Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 12:09
wina lezy troche po stronie PO ale glownie to stronie PISiorow bo oni rozpierdolili stocznie


chcoiaz wartowiedziec ze od początku tzw transformacji utopiliśmy w tych stoczniach grubo ponad 1mld... to ok 1 milion miejsc pracy, ale nie... ratujmy te 5.000 miejsc pracy i dawajmy im odprawy po 20-40 tys... kolebka solidarności... po co ten sentyment?


Bo(L)eK_27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5426 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 12:25
Nie jestem zwolennikiem PO,ale fakt faktem problem stoczni to wina wszystkich rządów.Ale pierwszego za jaja to powinni powiesić Piechote.Co do Tuska,to ktoś tu słusznie napisał PO wygrało wybory do PE,Tusk podlizał się Komisji Europejskiej, Buzek został przewodniczącym...a stocznia padła... niedaleko stoczni jest plac manewrowy,gdzie jeździłem na prawko...jak jechałem tramwajem i widziałęm stocznię...to to był obraz nędzy i rozpacz,ogromny obszar zarastający kszaczorami... Kaczory,jacy byli tacy byli,ale umieli się postawić,a Tuskowi brakuje jaj.Dlaczego jakoś Sarcozy,czy Berlusconi mają w dupie Komisje Europejską??Rząd francuski za pozwoleniem Sarcozego również przekazał pomoc publiczną na ratowanie fabryk samochodów podajże PEUGOTA i prezydent Francji powiedział,że ma w dupie Komisję Europejską i zrobi wszystko,żeby te fabryki uratować i jakoś te fabryki nie padły,bo nie muiseli oddawać pieniędzy...Niestety w Polsce w dobie kryzysu obecnemu rządowi zabrakło odwagi takiej jak we Francji...Ale co tam poparcie Tuskowi rośnie,wybory do PE wygrane,Buzek przewodniczącym....Szkoda tylko,że nikogo nie obchodził los tylu pracowników.A teraz przyjdzie syndyk,po kawałku rozsprzeda tereny i majątki stoczni i tam gdzie dziś stoją żurawie i dźwigi za kilka lat mogą powstać nowe bloki z widokiem na jezioro...A Szczecin już zupełnie zasłuży na miano wiochy z tramwajami.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 12:31
Wytlumacz mi PEDALE w jaki sposób PIS "rozpierdolił stocznie"? Wiem jedynie że za ich rządów tą w Gdańsku udało sie uratować.
To Kaczory znalezli wielkiego Katarskiego "inwestora"? To za kadencji Kaczorów ów katarski inwestor nie wpłacił pieniędzy na konto i zostawił na lodzie 8 tys pracowników + kilkanascie tysięcy z firm które ze stocznią wspołpracowały?
To Kaczory przez tyle miesięcy nie potrafili powiedzieć kim tak naprawde jest inwestor a teraz dalej klamią iż w ciagu 2 tygodni znajdą innego nabywce?
To Kaczory chciały sprzedać nasze stocznie ,obojętnie komu, nawet "handlarzowi bronią czy kiełbasą"?

Do kogo masz pretensje o te odprawy? Zapomniałeś już ze to PO stworzyło spec ustawe i to dzięki tej spec ustawie stoczniowcy otrzymali pieniądze?

PO to banda tchórzliwych kłamców, oszustów , żerujących na ludzkiej naiwnosci.Zrobili szumu przedwyborami do Parlamentu ,zrobili z siebie zbawców dla tysięcy stoczniowców, zdobyli głosy a na koniec okazali sie zwyklymi hipokrytami.
Andzi Merkel w chuju ma jakąś komisje i daje po 100 baniek na stocznie w Wiesmarze czy Rostocku. Widać jednak komuś na tym zależy aby nie miec konkurencji z Polski.

Ostatnio edytowany przez: eM, 18 sierpnia 2009, 12:39 [3 raz(y)]


Bo(L)eK_27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5426 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:10

  eM napisał:  
Wytlumacz mi PEDALE w jaki sposób PIS "rozpierdolił stocznie"? Wiem jedynie że za ich rządów tą w Gdańsku udało sie uratować.
To Kaczory znalezli wielkiego Katarskiego "inwestora"? To za kadencji Kaczorów ów katarski inwestor nie wpłacił pieniędzy na konto i zostawił na lodzie 8 tys pracowników + kilkanascie tysięcy z firm które ze stocznią wspołpracowały?
To Kaczory przez tyle miesięcy nie potrafili powiedzieć kim tak naprawde jest inwestor a teraz dalej klamią iż w ciagu 2 tygodni znajdą innego nabywce?
To Kaczory chciały sprzedać nasze stocznie ,obojętnie komu, nawet "handlarzowi bronią czy kiełbasą"?

Do kogo masz pretensje o te odprawy? Zapomniałeś już ze to PO stworzyło spec ustawe i to dzięki tej spec ustawie stoczniowcy otrzymali pieniądze?

PO to banda tchórzliwych kłamców, oszustów , żerujących na ludzkiej naiwnosci.Zrobili szumu przedwyborami do Parlamentu ,zrobili z siebie zbawców dla tysięcy stoczniowców, zdobyli głosy a na koniec okazali sie zwyklymi hipokrytami.
Andzi Merkel w chuju ma jakąś komisje i daje po 100 baniek na stocznie w Wiesmarze czy Rostocku. Widać jednak komuś na tym zależy aby nie miec konkurencji z Polski.



Pomijając te bluzgi na początku... to popieram w 100%

Jak już pisałem nie lubię PO,jako patriota szanuję każdego prezydenta i premiera w demokratyczny sposób wybranych,ale to co robi ten pseudo-liberalny rząd wołą o pomstę do nieba.Powiedzcie mi kto ich wybierał? Bo jakoś na mnie nie działa polityka gestów i uśmiechów.Książkę od Public Relations może przeczytać każdy...W cuda też nie wierzę i drugą Irlandię... Dobrze niech sobie rządzi PO,skoro ponoć jest lepsze od PiS,ale niech rządzi tak,żeby właśnie..."By ludziom żyło się lepiej".... wiem,że jest kryzys...Ale wszędzie rząd szuka oszczędności, w wojsku syf,w policji syf,brak kasy , NFZ,to już o tym aż się nie chce pisać,pozostaje się modlić tylko, prace coraz trudniej znaleźć,dodatki do rent i emerytur zabrane,możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę również już teraz brak,wdowy chcą wysłąć do pracy,pieniądze na rozwój najuboższych wsi zabrane...wyliczać tak mogę bez końca...Szkoda,że teraz PiS nie atakuje i nie kąsa tak PO,jak robił to wcześniej Tusk,Komorowski i reszta tej PO-wskiej bandy...Mamy kryzys,choć niedawno Tusk chwlił się razem z min. Gradem,że Polska najepiej go znosi i nawet may niewielki wzrost PKB...to pytam się czemu chce sprywatyzować tyle polskich przedsiebiorstw??Łatwo jest sprzedawać za grosze to co jest nasze,to co jest polskie i najlepsze dla nas...Pod młotek ma iśc KGHM,Enea,Energa,resztki PKP,Lotos,częśc akcji PKO BP,nawet była mowa o zakładach chemicznych w Policach...o upadku Stoczni nie wspomnę...I tak na dobrą sprawę nikt nie będzie pamiętał,kto co zrobił dla Stoczni...ale ludzie zapamiętają,że to za rządów Tuska stocznie padły. i tyle w temacie.


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:27

  Mks-2009 napisał:  
wina lezy troche po stronie PO ale glownie to stronie PISiorow bo oni rozpierdolili stocznie


chcoiaz wartowiedziec ze od początku tzw transformacji utopiliśmy w tych stoczniach grubo ponad 1mld... to ok 1 milion miejsc pracy, ale nie... ratujmy te 5.000 miejsc pracy i dawajmy im odprawy po 20-40 tys... kolebka solidarności... po co ten sentyment?



Na to czekalem :D
bo na garbach tych ludzi, premieru tusku,prezio kwasniewski kaczynski i cala ta holota doszli do tego co maja...


Obrazek png wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:29

  Bo(L)eK_27 napisał:  
to pytam się czemu chce sprywatyzować tyle polskich przedsiebiorstw??Łatwo jest sprzedawać za grosze to co jest nasze,to co jest polskie i najlepsze dla nas...Pod młotek ma iśc KGHM,Enea,Energa,resztki PKP,Lotos,częśc akcji PKO BP,nawet była mowa o zakładach chemicznych w Policach...



Tu jest kolejny "sukces" rządu Tuska. Sprzedawanie za grosze Polskich przedsiębiorstw i np.podpisywanie 20 letniego kontraktu z Katarem na dostawe skroplonego gazu w cenie 550 dol za tone , choć w tym samym czasie Japończycy wynegocjowali stawkę 450 dolarów za tonę! Łatwo więc obliczyć ze w ciągu roku Katar zarobi na nas o 100 mln dolarów więcej niz na Japońcach!

Policz sobie płaczku Mks-2009/Platformiaku/młynku12/MJ4ever ile to będzie w ciągu 20 lat skoro tak bardzo cie bolą odprawy dla "kolebki solidarnosci". Podejmij tez w koncu decyzje , kto jest winny upadkowi Stoczni. Najpierw byli to związkowcy , zaraz potem zmieniłeś na PiS , stawiam iż za trzecim razem będzie to Radio Maryja i Tadek Rydzyk.


Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6737 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:31

  Bebzon napisał:  

  Mks-2009 napisał:  
wina lezy troche po stronie PO ale glownie to stronie PISiorow bo oni rozpierdolili stocznie


chcoiaz wartowiedziec ze od początku tzw transformacji utopiliśmy w tych stoczniach grubo ponad 1mld... to ok 1 milion miejsc pracy, ale nie... ratujmy te 5.000 miejsc pracy i dawajmy im odprawy po 20-40 tys... kolebka solidarności... po co ten sentyment?



Na to czekalem :D
bo na garbach tych ludzi, premieru tusku,prezio kwasniewski kaczynski i cala ta holota doszli do tego co maja...



A moje pytanie brzmi czy jak będą upadały inne spółki Skarbu Państwa i/lub te które już upadły, dlaczego tam nie było tak wysokich odpraw dla pracowników?? Czyżby stoczniowcy byli jakąś wielką uprzywilejowaną grupą ponad wszystkimi??
Gdzie jest ta sprawiedliwość, idea że wszyscy są równi??


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:35

  Bronek napisał:  
A moje pytanie brzmi czy jak będą upadały inne spółki Skarbu Państwa i/lub te które już upadły, dlaczego tam nie było tak wysokich odpraw dla pracowników?? Czyżby stoczniowcy byli jakąś wielką uprzywilejowaną grupą ponad wszystkimi??
Gdzie jest ta sprawiedliwość, idea że wszyscy są równi??



To już upadły czy będa upadały? Były odprawy czy nie były?
Jaka sprawiedliwość? Takie rzeczy to tylko w erze ;)

Tak czy inaczej pytanie powinienes skierowac do przedstawiciela PO i mniejszosci seksualnej na forum, uzytkownika Mks-2009.
To jego partia odpowiedzialna jest za spec ustawe i likwidacje Stoczni.Gdyby podobnie jak Merkel,Sarkozy nie ulegli Komisji Europejskiej nie byłoby tematu.


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:40

  Bronek napisał:  

  Bebzon napisał:  

  Mks-2009 napisał:  
wina lezy troche po stronie PO ale glownie to stronie PISiorow bo oni rozpierdolili stocznie


chcoiaz wartowiedziec ze od początku tzw transformacji utopiliśmy w tych stoczniach grubo ponad 1mld... to ok 1 milion miejsc pracy, ale nie... ratujmy te 5.000 miejsc pracy i dawajmy im odprawy po 20-40 tys... kolebka solidarności... po co ten sentyment?



Na to czekalem :D
bo na garbach tych ludzi, premieru tusku,prezio kwasniewski kaczynski i cala ta holota doszli do tego co maja...



A moje pytanie brzmi czy jak będą upadały inne spółki Skarbu Państwa i/lub te które już upadły, dlaczego tam nie było tak wysokich odpraw dla pracowników?? Czyżby stoczniowcy byli jakąś wielką uprzywilejowaną grupą ponad wszystkimi??
Gdzie jest ta sprawiedliwość, idea że wszyscy są równi??



odemnie tylko,ze wszyscy równi są w socjalizmie...


Obrazek png wstawiony na forum
Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6737 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:43
Już upadły czyli jak sama nazwa wskazuje czas przeszły!!
Będą upadały czyli jak sama nazwa wskazuje czas przyszły nieokreślony!!

"eM" jak nie rozumiesz to nie komentuj...a ponieważ to jest forum gdzie każdy może wypowiedzieć swoje zdanie i kontynuować debate, więc daruj sobie może te teksty typu "mniejszości homoseksualne"...


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
Bo(L)eK_27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5426 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 13:49

  Bronek napisał:  
A moje pytanie brzmi czy jak będą upadały inne spółki Skarbu Państwa i/lub te które już upadły, dlaczego tam nie było tak wysokich odpraw dla pracowników?? Czyżby stoczniowcy byli jakąś wielką uprzywilejowaną grupą ponad wszystkimi??
Gdzie jest ta sprawiedliwość, idea że wszyscy są równi??



Hahaha gdzie jest ta sprawiedliwośc i idea,że wszyscy są równi?? I Ty wierzysz w te puste hasła??Gdzie Ty widziałeś równość i sprawiedliwoś,zobaczysz je tak samo jak cuda Tuska.W te puste terminy z trudem wierzyli zwolennicy Marksa,Engelsa a potem Lenina.
Jak to w innych spółkach nie było odpraw i przywilejów??A górnicy?? A prezesi,a dyrektorzy,kierwonicy,odprawy są wszędzie,ale o tym się tak nie mówiło,bo temat Stoczni to wielce medialny temat i woda na młyn dla dziennikarzy,czy naprawdę tak cięzko to coniektórym zauważyć?


Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6737 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 14:04
Tu nie chodzi o prezesów, dyrektorów, kierowników tylko o szeregowych pracowników dla których nie przygotowuję się specjalnych ustaw.
Może czas o tym otwarcie mówić a nie ustawiać wybrane zawody przed kolejkę...


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 14:09
Otóż w czym rzecz. Wasza partia Em czyli PISiory, jak wszyscy doskonale wiemy,
żąda rozliczenia się z komuną,
zniszczenia nawet 85-letnich generałów,
odebrania im środków do życia,
najlepiej powieszenia.

Tymczasem co się dzieje - sami są... KOMUNISTAMI.
Chcieliby, żeby rząd nadal łożył niezliczone miliardy złotych w stocznie, czy inne upadające w Polsce cukrownie,
gdzie ledwo leży kamień na kamieniu. Sami nie ruszyli nawet palcem, żeby to zmienić,
ale teraz potrafią głośno szczekać i krzyczeć.
Wytłumaczy mi ktoś te rozbieżności?
Proszę jedynie o merytoryczne wypowiedzi, poparte argumentami. Krzykaczom dziękuję, nie będę czytał.


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 14:56

  Mks-2009 napisał:  
Otóż w czym rzecz. Wasza partia Em czyli PISiory, jak wszyscy doskonale wiemy,
żąda rozliczenia się z komuną,
zniszczenia nawet 85-letnich generałów,
odebrania im środków do życia,
najlepiej powieszenia.

Tymczasem co się dzieje - sami są... KOMUNISTAMI.
Chcieliby, żeby rząd nadal łożył niezliczone miliardy złotych w stocznie, czy inne upadające w Polsce cukrownie,
gdzie ledwo leży kamień na kamieniu. Sami nie ruszyli nawet palcem, żeby to zmienić,
ale teraz potrafią głośno szczekać i krzyczeć.
Wytłumaczy mi ktoś te rozbieżności?
Proszę jedynie o merytoryczne wypowiedzi, poparte argumentami. Krzykaczom dziękuję, nie będę czytał.



Prosić sobie możesz,dla ciebie merytoryczne wypowiedzi to tylko i wyłącznie potwierdzające twoja tezę...
Rozbierznosci nie ma żadnych,Pis,PO,PSL,SLD to ta sama para kaloszy,właśnie tutaj przydaje się znajomość historii.Dlatego tez uważam ze jakiekolwiek dywagacje typu PiS czy PO świadczą o nieznajomości tematu.
Rządzi od lat ta sama ekipa posługując się praktycznie tymi samymi marionetkami,stoczna została tak naprawdę rozje... już za czasów taki asów jak piechota tudzież liberacki ludzi którzy nie skalali się praca nigdy.potem porostu kontynuowane "dzieło" zniszczenia. Jak dla mnie to ludzie w Szczecinie powinni już dawno wyjść na ulice i podnieść pieść.Kiedyś nawet przeszła mnie myśl zebrania się jako kibice ale jak widzę znakomita większość to czerwone pająki... To nie chodzi o równość,ikonę polskości,przywileje-swoja droga to czemu nie skoro walesa z nich korzysta do woli i jakoś nikt nie ma mu tego za złe no i ma "medali więcej niż brezniew" :D


Obrazek png wstawiony na forum
Bo(L)eK_27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5426 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 15:01

  Mks-2009 napisał:  
Otóż w czym rzecz. Wasza partia Em czyli PISiory, jak wszyscy doskonale wiemy,
żąda rozliczenia się z komuną,
zniszczenia nawet 85-letnich generałów,
odebrania im środków do życia,
najlepiej powieszenia.

Tymczasem co się dzieje - sami są... KOMUNISTAMI.
Chcieliby, żeby rząd nadal łożył niezliczone miliardy złotych w stocznie, czy inne upadające w Polsce cukrownie,
gdzie ledwo leży kamień na kamieniu. Sami nie ruszyli nawet palcem, żeby to zmienić,
ale teraz potrafią głośno szczekać i krzyczeć.
Wytłumaczy mi ktoś te rozbieżności?
Proszę jedynie o merytoryczne wypowiedzi, poparte argumentami. Krzykaczom dziękuję, nie będę czytał.



Nie można nazywać komunistami tych ludzi,którzy oczekują od państwa pomocy socjalnej...
Czy ktoś w Twojej rodzinie dostał zapomogę?? Sam jako student,uczeń korzystałeś z jakiegoś stypendium?? np. socjalnego??
Czy tych ludzi,którzy udzielają pomocy społecznej i biorą pieniądze społeczne,bo są w trudnej sytuacji nazwiesz komunistami??
Owszem Kaczyńscy żądają rozliczenia okresu PRL-u i zabrania generałkom katom i agantom UB,czy SB wysokich emerytur,ale to wszystko po to,aby kat nie zarabiał więcej od ofiary.Ty jesteś ze Szczecina??Popytaj rodziców albo dziadków,czy ktoś z ich znajomych nie dostał kiedyś porządnie pałą po karku,a ten co go bił ma dwa medale i 3000zł emerytury. To samo tyczy się kompatanów,weryfikacja agentów,kompatantów powinna być przprowadzona zaraz po 89r. tak jak w Czechach,czy byłym NRD,KAczory próbują posprzątac to co powinno być dawno posprzątane,a nie teraz jest tak,że jakiś dziadek ponad 65 lat temu ukradł Niemcowi motor po pijaku, albo w stnie wojennym ktoś nasikał stójkowemu do butelki i Ci ludzie są wielkimi kompatantami i bojownikami Solidarności w walce o wolną Polskę,to samo tyczy się agentów UB,SB...jestem młody i nie pamiętam tych czasów,ale porządek powinien być z tym zrobiony.

Odnośnie jeszcze stoczni... to jakie niezliczone łożenie miliardów?? Wiesz co to jest jednorazowa pomoc publiczna??Wpisz w google ,albo proponuje studia na jakimś wydziale ekonomicznym w Szczecinie na Mickiewicza albo Cukrowej. OK jest to sprzeczne z zasadami wolnego rynku,gdyż żadne państwo nie może,a raczej nie powinno ingerować w wolny rynek jest to niezgodne z prawem wspólnotowym czyli UE ,a Komisja Europejska jako jeden z organów czuwa własnie nad takimi sytacjami,aby rządy państw członkowskich nie wypłacały żadnej kasy zarówno spółkom skarbu państwa jak i prywatnym firmom.To jest sprzeczne z prawem Unii ,ale już wg. prawa polskiego całkowicie legalne,gdyż ochronę pracowników ich praw itp. itd. masz zapisaną w konstytucji , każdy obywatel ma zagwarantowaną opiekę przez państwo.Kiedy rodzi sie konflikt prawa krajowego z unijnym musimy zmienić swoje prawo krajowe,a jak się nam nie podoba to możemy wystąpic z UE i stracić wszystkie te korzyści,jakie mamy będąc w Unii... tymczasem tak jak wcześniej pisałem Sarcozy,czy jak wspominał kolega eM o kanclerz Merkel mają w dupie prawo unijne i Komisję Europejską i jakoś dotują swoje krajowe gałęzie przemysłu bo dbają o swoich obywateli,a nie tak jak w Polsce ludzi po prostu ma się głeboko w dupie.Gdyby Tusk miał jaja postawiłby się tak samo jak Sarcozy,ale on woli się usmiechać i udawac,że nic się nie stało,a najwyraźniej Ty się na te usmiechy nabierasz...

Łatwo krytykowac i wyzywac ludzi od komunistów...tymczasem cała polityka rolna UE jest centralnie planowana...o dziwo bierze wzorce właśnie z tak znienawidzonej komuny i modeli komunistycznych...dlaczego??? Bo żarcia,żywności w Unii jest za dużo , UE dopłaca do produkcji rolnej i musi kontolowac ilość produkcji,po to,żeby nie było żarcia za duzo i żeby rolnik mógł ją sprzedać po cenie nie mniejszej niż wyprodukował i tu nawiązanie do upadających polskich CUKROWNI i MLECZARNI ,wiesz czemu padają?? ?? Własnie przez ograniczenia i limity Unijne,a limity jakie są na nas nałozone wynegocjował przed akcesją do UE w 2003 i 2004 rząd Leszka Millera i SLD!! Dlatego polskich cukrowni jest coraz mniej,mleczarni a nawet gorzelni,wytłumacz mi czemu padł w Szczecinie Polmos?? Jak wódka mogła przestać się sprzedawać?? Fakty są bardzo smutne ludzie będący u władzy w latach 90-tych za bezcecn wyprzedawali majątek najlepszych przedsiebiorstw nabijajac sobie kabzę,a Ty wyzywasz Kaczyńskich od komunistów,którzy jako jedni z nielicznych bronią naszego polskiego dorobku.... no nie wiem,chyba,że wolisz pić i jeść to co jest z Niemiec lub Rosji,ale zapamiętaj rolnik niemiecki nie zrobi zakupów w Polsce tylko np. w Hamburgu i Twoje pieniądze nie powrócą do obiegu spowrotem po Polsce tylko zostaną u szwabów...


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 15:03

  Mks-2009 napisał:  
Otóż w czym rzecz. Wasza partia Em czyli PISiory, jak wszyscy doskonale wiemy,
żąda rozliczenia się z komuną,
zniszczenia nawet 85-letnich generałów,
odebrania im środków do życia,
najlepiej powieszenia.

Tymczasem co się dzieje - sami są... KOMUNISTAMI.
Chcieliby, żeby rząd nadal łożył niezliczone miliardy złotych w stocznie, czy inne upadające w Polsce cukrownie,
gdzie ledwo leży kamień na kamieniu. Sami nie ruszyli nawet palcem, żeby to zmienić,
ale teraz potrafią głośno szczekać i krzyczeć.
Wytłumaczy mi ktoś te rozbieżności?
Proszę jedynie o merytoryczne wypowiedzi, poparte argumentami. Krzykaczom dziękuję, nie będę czytał.



To jest według ciebie PEDALE dowód na to iż Kaczory "rozpierdoliły stocznie"?
PiS absolutnie nie jest moją partią , widze jednak że coś ci umkneło , ponieważ to wlasnie PiS sprywatyzował Stocznie Gdańską,
PZL Mielec i przygotował prywatyzacje Enei.Dlatego zarzuty iż "chcieliby" aby rząd łożył miliardy na Polskie przedsiębiorstwa, są zwyczajnie nie na miejscu , tym bardziej że Stocznia Szczecińska miała pełny portfel zamówień do 2010 roku włącznie!

Ale w czym rzecz! Wasza partia PEŁO jak wszyscy doskonale wiemy , mieni sie partią liberalną! Tymczasem co sie dzieje?
Rząd wprowadza nam coraz to nowe podatki,podnosi akcyze na wódke i papierosy, potem chce wprowadzić ustawe o ekopodatku,który ma zastapić akcyze na samochody.Według tego projektu, im starszy pojazd, tym większy podatek będzie musiał zapłacić właściciel. Teraz natomiast rząd zamierza podnieść 22-procentową składkę VAT o jeden procent.

Proszę jedynie o merytoryczne wypowiedzi, poparte argumentami.Gdzie są kurwa te niskie i proste podatki a takze wysokie pensje które obiecywał "liberał" Tusek?

EDYTA: jestem kulturalny i spokojny Cool

Ostatnio edytowany przez: eM, 18 sierpnia 2009, 15:26 [3 raz(y)]


Bo(L)eK_27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5426 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 15:17
eM spokojnie nie napinaj się tak,przeciez można kulturalnie,bez bluzgów i frustracji (choć coraz częściej jest ona uzasadniona) dyskutować o polityce.

Jeżeli o mnie chodzi to ja również ucierpiałem na decyzji rządu,bo nie dostałem pracy w woju,przez cięcia i oszczędności Tuska...

Ale co do liberalnej partii,jaką się mieni PO...to przecież śmiech na sali to już nie są liberałowie to populiści,pseudo-liberałowie. Kiedyś czytałem w Metrze,że jest projekt posłanki PO,aby wprowadzić licencję na wiatrówki... no ręce mi opadły. Liberalna partia PO - bez komentarza.....


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 18:05

  Bo(L)eK_27 napisał:  

Sarcozy,czy jak wspominał kolega eM o kanclerz Merkel mają w dupie prawo unijne i Komisję Europejską i jakoś dotują swoje krajowe gałęzie przemysłu bo dbają o swoich obywateli,a nie tak jak w Polsce ludzi po prostu ma się głeboko w dupie.Gdyby Tusk miał jaja postawiłby się tak samo jak Sarcozy,ale on woli się usmiechać i udawac,że nic się nie stało,a najwyraźniej Ty się na te usmiechy nabierasz...





Bardzo mądre słowa. Nie chodzi tutaj o czysty interwencjonizm, tylko ciche pomaganie krajowym przedsiębiorcom, nie tylko stoczniom. Swoją drogą wszystkie państwa UE mają teraz w dupie dyrektywy, bo wolą bronić gospodarkę swoją!!! Nie Europy. Tylko Polska stara się być "liberalna". To co wyprawia rząd w kwestii pomocy firmom to jakaś patologia. Wierzą w niewidzialną rękę, której mit się na kryzysie załamał.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 18:34

  Cytat:  
Zbankrutowane wschodnioniemieckie stocznie przejdą w ręce rosyjskiego inwestora Igora Jusufowa.

Informację tę - z zastrzeżeniem, że nie jest ona jeszcze informacja w pełni oficjalna - podał serwis wprost.pl na podstawie agencji dpa, powołującej się na wiarygodne anonimowe źródło.

Według niego, Jusufow zapłaci za stocznie 40,5 mln euro i utrzyma około połowy spośród 2,5 tys. ich obecnych pracowników. Akceptacja rządu krajowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego, u którego Wadan zadłużony jest na około 35 mln euro, skłoniła również innych głównych wierzycieli do zatwierdzenia transakcji.

53-letni Jusufow, były minister energetyki Rosji, zasiada w radzie nadzorczej koncernu energetycznego Gazprom.

Socjaldemokratyczny meklemburski premier krajowy Erwin Sellering przyznał, że rysujące się uratowanie stoczni nie jest dla wielu ich pracowników równoznaczne z utrzymaniem zatrudnienia.

Od marca ubiegłego roku większościowym udziałowcem Wadan był rosyjski fundusz inwestycyjny FLC West.

(wg, Wprost.pl)



Cóz , tak jak można było sie spodziewać , premieru Tusku bardzo dobrze współpracuje z Andzi Merkelową i własnie udało mu sie zlikowidować konkurencje dla niemieckiej(teraz juz chyba rosyjskiej) stoczni.


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 19:21

  Bo(L)eK_27 napisał:  
eM spokojnie nie napinaj się tak,przeciez można kulturalnie,bez bluzgów i frustracji (choć coraz częściej jest ona uzasadniona) dyskutować o polityce.

Jeżeli o mnie chodzi to ja również ucierpiałem na decyzji rządu,bo nie dostałem pracy w woju,przez cięcia i oszczędności Tuska...

Ale co do liberalnej partii,jaką się mieni PO...to przecież śmiech na sali to już nie są liberałowie to populiści,pseudo-liberałowie. Kiedyś czytałem w Metrze,że jest projekt posłanki PO,aby wprowadzić licencję na wiatrówki... no ręce mi opadły. Liberalna partia PO - bez komentarza.....



PO jest liberalna GOSPODARCZO kolego. Mylisz pojęcia.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.23 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005