Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Bartas
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7474 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 19/11/2006 12:53

  Heaton napisał:  
A według mnie wcale nie będzie źle. Wręcz przeciwnie, aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że może być tylko lepiej. Problem większości Polaków polega na tym, że widzimy u naszych rodaków same wady i nie staramy się znaleźć pozytywnych stron. Więcej optymizmu!



Skąd go czerpać patrząc na przyszłego prezydenta miasta?

Ziomall 100% racji


s_portowiec
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 19/11/2006 18:57
Oglądnąłem wczoraj debatę Krzystek-Piechota na temat szczecińskiego sportu. Jak zwykle mało konkretów a same bla, bla.
Ale jednak jakieś wnioski można wysnuć. Otóż Piechota ma Pogoń i budowę stadionu w d..e. Według niego, stadion sam się wybuduje (lub nie ale jego to nie obchodzi) ale tylko wtedy, gdy Szczecin rozwinie się gospodarczo, przyjdą sponsorzy i wyłożą kasę. Kiedy to będzie, za 10, 20 lat nie wiadomo. A jeśli nic się nie ruszy gospodarczo to stadionu nie będzie nigdy. Poza tym wspomniał, że przecież nie wiadomo, czy Pogoń nie zostanie przeniesiona gdzie indziej więc po co się przejmować jej losem.
Krzystek powtórzył swój pomysł sprzedania gruntów na Twardowskiego i z tych pieniędzy (plus udział miasta plus dotacje z Unii) rozpoczęcie budowy nowego stadionu.
Czy jest to pomysł realny? Wątpię.

Ale Krzystek chociaż chce coś zrobić dla Pogoni, ma jakieś plany w temacie "stadion". Bo nieważne czy Ptak się zwinie czy nie, zawsze w Szczecinie będzie Pogoń i wcześniej czy później potrzebny będzie nowoczesny stadion.
Nadmieniam, że nie jestem zwolennikiem przenoszenia stadionu z Twardowskiego ale to już inna historia.

A tak na marginesie. Dziwię się ludziom, którzy głosują na komuchów. Ja w przeciwieństwie do wielu ludzi z tego forum przeżyłem sporo swego życia za komuny. I wierzcie mi- nie ma większej zarazy niż komuna. Niedobrze mi się robi gdy starzy komuniści typu Oleksy, Miller, Kwaśniewski czy ich następcy jak np.Piechota, którzy nie tak dawno gnębili prywatną inicjatywę, własność, którzy nie dopuszczali do wolności słowa, dzisiaj są pierwszymi obrońcami wolnego rynku, wolności mediów itp.

Dziwię sie szczerze, że ludzie maja tak krótką pamięć. Wystarczy przypomnieć stan wojenny,upokarzające kartki i kolejki na wszystkie towary, zero wolności wypowiedzi, prześladowania polityczne itp. A teraz ci którzy o mało nie doprowadzili Polski do kraju pokroju Białorusi znów podnieśli głowy, chcą rządzić i o zgrozo znajdują wielu takich co na nich głosują.

I nie przekonuje mnie argument, że za komuny były darmowe wczasy, ziemniaki na zimę itp. Ale przede wszystkim nie było tego co jest przynajmniej dla mnie najważniejsze- wolności i niepodległości.

Nie mówię wcale, że np.Krzystek to bohater z mojej bajki i zachęcam, żeby na niego głosować. Ale trzeba się zastanowić dwa razy zanim odda się głos na komucha. Ja w każdym bądź razie nigdy tego nie uczynię.


Kocham Szczecin=kocham Pogoń
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7447 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/11/2006 22:36

  s_portowiec napisał:  
Oglądnąłem wczoraj debatę Krzystek-Piechota na temat szczecińskiego sportu. Jak zwykle mało konkretów a same bla, bla.



mam nadzieje iż sie przeslyszałem ale oglądając tą debate padły słowa na temat ewentualnych zastepców prezydenta.. Piechota do spraw sportu widziałby na tym stanowisku 'naszego' agenta.. mianowicie Bartosza Arłukowicza.. nie wiem czy chciałbym aby sportem zajmował sie lekarz, niedługo może służbą strowia zajmie sie Boniek? chodz patrząć po ministrze edukacji wszystko jest możliwe..

ps.
poprawcie mnie jeżeli sie przesłyszałem :P


Obrazek jpg wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/11/2006 23:57
nie wiem czy wiesz Mick, ale od lat pewne stanowiska sa zajmowane przez ludzi niezwiazanych z danym tematem.....

mam nadzieje, ze nie wybieracie prezydenta patrzac jedynie przez pryzmat Pogoni i sportu w szczecinie. u piechoty i krzystka podoba mi sie to, ze nie mamia ludzi wizja silnej druzyny i camp nou, mowia akurat w tym temacie po prostu to co myśla, nie liżac dupy potencjalnym wyborcom :) w zasadzie to piechota odnosnie stadionu mowi najlepiej- STADION nie jest pierwszorzedna sprawa dla miasta!!! zreszta zastanowcie sie- po co nam obiekt na 30 tys, skoro nie ma druzyny porzadnej, nie ma kultury chodzenia na mecze???? w dodatku zespoł nalezy w 100% do prywatnego przedsiebiorcy wiec z jakiej paki miasto mialoby dofinansowywac budowe???


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
s_portowiec
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 20/11/2006 10:28

  avelyn napisał:  
nie wiem czy wiesz Mick, ale od lat pewne stanowiska sa zajmowane przez ludzi niezwiazanych z danym tematem.....

mam nadzieje, ze nie wybieracie prezydenta patrzac jedynie przez pryzmat Pogoni i sportu w szczecinie. u piechoty i krzystka podoba mi sie to, ze nie mamia ludzi wizja silnej druzyny i camp nou, mowia akurat w tym temacie po prostu to co myśla, nie liżac dupy potencjalnym wyborcom :) w zasadzie to piechota odnosnie stadionu mowi najlepiej- STADION nie jest pierwszorzedna sprawa dla miasta!!! zreszta zastanowcie sie- po co nam obiekt na 30 tys, skoro nie ma druzyny porzadnej, nie ma kultury chodzenia na mecze???? w dodatku zespoł nalezy w 100% do prywatnego przedsiebiorcy wiec z jakiej paki miasto mialoby dofinansowywac budowe???



Sorry ale całkowicie się z Tobą nie zgadzam w temacie budowy stadionu. Bo stadion po wybudowaniu nie będzie własnością tego czy innego prywatnego właściciela ale miasta. I niezależnie od tego jak potoczą się losy obecnej Pogoni to w Szczecinie wcześniej czy później będzie drużyna na przyzwoitym pierwszoligowym poziomie z normalnym właścicielem. Nie może być tak, że o budowie stadionu zacznie się myśleć dopiero w momencie gdy będzie on już niezbędny.
Co to znaczy, że u nas nie ma kultury chodzenia na mecze?
Zauważ, że wystarczy jeden, dwa dobre mecze plus atrakcyjny przeciwnik i już na stadionie pojawia się kilkanaście tysięcy ludzi. Gdyby jeszcze warunki oglądania meczów były lepsze (zadaszone trybuny, dobry dojazd, porządna infrastruktura stadionowa) to zapewne ilość kibiców byłaby jeszcze większa.
Poza tym stadion mógłby służyć nie tylko piłkarzom. Mogłyby się odbywać przecież tam różne inne imprezy, chociaż w to znając szczecińskie warunki nie bardzo wierzę.


Kocham Szczecin=kocham Pogoń
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7447 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/11/2006 14:34

  avelyn napisał:  
nie wiem czy wiesz Mick, ale od lat pewne stanowiska sa zajmowane przez ludzi niezwiazanych z danym tematem.....



zauważyłem.. tylko jak już wiemy przed wybormi kto bedzie zasiadał na jakiś stanowiskach sądze że jest to dobry argument przeciw wyborowi Piechoty.. co prawda wolałbym kogos lepszego od Krzystka ale wybieram mniejsze zło jak sądze..


Obrazek jpg wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/11/2006 14:41

  Cytat:  
Bo stadion po wybudowaniu nie będzie własnością tego czy innego prywatnego właściciela ale miasta.


i tak mamy teraz- uzytkowany wylacznie przez zespol nalezacy do prywatnego wlasciciela. nic mieszkancy miast z tego nie maja (no jest jeszcze "przyjemnosc" z ogladania meczow :)), a miasto dodatkowo łoży kase na utrzymanie....czasy klubow gwardyjskich, wojskowych, gorniczych itp raczej sie koncza. ponadto jezeliby prywatny inwestor wybudowalby stadion, sila rzeczy zalezaloby mu na utrzymaniu druzyny na odpowiednim poziomie...


  Cytat:  
I niezależnie od tego jak potoczą się losy obecnej Pogoni to w Szczecinie wcześniej czy później będzie drużyna na przyzwoitym pierwszoligowym poziomie z normalnym właścicielem.


przestanmy sie bawic w s-f...to tylko pobozne zyczenie...


  Cytat:  
Zauważ, że wystarczy jeden, dwa dobre mecze plus atrakcyjny przeciwnik i już na stadionie pojawia się kilkanaście tysięcy ludzi.


i wlasnie o to mi chodzi z tym brakiem kultury chodzenia na mecze, dwa wygrane mecze, lech,legia,cracovia, wisla i juz pelno ludzi...

  Cytat:  
Gdyby jeszcze warunki oglądania meczów były lepsze (zadaszone trybuny, dobry dojazd, porządna infrastruktura stadionowa) to zapewne ilość kibiców byłaby jeszcze większa.


ale rozmawiamy o STANIE OBECNYM, a nie o tym co trzeba robic by przyciagnac ludzi...zreszta nie sadze by lud nagle zaczal chodzic na mecze bo ladne krzeselka sa- poziom sportowy chyba tez musi wzrosnac? :)


  Cytat:  
Poza tym stadion mógłby służyć nie tylko piłkarzom. Mogłyby się odbywać przecież tam różne inne imprezy, chociaż w to znając szczecińskie warunki nie bardzo wierzę.


i kiedy ostatnio jakas impreza sie tam odbyla? jo cocker w 2002 roku w ramach dni morza? a potem? koncert quo vadis po awansie do pierwszej ligi i chyba koniec :D


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Cycek.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6878 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/11/2006 15:06

  avelyn napisał:  

  Cytat:  
Bo stadion po wybudowaniu nie będzie własnością tego czy innego prywatnego właściciela ale miasta.


i tak mamy teraz- uzytkowany wylacznie przez zespol nalezacy do prywatnego wlasciciela. nic mieszkancy miast z tego nie maja (no jest jeszcze "przyjemnosc" z ogladania meczow :)), a miasto dodatkowo łoży kase na utrzymanie....czasy klubow gwardyjskich, wojskowych, gorniczych itp raczej sie koncza. ponadto jezeliby prywatny inwestor wybudowalby stadion, sila rzeczy zalezaloby mu na utrzymaniu druzyny na odpowiednim poziomie...


  Cytat:  
I niezależnie od tego jak potoczą się losy obecnej Pogoni to w Szczecinie wcześniej czy później będzie drużyna na przyzwoitym pierwszoligowym poziomie z normalnym właścicielem.


przestanmy sie bawic w s-f...to tylko pobozne zyczenie...


  Cytat:  
Zauważ, że wystarczy jeden, dwa dobre mecze plus atrakcyjny przeciwnik i już na stadionie pojawia się kilkanaście tysięcy ludzi.


i wlasnie o to mi chodzi z tym brakiem kultury chodzenia na mecze, dwa wygrane mecze, lech,legia,cracovia, wisla i juz pelno ludzi...

  Cytat:  
Gdyby jeszcze warunki oglądania meczów były lepsze (zadaszone trybuny, dobry dojazd, porządna infrastruktura stadionowa) to zapewne ilość kibiców byłaby jeszcze większa.


ale rozmawiamy o STANIE OBECNYM, a nie o tym co trzeba robic by przyciagnac ludzi...zreszta nie sadze by lud nagle zaczal chodzic na mecze bo ladne krzeselka sa- poziom sportowy chyba tez musi wzrosnac? :)


  Cytat:  
Poza tym stadion mógłby służyć nie tylko piłkarzom. Mogłyby się odbywać przecież tam różne inne imprezy, chociaż w to znając szczecińskie warunki nie bardzo wierzę.


i kiedy ostatnio jakas impreza sie tam odbyla? jo cocker w 2002 roku w ramach dni morza? a potem? koncert quo vadis po awansie do pierwszej ligi i chyba koniec :D



Ad. 1

Nie wiem jak Ty, ale ja wole żeby miasto było właścicielem stadionu. Nie wiem kto by chciał, żeby Ptak wybudował w Szczecinie stadion, ale to raczej na stałe związałoby go z naszym miastem. A tego chyba nikt nie chce...

Ad. 2

Pogoń nie miała większych nieobecności w I lidze, zawsze wracała i myślę ze to się raczej nie zmieni. Szczecin ma za duży potencjał, żeby spaść niżej niż 2 liga( a wiadomo, że aby wyjść 2 ligi wystarczy jeden dobry sezon). Więc solidny I ligowy poziom nie jest żadnym s-f.

Ad. 3

Kulture chodzenia na mecze można wyrobić. Przede wszystkim ważna jest identyfikacja mieszkańców Szczecina z drużyną( z obecną raczej nikt się nie identyfikuje). Spójrzmy na Pogoń Nową. Na mecze B-klasowej drużyny chodzi po 1000 osób !!. Taką publiczność ciężko znaleźć w III lidze, a B-klasa to odpowiednik ósmej. Z czym to się wiąże? Dobra atmosfera, identyfikacja z zespołem, nawet konkursy czy głupia grochówka.

Ad. 4

Mówimy tutaj chyba o przyszłości(obietnice, a nie stanie obecnym(rozmawiamy o obietnicach polityków i ewentualnym spełnieniu ich;))

Ad. 5

Powodem tego jest stan obecnego stadionu. Gdyby powstał nowoczesny obiekt, mógłby on służyć w większym zakresie. Ale o tym można myśleć dopiero gdy będzie konkretny projekt i pieniądze.


...spójrz na te dziurawe szosy, anonimowe blokowiska i stare kamienice, gdzie każdy zna wszystkich sąsiadów z nazwiska. Spójrz na podmiejskie oazy...
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7218 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 26/11/2006 12:04
dziś wybory, a tu taka cisza :)

Idźta ludziska głosować - może wspólnymi siłami uda się wybrać mniejsze zło :)

Bo o tym, żeby wybrać dobrze to niestety mowy nie ma...



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/12/2006 16:03
Czy Sejm ogłosi Jezusa królem Polski? Projekt uchwały w tej sprawie złożyła marszałkowi Sejmu grupa 46 posłów z PiS, LPR i PSL.

Według "Rzeczpospolitej", która dotarła do projektu uchwały, sygnatariusze dokumentu nie chcą się z nim afiszować. Mimo, że projekt od kilku tygodni był gotowy, trzymali go w tajemnicy. Po ujawnieniu afer z neonazistami w LPR i molestowania w Samoobronie nie było politycznego klimatu do rozpoczęcia rozmów o Bogu.

- Boimy się, że podczas sejmowej dyskusji nad uchwałą zostaną splugawione największe świętości, mówi jeden z inicjatorów uchwały Artur Górski z PiS.

Jednak tuż przed świętami posłowie nabrali odwagi. Liczą, że krytykę opozycji złagodzi bożonarodzeniowy nastrój.

Inicjatorzy uchwały przekonują, że za nadaniem Chrystusowi tytułu Jezus Król Polski przemawiają argumenty historyczne i teologiczne.

Projekt uchwały będzie przedstawiony do zaopiniowania Konferencji Episkopatu Polski; nastąpi to niezwłocznie - deklaruje marszałek Jurek. Abp. Marian Gołębiewski, który o inicjatywie poselskiej dowiedział się od "Rzeczpospolitej" popiera pomysł ale podchodzi do niego nieufnie. - To bardziej dziedzina Kościoła niż poselska - mówi.

Zdaniem przewodniczącego SLD Wojciecha Olejniczaka taka uchwała jest próbą wprowadzenia państwa wyznaniowego.
-----------------------
Już nawet śmiać mi się nie chce... jeżli oni takimi sprawami będą sie zajmować to u nas nigdy nie będzie dobrze...


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
AMS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7004 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/12/2006 16:32

  śmielaq89 napisał:  
Czy Sejm ogłosi Jezusa królem Polski? Projekt uchwały w tej sprawie złożyła marszałkowi Sejmu grupa 46 posłów z PiS, LPR i PSL.

Według "Rzeczpospolitej", która dotarła do projektu uchwały, sygnatariusze dokumentu nie chcą się z nim afiszować. Mimo, że projekt od kilku tygodni był gotowy, trzymali go w tajemnicy. Po ujawnieniu afer z neonazistami w LPR i molestowania w Samoobronie nie było politycznego klimatu do rozpoczęcia rozmów o Bogu.

- Boimy się, że podczas sejmowej dyskusji nad uchwałą zostaną splugawione największe świętości, mówi jeden z inicjatorów uchwały Artur Górski z PiS.

Jednak tuż przed świętami posłowie nabrali odwagi. Liczą, że krytykę opozycji złagodzi bożonarodzeniowy nastrój.

Inicjatorzy uchwały przekonują, że za nadaniem Chrystusowi tytułu Jezus Król Polski przemawiają argumenty historyczne i teologiczne.

Projekt uchwały będzie przedstawiony do zaopiniowania Konferencji Episkopatu Polski; nastąpi to niezwłocznie - deklaruje marszałek Jurek. Abp. Marian Gołębiewski, który o inicjatywie poselskiej dowiedział się od "Rzeczpospolitej" popiera pomysł ale podchodzi do niego nieufnie. - To bardziej dziedzina Kościoła niż poselska - mówi.

Zdaniem przewodniczącego SLD Wojciecha Olejniczaka taka uchwała jest próbą wprowadzenia państwa wyznaniowego.
-----------------------
Już nawet śmiać mi się nie chce... jeżli oni takimi sprawami będą sie zajmować to u nas nigdy nie będzie dobrze...



Wyglada jak zart na 1 kwietnia,co to sie ku... dzieje


A ja i tak wierzyc nie przestane...
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/12/2006 18:54
Jako katolikowi jest mi wstyd i odbieram to jako obraze.


Obrazek gif wstawiony na forum
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/12/2006 09:50
Jak zwykle nic nie masz do powiedzenia konkretnego. Ja tez mam pytanie: czy Lubinska to ta, ktora zostala najszybciej zwolnionym mnistrem? Ta ktora od pierwszych swoich poczynan byla ze wszystkich stron atakowana, nawet przez czlonkow PiSu? To ta z jednego z najslabszych uniwersytetow w Polsce i z wydzialu ekonomii o bardzo marnej reputacji i poziomie?


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
A propo wyborow prezydenckich w Szczecinie. Wiecie, ze Krzystek byl zastepca Jurczyka?
Jest to kolejne utajenie zyciorysu Krzystka.



Nieprawda. Jest to powszechnie wiadome i Krzystek sie tego nie wypieral. Zreszta szybko zostal zwolniony.


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
Profesor Lubinska nie moze byc "przesmierdnieta PiSem" poniewaz nigdy nie nalezala do Prawa i Sprawiedliwosci. Dziala w stowarzyszeniu Od Nowa, ktore nie ma nic wspolnego z partia braci Kaczynskich.



To nie do konca prawda, bo Od Nowa blokowalo listy z PiSem. A Lubinska caly czas siedzi w kancelarii prezydenta.


Obrazek gif wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/12/2006 12:09

  Cytat:  
To nie do konca prawda, bo Od Nowa blokowalo listy z PiSem. A Lubinska caly czas siedzi w kancelarii prezydenta.


UPR i kilka innych ugrupowan tez sie z nimi zblokowalo,czy to znaczy ze sa przesmierdniete pisem? :> Gdyby PO popierało lubinska to by na pewno wygrala, niestety wciaz u nas glosuje sie na partie, a nie na ludzi (zreszta pelno mlodych ludzi caly czas ja bluzgalo- nie wiem w sumie czemu)


  Cytat:  
Ja tez mam pytanie: czy Lubinska to ta, ktora zostala najszybciej zwolnionym mnistrem?


i to wcale nie bylo polityczna dezycja zeby dokopac platformie...


  Cytat:  
To ta z jednego z najslabszych uniwersytetow w Polsce i z wydzialu ekonomii o bardzo marnej reputacji i poziomie?


i co z tego? w kraju jest wielu ludzi, ktorzy konczyli zajebiste uniwerki, potem tam wykladali, a nic konkretnego nie zrobili. wiesz gdzie co teraz oleksy robi? wyklada na SGH. sorry, ale ja takiego wykladowcy nie chcialbym miec ;)
vasyl podal informacja o tym co dla wneizu zrobila, ty niestety nie potrafisz znalezc zadnego sensownego kontrargumentu


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/12/2006 12:36

  Cytat:  
A propo wyborow prezydenckich w Szczecinie. Wiecie, ze Krzystek byl zastepca Jurczyka?
Jest to kolejne utajenie zyciorysu Krzystka.

Utajenie? To chyba masz 'ograniczony' dostep do informacji. Mimo, ze nie przebywam w Szczecinie wiedzialem o tym. Nikt tego nie "utail" ...


  Cytat:  
RMF: Łyżwiński zostanie oskarżony o gwałt
Poseł Samoobrony Stanisław Łyżwiński zostanie oskarżony o gwałt - podało radio RMF FM.
Krakowska rozgłośnia poinformowała także, że prokuratura ma zamiar postawić mu także zarzut obiecywania pracy w zamian za usługi seksualne oraz wykorzystywanie swojej pozycji do molestowania.

Prokuratura ma wystąpić z wnioskiem o uchylenie immunitetu posła do marszałka Sejmu.

Tylko po uchyleniu immunitetu posłowi można postawić zarzuty.


Ostatnio edytowany przez: malcoolm, 21 grudnia 2006, 13:37 [1 raz(y)]


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/12/2006 15:05

  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  

  śmielaq89 napisał:  
Jeśli Kaczyński ma być tylko dlatego lepszy od Kwaśniewskiego że nie jest komuchem.. to wymiękam..
Ja nie wstydziłem się prezydenta przez 10 lat, Kwaśniewski pokazał że jest prezydentem dla wszystkich.. umiął się odciąć od swojej partii i przeszłości.. czego nie można powiedzieć teraz...

I jeśli byśmy mieli każdemu sprawdzać przeszłość...



Przez ostatnie 10 lat to byles tak nieswiadomy zycia politycznego jak ludzie w sredniowieczu byli nieswiadomi o ksztalcie Ziemii. Kiedy trwala prezydentura Kwasniewskiego miales 10lat, wiec prosze nie uzywaj o tych czasach pojec jak " odciąć od swojej partii i przeszłości." itp.


Kwasniewski wygral glownie dzieki temu, iz po raz pierwszy w polskiej polityce zdarzylo sie zatrudnienie specjalistow ds wizerunku w wyborach. Ludzie byli zniesmaczeni klocacym sie ciagle obozem postsolidarnosciowym, oraz konsekwencjami zmiany ustroju polityczno-gospodarczego.

Mogles i sie nie wstydzic calej tej farsy, bo faktycznie w takim wieku dzieci sie niczego nie wstydza. Ja natomiast wstydzilem sie owej prezydentury m.in za:

-stan trzezwosci podczas uroczystosci w Charkowie i Katyniu (upolitycznione publiczne skrzetnie to ukryly, szybko znalazly temat zastepczy dzieki czemu nie odbilo to sie zadnym echem. Dlatego jak teraz slysze, ze Telewizja Polska jest obecnie poplecznikiem koalicji to ogarnia mnie smiech),
-sklamanie o stanie wyksztalcenia,
-nieprawidlowosci podatkowe calej tej fundacji,
-brak najmniejszego stanowiska w sprawach dla Polski waznych.


A Ty nikomu nie "sprawdzasz przeszlosci"? Dlaczego poszedles do LO1? Czyzby dlatego, ze szkola ma znakomita przeszlosc i tradycje?

Radze Ci na przyszlosc szersza lekture niz tylko dziennik w TVP i Wyborcza.



Wiem, że masz swoje zdanie, ja swoje i nic tego zmieni.
No dobra ale przez całą prezydenturę nie miałem 10 lat... fakt o I kadencji raczej nie powinienem się ze względu na wiek wypowiadać.. ale II byłem już świadomy.. poza tym choć trcohe się tym interesuje..

Nikt nie jest idealny.. ja Kwaśniewskiego odnosiłem do prezydentury obecnego prezydneta, która jak jest to widać.. Żaden z nich jest takim człowiekem, któy sie Polsce na tym stanowisku należy..

Co do LO 1 to nie zwracałem uwagi na opinie innych bo i tak nigdy nie są miarodajne.. po prostu pasował mi profil choć ogólnie do tej pory nie wiem czemu tam poszedłem..

GW nie czytam bo jej nie lubie.. jeżeli już coś czytam to Głos i Kurier :P TVP też rzadko oglądam.. wle TVN

P.S: Nie chciałem dalej dyskutować o prezydentach bo o gustach się nie dyskutuje. Chciałem wyjaśnij tylko kilka w/w kwesti.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/12/2006 00:06

  avelyn napisał:  

  Cytat:  
To nie do konca prawda, bo Od Nowa blokowalo listy z PiSem. A Lubinska caly czas siedzi w kancelarii prezydenta.


UPR i kilka innych ugrupowan tez sie z nimi zblokowalo,czy to znaczy ze sa przesmierdniete pisem? :> Gdyby PO popierało lubinska to by na pewno wygrala, niestety wciaz u nas glosuje sie na partie, a nie na ludzi (zreszta pelno mlodych ludzi caly czas ja bluzgalo- nie wiem w sumie czemu)




  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
I co z tego, ze Od Nowa blokowalo liste z PiSem? Strategia blokady listy jest wlasnie po to, aby komitety wyborcze mogly sprzymierzac sie z silniejszymi komitetami. PSL blokowalo sie z PO i co caly PSL jest "zasmierdniety" PO? Lub odwrotnie?




Tak, tylko ja nie pisalem ze sa przesmierdniete PiSem tylko odnosilem sie do stwierdzenia ze Od Nowa nie ma nic wspolnego z PiSem.


  avelyn napisał:  

i co z tego? w kraju jest wielu ludzi, ktorzy konczyli zajebiste uniwerki, potem tam wykladali, a nic konkretnego nie zrobili. wiesz gdzie co teraz oleksy robi? wyklada na SGH. sorry, ale ja takiego wykladowcy nie chcialbym miec ;)
vasyl podal informacja o tym co dla wneizu zrobila, ty niestety nie potrafisz znalezc zadnego sensownego kontrargumentu



Po pierwsze - Oleksy nie wyklada obecnie na SGH. Po drugie - kariera Lubinskiej jako minister finansow. Krotka, ale barwna. Jezeli minister finansow na dzien dobry likwiduje supermarkety i zwieksza deficit, (miliard w ta czy w tamta, pewnie, co za roznica! A swoja droga to pierwszy przypadek, by minister finansow, zwykle strzezacy kasy panstwowej proponował wzrost deficytu) i jest odwolywana po 68 dniach swiadczy chyba o nieudolnosci, ale co ja tam wiem. Widze ze to chyba jednak swietna rekomendacja.


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
Wydzial, na ktorym prof.Lubinska byla dziekanem awansowal z miejsca 30 na miejsce 13 (na 31) w rankingu
Ranking Dopiero 13 miejsce zawdziecza temu, iz stracil punkty z infrastruktury i z innych czynnikow niezaleznych od uczelni. Dowodem reputacji jest fakt nalezenia tego wydzialu do bardzo wielu programow studenckich. Gdybys byl studentem wiedzial bys co to jest i na jakiej podstawie selekcjonowane sa uczelnie do tych programow.



Ranking mi sie nie otwiera, a poza tym rankingi sa rozne i nie wszystkie obiektywne (najlepszy jest ten Rzeczpospolitej i Perspektyw). A swoja droga to jestem studentem tylko nie mam takich problem czy 30 czy 13 jest moj wydzial czy moja uczelnia, bo zarowno moj uniwerek jak i wydzial we wszystkich rankingach sa na miejscach 1. lub 2. :)


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
Moze i byly Jej decyzje opiniowane, ale zaznaczam ze nigdy nie byla czlonkiem PiSu. Jesli ty jestes tak konkretny prosze o zacytowanie wypowiedzi czlonkow PiSu o braku kompetencji w podejmowanych decyzjach. Bo jesli chodzi o opozycje, to chyba w polskiej demokracji normalne, ze wszyscy ministrowie sa atakowani za przyslowiowia okraglosc Ziemii.



No coz, ja tez moge raz byc nieprecyzyjny i nie podam zadnego cytatu, bo takiego nie mam (to juz ponad rok). Ale pamietam pytania dziennikarzy na konferencji prasowej do Marcinkiewicza pytajacych dlaczego polityka przedstawiana przez Lubinska nie jest zbiezna z ta przedstawiana przez niego. I Kaziu przepraszal za slowa pani minister, a przede wszystkim przepraszal zagranicznych przedsiebiorcow, ktorych swoim gadulstwem nieprzemyslanym ona obrazila


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
Wracajac do tematu znajdz mi broszurke wyborcza Krzysta z jego zyciorysa. Dlaczego napisal tam o m.in rodzinie, dziadku a nie wspomnial o tak waznym okresie jak bycie wiceprezydentem miasta?



Znalazlem: KLIK. Cytuje, skoro nie widzisz: "W okresie od listopada 2002 r. do września 2004 Zastępca Prezydenta Miasta ( odpowiedzialny za gospodarkę nieruchomości, mieszkalnictwo i administrację budowlaną). " I odpowiadam dlaczego - patrzyles na to co pisal o sobie "prywatnie", a nie "zawodowo".


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
Jay-J I kto tu jest konkretny?



Znow wychodzi na to ze nie Ty. Wiesz dlaczego znowu? Pamietasz te dyskusje sprzed ponad pol roku kiedy mowiles ze nie masz czasu odpowiedziec na niektore kwestie, ale niedlugo sie do nich odniesiesz? Bywales na forum, unikales dyskusji.


Obrazek gif wstawiony na forum
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/12/2006 08:36

  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  

  Cytat:  
Tak, tylko ja nie pisalem ze sa przesmierdniete PiSem tylko odnosilem sie do stwierdzenia ze Od Nowa nie ma nic wspolnego z PiSem.



Czyli ma jedynie to wspolnego, ze Jej stowarzyszenie zblokowalo sie z PiSem. Tak jak np. PSL zblokowalo sie z PO. Nie mozna tu mowic o powiedzianej tu "zasmierdzialosci"



Masz ogromne problemy z czytaniem ze zrozumieniem wiec powtorze: nigdy nie napisalem ze jest przesmierdniete pisem.


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
Nie jestem ekonomista, a wiec nie wypowiem sie o slusznosci dzialan prof. Lubinskiej podczas Jej pobytu w rzadzie. Sadze, ze ty takze nie jestes tak wielkim autorytetem, zeby oceniac tak wyksztalcona persone pod wzgledem tak specjalistycznych decyzji.
Zmiana na stanowisku nastapila, aby utrzec nosa PO. Sam napisales, ze po dymisji zostala w ministerstwie. Zostala, aby wraz ze swoim zespolem dokonczyc rozpoczete projekty gospodarcze. To utwierdza moje zdanie, iz nie zostala zdymisjonowana ze wzgledu na niekompetencje, czy bledne decyzje, lecz roszada na tym stanowisku byla uwarunkowana zagraniu na nosie PO.



Nie jestem autorytetem w dziedzinie ekonomii (poki co :)), ale autorytety byly niezwykle krytyczne wobec tego rzadu. Zmiana nastapila, bo Lubinska byla ze wszechmiar krytykowana, a jej nieodpowiedzialne zachowanie przynosilo problemy naszej gospodarce (sprawa zagranicznych inwestorow, byla jedyna osoba chcaca zwiekszyc deficyt... znow sie powtarzam - nastepnym razem pocwicz to czytanie ze zrozumieniem). Wydaje mi sie (i kazdy rozsadny polityk tak by zrobil) ze Gilowska miala wprowadzic nowa jakosc do rzadu jako dobry ekonomista, a Lubinska przez te 2 miesiace narobila samych problemow.


  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
TO akurat jest ranking ministerstwa oswiaty. Wiec najbardziej obiektywny ze wszystkich. Chwalenie sie gdzie kto studiuje jest nie na miejscu. Nic nie wnosi do tematu, do pokazania sie jaki jestes boski jest polemika i walka na argumenty.



Ja sie nie chwale, po prostu odpowiedzialem na twoje "nie jestes studentem". Za to ty nasz kompleksy jak widze :)


  vasyl napisał:  
To chyba dobrze, ze nie jest zbiezna? Ciagle domagam sie cytatow, czy tez dzialan, ktore swiadcza o tym, ze czlonkowie z PiSu sprzeciwiali sie prof. Lubinskiej. Nie zmieniaj tematu, kto kogo za co przepraszal. Pytam sie o konkrety.



Znow sie powtorze - skad ja ci teraz wezme cytaty? Malo, ze Marcinkiewicz zrugal ja publicznie? Pamietam wypowiedzi, cytatow szukac mi sie nie chce. Aha, nie zostala w ministerstwie tylko jest teraz w kancalarii prezydenta.


  v napisał:  
Pytalem sie o broszurke, a nie o strone w internecie. Ale jesli pytasz, to dlaczego nie napisal za kadencji jakiego prezydenta? Temat Krzystka nie jest tematem przewodnim naszej rozmowy. Dla mnie prezydent musi odznaczac sie wyksztalceniem ekonomicznym, doswiadczeniem, kontaktami z "Warszafka". Jakim prezydentem bedzie Krzystek, to zobaczymy. Nie wazne kto wygral, wazne ze przegral Piechota.



Swietny jestes lol nie wiem nic o broszurce, bo nie mieszkam na codzien w Szczecinie, ale myslalem ze tobie chodzi o jakies ukrywanie faktow, a na stronie wszystko jest. Teraz dlaczego nie pisal za kadencji jakiego prezydenta? Wystosuj list do tygodnika "Pani domu". A jak by napisal to czego wtedy by brakowalo? Czy byl z Marysiem na "ty"? Z jednej strony Lubinska, ktora zatrzasla nasza gospodarka w kilka dni po nominacji, z drugiej Krzystek, ktory na stronie internetowej nie napisal za czyich rzadow byl v-ce prezydentem i nie napisal tego w broszurce!! Uwierz mi gdybym wiedzial, nie oddalbym na niego swojego glosu! lol


  v napisał:  
Nie ja? Bo nie dokonczylem watka sprzed pol roku? Czlowieku, zartujesz sobie czy o droge pytasz? Jesli dla ciebie miara konkretyzmu jest niedokonczenie tematu w internecie sprzed ilus tam miesiecy, to musisz grube koperty dawac na tej twojej "najlepsiejszej rankingowo uczelni". Roznice miedzy nami sa takie, ze ja w rozmowie uzywam MERYTORYCZNYCH, podpartych faktami argumentow oraz taka, ze nie dzialam tylko w internecie, lecz przede wszystkim w rzeczywistosci, bo naprawianie swiata trzeba zaczac od siebie, potem od rzeczywistosci, a na samym koncu jest internet.



Z toba trzeba jak z dzieckiem. Przeinaczasz fakty, ustawiasz moje wypowiezi pod swoim katem, nie widzisz prawdziwego sensu. Nie chce mi sie tego robic, ale znow sie powtorze: napisalem ZNOWU. Odnioslem sie TAKZE (a nie przede wszystkim) do tego ze zawsze uciekasz od merytorycznej dyskusji jak nie potrafisz sie odniesc do wypowiedzi. No moze nie zawsze, bo teraz przekrecasz moje (to tez sposob). Ja odnioslem sie do wszystkich punktow twojej wypowiedzi, a ty?

"Broszurka, nie strona internetowa"

"Czekam na cytaty" (mimo ze juz napisalem ze nie chce mi sie szukac cytatow sprzed roku)

"Nie przesmierdlo" (mimo ze juz wczesniej napisalem ze nie o to mi chodzilo)

Dobra, naprawde mam ciekawsze rzeczy w swieta by ci po raz kolejny tlumaczyc co napisalem. Rozmowa z toba jest bardzo meczaca, bo nie przedstawiasz zadnych argumentow, a swoje pisanie pierdol, w ktorych nie ma zadnych konkretow "merytoryczna dyskusja" lol. Na tak niskim poziomie z kims kto nie rozumie moich postow nie mam czasu rozmawiac, wiec od razu ci odpisze ze nie bede sie meczyl. Napisze tak jak ty kiedys: "jak znajde wolny czas to odpisze". Jednak jak znow zobacze twoje posty z ktorych nic nie wynika, a juz na pewno nie to ze mnie zrozumiales (naprawde sie staram pisac jezykiem przystepnym dla wszystkich, naprawde jest mi ciebie zal ze sprawa ci to i tak problemy) to sobie dam spokoj. Swieta spedzam bez kompa, wiec zycze wszystkim, a takze tobie (jako katolik naprawde nie jestem zawistny, czasami zlosliwy) Wesolych Swiat :)


Obrazek gif wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/12/2006 11:21

  Cytat:  
Krotka, ale barwna. Jezeli minister finansow na dzien dobry likwiduje supermarkety i zwieksza deficit, (miliard w ta czy w tamta, pewnie, co za roznica! A swoja droga to pierwszy przypadek, by minister finansow, zwykle strzezacy kasy panstwowej proponował wzrost deficytu)


wiecej tu , a mial nie wracac juz do polityki ehhh :)
--

Jeżeli marcinkiewicz zostanie prezesem pko bp to po raz kolejny PiS ( PRAWO i SPrawiedliwosc) pokaże ze ma gdzies ustroj prawny obowiązujący w naszym kraju, zlamie zasady komisji nadzoru bankowego...to samo mialo miejsce z Netzlem, ktory ma zostac (zostal?) prezesem PZU- wymagane doswiadczenie w branzy ubezpieczeniowej ktorego on nie posiada...
i wlasnie zeby nie bylotakich wynaturzen, panstow powinno regulowac, a nie posiadac majatek :P


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
pchela
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7093 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/12/2006 12:41

  Sadu napisał:  
Oczywiście Kwaśniewski wszędzie gdzie sie nie pojawił przynosił nam wstyd. To jego żona wychodzi z samolotu z reklamówką z Lidla. A on zawsze miał rozjebane i brudne buty (których ponoć czystość świadczy o człowieku) To pewnie jego żona, wraz z nim samym, wita sie z papieżem na stojąco, podając tylko reke.A on nie zna hymnu i jebie mu sie ciagle III RP z IV. Z czasem kazdego znanego polityka nazwisko przewija sie w jakis aferach, a Kwaśniewski miał o tyle pecha, że jeszcze podczas jego prezydentury lewica podupadała, konkurencja wykorzystała to, chcieli "dojechac" Kwacha juz do końca, brudząc jego nazwiskiem wszystko co możliwe. Nawet za zajebanie jabłka jakby mogli, wypisali by Kwaśniewski. Zreszta gdzie sie to nazwisko przewijalo? W tvn? polsacie, czy ŻW? Procz nudnego pierdolenia niczego nie było. A media maja najwiekszy wplyw na ludzi.. zobaczysz jak bedzie z Kaczynskimi. A nawet juz jest. Nie trzeba sie nawet specjalnie przyglądać.Nie chodzi o to, zeby zmienic swinie przy korycie, a o to, by zabrać koryto.Nie zabrano i pewnie, kazdy orze jak moze, my rowniez. . A żony takiej jaka mial Kwasniewski zazdroscili mu na calym swiecie, a jej pomoc dla dzieci? fundacja? zaraz mi powiecie, ze przycinała szmal. Jak widze takie wpisy to juz kurwa nie wiem jakiego prezydenta wam trzeba, jesli uwazacie, ze Kwasniewski byl ble. Prezydent wraz z 1 damą, pełnia role rowniez reprezentacyjna kraju. Sa wieksze mozliwosci bo jak cie widza, tak cie pisza, jak dla mnie para z klasą nr 1.



Para z Klasą? Nie no ja w to nie wierze!ALe cóż każdy ma swoje zdanie.Jeżeli dla Ciebie ,,klasą'' jest nabijanie się z Najwiekszego Polaka Jana Pawła Drugiego , no to gratuluje.A przecież był kiedys materiał jak Kwaśniewski pijany jak szpadel wchodził na drabine czy cos takiego.I to był prezydent?Prezydent który wyhujał ludzi mówiąc im , że ma Magistra??? moja mama ma Magistra ale musiała tyrać na to stanowisko a on sobie je załatwił!!I to jest ,,klasa''?Człowieku!!!Co do tej fundacji Kwaśniewskiej okej , super inicjatywa,ale denerwowało i denerwuje mnie to ,że ona w tym programie w tvn style mówi jak maja sie ubierać kobiety w Polsce.Tyle , że ona proponuje kupno jakiejś tam sukni za iles tysięcy!!!Jaką Polke na to stac?Przepraszam bardzo!!!!Ale to takie troszke oderwane od tematu było:D.Pozdrawiam.

A i jescze jedno Śmielaq napisał , że ,, Ja nie wstydziłem sie prezydenta przez 10 lat'' .No twoje zdanie ale według mnie to chyba jakieś pomigane.

Ostatnio edytowany przez: pchela, 22 grudnia 2006, 12:48 [1 raz(y)]


http://www.soccerclips.net/compilations2.php?page=24&q=&cond=

Patrzcie i podziwiajcie Ryśka! :D

Obrazek jpg wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005