Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 30/10/2007 22:04
minister gospodarki -Pawlak-no pieknie sie zaczyna,tzn jeszcze sie nie zaczeło a juz trąci mychą.Irlandię robi się za pomocą resortów siłowych, czy resortu gospodarki?


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7059 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/11/2007 23:24
No to mamy pierwszy cud... hihi


  gazeta.pl napisał:  
Marcinkiewicz za 20 tys. zł?


Najmłodszy poseł tej kadencji Michał Marcinkiewicz z PO twierdzi, że prowadzona z rozmachem jego kampania wyborcza kosztowała 20 tys. zł.- No to mamy pierwszy cud zapowiadany przez Platformę - komentują politycy z opozycji.

W okręgu szczecińskim najbardziej rzucającą się w oczy kampanię mieli: szef miejskich struktur PO Sławomir Nitras i student ekonomii (numer pięć na liście PO) Michał Marcinkiewicz. Pierwszy podsumował swoje wyborcze wydatki na 90 tys. zł, drugi przyznaje się do zaledwie 20 tys. zł.

- Taka kampania kosztuje znacznie więcej - mówi polityk SLD Piotr Kęsik. - Mamy już do czynienia z pierwszym cudem Platformy.

Promocja sekretarza generalnego SLD Grzegorza Napieralskiego kosztowała 120 tys. zł (w tym 40 tys. zł billboardy rezerwowane i opłacane przez centralę sztabu, resztę finansowano regionalnie). Komitet PiS na swojego sekretarza generalnego Joachima Brudzińskiego wydał około 75 tys. zł. Ich reklama była jednak dużo mniej widoczna niż Marcinkiewicza. Młody poseł PO wyjaśnia, że liczy się efektywne zarządzanie budżetem.

Liczymy, faktury spływają

"Gazeta" przyjrzała się jego reklamom. Według cen rynkowych 20 tys. zł - zatem cały reklamowy budżet Marcinkiewicza - powinny pochłonąć reklamy rozwieszone tylko w dwóch miejscach: na budynku kamienicy przy ul. Piastów (przy skrzyżowaniu z Mieszka I) i na kamienicy budynku Dany.

To tzw. "ściany", najdroższa forma reklamy zewnętrznej. Za samo wynajęcie ściany kamienicy przy al. Piastów trzeba zapłacić około 10 tys. zł za miesiąc. - Ja wynajmowałem taniej, bo na dwa tygodnie - wyjaśnia Marcinkiewicz.

Niezależnie od tego, jak długo reklama wisi, jej druk kosztuje tyle samo. Produkcja plansz, które mają być rozwieszane na ścianach budynków, jest najdroższa - za dobrą stawkę uważa się 30 zł za mkw. Zatem już za samo wyprodukowanie olbrzymich plansz, które zawisły tylko na tych dwóch budynkach, trzeba zapłacić minimum 8 tys. zł.

A to nie były jedyne miejsca, na których widniała podobizna Michała Marcinkiewicza. Miał reklamę w prasie, spot wideo (produkcja filmiku to wydatek ok. 4 tys. zł). Widać go było na gigantycznych rozmiarów billboardach (tzw. premium) np. przy ul. Mickiewicza. Miesiąc promocji na jednym takim nośniku to ok. 3 tys. zł, 1,5 tys. zł za dwa tygodnie. Reklama na billboardach zwykłych rozmiarów - to wydatek ok. 1500 zł miesięcznie, 750 zł za dwa tygodnie. Takich tablic Marcinkiewicz miał przynajmniej kilka, i to w samym Szczecinie, a intensywnie reklamował się również w regionie. Ile dokładnie wydał i na co, zestawienie nie jest jeszcze gotowe.

- Wszystko liczymy, faktury spływają - powiedział pełnomocnik finansowy szczecińskiego sztabu PO Karol Wasilewski.

PiS ma zdjęcia i czeka

Jednak nawet pełnomocnik finansowy PO szacuje, że Marcinkiewicz na kampanię wydał przynajmniej 30 tys. zł. Taki bowiem miał narzucony przez regionalny sztab limit.

Partie stosują ogólną zasadę, że kandydat może wydać tyle pieniędzy, ile wpłynie na jego wyborcze konto. Kandydat może sam finansować swoją kampanię, ale tylko do kwoty 14 tys. zł. Przepływ pieniędzy musi być udokumentowany - pieniądze przelewane są na konto komitetu wyborczego z dopiskiem, że przeznaczone zostały na kampanię takiego a takiego kandydata. Jeżeli polityk chce wydać więcej, musi pozyskać pieniądze od innych osób, ale tylko fizycznych - każda z nich również maksymalnie może wpłacić 14 tys. zł.

Joachim Brudziński, sekretarz generalny PiS zapowiedział na antenie Polskiego Radia Szczecin, że działacze PiS sfotografowali wszystkie reklamy Marcinkiewicza i tylko czekają na sprawozdanie finansowe.

Zachowaniem rywala z PO zszokowany jest Grzegorz Napieralski. - Marcinkiewicz podaje nierealne koszta i zupełnie nie rozumiem, dlaczego - mówi sekretarz generalny SLD.

Kampanijne rachunki kontroluje Państwowa Komisja Wyborcza. Jednak wydatki pojedynczego kandydata nie mają znaczenia, może on wydać nawet 500 tys. zł. PKW sprawdza, czy cała partia nie przekroczyła dozwolonego przepisami limitu. W tych wyborach partie mogły wydać po ok. 30 mln zł. By tego limitu przypadkiem nie przekroczyć, sztaby wydzieliły kwoty na kampanię o zasięgu ogólnokrajowym i te regionalne. I tak w szczecińskim - PO łącznie mogła wydać najwyżej 325 tys. zł, PiS - 168 tys. zł (bez kosztów Brudzińskiego jego kampania obciążała konto krajowe sztabu), żadnego limitu nie miał regionalny LiD.

- Bo wiadomo było, że nasza partia górnego pułapu na pewno nie przeskoczy - mówi szef sztabu LiD w Szczecinie, Dariusz Wojcieszek.

W okręgu szczecińskim i koszalińskim LiD wydał 135 tys. zł. Jest to jednak kwota bez kosztów kampanii liderów poszczególnych koalicjantów LiD - ci obciążali konto krajowe partii.



frajer
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6168 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/11/2007 18:09
Szef Samoobrony usłyszał dwa zarzuty w sprawie "seksafery". - Tu nic się kupy nie trzyma, to wszystko jest wymyślone - stwierdził kategorycznie Andrzej L. wychodząc z budynku prokuratury. Zapewnił, że jest niewinny. Prokuratura jednak postawiła mu dwa zarzuty.
- To jest karygodne. Prokurator postawił mi zarzuty odnośnie wykorzystania seksualnego pani Anety Krawczyk. Do żadnych zarzutów się nie przyznałem. Nie ma ani jednego świadka, który mógłby potwierdzić, że do tego doszło. Absolutnie składamy odwołanie - mówił Andrzej L. - Jakie ja miałem z tego korzyści? – pytał retorycznie.
I co wy na to? Moja refleksja jest taka-dają tyłka wzamian za pozycje lub szmal a później jest z tego afera bo mszczą sie że czegoś nie dostały. przeciez nikt do niczego nie zmuszał-był gwałt? nie! nie jestem obrońcą leppera-wręcz go nie znosze ale fakt jest faktem. a z tą Anetą Krawczy to juz wogóle jest groteskowa sytuacja,bo ona do dnia dzisiejszego nei wiem z kim ma dziecko,wiec widać co to za ziółko. ale z drugiej strony jaka partia tacy członkowie-k...y i złodzieje


wczoraj frajerem,jutro premierem ;)
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/11/2007 21:39

  frajer napisał:  
Szef Samoobrony usłyszał dwa zarzuty w sprawie "seksafery". - Tu nic się kupy nie trzyma, to wszystko jest wymyślone - stwierdził kategorycznie Andrzej L. wychodząc z budynku prokuratury. Zapewnił, że jest niewinny. Prokuratura jednak postawiła mu dwa zarzuty.
- To jest karygodne. Prokurator postawił mi zarzuty odnośnie wykorzystania seksualnego pani Anety Krawczyk. Do żadnych zarzutów się nie przyznałem. Nie ma ani jednego świadka, który mógłby potwierdzić, że do tego doszło. Absolutnie składamy odwołanie - mówił Andrzej L. - Jakie ja miałem z tego korzyści? – pytał retorycznie.



Nie sprawą organów scigania i prokuratury ' kto z kim " i "kto komu daje i za co ". To jest żenujące.


Cycek.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6878 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/11/2007 21:50

  Gracjan napisał:  

  frajer napisał:  
Szef Samoobrony usłyszał dwa zarzuty w sprawie "seksafery". - Tu nic się kupy nie trzyma, to wszystko jest wymyślone - stwierdził kategorycznie Andrzej L. wychodząc z budynku prokuratury. Zapewnił, że jest niewinny. Prokuratura jednak postawiła mu dwa zarzuty.
- To jest karygodne. Prokurator postawił mi zarzuty odnośnie wykorzystania seksualnego pani Anety Krawczyk. Do żadnych zarzutów się nie przyznałem. Nie ma ani jednego świadka, który mógłby potwierdzić, że do tego doszło. Absolutnie składamy odwołanie - mówił Andrzej L. - Jakie ja miałem z tego korzyści? – pytał retorycznie.



Nie sprawą organów scigania i prokuratury ' kto z kim " i "kto komu daje i za co ". To jest żenujące.



Nie zgodze się.Czy np. chciałbyś żeby Twoje miejsce w hipotetycznej przyszłej pracy zajeła jakaś kobieta tylko dlatego, że dała dupy?


...spójrz na te dziurawe szosy, anonimowe blokowiska i stare kamienice, gdzie każdy zna wszystkich sąsiadów z nazwiska. Spójrz na podmiejskie oazy...
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/11/2007 23:05
Czekam niecierpliwie na pierwsze ruchy władzy, jeszcze nigdy nie było tak jak jest dziś. Mamy najlepszy skład parlamentu jaki kiedykolwiek mieliśmy, brak w nim Leppera, Giertycha, ale i takiej egzotyki jak KPN, czy inne 8 osobowe SKL. Jak na polskie realia możemy wręcz mówić o idealnym parlamencie, gdyby nie tak silna pozycja PiS, co w moim przekonaniu jest kwestią czasu i dokońca też nie jest takie złe, o czym za moment. Mamy bardzo dobra koniunkturę gospodarczą i ta nie jest ani zasługą PiS, ani też nie będzie zasługą PO, jest zasługą polskiej przedsiębiorczości, członkowstwem w UE i ogólnej kondycji światowej gospodarki. Jakby tego było mało, mamy jeszcze wielka imprezę sportową przed sobą, a na takiej imprezie jeszcze nigdy żadne państwo nie straciło, na takich imprezach można tylko zarobić i wypromować kraj. Polska będzie przez dwa tygodnie na ustach dziesiątek, jeśli nie setek milionów kibiców, kibiców od święta, na co dzień po prostu obywateli Europy, potencjalnych turystów i inwestorów. Zapowiada się naprawdę niezły rząd z udziałem ludzi spoza partyjnego klucza, a ci partyjni to ludzie znający się na rzeczy lub tacy co przynajmniej dają nadzieję na poznanie się na rzeczy. Nie da się tego rządu porównać z rządem ministrów Lipca, Kalaty, Wiecheckiego, Leppera, Giertycha, Lubińskiej, Jurgiela i o innych Kaczmarkach nie wspomnę. Sam struktura władzy również się zmienia i co ważne redukuje, z 4 do dwóch wicepremierów, z głupawych resortów od śledzi do resortów koniecznych, i parę zbędnych, ale to na szczęście kosmetyka, nie poważna nadwyżka biurokracji.

Nie do końca jest też zła, silna pozycja PiS, mnie nie trzeba długo przekonywać, że w Polsce w ciągu ostatnich 17 lat korupcja była rakiem polskiego biznesu. Te oszołomy w roli nadgorliwego policjanta patrzącego na ręce władzy są swoistym gwarantem, że władzy nie będzie się opłacało ryzyko lewych interesów. W końcu mamy Tuska, który jako pierwszy podjął walkę na dwa fronty, walkę o rząd i walkę o prezydenturę. Tusk nie ma wyjścia, biorąc na siebie garb rządzenia musi robić to dobrze, inaczej przegrywa wszystko, lidera partii, wybory prezydenckie i polityczne życie. Na razie Tuskowi można tylko bić brawo, rozmowy koalicyjne wyglądają tak jak nigdy w Polsce nie wyglądały i to nigdy znaczy modelowo. Błazeńskie ataki ze strony stratega i brata, Tuska odpiera na luzie i z pełna klasą. Pierwsze wpadki jak z Bonim, również są rozgrywane po mistrzowsku, takiej autolustracji jeszcze nie mieliśmy, aby człowiek wyszedł i powiedział, tak byłem, przepraszam, wybaczcie. Z drugiej strony Tusk po tym oświadczeniu w mojej ocenie odpuści sobie kolegę Boni w roli ministra i to też jest nowa jakość, dość wspomnieć Kryże, czy Jasińskiego w roli ministrów co należało uznać za skandal i to skandal w peerelowskim stylu.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jesteśmy skazani na sukces. Oczywiście cała bajka irlandzka jest naiwną wizją sformułowaną w populistycznym opakowaniu, ale jest to taki populizm, którego nie nazwałbym szkodliwym. W tym populizmie jest zawarty cel do którego należy darzyć i przez to populizm staje się nawet pożyteczny. Wprawdzie w Polsce nie takie rzeczy i nie takie szanse były marnowane, jednakowoż tym razem nakłada się na siebie dobra koniunktura i ambicje polityczne nowego lidera rządu, to są dobre i wyważone proporcje. Nie wierzę, aby polityk bez miecza wiszącego na włosku tuz nad głowa polityka, był w stanie się skupić na rozwoju państwa. Kiedy tylko miecz leży obok fotela, natychmiast władca rozsiada się wygodnie i z nudów myśli o dekretach, bo naród zbyt głupi aby się dało rządzić. Miecz wiszący mobilizuje, wiadomo ze każdy lament podniesiony przez lud, wprawia oręż w wibracje i nitka się pręży niebezpiecznie, trzeba uważać, by lud się nie skarżył inaczej wszystko gruchnie na łeb. Rolę miecza w przypadku Tuska spełnia potencjalna prezydentura, za lud robimy my wszyscy, zatem nie warto ryzykować, zwłaszcza, że ma się pod bokiem ORMO z PiS. Tak to widzę, patrząc dziś w pierwszą sobotę listopada, co to będzie i jak to będzie okaże się już po paru miesiącach. Chce podejrzewać, że będzie dobrze, odwołanie Mistrzostw raczej nie wchodzi w grę, a jak udadzą się mistrzostwa muszą się udać drogi i rozwój, takie są wymogi mistrzostw. Naszło mnie optymistycznie i nie wstydzę się tego, co więcej uważam, że należy mi się po dwóch latach depresji kołtuństwa, dewocji i podwórkowej bitwy na błotne baby.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/11/2007 00:02
TONIEMY

_________|PiS|____
------------________________/-------------


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
pchela
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7093 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/11/2007 17:11

  Cytat:  
takiej autolustracji jeszcze nie mieliśmy, aby człowiek wyszedł i powiedział, tak byłem, przepraszam, wybaczcie



Hmmm z tym całym Bonim to jednak chyba jest troszke inaczej :).Moim zdaniem to on raczej zrobil z siebie ofiare,stojac przed kamerami i przepraszajac, bo zrobil to tak jakos hmm, w dosyc dziwnym terminie:P.Fakt fajnie ze sie przyznal ale z drugiej strony gdyby mial zostac ministrem to tak czy siak jego archiwa zostalyby skrupulatnie przeczytane.Wiec sprytny pan Boni wykorzystal ten fakt i zrobil z siebie wielkiego bohatera narodowego,że sie przyznal , a dlaczego nie zrobil tego jak byl w tym wczesniejszym rzadzie??Bo tam nikt nie wymagal archiwow dzialalnosc z SB.A teraz jednak lekko sie przestraszyl i chcac nie chcac musial to zrobic;).Fakt Boni ma wysokie kwalifikacjie ale czy bedzie ministrem to tego nie wiem:P
Pozdro


http://www.soccerclips.net/compilations2.php?page=24&q=&cond=

Patrzcie i podziwiajcie Ryśka! :D

Obrazek jpg wstawiony na forum
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/11/2007 15:43
tak sie zastanawiam dlaczego niektorzy ludzie naiwni , że PO wygrało bo Donald obiecał Irlandię?Tam liberałowie nigdy nie rządzili..Mógł obiecać Argentynę. Ale wtedy mógłby nie wygrać ;) a tak poważnie nawet obiecując Mongolie czy wyspy ZuluGula też by z kaczorem wygrał...


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7367 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2007 22:55
Na cud gospodarczy podobny jak w Irlandii na razie nie mamy co liczyć. - Mamy inne warunki niż Irlandczycy - powiedziała w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na ministra rozwoju regionalnego.

:)


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/11/2007 22:31
Janusz Korwin-Mikke w Szczecinie ! we wtorek 20.11

14:00 Wydział prawa US przy.ul Narutowicza

19:00 Klub 13 Muz

Zapraszam serdecznie !


WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6656 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/11/2007 22:42

  Gracjan napisał:  
Janusz Korwin-Mikke w Szczecinie ! we wtorek 20.11

14:00 Wydział prawa US przy.ul Narutowicza

19:00 Klub 13 Muz

Zapraszam serdecznie !





Mój ulubieniec heh:)
na pewno sie zjawie i posłucham


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/11/2007 23:01
Na rzymskim Palatynie znaleziono jaskinię, w której legendarna wilczyca wykarmiła założycieli Wiecznego Miasta - Romulusa i Remusa. Teraz pytanie-kto lub co wykarmiło naszych braci bliźniaków? :)


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/11/2007 23:12

  anathema napisał:  
Na rzymskim Palatynie znaleziono jaskinię, w której legendarna wilczyca wykarmiła założycieli Wiecznego Miasta - Romulusa i Remusa. Teraz pytanie-kto lub co wykarmiło naszych braci bliźniaków? :)



Kaczka Dziwaczka? :D


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2007 21:39
W Pałacu Prezydenckim zapadła decyzja, że była szefowa dyplomacji Anna Fotyga zostanie nowym szefem Kancelarii Prezydenta – dowiedziała się "Rzeczpospolita".Fotyga ma się zająć u niego budowaniem alternatywnej w stosunku do rządu polityki zagranicznej. Nieoficjalnie wiadomo też, że ma pozwolenie prezydenta na ściągnięcie do pałacu kilku swoich współpracowników.
Jednym słowem-masakra.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2007 23:00
no i to straszna.. Kaczyński naprawdę nie może się z tym pogodzić, że teraz praktycznie nie nie może decydować...


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7239 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2007 07:36
Panie Vasyl brawo.

king


.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2007 08:35

  Cytat:  

Co do Bonina to nic go nie usprawiedliwia. Ludzie byli zastraszani, szantazowani,a nie dali sie zlamac. Ta cala gra przy kamerach to jak zabawa poslanki Sawickiej. Odwrocenie uwagi od sedna sprawy i litowanie sie nad "ofiara'

Idąc Twoim tokiem rozumiowania, można wywnioskować, że ludzie którzy rządzili wcześniej byle na tyle ograniczeni, że nie potrafili tego "wymyśleć" ...

Zobaczymy Vasyl co powiesz za kilka lat :) Jak w PL będzie lepiej :) taką mam nadzieję :)) (wszystko na to wskazuje)

moze dyskusja o podwyzce stref parkingowych w Szn ?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2007 16:36

  Cytat:  
Co do Bonina to nic go nie usprawiedliwia. Ludzie byli zastraszani, szantazowani,a nie dali sie zlamac. Ta cala gra przy kamerach to jak zabawa poslanki Sawickiej. Odwrocenie uwagi od sedna sprawy i litowanie sie nad "ofiara'



tu się w pełni zgadzam... non possumus.. co prawda nie żyłem w tych czasach ale postawy niektórych ludzi pokazują, że można było pozostać nieugiętym..

co do tej listy... to te decyzje trzeba by skonfrontować z tym co rzeczywiście weszło w życie.. baa i co się sprawdza..

co do PO to na razie ich nie oceniam.. niech trochę porządzą.. chociaż część PO to dawny AWS a jak oni skończyli to wszyscy wiedzą..

dodam, że nie popieram ani PiS ani PO.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/12/2007 22:02
O. Tadeusz Rydzyk w liście do premiera Donalda Tuska zarzuca mu, że wyrażana od paru lat przez obecnego szefa rządu niechęć do Radia Maryja przeobraziła w działanie prowadzące do jego zniszczenia. Z kolei na antenie Radia Maryja o. dyrektor mówił: - to jest wypowiadanie wojny.
W jego opinii zachowanie Tuska jest "obłudne i kłamliwe".

O. Rydzyk w liście udostępnionym pisze, że działania członków rządu są skierowane przeciwko milionom słuchaczy. Wśród działań niechętnych radiu i jego dyrektorowi o. Rydzyk wymienia wypowiedź minister Julii Pitery, że przyjrzy się finansom radia czy zapowiedź minister Barbary Kudryckiej, że zbada, czy w uczelni założonej przez redemptorystę nie ma nadużyć prawnych.
Zasadniczo ten tekst powinienem umieścić gdzie indziej,ale nie znalazłem pokrewnego tematu więc znow Kościół umieszczam w polityce. Na koniec taka konkluzja-czy w końcu ktoś dobierze sie do tyłka temu klesze? Od lat formacje zmieniaja sie od lewa do prawa,w watykanie nastąpiła naturalna zmiana papierzy a ten ojciec dyktator trwa. ile będziemy jeszcze znosić tego gościa? nigdy nie byłem specjalnie wierzący,ale ten kolo tworząc sekciarstwo pod postacią radia maryja robi sabotaż, zniechęca ludzi do kościoła jako instytucji wśród młodszych ludzi. A ludzi którzy nadali mu swoecenia kapłańskie naznaczyłbym niczym innym aniżeli... anathemą


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005