Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 09:20
przeczytajcie:


  Rafał A. Ziemkiewicz // Polactwo[/cytat napisał:  


"Zdarzało się w historii, że król otaczał się tchórzliwymi dworakami, mówiącymi władcy tylko to, co ich zdaniem chciał usłyszeć. W stolicy już tli się rewolucja, na granicy wróg zajmuje kolejne wartownie, właśni poddani przeklinają nieudolnego władcę i witają kwiatami jego wrogów, ale król o tym wszystkim nie wie, bo gnący się w ukłonach dworacy nie mają śmiałości narazić się na podejrzenie, że król nie jest ich zdaniem najmądrzejszym i najsłuszniej postępującym władcą w dziejach. Zamiast myśleć o reformach i zbierać armię, władca trawi więc dni nad projektami nowego, wspanialszego pałacu, rojąc o defiladzie, jaką urządzi dla uświetnienia jego otwarcia. Coś podobnego dzieje się z Polską. Jak na razie demokracja okazała się u nas chocholim tańcem, w którym politycy, zamiast cokolwiek zaoferować, poczuli się zmuszeni pląsać w lansadach wokół prymitywa, schlebiać mu, łasić się do niego i na wyścigi przedkładać to właśnie, co powinno mu się najbardziej spodobać: że jest wspaniały, że wszystko mu się należy, i że będzie mu lepiej bez żadnego wysiłku, nie będzie trzeba nic zmienić, ponosić żadnych wyrzeczeń ani schylać grzbietu.
Wydawać by się mogło, że tak dopieszczane i obsypywane komplementami społeczeństwo powinno pławić się w błogim samozadowoleniu. Ale, o paradoksie, im większa jest tchórzliwość i kunktatorstwo tak zwanej elity, tym polactwo popada w głębszą frustrację. Bo też tym bardziej beznadziejne staje się poczucie jakiejś dojmującej, przygniatającej niemożności wszystkiego. Przyszedł jeden, panie, naobiecywał, i gówno, przyszedł drugi, naobiecywał jeszcze więcej, i jeszcze większe gówno, no to wybierają trzeciego, co znowu obiecuje to samo, tylko jeszcze ładniej... I nie ma do polactwa dostępu myśl, że takich obietnic, jakich się domaga, nie złoży mu nikt uczciwy ani mądry, że czyniąc warunkiem dojścia do władzy zobowiązanie, iż dwa plus dwa zacznie się równać pięć, wyborcy sami skazują się na rządy cynicznych oszustów na zmianę z [beeep]mi. Zresztą, na mocy opisanego przed chwilą mechanizmu, nikt się wyborcom tej myśli nie odważy podsunąć.

Pojawia się więc męczące podejrzenie, że skoro nic tu się nie udaje, nic nie wychodzi, nawet rzeczy dla innych krajów najprostsze i najoczywistsze, to widać jesteśmy jakimiś koszmarnymi nieudacznikami, zgoła wybrykiem natury. Badania socjologiczne pokazują, że stereotypowe wyobrażenie Polaka nigdzie nie jest tak złe, jak w samej Polsce. Nawet Niemcy, którzy widzą w nas głównie złodziei samochodów i bohaterów chamskich polenwitzów, nawet Austriacy, kojarzący Polaka przede wszystkim z handlarzami z Mexico Platz, przypisują nam w badaniach jakieś cechy pozytywne. Polacy - żadnych. Nie widzimy w sobie nic, ale to nic dobrego. Gremialnie podpisujemy się pod opinią, że jesteśmy durniami, brudasami, złodziejami i pijakami. Ale nie wyciągamy z tego, bynajmniej, wniosków, że w takim razie powinniśmy coś ze sobą zrobić, jakoś się zmienić. Rozpad poczucia wspólnoty, z której zostały już tylko karykaturalne angażowanie narodowych symboli w każdą byle szarpaninę, gromadne adorowanie Papieża - Polaka i jednego czy drugiego sportowca, zaszedł tak daleko, że nikt nie czuje się odpowiedzialny za swój kraj czy rodaków. Polacy są okropni, Polska to jeden wielki obciach, ale ja sam do siebie nic nie mam, a skądże znowu."



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7059 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 14:54

  Bzyku napisał:  
a co ten Piechota takiego dla Szczecina zrobił?

Może mi ktoś powiedzieć, bo ja nie przypominam sobie jego zasług mimo, że od kilkunastu lat siedzi w sejmie, oraz był ministrem transportu i gospodarki.

Krzystek przynajmniej daje nadzieję, bo jeszcze szansę ma przed sobą. Piechota niewiele zdziałał przez 15 lat, to dlaczego mam uwierzyć, że teraz coś zdziała?

Taki Gosiewski potrafi dla jakiegoś zadupia stację wybudować - i choć jest to zadziwiające, to pokazuje, że jak się chce, to można coś zdziałać dla konkretnej miejscowości. Piechota swojego czasu mógł jeszcze więcej niż Gosiewski teraz...



Jestem tego samego zdania. Wolę nawet tego Krzystka, który jak słusznie zauważyłeś ma wszystko przed sobą. A Piechota przez taki szmat czasu nie zrobił praktycznie nic i niby nagle teraz, miałby coś wywalczyć? Nie wierzę. A tak jest przynajmniej nadzieja, może mała, ale jest.

Mimo wszystko jestem za Krzystkiem i swojego zdania nie zmienię.


Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 22:38
Kwaśniewski też jest postkomunistą a prezydentem był bardzo dobrym, na pewno najlepszym w III RP (IV RP nie uznaje).


Generalnie jednak za Piechotą nie jestem. Trudno jest wybierać spośród krętaczy oszustów i kłamców...
Najlepiej sprawdza się tutaj metoda mniejszego zła. A Krzystek jest teraz taka tabula rasa


BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 23:13
Dobry to może i był we włażeniu w dupe Amerykanom , i komu sie tylko dało. Dobry też był w etyce zachowania co pokazał dobitnie w Charkowie na grobie polskich bohaterów...

Jebać komune i ludzi z nią związanych.


Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 23:14
Faktycznie, zdecydowanie lepszego prezydenta mamy teraz.
W końcu nie jest komunistą!


BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 23:16

  Arathorn napisał:  
Faktycznie, zdecydowanie lepszego prezydenta mamy teraz.
W końcu nie jest komunistą!



lepszy taki niz komuch


Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/11/2006 23:38
Oj niestety, nie wiem co by musiało się wydarzyć, żebym mógł powiedzieć, że Kaczyński lepszy od Kwaśniewskiego bo ten drugi to postkomunista.
Ważne, że jak dla mnie jest człowiekiem który dobrze reprezentował Polsce...

Ludzie się zmieniają. Nie każdy kto wyznaje idee lewicowe musi być złym człowiekiem. Komunizm w założeniach Engelsa i Marksa był dobrym ustrojem - wypaczenie przyszło dopiero od Lenina



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 08:41
Jeśli Kaczyński ma być tylko dlatego lepszy od Kwaśniewskiego że nie jest komuchem.. to wymiękam..
Ja nie wstydziłem się prezydenta przez 10 lat, Kwaśniewski pokazał że jest prezydentem dla wszystkich.. umiął się odciąć od swojej partii i przeszłości.. czego nie można powiedzieć teraz...

I jeśli byśmy mieli każdemu sprawdzać przeszłość...


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 10:36
A ja sie wstydziłem za to że Izaak Stolzman tfu Kwaśniewski był prezydentem mojej ojczyzny . Komuch z krwi i kości , wazeliniarz który właził w dupsko Amerykanom , który wysłał naszych chłopaków na całkowicie idiotyczną wojne o złoża ropy dla Amerykanów w Iraku. Burak który na uroczystości w Charkowie przyszedł zapierdolony jak szpadel , który drwił sobie z papieża. Układy , układziki , piękna żoneczka świeciła oczkami i równocześnie łamała sie opłatkiem ( ateiści ? ) ze szpiegami rosyjskimi. Dziwne że nazwisko " Kwaśniewski " przewijało się przez wszystkie większe afery w naszym pięknym kraju.
Pozatym widze ze wam też udzielił się trend jechania po Kaczyńskich bo wkońcu teraz jest to takie elo i w ogóle...


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 12:00

  don Omar napisał:  
A ja sie wstydziłem za to że Izaak Stolzman tfu Kwaśniewski był prezydentem mojej ojczyzny . Komuch z krwi i kości , wazeliniarz który właził w dupsko Amerykanom , który wysłał naszych chłopaków na całkowicie idiotyczną wojne o złoża ropy dla Amerykanów w Iraku. Burak który na uroczystości w Charkowie przyszedł zapierdolony jak szpadel , który drwił sobie z papieża. Układy , układziki , piękna żoneczka świeciła oczkami i równocześnie łamała sie opłatkiem ( ateiści ? ) ze szpiegami rosyjskimi. Dziwne że nazwisko " Kwaśniewski " przewijało się przez wszystkie większe afery w naszym pięknym kraju.
Pozatym widze ze wam też udzielił się trend jechania po Kaczyńskich bo wkońcu teraz jest to takie elo i w ogóle...



Kwasniewska jest katoliczka dla tego lamala sie oplatkiem.Nazwisko w aferach przewijalo sie w ustach 2 partii , ktore teraza rzadza i o dziwo Kwasniewskiego o nic nie oskarzono.Majac wszystkie sluzby w reku nie moga sie niczego doszukac.A ze przyszedl zap.... jak szpadel? Przeprosil za to , .Ale jak na 10 lat prezydentury nie mozesz sie doszukac wiekszych bledow niz to ze raz sie upil czy parodiowal Papieza to tylko o nim dobrze swiadczy.Obecny prezydent w ciagu roku popwlnil wiecej bledow niz Kwasniewski w ciagu 10 lat.


Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7447 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 12:09

  goral1982 napisał:  
Obecny prezydent w ciagu roku popwlnil wiecej bledow niz Kwasniewski w ciagu 10 lat.



hymm nie żebym sie nie zgadzał :P ale wymień te błedy? bo dla mnie akcja z Papieżem jest bardzo poważna, a fakt że sie najebał przekreśla moim zdaniem stwierdzenie Arathorn'a:

  Cytat:  
Ważne, że jak dla mnie jest człowiekiem który dobrze reprezentował Polsce...



Obrazek jpg wstawiony na forum
Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7723 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 12:30
Oczywiście Kwaśniewski wszędzie gdzie sie nie pojawił przynosił nam wstyd. To jego żona wychodzi z samolotu z reklamówką z Lidla. A on zawsze miał rozjebane i brudne buty (których ponoć czystość świadczy o człowieku) To pewnie jego żona, wraz z nim samym, wita sie z papieżem na stojąco, podając tylko reke.A on nie zna hymnu i jebie mu sie ciagle III RP z IV. Z czasem kazdego znanego polityka nazwisko przewija sie w jakis aferach, a Kwaśniewski miał o tyle pecha, że jeszcze podczas jego prezydentury lewica podupadała, konkurencja wykorzystała to, chcieli "dojechac" Kwacha juz do końca, brudząc jego nazwiskiem wszystko co możliwe. Nawet za zajebanie jabłka jakby mogli, wypisali by Kwaśniewski. Zreszta gdzie sie to nazwisko przewijalo? W tvn? polsacie, czy ŻW? Procz nudnego pierdolenia niczego nie było. A media maja najwiekszy wplyw na ludzi.. zobaczysz jak bedzie z Kaczynskimi. A nawet juz jest. Nie trzeba sie nawet specjalnie przyglądać.Nie chodzi o to, zeby zmienic swinie przy korycie, a o to, by zabrać koryto.Nie zabrano i pewnie, kazdy orze jak moze, my rowniez. . A żony takiej jaka mial Kwasniewski zazdroscili mu na calym swiecie, a jej pomoc dla dzieci? fundacja? zaraz mi powiecie, ze przycinała szmal. Jak widze takie wpisy to juz kurwa nie wiem jakiego prezydenta wam trzeba, jesli uwazacie, ze Kwasniewski byl ble. Prezydent wraz z 1 damą, pełnia role rowniez reprezentacyjna kraju. Sa wieksze mozliwosci bo jak cie widza, tak cie pisza, jak dla mnie para z klasą nr 1.

Ostatnio edytowany przez: Sadu, 16 listopada 2006, 12:37 [1 raz(y)]


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 13:26
Wybacz Sadu ale chyba okazanie braku szacunku polskim bohaterom w Charkowie czy drwienie z jednego z największych Polaków jest chyba wpadką większej rangi niz ujebane buty czy jakaś śmieszna reklamówka.
Miał pecha ? Te afery krecili jego kolesie ze zbrodniczego układu wybrani przez tępe polskie społeczeństwo które najpierw po to obaliło komune żeby ludzi z tego systemu przywrócić spowrotem do koryta.
Zreszta pod tym względem jesteśmy swego rodzaju ewenementem na skale światową , ale widać że wszyscy sie niabierają na trendy jezzi zajebiste demokratyczne slogany , wypływające niczym gówno z dupy z ust czerwonych towarzyszy i pejsów. Zatem na posadce ministra spawiedliwości posadzmy Salomona Morela . Wkońcu ten że jegomość ma ogromne doświadczenie z zakresu sądownictwa, działał już w polskich realiach a przeszłość mu sie wybaczy bo wkońcu działał pod presją tudzież można zaliczyć to do błędów młodości...
Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można głosować na komunistów w kraju w którym tyle przez nich wycierpiał a to co oni zniszczyli i napsuli będą dzwigać jeszcze przyszłe pokolenia...


Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7723 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 14:20

  don Omar napisał:  
Wybacz Sadu ale chyba okazanie braku szacunku polskim bohaterom w Charkowie czy drwienie z jednego z największych Polaków jest chyba wpadką większej rangi niz ujebane buty czy jakaś śmieszna reklamówka.


wiedzialem, ze dokladnie to przytoczysz :) ale czemu napisales tylko o reklamowce i butach, a nie przywitaniu sie panstwa kaczynskich z papiezem poprzez podanie reki i "czesc" jak z kolega? w taki sposob okazali szacunek? wtedy mi bylo wstyd, ze prezydent i 1 dama (tfu) nie potrafia sie zachowac i przywitac z papiezem. A hymn Polski? Dla Ciebie to nie jest wazny argument i nie bylo Ci wstyd, ze Twoj prezydent go nie zna? to rowniez sa wpadki wiekszej rangi niz ujebane buty i śmieszna reklamówka. Dlaczego wiec nie wybrales tych argumentów? I dlaczego uwazasz, ze poprzez swój stan Kwasniewski nie okazal szacunku polskim bohaterom? nie nazygal sobie na buty, popeliny nie odjebał. Czy nigdy NIKOMU z twoich najblizszych nie zdarzylo sie wypić przed wazna uroczystoscia? kazdy jest czlowiekiem, a Kwasniewski potrafil chociaz za to przeprosic, oczywiscie neguje to co wtedy zrobił, bo to jednak nie komunia czy slub, ale wydaje mi sie, ze odpowiedz innych bylaby jedna "alkomatu nie mieliscie nic nie udowodnicie". Cala sztuka polityka wmowic i naklamac, a on przeprosił.

  don Omar napisał:  
Miał pecha ? Te afery krecili jego kolesie ze zbrodniczego układu wybrani przez tępe polskie społeczeństwo które najpierw po to obaliło komune żeby ludzi z tego systemu przywrócić spowrotem do koryta.Zreszta pod tym względem jesteśmy swego rodzaju ewenementem na skale światową , ale widać że wszyscy sie niabierają na trendy jezzi zajebiste demokratyczne slogany , wypływające niczym gówno z dupy z ust czerwonych towarzyszy i pejsów. Zatem na posadce ministra spawiedliwości posadzmy Salomona Morela . Wkońcu ten że jegomość ma ogromne doświadczenie z zakresu sądownictwa, działał już w polskich realiach a przeszłość mu sie wybaczy bo wkońcu działał pod presją tudzież można zaliczyć to do błędów młodości...
Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można głosować na komunistów w kraju w którym tyle przez nich wycierpiał a to co oni zniszczyli i napsuli będą dzwigać jeszcze przyszłe pokolenia...



Z calym szacunkiem do Twojej osoby, urodziles sie w 87 roku, a walisz komunami na lewo i prawo. Juz gdzies byla dyskusja na ten temat, wiec nie bede ja i pewnie inni sie powtarzał. Ale pisalem o tym, koryto zostało, wiec dalej bedzie jebane. Podkreslam, ze raczej daleko mi od pogladow komunisty, ja po prostu oceniam ludzi, wiec nie schodze na te tory, bo dyskutowalem na temat Kwasniewskiego.Bo nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak mozna uwazac, ze Kaczynski jest lepszym prezydentem od niego. Dlatego wydaje mi sie, ze teraz troszke wyogolniasz ;)
Acha i nie pisz "tępe społeczeństwo" bo możesz obrazić kogoś z forumowiczów, a argument to zaden wiec.. :)


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 22:06

  Sadu napisał:  
Oczywiście Kwaśniewski wszędzie gdzie sie nie pojawił przynosił nam wstyd. To jego żona wychodzi z samolotu z reklamówką z Lidla. A on zawsze miał rozjebane i brudne buty (których ponoć czystość świadczy o człowieku) To pewnie jego żona, wraz z nim samym, wita sie z papieżem na stojąco, podając tylko reke.A on nie zna hymnu i jebie mu sie ciagle III RP z IV.



Dodalbym jeszcze wczorajszy "fałd" na garniturze premiera (hymn tez spiewal Jaroslaw ;)) spowodowany brakiem srodkowego guzika, gdzie przy ukrainskich politykach wygladal jak wiesniak.


Obrazek gif wstawiony na forum
BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/11/2006 22:16
Hola Sadu , a czy ja gdzies wspomniałem o tym że popieram Kaczyńskiego ? Fakt , głosowałem na niego , miałem pewne nadzieje ale kompletnie sie zawiodłem i teraz pozostaje mi tylko przyznać się do błędu. Picie alkoholu jest juz chyba zapisane w genach Polaków ale czy nie uważasz że poprostu nie przystoji głowie państwa przyjść w stanie wskazującym na publiczną uroczystość ? Jeszcze tak symboliczną dla narodu polskiego...
Myślę że mój rocznik 87 nie ma tu nic do rzeczy a zarzucanie mi czego kolwiek ze względu na wiek jest niedorzeczne. Chyba dobrze że pomimo tak młodego wieku jestem swiadomy wad poprzedniego zbrodniczego ustroju.
Uważam że ludzie związani z poprzednim ustrojem działali przeciwko narodowi polskiemu , byli rosyjskimi pieskami , szczekali tak jak im Moskwa kazała i właśnie tacy ludzie nie powinni decydować o obliczu państwa. Boli mnie natomiast to że Polacy nabierają się na uśmiechnięte gęby takich Olejniczaków i Napieralskich , mających za plecami stare świńskie czerwone pyski...


Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7723 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 17/11/2006 00:00
Jay przy hymnie rowniez jebnal sie Lech. Nie tylko youtube sie zyje.
Pierwszy Twoj post don Omar z ktorym moge sie po czesci zgodzic. Nie napisales, ze popierasz Kaczynskiego, ale, ze wolisz jego od Kwacha, co chyba przyznasz sam, moglo dac mi do myslenia.Co do Charkowa, napisalem w poprzednim poście co sadze na ten temat wiec odpowiedz juz masz. Ja rowniez glosowalem na Kaczynskiego, czego tez bardzo zaluje i przyznaje sie do bledu (tak teraz jestem swiecie przekonany, ze popelnilem duuuzy blad, liczylem na zupelnie cos innego). A i usmiechnieta mordka, szczegolnie Olejniczaka ktory nie wie co mowic, rowniez mnie nie przekonuje. Zrozum, ze ja nie ocenialem tutaj ogolnie partii, lecz ludzi ktore sa jednostkami w tym systemie. Na pocieszenie powinienes wiedziec, ze jednak tak wielu ludzi sie na to nie nabiera, bo SLD nie ma takiego poparcia jak pare lat temu.


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/11/2006 01:04
Rzeczywiście wtopy typu: brudne buty, reklamówka czy pomyrdanie słów hymnu można uznać za przypadek... ale nikt nie wspomniał o dziwacznym odwołaniu przez Kaczyńskiego szczytu Trójkąta Weimarskiego. Niezbyt uzasadniona nieobecność, zakomunikowana prezydentom w dzień spotkania (!) to kpina z profesjonalizmu i taktu na arenie międzynarodowej. Kolejna sprawa to pomylenie flag rosyjskiej z czeską. Jasne ze to nie wina Kaczynskiego, ale co by tu nie mowic, jego ludzi. A cala sytuacja wygladala zenująco smiesznie. Jak na moj gust troche sporo wpadek jak na pierwszy rok rządzenia. Ale z ocenami poczekajmy jeszcze troche.

Mlodzi sld-owcy nie muszą miec wiele wspolnego z komunizmem, jasne ze w wielu przypadkach ich rodzice byli czlonkami partii ale taka byla rzeczywostosc w ktorej zyly miliony Polakow nie mających wielkiego pojecia o tym co sie dzieje. Zwykli, szarzy, przekupni obywatele, ktorzy robili co mogli by zylo im sie lepiej. Co gorszy, przy tym pasożytowal na innych. Czy teraz jest inaczej na dobrą sprawe? Ludzie nie dziela sie na czlonkow partyjnych (jak to widac z zewnątrz) ale na charaktery i osobowosci.

Moj ojciec tez kurwi na Kwasa, ale nie potrafi podac argumentow na to. Kwach byl prezydentem bez jaj ale nie byl chyba taki zly jak niektorzy chcieliby go widziec. Poza tym faktycznie nie skazano go a nawet jego niby niejasne sprawy jakby ucichly kiedy wyszedl z polityki. Dziwne.


Ziomall
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7515 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/11/2006 12:57
Jesli chodzi o II ture wyborw w Szczecinie to sytuacjia jest patowa. Piechota to stary wyga, uwiklany w stare partyjne powiazania. Przez okres 15 lat nie zrobil praktycznie nic dla Szczecina jako posel i minister. Jesli wygra w miescie dalej beda obowiazywac stare powiazania polityczne i kolezenstwo. Watpie czy w Szczecinie cos sie zmieni na lepsze. Beda to raczej bezbarwne rzady, cechujace sie stagnacjom i ciaglym gdybaniem. Osobiscie mialem okazje poznac Piechote, ktory jest bardzo nienaturalnym czlowiekiem. Wyglada jakby mial wlozony kij w tylek. W samym SLD ludzie ironizuja, ze w lozku z zona jest tak samo sztuczny jak w zyciu codziennym.
Co do Krzystka nie jest tajemnica, ze bedzie chodzil na pasku szefa PO Nitrasa. Watpie, ze beda to samodzilene rzady naszego prezydenta. Jest on raczej bardziej marionetka w rekach PO. W sumie nic nie osiagnal w polityce, niczym sie nie wyroznil. Wydaje sie bezbarwnym politykiem.

Obaj kandydaci nie maja jakies wizji budowania lepszego Szczecina. Sa bezbarwni i nudni. Brak im "jaj", aby rozwalic skostanile koterie. Osobiscie nie wiem, ktory z nich to mniejsze zlo. Ciesze sie, ze nie bede bral udzialu w wyborach i ominie mnie dylemat, kogo wybrac. Szczecinowi mozemy juz wspolczuc kolejnego prezydenta...Tak wyglada smutna prawda.


Newcastle Upon Tyne FC Pogon Szczecin
Heaton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7166 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/11/2006 22:51
A według mnie wcale nie będzie źle. Wręcz przeciwnie, aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że może być tylko lepiej. Problem większości Polaków polega na tym, że widzimy u naszych rodaków same wady i nie staramy się znaleźć pozytywnych stron. Więcej optymizmu!


100% PD
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.22 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005