów z Armii Czerwonej w rocznicę tzw. "wyzwolenia".

Armia Czerwona wkroczyła do Kielc dokładnie 66 lat temu - 15 stycznia 1945 roku. "Wyzwoliciele" oprócz kolejnej okupacji przynieśli ze sobą grabieże, setki gwałtów (zgwałcono staruszki i małe dziewczynki, z archiwalnych danych wynika, że najmłodsza ofiara Sowietów miała 9 lat). Mimo to władze Kielc co roku czczą okupantów. W roku ubiegłym zastępca prezydenta miasta na cmentarzu żołnierzy radzieckich złożył w imieniu władz kwiaty, ku czci "wyzwolicieli" zawyły syreny.

Również w tym roku władze Kielc zapowiadają uroczystości w rocznicę wkroczenia do miasta Armii Czerwonej. Warto dodać, że prezydent Kielc Wojciech Lubawski w wyborach kandydował z prawicowego komitetu Porozumienie Samorządowe, a dzięki poparciu Klubu Inteligencji Katolickiej i związanych z kurią mediów (tygodnik Plus Kielce) sporą część jego elektoratu stanowili wyborcy PiS (kandydat tej partii uzyskał zaledwie 12 procent poparcia).

"Prawicowy" komitet prezydenta Kielc w Radzie Miasta współpracuje przede wszystkim z SLD. marginalizowani są radni Prawa i Sprawiedliwości.

http://www.niezalezna.pl/artykul/wladze_kielc_znow_uczcza_okupantow_/43646/1Janek pamiętaj!!! Obecność obowiązkowa!!! Mam nadzieję że osobiscie uczcisz pamięc swoich idoli - czerwonoarmistów!!! Ruszaj do Kielc czym prędzej!!!

P.S Jeszcze coś w kwestii gazu. Ciekawa wypowiedz Suworowa:


  Cytat:  
Nasz Dziennik".Suworow: Kluczem jest gaz

Gdy w ub. roku w Polsce zaczęto szukać gazu łupkowego na dużą skalę, Moskwa przestraszyła się, że staniecie się dużym eksporterem tego surowca, mówi "Naszemu Dziennikowi" Wiktor Suworow, b. agent sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, autor książek o historii Związku Sowieckiego.

Gdybyście zaczęli produkować gaz i ropę na dużą skalę, relacje polsko-rosyjskie zmieniłyby się diametralnie. Rosyjscy politycy od razu zaczęliby mówić: "Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi, wręcz braćmi, nieprawdaż?". Gdyby Polska stała się dużym producentem gazu, uderzyłoby to w rosyjskie interesy. Przecież większość dochodów rosyjskich to wpływy z eksportu ropy i gazu. Gdyby wasz kraj przejął znaczną część udziału w zaopatrzeniu Europy w gaz, Rosja musiałaby zmienić swoją politykę i stałaby się bardzo przyjazna.

- Odebranie przez Polskę rynku zbytu na rosyjskie surowce mogłoby nawet doprowadzić do zniszczenia rosyjskiego systemu politycznego, ocenia Suworow. - Oczywiście, że dla Rosji relacje z Polską jako krajem członkowskim Unii - ze względu na potrzebę ułożenia dobrych relacji Moskwy ze Wspólnotą - są również istotne. Jednak moim zdaniem, ważniejsze są tak naprawdę względy ekonomiczne i perspektywa wydobycia w Polsce na dużą skalę gazu.

Zdaniem rozmówcy "Naszego Dziennika" wszyscy oligarchowie związani z Kremlem, i sam Putin, są uzależnieni od dochodów z eksportu surowców energetycznych. Rosja tak naprawdę produkuje jedynie karabiny kałasznikow, matrioszki i paliwa. Problem w tym, że sprzęt wojskowy szybko się starzeje, a trzeba ponosić duże nakłady na unowocześnianie go, aby zapewnić jego konkurencyjność na rynkach zagranicznych. Obecnie rozwijane są głównie projekty broni i środków militarnych, które powstały jeszcze w czasach Związku Sowieckiego. Ale wkrótce okażą się przestarzałe i nikt nie będzie ich potrzebował. Matrioszek Europa specjalnie nie potrzebuje... Jeśli więc jeszcze Polska przejęłaby nawet część rynków zbytu na rosyjski gaz, Moskwa mocno by to odczuła.

Źródło: PAP


Ostatnio edytowany przez: eM, 15 stycznia 2011, 12:15 [2 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005