Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7483 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 08/11/2009 14:02

  anathema napisał:  

  Cinek napisał:  
a Korwin i UPR juz od lat probują wytlumaczyc to szerszej masie, niestety bez skutku..."ZUS z pewnoscia jest organizacja przestepcza, ale nie mozna jej nazwac zorganizowana" :/



tylko że Korwina już nie ma w UPR. swoją drogą tyle lat nie moc sie przebić? Słabiutko.



po pierwsze to zadna, absolutnie zadna, nawet najwybitniejsza jednostka nie ma szansy dostania sie do sejmu przy obecnej ordynacji wyborczej, jezeli nie nalezy do jednej z wielkich partii politycznych, ale niestety jednomandatowych okregow wyborczych chyba szybko sie nie doczekamy...

po drugie, co sie dziwisz, ze ciezko sie przebic z wolnosciowymi pogladamy, jak lud jest przyzwyczajony do socjalizmu, ktory obecne partie nadal ludowi serwuja? ludzie wychowani przez panstwo opiekuncze nigdy nie zaglosuja na system, w ktorym beda musieli sami o siebie zadbac...


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 08/11/2009 14:53

  Z. o Marną napisał:  

  eM napisał:  
W procesie systematycznego, zorganizowanego i z premedytacją przeprowadzanego demontażu polskiej gospodarki przez kolejne antypolskie ekipy rządzące, a szczególnie przez obecny rząd Donalda Tuska i jego kryminogenną ekipę, zlikwidowano przemysł stoczniowy, co pociągnęło za sobą brak zapotrzebowania na fachowców w tej dziedzinie.



Całkowicie bezstronny, fachowy i obiektywny artykuł.



Dokładnie. Najważniejsze jednak że prawdziwy , w 100% oddający rzeczywisty obraz rządów Tuska.


  malcoolm napisał:  
http://www.bibula.com/?p=15451 i wszystko jasne



"na podstawie Radio Szczecin ('Koniec Technikum Budowy Okrętów') "

PS. Wreszcie znalazłeś jakąś porządna strone , czytaj i ucz się , może będa z ciebie ludzie :)

Ostatnio edytowany przez: eM, 8 listopada 2009, 14:59 [2 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 08/11/2009 15:32
Autor jest takim samym fachowcem jak ktoś, kto uważa, że Parzy jest magikiem środka pola, reżyserem każdej znakomitej akcji, największym walczakiem na boisku i kupi go ktoś z Bundesligi.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 08/11/2009 15:34
Napisz więc Maryna w którym miejscu ten "fachowiec" popełnił gafe tudzież skłamał?


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 08/11/2009 16:36
Ano dlatego Emku, że każdy rząd jest rzeczywiście zajebiście antypolski. A te wszystkie dotacje były właśnie po to, żeby zrujnować stocznie.


P. S.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 09/11/2009 12:21
I na czarnej liście będzie eM lol


  Cytat:  
Szczecin.eu nominowany do nagrody Webstar

Portal miasta Szczecin – www.szczecin.eu został nominowany do nagrody Webstar w najbardziej prestiżowym konkursie na najlepsze strony w polskim Internecie.

W konkursie Webstarfestival, przeprowadzanym już po raz piąty, przyznawane są Webstary dla najlepszych stron internetowych (w 26 kategoriach), Grand Webstar dla strony roku oraz nagroda specjalna - statuetka dla Człowieka Roku Polskiego Internetu.
Preselekcji stron zgłoszonych do konkursu dokonuje Akademia Internetu skupiająca najwybitniejszych przedstawicieli polskiego przemysłu internetowego nominowanych przez organizacje branżowe, założycieli oraz laureatów poprzednich edycji konkursu kierując się kryteriami najistotniejszymi z punktu widzenia internauty, takimi jak m.in. zawartość, funkcjonalność, wygląd graficzny, struktura i nawigacja, innowacyjność.

Portal miasta www.szczecin.eu startuje w kategorii Administracja Publiczna, do której można było zgłaszać witryny rządu, ministerstw, instytucji rządowych oraz strony samorządów wszystkich szczebli.

www.szczecin.eu ma niecały rok, ale spore szanse. Przeszedł preselekcję Akademii Internetu i rywalizuje już tylko z 4 innymi miastami – Trójmiastem, Łodzią, Lesznowolą i Starogardem Gdańskim.



Za Szczecin.eu


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 09/11/2009 12:23

  malcoolm napisał:  
I na czarnej liście będzie eM



Nie zdziwiłbym się :(

Twój prezio Krzystek przy pomocy prokuratury już sciga internautów którzy ośmielili się go skrytykować.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 09/11/2009 16:06

  eM napisał:  
Maryna nie każdy , tylko w szczególności rząd PO, który już zaraz po objęciu władzy w Polsce miał okazje sprzedać majątek stoczniowy , gdyż na horyzoncie pojawiło się kilku poważnych inwestorów(min. Ulstein Verft, ukraiński ISD , Mostostal Chojnice czy przede wszystkim RCC Ltd. Izraelskiego armatora Ramiego Angara który wybudował już u nas 20 statków).
Niestety wtedy nowo wybrany minister skarbu Aleksander Grad zdecydował że żaden z w/w armatorów nie jest brany pod uwage.

Następnie był słynny już przetarg , znięchęcanie przez urzędników ARP polskich podmiotów , wywieranie na nich nacisków , aby odstąpiły od przetargu . Potem ustawienie przetargu pod jednego oferenta którym w tym przypadku był El Assir handlarz bronią i przedstawiciel „inwestora” z raju podatkowego – Antyli holenderskich.

Jak to się skończyło wszyscy dobrze wiemy.

Reasumując obecny rząd zrujnował stocznie, przez to trzeba było zlikwidować TBO, dlatego tez nie widzę żadnych kłamstw w tekscie który wkleiłem.

Pozdro Maryna.

Do upadku stoczni każdy rząd dołożył swoją cegłę, jak dla mnie to PO miała pecha, że ostateczny koniec nadszedł akurat za jej rządów, co nie znaczy, że bez winy są.
A 'polskie podmioty' chciały kupować tylko kawałki stoczni i nie miały w planach produkcji statków, tylko np. elementów stalowych. Miłego Emek


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 09/11/2009 17:48

  Maryna napisał:  
jak dla mnie to PO miała pecha



1 miejsce

Mordo Ty moja! Gratuluje Ci poczucia humoru bo jak się domyślam to był żart?


  Maryna napisał:  
A 'polskie podmioty' chciały kupować tylko kawałki stoczni i nie miały w planach produkcji statków, tylko np. elementów stalowych. Miłego Emek



A jakie według Ciebie miał plany El Assir - handlarz bronią , przedstawiciel "inwestora" z Antyli?
Gdyby Polskie podmioty wykupiły nawet te "kawałki stoczni" o których piszesz i produkowałyby tam elementy stalowe to chociaż część stoczniowców miałaby prace , a tak 4 tys. ludzi zostało na bruku.

Tak czy inaczej , nie zmienia to faktu , iż Twoja "pechowa" Platforma , na zlecenie Andzi Merkel(która przekazała setki milionów na ratunek niemieckich stoczni) z premedytacją zniszczyła Polski przemysł stoczniowy.

Trzym się Maryna!

Ostatnio edytowany przez: eM, 9 listopada 2009, 17:54 [1 raz(y)]


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 09/11/2009 20:04
Prawda jest taka, ze stocznia byla zaniedbywana przez kilka ostatnich rzadow. Niestety za kadencji obecnego skonczyla dzialalnosc, a PO obiecywala ratunek. Skonczylo sie tragicznie, a mozna bylo to rozegrac tak, ze nawet 1-2 tys ludzi mialo by jakakolwiek prace na terenie stoczni. W Niemczech stocznie mozna bylo dotowac, u nas niby to bylo nie mozliwe. Teraz niemieckie stocznie maja sie dobrze, a u nas wszystko rozwalone. Zamkniecie TBO tylko potwierdza, ze nie planuje sie produkcji statkow w najblizszych latach w Szczecinie. Ciekaw jestem czy w ogole byli by chetni do podjecia nauki w szkole, ktora na dana chwile nie daje zadnych perspektyw pozniejszej pracy.
Stocznie juz w latach 90tych zostaly brutalnie rozkradzione. Moj ojciec pracowal 20 lat w Stoczni Parnica na Gdanskiej. Zaklad mial sie dobrze, poki nie podzielono go na spolki i zwyczajnie nie rozkradziono. Zaloga dobrze zarabiala, pracy bylo od groma. W ciagu roku sie posypalo wszystko. Liczny zarzad, rada nadzorcza i wiele innych pasozytniczych etatow i pensje wziete sufitu. Pewnie inne czynniki tez mialy na to wplyw, ale za mlody bylem zeby dokladnie to pamietac. Popytam o szczegoly. Stocznia upadla, a za jakis czas zaczela dzialac stocznia Pomerania, ale jej losy nie sa juz mi znane. Wiem, ze kilkanascie mniejszych firm ma tam teraz siedzibe, ale czym sie dokladnie zajmuja, to juz nie wiem.


1948
sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 01:45

  eM napisał:  

  Maryna napisał:  
jak dla mnie to PO miała pecha


Tak czy inaczej , nie zmienia to faktu , iż Twoja "pechowa" Platforma , na zlecenie Andzi Merkel(która przekazała setki milionów na ratunek niemieckich stoczni) z premedytacją zniszczyła Polski przemysł stoczniowy.
Trzym się Maryna!



Czy Ty chłopie byłeś kiedyś w stoczni niemieckiej lub holenderskiej? Wiesz jak one wyglądają i działają? Wygląda na to, że nie do końca. Owszem w polskich stoczniach produkowało się dobry 'produkt', co do tego nie ma nikt wątpliwości, ale o ograniczonym asortymencie, jeśli można to tak po laicku nazwać. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale, żeby polskie dorównały rozmachem w produkcji, infrastrukturą itp itd, a co za tym idzie konkurencyjnością do tych najlepszych musiałyby one 'zeżreć' miliardy, których Polska po prostu nie ma, a Niemcy mają, bo jak wiesz, są 'ciut' zamożniejszym państwem od naszego, przez wiele lat utrzymywali się na 1 miejscu lub w czołówce światowych eksporterów.
Platforma nie jest mi specjalnie bliska, ale na prawdę człowieka z równowagi może wynieść takie prostolinijne pojmowanie świata: Nasze, trzeba bronić i BASTA! Jak jeździec bez głowy, sry, ale tak to wygląda.

Wiesz, jak mi się marzy, żeby w Polsce powstała (a są ku temu warunki naturalne) sieć dla transportu rzecznego? Wiesz, jakie ta gałąź przemysłu ma perspektywy? Plany połączenia kanałami Odry i Dunaju (co otworzyłoby niewiarygodne rynki) już w latach 70 były i co z tego wyszło? Na razie nic (zresztą nie tylko po naszej stronie), a w Polsce Odra w wielu miejscach latem ma kilkanaście centymetrów i jest kompletnie niedrożna, mimo, że parę latek temu barki jeszcze szusowały między Szczecinem a Wrocławiem. Wielu ludzi straciło pracę (setki, a może tysiące) przez to, że przez lata zaniedbało się rzeki w naszym kraju i ciężko jest mieć teraz o to do kogoś konkretnie pretensje. Po prostu w grę wchodzą tak wielkie pieniądze, których nasz kraj na takie inwestycje nigdy nie miał i jeszcze jakiś czas nie będzie miał. Nie tylko stocznie przegrały, miej pretensje do takiej, a nie innej historii naszego pięknego kraju (i wcale nie chodzi tu o ostatnie lata), a nie do powiedzmy 30-latków w Sejmie, których niektóre rzeczy przerastają no i ja się wcale nie dziwię...

A może Ty kolego masz cudotwórcze pomysły co to przyszłości niektórych branży? Droga wolna, każdy może wygłaszać poglądy, idee, plany, może akurat jesteś geniuszem. Jeśli znajdziesz receptę jak zaradzić tym powyżej i wielu innym podobnym problemom, ja na Ciebie zagłosuję.


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 03:07
Świetny komentarz Sb. Chociaż trzeba przyznać że i stocznie niemieckie, szwedzkie także upadały. To że nasza Stocznia upadła nie jest winą tylko i wyłącznie obecnego rządu, coś tam chcieli ratować, wpakowali się po uszy w aferę, ale mam wrażenie że nie do końca świadomie i że mieli jednak szczerą wole ratowania zakładu.

Co do kanałów rzecznych to akurat fakt infrastruktura w Polsce jest zaniedbana, a za wzór może nam służyć ta niemiecka która jest maksymalnie wykorzystywana.


Werft
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7367 dni

*




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 07:37
z nasza stocznia popelniono jeden kardynalny blad - pakowano pieniadze w półpaństwowy zaklad - to byl czyn podpadajacy pod prokurature - pieniadze owszem pojawialy sie ale zaraz znikaly w setkach spoleczek (prywatnych) ktore pracowaly w stoczni - czyli po prostu nie owijajac w bawelne - Panstwo polskie sponsorowalo pewien krag zainteresowanych osob - i nie mowie tu tylko o PO tylko o kilku poprzednich rzadach w tym tak ulubionych przez kilku forumowiczow czystych i niezbrukaniach Pisowcach (mam nadzieje ze uchwycicie ironie)
Tymczasem niemieckie stocznie to byly prywatne firmy - i tym firmom nikt nie dawal pieniędzy - przynajmniej nie za darmo - rzad niemiecki wystaral sie o nisko (naprawdę nisko 0,25 - 0,5%) oprocentowane pożyczki panstwowe - wiec wszystko odbylo sie zgodnie z prawem choc niekoniecznie czysto.
i wlasciwie tylko o to byla ta awantura z Komisja Europejska - ale o tym sie glosno nie mowi bo skompromitowałoby to zbyt wiele osob.

Ja od kilku lat pracuje w niemieckich stoczniach - i tam sytuacja tez wcale nie jest rozowa
Stocznie Aker (Wadan -a teraz Nordic) - upadly i zostaly wykupione przez GazProm - ktory jak na razienie ma pomyslu co z nimi zrobic - Stocznia w Wismarze robi teraz 2 promy - i tym jak na razie koniec ich planow - poza tym sposob wykonania i terminy jakich sie zobowiazali doprowadza do ponownego upadku tej stoczni - o tym mowia sami niemcy w prywatnychh rozmowach
- Stocznia w Warnemunde - sklada kontenerowca praktycznie calego wykonanego w wismarze oraz ma na przyszly rok kontrakt na budowe jeszce 2! innych kontenerowcow ( robili po 8-11 statkow rocznie)
Stocznia w Volgascie - z 800 osob pracuje tam w tej chwili okolo 300
Stocznia w Lubminie (najmlodsza i najbardziej nowaczesna w Niemczech) na skraju bankructwa
Stocznia w Cuxhaven - z 9 statkow rocznie produkcja spadla do 4
Stocznia w Hamburgu (wojskowa) w tej chwili tylko remontuja 2 albo 3 kutry rakietowe

ogolnie katastrofa


Zawsze wierni. Emigracja 2004.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 10:57

  sb napisał:  
Czy Ty chłopie byłeś kiedyś w stoczni niemieckiej lub holenderskiej? Wiesz jak one wyglądają i działają? Wygląda na to, że nie do końca. Owszem w polskich stoczniach produkowało się dobry 'produkt', co do tego nie ma nikt wątpliwości, ale o ograniczonym asortymencie, jeśli można to tak po laicku nazwać. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale, żeby polskie dorównały rozmachem w produkcji, infrastrukturą itp itd, a co za tym idzie konkurencyjnością do tych najlepszych musiałyby one 'zeżreć' miliardy, których Polska po prostu nie ma, a Niemcy mają, bo jak wiesz, są 'ciut' zamożniejszym państwem od naszego, przez wiele lat utrzymywali się na 1 miejscu lub w czołówce światowych eksporterów.



Czy Ty chłopie czytasz o czym ja pisze? Zdaje sobie sprawy iż Polska nie posiada tak dużych pieniędzy aby finansować nasz rodzimy przemysł stoczniowy. Dlatego tez wystarczyło sprzedać stocznie w Szczecinie i Gdańsku bo chętnych nie brakowało. Wtedy część ludzi miałaby prace , inwestor wszystko by finansował a państwo nie musiałoby nic dopłacać. Proste. Pisałem o tym milion razy i nie mam zamiaru powtarzać się po raz kolejny.


  sb napisał:  
Wiesz, jak mi się marzy ( ... )



Marzenia się spełniają , musisz tylko mocno wierzyć. Powodzenia!


  IS napisał:  
wpakowali się po uszy w aferę, ale mam wrażenie że nie do końca świadomie i że mieli jednak szczerą wole ratowania zakładu.



Jedyna wole jaką mieli to wygrać wybory do PE. Wtedy szumnie ogłosili że jest „inwestor” który będzie budował statki i zatrudniał naszych stoczniowców.

Prawda jednak jest inna. Rząd już w połowie maja wiedział iż żaden „katarski inwestor” nie istnieje ale dalej okłamywał opinie publiczną cynicznie twierdząc ze wszystko jest na dobrej drodze. Zakpiono sobie z ludzi a Ty wyskakujesz ze „szczerością”?


  Werft napisał:  
Ja od kilku lat pracuje w niemieckich stoczniach - i tam sytuacja tez wcale nie jest rozowa ( … ) ogolnie katastrofa.



Zgadza się , sytuacja nie jest różowa i w momencie gdy Ruscy kupują niemieckie stocznie czy niemiecki rząd je dotuje Andzi Merkel nie pozwoli sobie na konkurencje z naszego kraju.

Tak więc jeszcze raz potwierdza się teza z artykułu który wkleiłem , mówiąca o tym iż mamy antypolski rząd który nie dba o interesy Polaków.


Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7483 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 10/11/2009 13:25
gorąco polecam wszystkim wywiad Pawła Mazurka z prof. Krzemińskim...

fragment...

  Cytat:  
Nie chcę się znęcać nad konkurencją, ale w pańskiej książce wiele miejsca poświęcacie manipulacjom „Gazety Wyborczej”.

Moi studenci – współpracownicy – przeanalizowali publicystykę „Wyborczej” na temat Radia Maryja.

I wyszło tak: „Uderzający w dyskursie »Gazety Wyborczej« jest brak dyskusji. Cały przekaz jest zgodny: »my, episkopat i papież chcemy jedności Kościoła«, a oni go rozbijają. „Całe artykuły ograniczają się do pokazania wad Radia Maryja”.

Bo to prawda, ale od razu muszę zadeklarować, że opcja i poglądy wyznawane przez redaktorów „Gazety Wyborczej” są mi bliższe niż te z Radia Maryja.

Nikt nie podejrzewa, że jest inaczej.

Niemniej jednak obraz świata, jaki konstruuje „Wyborcza”, ma wiele wspólnego z obrazem świata konstruowanym przez Radio Maryja. I to również wyszło z analiz moich studentów, z których jeden jest zagorzałym czytelnikiem „Gazety Wyborczej”.

Powiem więcej, z książki wynika wręcz, że Radio czasem dopuszcza, iż świat może być bardziej skomplikowany i wielobarwny, „Gazeta Wyborcza” – nigdy.

Tu jest kwestia bardziej złożona, bo rzeczywiście w audycjach radia Maryja, nawet tych sztandarowych, jak „Rozmowy niedokończone”, ukazuje się często inne punkty widzenia, odmienne od głoszonych przez twórców radia. Można też znaleźć inne modele religijności niż ten preferowany przez Radio Maryja. Ojciec Rydzyk dopuszcza czasem do głosu wypowiedzi z kompletnie innego świata, który posługuje się językiem otwartym, językiem soborowym. I to było miłe.

Czytam, że „sposób prezentowania tematyki związanej z radiem przez »Gazetę Wyborczą« każe zastanowić się nad problemem obiektywności prasy”. To bardzo poważny zarzut.

No i co ja mam z tym cytatem zrobić?

Powtórzyć własnymi słowami i dokonać samobójstwa towarzyskiego.

Podpisałem się już pod tą książką, choć akurat to zdanie nie moje.

Stawiacie tezę, że „Wyborcza”, stygmatyzując i wykluczając słuchaczy Radia Maryja, spowodowała wzrost popularności populistów. Michnik wyhodował Leppera i Giertycha?

Nie on jeden, ten zarzut należałoby postawić także innym. Czwarta władza jest władzą realną i ma wpływ na rozwój sytuacji politycznej.

Już na koniec. Czytam, że „Wyborcza” nie dość, że dyskredytowała i ośmieszała słuchaczy, posuwając się do manipulacji, to jeszcze „wobec episkopatu wysuwała prośby, żądania, a nawet groźby, byle tylko zneutralizował Radio Maryja”.

To moje?

Pańskich studentów. A pan się z tym zgadza?

(milczenie) Tak było.

Mam cytować jeszcze? O tym, że „Wyborcza” wzywała Kościół do stosowania cenzury.

(śmiech) Nie mam nic do dodania.



calość... wywiad Rzeczpospolita


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 15:23

  eM napisał:  
Czy Ty chłopie czytasz o czym ja pisze? Zdaje sobie sprawy iż Polska nie posiada tak dużych pieniędzy aby finansować nasz rodzimy przemysł stoczniowy. Dlatego tez wystarczyło sprzedać stocznie w Szczecinie i Gdańsku bo chętnych nie brakowało. Wtedy część ludzi miałaby prace , inwestor wszystko by finansował a państwo nie musiałoby nic dopłacać. Proste. Pisałem o tym milion razy i nie mam zamiaru powtarzać się po raz kolejny.



Czytam i widzę same uproszczenia, z uporem maniaka dążenie do zwalenia wszelkich nieszczęść stoczni na ostatnie dwa lata oraz romantyzm (to nawet chwalebne, ale niestety mało rozsądne).
Zauważ o co sami stoczniowcy walczyli, przede wszystkim o możliwość dopłacania to interesu, tak jak miało to miejsce przez lata. Kiedy okazało się to niemożliwe apelowali o sprzedaż stoczni, ale w CAŁOŚCI, z takim majątkiem, jakie one miały i tak też próbowano zrobić. Ja osobiście nie wiem na ile była możliwość sprzedaży (bo to na prawdę skomplikowane kwestie), o jakiej mówisz i z jakim skutkiem by się to odbyło. Tego się już raczej nie dowiemy. Wiem jednak, że wcześniej, przed obecnym rządem, przecież można było COŚ ze stoczniami zrobić, ciekawe dlaczego politycy obecnej opozycji nie byli wówczas tak wyszczekani, jak obecnie. Zresztą opozycja ma to do siebie, że szczeka, szkoda tylko, że Ty nie masz do tego odpowiedniego dystansu.

Żałuję, że stało się, jak się stało, bo stoczniowy charakter Szczecina bardzo mi się podobał, wygląda jednak na to, że trzeba będzie go trochę zmienić, w końcu nie wszystkie (baa, nawet bardzo niewiele) z morskich miast, albo takich jak Szczecin mogą czy muszą mieć stocznie. Jeśli nie jesteśmy w stanie konkurować w tej dziedzinie, znajdźmy inną.
Co do straty samych miejsc pracy... Czy tego chcemy czy nie takie rzeczy mają miejsce na całym świecie. Pretensje do garbatego. Moja rodzina też mogłaby wyjść na ulicę, bo państwo Polskie nie potrafi stworzyć warunków do pracy w dziedzinie, która daje jej chleb za granicą, a mogłaby tutaj. Niestety, świat gospodarki wolnorynkowej jest brutalny.


  eM napisał:  
Marzenia się spełniają , musisz tylko mocno wierzyć. Powodzenia!



Owszem, fajnie jest mieć marzenia, a nawet w nie wierzyć, ja również je mam... z tą tylko różnicą, że za ich niespełnienie nie obwiniam polityków partii, która jest mi ideologicznie daleka.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 15:55

  sb napisał:  
Czytam i widzę same uproszczenia, z uporem maniaka dążenie do zwalenia wszelkich nieszczęść stoczni na ostatnie dwa lata oraz romantyzm (to nawet chwalebne, ale niestety mało rozsądne).



Jeżeli widzisz w moich postach same uproszczenia to czekam na jakieś konkretne argumenty z Twojej strony bowiem jak na razie nie zaprezentowałeś żadnych.


  sb napisał:  
Wiem jednak, że wcześniej, przed obecnym rządem, przecież można było COŚ ze stoczniami zrobić, ciekawe dlaczego politycy obecnej opozycji nie byli wówczas tak wyszczekani, jak obecnie. Zresztą opozycja ma to do siebie, że szczeka, szkoda tylko, że Ty nie masz do tego odpowiedniego dystansu.



Można było i COŚ się zrobiło.Mianowicie:


  Cytat:  

W ocenie PiS Grad dopiero w maju - czerwcu 2008 r. zainteresował się stoczniami

Rząd PiS przez lata, w których rządził, przeprowadził restrukturyzację stoczni w Gdyni i Szczecinie, m.in. podniósł kapitał szczecińskiej stoczni, by zwiększyć jej atrakcyjność dla inwestora. Gdy rząd ustępował, było 4 kandydatów do przejęcia tego majątku i kupna stoczni - przypomniał Jackiewicz.

W ocenie PiS Grad dopiero w maju - czerwcu 2008 r. zainteresował się stoczniami. Przypomniał, że premier sam mówił w maju 2008 r., że istniejący od listopada 2007 roku rząd nie miał czasu przygotować materiałów dla Komisji Europejskiej w sprawie stoczni. "Teraz sam z wielkim zaangażowaniem zwraca się, że inni nic nie robili" - dodał polityk.

Źródło: PAP



Obecny rząd poza wykupieniem społecznego spokoju ( czytaj odpraw dla stoczniowców) nie zrobił NIC.


sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 18:53

  eM napisał:  
Jeżeli widzisz w moich postach same uproszczenia to czekam na jakieś konkretne argumenty z Twojej strony bowiem jak na razie nie zaprezentowałeś żadnych.



Ale jakie argumenty? Moje posty nie miały na celu 'licytacji' która opcja polityczna ma rację, ale spojrzenie na kwestię stoczni z perspektywy, z jakiej chyba powinniśmy na to patrzeć. Nie jestem politykiem i nie zamierzam przemawiać ich językiem jak robisz to Ty.


  eM napisał:  
Można było i COŚ się zrobiło.Mianowicie:


  Cytat:  

W ocenie PiS Grad dopiero w maju - czerwcu 2008 r. zainteresował się stoczniami

Rząd PiS przez lata, w których rządził, przeprowadził restrukturyzację stoczni w Gdyni i Szczecinie, m.in. podniósł kapitał szczecińskiej stoczni, by zwiększyć jej atrakcyjność dla inwestora. Gdy rząd ustępował, było 4 kandydatów do przejęcia tego majątku i kupna stoczni - przypomniał Jackiewicz.

W ocenie PiS Grad dopiero w maju - czerwcu 2008 r. zainteresował się stoczniami. Przypomniał, że premier sam mówił w maju 2008 r., że istniejący od listopada 2007 roku rząd nie miał czasu przygotować materiałów dla Komisji Europejskiej w sprawie stoczni. "Teraz sam z wielkim zaangażowaniem zwraca się, że inni nic nie robili" - dodał polityk.

Źródło: PAP



Obecny rząd poza wykupieniem społecznego spokoju ( czytaj odpraw dla stoczniowców) nie zrobił NIC.



Czyli jak zwykle słowo za słowo. Ja też mogę podać ileś tam wypowiedzi polityków innej opcji jak pisowska:

Oto pan minister: 'Stocznie w Szczecinie i Gdyni w listopadzie 2007 roku spełniały przesłanki do ogłoszenia upadłości.
Z raportu NIK o wynikach kontroli restrukturyzacji i prywatyzacji sektora przemysłu stoczniowego w latach 2005-2007 wynika, że
NIK negatywnie ocenił ówczesny rząd, Agencję Rozwoju Przemysłu, Korporacje Polskie Stocznie oraz zarządy stoczni Gdańsk, Gdynia i Szczecin, odpowiedzialne za restrukturyzację i prywatyzację w tym okresie. Z raportu wynika, że w latach 2005-2007 w żadnym z obszarów - gospodarczym, społecznym, makroekonomicznym - nie osiągnięto zaplanowanych celów restrukturyzacji stoczni, w szczególności celu kluczowego, jakim było odzyskanie zdolności do prowadzenia działalności gospodarczej na zasadach rynkowych.'

Chcesz się dalej licytować? Powiem Ci, że to nie ma sensu. Jeśli chodzi o 'winę' PO w tym co się wydarzyło, może poczekajmy na jakieś efekty pracy np. Komisji ds 'afery stoczniowej'.

Ja będę dalej utrzymywać, że każdy dołożył cegiełkę to upadku stoczni, a na to nałożyły się również aspekty niezależne, jak ogólnoświatowa koniunktura, kryzysy, konkurencja itp itd.
Bardzo ciekawe, jakby sytuacja wyglądała, gdyby w ostatnich latach PiS był odpowiedzialny za rządzenie. Na prawdę bardzo mnie to interesuje, ale niestety gdybać sobie możemy.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 19:28
Wiesz dobrze że te wszystkie komisje to jedna wielka farsa. Poza tym rządzący już zadecydowali iż żadnej "afery stoczniowej" nie ma. Tak na zakończenie tego wątku pozwole sobie wkleić pewien cytat:


  Cytat:  
Afera stoczniowa to największa afera III RP

Najwyżsi urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) oraz Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) przeprowadzili fikcyjny przetarg na sprzedaż majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Z dokumentów przesłanych przez Mariusza Kamińskiego, szefa CBA, do najważniejszych osób w państwie wyłania się obraz totalnego bezprawia, degrengolady i łamania zasad.

Operacja CBA o kryptonimie „Hornet" ujawniła, że przetarg na sprzedaż majątku stoczni od początku do końca był ustawiony. Uczestniczyli w tym bezpośrednio wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik oraz prezes ARP Wojciech Dąbrowski i jego zastępca Jacek Goszczyński. Z dokumentów CBA wynika, że o sprawie wiedział minister skarbu Aleksander Grad.

Przetarg był ustawiony tak, żeby wygrał go tylko jeden podmiot – Stiching Particulier Fonds Greenrights. Na początku przesunięto termin rejestracji uczestników przetargu, żeby Greenrights wpłacił na czas wadium. Potem kombinowano, jak uniemożliwić rozpoczęcie licytacji, bo ten właściwy podmiot potrzebuje czasu na konsultacje. A już podczas licytacji szefowie ARP i urzędnicy ministerstwa skarbu złamali wszelkie reguły. Cały czas byli w kontakcie ze „swoim" oferentem, pomagając mu w licytacji (nawet wtedy, gdy zawodziło go internetowe połączenie), co stawiało „wybrańca" w uprzywilejowanej sytuacji. Próbowano nawet manipulować zegarem odmierzającym czas podczas licytacji: zastanawiano się, czy nie można go spowolnić dla innych niż „swój” uczestników licytacji, żeby ten „właściwy” wiedział wszystko przed innymi.
Z dokumentów CBA wynika, że Greenrights miał określoną kwotę do wylicytowania, o czym wiedzieli urzędnicy MSP i ARP i ich zadaniem było niedopuszczenie, by wygrał ktoś inny. Pomagali więc „swojemu" przekazując korzystne informacje (cały czas byli z nim w kontakcie), ale także naciskając na innych uczestników przetargu. Jednym perswadowali, że opłaci im się przegrać, innych naciskali, by się wycofali, bo stracą na swoim uporze. Wynika z tego, że urzędnicy polskiego państwa świadomie i celowo nie dopuścili do sprzedaży majątku stoczni innym podmiotom i po wyższej cenie niż ta wylicytowana przez Greenrights. Otwarte jest pytanie, dlaczego urzędnicy MSP i ARP byli za wszelką cenę (także łamiąc prawo) gotowi pomagać tylko jednemu podmiotowi. Co takiego im zaoferowano, że z wielką gorliwością naginali bądź łamali prawo oraz kompromitowali swoje urzędy i przełożonych?

Dokumenty CBA dowodzą, że operacja z ustawieniem przetargu służyła przede wszystkim libańskiemu handlarzowi bronią Abdulowi Rahmanowi El-Assirowi. To on wpłacił wadium w imieniu Greenrights. El-Assir domagał się, by urzędnicy MSP oraz ARP zapewnili mu zwrot wadium, gdyby nie dopełnił warunków umowy. I urzędnicy robili wszystko, żeby El-Assirowi wadium zwrócono. Sam Libańczyk zainteresowany był wyłącznie odzyskaniem od Bumaru SA kwot należnych mu prowizji za handel bronią polskiej spółki. Urzędnicy MSP i ARD gotowi byli zabezpieczyć go udziałami Bumaru, byle tylko doszło do transakcji.
I tu pojawia się problem, czy tzw. katarski inwestor w ogóle istniał. Bo z dokumentów CBA wynika, że wtedy, gdy po wygraniu aukcji Greenrights zaczął kręcić, to polska strona na siłę szukała jakiegoś „katarskiego łącznika", żeby się nie skompromitować (co groteskowe, nie wiedziano nawet, jak przedstawić zwycięzcę przetargu, bo ten nie chciał nic o sobie ujawnić). Z podsłuchanej rozmowy między ministrem Gradem a prezesem ARP Dąbrowskim wynika, że na siłę szukano jakiegoś katarskiego inwestora, który by się podłączył pod ofertę El-Assira. Oznaczałoby to, że minister Grad wiedział, iż katarska oferta to fikcja.

Teraz powstaje pytanie, czy całe to przedsięwzięcie było spiskiem z udziałem El-Assira, który coś wymiernego polskim urzędnikom obiecał, dlatego znalazł tak gorliwych pomocników. A może zostali oni przez Libańczyka zwyczajnie wykorzystani i oszukani? Późniejsze szukanie ratunku za wszelką cenę mogło być tylko grą przed premierem Tuskiem. A może operacja od początku była trefna, czyli ustawiana jako przyszłe wspólne przedsięwzięcie urzędników MSP i ARP oraz „Katarczyków", którzy zarobiliby na sprzedaży wylicytowanych terenów pod inwestycje nie mające nic wspólnego z przemysłem stoczniowym? „Katarczycy" wiedząc, że wszystko jest ustawione mogli się wystraszyć odpowiedzialności karnej i finansowej, bo przecież cały przetarg (i jego konsekwencje) mógł zostać unieważniony.

Z podsłuchanych rozmów, w tym z udziałem ministra Aleksandra Grada, wynika, że nie jest on mimowolną ofiarą tej afery, lecz jej pierwszoplanowym uczestnikiem. Jeśli w dodatku oszukiwał premiera Tuska nie mówiąc mu prawdy, sprawa jest jeszcze poważniejsza. W każdym razie pozostawanie ministra Grada na stanowisku w tej sytuacji wydaje się wykluczone.

Oprócz niebywałej kompromitacji polskiego państwa, afera z ustawieniem przetargu na majątek stoczni może spowodować daleko idące konsekwencje finansowe dla budżetu. Bo oszukani uczestnicy przetargu mogą skarżyć państwo polskie o wysokie odszkodowania. Nie warto już nawet przypominać, że ta oszukańcza operacja zaszkodziła samym stoczniom – teraz już nikt nie kupi ich za taką cenę, za jaką mogły być sprzedane. A ile firm kooperujących ze stoczniami zbankrutowało bądź zbankrutuje? A ilu ludzi straciło pracę?

Stanisław Janecki
redaktor naczelny



Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: W Szczecinie nic sie nie dzieje !! Jaki tu spokój... - 10/11/2009 19:50
I może wiesz, że Twojej Merkel Unia się zaczyna dobierać za te dopłaty do dupy?
Czy zauważyłeś, że każda firma, która zagłębiła się w papiery, audyty i inne biurokracje stoczni sama rezygnowała? Pisiory też by nikomu tego nie wcisnęły.


P. S.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005