Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 15:24
Wartości chrześcijańskie są fundamentem europejskiej kultury i cywilizacji , dlatego też tak jak napisał kolega Ostry powinniśmy być wierni SWOJEJ tradycji. Nie gniewajcie się więc na śmielaka98 , on ma inny punkt widzenia gdyż tradycją jego komunistycznych idoli z czasów PRL-u była zacięta walka z krzyżem. Wiadomo chociaż w czym "zgadza się" z Towarzyszem Stolzmanem , Oleksym czy Napieralskim. Widać poglądy Palikota również nie są mu obce. Gratulacje! Teraz tylko wibrator w dłoń , koszulka z napisem "jestem gejem" na plecy i może ten pajac z Biłgoraja przyjmie cie do swojego ruchu poparcia. Powodzenia!

Ostatnio edytowany przez: eM, 28 lutego 2011, 15:33 [2 raz(y)]


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5472 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 15:28

  śmielak89 napisał:  

  kijevo napisał:  

  śmielak89 napisał:  

  maniek^^ napisał:  Szopkę sobie urządzili jedni i drudzy.. żeby z drabiną latać po sali obrad Rady Miasta :/

Jak dla mnie powinno wisieć wyłącznie godło Polski i herb Szczecina.Ale 95% obywateli tego kraju uważa się za katolików więc twoje zdanie jest tu zbędne.Te 5 % to gorsza kategoria obywateli, tak ?

Poza tym, "uważa się".. właściwe słowa :] Rada Miasta to nie świątynia, powinny wisieć wyłącznie symbole państwowe a nie różnych religii.O znajomość historii i tradycji naszego narodu Cię nie podejrzewam, więc zobacz co jest napisane w Konstytucji RP. A konkretnie w preambule, która odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa naszego narodu. A jak tak bardzo chcesz walczyć o "równouprawnienia" to jedź do krajów islamskich i tam spróbuj zawiesić nasz krzyż w ich urzędach...


TYLKO POGOŃ!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3607 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 15:43

  śmielak89 napisał:  

  kijevo napisał:  

  śmielak89 napisał:  

  maniek^^ napisał:  Szopkę sobie urządzili jedni i drudzy.. żeby z drabiną latać po sali obrad Rady Miasta :/

Jak dla mnie powinno wisieć wyłącznie godło Polski i herb Szczecina.Ale 95% obywateli tego kraju uważa się za katolików więc twoje zdanie jest tu zbędne.Te 5 % to gorsza kategoria obywateli, tak ?

Poza tym, "uważa się".. właściwe słowa :] Rada Miasta to nie świątynia, powinny wisieć wyłącznie symbole państwowe a nie różnych religii.
A co ty jehowy jesteś :) ?


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3894 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 15:43
Co do tych 95%, dane pochodzą z ostatniego spisu powszechnego z przed kilku lat, teraz nadchodzi kolejny (bodajże w tym roku), także patrząc na laicyzację społeczeństwa ten odsetek może znacznie się zmniejszyć. Choć puki co jeszcze tego nie widać, przynajmniej ja nie widzę - kościoły na Mokotowie pełne, miejsc siedzących nie ma :P, dużo starszych ale też dużo młodzieży i młodych rodziców.


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5839 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 16:03
Gryfsz - ale nie pisałem o symbolach innych religii, czytaj ze zrozumieniem, tylko o tym że nie powinno być żadnych poza państwowymi (krzyż takowym nie jest).

Analogicznie (i na razie na szczęście teoretycznie :]) jak np.: na Śląsku RAŚ (który rządzi w koalicji z PO) zapragnie (i to przejdzie) tam swoich barw, języka itp. w urzędach i innych miejsca to nie będziesz miał nic przeciwko ? To zakrywanie się wolą większości jest strasznie wybiórcze, w zależności od sprawy.. :]

Ostry - jest obecny w Polskiej (i nie tylko) tradycji, tak jak wiele innych rzeczy. Ale nie jest symbolem państwowym.
I nikt normalny nie usuwałby godła i flagi ze względu na imigrantów. Właśnie powinno się je jeszcze bardziej podkreślać (stąd np: Dzień Flagi). Więc jak dla mnie to całkowite mylenie pojęć.
Można być patriotą i bez religii..

eM - i właśnie dlatego szkoda czasu na dyskusje z Tobą, teraz mi wmawiasz "moich komunistycznych idoli", zdolność do przejaskrawiania to Ty rzeczywiście masz.. Czy dla Ciebie wszystko jest albo czarne albo białe ?

lukas86 - i znów czytanie ze zrozumieniem, nie chodziło mi o wieszanie symboli INNYCH religii a o brak symboli jakiejkolwiek. Widzisz różnice ? No chyba że odnosiłeś się do artykułu a nie mojego postu...
Nigdzie się nie wybieram, zwłaszcza do WYZNANIOWYCH państw islamskich. Polska jest państwem wyznaniowym, od kiedy ? :]
A jakbyś dokładniej przeczytał wspomnianą preambułę to byś znalazł też taki fragment: "jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski".

Bulin - rozczaruje Cię, nie jestem :] Jakbyś nie wiedział to Świadkowie Jehowy to też chrześcijański związek wyznaniowy..

PS: I wiem, że w tym nibym świeckim państwie jestem na straconej pozycji w takiej dyskusji.. :] Cóż, uroki demokracji.. :)

Ostatnio edytowany przez: AŚ, 28 lutego 2011, 16:11 [1 raz(y)]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6592 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 16:07

  Cytat:  
O znajomość historii i tradycji naszego narodu Cię nie podejrzewam, więc zobacz co jest napisane w Konstytucji RP. A konkretnie w preambule, która odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa naszego narodu. A jak tak bardzo chcesz walczyć o "równouprawnienia" to jedź do krajów islamskich i tam spróbuj zawiesić nasz krzyż w ich urzędach...Oczywiscie. W Izraelu w miejscu publicznym nawet choinka swiateczna nie ma prawa stac a co dopiero na scianie wisiec krzyz czy tez symbol jakiejkolwiek innej wiary poza ich wlasna. Jakos nie slyszalem aby michtrix z gieremkiem kiedykolwiek nazwal ich rasistami, bydlem czy tez nietolerancyjnym ciemnogrodem.


  Cytat:  
Gryfsz - ale nie pisałem o symbolach innych religii, czytaj ze zrozumieniem, tylko o tym że nie powinno być żadnych poza państwowymi (krzyż takowym nie jest).Sam czytaj ze zrozumieniem. Wyraznie napisalem ze to co wisi na scianach w RM jest wyrazem woli wiekszosci obywateli. Dlatego nie pisz co powinno wisiec a co nie---uszanuj choc raz wole wiekszosci czyt.demokracje. W czasach komunizmu ktorego tutaj bronisz ludzie walczyli o krzyz i dlatego teraz jest nie tylko symbolem wiary ale rowniez symbolem zwyciestwa nad komuna.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 28 lutego 2011, 16:15 [2 raz(y)]Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5839 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 16:30

  Cytat:  
W czasach komunizmu ktorego tutaj bronisz ludzie walczyli o krzyzBronię komunizmu ? Kręci oczyma Podaj mi konkretny przykład.. Nie znajdziesz (chyba że sobie wymyślisz) bo nigdy i nigdzie nie broniłem tego chorego systemu. Więc się tak nie zapędzaj..
Walczyli przede wszystkim o wolność.

A demokracje czyli wolę większości szanuje. Szkoda tylko, że ta większość nie szanuje zdania innych. Chyba nie o to w tym chodzi..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 17:26
Śmielak Ja zostałem wychowany w taki sposób, że Krzyż jest dla mnie bardzo szczególnym symbolem. Odważę się powiedzieć, że dla mnie on jest a jakiś sposób symbolem państwowym. Dlatego ma wisieć i przypominać Nam, Polakom kim Jesteśmy, a także za co walczyli nasi Rodacy!


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3607 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 17:54
Śmielak to jakiego jesteś wyznania ? Ostatnio zrobiła się moda na ateizm . Już wolę satanistów i żydów niż ateistów bo tamci chociaż wierzą w Boga i życie po śmierci . Nie rozumiem jak można w takie rzeczy nie wierzyć przecież to jest zbyt pewne żeby to odrzucić .


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 19:05

  śmielak89 napisał:  
eM - i właśnie dlatego szkoda czasu na dyskusje z Tobą, teraz mi wmawiasz "moich komunistycznych idoli", zdolność do przejaskrawiania to Ty rzeczywiście masz.. Czy dla Ciebie wszystko jest albo czarne albo białe ?"Nigdy nie pisałem, że odcinam się od Kwaśniewskiego, Oleksego i Napieralskiego"

"Części z nich nikt mi nigdy nie wytykał i się od nich nie odcinam. "

"wolę z nim niż z Kaczyńskimi"

Ja ci wmawiam? Zgadnij czyje słowa zacytowałem powyżej? I teraz kolejny cytat , tym razem nie twój ale jednego z panów "z którymi się zgadzasz" , specjalnie dla ciebie , coś na temat "idoli komunistów", w roli głównej TW Alek - 11 listopada 1996 podczas Obchodów Święta NIepodległości.


  Cytat:  
"Ale pamiętajmy także o tych przedstawicielach władzy, ludziach lewicy którzy w różnych okresach starali się Polsce zapewnić jak najwięcej suwerenności w warunkach pojałtańskich ..."Ty tez o nich pamiętasz i dlatego tak jak oni walczysz z Krzyżem?

PS. Jeśli znów masz coś tam pierdolić nie na temat to nie odpisuj wcale. Z góry dzięki.


Tasior
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4461 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 19:11

  Bulin napisał:  
Śmielak to jakiego jesteś wyznania ? Ostatnio zrobiła się moda na ateizm . Już wolę satanistów i żydów niż ateistów bo tamci chociaż wierzą w Boga i życie po śmierci . Nie rozumiem jak można w takie rzeczy nie wierzyć przecież to jest zbyt pewne żeby to odrzucić .A ja nie rozumiem jak można kogoś dyskredytować za wyznanie (a raczej za jego brak)...
No i poza tym to piszesz niezłe głupoty, bo niby w którym miejscu wiary katolickiej coś jest "zbyt pewne żeby to odrzucić"?


1948 MKS POGOŃ SZCZECIN
FC STARGARD
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4710 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 19:25

  Bulin napisał:  
Śmielak to jakiego jesteś wyznania ? Ostatnio zrobiła się moda na ateizm . Już wolę satanistów i żydów niż ateistów bo tamci chociaż wierzą w Boga i życie po śmierci . Nie rozumiem jak można w takie rzeczy nie wierzyć przecież to jest zbyt pewne żeby to odrzucić .czasem jak czytam twoje posty Bulin to sobie mysle ze za klawiatura siedzi Stefan "to niebywałe chamstwo i skandal" Niesiołowski.


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 19:37

  RS4 napisał:  

  Bulin napisał:  
Śmielak to jakiego jesteś wyznania ? Ostatnio zrobiła się moda na ateizm . Już wolę satanistów i żydów niż ateistów bo tamci chociaż wierzą w Boga i życie po śmierci . Nie rozumiem jak można w takie rzeczy nie wierzyć przecież to jest zbyt pewne żeby to odrzucić .czasem jak czytam twoje posty Bulin to sobie mysle ze za klawiatura siedzi Stefan "to niebywałe chamstwo i skandal" Niesiołowski.Przynajmniej chłopak ma coś do powiedzenia , czyta , myśli , stara się , ty "zabłysnełeś" jedynie mega ynteligentnym avatarem antypisowskim. Nie potrafisz nic sensownego napisać?Pozostań więc przy czytaniu...Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5839 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 20:27
Ostry - ale bardzo dobrze to rozumiem. Tyle, że nie wszyscy muszą to podzielać i się z tym zgadzać. I nie dla wszystkich jest symbolem państwowym. Nie mam nic do krzyża, tyle że jego miejsce jest w kościele. Mi Flaga, Godło i Hymn wystarczająco przypominają o tym kim jestem i za co walczyli przodkowie. Jeśli nie dorzucam do tego krzyża to mój patriotyzm ma być jakoś umniejszany ? Najgorsze jest uogólnianie, wiara z założenia powinna być indywidualną kwestią..

eM - wiem co pisałem, nie musisz przypominać. Nie pisałem nigdzie że to moi idole. Zresztą nie ma takich osób publicznych dla mnie, których mógłbym nazwać "idolem", "autorytet". Tak jak pisałem, sam coś dopowiadasz a potem się dziwisz, że się z tym nie zgadzam..
Nie walczę z krzyżem a tym bardziej nie z religią.. Wiem, dla niektórych to zbyt trudne do zrozumienia.

Bulin - a wiara to nie ma przypadkiem tego do siebie, że się wierzy dlatego, że coś jest niepewne ? :] Moje wyznanie to moja indywidualna sprawa, poza tym co to ma do rzeczy ? Jak napiszę, że np.: katolikiem to coś zmieni w dyskusji ?
Ale przyznam, że tymi satanistami to poprawiłem humor.. :)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 20:49

  śmielak89 napisał:  
Tak jak pisałem, sam coś dopowiadasz a potem się dziwisz, że się z tym nie zgadzam..
Nie walczę z krzyżem a tym bardziej nie z religią.. Wiem, dla niektórych to zbyt trudne do zrozumienia.Co za typ eek? Długo będziesz się tak wymigiwal ?

Odpowiedz chociaż na jedno z moich pytań to nie będe musiał sobie nic "dopowiadać" . Wciąż czekam aż napiszesz mi w czym zgadzasz się ze Stolzmanem , TW Olinem czy Napieralskim...

Teraz już nawet nie walczysz z krzyżem ani z religią? Ręce opadają , naprawde nie wiem już jak do ciebie dotrzec...

lol


KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5884 dni

****
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 21:06
Akcja debili od debila palikota dno.
A Ty Śmielak ogarniaj ryj bo twoje lewackie zapędy zaczynają lekko irytować. A tu nie będzie tolerancji.


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6592 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 21:56

  Cytat:  
smielak89 napisal: Bronię komunizmu ? Kręci oczyma Podaj mi konkretny przykład.. Nie znajdziesz (chyba że sobie wymyślisz) bo nigdy i nigdzie nie broniłem tego chorego systemu.Z krzyzem ponoc tez nie walczysz...tylko bys ten symbol najchetniej zdjal ze sciany ale przeciez chec usuniecia krzyza np. z RM to nie zadna walka. Nie musisz nic pisac, mi wystarczy ze utozsamiasz sie z komunistami typu stolzman badz olin i wszystko jest jasne. Popraw sie bo zaczynasz pisac glupstwa niczym sajgonka.


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4607 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 22:02

  Gryfsz napisał:  

  Cytat:  
O znajomość historii i tradycji naszego narodu Cię nie podejrzewam, więc zobacz co jest napisane w Konstytucji RP. A konkretnie w preambule, która odwołuje się do chrześcijańskiego dziedzictwa naszego narodu. A jak tak bardzo chcesz walczyć o "równouprawnienia" to jedź do krajów islamskich i tam spróbuj zawiesić nasz krzyż w ich urzędach...Oczywiscie. W Izraelu w miejscu publicznym nawet choinka swiateczna nie ma prawa stac a co dopiero na scianie wisiec krzyz czy tez symbol jakiejkolwiek innej wiary poza ich wlasna. Jakos nie slyszalem aby michtrix z gieremkiem kiedykolwiek nazwal ich rasistami, bydlem czy tez nietolerancyjnym ciemnogrodem.


  Cytat:  
Gryfsz - ale nie pisałem o symbolach innych religii, czytaj ze zrozumieniem, tylko o tym że nie powinno być żadnych poza państwowymi (krzyż takowym nie jest).Sam czytaj ze zrozumieniem. Wyraznie napisalem ze to co wisi na scianach w RM jest wyrazem woli wiekszosci obywateli. Dlatego nie pisz co powinno wisiec a co nie---uszanuj choc raz wole wiekszosci czyt.demokracje. W czasach komunizmu ktorego tutaj bronisz ludzie walczyli o krzyz i dlatego teraz jest nie tylko symbolem wiary ale rowniez symbolem zwyciestwa nad komuna.Ja bym wcale nie był taki pewny czy większość obywateli chciałoby, żeby krzyże wisiały w szkołach i tym podobnych instytucjach. Na pewno wymiernikiem tego ilu Polaków by chciało, żeby krzyże tam wisiały nie jest to ilu deklaruje katolicyzm.
Ja podobnie jak Śmielak byłbym za tym, żeby krzyży tam nie było, bo do szczęścia nie są tam potrzebne, wystarczy że są w świątyniach czy na cmentarzach.


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5430 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 22:06
Wisiały przez tyle czasu i nikt nie miał pretensji. Ale przecież teraz walka z Krzyżem, wojna o równouprawnienie cieplaków jest trendy,c00l i odjazdowe...


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Tasior
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4461 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 28/02/2011 22:21
Z drugiej strony teraz "modne" nie jest chodzenie do kościoła i wychodzi ile prawdziwych katolików jest w Polsce, więc po co przekłamywać fakty i robić państwo kościelne gdzie wierzy rzekomo 95% i rozwieszać krzyże w każdym widocznym miejscu? To symbol religijny, nie patriotyczny.
Najprościej byłoby po prostu uciąć zbędne dyskusje i zrobić referendum w tej sprawie, to jedyne wyjście żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani.


1948 MKS POGOŃ SZCZECIN
FC STARGARD
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005