Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 27/11/2010 17:37

  Kasztaniak napisał:  

  mastah86 napisał:  

  Cytat:  
Litwński: Wijas moim zastępcą



buahahahaha

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,8705401,Litwnski__Wijas_moim_zastepca.html



Ja pierdole...
jebany lewak w kwestiach społecznych miałby doradzać

tak więc wybór jest prosty... pusty głos



Ja powiem krótko- jak z Wijasa jest lewak to ja jestem kibic Lecha- karierowicz i bezideowiec, zgoda, ale z lewactwem ma tyle wspólnego co ja z powyższym. Po prostu wykorzystuje że lewica leży i kwiczy i z jej strony łatwiej sie wybić i tyle. Wiem co pisze.

Co do pustego głosu to sam nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Wiem że wielu bedzie zmuszony po raz kolejny wybierać mniejsze zło, bądź oddać głos przeciwko, no ale takie są uroki demokracji. Myślę że oddanie pustego głosu jest na ręke Litwińskiemu, a w moim mniemaniu on właśnie jest tym większym złem. Raz-Krzystek jednak pokazał jakieś tam jaja stawiajac sie Nitrasowi, a Litwa, wiadomo jakie ma z nim relacje, dwa ja osobiście jestem za koniunkturalizmem , dość mam tych pseudo zmian, które tylko kradną czas- tradycyjnie pierwsze dwa lata to bedzie chowanie do szuflad spraw po poprzedniku, obsadzanie stanowisk swoimi i ugrywanie pewnych rzeczy pod siebie. Potem pozorowanie dziąłań by w ostatnim roku zrobić coś bo zbliża sie kampania wyborcza. I kolejne cztery lata w plecy...

Z drugiej strony patrząc na Rade miasta Krzystkowi przy takim układzie może bardzo być nie po drodze. Jak w tej radzie widze takiego Wieczorka to nóż mi sie otwiera-poważnie, nie czaje ludzi w naszym mieście.

Ostatnio edytowany przez: anathema, 27 listopada 2010, 17:47 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 27/11/2010 17:56
W gwoli ścisłości - Wieczorek jest w Sejmiku. Choć różnica niewielka :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5048 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 13:43
Co do wijasa to dziwie się mu że jest w sld . Może kiedyś zmądrzeje i zmieni partie . Metale nie są lewakami . Słyszeliści o smoleńsku ? rusek przyjeżdża do Polski i będzie miał tu azyl polityczny . Ten flimik co był ze strzałami i widać jak ktoś z kokpitu wyskakuje i jest dobijany jest ponoć dłuższy . Gościu się bał ale wyrzuty sumienia nie pozwolily mu cicho siedzieć .



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 14:10

  Bulin napisał:  
Co do wijasa to dziwie się mu że jest w sld . Może kiedyś zmądrzeje i zmieni partie . Metale nie są lewakami .



Ciekawe na jaką ? :] Fajne upraszczanie ludzi.. znasz go w ogóle ? Tak jak ktoś napisał, do lewaka mu daleko. Choć ta pseudo koalicja z PO to błąd..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 14:38
Fajny głos nowego radnego Szczecina, przed drugą turą wyborów prezydenckich w naszym mieście.


  Cytat:  
Dlaczego nie zagłosuję na KO-wca

Jest taka scena w „Rejsie” Piwowskiego, kiedy podczas zebrania wszystkich pasażerów statku pada nieśmiertelna fraza: „Jako pierwszego kandydata proponuję pana, który prowadzi nasze zebrania”. Wtedy prowadzący spotkanie Instruktor KO błyskawicznie odpowiada: „I teraz chciałem w takim razie zaproponować ze swojej strony pana, na kandydata do rady rejsu pana, który mnie zaproponował”.

Wczoraj byliśmy świadkami podobnego dialogu. Oto były kandydat lewicy popiera aktualnego pana kandydata, a aktualny pan kandydat popiera byłego kandydata lewicy. Wijas Litwińskiego, Litwiński Wijasa. Brzmiało groteskowo, wszak przez cztery lata SLD w mieście (szefem klubu był Jędrzej Wijas) był w opozycji kwestionując (w wielu przypadkach zresztą słusznie) poczynania zdominowanej przez Platformę Rady. Pomysłem, nazwijmy to upraszczając platformersko-krzystkowym, ale jakże newralgicznym dla przyszłości Szczecina, było zaciągnięcie kolejnego kredytu na 300 mln złotych przez nasze miasto. Jak powszechnie wiadomo jedynie klub SLD w całości głosował przeciwko projektowi uchwały. Czy teraz za podobnym projektem głosowałby za? Śmiem twierdzić, że tak. Zatem kilkannaście dni i optyka zmieniona o 180 stopni. Jak wiatr zawieje… Nie o nich tu wszak miało być…

Nie zagłosuję na Arkadiusza Litwińskiego, bo jest on dzisiaj w moim przekonaniu politykiem niesamodzielnym. Nie znam żadnych jego dokonań, którymi mógłby się poszczycić. Był raczej bezbarwnym posłem i pozbawionym finezji partyjnym funkcjonariuszem bez charyzmy.

Powoli też zaczyna być widoczny kierunek, w którym mogłaby zmierzać ewentualna prezydentura posła Litwińskiego. Poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w zamian za stanowisko w Zarządzie Miasta dla antyklerykalnego Jędrzeja Wijasa. Miałem przyjemność uczestniczyć przed dwoma miesiącami w debacie organizowanej przez Szkołę Liderów. Jednym z prelegentów był Jędrzej Wijas właśnie. Pytany o powody zaangażowania w politykę wymienił sprawy konkordatu i powrotu religii do szkół jako te, które w obecnym kształcie, jego zdaniem, należy zmienić. Nie chcę wojującego z Kościołem wiceprezydenta.

Nie chcę prezydenta deklarującego poparcie dla Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. To za cenę tego poparcia Partia Kobiet wsparła również Arkadiusza Litwińskiego. Karta jest rozwiązaniem złym, godzącym w tradycyjny model rodziny, wspierającym tzw. „mniejszości seksualne”, zmierzającym do uznania tzw. parytetów jako rozwiązanie w niektórych sytuacjach. Karta sugerujr także równy ilościowo dostęp do stanowisk zarządczych – a zatem nie chroni kobiet będących przykładowo dyrektorami w szkołach publicznych podległych gminie. Bójcie się panie zatem, idzie nowe!

Nie chcę prezydenta gotowego, żeby zacytować jedną z osób go popierajacych, na „sojusz z diabłem”, na chwytanie się wszystkich sposobów, aby jeszcze komuś się przypodobać. Wczoraj Arkadiusz Litwiński zadeklarował jednemu ze stowarzyszeń kibiców, że wybuduje nowoczesny stadion z 25-tysięczną widownią. Wszystko w imię popularności w jednym ze środowisk. Szczecin dzisiaj wstrzymuje budowę obwodnicy śródmiejskiej, likwiduje szkoły, nie odpowiada na potrzeby rodzin dzieci w wieku przedszkolnym, a ma budować drogi stadion. Dodajmy, że dzisiaj na „występy” piłkarzy Pogoni przychodzi po kilkuset widzów i nic nie wskazuje na to, że mogłoby się cokolwiek w najbliższym czasie zmienić. Owszem, rozumiem, przyszłość jest nasza, ale to są dzisiaj publiczne fundusze, które prezydent in spe zamierza wydać z naszych pieniędzy.

Dlatego właśnie, jak w tytule, nie zagłosuję na tego pana…


www.DUKLANOWSKI.pl: Dlaczego nie zagłosuję na KO-wca


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5048 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 15:47

  śmielaq89 napisał:  

  Bulin napisał:  
Co do wijasa to dziwie się mu że jest w sld . Może kiedyś zmądrzeje i zmieni partie . Metale nie są lewakami .



Ciekawe na jaką ? :] Fajne upraszczanie ludzi.. znasz go w ogóle ? Tak jak ktoś napisał, do lewaka mu daleko. Choć ta pseudo koalicja z PO to błąd..



A co ? Zazdrosny byś był gdyby zmienił ? Tylko nie pisz mi tu dalej tych lewych poglądów .



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 17:43
Jakby zmienił na PiS to na pewno nie, krzyż mu na drogę :] A co, zabronisz mi ? Sam tu nie jesteś..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7872 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 21:03
My tu gady gadu a heterofobi nie dając sobie rady mimo medialnego wsparcia z normalnie funkcjonującymi zdrowymi ludzmi, prubują atakować z innej strony i to w młodszego obywatela wydając pseudoedukacyjne książeczki.

po raz kolejny nóż otwiera sie na to ścierwo


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 21:24

  Shivan napisał:  
My tu gady gadu a heterofobi nie dając sobie rady mimo medialnego wsparcia z normalnie funkcjonującymi zdrowymi ludzmi, prubują atakować z innej strony i to w młodszego obywatela wydając pseudoedukacyjne książeczki.

po raz kolejny nóż otwiera sie na to ścierwo



To jeszcze nic, patrzcie na to

tęczowa trybuna Czerwona kartka


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5048 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/11/2010 21:53
Niech im dadzą tą tęczową trybunę :) Przynajmniej wpadną w zasadzkę i zostaną wybici do ostatniego .


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2010 19:39
Litwiński szaleje... ciekawe czy wszystkie inwestycje będą rosły w tak szybkim tempie jak dopisywanie ich na listę "zobowiązującą", albo z góry zakłada, że nie będzie reelekcji i gada wszystko co ludzie łykną.

Platforma ostro licytuje. Arkadiusz Litwiński przedstawia dziesięć wielkich zadań, które ma spełnić, gdyby został prezydentem Szczecina.

- Jeśli nie zrealizuję któregokolwiek z tych zadań podczas czteroletniej kadencji nie będę ubiegał się o reelekcję - zapewniał dzisiaj.

A chodzi o największe inwestycje i zadania przed jakimi stoi Szczecin i jak do tej pory nikomu nie udało się ich rozwiązać.

Oto lista Litwińskiego:
1 Zmniejszenie bezrobocia o połowę
2 Na terenach stoczniowych wznowiona zostanie działalność produkcyjna
3 W porcie opłaty za wieczyste użytkowanie zostaną obniżone4 10-krotnie (z 3 procent do 0,3 procent)
4 Rozpoczniemy budowę kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej
5 Powstanie nowoczesny aquapark
6 Rozpoczniemy budowę nowego stadionu sportowego
7 Uruchomimy Szybką Kolej Miejską Police- Śródmieście-Szczecina- Prawobrzeże - Port Lotniczy Goleniów. nowe połączanie kolejowe do lotniska w Berlinie.
8 Rewitalizacja Śródmieścia, powstanie rynku na pl. Orła Białego.
9 Edukacja w atmosferze porozumienia bez konfliktów. Miejsca dla dzieci w żłobkach i przedszkolach.
10 Coroczny międzynarodowy festiwal muzyczny.


Według Litwińskiego, część tych pieniędzy uda się sfinansować dzięki pomocy rządu.

- Mamy obietnicę premiera, że rząd wspomoże nas przy budowie obwodnicy i planach odrodzenia terenów stoczniowych - mówił Litwiński


Głos Szczeciński


Aquapark, stadion, bezrobocie zmniejszone o połowę, produkcja na terenach stoczni, miejsca dla dzieci w żłobkach i przedszkolach... mocny jest 1 miejsce
jak Litwa taki zaradny, to czemu Donek na prezydenta Polski takiego super-hiper kandydata nie wystawił??? dopiero wtedy byśmy mieli realną szansę na drugą Irlandię...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2010 19:57
ciąg dalszy obietnic:

11. Stolica zostanie przeniesiona z Warszawy do Szczecina

12. Na nowym stadionie klasy Elite zostanie rozegrany final Ligii Mistrzów
13. Zbudowany zostanie tor Formuły 1 na ktorym zorganizujemy zawody Grand Prix z Kubicą w roli głównej.

Im więcej ten typek obiecuje , tym bardziej jestem przekonany że to zwykly, typowy chachment z Platformy tak jak jego "przelożony".

Obawiam się ze trzeba będzie zamknąć oczy , zacisnąć zęby i zaglosować na Ksystka 2050.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2010 20:34
Nowym laureatem przyznawanej co roku nagrody specjalnej za największą kiełbasę wyborczą otrzymuje poseł Litwiński. Gratulacje!

obietnica od premiera...taaa ;]


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
JW
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5436 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2010 21:12
http://www.youtube.com/watch?v=7wyPmq1pi78&feature=related
Wtedy Krzystek kłamał jak dziś Litwiński lecz na szczęście poszedł po rozum do głowy i dziś obietnic bez pokrycia nie składa-pewnie dlatego że jest zawieszonym członkiem PO(bo pewnie gdyby nie był kłamał by dalej) a jego konkurent nie(nowy jeszcze lepszy kłamca donka ) .Litwiński jest jeszcze na tyle bezczelny że podpisuje deklaracje budowy-a wy wszyscy którzy mu ja daliście do podpisu podetrzyjcie sobie nią dupe bo tyle jest warta:) Głosujcie dalej na kłamców z Platformy a nie długo będziecie zapierdalać w zime w sandałach.


Arti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5805 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/11/2010 23:55
Jak widzę listę pana L. to zastanawiam się co jeszcze można obiecać byleby otrzymać głos (chyba tylko wskazane wyżej punkty 11-13 ...). Pan K. jakby w tych działaniach był bardziej powściągliwy. Czyżby dlatego, że już jest u władzy i postrzega pewne rzeczy inaczej?

"Jeśli nie zrealizuję któregokolwiek z tych zadań podczas czteroletniej kadencji nie będę ubiegał się o reelekcję - zapewniał dzisiaj.".

Mam wrażenie, że znaczna część tych zadań nie zostanie zrealizowana sensu stricto. Kwestią najważniejszą będzie tylko interpretacja realizacji poszczególnych spraw (oczywiście za 4 lata). Co do interesującego nas głównie punktu 6 ( Rozpoczniemy budowę nowego stadionu sportowego ) to kwestia tego co kto ma na myśli. Jeden uzna, że wybranie lokalizacji ( a faktycznie stanie dalej w miejscu ), inny że wbicie łopaty, a jeszcze inny że wybudowanie choćby jednej trybuny.


nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7009 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 30/11/2010 02:26
Aż mnie zamurowało jak przeczytałem te obietnice baby

przecież aquapark miał powstać x lat temu, a pewnie przez najbliższe xxxxx lat go nie będzie, więc o czym on pierdoli, heh :)

a teraz z przymrużeniem oka, ciąg dalszy obietnic:

14. Szczeciński port zdetronizuje porty światowe takie jak np. Rotterdam

poza tym najłatwiej jest oświadczyć - "nie zrobię, to nie przystąpię do reelekcji", bo pewnie się nachapie przez 4 lata, spierdoli i tyleeee go zobaczymy.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 30/11/2010 09:10
A co ze szwabską granicą? Z pomocą Litwina przesunie się na zachód?


P. S.
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 30/11/2010 13:23

  kaes napisał:  
I znowu lament, z czego to się rodzi ?

Lepiej w ogóle nie głosować i pierdolić w czapkę, Krzystka znowu wybiorą(skoro potrafił być nieznacznie pierwszy w pierwszej turze) i dalej będziemy w gównie.Nie twierdzę, że za kadencji Litwińskiego będzie lepiej, ale tTen przynajmniej się z Nami - kibicami nie bał spotkać. Tyle.




  kaes napisał:  
Aż mnie zamurowało jak przeczytałem te obietnice baby

przecież aquapark miał powstać x lat temu, a pewnie przez najbliższe xxxxx lat go nie będzie, więc o czym on pierdoli, heh :)

a teraz z przymrużeniem oka, ciąg dalszy obietnic:

14. Szczeciński port zdetronizuje porty światowe takie jak np. Rotterdam

poza tym najłatwiej jest oświadczyć - "nie zrobię, to nie przystąpię do reelekcji", bo pewnie się nachapie przez 4 lata, spierdoli i tyleeee go zobaczymy.



okularki

Tak a propo punktu pierwszego fantazji Litwińskiego

  Cytat:  

Zakłady Chemiczne "Police" zadeklarowały Komisji Europejskiej, że zwolnią 750 osób do końca przyszłego roku.

W ubiegły czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zatwierdził i wysłał do Brukseli „;Plan restrukturyzacji Zakładów Chemicznych »;Police «”. Dokument ma przekonać Brukselę, że kredyt w wysokości 150 mln zł, który w maju „;Police” dostały od Agencji Rozwoju Przemysłu, rzeczywiście uratował firmę, a nie został bezproduktywnie przejedzony.

Plan restrukturyzacji zakłada, że w wyniku zmian w firmie koszty spółki w 2015 roku zmniejszą się o 100 mln zł rocznie. Aż 45 mln zł oszczędności mają przynieść cięcia w zatrudnieniu. W firmie chodziły plotki, że do zwolnienia może być nawet tysiąc osób. Zarząd prostuje tę informację.

- Nie aż tak dużo. W grupie kapitałowej chcielibyśmy ograniczyć zatrudnienie o 750 osób, z czego 600 osób to obecni pracownicy spółki matki, a o 150 osób zmniejszyłaby się załoga spółek córek - wylicza Ireneusz Marciniak, wiceprezes odpowiedzialny za restrukturyzację spółki.

Obecnie spółka matka zatrudnia 2830 pracowników, a spółki córki - 1400 osób. Zarząd "Polic" już zgłosił do Powiatowego Urzędu Pracy informację, że w ramach zwolnień grupowych planuje pożegnać się z 400 osobami. Cięcia mają być dokonane do końca przyszłego roku.

- Z nami nikt tego nie negocjował - mówi Waldemar Badełek, szef Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego - największej organizacji związkowej w spółce. - Jednak jeśli Komisja Europejska zatwierdzi ten plan, to zarząd będzie zmuszony wykonać każdy jego punkt.

Marciniak twierdzi przy tym, że ograniczenie zatrudnienia w podstawowej spółce produkcyjnej liczone jest od marca tego roku, gdy stan załogi wynosił 2937 osób. Wśród 600 osób przewidzianych do zwolnienia 200 to pracownicy produkcyjni, 400 - administracyjni.

170 osób zadeklarowało skorzystanie z programu dobrowolnych odejść, a 150 pracowników, którzy zostaną zwolnieni, ma umowy na czas określony, których ważność upłynie w lipcu przyszłego roku.

- Nie planujemy przy tym ograniczenia produkcji. Lepsza organizacja pracy sprawi, że będziemy mogli, mając mniejszą załogę, wykorzystać moce produkcyjne zakładu - zapewnia wiceprezes.




http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,8739631,750_osob_do_zwolnienia_w_Policach.html

Dziś był też czat z Litwińskim, Wczoraj na debacie w Północnej Izbie Gospodarczej twierdził, że nie trzeba rezygnować ani z Filharmonii ani Hali by wybudować stadion:)Z dzisiejszego czatu to: Wprowadzenie SKM na trasie Sz-n - Police to dla Niego ledwie kilka milionów złotych. Jako skromna osoba oczywiście wspomniał o swoich sukcesach w parlamencie i zasługach dla Szczecina(pewnie mu chodziło o głosowanie na dofinansowanie nowej świątyni w Warszawie...).


Wracając do Naszego Nowego Stadionu:D to gdzie On chce go niby budować??? bo jakoś o lokalizacji nie wspominał, albo przeoczyłem ten jakże istotny fakt.

Wklejam też zapis z czatu z Krzystkiem:

  Cytat:  

gość: Jeśli wygra pan wybory, czy sekretarzem miasta będzie nadal Ryszard Słoka?

Piotr_Krzystek: Pan Słoka jest urzędnikiem miejskim, jego stanowisko nie jest z nadania politycznego i tylko w takich kategoriach może być oceniane. Nie prowadzę handlu politycznego stanowiskami w UM.

gosc: Kilka miesięcy temu głośno było o barakach socjalnych [do których eksmitowani mieli być m.in. lokatorzy niepłacący czynszu]. Wygląda na to, że miasto sobie tę sprawę odpuściło. Dlaczego? Czy wróci pan do tematu po reelekcji?

Piotr_Krzystek: W tej kadencji rozpoczęliśmy proces odzyskiwania lokali socjalnych, dzięki TBS-om, w których nowe mieszkania były przyznawane w zamian za te o niskim standardzie. Tych lokali było ok. 600. To będzie kontynuowane w kolejnej kadencji.

niezdecydowany: Z jakich źródeł finansowane będzie zachodnie obejście Szczecinie i kiedy? Notabene premier Donald Tusk, popierając kandydaturę Arkadiusza Litwińskiego na prezydenta Szczecina, zapowiedział dofinansowanie tej inwestycji. Czy w przypadku Pana wygranej też tak będzie?

Piotr_Krzystek: Cieszy mnie obietnica Donalda Tuska o dofinansowaniu Obejścia Zachodniego dla Szczecina. Jeśli nie jest to tylko obietnica wyborcza, to inwestycja ta zostanie zrealizowana niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem Szczecina. Miasto współfinansowało studium wykonalności inwestycji, teraz ruch jest po stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

jatojanieinaczej: Jak wyobraża pan sobie współpracę z nową radą miasta w przypadku reelekcji [Po ma w niej 15 głosów, PiS - siedem, SLD - sześć, dwa mandaty ma komitet Piotra Krzystka, jeden - Małgorzata Jacyna-Witt]?

Piotr_Krzystek: Będę szukał poparcia u tych wszystkich, którzy poważnie myślą o mieście. Takich osób nie brakuje również w klubie PO.

Anna: Co dalej z Elżbietą Masojć? Czy w razie reelekcji nadal będzie zastępcą prezydenta ds. oświaty?

Piotr_Krzystek: W tej chwili najważniejsze są uzgodnienia programowe, po to aby mieszkańcom Szczecina można było przedstawić realne zadania na nową kadencję. Drugim krokiem są kwestie personalne, wszyscy moi zastępcy oddali się do mojej dyspozycji.

Przemek888: Co z Aquaparkiem? Szczecin już od lat prosi władze o jego wybudowanie.

Piotr_Krzystek: Procedura przygotowania tej inwestycji trwa. Prowadzimy oficjalne negocjacje z dwoma potencjalnymi operatorami. Wspólnie z nową Radą Miasta zdecydujemy o sposobie finansowania aquaparku. W tej kadencji zostały usunięte wszystkie przeszkody formalne, jeśli RM się zgodzi aquapark powstanie w ciągu 4 lat.

gosc: Panie prezydencie nie dostałem odpowiedzi, zapytam więc wprost - czy wybuduje pan baraki socjalne dla osób skrajnie uciążliwych, niepłacących czynszu, niebezpiecznych dla otoczenia?

Piotr_Krzystek: Nie wykluczam takiej możliwości, natomiast są poważne problemy z lokalizacją, mieszkańcy żadnej z dzielnic nie wyrażają zgody na taką inwestycję.

janek: Arkadiusz Litwiński obiecuje kibicom Pogoni budowę nowego stadionu w ciągu czterech lat. Co Pan na to?

Piotr_Krzystek: Obietnica Arkadiusza Litwińskiego jest pusta bo nie wskazuje źródeł finansowania takiej inwestycji. Dlatego pytam Arkadiusza Litwińskiego: z których zaplanowanych w budżecie inwestycji zrezygnuje aby wybudować stadion? Z zakupu nowych tramwajów, przebudowy Arkońskiej i Niemierzyńskiej, czy może hali widowiskowo-sportowej? Jeżeli zaś uważa, że można wybudować stadion bez angażowania środków miejskich, to pytam, dlaczego takiego rozwiązania nie zastosował Gdańsk, Poznań czy Wrocław. Mówmy o konkretach a nie pustych obietnicach.

jatojanieinaczej: Co przyjmie Pan za główny cel, nie ideowy a konkretny, w przypadku ponownego wybrania na stanowisko prezydenta?

Piotr_Krzystek: Moim głównym celem będzie kontynuowanie przede wszystkim tych działań, które będą tworzyły miejsca pracy: budowa Parku Przemysłowego i Specjalnej Strefy Ekonomicznej Trzebusz Dunikowo, Szczeciński Park Naukowo Technologiczny. Będę wspierał także powstawanie kolejnych obiektów biurowych pod BPO.

niezdecydowany2: Panie prezydencie, czy z uwagi na zdecydowane zaangażowanie się właścicieli SSA Pogoń po stronie pana kontrkandydata, spółka może stracić dotację miejską w przypadku Pana zwycięstwa w wyborach?

Piotr_Krzystek: Każdy klub otrzymuje dofinansowanie na takich samych zasadach. Są to umowy promocyjne.. Kluczem do dofinansowania są dobre wyniki. Nie ma przeszkód, aby Pogoń otrzymywała dofinansowanie w kolejnych latach. Jego wysokość będzie uzależniona od osiąganych wyników i efektów promocyjnych.

Paulina: Jak wygląda sprawa lotniska w Dąbiu i jakie ma pan plany w związku z tym na przyszłą kadencję? Pytam zarówno o modernizację lotniska zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego i sprawę przedsiębiorców.

Piotr_Krzystek: W przyszłej kadencji zostanie wybudowany nowy pas startowy, co pozwoli na komercyjne wykorzystanie południowej części lotniska. Tam pozostawiamy miejsce na stadion, pozostałą część będziemy zagospodarowywali komercyjnie.

Paulina: Co z przedsiębiorcami w których własność prywatną ingeruje plan lotniska w Dąbiu?

Piotr_Krzystek#: W tej sprawie trwają negocjacje, interes przedsiębiorców na pewno nie zostanie naruszony.

radnierad: Szczecin, przed wojną miał swoją wieżę Eiffla, dokładnie nawet dwie. Odnowienie wieży Bismarcka zaprzepaszczono złą umową z tzw. inwestorem, wieża Quistorpa leży w ruinie. Czy ma pan zamiar coś z tym zrobić? Jeśli tak, to co konkretnie?

Piotr_Krzystek: Mamy ograniczony wpływ na to co jest w rękach prywatnych. Mamy plan inwestycji w przestrzeni obiektów turystycznych i służących rekreacji w Szczecinie. Jeśli wystarczy środków zajmiemy się również Wieżą Quistorpa.

gość: Co Pan zrobi, aby zwiększyć liczbę miejsc pracy nie tylko dla młodych, ale i starszych osób?

Piotr_Krzystek: Każda nowa inwestycja w Szczecinie generuje nowe miejsca pracy, bez względu na wiek. Tylko pozornie praca w biurowcach jest dla ludzi młodych i wykształconych. Oprócz tych miejsc pracy inwestujemy w Specjalną Strefę Ekonomiczną i tam będą potrzebni nie tylko młodzi pracownicy, również Ci o bogatym doświadczeniu zawodowym.

grzesiek: Proszę mi powiedzieć , dlaczego mam głosować na pana, a nie na konkurenta? Czy poglądy PO przestały już być pana poglądami? Jaką mam pewność, że za cztery lata znowu nie przeskoczy pan na "inny kwiatek"?

Piotr_Krzystek: Moje poglądy są stabilne od wielu lat. PO była pierwszą formacją do której się zapisałem, ale dla mnie bycie w partii nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, co mogę zrobić dla Szczecina. Jeśli ktoś oczekuje, że w pierwszej kolejności będę realizował interesy partii politycznej, to nie jest mi z nim po drodze. Wielokrotnie dałem temu przykład, zarówno w tej, jak i poprzedniej kadencji.

janek: Premier Tusk powiedział [w niedzielę w Szczecinie], że Litwiński jest teraz lepszym kandydatem na prezydenta Szczecina niż Pan. Cztery lata temu Pan był lepszy od Litwińskiego. Co się stało w tym czasie, że premier zmienił zdanie?

Piotr_Krzystek: To pytanie do premiera.

niezdecydowany: Kiedy i z jakich funduszy realizowany będzie kolejny odcinek Obwodnicy Śródmiejskiej (Arkońska-Wojska Polskiego), priorytetowy ze względu na natężenie ruchu w tym rejonie?

Piotr_Krzystek: Projekt będzie przygotowywany, natomiast na dzień dzisiejszy nie ma finansowania. Liczę, że szczecińscy parlamentarzyści, w tym Arkadiusz Litwiński, pomogą je zdobyć.

gosiak: Panie prezydencie, zaprzecza sam pan sobie - utrzymując Elżbietę Masojć na stanowisku realizuje Pan interesy i plany PO, a to nie jest dobre dla szczecinian.

Piotr_Krzystek: Jest pani pierwsza osobą, która zna program PO dla szczecińskiej oświaty. Chętnie się z nim zapoznam

Przemek888: Jak wygląda sprawa budowy nowej Autostrady Poznańskiej?

Piotr_Krzystek: Trwa budowa ronda w ciągu ul. Morwowej, kolejny etap to most równoległy do Mostu Gryfitów, projekt jest gotowy. Zabiegamy o finansowanie.

jo: Dlaczego nie udało się zrealizować obietnicy dotyczącej wybudowania nowego stadionu?

Piotr_Krzystek: Koszty budowy zupełnie nowego stadionu na dzień dzisiejszy przekraczają możliwości finansowe miasta. W 2007 i 2008 roku wydawało się, że wzrost gospodarczy będzie trwały, a dochody z podatków będą rosły. Tak się nie stało, dlatego ten projekt musi być przesunięty w czasie, a każdy kto twierdzi inaczej powinien wskazać inwestycje, z której trzeba będzie zrezygnować, aby powstał stadion.

Anna: Szczecin to też dzieci, które, niestety, tłoczą się w 30-osobowych grupach przedszkolnych lub 35-osobowych klasach. Warunki w szkolnych "zerówkach" są, delikatnie mówiąc, nie najlepsze. Co w związku z tym Pan zamierza?

Piotr_Krzystek: Zamierzam wspierać inicjatywy zmierzające do powstawania nowych przedszkoli i grup przedszkolnych. Mamy nowy projekt przedszkola publicznego na prawobrzeżu, powstaje pierwszy od wielu lat żłobek, przygotowujemy poprzez inwestycje miejsca w szkołach dla sześciolatków.

gość: To dlaczego Pan likwidował przedszkola wcześniej już istniejące?

Piotr_Krzystek: Nie zlikwidowaliśmy żadnego przedszkola, poza kilkoma przypadkami przekształcenia w przedszkola niepubliczne, także na wniosek nauczycieli i rodziców.

Anna: A co w szkołach? Dlaczego trzeba łączyć klasy, zmniejszając komfort pracy uczniów i zabierając etaty nauczycielom?

Piotr_Krzystek: O liczbie uczniów w klasie decydują przepisy, musimy się im podporządkować, mało liczne klasy to wysokie koszty utrzymania i brak możliwości finansowania wielu dodatkowych programów jakościowych dla naszych uczniów.

f2: Czy w przyszłości zamierza pan składać donosy do prokuratury na osoby które będą pana "obrażać"?

Piotr_Krzystek: Dlaczego ktoś miałby mnie obrażać?

f2: A poważnie?

Piotr_Krzystek: Nie zastanawiam się nad tym, póki nie muszę.

radnierad: Jaka inwestycja będzie "Floating Areną" pana ewentualnej drugiej kadencji?

Piotr_Krzystek: Port Jachtowy na Śródodrzu - to będzie jedna z najważniejszych inwestycji w Szczecinie w następnych latach. Dawna Marina Pałacu Młodzieży, hala widowiskowo-sportowa, filharmonia. I jeszcze parę innych ważnych dla mieszkańców inwestycji. Myślę, że będzie w czym wybierać

gość: Czy następna kadencja wystarczy Panu na spełnienie obietnic z poprzedniej? Czy może znowu będzie Pan przekonywał, że plany obejmują nie 8, ale o 12 lat rządów?

Piotr_Krzystek: To o czym mówię w tej kampanii, Kontrakt dla Szczecina - jest do możliwy do zrealizowania w najbliższych czterech latach.

Paulina: Czy ma pan świadomość, że wielu urzędników wpływa niekorzystnie na rozwój miasta i przy okazji na ocenę pana pracy? Lekceważenie petentów, odwlekanie spraw itp?

Piotr_Krzystek: Proszę o konkretne sygnały, będę reagował.

janek: Arkadiusz Litwiński dogadał się z SLD, PSL, Małgorzatą Jacyną-Witt, a teraz zaproponował wiceprezydenta PiS-owi. Czy Pan też proponuje PiS-owi etaty za poparcie?

Piotr_Krzystek: Nie rozmawiam o etatach i tym różnię się od Arkadiusza Litwińskiego. Dla mnie najważniejszy jest program dla Szczecina, czyli wspólne określenie tego, co możemy zrobić dla miasta. Personalia są na drugim miejscu.

niezdecydowany2: W jakiej perspektywie czasowej planowane jest ukończenie Trasy Północnej (do Szosy Polskiej) - piszę jako mieszkaniec północnych dzielnic Szczecina.

Piotr_Krzystek: W nadchodzącej kadencji powstanie odcinek do ul. Łącznej i przygotowanie ostatniego etapu- do Szosy Polskiej, ale realizacja tego odcinka możliwa jest dopiero w kolejnej kadencji.

jo: Dlaczego nie ma pan poparcia wśród pozostałych kandydatów na urząd prezydenta?

Piotr_Krzystek: To jest pytanie do moich kontrkandydatów.

gość: Ile jeszcze hektarów planuje Pan przekazać za 1PLN i na co? Pytanie nie dotyczy to tylko Kościoła Katolickiego.

Piotr_Krzystek: Nie mam takich planów. Grunty oddawane są na warunkach preferencyjnych wyłącznie na cele społecznie użyteczne. Nie wiemy czy i ile takich wniosków pojawi się w tej kadencji.

Anna: Gdyby pan mógł cofnąć czas, co by pan zmienił w mijającej kadencji?

Piotr_Krzystek: Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad tym.. Wyciągnąłem wnioski z tych czterech lat, teraz mam większą wiedzę i doświadczenie. Pewnych błędów już nie popełnię.

gość: Co było pana błędem?

Piotr_Krzystek: Byłem zbyt dużym optymistą politycznym.

Rafał: Na jakim etapie jest obecnie budowa hali widowiskowo-sportowej? Czy istniejący projekt nie jest już zbyt przestarzały?

Piotr_Krzystek: Do końca roku zostanie podpisana umowa z wykonawcą, hala powstanie w ciągu dwóch lat od przejęcia placu budowy. Hala spełnia wszystkie parametry nowoczesnego obiektu, czego dowodem jest propozycja organizowania ME w siatkówce w 2013 roku.

alex: Czy, jeśli wygra pan wybory, Krzysztof Soska nadal będzie odpowiadał za kulturę w mieście?

Piotr_Krzystek: Wszyscy moi zastępcy oddali się do mojej dyspozycji, po ewentualnych uzgodnieniach programowych przyjdzie czas na decyzje personalne. A pracę Krzysztofa Soski oceniam bardzo dobrze.

gość: Czy otwarcie rynku pracy w Niemczech stwarza szanse czy zagrożenie dla rozwoju gospodarczego miasta?

Piotr_Krzystek: Zdecydowanie jest to duża szansa dla Szczecina i mieszkańców. Otwarcie niemieckiego rynku dla polskich pracowników podniesie konkurencyjność w całym naszym regionie, ożywi także gospodarkę przygranicznych niemieckich powiatów.

mariuszm: Dlaczego stara się pan wypaść na bezpartyjnego, skoro jeszcze trzy dni temu był pan członkiem Platformy Obywatelskiej, a z pana komitetu startowali do rady miasta kandydaci partyjni SKL-u, wrzuceni na listy przez Artura Balazsa?

Piotr_Krzystek: Przez ostatnie cztery lata wielokrotnie udowodniłem, że nie działam w interesie partyjnym ale w interesie mieszkańców Szczecina. Nie zamierzam tego zmieniać.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin



Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 30/11/2010 14:12
Kiełbasa wyborcza Litwińskiego to żenuuua wręcz kosmiczna. A argument, że ma jaja bo spotkał się z kibicami to nader śmieszny. Czemu nie zabiegał o rozmowy zanim jeszcze nie został namaszczony przez nitrasa do startu w wyborach na Prezydenta Miasta Szczecin. Nie popieram Krzystka ale brzydzę się pajacykiem Litwińskim.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7009 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 30/11/2010 14:25
Ambasadorze, a co jest takiego dziwnego w tamtym poście ? Czytanie kuleje u Ciebie, oj kuleje :D

Przecież wyraźnie napisałem, że za Litwińskiego nie musi być lepiej niż za Krzystka , z tym plusem dla niego, że spotkał się z kibicami - wszystko. :)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005