Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2010 22:58

  Jeran napisał:  

Twierdzenie, że wybór kandydata najlepszego ze wszystkich, którzy będą kandydować, pogrąży bardziej Szczecin to jakieś kuriozum.


Tak jak któryś kolega wyżej pisał, niemożliwe będzie sprawne funkcjonowanie prezydenta bez wsparcia Rady, a w tym przypadku ciągłe konflikty ( PO nie zapomni Zarembie jego wcześniejszych działań) są niemalże pewne.

  śmielaq89 napisał:  
A kler akurat jest specjalistą w sprawach stoczniowych :] Chociaż obecnie kler to jest specjalistą we wszystkich sprawach.. tzn. chce być. Niech się zajmą bajzlem u siebie.



Akurat po to mamy wolność słowa żeby kler mógł powiedzieć co myśli o stoczni, a Ty co myślisz o klerze ;] Nikt nikogo do słuchania nie zmusza.


  Jeran napisał:  
No tak, najłatwiej powiedzieć, że się nie da, że już Stoczni nie będzie. Ale koleżko, jak nie będzie Stoczni, to nie będzie też przez wiele lat poważnych biznesów w Szczecinie. Z miasta żyjącego w bardzo dużej mierze ze Stoczni i Portu nie da się zrobić w chwilę miasto prosperity. A odbudować jeszcze można, bo jeszcze nie jest za późno.



W jaki sposób chcesz odbudować stocznię? Wpompować kolejne masy publicznych pieniędzy? Gówno to da. Sprzedać całą inwestorowi? Nikt jej nie chce.Jeszcze jakiś pomysł? Rząd próbował, nie zrobił, miasto próbowało, nie udało się, nawet zespół naukowców pod przewodnictwem prof. Lozano nie wymyślił niczego co pozowliłoby zatrzymać stocznię w obecnym kształcie.
Żyjemy w warunkach gospodarki rynkowej, na dodatek w erze, której gospodarka i przemysł nastawione są na specjalizację i innowacyjność. Wpompowanie naszych pieniędzy w stocznie przypominało będzie trzymanie chorego na respiratorze. Bo nie wygramy już rywalizacji ze stoczniami z dalekiego wschodu. Park technologiczny stoczni jest przestarzały, jak również struktura wielkiego rozbudowanego molocha zatrudniającego tysiące ludzi w tych czasach już się nie sprawdzi. Problemem jest to, że stocznię trzeba było ratować w latach 90, wyspecjalizować ją, zrestrukturyzować i unowocześnić, niestety kolejne rządy nie widziały takiej potrzeby. W tej chwili pozostało sprzedać majątek stoczni wielu małym, ale sensownym inwestorom, którzy przecież nie zerwali by z przemysłem morskim - bo co innego robić na terenach i maszynach byłej stoczni? Troszkę więcej wiary w mniejszą prywatną inicjatywę ;) Zagłębie Ruhry, Manchester, Liverpool i brytyjskie kopalnie to dobre przykłady dla Szczecina, gdzie po upadku starych gałęzi przemysłu udało się ( fakt że z czasem i bez bólu się nie obeszło) wyjść na prostą. Oczywiście jest też druga strona medalu i przypadek Detroit, gdzie po upadku przem. motoryzacyjnego miasto podupada. Niestety wszystko zależy od działań władz miasta i to nas powinno najbardziej martwić...




  Jeran napisał:  

Natomiast dziwi mnie, że ktoś z kibiców Pogoni, może popierać lewactwo z SLD, w dodatku młode i wyszczekane, chcące pisać historię po swojemu, dla którego autorytetem moralnym jest Generał Jaruzelski i kompletnie najebany nad grobami pomordowanych przez NKWD Polskich elit Aleksander Kwaśniewski. W dodatku wywodzących się z parti, która w ostatnim dwudziestoleciu wywołała tyle afer w okresie swoich rządów, że mucha nie siada. No cóż, skoro jednak uważasz, że godność wymaga głosowania na SLD to po prostu jest mi Ciebie żal. Better dead that red!!



Natomiast dziwi mnie, że kogoś z kibiców Pogoni może dziwić to, że inni kibice Pogoni mogą mieć odmienne poglądy, i najwyraźniej uważa ich za gorszych kibiców. Kolego z tego co mi się wydaje, to nie ważne jest jakie mamy poglądy, czy się uczymy, pracujemy w banku, na budowie, czy w sklepie, czy mamy mercedesa czy malucha, 18 czy 50 lat, ważne że jednak czasem w ten poranek spotka się grupa na dworcu głównym by pojechać na drugi koniec kraju, dlatego że są kibicami Pogoni. Nawet jak popierają SLD ( i nie sądzę że popieranie tej partii równa się od razu przyzwoleniem na działania generała mordercy czy pedalskich parad), robisz coś czego nienawidzą socjolodzy - generalizujesz.



  anathema napisał:  
"Politycy Platformy Obywatelskiej chcą zaproponować Henryce Krzywonos start w przyszłorocznych wyborach do Senatu – wynika z informacji tygodnika "Wprost". – Nie ma mowy, nie wejdę do polityki – odpowiada jednak Krzywonos. "


Oby nie, więcej folkloru na wiejskiej nam nie potrzeba...a znając społeczeństwo karmione medialną papką, bohaterska Henryka od razu zdobyłaby mandat...


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 01:22
*Primo:

  goral1982 napisał:  
Zadne kuriozum . Ty jako sympatyk PiS-u masz prawo wierzyc , ze znalazl sie nagle zbawca Szczecina i przy okazji pociagnie liste wyborcza. Ja nie wierze w to , ze nagle PiS jest w stanie zdobyc wiekszosc w Szczecinie . A bez Rady Miasta Prezydent bedzie wegetowal 4 lata , kluczowe decyzje sa w rekach radnych . Zreszta watpie zeby kandydat PiS wygral wybory prezydenckie , ale to drugorzedna sprawa .



Prezydent Miasta ma swoje kompetencje, a Rada Miasta swoje. Już abstrahując od argumentu jakim się posługujesz, że Prezydent z PiS i Rada zdominowana przez PO nie będą się w stanie dogadać, powiedz mi w takim razie, czy jest to powód, aby oddawać władzę ponownie w ręce Platformy. Przecież ostatnie 4 lata ich rządów w naszym mieście to jest syf i żenua. Można ten wpływ ograniczyć, a Zaremba jest jedynym sensownym kontrkandydatem. W naprawdę niezwykłych czasach żyjemy, gdy głosuje się przeciw sobie, byle tylko był święty spokój i zgoda. A przecież jeśli hipotetycznie kształt naszego miejskiego samorządu będzie wyglądał w następujący sposób: Prezydent Zaremba i Rada z PO, to interes miasta i jego mieszkańców (wobec, których władza - także ta samorządowa - ma obowiązek pełnić służbę) wymaga po prostu współdziałania na korzyść interesu wspólnego. W końcu to kandydat PO w wyborach prezydenckich powtarzał jak mantrę - "zgoda buduje" ;). Członkowie jego partii - także tacy, którzy niebawem będą mieli szanse wejść w skład Rady Miasta na pewno go posłuchają hihi.


  goral1982 napisał:  
Nie jest to argument z dupy wziety tylko realna ocena sytuacji. Jezeli wierzysz w to , ze PO z PiS-em sa w stanie w Szczecinie wspolpracowac masz takie prawo . Dla mnie sytuacja jest jasna. Taka wspolpraca jest niemozliwa zarowno z jednej jak i z drugiej strony.



Tak jak pisałem wyżej - interes miasta wymaga współdziałania. Jest współpraca - jest szansa na lepszy lobbing na rzecz zwiększenia środków na inwestycje istotne dla miasta etc. Z resztą w samorządach sytuacja wygląda trochę inaczej - przecież jeszcze wcale w nieodległych czasach, kilka lat temu, właśnie w RM funkcjonowała koalicja POPiS. Czy wierzę, że po wyborach takowa powstanie? Przede wszystkim wierzę, że na jesieni to PiS będzie świętował zwycięstwo, a sukces może mieć wiele imion ;).


*Secundo:

  śmielaq89 napisał:  
Jak będą porządni gospodarze to będą poważne interesy. Inne miasta w Polsce nigdy stoczni nie miały a całkiem sobie nieźle radzą. To że od lat Szczecin oparty był na stoczni nie znaczy, że musi tak być cały czas. I że jeżeli stocznia padnie to już będzie jedna wielka pustynia. Byłem niedawno na Śląsku, akurat w miejscach gdzie popadało dużo kopalń. Rzeczywiście na początku było tam ciężko o cokolwiek ale po kilku latach miasta jakoś potrafiły przekwalifikować swoje lokalne gospodarki i dostosować się do nowych warunków. A byli górnicy wziąć sprawy w swoje ręce. W przeciwieństwie do części stoczniowców, którzy po dostaniu chorych odpraw (czemu w innych sektorach takich nie ma?) jeszcze narzekają. Kto chciał to sobie poradził i poradzi mądrze wykorzystując otrzymane pieniądze. A po reszcie widać, że za bardzo przyzwyczaili się do tego że "państwo da". Poza tym czy tak trudno zrozumieć że stocznia przestała się opłacać ? To już nie te czasy..



Hehe, ale żeś eksperckim dowcipem zarzucił Błazen . Stocznie nieopłacalne? Nie te czasy? Stary przeczytaj czasami to co piszesz, zanim klikniesz wyślij. Błazenada po prostu. Drogą morską nadal transportuje się bardzo wiele towarów. Transport morski jest podstawą rozwoju gospodarczego całej Europy. Ponad 90 procent całej wymiany towarowej na ziemi odbywa się drogą morską. Europejski dobrobyt w dużym stopniu opiera się na usługach oferowanych przez transport morski. Przykładem efektywności transportu morskiego jest to, że w cenie sprzedawanego w sklepie telewizora udział kosztów transportu to tylko dwa procent”, mówi Dyrektor Unijnego Związku Armatorów ECSA Alfons Guinier. za: Inline - Morze Bałtyckie daje prace i odpoczynek. Przy Twoim toku rozumowania mogłeś nie zrozumieć, a więc już tłumacze - skoro 90% wymiany towarowej na ziemi odbywa się drogą morską są potrzebne statki, a statki buduje stocznia, co nie? Szczecinowi odcięto niesprawiedliwie jedno płuco i nie dziw się, że Stoczniowcy narzekają. Upada wielki zakład, który jeszcze w nie tak odległych czasach wyznaczał top produkcji statków w Europie. Można do tego wrócić, nawet jeśli różne Śmielaq'i uznają to za nieopłacalne idiota.


  śmielaq89 napisał:  
Jakie przywileje władzy ? Władzę to on teraz może mieć.. Zwykły szeregowy senator który wystąpił z partii. Migracji jakich wiele w całej kadencji parlamentu. A co pan Zaremba robił wcześniej ? Robi się z kogoś bohatera tylko dlatego ze olał PO i zapałał miłością do PiSu. A że się skupia na Pomorzu Zachodnim. To zasrany obowiązek parlamentarzystów z tego regionu. Zresztą.. w gadaniu to każdy z nich jest dobry.



No tak - gość, który był jednym z założycieli Platformy, architektem sukcesów wyborczych PO w regionie, był wg Ciebie w okresie działalności w tej partii tylko zwykłym senatorem. Ale zastanów się: mógł przecież zostać, dostać dobre miejsce na liście wyborczej w następnych wyborach, gwarantujące obecność w Parlamencie, ale świadomie zaryzykował, bo zobaczył czym pachną rządy Platformy dla Szczecina. Że lobbing na rzecz swojego okręgu - w tym przypadku Pomorza Zachodniego - to obowiązek wiadomo od dawna. Tylko poczytaj sobie w tym wczorajszym wywiadzie Zaremby dla GW o tym jak PO lobbuje na rzecz Szczecina lol, a jak wyglądał lobbing za czasów rządów PiS ;).


  śmielaq89 napisał:  
Już się wyżaliłeś ? Ulżyło ? Będziesz dzięki temu spokojniej spał ? Mnie dziwi, że ktoś z kibiców Pogoni może mieć tak mało argumentów i w kółko powtarzać to samo. Nasłuchałem się od takich jak Ty, którzy nie dostrzegają że ktoś może myśleć inaczej, na pewno jestem komunistą (standardowe ;P), stałem tam gdzie ZOMO, pomagałem w stanie wojennym. No i oczywiście przy Okrągłym Stole siedziałem po tej niewłaściwej stronie. Kilka miesięcy potem się urodziłem :] Na prawdę tak trudno się wysilić w końcu wymyślić coś nowego ? Znasz w ogóle jakieś radnego SLD ze Szczecina ? Śledzisz ich działania ? Czasem zdziwiłbyś, że są większymi lokalnymi patriotami niż Twoi idole z Zarembą na czele, którzy swoje istnienie opierają na ciągłym docinaniu Peło.



Nie muszę się wyżalać różnym śmielaq'om, na prawdę nie mam takiej potrzeby ;). Dzięki, że pytasz o sen - ostatnimi czasy mam mało czasu niego, ze względu na to, że realizuje swoje projekty, ale śpię zawsze dobrze ;). Oczywiście uprzedzając kolejne pytanie - tak nie śpię, bo boję się, że w koszmarach dopadnie mnie jakiś śmielaq latający pod rękę z Napieralskim, goniącym mnie i wymachującym sierpem i młotem. Sprzętom typu sierp i młot mówimy stanowcze nie! hihi Co do meritum koleżko, to dziwna sprawa z tym zarzucaniem mi braku argumentów, bo to jak na razie Ty ich nie używasz (vide powyższy wpis). Od komunistów przecież Cię nie nazwałem, nie powiedziałem też, że stoisz tam gdzie ZOMO, że pomagałeś w stanie wojennym. Ale widzę, że mój wpis Cię zabolał. Mnie po prostu zwyczajnie uczyli, że na komunę czy postkomunę się nie głosuje. A SLD jest spadkobiercą (formalnym i ideologicznym) PZPR'u. Cóż z tego, że odmłodzonym, ale nadal z tymi samymi czerwonymi gaciami. Ludzie, którzy uważają, że Jaruzel to polski patriota, stan wojenny to próba obrony kraju i popierają pedałów nigdy nie mogą liczyć na moje poparcie. I nie pisz proszę, że jest inaczej, wszakże wszystko to udowadniają słowa Napieralskiego, który jest liderem i idolem nowej postkomuny w Polsce.
Powiem Ci, że znam jednego SLD'owca - Arłukowicz się nazywa - i przy całej mojej sympatii do niego jako do lekarza, człowieka i po prostu uczciwego gościa, nigdy w życiu nie oddałbym na niego głosu, bo mimo że to człowiek idei, to promuje złą markę, która nie dość, że wyrządziła dużo krzywdy w Polsce w PRL'u, to jeszcze była formacją umoczoną w niewyobrażalną ilość afer III RP. A ludzi miernych, jest w SLD zdecydowanie tysiąc razy więcej, aniżeli Arłukowiczów Tak więc dalej swoje: BETTER DEAD THAN RED!!!
PS> Kto jak kto swoje istnienie opiera na ciągłym docinaniu PO to na pewno nie PiS.. Zdecydowanie jest odwrotnie. PiS jest najbardziej konstruktywną i merytoryczną opozycją w III RP, a PO trzy lata po objęciu władzy zajmuje się jedynie rozliczaniem poprzedników (co jej się nie udaje lol ) i krytyką opozycji. Niech PO wreszcie zacznie rządzić!

*Tertio:


  Hasor napisał:  

Tak jak któryś kolega wyżej pisał, niemożliwe będzie sprawne funkcjonowanie prezydenta bez wsparcia Rady, a w tym przypadku ciągłe konflikty ( PO nie zapomni Zarembie jego wcześniejszych działań) są niemalże pewne..


A ja dalej pytam, co to ma do rzeczy? Jest podział kompetencji - jedne decyzje podejmuje Rada inne Prezydent, inne są realizowane przez Prezydenta etc. Jeśli wygra Senator Zaremba, a Radę wypełni PO (w przypadku wygranej kandydata PiS nie jest pewne, bo jak już mówiłem dobry kandydat jest w stanie pociągnąć za sobą cały komitet wyborczy) i owa Rada będzie utrudniać prace Prezydentowi w myśl staropolskiej ludowej zasady "na złość babci sobie uszy odmrożę", to bedzie świadczyć o wielkiej niedojarzałości PO w samorządzie naszego miasta. Praca, praca i jeszcze raz ciężka praca, wspólnie realizowana przez wszystkie organy władzy samorządowej Szczecina to jest recepta na sukces naszego miasta. A nie powodowanie sporów. Dobrej woli ze strony Senatora Zaremby jako Prezydenta nie zabraknie. A to, że konkurencja może grać nie fair, to już inna sprawa. Ale na pewno nie jest to argument przeciwko wyborze Krzysztofa na najwyższy urząd w mieście. ;)



  Hasor napisał:  
Żyjemy w warunkach gospodarki rynkowej, na dodatek w erze, której gospodarka i przemysł nastawione są na specjalizację i innowacyjność. Wpompowanie naszych pieniędzy w stocznie przypominało będzie trzymanie chorego na respiratorze. Bo nie wygramy już rywalizacji ze stoczniami z dalekiego wschodu. Park technologiczny stoczni jest przestarzały, jak również struktura wielkiego rozbudowanego molocha zatrudniającego tysiące ludzi w tych czasach już się nie sprawdzi. Problemem jest to, że stocznię trzeba było ratować w latach 90, wyspecjalizować ją, zrestrukturyzować i unowocześnić, niestety kolejne rządy nie widziały takiej potrzeby. W tej chwili pozostało sprzedać majątek stoczni wielu małym, ale sensownym inwestorom, którzy przecież nie zerwali by z przemysłem morskim - bo co innego robić na terenach i maszynach byłej stoczni? Troszkę więcej wiary w mniejszą prywatną inicjatywę ;) Zagłębie Ruhry, Manchester, Liverpool i brytyjskie kopalnie to dobre przykłady dla Szczecina, gdzie po upadku starych gałęzi przemysłu udało się ( fakt że z czasem i bez bólu się nie obeszło) wyjść na prostą. Oczywiście jest też druga strona medalu i przypadek Detroit, gdzie po upadku przem. motoryzacyjnego miasto podupada. Niestety wszystko zależy od działań władz miasta i to nas powinno najbardziej martwić...



Dokładnie - wszystko zależy od władz miasta (no i oczywiście kraju), więc odsuńmy od władzy tych nieudaczników z PO, zacznijmy już na jesieni tego roku w wyborach samorządowych! :) Inaczej rzeczywiście może nas czekać los Detroit, bo Szczecin już teraz się wyludnia, ciągle dostając po głowie od obecnej władzy.


  Hasor napisał:  
Natomiast dziwi mnie, że kogoś z kibiców Pogoni może dziwić to, że inni kibice Pogoni mogą mieć odmienne poglądy, i najwyraźniej uważa ich za gorszych kibiców. Kolego z tego co mi się wydaje, to nie ważne jest jakie mamy poglądy, czy się uczymy, pracujemy w banku, na budowie, czy w sklepie, czy mamy mercedesa czy malucha, 18 czy 50 lat, ważne że jednak czasem w ten poranek spotka się grupa na dworcu głównym by pojechać na drugi koniec kraju, dlatego że są kibicami Pogoni. Nawet jak popierają SLD ( i nie sądzę że popieranie tej partii równa się od razu przyzwoleniem na działania generała mordercy czy pedalskich parad), robisz coś czego nienawidzą socjolodzy - generalizujesz.



Nie dziwi mnie to że ktoś ma inne poglądy - istota demokracji to to, że możemy się różnić. Dziwi mnie natomiast to, że ktoś z kibiców jest w stanie popierać lewactwo. Lewactwo, którego jedynym pomysłem na rządzenie jest: świeckość państwa, prawa pedałów i GRUBA KRESKA nad debatą o zbrodniarzu Jaruzelskim, który dla lewicy jest autorytetem i jednym z ojców chrzestnych. I nie wiem czemu uważasz, że pisanie o ideologii eseldowa jest generalizowaniem. Ktoś kto popiera lewicę, popiera ich program i ich czyny na co dzień. Dla przykładu ja wybieram 13 grudnia coroczną pikietę pod willą zbrodniarza Jaruzelskiego, a lewica wybiera w tym samym czasie zanoszenie mu kwiatów. Ja mówię chłopak+dziewczyna=normalna rodzina, a lewica forsuje swoje pomysły na legalizację małżeństw pedałów. I tak można wymieniać bez końca. Ktoś kto oddaje głos na partię realizującą takie postulaty, daje mandat społeczny na ich realizowanie. Na boga, to nie jest żadne generalizowanie, no do cholery...!


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 08:15

  Jeran napisał:  

  Radziu napisał:  
Jeran, moim zdaniem na reaktywacje stoczni już chyba nie ma szans. Trzeba było ją ratować kiedy jeszcze istniała. Mnie to by się marzył taki park logistyczny w miejscu stoczni wraz z terminalem przeładunkowym. Stocznię trzeba rozebrać, sprzedać ten cały złom i zrobić "ultra" "mega" "specjalna""cool""trendi" strefę ekonomiczną i sprzedawać ziemie za pół darmo, żeby ktoś sie tym zainteresował i cokolwiek tam zrobił przynoszącego miejsca pracy.



Pomyśl zanim nazwiesz coś złomem.

PS> "Arcybiskup Dzięga apelował, by „od Brukseli do Warszawy” zastanowić się, czy nie utrzymać miejsc pracy w stoczni. – Jeszcze za późno nie jest – mówił." za "Rzeczpospolitą"; Po dźwięku stoczniowych syren metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga, który odmówił modlitwę Anioł Pański, powiedział, że "dopóki słychać syreny tej stoczni, dopóty ta stocznia żyje". za 24kurier.pl



Jeran, a byłeś ostatnio na stoczni? Moim zdaniem to jest kupa sprzętu mocno "nadruszona" czasem, a obecnie stocznia wygląda jak kupa złomu, która jest chroniona, żeby nikt tego wszystkiego właśnie na jakiś złom nie wywiózł.

Dodatkowo największym gospodarczym socjalistą na tym forum jesteś tutaj Ty, a nie śmielaq. Ja wiem, że stocznia była bardzo ważna dla Szczecina, ale zamiast w pewnym czasie ja restrukturyzować to postanowiono nie robić nic. Ty za to dokładałbyś pieniądze na to, aby ona istniała za wszelką cenę. Tak nie wygląda wolny rynek. Stocznia narobiła sobie długów i musiała za nie zapłacić. Inną sprawa jest nieudolny polski rząd, który mógł coś zrobić, tak jak Niemcy, inną sprawą jest nie zrobienie niczego w celu sprzedaży tych terenów i ich obecnej restrukturyzacji. Zgoda PO rozpierdoliło stocznie dobrze, ale nie zrobiło nic więcej aby na jej miejscu coś powstało. To jest największy problem Szczecina.

Stocznia upadała bo była nierentowna, a jak firma jest nierentowna to powinna upaść i tyle. Nie może być tak, ze firmy muszą być dotowane z kasy państwa (naszej kasy). Tak było za komuny, ale może Tobie taki komunizm pasuje.

Poza tym proszę Cie nie wypowiadaj się w sprawie transportu takimi frazesami i regułkami rodem z wikipedii, tylko idź na jakieś studia transportowe to się w kwestii transportu i gospodarki transportowej udzielisz. Twoim zdaniem jeżeli tonaż towarów transportowanych drogą morską jest ogromny, to i zapotrzebowanie na statki jest ogromne? Nie ta specyfika rynku kolego. Masz tutaj taki krótki artykulik:sytuacja na rynku
Sytuacja całego rynku jest chujowa i tyle. Ani Ty, ani Ja, anie PO, ani nawet sam Jurek Owsiak tego nie zmieni, a jeżeli "Juro" tego nie zmieni to niby kto ma to zrobić? Przecież to cudotwórca :)

Tak na koniec podsumowując, to każdy ma prawo do posiadania na forum własnych poglądów, ale ludzi opamiętajcie się i trochę zdrowego rozsądku bo niektórzy wierzą tutaj tylko i wyłącznie w jedną, jedyną prawdę. Płaca Wam za jej głoszenie? Spokojnie Jeran nie uderzam w Ciebie, ani nikogo innego personalnie. Piszę tylko jak to wszystko na forum wygląda, ze strony bezstronnego czytelnika. Aaaaaaa i uprzedzam Jeran po raz kolejny Ciebie za wczesu. NIE GŁOSOWAŁEM NA PO.

Ostatnio edytowany przez: Radziu, 7 września 2010, 09:10 [1 raz(y)]


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 09:45
SLD zaproponowalo juz miejsce na liscie wyborczej Krystianowi Legierskiemudupa oraz zygiAlicji Tysiac. Tomasz Kalita, rzecznik prasowy SLD, w rozmowie z "Polską", twierdzi, że w ten sposób partia otwiera się na nowolewicowe środowiska i ze to jest szersza koncepcja odbudowy lewicy. Jestem przekonany ze partia SLD z tego typu radnymi podobnie jak PO ze swoimi 'lodziarzami' nie bedzie zainteresowana problemami mojego srodowiska czyli wiekszosci Polakow.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 7 września 2010, 09:51 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 11:41
Czarny gejozo Legierski i Alicja Trzydziescitysięcy!

Dobra brygada. smielaq na którą z tych osób oddasz swój głos?


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 12:46

  eM napisał:  
Czarny gejozo Legierski i Alicja Trzydziescitysięcy!

Dobra brygada. smielaq na którą z tych osób oddasz swój głos?



Swego czasu ten Legierski miał nawet pomysł, aby kandydować na prezydenta Warszawy Czerwona kartka



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 15:08
O i eM się nawet obudził :] Czekałem kiedy tylko wyskoczysz z argumentami na poziomie Jerana. Nie chce mi się tych wszystkich wypocin komentować bo szkoda czasu. Jakbyście jednak nie byli zaślepieni swoimi ideologiami to doszło by do was że można przyjmować krytycznie program partii na którą oddaj się głos. Tak, wiem wśród wyborców PiSu jest to oczywiście zabronione.. ich program trzeba przyjmować wyłącznie bezkrytycznie. Pedalstwa, lewactwa, parad i innych tym podobnych rzeczy nie akceptuje, wręcz mnie brzydzą. Jaruzelski nie jest moim idolem a komunę też oceniam krytycznie jako kilkadziesiąt straconych lat. Tak trudno to rozumieć ? Po prostu mając do wyboru jedną z trzech obecnie liczących się partii najbliżej mi do nich (choćby na przykład ze względu na antyklerykalizm i walkę o rzeczywistą świeckość - tak, wiem.. Polak niekatolik to pewnie nie-Polak :] i kwestie socjalne - o ile się nie mylę w tej kwestii PiS też się aktywnie wypowiada.. ). Wiem, że ktoś wam wbił (albo i sami sobie wbiliście) do łbów jeden punkt widzenia i nie dostrzegacie nic po za nim. W waszym przypadku nawet jakby złapano Jarka ewidentnie za "rękę" przy czymś złym to byście stwierdzili, że to nie jego ręka :] Nie chce mi się zbytnio dalej dyskutować bo znów dostanę litanię o pedalstwie a ten rodzaj argumentów jakoś średnio mnie interesuje. I za którymś razem to samo staje się nudne.

Muszę Cię zmartwić eM, nikogo z nich bym nie wybrał :] Dużo ciekawszych ludzi można znaleźć w naszym okręgu. Także w waszym PiSie (co się dzieje, "lewak" widzi porządnych w PiSie, nie może być.. :]).


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 15:20

  Cytat:  
Platforma Obywatelska szykuje podatnikom nową obowiązkową składkę - ubezpieczenie od ryzyka niesamodzielności na starość. Przygotowano już założenia do ustawy o podatku pielęgnacyjnym. O nowym obciążeniu informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Nad nowymi podatkami pracują senatorowie PO. Nowe obciążenie, które wyniosłoby 1 proc. wynagrodzenia, ma zapewnić finansowanie pomocy osobom potrzebującym stałej opieki.
Czeka nas "geriatryczne tsunami"?



Jednocześnie parlamentarzyści Platformy zamierzają zmienić system wypłaty tego zasiłku. Teraz otrzymuje go każdy, kto przekroczył 75 rok życia. Po reformie zasiłek objąłby tylko niesprawnych. Poza tym wypłacany byłby w czekach, przeznaczonych wyłącznie na opłacenie usług pielęgnacyjnych.

PO chce wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie opiekuńcze od 2020 roku, kiedy w wiek emerytalny wejdzie pokolenie powojennego wyżu. Eksperci ostrzegają, że jeśli tego nie zrobimy, czeka nas "geriatryczne tsunami".

Według szacunków "Dziennika Gazety Prawnej" dziś w Polsce wymaga stałej opieki ok. 2 milionów obywateli.



Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 07/09/2010 16:04

  śmielaq89 napisał:  
Muszę Cię zmartwić eM, nikogo z nich bym nie wybrał :] .



Hmm...sam już nie wiem...to może Lechu?! Zna się na wszystkim , ostatnio obiecywał że jak Naród będzie go potrzebował to wystartuje w wyborach!

Tutaj jego ostatnia wypowiedz na temat kadry Smudy:

''Na pewno będę chciał kilka razy pojawić się na zgrupowaniach kadry. Zobaczę jak piłkarze trenują, jak to wszystko wygląda. Będę dopingował, zachęcał, a czasami pogrożę. Zajrzę też i na treningi, żeby za dużo piwka nie płynęło. Postaram się zachęcić ich do bardziej wytężonej pracy. A później będę bardzo mocno kibicował wraz z żoną"

" ( ... ) Reprezentacją jestem załamany. Trzeba i to szybko coś z tym zrobić. Piłkarze muszą wziąć się w garść i podbudować, bo przynoszą nam wstyd. Żeby nie było tak na Euro. Wszyscy musimy ich zdopingować i coś zrobić, żeby sytuacja w piłce się poprawiła ( ... ) "

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/38621

Co o tym myślisz? lol


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 06:54

  Cytat:  
Pedalstwa, lewactwa, parad i innych tym podobnych rzeczy nie akceptuje, wręcz mnie brzydzą. Jaruzelski nie jest moim idolem a komunę też oceniam krytycznie jako kilkadziesiąt straconych lat. Tak trudno to rozumieć ?



Rzeczywiscie trudno to zrozumiec...skoro z jednej strony twierdzisz ze brzydzisz sie pedalstwem oraz komuna a z drugiej chcesz glosowac na partie ktora sie obklejla tego typu petkami oraz buduje swoj wizerunek/program pod tych ludzi.


  Cytat:  
Po prostu mając do wyboru jedną z trzech obecnie liczących się partii najbliżej mi do nich (choćby na przykład ze względu na antyklerykalizm i walkę o rzeczywistą świeckość - tak, wiem..



Ale masz priorytety ze ho ho ho. Mnie osobiscie, zresza jak wiekszosc Polakow interesuje cos bardziej przyziemnego czyli zapewnienie pracy, godziwej zaplaty, opieki zdrowotnej itp. Jakos nie slyszalem aby duchowni jakiegokolwiek wyznania w Polsce mieli wplyw na te sprawy ktore Polakow interesuja najbardziej. A skoro to nie przez duchownych mamy bryndze ekonomiczna w kraju to czego sie ich czepiasz? Tym bardziej ze duchowni nikogo i do niczego nie zmuszaja. Uwazasz ze partia walczaca o przywileje pederastow oraz komuchow czyli SLD jest OK a duchowni sa BE...ciezko jest mi to zrozumiec. Zreszta to co prezentuje SLD nie mozna nazwac antyklerykalizmem lecz szowinizmem...chyba wiesz dlaczego? Dales sie im wpuscic w maliny i nic wiecej.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 8 września 2010, 07:23 [1 raz(y)]



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 10:21

  Cytat:  
Rzeczywiscie trudno to zrozumiec...skoro z jednej strony twierdzisz ze brzydzisz sie pedalstwem oraz komuna a z drugiej chcesz glosowac na partie ktora sie obklejla tego typu petkami oraz buduje swoj wizerunek/program pod tych ludzi.



Bo jak się nie chce zrozumieć albo ma się jakieś ograniczenie (tylko te dwa powody przychodzą mi do głowy) to się nie dziwię. Czy Ty w programie PiSu akceptujesz wszystko, w 100 %, bezkrytycznie ? Na pewno. Jesteś świadomy tego co popierają i mi się to nie podoba ale popierają też inne rzeczy które akurat do mnie przemawiają (w większym stopniu niż PiS i PO).


  Cytat:  

Ale masz priorytety ze ho ho ho. Mnie osobiscie, zresza jak wiekszosc Polakow interesuje cos bardziej przyziemnego czyli zapewnienie pracy, godziwej zaplaty, opieki zdrowotnej itp. Jakos nie slyszalem aby duchowni jakiegokolwiek wyznania w Polsce mieli wplyw na te sprawy ktore Polakow interesuja najbardziej. A skoro to nie przez duchownych mamy bryndze ekonomiczna w kraju to czego sie ich czepiasz? Tym bardziej ze duchowni nikogo i do niczego nie zmuszaja. Uwazasz ze partia walczaca o przywileje pederastow oraz komuchow czyli SLD jest OK a duchowni sa BE...ciezko jest mi to zrozumiec. Zreszta to co prezentuje SLD nie mozna nazwac antyklerykalizmem lecz szowinizmem...chyba wiesz dlaczego? Dales sie im wpuscic w maliny i nic wiecej.



To było przykładowe wyliczenie, co między innymi popieram. Tak trudno się domyślić ? Te rzeczy chyba interesują każdego normalnego Polaka, który na co dzień musi radzić sobie z problemami życia codziennego. To że akurat o tym nie wspomniałem nie znaczy że mnie to nie interesuje.
A czy gdzieś tak napisałem ? Czemu Ty musisz wszystko uogólniać i generalizować. Dla Ciebie nie ma niczego po środku ? Nie uważam że wszyscy duchowni są źli. Wkurza mnie tylko zbytnia instytualizacja kościoła (przez samych duchownych) i pazerność na pieniądze. KK czerpie pokaźną część pieniędzy od państwa. Zamiast podnosić VAT lepiej zacząć rozliczać w końcu kościół (oni chyba mają inne cele niż gospodarcze.. ), na pewno znalazło by się trochę pieniędzy :]
W przeciwieństwie do wielu wyznawców Jarka w żadne maliny się nie wpuszczałem (zwłaszcza w ostatniej kampanii). Jak widzisz (wiem, że nie chce tego zauważyć ale to już nie mój problem) umieć być krytyczny, klapek na oczach nie mam i jeśli SLD zacznie przesadzać to na nich nie zagłosuje.
A co PiSu to mimo, że są dla mnie skrajnie po drugiej stronie to szanuję ich za konsekwencję w tym co robią. Czyli za tego czego brakuje PO..

eM - czyli mamy następce Smudy :] Lechu mi wisi, prostak i tyle. Ale niech sobie funkcjonuje.. przynajmniej jest wesoło :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
xartix
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5098 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 10:27
Dla mnie tragedią jest to pokolenie... jeszcze nie tak dawno walczono z komunistami, którzy chcieli zniszczyć kościół, a teraz ... jak czytam posty popierające komunistów to się we mnie gotuje. Po co była Solidarność skoro teraz ktoś tęskni za SLD. Najlepiej zróbmy z Polski drugą Holandię. Zaakceptujmy gejostwo i pederastwo, wyjebmy kościół wtedy będziemy fajni.


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 11:05
Ja w przypadku kościołów mam dylemat moralny. Z jednej strony wkurwia mnie niemiłosiernie ciągłe obrażanie kościołów, wyzywanie ludzi wierzących od ciemnogrodów itp. itd. na co zapanowała ostatnio w tivi i prasie straszna moda. Wkurwia mnie olewanie ideałów przez Polaków i plucie na krzyż jak to się działo w przypadku krzyża. Z drugiej strony uważam, ze kościół ulg ma zbyt wiele i nie powinien być dotowany z państwowych pieniędzy (naszych pieniędzy). To wierni powinni finansować i pomagać w całości, działać we wspólnocie jaka jest kościół katolicki, a nie państwo dając ulgi dla kościoła oraz finansując sfery działania, które powinny być pokrywane z pieniędzy kościelnych.


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 11:44

  xartix napisał:  
Dla mnie tragedią jest to pokolenie... jeszcze nie tak dawno walczono z komunistami, którzy chcieli zniszczyć kościół, a teraz ... jak czytam posty popierające komunistów to się we mnie gotuje. Po co była Solidarność skoro teraz ktoś tęskni za SLD. Najlepiej zróbmy z Polski drugą Holandię. Zaakceptujmy gejostwo i pederastwo, wyjebmy kościół wtedy będziemy fajni.



"wyjebmy kościół"- piękna antylogia :) nie ma to jak w skrajności w skrajność. wychodzi na to że każdy kto jest za PO nie jest Polakiem, a ci którzy nie są za PiS to koniecznie są lewakami, być może gejami i tęsknią za komuna. Jakie to typowe założenie dla pewnej grupy społeczeństwa.

Ja na szczęście jestem apolityczny, nie z racji braku przekonań -tylko braku wiary w klasę polityczną i ich bezideowego sposobu podejścia do życia. Dogmatem i celem jest władza sama w sobie, niestety Bismarck miał dużo racji odnośnie naszej mentalności. Już dawno straciłem wiarę w altruizm i chęć zrobienia cos dobrego tak bezinteresownie rządzącym - i ani Donek ani jarek ani zaden z dzisiejszych polityków nie ma na celu poprawienia życia Polakom. Ten kto twierdzi inaczej jest po prostu naiwny i tyle.

Swoją drogą widze że wśród kibiców Pogoni jest spora rzesza działaczy PiSu, bo nie wierze że tak agitować można bez konkretnego celu, przez juz spory okres czasu.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 12:23
Jakby ktoś nie pamiętał jak na Pogoni kończą czerwoni to przypominam wyjazd do Barlinka ;)

Zgadzam się z Radziem, mam bardzo zbliżony pogląd w kwestii Kościoła aczkolwiek SLD idzie o dwa kroki dalej i nie dajmy tym czerwonym k**** się ogłupić.
"A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści" :D


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 13:53

  anathema napisał:  
Swoją drogą widze że wśród kibiców Pogoni jest spora rzesza działaczy PiSu, bo nie wierze że tak agitować można bez konkretnego celu, przez juz spory okres czasu.



Celem jest wolna , Wielka Polska , bez pedalstwa , kurestwa , lewactwa , kłamliwego rózowego salonu i postubeckich okrągłostołowych zdrajców. Do tego nie trzeba być działaczem PiS-u....

Przynajmniej tak jest w moim przypadku ;)


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 21:08

  Cytat:  
Wkurza mnie tylko zbytnia instytualizacja kościoła (przez samych duchownych) i pazerność na pieniądze. KK czerpie pokaźną część pieniędzy od państwa. Zamiast podnosić VAT lepiej zacząć rozliczać w końcu kościół (oni chyba mają inne cele niż gospodarcze.. ), na pewno znalazło by się trochę pieniędzy :]
W przeciwieństwie do wielu wyznawców Jarka w żadne maliny się nie wpuszczałem (zwłaszcza w ostatniej kampanii). Jak widzisz (wiem, że nie chce tego zauważyć ale to już nie mój problem) umieć być krytyczny, klapek na oczach nie mam i jeśli SLD zacznie przesadzać to na nich nie zagłosuje.



A jednak dales sie wpuscic w maliny. Gdybys byl krytyczny to bys zakwestionowal te SLD-ska 'wybiorczosc' w sprawie tego ich rzekomego antyklerykalizmu. Dlaczego? Ano dlatego ze atakuja wylacznie KK...a z drugiej strony np. afiszuja sie rabinami czy tez popieraja incjatywe budowy meczetu w Warszawie. Taka postawa SLD to nie jest antyklerykalizm lecz szowinizm pokierowany osobista zemsta. Powracajac do pieniedzy... Czy potrafisz wyliczyc ile panstwo traci z powodu KK oraz innych grup wyznaniowych w kraju a ile stracilo z powodu rozkradania majatku narodowego po 1989 roku, afer, walkow itp.? Dlaczego SLD poluje wiec na KK a broni aferzystow (PO tez nie chce ich rozliczac)? Jak sadzisz...co by przynioslo wieksze zyski dla skarbu panstwa...rozliczenie KK czy tez aferzystow? Z niecierpliwoscia czekam na lekture...

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 8 września 2010, 21:33 [2 raz(y)]


Metyl
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6213 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 22:27
a co tak tu cicho na temat dzisiejszego wydarzenia dnia ? :)
Fragmenty z wp.pl (choć wszędzie to samo piszą):

- Posłanka Elżbieta Jakubiak została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości. - Nic o tym nie wiem - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Elżbieta Jakubiak. Informację potwierdził jednak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - Chodzi o postawę pani poseł Jakubiak - mówił. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o słowa, które Elżbieta Jakubiak wypowiedziała w rozmowie z reporterami Wirtualnej Polski: "tylko w czasach komunistycznych nie wolno było dyskutować, dziś ludzie mają poglądy i głośno o nich mówią".
- Jakubiak mówiła, że o swoim zawieszeniu dowiedziała się z mediów. Ubolewała, że z tą informacją nie zadzwonił do niej szef klubu PiS

Wstrętny moralny karakan nie miał odwagi spojrzeć w oczy kobiecie która tyle dla niego zrobiła i powiedzieć, że już mu nie jest potrzebna ?? To tym sie objawaia ta wielka haryzma i odwaga Jarosława ? :)
Tak samo był odważny gdy rydzyk obrażał śp. Marie Kaczyńską, gdzie wtedy był Jarosław ?
Dzięki genialnej musze przyznać kampanii prowadzonej przez mądrych, umiarkowanych polityków jak właśnie Jakubiak, Poncyliusz oszukał jakieś 25% społeczeństwa (25% to jego stały elektorat). Teraz tych ludzi, powiedzmy niby liberalne skrzydełko partii sie pozbywa. PiS pokazał swoje prawdziwe oblicze czyli twarz Antoniego Macierewicza, Ziobry, Błaszczaka. Myślałem że wielki wódz po przegranych wyborach zacznie tych ludzi faworyzować, ale jednak niby-liberalny nurt w partii przetrwa i będzie miał mniej do powiedzenia (do czasu kolejnych wyborów rzecz jasna). Tym czasem dzisiaj pan prezesik sprawił, że PiS ostatecznie pozbawione tej bardziej ludzkiej twarzy to już stare, dobre PC z lat 90-tych skazane na wegetacje w opozycji. Ciekawy jestem tylko czy Jaro dokonał świadomego wyboru, czy po prostu zwariował.


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 23:03
Wiadomosc Dnia!!! Donald Tusk odwiedził Indie! Widoczny na zdjeciu premier...zarowno jego ubior, u boku malzonka z przeciwslonecznymi okularami w reku na tle slynnej budowli Taj Mahal w miescie Agra dobitnie swiadcza o charakterze wizyty tego dostojnika. Ciekawe ile to wszystko koszowalo polskiego podatnika?

Obrazek jpg wstawiony na forum


Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7218 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2010 23:07
Mniej niż awantura o krzyż :)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005