Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7611 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 18:55

  Gryfsz napisał:  

  Cytat:  
Mimo, że wkurza mnie ta cała platfusowata platforma zagłosuje chyba w drugiej turze za Litwińskim, główne argumenty:
- Platforma pewnie będzie miała większość w radzie, nie będzie więc większych sporów co do realizacji potrzebnych inwestycji i przegłosowania niektórych projektów. To miasto potrzebuje spokoju, jak wygra Krzystek to będą pewnie nieustające konflikty



To nie jest zaden argument. Platforma ma wiekszosc parlamentarna od 3 lat a od kilku m-cy nawet swojego prezydenta. Mimo tego komfortu wladzy jak do tej pory nie zrobila nic. Jak widac PO nie tylko nie ma fachowcow ale i pomyslu na skuteczne rozwiazywanie problemow Polski.



no to glosuj na Krzystka


Pogoń Szczecin MKS!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 19:01

  tomek77 napisał:  
( ... ) Zapomniałem, że wczorajsza porażka spowodowana była "perfidną prowokacją" lol



Nie lemingu...

Odejście z PiS-u Bielana , Poncyliusza i Kamińskiego w sobotę , tuż przed wyborami to tylko przypadek...

Oj , bardzo boli wynik PiS-u lol niby mieli skończyć jak LPR , niby mieli być marginalną partią a tu proszę , taka niespodzianka! ;)

27 % gdzie niektóre sondaże stawiały na 16... lol


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7877 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 19:04
Jeszcze w uzupełnieniu napiszę, że ciśnienie kibice będą mogli wywierać jeżeli w miarę uzgodnią i wyartykułują poparcie dla któregoś z kandydatów. Trzeba sie na kogoś zdecydować. Od Krzystka stadionu nie można wymagać, bo powiedziła że go nie planuje budować. Dlatego w tym przypadku należy się wdać w politykę i zdecydowanie zadeklarować po stronie Litwińskiego. A jeżeli wygra , to będzie miał zobowiązanie i trzeba będzie go cisnąć do pierwszego dnia.


21:37
tomek77
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5976 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 19:06

  eM napisał:  

  tomek77 napisał:  
( ... ) Zapomniałem, że wczorajsza porażka spowodowana była "perfidną prowokacją" lol



Nie lemingu...

Odejście z PiS-u Bielana , Poncyliusza i Kamińskiego w sobotę , tuż przed wyborami to tylko przypadek...




Zarzucasz obrażanie Muzzyemu, a sam obrażasz. Czytając ten wątek stwierdzam, że wzorem swojego politycznego guru gdy nie masz argumentu obrzucasz innych błotem. Kaczyński jest mistrzem świata w zwalaniu winy za swoje błędy polityczne na innych, stąd to żałosne tłumaczenie. Dzisiaj odeszły 2 osoby z klubu parlamentarnego PiS. W kogo tym razem była wycelowana ta "perfidna prowokacja" ? lol


"MY PORTOWCY, MY PORTOWCY NASZ CHARAKTER SIŁĄ JEST!!!"
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 19:08
A jakie błędy popełnił? poza tym że za pózno wyrzucil z partii Kluzik Rostkowską?


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6055 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 19:28

  eM napisał:  
A jakie błędy popełnił? poza tym że za pózno wyrzucil z partii Kluzik Rostkowską?



Za późno? Czegoś tu nie rozumiem,no jak dla mnie to Kluzik Rostkowska,która prowadziła kampanie prezydencką jest jednym z autorów sukcesu Pisu w wyborach prezydenckich,sukcesu,którym były podstawy do kolejnych wyborów samorządowych i parlamentarnych w których partia Jarka mogła zagrozić platformie.No ale prezes ma własny pomysł,który opiera się na wyjmowaniu zmarłych z zaświatów co dobitnie pokazuje spot zakończonej właśnie kampanii.Zamiast normalnych argumentów i pomysłów na rządzenie w kraju po wyborach odwoływanie się do zmarłego prezydenta i obrzucanie na każdym kroku błotem rządzących jest jak dla mnie delikatnie mówiąc niesmaczne.Wyrzucenie Kluzik to tylko było załatwienie sobie argumentu na swoją przegraną w wyborach samorządowych,która po wyborach prezydenckich i objęciu przez Jarka nowego (albo i starego) pomysłu na uprawianie polityki była nie trudna do przewidzenia.Zresztą ostatnio w wyborach Pis tylko przegrywa,więc coś jest nie tak,ale najlepiej zwalić wszystko na innych a sam jest cacy.


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 19:28

  eM napisał:  
A jakie błędy popełnił? poza tym że za pózno wyrzucil z partii Kluzik Rostkowską?



moim zdaniem błąd to że stawia n a ludzi pokroju Brudzinski (nomen omen z naszych stron) Ziobro czy "ciemny lud to kupi" Kurski. I nic do tego że w PO są ludzi identyczni jak choćby Niesioł.

sytuacja z Kamińskim, rzekomo przyjacielem sp prezydenta tez frapująca


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7218 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 21:12
Nowy plakat wyborczy Krzystka:

Obrazek jpg wstawiony na forum


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 21:33
jeszcze odnosnie wyborów.

Okręg I (Szczecin, Police)

PO - 4 mandaty (Marek Tałasiewicz, Teresa Kalina, Norbert Obrycki, Andrzej Niedzielski)

SLD - 2 mandaty (Dariusz Wieczorek, Ewa Koś)

PiS - 2 mandaty (Leszek Dobrzyński, Kazimierz Drzazga)


Wieczorek? To jakiś niesmaczny żart. Ludzie to jednak mają nasrane.

Dle przypomnienia: Marian Jurczyk i Dariusz Wieczorek zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności za odstąpienie od umowy z firmą Euroinvest Saller.
Dariusz Wieczorek (z lewej) i Marian Jurczyk długo nie mogli uwierzyć w wyrok sądu. Obaj twierdzą, że nie stać ich na zapłacenie odszkodowania miastu.

Wyrok jest zawieszony na okres 5 lat. Obaj skazani mają zapłacić grzywnę, pokryć koszty sądowe oraz solidarnie naprawić wyrządzone szkody. Oznacza to, że w ciągu czterech lat od uprawomocnienia się wyroku muszą razem wpłacić do kasy Szczecina 5 mln złotych.

Jego wyborcom dałbym wilczy bilet i skazał na banicje,

Ostatnio edytowany przez: anathema, 22 listopada 2010, 21:42 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 23:26

  szpadel_85 napisał:  
( ... ) No ale prezes ma własny pomysł,który opiera się na wyjmowaniu zmarłych z zaświatów co dobitnie pokazuje spot zakończonej właśnie kampanii.Zamiast normalnych argumentów i pomysłów na rządzenie w kraju po wyborach odwoływanie się do zmarłego prezydenta i obrzucanie na każdym kroku błotem rządzących jest jak dla mnie delikatnie mówiąc niesmaczne.Wyrzucenie Kluzik to tylko było załatwienie sobie argumentu na swoją przegraną w wyborach samorządowych,która po wyborach prezydenckich i objęciu przez Jarka nowego (albo i starego) pomysłu na uprawianie polityki była nie trudna do przewidzenia.Zresztą ostatnio w wyborach Pis tylko przegrywa,więc coś jest nie tak,ale najlepiej zwalić wszystko na innych a sam jest cacy.



Prezes ma prawo aby walczyć o prawdę o Smoleńsku .Zginał tam jego brat i najbliżsi współpracownicy. Poncyljusze wolelleliby o tym zapomnieć , ciekawe dlaczego? Pamiętasz jak wygladała kampania w ich wykonaniu? Ledwo miesiąc od katastrofy minal a ten urzadzal z Migalskim jakies tance z gitarą i śpiewy w durnych koszulkach. Przypadek? Chyba nie wypada tak podczas żałoby. Nie sądzisz?Dlaczego tak się zachowywali? Dlaczego za wszelką cene nie chceli nic wspominać o wypadku? Moze to pod wplywem Palikota z którym spotykali się niejednokrotnie? Tak , tego samego Palikota który w bezczelny sposób ublizal sp. Lechowi Kaczyńskiemu , drwił z niego i ponizał.Dla ciebie to wyciąganie "trupów z zaświatów" , dla mnie natomiast ważna jest prawda o Smoleńsku bo wszystko wskazuje na to że to nie był zwykły wypadek.

Skoro jednak nie zauważyłeś "pomysłów na rządzenie" które przedstawiał Jarek i inni politycy PiS-u ( program samorządowy 6xP , wystarczy wpisać w google , polecam ) podczas kampanii wyborczej to widać plan pani Kluzik Rostkowskiej się powiódł. Robiła wszystko aby odwrócić uwage mediów od najważniejszych spraw w kraju , zamiast pomagać w kampanii , przeszkadzała , udzielała dziwnych wywiadów i wciąz prowokowała.Jarek i tak dlugo czekał z decyzją . Wywalenie Kluzik Rostkowskiej było nieuniknione . Gdyby naprawdę zalezałoby jej na dobru partii czy sytuacji w kraju to sama by odeszła lub wstrzymała sie ze swoimi występami do zakończenia wyborów. Widać miała inne priorytety. Ja tutaj winy prezesa nie widzę.Zrobil to co musiał.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 23:33
Gdyby nie ona to Jarek miałby MAX 30 % w tamtych wyborach.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 23:44

  Sz. napisał:  
Gdyby nie ona to Jarek miałby MAX 30 % w tamtych wyborach.



No i co z tego?

Tak czy inaczej wybory przegrał , a o Katastrofie Smolenskiej nie mówiło się przez pare miechów na czym zyskali ruscy jak i ich służacy z PEŁO...


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/11/2010 23:49
Cóż, PiS coraz bardziej upodabnia się do PO, którą do tej pory uważałem za najbardziej "wodzowską" partię w Polsce, w której niepodzielnie i bez słowa sprzeciwu fuhrerował Tusk, pozbywając się po kolei Olechowskiego, Płażyńskiego, Rokity i każdego innego który realnie zagrażał jego władzy. W Pisie zaś widać wygrała frakcja mocno konserwatywna ze Zbysiem Ziobrą na czele, który chyba jest obecnie prawą ręką prezesa, a jej przeciwnicy są konsekwentnie wymiatani z partii. Żałośni są dla mnie Bielan z Kamińskim, którzy przez wiele lat lizali dupkę prezesowi, a teraz odsunięci od jego ucha przez Zbysia płaczą i uciekają jak zbite psy do Joasi, znając życie gotowi są nawet przejść do PO, byleby utrzymać się w obiegu. Takich karierowiczów i hipokrytów trzeba wyeliminować z polityki. Swoją drogą szkoda że PiS zajmuje się jakimiś wewnątrzpartyjnymi bzdurami w sytuacji, gdy może łatwo punktować rząd za sytuację w finansach publicznych i jeszcze kilka innych spraw, ale najwyraźniej Jarek woli dawać coraz to "ciekawsze" wypowiedzi w mediach na temat jakiś kondominiów i innych tego typu spraw. PO nie ma w tej chwili realnej konkurencji na scenie politycznej, pięknie pokazując zad społeczeństwu, czyli to gdzie ma jego problemy. Myślę też że nie ma co się kierować zbytnio wynikami wyborów samorządowych, wiadomo, że mają inną specyfikę niż wybory do parlamentu i mniej się w nich liczą zabiegi piarowskie, a więcej realne dokonania i kompetencje kandydatów. Prawdziwa bitwa rozegra się niedługo i obawiam się że znów wygra PO, nie dlatego że społeczeństwo oceni pozytywnie ich rządy - po prostu znowu będzie się im wydawało że to "najmniejsze zło", zresztą czuje że frekwencja będzie bardzo niska, nawet jak na nasze warunki.
pozdro!


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 00:18

  eM napisał:  

  Sz. napisał:  
Gdyby nie ona to Jarek miałby MAX 30 % w tamtych wyborach.



No i co z tego?

Tak czy inaczej wybory przegrał , a o Katastrofie Smolenskiej nie mówiło się przez pare miechów na czym zyskali ruscy jak i ich służacy z PEŁO...

Przegrał, ale gdyby kampania trwała jeszcze z tydzień to pewnie by wygrał. Zyskały na tym pisiory, bo sposób w jaki mówią o katastrofie jest nieakceptowany przez większość społeczeństwa.


P. S.
celciusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8243 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 01:30

  eM napisał:  

  szpadel_85 napisał:  
( ... ) No ale prezes ma własny pomysł,który opiera się na wyjmowaniu zmarłych z zaświatów co dobitnie pokazuje spot zakończonej właśnie kampanii.Zamiast normalnych argumentów i pomysłów na rządzenie w kraju po wyborach odwoływanie się do zmarłego prezydenta i obrzucanie na każdym kroku błotem rządzących jest jak dla mnie delikatnie mówiąc niesmaczne.Wyrzucenie Kluzik to tylko było załatwienie sobie argumentu na swoją przegraną w wyborach samorządowych,która po wyborach prezydenckich i objęciu przez Jarka nowego (albo i starego) pomysłu na uprawianie polityki była nie trudna do przewidzenia.Zresztą ostatnio w wyborach Pis tylko przegrywa,więc coś jest nie tak,ale najlepiej zwalić wszystko na innych a sam jest cacy.



Prezes ma prawo aby walczyć o prawdę o Smoleńsku .Zginał tam jego brat i najbliżsi współpracownicy. Poncyljusze wolelleliby o tym zapomnieć , ciekawe dlaczego? Pamiętasz jak wygladała kampania w ich wykonaniu? Ledwo miesiąc od katastrofy minal a ten urzadzal z Migalskim jakies tance z gitarą i śpiewy w durnych koszulkach. Przypadek? Chyba nie wypada tak podczas żałoby. Nie sądzisz?Dlaczego tak się zachowywali? Dlaczego za wszelką cene nie chceli nic wspominać o wypadku? Moze to pod wplywem Palikota z którym spotykali się niejednokrotnie? Tak , tego samego Palikota który w bezczelny sposób ublizal sp. Lechowi Kaczyńskiemu , drwił z niego i ponizał.Dla ciebie to wyciąganie "trupów z zaświatów" , dla mnie natomiast ważna jest prawda o Smoleńsku bo wszystko wskazuje na to że to nie był zwykły wypadek.

Skoro jednak nie zauważyłeś "pomysłów na rządzenie" które przedstawiał Jarek i inni politycy PiS-u ( program samorządowy 6xP , wystarczy wpisać w google , polecam ) podczas kampanii wyborczej to widać plan pani Kluzik Rostkowskiej się powiódł. Robiła wszystko aby odwrócić uwage mediów od najważniejszych spraw w kraju , zamiast pomagać w kampanii , przeszkadzała , udzielała dziwnych wywiadów i wciąz prowokowała.Jarek i tak dlugo czekał z decyzją . Wywalenie Kluzik Rostkowskiej było nieuniknione . Gdyby naprawdę zalezałoby jej na dobru partii czy sytuacji w kraju to sama by odeszła lub wstrzymała sie ze swoimi występami do zakończenia wyborów. Widać miała inne priorytety. Ja tutaj winy prezesa nie widzę.Zrobil to co musiał.



ale jak nie wypadek to niby co?


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 01:36
Tak w kwestii generalnej to jakie znaczenie mają wybory w Polsce. Co z tego, że rządzą Ci, Tamci, siamici. Chuja zmieniają. Jaki Oni mają wpływ na moje życie? Kupią nowy tramwaj? Chuj im w Dupe. Niedługo będziemy w Polsce głosowali i dziękowali, ze łaskawie wypełniają swoje obowiązki, a raczej nie nie wypełniają. Przecież cała ta watacha jest po to, żeby Nas wyruchać z hajsu, rozstawić znajomków w radach nadzorczych i po innych instytucjach państwowych. A na dodatek w Naszej sytuacji finansowej państwa i beznadziejnej UE, siedzimy na bombie zadłużeniowej, która jak pierdolnie, to pewnie dojdzie do jakiegoś przewrotu, który rozjebie ta demokracje i na pewno UE.

Dlatego, spokojnie, bez napinek, bo i tak będziemy mieli przejebane, ale jeszcze nie teraz. Tak gdzieś po Irlandii, Portugali, Hiszpani, Włoszech , Francji.

@Celciusz, a skąd wiesz, że wypadek akurat. Od Ruskich? Wierzysz, że im zależy na wyjaśnieniu sprawy? Nigdy się nie dowiemy co się stało. Jebie mnie ta cała polityczna granda PO czy inne PiSy, ale obiektywnie rzecz biorąc to Rosja nie jest krajem w którym panuja demokracja. Wiadomo, ze jak oddajemy im śledztwo to staną na głowie, aby udowodnic, ze to na pewno nie ich wina.


celciusz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8243 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 01:49

  Radziu napisał:  
Tak w kwestii generalnej to jakie znaczenie mają wybory w Polsce. Co z tego, że rządzą Ci, Tamci, siamici. Chuja zmieniają. Jaki Oni mają wpływ na moje życie? Kupią nowy tramwaj? Chuj im w Dupe. Niedługo będziemy w Polsce głosowali i dziękowali, ze łaskawie wypełniają swoje obowiązki, a raczej nie nie wypełniają. Przecież cała ta watacha jest po to, żeby Nas wyruchać z hajsu, rozstawić znajomków w radach nadzorczych i po innych instytucjach państwowych. A na dodatek w Naszej sytuacji finansowej państwa i beznadziejnej UE, siedzimy na bombie zadłużeniowej, która jak pierdolnie, to pewnie dojdzie do jakiegoś przewrotu, który rozjebie ta demokracje i na pewno UE.

Dlatego, spokojnie, bez napinek, bo i tak będziemy mieli przejebane, ale jeszcze nie teraz. Tak gdzieś po Irlandii, Portugali, Hiszpani, Włoszech , Francji.

@Celciusz, a skąd wiesz, że wypadek akurat. Od Ruskich? Wierzysz, że im zależy na wyjaśnieniu sprawy? Nigdy się nie dowiemy co się stało. Jebie mnie ta cała polityczna granda PO czy inne PiSy, ale obiektywnie rzecz biorąc to Rosja nie jest krajem w którym panuja demokracja. Wiadomo, ze jak oddajemy im śledztwo to staną na głowie, aby udowodnic, ze to na pewno nie ich wina.



nie wierze ze zabili nam Prezydenta i reszte a teraz siedza i smieja nam sie w twarz.Lepiej ?


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 02:00
Super :D Mi też wydaje się to mało prawdopodobne. Chodzi mi o to, że pewnie za jakis czas dostaniemy raport, z którego, będzie wynikało, ze Ruscy zrobili wszystko zajebiście i specjalnie odjebali takie standardy na lotnisku że Tegel, Heathrow i inne się chowają. A Polscy piloci specjalnie pierdolnęli w ziemię. Nie mówię drogi kolego, o tym, że to nie była wina pilotów. Nie wiem jak to się stało, nie jestem ekspertem. Sadze jednak, ze jako suwerenny kraj mamy prawo poznać prawdę co do tej tragedii. A oddając śledztwo w czyjeś ręce tej prawdy nie poznamy, bo wiadomo, że druga strona zrobi wszystko, aby wina nie była po jej stronie.


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6871 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 09:25
Korea Północna kontynuuje ostrzał wyspy należącej do Korei Południowej. Phenian wystrzelił ponad 200 pocisków w stronę wyspy Yeonpyeong na Morzu Żółtym. Korea Południowa wysłała w rejon walk myśliwce i odpowiedziała ogniem. W wyniku ostrzału zginął południowokoreański żołnierz, a co najmniej 14 zostało rannych.

Wojna? Oby inne państwa narazie nie włączały się w ten konflikt.


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 23/11/2010 10:37

  Sz. napisał:  
Zyskały na tym pisiory ( ... )



Jedynym pisiorem jakiego znam jesteś ty , anonimowa cioto szczekająca z zza moniotora.

Jeszcze taka ciekawostka:


  Cytat:  
ANTONI MACIEREWICZ WYGRAŁ Z ITI

Twórca służby kontrwywiadu wojskowego i likwidator WSI nie musi przepraszać ITI (właściciela telewizji TVN) za słowa o związkach tej firmy z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i finansowaniu jej ze środków FOZZ.


Takie orzeczenie wydała w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie.

Sprawa dotyczą wywiadu, jakiego Antoni Macierewicz (wiceminister w rządzie PiS) w 2007 r. udzielił „Rzeczpospolitej” po publikacji Raportu z Weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych.

(...) Wywiad podejmował też wysiłki powołania firmy telewizyjnej. Pierwotnie zamierzonym celem tych działań miało być ułatwienie plasowania agentury na zachodzie. Tak tłumaczył swoje działanie Grzegorz Żemek (prawomocnie skazany w procesie FOZZ-red.), który na zlecenie wywiadu miał podjąć w tej sprawie rozmowy z firmą ITI i reprezentującymi ją Janem Wejchertem i Mariuszem Walterem. Ważną rolę odegrał w tych działaniach pracujący w Filmie Polskim agent wywiadu, ale relacje były bardziej skomplikowane, bo istotną rolę w operacjach FOZZ odgrywał też Weinfeld, mieszkający w Kalifornii obywatel niemiecki pochodzenia polskiego, który m.in. posiadał przedsiębiorstwo medialne. Weinfeld i Żemek zaangażowali się w przejęcie holenderskiej firmy medialnej SEPP i w tym celu Żemek w imieniu FOZZ przekazał pełnomocnictwa należącej do Andrzeja Kuny firmie Biccarco, która wykupiła akcje SEPP (...) – napisano w Raporcie.

Dziennikarka „Rzeczpospolitej” zapytała w wywiadzie Antoniego Macierewicza o dowody na poparcie zeznań Grzegorza Żemka przytoczonych znajdujących w Raporcie.

Antoni Macierewicz odpowiedział:

„Dlaczego zeznania Żemka złożone pod przysięgą przed komisją nie są dla pani wiarygodne? Przypominam: gdyby kłamał, groziłoby mu 8 lat więzienia. A on mówi wyraźnie: były dwie dziedziny wykorzystywane przez wywiad do lokowania agentury na Zachodzie – międzynarodowy obrót produktami rolnymi i media. W związku z tym polecono mu znaleźć ludzi, z pomocą których można było stworzyć koncern medialny. Znał Wejcherta, zwrócił się do niego. Zapytał centralę, czy Wejchert może być. Powiedziano mu, że już z nimi współpracuje i jest dobry. Zaczęli tworzyć koncern medialny”.

Za te słowa szefowie ITI (właściciela telewizji TVN) Jan Wejchert i Mariusz Walter podali likwidatora WSI do sądu. Sądy prawomocnie oddaliły już pozew Jana Wejcherta, a dwa lata temu Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo ITI, które odwołało się od wyroku. W końcu 2008 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie utrzymał wyrok. W lutym 2010 r. Sąd Najwyższy uznał jednak kasację ITI i nakazał powtórzenie procesu.

Ponowny proces zakończył się oddaleniem pozwu. Sędzia Tomasz Gal uznał, że Antoni Macierewicz nie musiał dowodzić prawdziwości słów o związkach szefów ITI ze służbami, bo jego działanie nie było bezprawne. Sąd uznał, że jako szef komisji weryfikacyjnej miał prawo mówić o ustaleniach raportu, które „powielił w wywiadzie”. Sąd ocenił, że były wiceminister w rządzie PiS, twórca kontrwywiadu wojskowego, miał też prawo mówić o finansowaniu ITI ze środków FOZZ, bo tylko przypominał to, co wcześniej mówił płk Jerzy Klemba, żołnierz wojskowych służb specjalnych.

dk, niezalezna.pl



 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005