Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6351 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/06/2009 09:03
Korwin wyglada w mediach jak wyglada (nie chodzi o samo zachowanie, lecz o to jak go kreuja) z powodujego uchwaly lustracyjnej i listy macierewicza. salon taki rzeczy nie wybacza :)


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6356 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/06/2009 09:35

  Husker napisał:  
[cytat=anathema] Olaf, a jak mozna zaprosic kogos do publicznej telewizji kto hailuje, neguje demokracje oraz namawia do zamachu stanu?? Sam siebie wykreowal na taką małpkę polityczną.


Jeśli znasz cały kontekst sprawy to dobrze wiesz, że to był zart bo komu jak komu ale Korwinowi do socjalistów daleko, więc i do narodowych socjalistów także. Poza tym, który z polityków wytrzyma z nim poloemikę na argumenty? facet nie jest głupi inna rzecz to to jak przedstawia swoje racje (o ile może je przedstawiać w mediach) jednym sie podoba innym nie. Pomysły ma dobre np już na początku lat 90-tych głosił, że armia w Polsce powinna być zawodowa. Wtedy wszyscy się w głowy pukali (na tym właśnie polega jego dziwactwo), a dziś co mamy?


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
venom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4290 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/06/2009 13:48
Pamietam jak były huki z przyszłego,niedoszłego kandydata na prezydenta Białegostoku. Teraz nie jest już do smiechu,bo i Szczecin ma swojego Kononowicza i jego hasło naczelne że nie będzie niczego. Kryzystka który wcielił hasła wyborcze owego pana w pullowerku.


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5814 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 09/06/2009 14:02

  venom napisał:  
Pamietam jak były huki z przyszłego,niedoszłego kandydata na prezydenta Białegostoku. Teraz nie jest już do smiechu,bo i Szczecin ma swojego Kononowicza i jego hasło naczelne że nie będzie niczego. Kryzystka który wcielił hasła wyborcze owego pana w pullowerku.


Różnica jest taka, że Kononowicz na prawdę "chciał to wszystko uczynić" a Krzystkowi to się chyba nic nie chce...;)


100% PD
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6356 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/06/2009 15:42
Tak wyglądał transparent na ostatnim meczu Serbia-Austria.
Obrazek jpg wstawiony na forum


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 09/06/2009 16:22
Transparent wykonany wspólnie przez Jagiellonie , Wisłe Kraków i Bełchatów.
Wracali razem z turnieju kibiców w Kosovie organizowanego przez fanów Zvezdy i przy okazji odwiedzili mecz Serbia-Austria.
Mistrzowskie hasło lol


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 12/06/2009 12:40

  Cytat:  
Okruchy ze stołu Bilderberga

Polski ćwierćinteligent odrzuca istnienie wszelkich teorii spiskowych, bo tak mu kazała myśleć “Gazeta Wyborcza”. Polski ćwierćinteligent dopiero niedawno uwierzył w istnienie masonerii. Wyciągając konkluzję z myślenia polskiego ćwierćinteligenta należy założyć, iż np. Pakt Ribbentrop-Mołotow wynikł jakoś tak spontanicznie i sam z siebie, bo przecież żadnym spiskiem być nie mógł.
Polski ćwierćinteligent ma mnóstwo ćwierćinteligentnych duchowych przyjaciół za granicami kraju, którzy mają swoje “Gazety Wyborcze” i z nich czerpią wszystkie mądrości życiowe.

Polski ćwierćinteligent albo nie wie, co to jest Grupa Bilderberga, albo nie wierzy w jej istnienie, albo też informacje na jej temat uważa za wymysł oszołomów, w najlepszym razie grubą przesadę

Na szczęście świat jeszcze nie składa się wyłącznie z polskich ćwierćinteligentów i ich międzynarodowych odpowiedników. Dlatego też niejaki Daniel Estulin od 14 lat bada działalność Grupy Bilderberga i jej daleko sięgające wpływy na gospodarkę światową, na wybuchy wojen, na kontrolę światowych zasobów naturalnych i pieniądza. Jego książka “;Prawdziwa historia Grupy Bilderberga” (”The True Story of the Bilderberg Group”;) wydana w 2005 roku, doczekała się nowego wydania w roku 2009.

Autor podaje, iż w roku 1954 grupa najbardziej wpływowych osób na świecie spotkała się po raz pierwszy w Oosterbeek, Holandia, gdzie debatowała nad “przyszłością świata”. Tam też podjęto decyzję, aby w tajemnicy spotykać się każdego roku oraz przyjęto nazwę “Grupa Bilderberga”.

Lista członków Grupy Bilderberga to na dobrą sprawę dość kompletny spis światowej elity, głównie z USA, Kanady i Europy Zachodniej – z takimi nazwiskami, jak David Rockefeller, Henry Kissinger, Bill Clinton, Gordon Brown, Angela Merkel, Alan Greenspan, Ben Bernanke, Larry Summers, Tim Geithner, Lloyd Blankfein, George Soros, Donald Rumsfeld, Rupert Murdoch, głowy państw, wpływowi senatorzy, kongresmeni, parlamentarzyści, generałowie NATO, członkowie europejskich rodzin królewskich, starannie dobrani przedstawiciele mediów itp. Do Grupy Bilderberga został też wciągnięty Barack Obama i pewna liczba członków jego administracji.

Zawsze dobrze reprezentowana jest Rada Stosunków Zagrancznych (”Council on Foreign Relations”;), Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF), Bank Światowy (World Bank), Komisja Trójstronna (Trilateral Commission), Unia Europejska oraz banki, np. amerykańska Federal Reserve, Centralny Bank Europejski (Jean-Claude Trichet) czy Bank of England (Mervyn King).

Przez ponad pół wieku ani jedna sprawa, ani jeden temat dyskutowany w Grupie Bilderberga, nie został podany do wiadomości publicznej. Co więcej, prasie wręcz zakazuje się informowania o tym, czym zajmuje się GB. Nieliczni dziennikarze zaproszeni do udziału w obradach (i ich szefowie) są zaprzysiężeni do dotrzymania tajemnicy. Zatem zadanie, jakie sobie postawił Estulin nie było łatwe, jednak stopniowo udało mu się przeniknąć za kulisy konspiracji, ale jak sam pisze – było by to niemożliwe, gdyby wewnątrz samej Grupy Bilderberga nie znalazły się jednostki obdarzone sumieniem. Oczywiście ich nazwiska nie są podane do wiadomości czytelnika.

Grupa Bilderberga stanowi dziś światowy gabinet cieni, który bezpośrednio zagraża naszym wpływom na własny los i przeznaczenie oraz czyni wielkie szkody, gdy chodzi o takie dobra społeczne, jak dobrobyt i opieka nad słabszymi. Wizją Grupy Bilderberga jest stworzenie rządu światowego (”nowej arystokracji”;), kierowanego przez wielkie korporacje i wspieranego przez siły militarne. NATO było od początku cennym narzędziem w ich ręku: gwarantowało nieustający szantaż wojną i użyciem bomby nuklearnej.

Oprócz dominacji militarnej nad światem, niezbędna jest kontrola światowego pieniądza, co zrozumiała już w XIX wieku rodzina Rotschildów. Ich patriarcha, Amschel Rotschild, wypowiedział słynne zdanie: “Dajcie mi władzę nad pieniądzem w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto ustanawia jego prawa”.

Nie istnieje żaden sposób, aby zostać z własnej chęci członkiem Grupy Bilderberga. Jedynie ichni “Steering Committee” (czyż nie kojarzy się z “Komitetem Centralnym”?) decyduje, kogo zaprosić – i są to zawsze znani zwolennicy “Nowego Porządku Światowego”. Członkowie przychodzą na spotkania sami, żadnych żon, mężów, narzeczonych, kochanek itp. Ich goryle, zwani eufemistycznie asystentami osobistymi, nie mogą brać udziału w konferencjach i jedzą w oddzielnej sali. Nikomu nie wolno udzielać wywiadów dziennikarzom ani wogóle poruszać jakiekolwiek tematy omawiane na konferencji. A zatem każdy uczestnik może wyrażać się zupełnie swobodnie i przeciętny odbiorca papki medialnej zdumiał by się niezmiernie, gdyby mógł podsłuchać o czym i w jaki sposób mówią bez zadnych zahamowań ani gier pod publiczkę znane mu skądinąd autorytety.

Stali człokowie GB to około 80 osób starannie dobranych spośród elit światowych i ci pojawiają się zawsze na dorocznych konferencjach. Inni są doraźnie zapraszani ze względu na wiedzę, jaką reprezentują, bądź ich ustosunkowania. Najcenniejsi z nich mogą być zapraszani ponownie. Tak było np. z guberantorem Arkansasu, niejakim “Billem” Clintonem w 1991 roku.

Cele Grupy Bilderberga

Narzędnym celem jest ustanowienie Rządu Światowego, jednego globalnego rynku, globalnej armii strzeżącej porządku (no bo z kim niby taka armia ma walczyć, jak istnieje już tylko jedno państwo?), globalnej policji, Światowego Banku Centralnego i światowej waluty.

Na liście życzeń, niejako po drodze do głównego celu, znajdują się:
1. Ustanowienie “światowej tożsamości” człowieka przestrzegającego ustanowionych “powszechnych wartości”.
2. Kontrola umysłów ludności świata poprzez kontrolowanie opinii publicznej.
3. Likwidacja klas średnich, pozostać mają jedynie panowie i ich sługi.
4. Społeczeństwo “zerowego wzrostu”, bez szans na postęp i wzrost dobrobytu, jedynie coraz większe bogactwo i władza dla rzadzących.
5. Celowo wywoływane kryzysy ekonomiczne i nie kończące się wojny.
6. Totalna kontrola nad edukacją dzieci i młodzieży oraz programowanie ich umysłów do wykonywania przydzielonych im zadań.
7. Centralna kontrola polityki zagranicznej i wewnętrznej we wszystkich krajach.
8. Uzywanie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako de facto “rządu”, wymuszającego podatki na “obywatelach świata”.
9. Globalna ekspancja organizacji NAFTA i WTO (Światowa Organizacja Handlu).
10. Narzucenie wszystkim tego samego porządku prawnego.
11. Stworzenie globalnego państwa dobrobytu, w którym posłuszni niewolnicy będą nagradzani, a nonkonformiści będą eksterminowani.

Na konferencji w 1992 roku niejaki Henry Kissinger powiedział:
“Amerykanie byli by dziś rozwścieczeni, gdyby wojska ONZ weszły do Los Angeles, aby przywrócić porządek. Jutro będą wdzięczni. Zwłaszcza, gdy powie im się, iż z zewnątrz zagraża niebezpieczeństwo, rzeczywiste albo zmyślone… jednostki chętnie zrzekną się swych praw w zamian za gwarancje porządku dane im przez rząd światowy“.

Najważniejsi partnerzy Grupy Bilderberga

1. Rada Stosunków Zagranicznych (CFR), założona w 1921 roku. Jeden z jej założycieli, Edward Mandell House, był motorem, który doprowadził w 1913 do przekazania kontroli na amerykańskim pieniądzem w ręce prywatne (osławiona Federal Reserve). Należą lub należeli do niej niemal wszyscy kandydaci na prezydenta USA z obu partii, czołowi senatorzy i kongresmeni, czołowi przedstawiciele mediów, FBI, CIA, NSA, agencji rządowych, wojska itp. Przez ostatnie 80 lat niemal wszyscy znaczący doradcy ds bezpieczeństwa i polityki zagranicznej, niemal wszyscy czołowi generałowie i admirałowie, byli członkami CFR.
Faktycznie to CFR, a nie prezydent, mianuje kandydatów do Sądu Najwyższego i wielu niższych. Prezydent jedynie formalnie zatwierdza.

2. Komisja Trójstronna, założona przez Dawida Rockefellera. Od 1940 roku wszyscy ministrowie spraw zagranicznych USA (Secretary of State), z wyjątkiem Jamesa Byrnesa, byli członkami Komisji Trójstronnej lub Rady Stosunków Zagranicznych.
Sam David Rockefeller napisał szczerze na stronie 405 swych pamiętników:
“Niektórzy sądzą, iż jesteśmy częścią tajnej kabały działającej wbrew interesom Stanów Zjednoczonych i określają moją rodzinę i mnie jako kosmopolitów konspirujących… celem ustanowienia globalnej polityki i gospodarki… Jeśli tak brzmi oskarżenie, to przyznaję się: jestem winny i jestem z tego dumny“.
Komisja Trójstronna publikuje co prawda jakieś roczne raporty, ale tylko ćwierćinteligent może liczyć na to, że coś ciekawego w nich znajdzie. Takie sprawy, jak wewnętrzna organizacja, aktualne cele czy podejmowane operacje są tajne. I nie bez racji: gdy celem organizacji jest szkodzenie wspólnemu dobru społeczeństwa, lepiej go nie ujawniać.

Partnerzy medialni

Roli mediów nie sposób przecenić, zwłaszcza że ogromna większość populacji światowej składa się z ludzi niezbyt zdolnych do samodzielnego myślenia. Kontrola nad wszystkim, co widzą, słyszą i czytają – TV, radio, prasa, książki, filmu i wielkie obszary na Internecie – oznacza kontrolę ich umysłów i poglądów, a zatem kontrolę ich zachowań.

Były szef newsów CBS, Richard Salant, powiedział: “Naszym zadaniem jest dać ludziom nie to, czego chcą, ale to, co my sami zdecydujemy“.

Schematem Bilderberga-Rockefellera jest uczynić swe poglądy “tak atrakcyjnymi (przez używanie kamuflażu), że stają się własnością publiczną i wywierają wpływ na liderów światowych, którzy są zmuszeni do podporządkowania się potrzebom Panów Świata.” Zwrot “wolna prasa” jest ich instrumentem do rozsiewania własnej propagandy.

Programowanie umysłów

“Operacje psycho-polityczne są kampaniami propagandowymi obliczonymi na stwarzanie nieustających napięć społecznych i manipulowanie różnymi grupami ludzi celem akceptacji przez nich konkretnych poglądów pożądanych przez Radę Stosunków Zagranicznych” – socjolog Hadley Cantril w swej książce o manipulowaniu opinią publiczną z roku 1967.

Kanadyjczyk Ken Adachi dodał: “To, co większość Amerykanów uważa za ‘opinię publiczną’ jest w samej rzeczy precyzyjnie sterowaną propagandą, mającą za zadanie wywołać pożądane reakcje społeczeństwa”.

I tak np. aby zagwarantować interesy grupy ponadnarodowych “kapitalistów” w dzisiejszym wybuchowym świecie, propaguje się poglądy zwalczające protekcjonizm, narodowe interesy i w ogóle pojęcie suwerenności narodu.

Sukces Grupy Bilderberga/Komisji Trójstronnej/Rady Stosunków Zagranicznych zależy od tego, czy uda się znaleźć sposób, aby skłonić nas do rezygnacji z naszych praw i swobód obywatelskich w imię jakiegoś zagrożenia zewnętrznego. W tym celu angażuje się i finansuje najróżniejsze fundacje i instytucje edukacyjne, aby przeprowadzały tzw. “studia”, które służą wyłącznie do usprawiedliwiania każdego nadużycia, każdego łamania prawa, każego ograniczania naszej wolności. Sposoby usprawiedliwiania są różne, ale ich cel jest wspólny: nasza wolność. Nas ma nie być w nowym świecie. Mają pozostać panowie i niewolnicy – jak w to od dawna wierzą wyznawcy pewnej księgi, zwanej Talmudem, a których filozofia wyraźnie przebija w Grupie Bilderberga i u jej sojuszników.

Powyższe trzy organizacje dążą do zmonopolizowania wszystkiego: rządu, pieniądza, gospodarki, własności ziemskiej, mediów. Gary Allen napisał: “;Pod koniec XIX wieku w wewnętrznych kręgach Wall Street zrozumiano, że najskuteczniejszym sposobem narzucenia monopolu jest wmówienie ludziom, iż czyni się to dla dobra publicznego i w społecznym interesie”.

Lata 1950-1960 były świadkami nisepotykanego do tej pory wzrostu gospodarki i wzrostu zamożności zwykłych ludzi z klasy średniej. Tak dłużej nie mogło być! Należało to zdusić, a przynajmniej porządnie zdławić, póki nie jest za późno. Tak też się stało: od roku 1980 notuje się w USA stały wzrost bogactwa elity kosztem najuboższych oraz wyraźne kurczenie się klasy średniej, połączone z planami całkowitej jej likwidacji.

“Zjednoczona Europa”

Unia Europejska może posłużyć jako przykład wcielania w zycie polityki Grupy Bilderberga i jej partnerów.
W ciągu pół wieku państwa, należące do UE, straciły swą suwerenność. 70% do 80% praw ustanawianych w państwach Unii jest tworzonych przez składające się z anonimowych członków “grupy robocze” w Brukseli lub Luksemburgu. Rola parlamentów narodowych sprowadza się do przystawienia pieczątki.
16 z 27 państw członkowskich nie posiada już własnej waluty, a następne czekają na swą kolejkę. Prawo unijne jest nadrzędne nad prawem krajowym. Niezadługo ustanowiona będzie konstytucja państwa Eurolandu, siły wojskowe, policyjne, wspólny prezydent, ministerstwa itp.
Wszelkie “demokratyczne” głosowania, których wynik nie jest zgodny z zaplanowanym, są pod różnymi pozorami unieważniane, powtarzane, obchodzone lub ignorowane.
Prawdziwe władze Unii składają się z osób, których nikt nie wybrał, żaden naród, żadne społeczeństwo – gdyż wybrali siebie sami i przed nikimi nie odpowiadają.

Ostatnia konferencja w Vouliagmeni (Grecja) 14-17 maja 2009
Z tego, co dało się ujawnić, Grupa Bilderberga planuje jedną z dwu możliwości:
– albo długotrwała depresja połaczona z latami stagnacji i pauperyzacji
– albo intensywna, lecz krótkotrwała depresja, która doprowadzi do gwałtownych przewrotów na świecie i wytyczy drogę do ustanowienia nowego porządku światowego.

Z innych tematów:
– Dalsze oszukiwanie społeczeństw, iż recesja niedługo się skończy
– Trzymanie w tajemnicy faktów, iż informacje na temat wiarygodności banków są oszustwem
– planowane 14% bezrobocia w USA (w rzeczywistości raczej 30%)
– naciski na wprowadzenie Traktatu Lisbońskiego oraz “liberalizację” gospodarki, czyli zmniejszenie praw pracowników i ich socjalnych przywilejów
– militaryzacja społeczeństwa połaczona z odbieraniem praw i swobód jednostki
– ustanowienie Swiatowego Ministerstwa Skarbu i Banku
– wprowadzenie globalnej waluty
– destrukcja dolara przez masowe jego drukowanie i inflację wartości
– wprowadzenie światowego systemu prawnego
– wykorzystanie “świnskiej grypy” do stworzenia globalnego Ministerstwa Zdrowia
– zwalczanie suwerenności państw


Eustulin otrzymał 73-stronicowy raport najprawdopodobniej od jednego z bilderbergowców, który nie do końca przestał być człowiekiem. Jednym z głównych zmartwień GB jest niebezpieczeństwo, iż entuzjazm z jakim przekształcają świat może doprowadzić do nieprzewidzianych wypadków i – o zgrozo! – wymkniecia się kontroli nad planetą z rąk Grupy i elit światowych.

Daniel Estulin w przeszłości okazał się dobrym analitykiem i komentatorem, przewidział m.in. globalny kryzys gospodarczy.BJK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6832 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 13/06/2009 11:39
krzystek - chłystek - zajebiste dni morza!!!! - dzieki pajacu, zmień jeszcze raz nazwe i nie zapraszaj zadnych wykonawców- super plan- na pewno to przyciagnie ludzi. my pamietamy...!!!


"...Bądź dumny z tego kim jesteś..."

POGOŃ SZCZECIN

HWDP na zawsze HWDP
Husker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3957 dni
Odp: Topic o polityce? - 13/06/2009 15:35
Zalosnie wyglada w telewizji jak pokazuja co sie dzieje w wiekszych miastach.
Najpierw Poznan i pokazany tłum ludzi, potem Wroclaw i tak samo. A na koncu Szczecin i widac jedynie jarmarki z chińskim badziewiem. Wstyd i zenada.
Dobrze, ze nie powiedzieli, ze z okazji Dni Morza odbedzie sie koncert Disco Polo... Zmienilbym wtedy chyba miejsce meldunku.

A tak swoja droga to termin tez jest z dupy. Pamietam jak Dni Morza byly na poczatku lipca.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 26/06/2009 21:24

  Cytat:  
Niebywale, skandaliczne, drastycznie antypolskie. Wszystkie te określenia pasują w 100 proc. do dzisiejszego oświadczenia CDU/CSU. Obie te niemieckie partie, tworzące wraz z PO Europejską Partię Ludową, ni mniej, ni więcej tylko domagają się możliwości powrotu "wypędzonych" Niemców oraz ich rodzin m.in. do Polski.

iedne szwabskie ofiary II wojny światowej!!! To oświadczenie jest szczytem hipokryzji i niebywałego wręcz zakłamania. Ani słowa o tym, kto rozpętał II wojnę światową. Niemcy specjalnie, od lat, z żelazną niemiecką konsekwencją, usiłują zatrzeć różnice między katem a ofiarą. Wszyscyśmy cierpieli - zdają się mówić. Ale, korzystając z modnej ostatnio w RFN historycznej i politycznej amnezji, nie chcą jakoś pamiętać, kto wywołał II wojnę światową, kto jest odpowiedzialny za śmierć wielu milionów Żydów, 6 milionów Polaków i obywateli polskich i jeszcze większej liczby Rosjan. Politycy niemieckich chadecji "wybierają przyszłość": chcą mówić o niemieckich "krzywdach" i robią to w okresie przedwyborczym z wdziękiem niemieckiego słonia w europejskim składzie porcelany.

Niestety to oświadczenie nie spotkało się z żadnym odzewem ze strony bliźniaczej partii CDU/CSU, czyli Platformy Obywatelskiej. Czyżby partia Tuska milczała, aby nie narażać na szwank swoich dobrych relacji z niemieckimi chadekami w Europejskiej Partii Ludowej? A może PO boi się, że jak wyda choćby pisk protestu, to zmniejszy sobie szanse na stanowiska dla swoich członków w Parlamencie Europejskim w nowym rozdaniu? Obojętnie jaka jest motywacja, nad tym haniebnym milczeniem unosi się duch, wspólnie siedzących za stołem w Zielonej Górze, Eriki Steinbach i Donalda Tuska.

Na ołtarzu świetnych relacji PO-CDU - w ramach tej samej europejskiej partii - poświęcono pamięć o milionach polskich ofiar II wojny światowej. Donald Tusk - i jego formacja - milcząco przyjmujący powstanie muzeum wypędzonych (desinteressment premiera z Platformy dla tej sprawy w czasie jego pierwszej wizyty w Berlinie jesienią 2007 roku), także dziś w nabożnym milczeniu otwiera szlaban do powrotu "wypędzonych" i ich potomków do Polski. To przykład ciekawego, "politycznego realizmu". Europejską partią chadecką rządzą Niemcy, a więc trzeba się ich słuchać. Ordnung muss sein!
  Cytat:  
List Czytelnika z Niemiec

OBCOKRAJOWCY WON!

Gesine Schwann (SPD), kandydatka na prezydenta Niemiec, stwierdziła kilka dni temu, że jeżeli kryzys gospodarczy będzie się pogłębiał, to w Niemczech może dojść na jesieni do poważnych zamieszek ulicznych. Zyskujące od kilku lat na popularności, szczególnie we wschodnich Niemczech, neonazistowskie partie, takie jak NPD czy DSU, wykorzystują sytuację kryzysu gospodarczego i nawołują do nienawiści wobec obcokrajowców.

Plakat widoczny na zdjęciach obok wywieszono niedawno m.in. w tzw. Europamieście Goerlitz-Zgorzelec po stronie niemieckiej. Jadąc samochodem, nie można przeczytać środkowego słowa „Kriminelle” (kryminalni), a rzuca się w oczy określenie „AUSLAENDER RAUS!” czyli OBCOKRAJOWCY WON!” Na samej górze widnieje wprawdzie „Turystów witamy”, ale jest to zupełnie niewidoczne w czasie krótkiego spojrzenia na ten plakat, który daje wiele do myślenia.

Czy burmistrz Zgorzelca R.Gronicz (PO) i polskie MSZ zaprotestują przeciwko wykorzystywaniu wyborów w Niemczech do siania nienawiści wobec obcokrajowców, czyli także nas, Polaków?

Niemieccy neofaszyści działający od lat legalnie, powoli, ale systematycznie odbudowują w Niemczech (szczególnie we wschodnich landach) m.in. antypolskie nastroje. Politycy polscy powinni stanowczo zaprotestować przeciwko takim plakatom.

Można się w tym miejscu zapytać, czy o taką EUROPĘ nam chodziło?

Waldemar Gruna
Zgorzelecwww.niezależna.pl

ORDNUNG MUSS SEIN!


Husker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3957 dni
Odp: Topic o polityce? - 26/06/2009 21:51

  eM napisał:  
[cytat]Niebywale, skandaliczne, drastycznie antypolskie. Wszystkie te określenia pasują w 100 proc. do dzisiejszego oświadczenia CDU/CSU. Obie te niemieckie partie, tworzące wraz z PO Europejską Partię Ludową, ni mniej, ni więcej tylko domagają się możliwości powrotu "wypędzonych" Niemców oraz ich rodzin m.in. do Polski.

Nie przesadzajmy z tą "wielką nienawiscia" i szowinizmem w stosunku do nas ze strony Szkopow, bo zaczynamy byc delikatni jak Zydki i kazdy przejaw antypatii odbieramy jako faszystowski atak.

Prawda jest taka, ze w przygranicznych miasteczkach mieszka teraz od groma Polakow, ktorzy podejmuja sie pracy za o wiele nizsza pensje niz tamtejsi Niemcy. O stereotypie Polaka zlodzieja i alkoholika nie musze chyba przypominac.

Nie wszyscy przeciez musza nas kochać. U nas tez oprocz idiotow z PO jest szeroka masa innych oszolomow (np ci, co rzadaja autonomii Sląska). Najlepszym rozwiazaniem na nich jest po prostu totalna zlewka, aby nie karmic ich i nie nobilitowac tych bzdurnych wypowiedzi.

A osobiscie o szkopach mam najlepsze zdanie jesli chodzi o naszych sasiadow.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 26/06/2009 22:12

  Husker napisał:  
Nie przesadzajmy z tą "wielką nienawiscia" i szowinizmem w stosunku do nas ze strony Szkopow, bo zaczynamy byc delikatni jak Zydki i kazdy przejaw antypatii odbieramy jako faszystowski atak.

Prawda jest taka, ze w przygranicznych miasteczkach mieszka teraz od groma Polakow, ktorzy podejmuja sie pracy za o wiele nizsza pensje niz tamtejsi Niemcy. O stereotypie Polaka zlodzieja i alkoholika nie musze chyba przypominac.

Nie wszyscy przeciez musza nas kochać. U nas tez oprocz idiotow z PO jest szeroka masa innych oszolomow (np ci, co rzadaja autonomii Sląska). Najlepszym rozwiazaniem na nich jest po prostu totalna zlewka, aby nie karmic ich i nie nobilitowac tych bzdurnych wypowiedzi.

A osobiscie o szkopach mam najlepsze zdanie jesli chodzi o naszych sasiadow.Akurat w kwestii zatrudnienia masz racje , pewnie u nas byłyby podobne reakcje gdyby np.ukraincy czy białorusini zabierali nam zatrudnienie i psuli rynek. Z drugiej strony jednak jakoś dziwi mnie ta nagła pracowitośc Niemców , większość z nich i tak woli siedzieć na socjalu zamiast ruszyć sie do roboty.Najłatwiej jednak o wszystko winic Polaków. Szkoda ze nie mają na tyle odwagi aby tak ostro walczyć na zachodzie z tureckimi "auslander" czy okupującymi domy azylanta murzynami , którzy nic nie robią a dostają pieniądze od państwa.
Nasi rodacy chociaz chcą pracować,płaca podatki i tez między innymi dzięki nim takie miasta jak Locknitz , Prenzlau czy Passewalk jakoś egzystują.
Jeśli chodzi o tych "wypędzonych" Niemców to chyba jednak trzeba być "delikatnym" aby nie dopuscic znów do sytuacji jakie miały miejsce na mazurach , gdzie Polskie rodziny musiały opuscic swoje gospodarstwa na rzecz szkopów.


Husker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3957 dni
Odp: Topic o polityce? - 26/06/2009 23:32

  eM napisał:  

Akurat w kwestii zatrudnienia masz racje , pewnie u nas byłyby podobne reakcje gdyby np.ukraincy czy białorusini zabierali nam zatrudnienie i psuli rynek. Z drugiej strony jednak jakoś dziwi mnie ta nagła pracowitośc Niemców , większość z nich i tak woli siedzieć na socjalu zamiast ruszyć sie do roboty.Najłatwiej jednak o wszystko winic Polaków. Szkoda ze nie mają na tyle odwagi aby tak ostro walczyć na zachodzie z tureckimi "auslander" czy okupującymi domy azylanta murzynami , którzy nic nie robią a dostają pieniądze od państwa.
Nasi rodacy chociaz chcą pracować,płaca podatki i tez między innymi dzięki nim takie miasta jak Locknitz , Prenzlau czy Passewalk jakoś egzystują.
Jeśli chodzi o tych "wypędzonych" Niemców to chyba jednak trzeba być "delikatnym" aby nie dopuscic znów do sytuacji jakie miały miejsce na mazurach , gdzie Polskie rodziny musiały opuscic swoje gospodarstwa na rzecz szkopów.
W Twojej retoryce widac wielki relatywizm. To tak jak "Kali ukraść krowę - ok, kalemu okraść krowę - złe".
Nie chciałbym bronic oszołomów z NPD czy innych debilnych środowisk.

Pomyśl w druga stronę. Na wschodzie Polski pełno jest pustych wsi i miasteczek. Wszyscy spierdalają do Warszawy. Domy stoją puste. Chciałbyś aby wprowadziło się tam 100 000 skurwysyńskich ukraińców? Wątpię.
Twój argument, że takie miasta jak Loknitz jakoś dzięki Polakom egzystują idzie w tym momencie do lamusa.
Powtarzam - w swoich poglądach nie można być relatywnym.
Swoją drogą gdyby do nas przybył taki ukraiński exodus, to przecież by byli ciągle gnębieni, a skini mieliby gdzie się wyszumieć.

O dziwo Szkopy biorą się już za ciapatych i innych dzikusów. Zmniejszyli socjal, a wizy Shengen nie są już tak łatwo dostępne dla Turasów ze względu na cenę.

Jako, że znam ten temat to muszę przyznać, ze reakcja Niemiec jest i tak słaba jak na sytuację, że Polacy w Niemczech juz startują do lokalnych władz.

Podsumowując. Nie można mieć pretensji, że ktoś sobie kupił dom w Pasewalku i tam mieszka. Powiem więcej, powinien być pod specjalnym parasolem, bo przy obecnej ucieczce lokalnych Niemców miasta te są na wymarciu.
Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektórym Szkopom może nie podobać się polskie sąsiedztwo - mają do tego takie samo prawo jak my do zamieszkiwania tam.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 26/06/2009 23:55

  Husker napisał:  
O dziwo Szkopy biorą się już za ciapatych i innych dzikusów. Zmniejszyli socjal, a wizy Shengen nie są już tak łatwo dostępne dla Turasów ze względu na cenę.

Jako, że znam ten temat to muszę przyznać, ze reakcja Niemiec jest i tak słaba jak na sytuację, że Polacy w Niemczech juz startują do lokalnych władzBo to zwyczajnie tchórzliwy naród. Oni są odważni jedynie w piątek po robocie , we własnym towarzystwie , przy bockwurscie i browarze , gdy wiedza ze nikt nieproszony ich nie usłyszy. Wtedy moga sie wyszumieć i ponarzekać na emigrantów, a jak juz sie nakrecą , to stac ich nawet na hardcorową akcje pod płaszczykiem nocy typu porysowanie karoserii czy demontaz rejestracji w autach "auslanderów".
Co do reszty to na pewno masz racje , poprostu mierzi mnie sytuacja , gdy utrzymują na socjalu tylu turasów czy murzynów,sami sie opierdalają a płaczą że rzekomo Polacy zabierają im prace.
To że Niemcom moze nieodpowiadać nasze sąsiedztwo to już inna bajka.Ja tam sie specjalnie im nie dziwie ;)
Przynajmniej nie musza paneli z samochodu wyciągać i moga spokojnie zostawić rower pod domem czy sklepem , będac pewnym ze nikt im nie ukradnie lol

Ostatnio edytowany przez: eM, 27 czerwca 2009, 00:09 [1 raz(y)]


Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4236 dni
Odp: Topic o polityce? - 27/06/2009 00:02
inna sprawa jak Polacy zamieszkuja domy po niemieckiej stronie (wykupuja mieszkania wiec nie widze nic w tym dziwnego po prostu wybrali na ich gust lepsze warunki) i pracuja tam(widocznie sa konkurencyjni na rynku pracy bo przeciez Niemcom sie nalezy i za ich zdaniem niska stawke robic nie beda) a inna jak potomkowie Szwabow czują sie pokrzywdzeni i zadaja zwrotow majatkow ja sie pytam jakim kurwa prawem??
idac dalej tym tokiem rozumowania ze im sie nalezy trzeba bylo by powiedziec Bialorusinom Ukraincom Litwinom i Rosjanom wypierdalac na wschud bo to co teraz zajmujecie przed wojna i podzialem dobrego wujka Stalina bylo Polskie wiec to nam sie nalezy Wilno Lwów i wiele terenów ktore byly przed wojna polskie

nie zapominajmy kto na kogo napadl kto sie bronil kto mial byc nadludzmi a kto tylko niewolnikami do darmowej przymusowej pracy


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 27/06/2009 15:17
Może troszke starsze "news" ale na pewno zainteresuje osoby które niedawno wspominały tu o "szczecinskiej manufakturze":


  Cytat:  
Zbudowany w Stoczni Szczecińskiej Nowa kontenerowiec Fesco Vitim został uznany przez Królewski Instytut Architektów Okrętowych (RINA) za Znaczący Statek Roku 2008.
Chrzest Fesco Vitim odbył się w sierpniu zeszłego roku przy Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Fesco Vitim to jeden z kontenerowców typu B 170. Do tej pory powstały 53 tego typu statki. 51 zbudowano w Szczecinie, dwa w Wietnamie według szczecińskiej dokumentacji i konstrukcji oraz urządzeń dostarczonych przez stocznię.

Kontenerowce B 170 okazały się najdłuższą serią statków handlowych jaka powstała w powojennym światowym przemyśle okrętowym. Trudno się dziwić, bo są to statki bardzo udane i były chętnie zamawiane przez wielu armatorów. Mogą zabierać 1730 kontenerów, rozwijają szybkość prawie 19 węzłów, mają 184 m długości i 23 tys. ton nośności.

Autorem serii jest znany projektant kontenerowców Marek Nowak. Pierwszy kontenerowiec B170 opuścił stocznię w marcu 1995 roku. Został zbudowany dla chilijskiego armatora CSAV. W kolejnych latach tego typu kontenerowce odbierali armatorzy z Niemiec, Wenezueli, Grecji, Cypru i Rosji. W 2000 roku kontenerowiec B170 został uhonorowany Medalem Europejskim jako produkt wyróżniający się na międzynarodowym rynku.

Fesco Vitim otwiera piątą serię kontenerowców B170. Adaptował ją i rozwinął projektant SSN Jacek Łożyński. Tym różni się od pozostałych, że ma wysoką klasę lodową, co wymagało dużych zmian w konstrukcji kadłuba. Kontenerowiec Fesco Vitim został zbudowany dla rosyjskiego armatora FESCO. Do eksploatacji wszedł w sierpniu 2008 roku. Obsługuje linię między Hamburgiem a St. Petersburgiem.

Krystyna Pohl

Za: Głos Szczeciński
  Cytat:  
KOMENTARZ BIBUŁY: Statki budowane w polskich stoczniach zawsze cieszyły się wielkim uznaniem u armatorów całego świata, przede wszystkim za doskonałe projekty konstrukcyjne, solidne wykonanie oraz dobrze dobrane wyposażenie. Niestety, właśnie fakt, iż mogliśmy konkurować z najlepszymi, a w niektórych przypadkach nawet wygrywać (np. w latch 1970. jedynie dwa kraje produkowały najbardziej zaawansowane konstrukcyjnie jednostki do przewozu gazu płynnego – Polska i Japonia), należało zniszczyć polski przemysł stoczniowy. Porozbijano więc stocznie na spółki i spółeczki, aby rozmnożyć stanowiska kierownicze i dać żer pasożytom z byłych służb specjalnych i aparatu partyjnego, a teraz socjalistyczna Unia Europejska nakazuje zamknięcie tego co jeszcze zostało.

To, że dalej potrafimy budować doskonałe statki, w oparciu o polską myśl konstrukcyjną i polskich wykwalifikowanych stoczniowców, bardzo uwiera, przede wszystkim niemieckiemu przemysłowi okrętowemu. Spece w Rostocku i Hamburgu krzywią się gdy zbieramy nagrody i zacierają ręce na każde niepowodzenie gospodarcze polskich stoczni, dobijanych unijnymi ograniczeniami i agenturalnych władców dzisiejszej Polski.

Jak na razie wiele wskazuje na to, że na terenach dzisiejszych stoczni powstaną osiedla domków jednorodzinnych dla bonzów nowej nomenklatury pseudokapitalizmu, choć niewykluczone, że historia kołem się zatoczy i do polskich stoczni powróci stary-nowy właściciel reaktywując Aktien-Gesellschaft Vulcan Stettin i Stettiner Oderwerke. Wtedy dopiero wszystko i wszyscy będą “na swoim miejscu”.Bo(L)eK_27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3976 dni
Odp: Topic o polityce? - 30/06/2009 02:23
Tak czytam te posty ... powiedzcie mi koledzy,czemu Szczecin,jako miasto ma takiego pecha do ludzi,którzy nim rządzą?? Jestem ze Słupska i idąc na studia do Szczecina byłem dumny,że będę studiował w tym mieście.Ale z tego co się zdążyłem zorientować to nad tym wspaniałym miastem ciąży jakieś fatum.Kiedyś miasto było nazywane miejscem seksu i biznesu teraz coraz czesciej wiochą z tramwajami ;/ .Słyszałem (nie wiem na ile to prawda),że jak rządzili ludzie z SLD,była masa układów jakieś mafie, kwitł przemyt,radni kradli,ale w Szczecinie się coś działo zycie kwitło.Film "Młode wilki" to mniej wiecej tamten okres,Krzysztof Jerzyna ze Szczecina :D i te sprawy ;) dobre balety z DJ`ami potem ponoć dwie kadencje Jurczyka wystarczyły,żeby te miasto zapadło w sen.Rozmawiałem kiedyś z facetem w tramwaju to stwierdził,że Jurczyk tylko wygrał wybory,bo obiecał gruszki na wierzbie stoczniowcom i za jego kadencji to tylko marketów w Szczecinie nastawiali. Odnośnie samej stoczni,to aż się nie chce pisać...Pamiętam,jak dziś w gimnazjum babka na geografii mówiła,że stocznia w Szczecinie to 3 stocznia w Europie pod jakimś tam względem...a teraz szkoda gadać :( Nasza Pogoń tak samo...;/ przeciez w Szczecinie swego czasu była największa frekwencja najlepsi kibice,Pogoń - wicemistrz Polski... Ptak zostawił po sobie spaloną ziemię...ok odradzamy ,ale znowu żadna poważna decyzja odnośnie stadionu nie zapadła.Podczas gdy inne miasta idą do przodu my stoimy w miejscu.Po raz kolejny straciliśmy mecz o charakterze międzynarodowym ...żeby w dobie dekoniunktury nie było chętnych na realizacje projektu który poprawiłby warunki na stadionie!? Spotkałem 2 opinie na ten temat: projekt był za późno ogłoszony i za słabo rozreklamowany oraz taką ,że władze Szczecina to jedna wielka mafia,a z mafią nikt interesów nie będzie robił... i koło się zamyka.Tak myślę,że póki Ci wszyscy ludzie mający wpływ na to miasto ostatecznie nie powymierają...to w tym mieście nigdy lepiej nie bedzie.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5240 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 02/07/2009 21:14

  Cytat:  
Jak dowiedział się portal tvp.info gen. Jaruzelski nakazał w 1975 roku zestrzelenie polskiego samolotu.

Samolot został zestrzelony nad terytorium Czechosłowacji, a leciał nim próbujący uciec za żelazną kurtynę do Austrii polski pilot Dionizy Bielański. Do zestrzelenia doszło przy granicy Austrii. Maszyna została zestrzelona przez czechosłowacką jednostkę lotnictwa wojskowego.

Jak podaje tvp.info, pion śledczy wrocławskiego IPN odkrył dokumentację, z której wynika, że rozkaz został wydany przez gen. Jaruzelskiego.

– We wrocławskim archiwum znaleźliśmy notatkę służbową oficera komendy wojewódzkiej milicji we Wrocławiu. Relacjonuje całe zajście i pisze, że do zestrzelenia doszło na rozkaz gen. Jaruzelskiego. Dokument został włączony do akt prowadzonego przez nas śledztwa – tłumaczy portalowi tvp.info dr Łukasz Kamiński, p.o. dyrektora Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

Generał Jaruzelski twierdzi, że zestrzelenia samolotu nie pamięta, a zarzuty kierowane pod jego adresem uznaje za niezrozumiałe.

Źródło: tvp.info+za akcje dla "bohatera" jak go nazwał pewien "sympatyczny" forumowicz.


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4598 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/07/2009 22:21

  eM napisał:  

  Cytat:  
Jak dowiedział się portal tvp.info gen. Jaruzelski nakazał w 1975 roku zestrzelenie polskiego samolotu.

Samolot został zestrzelony nad terytorium Czechosłowacji, a leciał nim próbujący uciec za żelazną kurtynę do Austrii polski pilot Dionizy Bielański. Do zestrzelenia doszło przy granicy Austrii. Maszyna została zestrzelona przez czechosłowacką jednostkę lotnictwa wojskowego.

Jak podaje tvp.info, pion śledczy wrocławskiego IPN odkrył dokumentację, z której wynika, że rozkaz został wydany przez gen. Jaruzelskiego.

– We wrocławskim archiwum znaleźliśmy notatkę służbową oficera komendy wojewódzkiej milicji we Wrocławiu. Relacjonuje całe zajście i pisze, że do zestrzelenia doszło na rozkaz gen. Jaruzelskiego. Dokument został włączony do akt prowadzonego przez nas śledztwa – tłumaczy portalowi tvp.info dr Łukasz Kamiński, p.o. dyrektora Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

Generał Jaruzelski twierdzi, że zestrzelenia samolotu nie pamięta, a zarzuty kierowane pod jego adresem uznaje za niezrozumiałe.

Źródło: tvp.info+za akcje dla "bohatera" jak go nazwał pewien "sympatyczny" forumowicz.Ja bym proponował z tego zestrzelonego świętego zrobić, bo go przecież komuniści zestrzelili jak bohatersko uciekał porwanym samolotem :)


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5749 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/07/2009 22:48
Za to z ciebie można zrobić co najwyżej ozdobę na latarnie.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005