Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2009 18:05

  Bebzon napisał:  
A.D 1 W Polsce tradycja posiadania broni w domach była dawniej raczej powszechna wiec nie powinno być z tym większego problemu,może natomiast być ze względu na proces naszej "europeizacji" i idących za nią przyczyn.

A.D 2 W takim razie nie rozumiem w czym mowie głupoty skoro uważasz ze system opieki zdrowotnej w Polsce nie działa tak jak powinien?W takim razie po co mam płacić systematycznie składki na coś co z góry wiadomo ze nie działa?A czy teraz tak czasem nie ma ze odchodzisz z kwitkiem od lekarza bo zapomniałeś np.dowodu osobistego?To co ja pisze jest głupota a takie coś nie?Tudzież odsyłanie przewlekle chorych ludzi z miejsca na miejsce w celu odwleczenia sprawy?I nie wyjeżdżaj mi tu proszę z doświadczeniem życiowym... Co do pasów ja nie wcale nie twierdze ze zapinając je robisz źle,dla mnie każdy powinien mieć wybór czy zrobi tak czy inaczej.I jeszcze ap ropo tej brawury-
masz zawieść rowerem 10 jajek które zapakowane są w cienką papierowa torebkę a nie w piankowa otulinę to naturalnie jedziesz w taki sam sposób jak w drugim przypadku?

A.D 3 Spoko,bo powiedz mi czego nie jesteś w stanie zrobić bez pomocy państwa?Jesteś w stanie znaleźć prace,wybudować dom,kupić/wyprodukować żywność cokolwiek państwo to ludzie,zjawiska jakie występuje np.handel,usługi,produkcja,życie-wszystko istnieje bez państwa dlatego właśnie wysnułem taki wniosek.Państwo winno pełnić tylko piecze nad tymi procesami.Zaznaczam ze nie jestem przeciwnikiem Państwowości ale w granicach rozadku nie jak to sie ma w chwili obecnej.



1. Podejrzewam, że kultura posiadania broni w czasach kiedy nie była ona kolejnym 'gadżetem', nikt nie myślał strzelać do pieszych, pojazdów komunikacji miejskiej, w placówkach oświatowych czy innych instytucjach publicznych funkcjonowała i to nie tylko tutaj. Czasy jednak się zmieniły, oblicze europejskiej, bardzo zruganej historią, zalanej krwią Europy też się zmieniło.

2. Napisałeś takie zdanie: 'Korwin jest przeciwnikiem służby zdrowia i jest za prywatyzacja usług lekarskich,wtedy to ma sens każdy jest odpowiedzialny za siebie i za swoja rodzinę nie jak w tym chorym systemie gdzie muszę bekać za wybryki całej masy komuchów.' Moja odpowiedź właśnie tego dotyczyła. To, że system nie działa tak sprawnie jak powinien (tutaj chodzi głównie o przepływy pieniędzy wewnątrz systemu), nie oznacza, że jego idea jest niesłuszna i należy go całkowicie sprywatyzować. Poza tym przykłady podane z koniecznością płacenia za niektóre usługi w określonych przypadkach miały na celu pokazanie, że pan Korwin Mikke (jako skrajny liberał gospodarczy) nie ma powodów, by aż tak się użalać nad swoimi składkami, których nie chciałby przekazywać na rzecz 'nierobów' i innych, bo tak na dobrą sprawę w obecnym systemie pomoc tymże 'nierobom' oraz 'nieudacznikom' jest mocno ograniczona.
Tego typu system zakłada, że wszyscy składamy się na publiczną opiekę, która ma ratować nam życie w najróżniejszych przypadkach, nawet tych najcięższych, kiedy koszty leczenia przewyższają Twoje zarobki i ewentualne prywatne ubezpieczenia zdrowotne, bo sęk w tym, że takich przypadków jest teoretycznie zdecydowana mniejszość, tylko właśnie każdy może stać się ofiarą czegoś takiego. Nikt nie chce chorować, ja również i wolę żyć w pełnym zdrowiu, ale wolę płacić całe życie tyle ile płacę, a może i więcej, by mieć pewność, że jak coś mi się stanie, zrobią mi operację, wytną to, tamto wstawią, nawet gdy tymczasowo stracę pracę a ubezpieczenie będę mieć z Powiatowego Urzędu Pracy.

3. Jasne, nad większością procesów gospodarczych niech nie trzyma tej pieczy, ale nie przesadzaj. Stwierdzenie, że państwo 'nie jest mi potrzebne' jest zdecydowanie na wyrost. Bezpieczeństwo zewnętrzne, wewnętrzne, jak również warunki do rozwoju gospodarczego (sic!) stwarza właśnie państwo przez stosunki gosp z innymi krajami, przez budowę infrastruktury, sprowadzanie surowców, z drugiego końca świata itp itd. Nie chodzi o to, że to jedyny 'system', w którym człowiek może zyc i sie rozwijać, pewnie nie, ale jednak tak jest urzadzony świat.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2009 20:12
ManU a mówią że to ja się do wszystkich przypierdalam Cool

Eurokonstytucja z 2004 roku czy Traktat Lizboński to jeden chuj.Teksty różnią się od siebie jedynie nazwą(została zmieniona aby uniknąć referendum w wielu krajach) jednak w obu przypadkach decydenci UE mają na celu ograniczyć kompetencję państw członkowskich i doprowadzić do powstania zjedocznego państwa europejskiego,bowiem zarówno w "eurokonstytucji" jak i w TL prawo unijne jest ponad prawem krajowym.

Ostatnio edytowany przez: eM, 3 grudnia 2009, 20:24 [6 raz(y)]


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2009 23:00

  Cytat:  
1. Podejrzewam, że kultura posiadania broni w czasach kiedy nie była ona kolejnym 'gadżetem', nikt nie myślał strzelać do pieszych, pojazdów komunikacji miejskiej, w placówkach oświatowych czy innych instytucjach publicznych funkcjonowała i to nie tylko tutaj. Czasy jednak się zmieniły, oblicze europejskiej, bardzo zruganej historią, zalanej krwią Europy też się zmieniło.



Czyli wychodzi na to że historia nic nas nie nauczyła albo porostu nie chcemy jej znać,bo mając broń i znając konsekwencje jej działania nie jest ona szkodliwa.Drugi wniosek,cofamy się w rozwoju skoro ludzie przed wojna potrafili rozsądnie zachować się z bronią a my teraz nie potrafimy....


  Cytat:  
2. Napisałeś takie zdanie: 'Korwin jest przeciwnikiem służby zdrowia i jest za prywatyzacja usług lekarskich,wtedy to ma sens każdy jest odpowiedzialny za siebie i za swoja rodzinę nie jak w tym chorym systemie gdzie muszę bekać za wybryki całej masy komuchów.' Moja odpowiedź właśnie tego dotyczyła. To, że system nie działa tak sprawnie jak powinien (tutaj chodzi głównie o przepływy pieniędzy wewnątrz systemu), nie oznacza, że jego idea jest niesłuszna i należy go całkowicie sprywatyzować. Poza tym przykłady podane z koniecznością płacenia za niektóre usługi w określonych przypadkach miały na celu pokazanie, że pan Korwin Mikke (jako skrajny liberał gospodarczy) nie ma powodów, by aż tak się użalać nad swoimi składkami, których nie chciałby przekazywać na rzecz 'nierobów' i innych, bo tak na dobrą sprawę w obecnym systemie pomoc tymże 'nierobom' oraz 'nieudacznikom' jest mocno ograniczona.
Tego typu system zakłada, że wszyscy składamy się na publiczną opiekę, która ma ratować nam życie w najróżniejszych przypadkach, nawet tych najcięższych, kiedy koszty leczenia przewyższają Twoje zarobki i ewentualne prywatne ubezpieczenia zdrowotne, bo sęk w tym, że takich przypadków jest teoretycznie zdecydowana mniejszość, tylko właśnie każdy może stać się ofiarą czegoś takiego. Nikt nie chce chorować, ja również i wolę żyć w pełnym zdrowiu, ale wolę płacić całe życie tyle ile płacę, a może i więcej, by mieć pewność, że jak coś mi się stanie, zrobią mi operację, wytną to, tamto wstawią, nawet gdy tymczasowo stracę pracę a ubezpieczenie będę mieć z Powiatowego Urzędu Pracy.



To zdanie odniosło się do pasów bezpieczeństwa,bo jeśli każdy płaciłby za swoje leczenie a prywatne ubezpieczenia nazwijmy je OC pokrywałby koszty wypadków nie konieczny byłby nakaz zapinania pasów i utrzymywania całej armii urzędników (SIC!) Służby zdrowiu-notabene w jaki sposób oni służą naszemu zdrowiu?
I wcale nie neguje pasów bezpieczeństwa samych w sobie.Chodziło mi tylko o zobrazowanie określonego toku myślenia.


Co do służby zdrowia,pomysł sam w sobie jest dobry ale nierealny podobnie jak pojecie "wspólnoty" czy tez socjalizmu.Poza tym dawno już zostało udowodnione ze jeślibyś składki płacone na ZUS odkładał na najniżej oprocentowana lokatę to nie miałbyś problemu z wykupieniem usług lekarza.Poza tym jeśli w usługach lekarskich zaistniałyby prawa rynku-czytaj konkurencja wzrósłby poziom leczenia a ceny spadły.Teraz tak naprawdę tez nie masz pewności czy zostanie ci udzielona pomoc,jeśli miałeś do czynienia z jakakolwiek izba przyjęć wiesz o czym mowie... A mówię to porostu by pokazać ze jest inna alternatywa,jaki pogląd kto będzie popierał to już jego prywatna sprawa.




  Cytat:  
3. Jasne, nad większością procesów gospodarczych niech nie trzyma tej pieczy, ale nie przesadzaj. Stwierdzenie, że państwo 'nie jest mi potrzebne' jest zdecydowanie na wyrost. Bezpieczeństwo zewnętrzne, wewnętrzne, jak również warunki do rozwoju gospodarczego (sic!) stwarza właśnie państwo przez stosunki gosp z innymi krajami, przez budowę infrastruktury, sprowadzanie surowców, z drugiego końca świata itp itd. Nie chodzi o to, że to jedyny 'system', w którym człowiek może zyc i sie rozwijać, pewnie nie, ale jednak tak jest urzadzony świat.



NO właśnie przeciw temu występuje,przeciw ciągłemu okradaniu obywateli pod byle pretekstem,instytucje typu policja,straż pożarna(tak naprawdę do niedawna w stanach była prywatna),armia,stosunki międzynarodowe ok,złe jednak gdy tak jak teraz państwo jest wszędzie.
Heh,no kiedyś świat był urządzony tak ze Rzym trzymał za mordę cala Europe ale i to dało się zmienić ;)
pozdro


Obrazek png wstawiony na forum
sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: Topic o polityce? - 04/12/2009 01:35

  Bebzon napisał:  
Czyli wychodzi na to że historia nic nas nie nauczyła albo porostu nie chcemy jej znać, bo mając broń i znając konsekwencje jej działania nie jest ona szkodliwa. Drugi wniosek,cofamy się w rozwoju skoro ludzie przed wojna potrafili rozsądnie zachować się z bronią a my teraz nie potrafimy...



Tyle tylko, że z założenia broń ma szkodzić.
Co do drugiego zdania odpowiem: i tak i nie. Jesteśmy inteligentniejsi, mamy większą wiedzę, ale to nie oznacza, że podejmujemy trafniejsze wybory jak nasi przodkowie. Jest tak wiele kwestii, które można przy tej okazji przedyskutować, że aż nie chce mi się tego pisać, przynajmniej w tej chwili.


  Bebzon napisał:  

Co do służby zdrowia,pomysł sam w sobie jest dobry ale nierealny podobnie jak pojecie "wspólnoty" czy tez socjalizmu.Poza tym dawno już zostało udowodnione ze jeślibyś składki płacone na ZUS odkładał na najniżej oprocentowana lokatę to nie miałbyś problemu z wykupieniem usług lekarza.Poza tym jeśli w usługach lekarskich zaistniałyby prawa rynku-czytaj konkurencja wzrósłby poziom leczenia a ceny spadły.Teraz tak naprawdę tez nie masz pewności czy zostanie ci udzielona pomoc,jeśli miałeś do czynienia z jakakolwiek izba przyjęć wiesz o czym mowie... A mówię to porostu by pokazać ze jest inna alternatywa,jaki pogląd kto będzie popierał to już jego prywatna sprawa.



Jak nierealny, skoro systemy takie działają na całym świecie, chyba we wszystkich europejskich państwach, na pewno chociażby w Szwecji, Niemczech, Irlandii, Hiszpanii... Wszędzie przynajmniej podstawowa opieka medyczna jest zapewniona obywatelom a nawet cudzoziemcom. Oczywiście w każdym kraju wygląda to trochę inaczej, np w Hiszpanii na zwykłą wizytę do lekarza może iść każdy zameldowany (chyba nawet nieubezpieczony), ale jeśli już ma mieć jakieś specjalistyczne badanie albo zabieg, wówczas wykłada kasę albo z własnej kieszeni albo pokrywa to jego ubezpieczenie (w zdecydowanej większości jest to ubezpieczenie społeczne). W Szwecji natomiast generalnie służba zdrowia jest bezpłatna, płaci się za to za usługi dentystyczne. Czy tam ludzie narzekają? Narzekają, bo ponoć im się kolejki wydłużyły i podobnie jak w Polsce trzeba czasem wystać kilka godzin zanim wejdzie się do gabinetu... ale czy urodził się taki, który wszystkim by dogodził? Wątpię, by nim był pan Mikke.
Te składki odkładane na lokatę... jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić z wielu względów. Jeśli nie będzie obowiązkowego opodatkowania w tej kwestii bardzo wiele osób po prostu nie będzie płacić do momentu aż coś się stanie, bo jest pewna grupa ludzi, która liczy na łut życiowego farta. Po drugie nie wydaje mi się, żeby z takiej 'lokatowej' (już nie wchodząc w szczegóły sensowności i technicznych rozwiązań, jak te o wysokości takiej lokaty, bo jaka instytucja finansowa chciałaby się w to bawić itd) składki dało się pokryć pewne droższe zabiegi, operacje, wielomiesięczne czy nawet wieloletnie leczenie czy podtrzymywanie życia. Sensem publicznej sz jest właśnie to, że poważne przypadłości dzieją się rzadko, ale mogą dotknąć każdego, a że są drogie składamy się na to po prostu.


  Bebzon napisał:  

NO właśnie przeciw temu występuje,przeciw ciągłemu okradaniu obywateli pod byle pretekstem,instytucje typu policja,straż pożarna(tak naprawdę do niedawna w stanach była prywatna),armia,stosunki międzynarodowe ok,złe jednak gdy tak jak teraz państwo jest wszędzie.
Heh,no kiedyś świat był urządzony tak ze Rzym trzymał za mordę cala Europe ale i to dało się zmienić ;)
pozdro



W Polsce te podatki nie są aż tak horrendalne jak nam się to wydaje, ale ok, masz prawo tak uważać. Ja sądzę trochę inaczej, mianowicie, państwo jest od tego, żeby właśnie obywatel nie musiał w swoim życiu zajmować się wszystkim dookoła. Daję kasę, a za nią samorządy oraz władza centralna buduje jakąś drogę, stawia filharmonię, muzeum, organizuje mi opiekę zdrowotną, po prostu zapewnia pewne godne warunki do życia, kształcenia, realizowania tego, co ja chcę, bo ja nie mam ochoty na co dzień zajmować się decydowaniem, czy nam, np. lokalnej społeczności bardziej w tym momencie potrzebna jest nowa droga czy może linia tramwajowa. Od tego jest władza. Ja nie muszę mieć na to czasu ani ochoty, nie wspominając już o wiedzy. Biurokracja, czyli przerost formy nad treścią, to inna kwestia. Zwyczajnie jesteśmy w tym wszystkim jeszcze źle zorganizowani, ale nie oznacz to, że całość jest do wymiany.


BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6443 dni




Odp: Topic o polityce? - 04/12/2009 16:47

  Dyzio napisał:  
[cytat=BS]Zapewne filmy typu Zeitgeist addendum, Terrorstorm, 9/11, 11 września niewygodne fakty, Obama wielkie oszustwo i wiele innych stworzono z nudów i na zamówienie Rosyjskiej mafii która chciała zdyskredytować amerykańską klasę polityczną. Któż by mógł wpaść na to, iż wojna i ropa to złoty interes tylko żeby dorwać się do jednego i drugiego trzeba mieć jakiś wiarygodny powód, ale jakżeby krucjata przeciw terrorystom i poświęcenie 3 tysięcy ludzi (przypomnę tylko że rocznie w Iraku ginie około tysiąca amerykańskich żołnierzy - wciąż pozostając bezpodstawnie co udowodniono, iż nie ma zainstalowanych ani nie miało żadnych głowic nuklearanych, Afganistan przemilcze bo szkoda strzępić język) to takie niedorzeczne... Zatem zgadzam się z Twoją argumentacją której najmocniejszym spoiwem jest ble ble, otworzyłeś mi oczy na świat teraz będę bardziej rozważny.



Lubię teorie spiskowe ale podchodzę do nich z dystansem , choć przeważnie gdzieś się znajdzie ziarnko prawdy . Filmy tego typu są naturalnym wytworem ludzi , którzy bazują na szukaniu tanich sensacji ( wiadomo , gorący temat + teoria spiskowa = zainteresowanie = dobry zarobek ) .Oczywiście zamachy w londyńskim i madryckim metrze również były zainicjowane przez "tajemnicze lobby" .
Nie zamierzam ci otwierać oczu na świat , gdy będziesz chciał to sam to zrobisz lub będziesz sobie wierzyć w co zechcesz w tym w niecne amerykańskie lobby chcące zawładnąć światem , a które jest nawet w stanie poświęcić życie obywateli własnego kraju by znalesć pretekst do zaatakowania biednego i bezbronnego reżimu dobrodusznego Saddama ( przecież słuszny najazd wojsk Saddama na Kuwejt nie zagrażał światowemu rynkowi ropy) oraz sąsiedni Afganistan który wszak nie jest mekką terrorystów i największym na świecie eksporterem narkotyków.

pzdr


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/12/2009 15:24

  BS napisał:  


Lubię teorie spiskowe ale podchodzę do nich z dystansem , choć przeważnie gdzieś się znajdzie ziarnko prawdy . Filmy tego typu są naturalnym wytworem ludzi , którzy bazują na szukaniu tanich sensacji ( wiadomo , gorący temat + teoria spiskowa = zainteresowanie = dobry zarobek ) .Oczywiście zamachy w londyńskim i madryckim metrze również były zainicjowane przez "tajemnicze lobby" .
Nie zamierzam ci otwierać oczu na świat , gdy będziesz chciał to sam to zrobisz lub będziesz sobie wierzyć w co zechcesz w tym w niecne amerykańskie lobby chcące zawładnąć światem , a które jest nawet w stanie poświęcić życie obywateli własnego kraju by znalesć pretekst do zaatakowania biednego i bezbronnego reżimu dobrodusznego Saddama ( przecież słuszny najazd wojsk Saddama na Kuwejt nie zagrażał światowemu rynkowi ropy) oraz sąsiedni Afganistan który wszak nie jest mekką terrorystów i największym na świecie eksporterem narkotyków.

pzdr




Już widzę jutrzejsze tytuły w Komsomolskiej Prawdzie itp. :D

Rzeczywiście lepiej będzie gdy zaczniesz otwierać czyjekolwiek oczy wpierw skieruj swoje w stronę sjp.

Operacja Ajax (wikipedia)




  Cytat:  
Po II wojnie światowej polityka zagraniczna USA, coraz szczelniej oplatając kolejne regiony świata, przybrała wymiar w pełni globalny. Przełożyło się to na wzmożone zainteresowanie sytuacją polityczną obcych państw przez amerykańskie służby wywiadowcze. Same służby stały się poważnym instrumentem amerykańskiej polityki.

Już we wczesnych latach powojennych ośrodki decyzyjne w Waszyngtonie, dążąc do zapewnienia optymalnym warunków dla rozwoju gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego, szukać zaczęły pewnych źródeł dostaw ropy. Na wyobraźnię amerykańskich decydentów, najbardziej oddziaływały irańskie, ogromne złoża tego surowca. Co więcej, kraj ten mógł stać się ważnym sojusznikiem osłabiającym wpływy Związku Radzieckiego w tym regionie.

Po II wojnie światowej władze w Iranie sprawował bliski sojusznik mocarstw anglosaskich, monarcha, Mohammad Reza Pahlavi. Sytuacja wydawała się, więc bardzo korzystna. Ku zdumieniu Waszyngtonu i Londynu diametralnie się ona zmieniła, gdy w 1951, w demokratycznie przeprowadzonych wyborach wygrał lider nacjonalistów – demokratów, Mohammad Mossadegh. Szybko implementowana nacjonalizacja przemysłu petrochemicznego (w tym Anglo-Irańskiej Kompani Naftowej, późniejszej British Petroleum BP) i ochłodzenie wzajemnych stosunków, zrodziły pomysł zorganizowania zamachu stanu w celu ponownego przekazania pełnej władzy w ręce Rezy Pahlaviego.
...Na ulicach Teheranu protestowały coraz większe pro- i antyreżimowe tłumy. W mieście zaczęło dochodzić do walk, w których życie utraciło kilkaset osób. Sytuacja stawała się coraz bardziej napięta, a premier Mossadegh powoli zaczął tracić nad nią kontrolę. Uzbrojone grupy partyzantów zaczęły szturmować ośrodki rządowe, zaatakowana i zniszczona została rezydencja premiera. Na stronę zamachowców przechodzić zaczęła przekupiona armia...



Podobnie przypadek USS Liberty również pokazuje, jak mocno "władzom" leży na sercu życie ludzkie. Ale to też wymyślone przez "żurnalistów" rodem z gazety Fakty i mity.

21 września 2006 r. brytyjski magazyn medyczny "Lancet" opublikował szacunkową liczbę ofiar po stronie irackiej, od marca 2003 do czerwca 2006 ma ona wynosić ok. 655 tys.osób, w większości cywilów.


  Cytat:  
German Sterligow, słynny rosyjski biznesmen i pionier rodzącego się w Rosji kapitalizmu został zatrzymany na polsko -białoruskiej granicy- donosi radio Echo Moskwy.
Jak dowiedział się portal Onet.pl, Sterligow nie został wpuszczony do Polski, ponieważ miał uszkodzoną wizę. - W tej chwili na przejściu granicznym w Terespolu czeka na pociąg powrotny do Moskwy - poinformowała polska straż graniczna.

Kryzys na chłopski rozum - przeczytaj więcej o Germanie Sterligowie

Rosyjskie media twierdzą, że strona polska nie poinformowała Sterligowa, o przyczynach wstrzymania jego podróży przez Polskę.

O zatrzymaniu Sterligowa, poinformował moskiewskie radio Echo Moskwy współpracownik oligarchy Iwan Riżniewski.

Sterligow, jak relacjonuje współpracownik biznesmena, został zatrzymany przez polską straż graniczną. Nie podano przyczyn zatrzymania - relacjonuje Riżniewski.

- Nie wiemy dlaczego Sterligow został zatrzymany. Posiadał on wizę na obszar Schengen, chciał przejechać przez Polskę na zwykłe spotkanie biznesowe - powiedział Riżniewski.

Sterligow należał do najbogatszych rosyjskich biznesmenów w latach 90-tych. W 1990 roku, korzystając ze spowodowanej przez pierestrojkę liberalizacji gospodarki został, pierwszym w kraju milionerem.


Ostatnio edytowany przez: D., 5 grudnia 2009, 22:41 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
BJK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8282 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 11/12/2009 11:03
Adwokaci chcą za darmo bronić internautów ściganych przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka

Adwokaci stają po stronie internautów, których ściga prezydent Szczecina Piotr Krzystek – ustalił "Głos”. Będą ich reprezentować.

Do tej pory nikt tak oficjalnie nie zadeklarował pomocy internautom. Prokuratura zastanawia się czy nie przyłączyć się do Piotra Krzystka i wnieść do sądu akt oskarżenia. Według prezydenta niektórzy z internautów szkalują go i jego rodzinę na portalach lokalnych mediów. Prokuratura ustala kto kryje się za anonimowymi wpisami.

Pierwsi pomoc zadeklarowali dwaj szczecińscy adwokaci; Wojciech Wojciechowski i Marcin Stopa.

– Działania prezydenta zmierzają do ograniczenia wolności słowa internautów oraz ich prawa do krytyki władzy publicznej – mówią.

Deklarują pomoc tym, których ścigania domaga się Piotr Krzystek. Nie wiadomo ile to osób. Prokuratura ustaliła kilka nazwisk. Krzystek dostarczył prokuraturze trzydzieści szkalujących wpisów.

Bezpłatna pomoc adwokatów polegać będzie na reprezentowaniu internautów gdy zostaną pozwani do sądu.

– Nie mamy nic przeciwko panu prezydentowi. Rozumiemy także jego punkt widzenia. Ale tu chodzi o wolność słowa. Ta wolność nie ma swojego źródła w decyzji jednego lub kilku ludzi w garniturach tylko wynika z urodzenia się człowiekiem. W stosunku do polityka użycie nawet drastycznych lub obraźliwych zwrotów ma inny wymiar niż w stosunku do przeciętnego człowieka. Politycy otrzymują od nas władzę i muszą pozostawać pod stałą kontrolą – tłumaczy mec. Wojciech Wojciechowski.

Jego zdaniem politykowi przystoi bronić swojego dobrego imienia tylko wtedy, gdy zostanie pomówiony o przestępstwo.

– Takie jest stanowisko najwyższych organów władzy sądowniczej na całym świecie z wyjątkiem państw o ustroju potocznie określanym jako totalitarny – dodaje.

Według naszych informacji kolejne kancelarie prawne chcą się przyłączyć do obrony internautów.

źródło:gs24.pl


"...Bądź dumny z tego kim jesteś..."

POGOŃ SZCZECIN

HWDP na zawsze HWDP
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/12/2009 12:35
Dziś TW Bolek Lechu Wałęsa kolejny raz zmienił zdanie o 180 stopni. Jaruzelski nie jest już zdrajcą tylko bohaterem. Jak myślicie czy Wałęsa jest tak głupi czy po prostu kolejny raz szantażuje się go jego teczką, której ksero posiadają byli aparatczycy PZPR? Moim zdaniem dostał on po swojej ostrej wypowiedzi nie pierwszy już raz telefon aby zaprzeczył sam sobie bo w innym wypadku nastąpi przeciek jego dokumentów do prasy. Taka sytuacja miała już kilkakrotnie miejsce gdy Wałęsa był prezydentem. Popierał on wtedy rewolucje komunistyczna w Rosji, obsadzał stanowiska komunistami etc.

oto materiał z tvn24.pl

Wałęsa broni Jaruzelskiego
WCZEŚNIEJ MÓWIŁ O ZDRADZIE
Wałęsa broni Jaruzelskiego

TVN24
Generał nie wierzył, że Polska może się wyrywać na wolność. Spodziewał się wielkiego ataku i zniszczenia Polski. Jeśli tym się kierował, należy go zrozumieć. Ja miałem inne dane - powiedział w RMF FM Lech Wałęsa, komentując informacje IPN, że Wojciech Jaruzelski domagał się sowieckiej interwencji. I dodał: - Bronię generała, choć milczał, gdy gnojki mnie atakowały.
Wałęsa nie chciał jednoznacznie oceniać tego, co na temat generała opublikował IPN. Z dokumentów Instytutu (notatka Wiktora Anoszkina, adiutanta dowódcy wojsk Układu Warszawskiego marszałka Wiktora Kulikowa) wynika, że Jaruzelski domagał się interwencji wojsk ZSRR.
Generał Jaruzelski apelował o "bratnią pomoc"
Linia obrony gen. Wojciecha Jaruzelskiego od lat jest jasna –... czytaj więcej »


Mówił m.in. "Strajki są dla nas najlepszym wariantem. Robotnicy pozostaną na miejscu. Będzie gorzej, jeśli wyjdą z zakładów pracy i zaczną dewastować komitety partyjne, organizować demonstracje uliczne itd. Gdyby to miało ogarnąć cały kraj, to wy (ZSRR) będziecie nam musieli pomóc. Sami nie damy sobie rady".

- Nie mnie sądzić o tych sprawach. Dla mnie, dla polityka wystarczy zwycięstwo, do którego poprowadziłem nad komunizmem i nad generałem – stwierdził były prezydent. I dodał: - Państwo demokratyczne ma różne instytucje, służby do czyszczenia przyszłości i do zabezpieczenia przyszłości. One to powinny robić, w zależność od swoich możliwości.
IPN: generał prosił o pomoc ZSSR


"Nie bronił mnie"

Wałęsa pytany, jak ocenia postulaty niektórych polityków, by skazać generała na dożywocie, bo to zdrada ojczyzny, stwierdził: - Niepoważni ludzie. Nie wiedzą, jak wygląda na pierwszego walka. Ile rzeczy on musi brać pod uwagę, jak grać. Kąt padania równa się kątowi odbicia często. Czasami takie rzeczy się zagrywa.

Tymczasem sam mówił wcześniej m.in. w TVN24, że "jeśli to wygląda tak, jak jest napisane (w dokumentach IPN - red.), to trzeba oskarżyć generała o to, iż zdradził Polskę.

W RMF FM podkreślał jednak dobitnie w piątek: - Mówiłem od początku, że to nie moja sprawa, nie polityków sprawa. Wystarczy zwycięstwo nad generałem. Nie pogrążam generała. Jestem niezadowolony, wściekły, że kiedy powinien powiedzieć prawdę o Wałęsie, nie powiedział.

Nawiązał w ten sposób do sytuacji, kiedy Jaruzelski był pytany, czy fabrykowano materiały na tajnego współpracownika SB "Bolka" (miał nim być Wałęsa).

- Ja go nawet kiedyś w telewizji za to obrażałem strasznie, bo to wyglądało, że to były prośby. Ja nie prosiłem o nic, tylko prosiłem o prawdę. Powinniśmy się zachować jak bokserzy. Walka zakończona. Walczyliśmy często metodami różnymi, i kiedy mnie gnojki krótko mówiąc atakowały, generał powinien powiedzieć: "Tak. Na moje polecenie. Za moją wiedzą. Słyszałem o tym”. Tak powinien powiedzieć, bo taka jest prawda - stwierdził były prezydent.

mac/ola/k


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/12/2009 12:48
Rozkaz to rozkaz...


Obrazek png wstawiony na forum
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/12/2009 12:50

  Bebzon napisał:  
Rozkaz to rozkaz...



jak mówił Wałęsa do Jaruzelskiego, Kani i Kiszczaka na ich rozprawie..."witam was jak kapral, generałów" ;)
Nic dodać niż ująć.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 11/12/2009 13:41
To że Wałęsa jest debilem , nie ulega wątpliwości. Myśle jednak że jego pierwsza reakcja i stwierdzenie iż Jaruzel jest zdrajcą , wynikła troszke z emocji a konkretnie ze zdenerwowania po wywiadzie dziennikarzy dziennika.pl z Kiszczakiem w którym to opowiadał on o Bolku i jego bracie dzielącym łupy z zagranicznych pieniędzy podarowanych opozycji i ublizaniu przez nich episkopatowi.Poczuł się pewny siebie i chciał się odegrać , jednak przeliczył się bo zapomnial kto tu jest "bossem".
Po tej "nieszczęsnej wpadce" pewnie Czesio Kiszczak do niego zatelefonował i przypomniał mu o paru sprawach , dlatego też Lechu od razu zaczał inaczej spiewac. Cóz , widać jak na dłoni iż byli czerwoni apartczycy nadal rządzą naszym krajem i są poprostu bezkarni.Jaruzel chciał pomocy z Moskwy bo bał się iz nie poradzi sobie z opozycją ,rzekomo na której czele stał własnie Bolek , więc jeśli ktoś jeszcze wierzy w szczere intencje Wałęsy i jego czystość w momencie gdy ten staje po stronie zbrodniarza , to musi być bardzo naiwny...

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Ostatnio edytowany przez: eM, 11 grudnia 2009, 14:18 [5 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 13/12/2009 10:23

  Cytat:  
ZBRODNIA STANU WOJENNEGO

Wprowadzając przed 28 laty stan wojenny, gen. Jaruzelski wydał wojnę własnemu narodowi, by zabezpieczyć wpływy, profity i władzę komunistom. Stan wojenny spowodował – bezpośrednio lub pośrednio – około 100 ofiar śmiertelnych. Zbrodnia ta wciąż czeka na rozliczenie, chociażby w aspekcie moralnym.


Jaruzelski był faktycznym dyktatorem w PRL, pełnił jednocześnie stanowiska: I Sekretarza Komitetu Centralnego PZPR, premiera i ministra obrony narodowej, szefa Komitetu Obrony Kraju, a od 13 grudnia 1981. szefa Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, czyli junty wojskowej odpowiedzialnej za zamach stanu przeprowadzony w imię imperialnych celów Moskwy, którego celem było zniszczenie 10-milionowego ruchu „Solidarności”.

Dzisiaj opinia publiczna dysponuje już dokumentami, świadczącymi o służalczej postawie Jaruzelskiego, obalającymi wszelkie mity o mającej ponoć nastąpić interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Polsce. To nie kto inny, tylko sam Jaruzelski, bojąc się determinacji własnego narodu, błagał marszałka Wiktora Kulikowa, cyt.: „Gdyby demonstracje miały ogarnąć cały kraj, to będziecie musieli nam pomóc. My sami nie damy sobie rady z wielomilionowym tłumem”. Słowa te padły podczas narady przeprowadzonej w jego gabinecie w nocy z 8 na 9 grudnia 1981., na której zapadła ostateczna decyzja o ogłoszeniu stanu wojennego. Na pytanie marszałka Kulikowa: „Czy mogę złożyć meldunek Breżniewowi, że rozpoczynacie realizacje stanu wojennego w Polsce?”, Jaruzelski odpowiedział twierdząco, dodając: „Tak, ale pod warunkiem udzielenia pomocy przez wasze siły”. Prawda zatem o stanie wojennym jest bardziej niż brutalna, Breżniew nie musiał i nie chciał interweniować w Polsce (z uwagi na ewentualność ogólnoświatowego kryzysu), posiadał wszakże do własnej dyspozycji oddane sobie i wierne „polskie” władze komunistyczne, które były wystarczająco silne i zdeterminowane, by pacyfikować i mordować własny naród.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/28527



1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 15/12/2009 09:34

  Cytat:  
WYBIERZ KOMUCHA ROKU!

Portal Niezalezna.pl ogłasza uroczysty konkurs na „Komucha Roku 2009”. Wśród nominowanych do tytułu są m.in. Tadeusz Iwiński, Andrzej Skąpski i Joanna Senyszyn. Zwycięzcę wybiorą Czytelnicy portalu.

Tytuł „Komucha Roku” zostanie nadany za wybitne zasługi w promocji lub nawiązywaniu do tradycji „najdoskonalszego ustroju”.


Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę dyplom i książkę „Myśli, aforyzmy, sentencje” autorstwa samego Włodzimierza Lenina.


Uwaga! Głosować można do 18 grudnia (do północy z piątku na sobotę) poprzez sondę zamieszczoną na stronie głównej portalu Niezalezna.pl (obok blogów).



Oto tegoroczni nominaci:



Wojciech Bartelski – burmistrz warszawskiego Śródmieścia (Platforma Obywatelska)

- za przekazanie (w trybie bezprzetargowym, z czynszem wynoszącym zaledwie 12 zł za metr kwadratowy) okazałego lokalu przy ul. Nowy Świat 63 prokomunistycznemu Stowarzyszeniu im. Stanisława Brzozowskiego. Liderem tej organizacji, wydającej „Krytykę Polityczną” i dzieła zdeklarowanych komunistów, jest Sławomir Sierakowski.





Tadeusz Iwiński – poseł (SLD, wcześniej PZPR)

- za złożenie w Biurze Analiz Sejmowych wniosku o zbadanie konstytucyjności zakazu stosowania symboli komunistycznych. - Zakaz rozpowszechniania koszulek z sierpem i młotem czy wizerunkiem Che Guevary "czyni z Polski ciemnogród" i może godzić w konstytucyjne prawa obywatelskie – uzasadniał swoje stanowisko Iwiński. Przypomnijmy, że poseł był od 1967 do 1990 r. członkiem komunistycznej PZPR. Stopień doktora habilitowanego w zakresie nauk politycznych przyznała mu w 1981 r. Wyższa Szkoła Nauk Społecznych przy KC PZPR.




PZPN i Komisja Ligi

- za gorliwe zwalczanie patriotycznych i antykomunistycznych transparentów, wywieszanycj przez kibiców na meczach piłkarskiej ekstraklasy. Działaczom nie spodobały się takie wywrotowe hasła jak „17 IX 1939 – chwała obrońcom polskości”, „17.09.1939 - czwarty rozbiór Polski” czy symbol Polski Walczącej.



Andrzej Sariusz-Skąpski – prezes Federacji Rodzin Katyńskich (zarejestrowany przez SB jako TW o pseudonimie „Igor” )

- za walkę o to, by planowego wymordowania tysięcy polskich oficerów w Katyniu nie nazywać „ludobójstwem”, ale „zbrodnią wojenną”. Śp. Maciej Rybiński ironizował w „Gazecie Polskiej”: Gdyby Putin był facetem dowcipnym, opublikowałby natychmiast takie na przykład oświadczenie: „Nie możemy uznać zbrodni katyńskiej za ludobójstwo, ponieważ sprzeciwiają się temu określeniu polski premier, marszałek i wicemarszałek Sejmu oraz przewodniczący Rady Rodzin Katyńskich".



Joanna Senyszyn – eurodeputowana (SLD), wiceprzewodnicząca komisji Platformy Parlamentu Europejskiego na rzecz przestrzegania świeckiej polityki i rozdziału kościoła od państwa w krajach Unii Europejskiej

- za pomysł rozporządzenia nakazującego usunięcie krzyży z polskich szkół (listopad 2009 r.), a także za sprzeciw wobec budowy pomnika Ryszarda Kuklińskiego w Krakowie. "Tak jak zdrajców nie przyjmuje się na salonach, tak nie buduje się im pomników" - tłumaczyła Senyszyn, wieloletnia działaczka komunistycznej PZPR.



http://www.niezalezna.pl/article/show/id/28579

...jak na razie paskuda Senyszyn na prowadzeniu!


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/12/2009 12:58
Dla tych którzy nieco chcieliby przybliżyć sobie postać Janusza Korwina Mikke. Może niektórzy spojrzą inaczej na tę postać po tym materiale.

JKM


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/12/2009 22:30

  Dyzio napisał:  
Dla tych którzy nieco chcieliby przybliżyć sobie postać Janusza Korwina Mikke. Może niektórzy spojrzą inaczej na tę postać po tym materiale.

JKM



niby wszystko logiczne,ale pytanie jakby chciał to zrobić przy czyms takim jak opozycja? gdzie znaleźć kompromis? jak ustanowić konsensus? zlikwiduje demokracje a sam będzie piastował stanowisko króla. tu trzeba wyrzucić całą konstytucje do kosza. jedno co mi sie nie podoba to autorytarne rządy. hitler takie wprowadził,czym sie skończyły wiemy wszyscy. i mam takie wrażenie że Korwin oprócz suwerenności i niezależności dążyłby odseparowania od wszystkich i wszystkiego.

korea północna europy?;) żartuje,ale wybaczcie,w tych czasach ta wizja polityki to niestety,podkreślam słowo niestety-czysta demagogia.

swoja drogą widze jak Korwin likwiduje zus,prywatyzuje molochy jakim jest szkolnictwo i słuzba zdrowia.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/12/2009 16:11

  Cytat:  
niby wszystko logiczne,ale pytanie jakby chciał to zrobić przy czyms takim jak opozycja? gdzie znaleźć kompromis? jak ustanowić konsensus? zlikwiduje demokracje a sam będzie piastował stanowisko króla. tu trzeba wyrzucić całą konstytucje do kosza. jedno co mi sie nie podoba to autorytarne rządy. hitler takie wprowadził,czym sie skończyły wiemy wszyscy. i mam takie wrażenie że Korwin oprócz suwerenności i niezależności dążyłby odseparowania od wszystkich i wszystkiego.



Zaskakuje mnie tylko jedna ze z taka łatwością przychodzą porównania do Hitlera,a gorzej jeśli ktoś porówna EU do ZSRR...


  Cytat:  
żartuje,ale wybaczcie,w tych czasach ta wizja polityki to niestety,podkreślam słowo niestety-czysta demagogia.



A jakie to są "czasy"?


  Cytat:  
swoja drogą widze jak Korwin likwiduje zus,prywatyzuje molochy jakim jest szkolnictwo i słuzba zdrowia.



Przecież on wcale nie mówi ze to on ma to zlikwidować ani nie okrzykuje się królem,pokazuje tylko ze jest inna droga,wiec nie przypisuj komuś czegoś czego nie mówi.


Obrazek png wstawiony na forum
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/12/2009 16:47

  nowa od nowa napisał:  

  Dyzio napisał:  
Dla tych którzy nieco chcieliby przybliżyć sobie postać Janusza Korwina Mikke. Może niektórzy spojrzą inaczej na tę postać po tym materiale.

JKM



niby wszystko logiczne,ale pytanie jakby chciał to zrobić przy czyms takim jak opozycja? gdzie znaleźć kompromis? jak ustanowić konsensus? zlikwiduje demokracje a sam będzie piastował stanowisko króla. tu trzeba wyrzucić całą konstytucje do kosza. jedno co mi sie nie podoba to autorytarne rządy. hitler takie wprowadził,czym sie skończyły wiemy wszyscy. i mam takie wrażenie że Korwin oprócz suwerenności i niezależności dążyłby odseparowania od wszystkich i wszystkiego.

korea północna europy?;) żartuje,ale wybaczcie,w tych czasach ta wizja polityki to niestety,podkreślam słowo niestety-czysta demagogia.

swoja drogą widze jak Korwin likwiduje zus,prywatyzuje molochy jakim jest szkolnictwo i słuzba zdrowia.




  Cytat:  
Przed wyborami w 2005 partia postulowała m.in.:

* deregulację rynku
* likwidacja wymaganych w obecnej sytuacji pozwoleń, licencji, koncesji, etc.
* zniesienie przymusu składek na ZUS
* utworzenie funduszu emerytalnego
* zniesienie poboru do wojska
* wprowadzenie kary śmierci dla morderców
* zaostrzenie wyroków za morderstwa, rabunki i złodziejstwa na szkodę osób fizycznych
* zmniejszenie liczebności Senatu do 32 senatorów oraz Sejmu do 120 posłów
* odebranie rządowi prawa do projektowania ustaw na rzecz planowanej do utworzenia Rady Stanu
* zwiększenie środków przeznaczanych na wojsko, policję i służby specjalne przy jednoczesnym odebraniu im możliwości ingerowania w gospodarkę
* wprowadzenie kilkuletniego okresu przejściowego pomiędzy uchwaleniem ustawy zmieniającej zasady opodatkowania a jej wejściem w życie
* całkowitą prywatyzację placówek oświatowych i służby zdrowia
* zniesienie dotacji na kulturę



A jeżeli chodzi składki na ZUS to tak wyglądają realia
Składki ZUS

oraz dokładnie wszystko to o czym mówił JKM

Składki do NFZ


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/12/2009 11:29
Dla tych którzy tak mocno oburzyli się na słowa JKM o utracie suwerenności przez Polske i uparcie twierdzących że prawo europejskie nie jest ponad prawem krajowym. Troche to dziwne w sytuacji gdy UE podpisuje z USA porozumienie na podstawie którego CIA będzie mogła przeglądać konta bankowe wszystkich obywateli państw członkowskich. Mamy więc już pierwsze efekty podpisania Traktatu Lizbońskiego:


  Cytat:  
W ramach programu walki z terroryzmem amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza, czyli CIA, uzyska szeroki dostęp do danych bankowych mieszkańców Europy. Brukselskie porozumienie, które wejdzie w życie za dwa miesiące, obliguje 27 państw członkowskich Unii Europejskiej do przekazywania Stanom Zjednoczonym informacji bankowych.

Za pomocą podejrzanych operacji możliwe będzie wyśledzenie źródeł finansowania organizacji terrorystycznych.

W prawie niedostrzeżonym przez media komunikacie wydanym w ubiegłym tygodniu , Bruksela zawiadamia, że “członkowie Unii Europejskiej będą zobowiązani przekazywać Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych bankowe dane w trybie pilnym”.

Amerykański wywiad będzie zaś mógł przechowywać te informacje przez pięć lat. Krytycy tego porozumienia zwracają uwagę, że system jest asymetryczny, czyli niesprawiedliwy, ponieważ władze państw europejskich nie mają równie łatwego dostępu do kont bankowych obywateli Stanów Zjednoczonych.

Ponadto zakres uprawnień przyznanych amerykańskiemu wywiadowi jest szerszy od tego, który przysługuje specsłużbom w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich.

W Zjednoczonym Królestwie i większości innych krajów Unii Europejskiej policyjny lub prokuratorski wniosek o udostępnienie danych bankowych musi zatwierdzić sędzia. Budzi to więc wątpliwości, czy zapis będzie mógł być respektowany, a jeśli tak, to czy może się ostatecznie okazać, że amerykańscy agenci będą mieli w Europie większe prawa od służb danego kraju europejskiego.

To dlatego, że będą oni mogli ubiegać się o dane z kont z pominięciem roli sędziego, podczas gdy ich europejscy koledzy w dalszym ciągu będą mieli ręce związane odpowiednimi procedurami.

Brytyjskie organizacje broniące praw człowieka i ochrony prywatności mówią, że program prześwietlania kont, w Stanach Zjednoczonych wprowadzony po zamachach z 11 września, został narzucony nie tylko Wielkiej Brytanii, ale też całej Europie bez debaty publicznej.

- Ogromny zakres transferu danych osobowych z Europy do Stanów Zjednoczonych jest bardzo niepokojący, zwłaszcza w sytuacji braku debaty publicznej i kontroli parlamentarnej na poziomie unijnym lub krajowym – powiedział Shami Chakrabarti, dyrektor stowarzyszenia Liberty, i dodaje: – Nikt nie mówi, że sojusznicy nie powinni ze sobą współpracować, ale gdzie jest ochrona danych osobowych? Jak można przyznawać tak szerokie uprawnienia bez kontroli sądowej? Wygląda to na kolejny przykład asymetrycznego kompromisu po zamachach z 11 września i łatwości, z jaką tymczasowe rozwiązania są nam narzucane jako stałe.

Amerykańskie służby antyterrorystyczne mówią, że celem programu jest śledzenie transakcji finansowych ludzi podejrzewanych o związki z Al-Kaidą. Dzięki temu systemowi podobno udało się udaremnić spisek islamistycznej grupy terrorystycznej z Wielkiej Brytanii, która w 2006 r. planowała zdetonować bomby w siedmiu samolotach lecących z Londynu do Stanów Zjednoczonych.

Program śledzenia finansów terrorystów polega przede wszystkim na analizie danych z systemu SWIFT, który pośredniczy w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi.

Wykorzystywany system komputerowy oparty na sieci SWIFTNet Link (SNL) realizuje dziennie około 14 mln operacji. Jak wynika z unijnego komunikatu, CIA może żądać zbiorów danych według szeroko zdefiniowanych kategorii, takich jak geografia i podejrzenie zagrożenia terrorystycznego.

Programem, który do 2006 r. pozostawał utajniony, kieruje centrala CIA w Langley, stan Wirginia.

http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/195023,amerykanska-cia-sprawdzi-konta-mieszkancom-europy,id,t.html



Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/12/2009 13:30
Dotyczy to przypadków, w którym obywatel jest oskarżany o terroryzm. Przeszkadza to komuś? Chyba terrorystom.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 19/12/2009 13:48
Wystarczy być srednio rozgarniętym aby zrozumiec że "walka z terroryzmem" to tylko przykrywka i pretekst do inwiligacji społeczeństwa.

No ale sorry , po takim łbie jak Maryna akurat tego sie nie spodziewam , wiec nawet nie ma sensu komentować tych wypocin.

lol


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005