Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 15:18

  WNB napisał:  

  Janek80 napisał:  

  WNB napisał:  
Oni sami się tak nazwali. Być może to są Ukraińcy zamieszkujący Krym a nie uznający obecnych władz w Kijowie? Putin stwierdził, że to nie jest wojsko rosyjskie...

Czy ty jesteś ociężały umysłowo czy przywieziono ciebie w teczce z Moskwy ???

Ty pewnie jesteś omnibusem i wiesz co to są za ludzie nie oznakowani narodowo? Jak dla mnie to nie jest jasne ;)



Tak wiem.Wszyscy wiedzą.Ale nie ty.Wszyscy też wiedzą,że ruskie kłamią i wykorzystują słabość zachodu,który mydli sobie oczy takimi wypocinami jak twoje.Bez odbioru ruska matrioszko.[/cytat]

Jak dla ciebie nie ma różnicy czy to jest przebrane za cywili wojsko rosyjskie, prorosyjscy Ukraińcy mieszkający na Krymie, czy Rosjanie, bo to dla ciebie i tak te wredne ruskie, to nie mamy co rozmawiać.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 16:20
Towarzyszka Janina ma rację! To nie są żadne wredne ruskie, to poprostu bezczelne amerykany kupiły mundury w castoramie,dla niepoznaki przyjechali autami marki Kamaz i Ural , a także wojskowymi hummerami na ruskich blachach i sieją dywersje, skłócając ze sobą dwa bratnie narody!


  mefisto1969 napisał:  
Panowie czytając od jakiegoś czasu posty tutaj czuje się tylko trochę zażenowany
Sorki ale chyba nie tylko ja :(
Każda z frakcji ma duuużo za kołnierzem .........



Ja czuję sie zażenowany jak czytam twojego posta. Coś w stylu "jestem za nawet przeciw" ale nie napiszę bo mi się nie chce. Skoro nie masz nic do powiedzenia w temacie to po prostu nie pisz/nie czytaj i problem z głowy.

Ostatnio edytowany przez: eM, 5 marca 2014, 16:27 [1 raz(y)]


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 17:09

  eM napisał:  
Towarzyszka Janina ma rację! To nie są żadne wredne ruskie, to poprostu bezczelne amerykany kupiły mundury w castoramie,dla niepoznaki przyjechali autami marki Kamaz i Ural , a także wojskowymi hummerami na ruskich blachach i sieją dywersje, skłócając ze sobą dwa bratnie narody!


  mefisto1969 napisał:  
Panowie czytając od jakiegoś czasu posty tutaj czuje się tylko trochę zażenowany
Sorki ale chyba nie tylko ja :(
Każda z frakcji ma duuużo za kołnierzem .........



Ja czuję sie zażenowany jak czytam twojego posta. Coś w stylu "jestem za nawet przeciw" ale nie napiszę bo mi się nie chce. Skoro nie masz nic do powiedzenia w temacie to po prostu nie pisz/nie czytaj i problem z głowy.



Ogólnie ta cała sytuacja na Ukrainie jest żenująca, no i wyzywający eM - mistrz żenady ;)


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 17:28
Janina my tu gadu gadu a Władimir Ilicz Putin cie wzywa! Ruszaj więc do swojej azjatyckiej dziczy i wstąp do Samoobrony Krymu!


  Cytat:  
Na jednym z popularnych rosyjskich serwisów społecznościowych pojawiło się ogłoszenie zachęcające „turystów” - mężczyzn w wieku 18-45 do wyjazdu na Krym oraz inne rejony Ukrainy. Ich zadaniem ma być udzielenie wsparcia prorosyjskim demonstracjom.



PS. Przy okazji sprawdz filmik w linku,myślę że po części jest to rozwiązanie nurtującej cię zagadki, kim są panowie w mundurach. Patrząc na jego rysy twarzy, to typowy amełykanin, bankowo from Texas Illinois:

http://vod.gazetapolska.pl/node/6441

Ostatnio edytowany przez: eM, 5 marca 2014, 17:44 [5 raz(y)]


mefisto1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4980 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 20:46
"Ja czuję sie zażenowany jak czytam twojego posta. Coś w stylu "jestem za nawet przeciw" ale nie napiszę bo mi się nie chce. Skoro nie masz nic do powiedzenia w temacie to po prostu nie pisz/nie czytaj i problem z głowy"
eM jak nie zrozumiałeś to się nie bulwersuj Niektórzy chcą uspokoić kultularnie tą dyskusje bo się za chwile pozabijacie Pozdrawiam bez odbioru


Tam wezwali mnie bym do nich dołączył, dołączył do tańca umarłych.
W krąg ognia podążyłem za nimi, do samego środka......Kiedy czujesz, że nadchodzi twój czas, bądź gotów.
Pożegnaj się ze wszystkimi, łyknij gorzałki i zmów modlitwę.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 22:29
Całe szczęście że uspokoiłeś sytuacje,bo naprawdę było gorąco! Mam nadzieję że dostaniesz za to pokojową nagrodę nobla.Z jednym jednak muszę się zgodzić.Czytanie twoich postów w temacie piłkarskim czy kibicowskim to istna katorga i rzeczywiście czasem trudno cokolwiek z tego zrozumieć. Z odbiorem.


zs1945
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4057 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/03/2014 23:00

  Janek80 napisał:  
Oni sami się tak nazwali. Być może to są Ukraińcy zamieszkujący Krym a nie uznający obecnych władz w Kijowie? Putin stwierdził, że to nie jest wojsko rosyjskie...



O żesz w chuj. Ciekawe skąd Ukraińcy zamieszkujący Krym wzięli okręty do blokady portów na Krymie, ciężkie wojskowe ciężarówki i transportery opancerzone. Wiesz co, wydaje mi się że we Wrześniu 1939 roku to nie sowieci nas najechali. To po prostu polski lud robotniczy nagle się wkurwił, zmontował 50 dywizji i wbił nóż w plecy. A potem wymordował jeńców w Katyniu. Przecież to nie mogli być Rosjanie.

Analogia matole.

Rozumiem mieć swoje zdanie. Rozumiem bronić go i przedstawiać kontr argumenty. Nie rozumiem natomiast pierdolenia farmazonów i mówienia że coś jest białe, jak ewidentnie widać że jest czarne.

Podam jeszcze dwa argumenty przemawiające za tym, że tam są Rosjanie. Bo ciekawi mnie jakim farmazonem je obalisz:

- wywiad z jednym z tych żołnierzy, który otwarcie twierdzi że są Rosjanami i przyjechali na okupację
- odbijające się na samochodach ciężarowych litery z pościąganych tablic rejestracyjnych: RU

Dawaj Janek, napierdalaj ;)


Fanatycznie
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 00:40

  nieugięty napisał:  

  Janek80 napisał:  
Oni sami się tak nazwali. Być może to są Ukraińcy zamieszkujący Krym a nie uznający obecnych władz w Kijowie? Putin stwierdził, że to nie jest wojsko rosyjskie...



O żesz w chuj. Ciekawe skąd Ukraińcy zamieszkujący Krym wzięli okręty do blokady portów na Krymie, ciężkie wojskowe ciężarówki i transportery opancerzone. Wiesz co, wydaje mi się że we Wrześniu 1939 roku to nie sowieci nas najechali. To po prostu polski lud robotniczy nagle się wkurwił, zmontował 50 dywizji i wbił nóż w plecy. A potem wymordował jeńców w Katyniu. Przecież to nie mogli być Rosjanie.

Analogia matole.

Rozumiem mieć swoje zdanie. Rozumiem bronić go i przedstawiać kontr argumenty. Nie rozumiem natomiast pierdolenia farmazonów i mówienia że coś jest białe, jak ewidentnie widać że jest czarne.

Podam jeszcze dwa argumenty przemawiające za tym, że tam są Rosjanie. Bo ciekawi mnie jakim farmazonem je obalisz:

- wywiad z jednym z tych żołnierzy, który otwarcie twierdzi że są Rosjanami i przyjechali na okupację
- odbijające się na samochodach ciężarowych litery z pościąganych tablic rejestracyjnych: RU

Dawaj Janek, napierdalaj ;)



Apeluję o kulturę rozmowy bez wyzwisk ;)
Wychodzi brak znajomości prawa u kolegów. Ten człowiek nie jest żołnierzem jeżeli nie ma oflagowania. Może i być Rosjaninem :) Wiadomo, że siły samoobrony na Krymie są prorosyjskie. Może sprzęt wojskowy kupili na demobilu? Od wojskowej agencji mienia w Polsce też można kupić ciężarówki wojskowe itp.


Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5686 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 14:08

  Janek80 napisał:  

  nieugięty napisał:  

  Janek80 napisał:  
Oni sami się tak nazwali. Być może to są Ukraińcy zamieszkujący Krym a nie uznający obecnych władz w Kijowie? Putin stwierdził, że to nie jest wojsko rosyjskie...



O żesz w chuj. Ciekawe skąd Ukraińcy zamieszkujący Krym wzięli okręty do blokady portów na Krymie, ciężkie wojskowe ciężarówki i transportery opancerzone. Wiesz co, wydaje mi się że we Wrześniu 1939 roku to nie sowieci nas najechali. To po prostu polski lud robotniczy nagle się wkurwił, zmontował 50 dywizji i wbił nóż w plecy. A potem wymordował jeńców w Katyniu. Przecież to nie mogli być Rosjanie.

Analogia matole.

Rozumiem mieć swoje zdanie. Rozumiem bronić go i przedstawiać kontr argumenty. Nie rozumiem natomiast pierdolenia farmazonów i mówienia że coś jest białe, jak ewidentnie widać że jest czarne.

Podam jeszcze dwa argumenty przemawiające za tym, że tam są Rosjanie. Bo ciekawi mnie jakim farmazonem je obalisz:

- wywiad z jednym z tych żołnierzy, który otwarcie twierdzi że są Rosjanami i przyjechali na okupację
- odbijające się na samochodach ciężarowych litery z pościąganych tablic rejestracyjnych: RU

Dawaj Janek, napierdalaj ;)



Apeluję o kulturę rozmowy bez wyzwisk ;)
Wychodzi brak znajomości prawa u kolegów. Ten człowiek nie jest żołnierzem jeżeli nie ma oflagowania. Może i być Rosjaninem :) Wiadomo, że siły samoobrony na Krymie są prorosyjskie. Może sprzęt wojskowy kupili na demobilu? Od wojskowej agencji mienia w Polsce też można kupić ciężarówki wojskowe itp.



Janek naprawdę w to wierzysz? A w to że Hitler chciał tylko bronić radiostacji też? Władze Rosji najpierw wydają dekret o możliwości działania po za krajem a ty wciskasz bajkę o demobilu... Putin doskonale wie że pewne rzeczy oficjalnie nie przejdą dlatego robi je nie oficjalnie druga sprawa ciężko będzie mu to udowodnić. Zagrywki rodem z KGB a Ty go tu bronisz... Brak słów


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
hornetq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6778 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 14:28
Po tekście o oflagowaniu i demobilu jestem przekonany, że Janek jest trollem internetowym :-)


będę pamiętał.
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7009 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 14:37
"Rozmowy" albo próby wytłumaczenia czegoś głównie przez eM Jankowi to coś pięknego lol


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 14:43

  Janek80 napisał:  

Ten człowiek nie jest żołnierzem jeżeli nie ma oflagowania. Może i być Rosjaninem :) Wiadomo, że siły samoobrony na Krymie są prorosyjskie. Może sprzęt wojskowy kupili na demobilu? Od wojskowej agencji mienia w Polsce też można kupić ciężarówki wojskowe itp.



Tak tak samoobrona krymska ogarnęła sobie na demobilu umundurowanie i sprzęt charakterystyczny dla Specnazu, ogarnęli masę urali i kamazów, no i oczywiście to nie flota czarnomorska a kutry lokalnych prorosyjskich rybaków blokują ukraińskie jednostki w portach.

Przez 5 minut wpatrywałem się w post Janka szukając jakiejś ironii czy czegoś, jednak najprawdopodobniej pisał to na poważnie, czym ostatecznie udowodnił że jest idiotą. Proponuje ignorować jego wypociny.

Obrazek jpg wstawiony na forum


Swoją drogą Amerykańce pięknie odpłacają się obecnie Ruskim za sytuację w Syrii, zmieniły się tylko role :) a Putin za Syrię podobno nominowany do pokojowej nagrody nobla :D


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 17:27
Ciekawe spojrzenie na sytuacje na Ukrainie i nie tylko można znaleźć tutaj:

Dwagrosze.com


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
abc
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6104 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 18:33
A ja polecam stronę wolnemedia.net . Obserwuję ją od kilku miesięcy i muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony innym punktem patrzenia na pewne sprawy m.in. temu co się dzieje na Ukrainie.


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 18:39

  Olaf napisał:  
Ciekawe spojrzenie na sytuacje na Ukrainie i nie tylko można znaleźć tutaj:

Dwagrosze.com



oho! nie spodziewałem się, że ktoś tu podlinkuje tego wyśmienitego bloga ;]

to ja też coś polecę- tym razem mniej ekonomiczne:

http://foxmulder2.blogspot.com/


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 18:44

  Cytat:  
Redakcja Gazety Polskiej zablokowała mój felieton o banderowcach

Siedem lat temu redaktor naczelny “Gazety Polskiej”, p. Tomasz Sakiewicz zadzwonił do mnie, usilnie prosząc, abym zaczął pisać felietony do jego tygodnika. Zaproponował mi wówczas miejsce na ostatniej stronie, czyli dokładnie tam gdzie swoje teksty zamieszczał Waldemar Łysiak, który w tym czasie zrezygnował z dalszej współpracy z redakcją. Propozycję przyjąłem i od tej pory tydzień w tydzień przesyłałem swoje felietony. Łącznie ponad 320 tekstów. Nigdy nie zawaliłem żadnego terminu, nawet wtedy, gdy byłem w szpitalu czy zagranicą. Zawsze też byłem lojalny wobec redakcji, zwłaszcza wtedy, gdy przeżywała ona swoje zewnętrzne i wewnętrzne problemy.

W ostatni piątek przesłałem też felieton na najnowszego wydania (mam na to potwierdzenie), w którym opisałem powiązania niektórych członków nowego rządu w Kijowie z ruchem banderowskim. Dzisiaj rano otwierając nowy numer “GP” zauważyłem, że cały mój felieton został zdjęty przez redakcję. Zastąpiono go tekstem pt. “Widziałem Majdan”, autorstwa innego duchownego, ks. Wiesława Gryniewicza SAC.

O tej decyzji redakcji nie byłem wcześniej powiadomiony. Nikt do mnie nie napisał, ani nikt nie zadzwonił. Zero wyjaśnień, choć moja umowa z “GP” jest nadal ważna. Obowiązuje ona tak mnie, jak i redakcję.

Jak mówi prawo rzymskie: “ Pacta sunt servanda” (Umów należy dotrzymywać). Kto jak kto, ale tygodnik odwołujący się do wartości prawicowych powinien do tej zasady stosować się . Poza tym, dobre obyczaje nakazują, że jeżeli podejmuje się decyzję o odrzuceniu czyjegoś wysiłku, to trzeba to zainteresowanemu powiedzieć prosto w oczy, bez uciekanie się do różnych trików.

Zdaję sobie sprawę, że redakcji “GP” od dłuższego czasu nie jest po drodze z moją skromną osobą. Niech więc ma odwagę tę sprawę rozwiązać po ludzku i z zachowaniem obowiązującego prawa. Czekam na to. Trzeba też mieć odwagę wyjaśnić to Czytelnikom i Klubom “Gazety Polskiej”, od których w 2008 r. otrzymałem tytuł Człowieka Roku, a wcześniej od redakcji za odwagę pisania prawdy o działaniach SB wobec Kościoła także Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego.

Poniżej link do zablokowanego artykułu [i kopia]

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (27-02-2014)

Banderowcy w nowym rządzie

Tekst zablokowany przez redakcję “Gazety Polskiej”.
Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży.

Ci co chcieli Ukrainę sowiecką zastąpić banderowską mogą mieć satysfakcję, bo wśród nowych ministrów ukraińskich znalazło się kilku czcicieli UPA.
Pierwszy z nich to Arsenij Jaceniuk, premier. Jako prezes Fundacji Open Ukraine realizował on program „Wspólna historia – wspólna przyszłość”, w ramach którego we wschodniej Ukrainie promował UPA. Drugi z nich to Ołeksander Sycz, wicepremier, rodem z Wołynia. Jako historyk zajmuje się badaniami nad życiem Stepana Łenkawskiego, głównego ideologa Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, autora „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty”. W 2011 r. uczestniczył w hucznych obchodach 102. rocznicy urodzin Bandery. Jak pisał Eugeniusz Tuzow-Lubański, nazwał on wówczas region karpacki “banderowską krainą”, a radnych samorządów regionu wzywał do stania się “duchowymi i urzędowymi banderowcami.

Trzeci z nich, to Borys Tarasiuk , wicepremier ds. integracji z UE (w ostatniej chwili ponoć wycofał się). Przez lata pracował w dyplomacji radzieckiej m.in. w Nowym Yorku. Na takim stanowisku trzeba było być albo agentem KGB, albo osobą przez niego akceptowaną. Później był instruktorem Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Ukrainy.

Z kolei w 2007 r., w 65. rocznicę powstania UPA wezwał prezydenta Wiktora Juszczenkę do uznania tej zbrodniczej organizację za stronę walczącą o niepodległość. Czwarty to Andrij Mochnyk, minister środowiska, aktywny polityk “Swobody”. W 2009 r. wraz Ołehem Tiahnybokiem i Ołeksandrem Syczem zwracał się do prezydenta o nadanie Banderze tytułu bohatera narodowego. Rok później miałem wątpliwą przyjemność poznać go osobiście, gdy jako „sotnik” bojówki zerwał konferencję prasową w Kijowie, poświęconą zagładzie Polaków, Ormian i Żydów. I co ten bojówkarz ma wspólnego z ekologią? Piąty to Ihor Szwajka, minister rolnictwa, poseł „Swobody”.

Osobną sprawą jest wprowadzenie do rządu ludzi z skrajnego Prawego Sektora, naśladującego UPA. Przyznanie nacjonalistom ważnych stanowisk państwowych niczego Ukrainie dobrego nie wróży. Poza tym, będą oni bardziej zajmować się stawianiem kolejnych pomników UPA i SS Galizien niż ratowaniem upadających fabryk.

Na koniec dobra wiadomość z Polski. Przyjęto dymisję złożoną przez wojewodę lubelską Jolantę Szołno-Koguc, która m.in. ocenzurowała napis na pomniku w Lublinie, poświęconym ofiarom ludobójstwa na Kresach. Innych urzędników. którzy boją się prawdy, zachęcam, aby zrobili to samo.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Za: isakowicz.pl (05-03-2014)



Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/03/2014 23:50

  Woro napisał:  

  Janek80 napisał:  

  nieugięty napisał:  

  Janek80 napisał:  
Oni sami się tak nazwali. Być może to są Ukraińcy zamieszkujący Krym a nie uznający obecnych władz w Kijowie? Putin stwierdził, że to nie jest wojsko rosyjskie...



O żesz w chuj. Ciekawe skąd Ukraińcy zamieszkujący Krym wzięli okręty do blokady portów na Krymie, ciężkie wojskowe ciężarówki i transportery opancerzone. Wiesz co, wydaje mi się że we Wrześniu 1939 roku to nie sowieci nas najechali. To po prostu polski lud robotniczy nagle się wkurwił, zmontował 50 dywizji i wbił nóż w plecy. A potem wymordował jeńców w Katyniu. Przecież to nie mogli być Rosjanie.

Analogia matole.

Rozumiem mieć swoje zdanie. Rozumiem bronić go i przedstawiać kontr argumenty. Nie rozumiem natomiast pierdolenia farmazonów i mówienia że coś jest białe, jak ewidentnie widać że jest czarne.

Podam jeszcze dwa argumenty przemawiające za tym, że tam są Rosjanie. Bo ciekawi mnie jakim farmazonem je obalisz:

- wywiad z jednym z tych żołnierzy, który otwarcie twierdzi że są Rosjanami i przyjechali na okupację
- odbijające się na samochodach ciężarowych litery z pościąganych tablic rejestracyjnych: RU

Dawaj Janek, napierdalaj ;)



Apeluję o kulturę rozmowy bez wyzwisk ;)
Wychodzi brak znajomości prawa u kolegów. Ten człowiek nie jest żołnierzem jeżeli nie ma oflagowania. Może i być Rosjaninem :) Wiadomo, że siły samoobrony na Krymie są prorosyjskie. Może sprzęt wojskowy kupili na demobilu? Od wojskowej agencji mienia w Polsce też można kupić ciężarówki wojskowe itp.



Janek naprawdę w to wierzysz? A w to że Hitler chciał tylko bronić radiostacji też? Władze Rosji najpierw wydają dekret o możliwości działania po za krajem a ty wciskasz bajkę o demobilu... Putin doskonale wie że pewne rzeczy oficjalnie nie przejdą dlatego robi je nie oficjalnie druga sprawa ciężko będzie mu to udowodnić. Zagrywki rodem z KGB a Ty go tu bronisz... Brak słów


Nie. Nie wierzę w to, że tak sobie stworzyli sami obrońcy Krymu tak wyposażoną organizację paramilitarną. Zachód zakpił sobie z Rosji oficjalnie interweniując, popierając na majdanie i działając w celu przejęcia przemocą władzy na Ukrainie przez wrogów Rosji.
Odpowiedź Rosji na Krymie jest w podobnym kpiarskim tonie.
Ciekawe jakie będą wyniki wyborów na Krymie. Przyśpieszyli je jakoś za tydzień mają się odbyć i co będzie po nich się działo...


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/03/2014 03:50
Nie to zebym Rosje popieral, ale czym sie rozni aktualna sytuacja na Krymie od tej panujacej nie tak dawno w Kijowie? Moze nie tak krwawe zajscia, ale sposob i efekt proby przejecia wladzy ten sam. Roznica jedyna jest taka, ze swoje lapy wystawila Rosja co sie nie podoba zachodowi, ktory w tym wszystkim jest glosniejszy niz sama Ukraina, na ktora sklada sie mimo wszystko tez poludnie i wschod. Amerykanie jakos nie protestowali jak podobnie na sile nowy ustroj fundowali w Iraku.
Swoja droga zachowanie zachodu wobec Putina nie rozni sie wiele od tego co dziala sie przed II WŚ i podejscie do Hitlera. Czasy sie zmieniaja, politycy tez, ale reakcje na pewne rzeczy juz nie. Oby koniec byl inny.


loker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7276 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 07/03/2014 06:55
Obserwując co się dzieje na Ukrainie, dobrze zapamiętać kto podpisał umowę o bratniej pomocy.

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1066


Po prostu kumam schemat, jak wszyscy liżą się po dupach, to progresu nie ma.
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/03/2014 11:12

  Przema napisał:  
Nie to zebym Rosje popieral, ale czym sie rozni aktualna sytuacja na Krymie od tej panujacej nie tak dawno w Kijowie? Moze nie tak krwawe zajscia, ale sposob i efekt proby przejecia wladzy ten sam. Roznica jedyna jest taka, ze swoje lapy wystawila Rosja co sie nie podoba zachodowi, ktory w tym wszystkim jest glosniejszy niz sama Ukraina, na ktora sklada sie mimo wszystko tez poludnie i wschod. Amerykanie jakos nie protestowali jak podobnie na sile nowy ustroj fundowali w Iraku.
Swoja droga zachowanie zachodu wobec Putina nie rozni sie wiele od tego co dziala sie przed II WŚ i podejscie do Hitlera. Czasy sie zmieniaja, politycy tez, ale reakcje na pewne rzeczy juz nie. Oby koniec byl inny.



Przy podziale Jugosławii w celu przejęcia władzy na części tam terenów po rozpadzie przez Amerykanów rozpad państwa jakoś nie był problemem. A integralność terytorialna Ukrainy mimo dużego zróżnicowania etnicznego stała się dla co niektórych osób jakąś wielką wartością :) Jak dla mnie to wstyd takie dwulicowe standardy stosować w zależności od własnych korzyści.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005