Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Metyl
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6213 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 02:48
a niby czemu miał bym odpowiadać na pytania do Bronka bo nie bardzo rozumiem :) niech sam na nie odpowie, nawet jestem kilku ciekawy.
Naprawde myślałeś że jestem bojownikiem Peło?
Ja ich tylko uważam za dużo mniejsze zło od PiSu i tego nie ukrywam, ale uwierz, daleko mi do nich. A do czerwonych jeszcze dalej.

Polityka to bagno, nawet nie miałem nigdy zamiaru zabierać głosu w tym temacie, ale widząc indoktrynacje PiSowską i powstały po 10 kwietnia niepisany zakaz zabierania głosu przez "resztę sceny" pod groźbą wyzwisk i wylewania pomyj - nie wytrzymałem.


k u b i
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5276 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 10:11

  Metyl napisał:  


Polityka to bagno, nawet nie miałem nigdy zamiaru zabierać głosu w tym temacie, ale widząc indoktrynacje PiSowską i powstały po 10 kwietnia niepisany zakaz zabierania głosu przez "resztę sceny" pod groźbą wyzwisk i wylewania pomyj - nie wytrzymałem.



mówisz o indoktrynacji PiSowskiej? a nie zauważyłeś że cała dyskusja była zbijaniem argumentów dyskutujących?
dyskusja polega na wyrażaniu własnej opinie i popierania jej konkretami a nie obraźliwymi stwierdzeniami. więc w żadnym wypadku nie widzę tu żadnej indoktrynacji PiSowskiej


WIERNI NA ZAWSZE
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 10:23

  Metyl napisał:  
( ... ) Ja ich tylko uważam za dużo mniejsze zło od PiSu i tego nie ukrywam ( ... )



Podaj jakies konkretne zarzuty ( tylko nie tanie slogany usłyszane w Tuskowych mediach ) , bo aż nie chce mi sie wierzyć że Ty tak poważnie? eek?

Tymczasem masz tu ode mnie 242 przykłady dlaczego jednak wolę PiS:

AFERY PO - LISTA


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 10:27

  Cytat:  
19.05.2010 - Dziennik Gazeta Prawna

Z jedynkami do następnej klasy

Ocena niedostateczna nie przeszkodzi w promocji do następnej klasy. Można będzie mieć nawet dwie pały - Ministerstwo Edukacji postanowiło ulżyć trudnej doli licealistów i dlatego zamierza zmienić zasady oceniania. Nauczyciele są w szoku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Projekt rozporządzenia trafił właśnie do konsultacji społecznych i wiele wskazuje, że rozpęta się wielka awantura. Nauczyciele są zszokowani tym pomysłem. Nie mają wątpliwości, że taka zmiana jeszcze bardziej obniży wymagania w szkołach, pogarszając ich poziom. Zagrożone są zwłaszcza przedmioty uważane w Polsce za trudne, a więc matematyka i fizyka.

- Dzieciaki nie będą miały motywacji, aby się ich uczyć - uważa jedna z nauczycielek z warszawskiego liceum.

MEN: Chodzi o równość

Resort oświaty tłumaczy, że możliwość przechodzenia do następnej klasy - nawet po oblaniu egzaminu poprawkowego - istnieje już w szkołach podstawowych i gimnazjach. Teraz chce dać takie same prawa uczniom szkół ponadgimnazjalnych. - Zmiana ta pozwoli na równe traktowanie ucznia w tym zakresie z każdego typu szkół - przekonuje MEN.

Resort dodatkowo chce umożliwić uczniom zdawanie egzaminu poprawkowego z dwu przedmiotów, z których dostali ocenę niedostateczną. Do tej pory można było poprawiać tylko jeden. Drugi w wyjątkowej sytuacji, za zgodą rady pedagogicznej. A teraz w każdym rodzaju szkół wszyscy z automatu mogliby oblać dwa przedmioty, licząc, że jakoś się uda przy drugim podejściu.

"Może w ogóle skasować oceny..."

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty (OSKKO) apeluje, żeby w szkole ponadgimnazjalnej zachować dawny zapis, bardziej motywujący uczniów do pracy.

- Uczniowie powinni wziąć odpowiedzialność za siebie i wiedzieć, że przejście do następnej klasy jest uwarunkowane zaliczeniem każdego przedmiotu. I nie może to być tylko fikcja - mówi Ronald Parzęcki, wicedyrektor warszawskiego Liceum im. Jana III Sobieskiego.

W tej szkole często się zdarza, że uczniowie powtarzają klasę. Na jednych to działa motywująco. A inni odchodzą. - To tylko znak, że nie każdy się nadaje do liceum. Ale nie każdy musi je skończyć - dodaje Parzęcki.

- Może w ogóle skasować oceny i przepuszczać wszystkich jak leci - komentuje pomysł prof. Marcin Król, dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

Jego zdaniem to ewidentnie kolejny krok do umasowienia szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszym krokiem było obniżenie poziomu matury. - Jest tak skonstruowana, by prawie każdy mógł ją zdać - mówi Król.

I przytacza przykład z tegorocznego egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. Padały na nim banalnie proste pytania np. o to, ile trwa kadencja prezydenta. - Kto trafi do liceum, nie ma szans, żeby go nie skończyć. A teraz dodatkowo daje się furtkę dla uczniów, którzy gorzej sobie radzą. Tymczasem elitaryzm jest wpisany w edukację: są gorsi i lepsi. I próba likwidacji tego nie wróży nic dobrego - mówi prof. Król.

"Resort poprawa statystyki"

Jego zdaniem, resortowi chodzi przede wszystkim o statystyki. Im więcej uczniów ma wykształcenie średnie, tym więcej punktów dla polskich szkół, i tym lepiej polska edukacja wypada w statystykach.

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, do liceów chodzi 44 proc. młodzieży, a jeszcze 15 lat temu było to niecałe 30 proc. W zeszłym roku szkolnym do matury w liceach przystąpiło 97,4 proc. Tylko dwa i pół procent jej nie zdało.

Jednak zdaniem prof. Jana Hartmana, pomysł ministerstwa nie jest całkiem zły, ma też swoje dobre strony. Na przykład, że uczniowie nie będą tracić roku z powodu jednego przedmiotu, na którym im się powinęła noga.



Hańba. Debili z nas robią ...
Parafrazując Piłsudskiego - "... im kury szczać prowadzać, nie politykę robić !"


lol
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 10:42

  eM napisał:  

  Metyl napisał:  
( ... ) Ja ich tylko uważam za dużo mniejsze zło od PiSu i tego nie ukrywam ( ... )



Podaj jakies konkretne zarzuty ( tylko nie tanie slogany usłyszane w Tuskowych mediach ) , bo aż nie chce mi sie wierzyć że Ty tak poważnie? eek?

Tymczasem masz tu ode mnie 242 przykłady dlaczego jednak wolę PiS:

AFERY PO - LISTA



siema. a wez mi kol. eM napisz z 10 powodow dla ktorych warto glosowac na PiS - i niech to beda jakies tematy z czasow rzadu Kaczynskiego, nie obietnice, zapowiedzi itd ... PiS jako anty-PO nie wystarczy, smierc ich prezydenta w Smolensku tez. ... i ja tak calkiem na powaznie, bez podtekstow i bez napinania (zeby byla jasnosc)...
pzdr

Ostatnio edytowany przez: - papa gamoniu! -, 19 maja 2010, 10:53 [1 raz(y)]


lol
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 12:45
mccnex , według Twojego życzenia - 10 powodów dla których warto zagłosować na Jarosława Kaczyńskiego:

1.Tragedia smoleńska. Jarek jako prezydent jest gwarantem przeprowadzenia niezależnego śledztwa w tej sprawie , dzięki temu jest szansa na wyjaśnienie choćby części tej katastrofy.

2.Grozba objęcia przez Platformę ,mającą silne związki z wielkim biznesem i ludzmi z byłych służb komunistycznych całkowitej władzy w Polsce. Jarek ma szansę aby zablokować ten proceder.

3.Jarek jest jedyną osobą która może przeciwstawić się ludziom z WSI . Za jego kadencji udało się zlikwidować komunistyczne służby odpowiedzialne m.in. za inwigilację prawicy, nielegalny handel bronią i przestępcze działania w sektorze gospodarki . Teraz jednak ludzi z tamtych kręgów wracają powoli do władzy co niewątpliwie może być szkodliwe dla Polski .

4.Jarek to prawdziwy mąż stanu. Ma charyzmę , jest stanowczy i zdecydowany. Posiada wszystkie cechy który powinien mieć prezydent. Jest odważny i bezkompromisowy , jako jeden z niewielu nazwał „po imieniu” ludobójstwo członków UPA na Kresach Wschodnich ( 2004 r. wypowiedz w Sejmie RP ) .

5.Jarek jest wybitnym politykiem , silnym , doświadczonym , jednym z najważniejszych w naszym kraju , patriotą walczącym o należne Nam miejsce w Europie , potrafiącym skutecznie sprzeciwić się osuwaniu Polski do rosyjskiej strefy wpływów.

6.W obliczu tragedii jaka się wydarzyła , tylko Jarosław Kaczyński jest w stanie poprowadzić Polskę w kierunku wytyczonym przez zmarłego tragicznie swego brata.

7.Walka z korupcją. Silne państwo. Współpraca z sojusznikami – to priorytety Jarka.

8.Komitet honorowy Bronka – Wajda , Wałęsa , Bartoszewski , Jaruzel i ogromna rzesza konfidentów którzy w ramach podziękowania za nowelizacje ustawy o IPN popierają Komorowskiego – wystarczający znak aby oddać głos na Jarka..

9.ITI , Agora , Solorz – dla nich Jarek Kaczyński to wróg numer 1. Jeśli zakłamane media tak go nie lubią , to nie pozostaje mi nic innego jak głosować na prezesa PIS.

10.„Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą, by prawa Polska i prawi Polacy – jak pięknie powiedział przewodniczący «Solidarności» Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza” – napisał Jarosław Kaczyński


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 18:14
Mamy powodz...PO raz kolejny wychodzi brak kpmpetencji Donkow, Bronkow i tej calej reszty pseudo fachowcow!

Jak sie okazuje, projekt PiS-u(2007 rok) autorstwa sp. Grazyny Gesickiej w sprawie budowy wzmocnien przeciw powodziowych zostal kompletnie odrzucony przez PO! Platforma tlumaczyla sie kosztami...zas na boku poslowie szeptali ze to byla cicha zemsta PO na regionach ktore glosowaly na PiS.

Zamieszczam archiwalny wywiad. 08.07.2009 | Wywiady | źródło: Nasza Polska


  Cytat:  
„Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe...”

Kaja Bogomilska: Czy rząd PiS zajmował się przeciwdziałaniu przeciwdziałaniem skutkom powodzi?

Grażyna Gęsicka: Oczywiście. W sierpniu 2007 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego przygotował listę strategicznych inwestycji, które miały być finansowane ze środków unijnych. Umieściliśmy na niej wiele projektów przeciwpowodziowych, w tym projekt dla środkowej Wisły o wartości 200 mln euro. Chroniłby on tereny z obszaru pięciu województw. Przewidywaliśmy obwałowywanie od Koszyc do Płocka, jego umocnienie i naprawę. Była też zaplanowana naprawa zbiornika na Nysie Kłodzkiej, który co prawda jeszcze funkcjonuje, ale dno mu się rozchodzi. Jeśli to się stanie -kilkumetrowa fala wody zaleje Nysę.

K.B.: Co się stało z tymi projektami?

G.G.: Zostały skreślone przez rząd PO. Była to jedna z pierwszych decyzji, którą nowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska podjęła po objęciu stanowiska. Bez wahania odrzuciła wszystkie projekty przeciwpowodziowe dla województwa podkarpackiego w tym budowę istotnego dla zarządzania przeciwpowodziowego zbiornika Kąty-Myscowa na Wisłoce. Nie jestem specjalistką od powodzi. Wiem tylko, że stale wylewa Wisła i Wisłoka. Gdyby te projekty zostały przyjęte, powodzi na pewno nie udałoby się zapobiec, ale skutki katastrofy byłyby o wiele mniej bolesne.

K.B.: Dlaczego te projekty zostały skreślone?

G.G.: To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają i na które nie sposób odpowiedzieć. Może jest to w ogóle kwestia różnicy w podejściu do rządzenia. My uznaliśmy, że skoro mamy od Unii ogromne środki, które w inny sposób nie byłyby osiągalne, to trzeba użyć je na projekty niezbędne dla bezpieczeństwa publicznego, w tym na zabezpieczenie przeciwpowodziowe, zbiorniki retencyjne i tym podobne. Rząd właśnie od tego jest. Musi zabezpieczać potrzeby społeczne. Pani minister Bieńkowska rozumie to chyba inaczej. My, uznając te projekty za strategiczne, chcieliśmy realizować je bez konkursów. Elżbieta Bieńkowska wszystkie pieniądze chciałaby dzielić w trybie konkursu, bo to znakomicie usprawiedliwia urzędnika. A przecież to rząd dysponuje pieniędzmi i odpowiada za bezpieczeństwo ludzi.

K.B.: A może te konkursy były jednak konieczne?

G.G.: Jak pani sobie to wyobraża? Czy przeprowadzić konkurs na to, gdzie postawić zbiornik, a gdzie nie? Byłby to konkurs na to, jakie tereny będą zalane, a jakie nie. To niehumanitarne. Podobnie nierozsądne byłyby konkursy na to, które autostrady budować, które lotniska. To rząd musi określić strategię transportową państwa, a jeżeli władze samorządowe chcą zbudować własne drogi czy lotniska, muszą same znaleźć środki.

K.B.: A może projekty nie były odpowiednio przygotowane?

G.G.: Tego właśnie pretekstu użyła minister Bieńkowska, wykreślając je z listy 1 lutego 2008 r. Przyjmijmy, że nawet tak było. Co w takim wypadku powinien zrobić rząd? Zrezygnować z budowy instalacji przeciwpowodziowych czy opracować dokumentację i zrealizować projekty? Przedstawiciele rządu mówią, że przygotowanie takiego projektu trwa ok. 2 lat. Gdyby więc projekty realizowano, właśnie teraz byłyby gotowe do prac technicznych.

K.B.: Ostatnio jednak przywrócono jakiś projekt dotyczący regulacji Wisłoki.

G.G.: Tak, dotyczący pierwszego etapu tej regulacji, wart 20 mln euro. Skreślono zaś środki na inwestycje chroniące przed powodziami na Podkarpaciu warte ok. 400 mln euro, w tym zbiornik Kąty-Myscowa. Na drugi dzień po tych decyzjach, mój były zastępca Władysław Ortyl (obecnie senator PiS) zwołał konferencję prasową, na której ostrzegał przed skutkami zaniechań inwestycji w przypadku powodzi. I właśnie dzisiaj, niemal dokładnie w rok później, doświadczamy jej na własnej skórze.



eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 19:09
Bronek w momencie zagrożenia , potwierdził iż jest prawdziwym mężem stanu, czuwa nad sytuacją i uspokaja powodzian słowami:


  Cytat:  
"Woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku."

http://www.tvn24.pl/-1,1656877,0,1,woda-ma-to-do-siebie--ze-splywa,wiadomosc.html



eek?


Metyl
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6213 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 19:22
Nie będe adwokatem Bronka, Donka i reszty. Nie są tego warci.
Za to powiem Ci to, co zauważyłem przez lata, nie wczoraj, miesiąc czy rok temu - tam gdzie Kaczyńscy tam zawsze jest konflikt, awantura, haki, podsłuchy, zawłaszczanie, agresja, cynizm i zwykłe chamstwo. To już było, Kaczyńscy mieli szanse i ogromne poprarcie dla budowy nowej, lepszej IV RP. A co zrobili ? Nie tęsknie za tym. I dlatego, mimo konserwatywnych poglądów na Kaczyńskiego nigdy nie zagłosuje. Podobnie jak ja uważa większość Polaków. Dowód ? Poparcie jakim cieszy się ten mierny, co najwyżej przeciętny rząd Tuska. Ludzie to dostrzegają ale wolą tkwić w tej przeciętności niż powracać do tego, czego zaznali za rządów PiSu.

Koniec dyskusji z mojej strony. Każdy ma prawo do własnych poglądów. Moje są takie. Na tym polega wolność i demokracja, o to walczyła Solidarność. I ciekawy jestem czy PiS to uszanuje czy zaraz zmiesza mnie z szambem.

Tymczasem na naszych oczach znowu rozgrywa sie wielka ludzka tragedia. a Ty Gryfisz chociaż sam wierzysz w to co napisałeś, z tą zemstą PO ? A wulkan na Islandii to czyja wina ? Kurde, ja po cichu stawiam na Bartoszewskiego :)


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 19:38

  Metyl napisał:  
( ... ) tam gdzie Kaczyńscy tam zawsze jest konflikt, awantura, haki, podsłuchy, zawłaszczanie, agresja, cynizm i zwykłe chamstwo ( ... )



Prosiłem o konkrety a nie slogany z TVN-u. Cóż , jako odpowiedz na te "zarzuty" pozwolę sobie zacytować Rafała Ziemkiewicza. Warto aby każdy sobie przeczytał całość dokładnie i przemyślał jak to rzeczywiscie jest :


  Cytat:  
"Wszyscy zahipnotyzowani

Subotnik Ziemkiewicza

( … )Wszystkie tuby władzy trąbią bezustannie: Polacy dobrze pamiętają, jak wyglądały rządy Kaczyńskiego! Polacy nie zapomnieli „IV Rzeczpospolitej”! Ale jeśli tak z Polakami pogadać i zapytać: no dobrze, co konkretnie strasznego było w tych rządach, przypomnijcie sobie, jak zagrażały one demokracji i wam osobiście? − to nagle okazuje się, że, faktycznie, „ Polityka” ma rację. Kaczyński najwyraźniej zdołał Polaków zahipnotyzować, bo nawet ci najbardziej salonowi i antykaczyńscy długo się drapią w głowę z coraz bardziej głupią miną, mamrocząc: no, atmosfera nienawiści… podejrzliwości… ten, dzielenia ludzi. No, w ogóle, atmosfera, taka paskudna atmosfera… W końcu udaje im się wykrztusić: ZOMO! Powiedział, że przeciwnicy to ZOMO!

No dobrze, powiedział trochę inaczej, ale niech będzie to ZOMO. I to jedno zdanie stworzyło taką paskudną atmosferę? Niech sobie przypomnę… nazwał przeciwników przynajmniej „bydłem”? „Dewiantami”? Nie, to nie on, to Bartoszewski. Lepiej go dalej nie cytować. Niesiona, Palikota czy Nowaka też nie.

Drapię się w głowę, bo, proszę państwa, uświadamiam sobie, że i ja się do zahipnotyzowanych zaliczam. Były zagrożenia dla demokracji? Skoro pisała o tym cała prasa, i Polska, i światowa, to musiały być, ale jakie były? Myślę − może zamach na niezależność banku centralnego?

Tak, coś pamiętam, był zamach na niezależność banku centralnego, próba wyssania z NBP czterech miliardów złotych na łatanie dziur w budżecie, i Europejski Bank Centralny musiał interweniować… Ale nie, to przecież było za Tuska.

To może… Ziobro! Tak, Ziobro, ten to ma na sumieniu… Tylko co? Laptop, coś sobie przypominam, ale o co właściwie szło z tym laptopem? Że mu spadł i się klapka ułamała? Bo przecież mimo żmudnego śledztwa poza scenariuszem Patrycji Koteckiej niczego zdrożnego tam nie odkryto.

Służby specjalne. Przecież Adam Michnik bał się, że ktoś mu zapuka do drzwi o piątej rano, tyle gwiazd ekranu i celebrytów zwierzało się z lęku, jaki czują na widok obcego samochodu. Ziobro! Tak, Ziobro podobno naciskał… a nie, to jakiś czas temu umorzono. Ale za to chciał… nie, to też umorzono. Ostatnio umorzono zarzuty, jakoby złamał prawo informując o postępach któregoś ze śledztw Jarosława Kaczyńskiego. Cholera, wszystko zostało przez ostatnie dwa lata poumarzane, wszystkie zbrodnie Ziobry i Kaczyńskiego… No, to tylko świadczy o sile hipnotyzera, skoro obezwładnił tyle prokuratur, czego się prokuratorzy nie tknęli, po długim badaniu orzekali cichutko − nie, nic nie było, pic na wodę i fotomontaż. Pozostała do umorzenia jeszcze tylko jedna sprawa, rzekomych nadużyć CBA przy śledztwie w sprawie Leppera. Co prawda sąd już uznał, że dowody były zdobyte legalnie, ale prokuratura wciąż bada, pewnie głupio jej umorzyć, skoro na podstawie zmieniono szefa CBA. No, ale w końcu też umorzy, wiadomo − hipnoza.

CBA? Zaraz, zaraz… Premier zmienił szefa tej służby łamiąc prawo, bez zasięgnięcia opinii prezydenta, choć ustawa mówi to wyraźnie. No, wreszcie coś mamy! Ale nie, to przecież też był Tusk…

Nie jest dobrze, taka luka w pamięci? Może coś z dziedziny „brak szacunku dla litery prawa”? Kaczyński skrytykował wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ten w sprawie ubeckich emerytur… A nie, ten to skrytykował Komorowski. A jak Komorowski krytykował, to krytyki Kaczyńskiego też nie można już dłużej uznawać za atak na podstawy demokracji. Dobrym przykładem lekceważenia prawa byłoby też przejęcie obowiązków prezydenta w sposób zupełnie nie liczący się z ustawą (cóż, nie było jej w Wikipedii), ale i ten przykład na nic, bo i to Komorowski. Niestety, wszystkie przypadki obchodzenia czy łamania prawa, jakie mi przychodzą do głowy, na nic się tu nie przydadzą, bo dotyczą rządów PO. A za Kaczyńskiego to nic nie było? Musiało coś być, skoro wszyscy o tym pisali, autorytety skarżyły się zagranicznym gazetom i nawet urządziły sesję na UW. Tylko nikt nie potrafi dziś powiedzieć, co. Hipnoza.

Hipnoza Kaczyńskiego załatwiła nawet sejmowe komisje śledcze, które procedują trzeci rok i g… guzik, chciałem powiedzieć, wyprocedowały. Ta od Barbary Blida skupiła się na jednoczesnym udowadnianiu trzech oskarżeń. Że „dumna Ślązaczka” nie mogła się zastrzelić ściągając spust kciukiem lewej ręki, więc najwyraźniej kropnęli ją dokonujący aresztowania, że zostawiono ją sam na sam z funkcjonariuszką przyuczoną do robienia zatrzymanym „prania mózgów”, specjalnie, żeby ją namówiła do samobójstwa, i wreszcie, że po samobójczym strzale wszyscy od obecnych na miejscu po ministra Ziobro byli kompletnie zaskoczeni, wręcz spanikowani, i nie wiedzieli co robić. Ryszard Kalisz trzeci rok zapowiada, że już niebawem przedstawi miażdżące i ostateczne oskarżenie, i brzmi to mniej więcej tak, jak zapowiedzi Tuska, że już niebawem rozpocznie wreszcie obiecane reformy. A druga komisja? Zdaje się, że jedynym, co wyprodukowała, były zeznania Leppera, Giertycha i Kaczmarka, którzy powtórzyli to, co mówią, odkąd ich Kaczor kopnął w wiadome miejsce, nie mając na poparcie swych oskarżeń niczego poza swoją zasłużoną reputacją osób godnych zaufania.

Gdzie się nie obejrzeć − amnezja i hipnoza. Miliony Polaków jęczały pod pisowskim jarzmem, trzęsły się ze strachu, obserwując zbrodnie Kaczyzmu-Ziobryzmu, a teraz, gdy „grozi powrót IV RP w jeszcze bardziej radykalnej formie”, nikt sobie nie może niczego konkretnego przypomnieć! Hipnoza jak nic − tylko kto ludzi zahipnotyzował?

I, przede wszystkim, kiedy, teraz, czy może wtedy? "

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/15/wszyscy-zahipnotyzowani/



Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5827 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 20:26
@Metyl
Tylko jako kibic już powinieneś być anty PO. Chyba, że nie widzisz nic złego w akcjach typu "Widelec 741"...


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 20:53

  Cytat:  
Za to powiem Ci to, co zauważyłem przez lata, nie wczoraj, miesiąc czy rok temu - tam gdzie Kaczyńscy tam zawsze jest konflikt, awantura, haki, podsłuchy, zawłaszczanie, agresja, cynizm i zwykłe chamstwo.



No tak. WSI ktore zostalo zlikwidowane przez Kaczynskich to nikogo nie podsluchiwalo, nie zbieralo hakow. Platforma to nie zawlaszcza sobie IPN, BBN, sluzb specjalnych itp. Bartoszewski, Wajda to nie konflikt i agresja. Bronek na temat powodzi to nie cynizm. Tuskowe moherowe berety to nie chamstwo. Jak by nie bylo - mnie jako zwyklego obywatela to nie dotyczy. Ciebie rowniez. Takze albo bronisz pewne sfery albo masz z tych sfer zyski i dlatego sie boisz podsluchow itp. Zwyklych ludzi interesuje co dana partia ma im do zaoferowania - a PO poza obiecankami nic nie dalo...no moze zadowolisz sie czyimis lodami i cyrkiem ala Palikot. Osobiscie wolalbym wiecej chlebka i kaski a rozrywke wtedy sam sobie wybiore np. meczyk czy kino.


  Cytat:  
To już było, Kaczyńscy mieli szanse i ogromne poprarcie dla budowy nowej, lepszej IV RP. A co zrobili ?



Zlikwidowali WSI, obnizyli podatki, zmalalo bezrobocie, byl przeciw walucie EURO (poszukaj a znajdziesz). Byli krotko i nie mieli wiekszosci parlamentarnej tak jak ma PO. Platforma ma wszystko co potrzebne jest do efektywnego rzadzenia a jednak nie zrobila nic. Prezydent Kaczynski NIE ZABLOKOWAL NIC co tyczylo sie gospodarki.

A dlaczego mialbym nie wierzyc w przytoczony wywiad? Ustawa byla gotowa a PO ja odrzucila i bylo to 3 lata temu a nie teraz. Zreszta PO ma kase na wysokie pensje dla swoich urzedasow, wycieczki za miliony dla Donkow i Radziow, stadion dla Waltera a nie ma kasy na szpitale, szkoly, infrastrukture, bezpieczenstwo, kolejarzy itp. Jak widac PO nie skapi sobie samym...zas los i podstawowe potrzeby zwyklych ludzi ich nie interesuje.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 19 maja 2010, 20:59 [1 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 20:55

  Cytat:  
Łódzki PiS umieścił Roberta Glińskiego, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, na liście społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta RP. - To kuriozalny pomysł - protestuje Gliński

Prawo i Sprawiedliwość we wtorek pochwaliło się, że ponad 70 znanych w mieście osób zapisało się do komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w Łodzi. Na liście znaleźli się słynni sportowcy, jak Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski (wcześniej m.in. popierał SLD, a gdy dwa lata temu do PZPN-u wprowadzono kuratora, chciał zapisać się do PO), artyści, m.in. Sławomir Kowalewski, lider zespołu Trubadurzy, lekarze i naukowcy. Wśród tych ostatnich był rektor łódzkiej PWSFTviT.

Gliński o tym, że popiera szefa PiS-u, dowiedział się z mediów. Zapewnia, że nikt nigdy nie pytał go o zgodę.

- Nie chcę być wikłany w politykę - powiedział "Gazecie" Gliński. - Zastanawiam się, kto jest autorem kuriozalnego pomysłu umieszczenia mnie na liście poparcia kandydatury Jarosława Kaczyńskiego.

Jak to możliwe, że Gliński jest na liście, mimo że się na nią nie wpisał? - O wskazywanie kandydatów do komitetu prosiliśmy członków partii, którzy mają kontakty z różnymi środowiskami - mówi Czesław Telatycki, łódzki radny PiS-u. - Następnie kandydatury były weryfikowane przez posła Jarosława Jagiełłę i przeze mnie.

W jaki sposób? - Sprawdzaliśmy, czy osoba nie wypowiadała się w sposób urągający PiS-owi albo czy nie była w komitecie wspierającym przeciwną partię - opowiada Telatycki. - Następnie zgłaszający kandydata składał oświadczenie, że ten wyraził zgodę na zapisanie do komitetu poparcia.

W ten sposób zapisano większość członków. Kto zgłosił Glińskiego? - Na razie nie udało mi się tego ustalić - mówi Jagiełło. - Dołożę wszelkich starań, żeby głowa odpowiedzialnego za tę sytuację spadła. Zadzwonię też do rektora Glińskiego i go przeproszę.

Tomaszewski lol Nie dość, że błazen, to jeszcze chorągiewka. No i miło, że pytają ludzi o zgodę przed umieszczeniem ich na tej liście, oczywiście jeszcze powiedzą, że sami się zgłosili.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 21:12
Ci ludzie zgłosili się sami , co do tego nie ma wątpliwości:


  Cytat:  
Środowiska herbertowskie za J. Kaczyńskim

Kilkadziesiąt osób m.in. Przemysław Gintrowski, prof. Jacek Trznadel, Piotr Szczepanik zaapelowało w środę do ludzi, których łączy fascynacja twórczością Zbigniewa Herberta, aby w wyborach prezydenckich poparli kandydata PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Pod apelem, który jest umieszczony na stronie internetowej kandydata podpisali się też m.in. siostra Zbigniewa Herberta Halina Herbert-Zebrowska, kustosz muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza Maria Dorota Pieńkowska, aktorka Ewa Dałkowska, pisarze Jerzy Narbutt i dr Bohdan Urbankowski, poeta Wojciech Wencel oraz kilkunastu naukowców.

"Dzisiaj, zgłaszając nasze poparcie dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, czujemy się wykonawcami poetyckiego testamentu Zbigniewa Herberta. Patriotyzm i postawa obywatelska Jarosława Kaczyńskiego pozwalają nam żywić nadzieję, że jako prezydent kraju będzie on wcielał w życie myśl wielkich naszych przodków, wieszczów i narodowych bohaterów, którzy marzyli o Polsce prawej i sprawiedliwej" - napisano w apelu.

Jego autorzy protestują też przeciw "agresji osób publicznych" wobec Jarosława Kaczyńskiego. Podkreślają, że odbierają ją "jako wyraz pogardy dla wartości konstytuujących polski naród".

Podpisani pod apelem przytaczają fragment wiersza Herberta "Przesłanie Pana Cogito": "A gniew twój bezsilny niech będzie jak morze / ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych". "W czasie niezwykle ważnego wyboru ten gniew będzie dodawał nam sił. Tak, panie Jarosławie, Polska jest najważniejsza" - tymi słowami kończy się apel.

Autor: TSz
Źródła: PAP



PS. Zo.o Marną - domyślam się że twój tekst pochodzi z gazietki , ale jak już wklejasz swoje "niusy" - bądz tak miły i podawj zródło.

PS 2. Jeszcze coś w kwestii "błaznów"


  Cytat:  
Zagadnięty przez reportera TOK FM Bartoszewski nie umiał powstrzymać emocji, gdy usłyszał pytanie o kampanię z tragedią smoleńską w tle.

"Ja zbyt cenię majestat śmierci. Granie nieboszczykami, granie trupami jest haniebne, obrzydliwe. Wara tym, którzy grają śmiercią. To jest zboczenie równe nekrofilii" odpowiedział zdenerwowany.

Ustosunkował się do swej wypowiedzi sprzed kilku dni, przez która zarzucano mu brak taktu (Bartoszewski podkreślał, że "prezydentem nie może być człowiek, który ma doświadczenie w hodowli zwierząt futerkowych, a nie ma doświadczeń ojcowskich").

"A to jest coś złego? Ja na przykład lubię psy. Jak ktoś nazwie mnie "psiarzem" to nie obrażę się. Jednak jest różnica doświadczenia między bardzo miłą i pozytywną cechą, czyli hodowlą zwierząt, a hodowlą ludzi" - powiedział TOK FM.



To już nawet nie błazenada , tego dziadyge powinni zamknąć w szpitalu psychiatrycznym lol Chociaż nie , niech gada dalej , im częsciej tym bardziej pogrąża Bronka lol

Ostatnio edytowany przez: eM, 19 maja 2010, 21:56 [3 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 21:18
Tak wiele miałeś do powiedzenia o Bartoszewskim, a Tomaszewskiego już nie skomentujesz?


P. S.
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 21:26
Sz. ale dales zajebi..y argument..hohoho. Sprawdz bo byc moze i ciebie na to liste wrzucili...hahaha.

A J.Tomaszewski, chlopak prosty ale nie wchodzi w lewe uklady, nie czerpie zyskow ani tych ukladow nie broni czego nie mozna powiedziec o wielu osobnikach PO tamtej stronie. Tomaszewski od zawsze krytykowal uklady oraz korupcje w PZPN-e. Takze Tomaszewski jest czlowiekiem bezinteresownym a nie jak Wajda ktory czerpie zyski z pewnych mediow.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/05/2010 21:26
Zo.o Marną - a co mam komentować? Był konfidentem jak Wałęsa? Nie przypominam sobię . Nazywał Polaków "... ciemniakami z prowincji, którzy dobrze pisać i czytać nie potrafią ..." tak jak Bartoszewski? Też nie kojarzę. Może tak jak Wajda jest udziałowcem społki medialnej wydajecej zakłamaną , antyPolską gazete? Hmm... nie wydaje mi się.

Na co więc liczysz bo nie rozumiem? Janek przez część życia błądził ale w końcu zmądrzał skoro mówi że:


  Cytat:  
Uważam, że Jarosław Kaczyński jest politykiem z najwyższej światowej półki. Nie daje mu się dużo szans, ale nam również nie dawano szans na Wembley ( .... )



lol

PS.Zo.o Marną - od kiedy ty taki "honorowy" jesteś ? Rozumiem że Radka Sikorskiego czy innych "przerzutów" z PiS-u również uważasz za chorągiewki? lol

Ostatnio edytowany przez: eM, 19 maja 2010, 21:40 [8 raz(y)]


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 00:44

  eM napisał:  
mccnex , według Twojego życzenia - 10 powodów dla których warto zagłosować na Jarosława Kaczyńskiego:

1.Tragedia smoleńska. Jarek jako prezydent jest gwarantem przeprowadzenia niezależnego śledztwa w tej sprawie , dzięki temu jest szansa na wyjaśnienie choćby części tej katastrofy.

2.Grozba objęcia przez Platformę ,mającą silne związki z wielkim biznesem i ludzmi z byłych służb komunistycznych całkowitej władzy w Polsce. Jarek ma szansę aby zablokować ten proceder.

3.Jarek jest jedyną osobą która może przeciwstawić się ludziom z WSI . Za jego kadencji udało się zlikwidować komunistyczne służby odpowiedzialne m.in. za inwigilację prawicy, nielegalny handel bronią i przestępcze działania w sektorze gospodarki . Teraz jednak ludzi z tamtych kręgów wracają powoli do władzy co niewątpliwie może być szkodliwe dla Polski .

4.Jarek to prawdziwy mąż stanu. Ma charyzmę , jest stanowczy i zdecydowany. Posiada wszystkie cechy który powinien mieć prezydent. Jest odważny i bezkompromisowy , jako jeden z niewielu nazwał „po imieniu” ludobójstwo członków UPA na Kresach Wschodnich ( 2004 r. wypowiedz w Sejmie RP ) .

5.Jarek jest wybitnym politykiem , silnym , doświadczonym , jednym z najważniejszych w naszym kraju , patriotą walczącym o należne Nam miejsce w Europie , potrafiącym skutecznie sprzeciwić się osuwaniu Polski do rosyjskiej strefy wpływów.

6.W obliczu tragedii jaka się wydarzyła , tylko Jarosław Kaczyński jest w stanie poprowadzić Polskę w kierunku wytyczonym przez zmarłego tragicznie swego brata.

7.Walka z korupcją. Silne państwo. Współpraca z sojusznikami – to priorytety Jarka.

8.Komitet honorowy Bronka – Wajda , Wałęsa , Bartoszewski , Jaruzel i ogromna rzesza konfidentów którzy w ramach podziękowania za nowelizacje ustawy o IPN popierają Komorowskiego – wystarczający znak aby oddać głos na Jarka..

9.ITI , Agora , Solorz – dla nich Jarek Kaczyński to wróg numer 1. Jeśli zakłamane media tak go nie lubią , to nie pozostaje mi nic innego jak głosować na prezesa PIS.

10.„Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą, by prawa Polska i prawi Polacy – jak pięknie powiedział przewodniczący «Solidarności» Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza” – napisał Jarosław Kaczyński



dzięki za odp.,

hmmm ... ujmę to tak - prosiłem o coś rzeczowego, konkretnego ... a tu same frazesiki .... nie będę się tu wciskał specjalnie ze swoimi wypocinami, przypomne jednak coś:

http://www.youtube.com/watch?v=YO4RVzgbeYI

to co Romek zrobił jest mistrzostwem świata ... rzadko się w polskiej polityce widuje takie świadectwo jak to wszystko się odbywa ... kiedyś z jednym z kolegów z forum (gdzieś się chyba zapodział ostatnio) trochę się sprzeczałem - tu jednak co do Giertycha - odszczekuję pewne swoje ówczesne sformułowania.

teraz tak:

- nie jestem fanem LPR-u, ani nawet specjalnie nie przepadam za PO... o SLD, Samoobronie czy innych nie ma co nawet mówić.

- nie oglądam też TVN-u, a tym bardziej nie czytam GW (to, żeby uprzedzić
zarzuty wypranego mózgu) ... itede ...

- to co lubię to konkret, rzeczowość, a nie jakieś wjazdy na świadomość narodową, histerie, konspiracje, paranoje ... najtańsze metody 'zarabiania' głosów (... by potem bezczelnie ludzi w bambuko robić), to po prostu obraża moją inteligencję ... mam nadzieje, ze ''ciemny lud'', jak nas kiedyś Jacuś, bliski kolega Jarka nazwał, wszystkiego jednak (ponownie) nie kupi ...

pozdrowionka!

PS. i to czego kuźwa najbardziej nienawidzę, to że nie ma komu polityki w PL robić (kury co najwyżej prowadzać...)

PS2. ale na wybory zawsze chodziłem i zawsze pójdę, bo to małe może, ale jedyne co mogę zrobić jako obywatel żeby ten chlew uprzątnąć ... (Herkulesie, potrzebujemy Cię ...)

Ostatnio edytowany przez: - papa gamoniu! -, 20 maja 2010, 01:00 [3 raz(y)]


lol
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 02:32

  Cytat:  
- to co lubię to konkret, rzeczowość, a nie jakieś wjazdy na świadomość narodową, histerie, konspiracje, paranoje ... najtańsze metody 'zarabiania' głosów (... by potem bezczelnie ludzi w bambuko robić), to po prostu obraża moją inteligencję ... mam nadzieje, ze ''ciemny lud'', jak nas kiedyś Jacuś, bliski kolega Jarka nazwał, wszystkiego jednak (ponownie) nie kupi ...



MCCNEX - skoro nie czytasz GW ani nie ogladasz TVN to skad wynalazles te cytaty i te typowe dla tych mediow opinie? Pewnie uslyszales od kogos na miescie...no nie? Ciekawy jestem co nazywasz konkretem i rzeczywistoscia? Niespelnione obietnice wyborcze a bylo ich 73...takze chociaz kilka wypadaloby zrealizowac a tu nic. Czy moze konkretem nazywasz lodziarstwo oraz kolesiostwo? Czy nie uwazasz ze najtanszym sposobem zdobywania glosow byla wysmienita propaganda (trzeba przyznac maja super) plynaca od popierajacych PO mediow? Co niektorzy sa juz tak zakreceni ze beda zdychac z glodu a wysiadajacemu milionerowi z PO oddadza ostatni grosz i jeszcze na niego zaglosuja. Vivat naiwniacy! Wierzce dalej w gruszki na wierzbie a tym czasem Radzio za wasza kaske: zakupil 76 foteli, każdy za 10 tysięcy – dla urzędników MSZ...a wyborcy niech sie topia i gloduja.

Oto kolejny przyklad konkretnosci oraz rzeczowosci tych psedo fachowcow z PO:


  Cytat:  

Swarzędz złożył w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości z likwidacją majątku
Tagi: SWARZEDZ

Swarzędz Meble w likwidacji złożył w środę w Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto, XI Wydział Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Naprawczych, wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku - poinformowała spółka w komunikacie.



Donek obiecal kreowac...a w rzeczywistosci to tylko konkretnie oraz rzeczowo rujnuje gospodarke Polski. Jedynym jego pomyslem na przyplyw gotowki jest podnoszenie podatkow oraz wyprzedaz za bezcen resztek majatku narodowego na ktory za PRL-u pracowaly pokolenia Polakow. Nie ma sie co dziwic ze taka dzialalnosc musi podobac sie naszym odwiecznym kumplom Niemcom i dlatego to nagrodzily naszego szkodnika specjalnym wyroznieniem im Karola Wielkiego. Jak widac to Platforma nie zrobila nic w celu polepszenia warunkow zycia Polakow...tylko sie POgarsza.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 20 maja 2010, 04:25 [2 raz(y)]


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 07:28
@Gryfsz

O proszę, ja już widzę, że w szufladce jestem, jednak dziecko PO-pagandy, zmielony charakter, język typowy dla wrogów PiS czyli wiadomo kogo. Bo qrwa wystarczy ich tylko nie lubić, tej natchnionej boską mocą jedynie słusznej partii szlachetnych społeczników, patriotów itd. Nieważne co powiesz ... "rodzina" już Cię zna - już wie, że nie jesteś swój ... Daj spokój stary. Co Ty mi z jakimiś niespełnionymi obietnicami PO wyjeżdżasz, czy ja tu ich reprezentuję?

Ja tylko chciałem sie spytać co takiego ma PiS, za czym można by ewentualnie pójść - masz coś?

- Bez zbędnego pieprzenia - PIS nie ma nic - takie samo rzadkie g*wno jak cała reszta ... co? wieczna wojna z "układem", polityczny żer jaki sobie urządził Jarek nad trumną brata i kolegów z partii? ... nie no ... nie będę tego nawet komentować ...

---

- Czemu nie powiesz nic nt. filmiku, który wkleiłem, a który dowodzi, że ten cały PiS to taka sama kłamliwa lipa jak reszta świata ... ? Chyba nie powiesz, że to "nic takiego" ... ?

- No i w końcu weź mi wymień kilka tytułów prasowych, witryn internetowych, ewentualnie stacji TV, radiowych etc., które uważasz za obiektywne i nie siejące propagandy?

- Wciskasz mi "cytaty" ?? Kolego, ja piszę wyłącznie od siebie, jedyne co wkleiłem to filmik z youtube i zacytowałem słynną frazę "ciemny lud" (C) Jacek Kurski / PiS... a kogo Ty cytujesz?


pzdr

Ostatnio edytowany przez: - papa gamoniu! -, 20 maja 2010, 07:39 [2 raz(y)]


lol
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.24 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005