Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6429 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 10:15
Historycznie herb Szczecina stanowi gryf z czerwonymi piórami na niebieskim tle. Jednak ja zawsze pamietam, że zwykle ten niebieski był ciemny a czerwony zblizony do bordowego. Na pewno nie takie są to kolory jak na Wikipedii.
Generalnie dobrze że nie zamierza wyrzucic do kosza całej kasy wydanej juz na wzory tabliczek ulic i innych, ale to idiotyczne logo i hasło z ktorego się z nas smieją (nie wspomne o kretynskiej nazwie Floating Arena) trzeba wyrzucić na śmietnik.
Wszystkie miasta są dumne ze swojej historii, podkreślają pewne symbole a my na fali internetowej nowoczesności wymyslamy coś bez żadnego związku z miastem i jego historią.
Może barwy i herb Pogoni tez zmieńmy na jakiś Floating?


21:37
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4607 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 13:05

  mastah86 napisał:  

  verte napisał:  
PRZYWRÓĆMY MIASTU GRYFA!!!!i tu się zdziwisz, bo wczoraj Litwiński powiedział na czacie, że z koncepcji FG usunie tylko zapis fonetyczny, ale będzie korzystał z logotypów. Czyli gryf nie zostanie "przywrócony".

żeby nie być gołosłownym:


  Cytat:  
Arkadiusz_Litwiński: Marka Floating Garden jest w pewnym sensie przereklamowana. Ale zamierzam wykorzystać zarówno kolorystykę, jak i nowe logotypy. Nie zamierzam pozwalać na dalsze wykorzystywanie zapisu fonetycznego nazwy miasta, bo jest niezrozumiały, a nawet ośmieszający. Pamiętam też, że mimo wszystko barwami Szczecina są i pozostaną historyczne granat i bordo.

Więcej... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,98310,8744021,Internauci_pytaja__Litwinski_odpowiada.html#ixzz16qaj7c2G

@ szpadel_85 to ściema jest ;)Ja wiem,że ściema,ale tak czy inaczej idealnie pasuje ona do obietnic,przez wiele lat niewiele zrobili kolejni prezydenci aby Szczecin odzyskał swój blask,a taki Litwa nagle przychodzi i obiecuje,że w ciągu 4 lat wszystko się zmieni.Czy jest się sympatykiem Litwińskiego czy nie,to chyba każdy normalny te obietnice weźmie do siebie z przymrużeniem oka.A pisząc o sytuacji ze śniegiem miałem na myśli jak odbierane są przedwyborcze obietnice jednego z kandydatów.


Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6424 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 13:16
w herbowej kolorystyce są tylko podstawowe kolory, dlatego biały to biały ale i srebrny, a żółty to może być żółty jak i złoty, na tej samej podstawie czerwień może być bordo a niebieski granatem, ale na pewno nie zielono-niebieskim pływającym coś.


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3887 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 13:31
tymczasem rząd kładzie łapska na pieniądze Lasów Państwowych

lasy państwowe

jest to najprawdopodobniej pierwszy krok to prywatyzacji lasów, a przypominam, że w 2012 roku kończy się okres przejściowy (wg Traktatu Akcesyjnego) na sprzedaż polskiej ziemi i lasów cudzoziemcom. Czyżby nadchodził okres płacenia za grzybobranie? papa

PS oczywiście w mediach ani widu ani słychu bo ważniejsze jest co powiedział Jarosław i kto go ma przepraszać...


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4767 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 16:19

  Cytat:  
Jarosław Kaczyński ma przeprosić koncern ITI za słowa o przeznaczeniu dla ITI przez władze Warszawy 460 mln zł na przebudowę stadionu stołecznej Legii - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Mocą wyroku prezes PiS ma też wpłacić 10 tys. zł na cel charytatywny.

Sąd nieprawomocnie uwzględnił pozew o ochronę dóbr osobistych, w którym grupa ITI żądała od J. Kaczyńskiego przeprosin w głównych gazetach. ITI chciało też wpłaty 100 tys. zł na cel charytatywny; sąd obniżył tę kwotę. Według ITI podał on nieprawdę naruszającą reputację ITI, a nie może zasłaniać się immunitetem, bo "oszczerstwo nie jest nim chronione".

Strona pozwana wnosiła albo o oddalenie pozwu (dowodząc, że słowa prezesa PiS były dopuszczalną krytyką partii rządzącej), albo też o jego odrzucenie z powodów formalnych (bo J. Kaczyńskiego chroni immunitet poselski, którego mu w tej sprawie nie uchylono).

- Zdumiewająca rzecz, że pan Donald Tusk nie skłania pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, żeby odebrała te pół miliarda złotych, które ITI otrzymuje na stadion. Poza tym te dwa stadiony (Narodowy i Legii) są od siebie oddalone o 3,8 tys. metrów i ten drugi nie jest specjalnie Warszawie potrzebny - mówił J. Kaczyński wiosną 2009 r. Wspominał też o "niejasnych powiązaniach" ITI z PO.

Za to ITI (Legia należy do tego holdingu, który jest też m.in. właścicielem telewizji TVN) pozwała Kaczyńskiego. Podkreślano, że żadna spółka grupy ITI nie dostała jakichkolwiek kwot z budżetu Warszawy na rozbudowę stadionu, który jest własnością miasta, a Legia podpisała tylko z ratuszem umowę na dzierżawę obiektu. Adwokaci prezesa PiS przyznawali, że ITI nie otrzymała "bezpośredniego transferu gotówkowego", ale była "beneficjentem umowy".Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
On jest cienki!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4838 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 21:52
Umówiona była debata dzisiaj pomiędzy Krzystkiem a Litwińskim w TVP3, ale ten drugi jakoś przypadkowo wybrał spotkanie w Warszawie. Pełen kurwa profesjonalizm.


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5751 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 22:01

  Misiek. napisał:  
Umówiona była debata dzisiaj pomiędzy Krzystkiem a Litwińskim w TVP3, ale ten drugi jakoś przypadkowo wybrał spotkanie w Warszawie. Pełen kurwa profesjonalizm.właśnie, że profesjonalizm.
Litwiński jest w takich debatach beznadziejny, nie potrafi dyskutować i robi same gafy dlatego skapitulował.
W debacie na Uniwerku był chyba 3 czy 4 w głosowaniu studentów. Pojechano go po całości, a on się zagubił.


mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4415 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2010 22:12
jutro o 13 w Radiu Szczecin jest debata


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4767 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2010 14:12
No coż pierwszej części debaty nie miałem okazji posłuchać, natomiast od części 2 i 3 - utwierdziłem sie w przekonaniu, iż Litwiński mówi to co ludzie chcą usłyszeć ale pomysłu jak zrealizować dane obietnice już nie ma. W sprawie stadionu i wizyty Ministra Sportu i Turystyki Adama Giersza, to nie przez przypadek miała ona miejsce tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich w Szczecinie. W 2012 rząd "planuje"nowy program. i gdy go uruchomią to jest szansa, że Szczecin otrzyma dofinansowanie (brzmi to bardzo konkretnie... (dla nie wtajemniczonych to ironia była).

Ostatnio edytowany przez: D., 2 grudnia 2010, 14:29 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3943 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2010 16:06
.

Ostatnio edytowany przez: J., 5 sierpnia 2017, 17:17 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5070 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2010 17:13
Zaremba ostro o Litwińskim: koszalińska marionetka

Krzysztof Zaremba poparł dzisiaj Piotra Krzystka w II turze wyborów prezydenckich. O jego kontrkandydacie powiedział, że jest marionetką w rekach koszalińskich działaczy.
Kandydat PIS, ktory w wyborach prezydenckich zajał trzecie miejsce zapowiedział, że w II turze zagłosuje na Piotra Krzystka. - Bo to jest dobry kandydat - mówił Zaremba.

O Litwińskim mówił:

- Nie poprę polityka, który jest marionetką w rękach koszalińskich działaczy. Człowieka, który po raz kolejny pozwala swojemu sztabowi grać "poniżej pasa", który boi się podejmowania decyzji albo nie potrafi ich egzekwować. Prezydent musi łączyć, a nie dzielić. Dlatego popieram Piotra Krzystka. Głosując na Litwińskiego, głosuje się na Nitrasa. To jest promotor tej kandydatury. Przykro mi to mówić o moim byłym koledze, ale tak to wygląda.

Litwiński przyjał te slowa ze spokojem.

- Pan Zaremba nie jest konsekwentny, bo wcześniej ostro krytykował prezydenta. Poza tym nie jest radnym, a je chcę szukać szerokiego poparacia w radzie, także wśrod radnych PiS - odciął się kandydat PO na prezydenta Szczecina.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
miau !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4464 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2010 11:11

  anathema napisał:  
Zaremba ostro o Litwińskim:

- Nie poprę polityka, który jest marionetką w rękach koszalińskich działaczy.
- Głosując na Litwińskiego, głosuje się na Nitrasa.Gdzie tu sens ? Przecież Nitras jest w konflikcie z Gawłowskim.


PS
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4767 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2010 13:20
Debata prezydencka - Radio Szczecin

Dla tych którzy wczoraj nie mieli sposobności lub zapomnieli posłuchać.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5289 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2010 19:29
Przed momentem zakończyła się debata w telewizji pomiędzy Panami Krzystkiem a Litwińskim.
Moim skromnym komentarzem, zdecydowanie lepiej zaprezentował się obecnie urzędujący prezydent. Począwszy od stylu wypowiedzi: Piotr Krzystek mówił płynnie, konsekwentnie, zaś mowa Arkadiusza Litwińskiego przypominała mi ucznia czytającego na lekcji tekst nie zwracając uwagi na znaki interpunkcyjne. Jeżeli chodzi o pytania redaktora prowadzącego to wg mojej osoby czyste 4:0 dla Piotra Krzystka. Co do pytań wzajemnych to remis po 1. Chociaż mogło by być 2:0 dla Pana Litwińskiego, gdyby zamiast drugiego pytania trochę "po świńsku", zadał coś w stylu tego pierwszego, które to pytanie wielu mieszkańców zapewne poruszyło i skłoniło do refleksji. A tak było to trochę w stylu "tonący chwyta się brzytwy".
To tyle moim skromnym zdaniem.


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4607 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2010 20:20
A mnie wkurza,że przyjeżdża Krzysztof Kwiatkowski i prawie,że wprost mówi,że jak nie zagłosujemy na wiadomego kandydata to przyszłościowo może to wpłynąć na dotacje z centrali jakie będzie dostawać Szczecin.Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5832 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2010 22:37
http://www.tvp.pl/szczecin/informacyjne-publicystyczne/wybory-samorzadowe-2010/wideo/debata-kandydatow-na-prezydenta-szczecina-31210/3513235


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3600 dni
Odp: Topic o polityce? - 06/12/2010 16:33
Czyli na najbliższe 5 lat możemy zapomnieć o stadionie ...


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6163 dni
Odp: Topic o polityce? - 06/12/2010 17:26
Stadion będzie... w 2050!


Pogoń Szczecin MKS!
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5293 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 06/12/2010 17:27

  Bulin napisał:  
Czyli na najbliższe 5 lat możemy zapomnieć o stadionie ...


Wg Ciebie Litwiński był jego gwarantem?
Czas porzucić Szczecin - nie będzie stadionu, aquaparku, pracy dla wszystkich... lol

PS Prezydenci miast wybierani są na 4 lata.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5770 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 06/12/2010 17:51
Temat już otwarty, więc żeby dalej nie zaśmiecać ogórkowego odpowiem tu:


  Ambasador napisał:  

No ale ja tu widzę pewną sprzeczność, w wyborach na prezydenta Polski, kandydat PO uzyskał u nas sporo więcej niż kandydat PiS'u, w wyborach Samorządowych też PO uzyskała na prawdę sporo więcej niż inne partie, a mimo wszystko ich kandydat nie poradził sobie z "niezależnym". Pytanie, czy właśnie te bajki opowiadane przez Litwę tak wpłynęły, czy np. fakt, że przez te 4 lata Krzystek był kojarzony z PO...
Krzystka nie lubię, ale wolę go niż tego Litwińskiego.No, ale głosowanie Komorowski vs Kaczyński to zupełnie inna bajka. Głosowanie (de facto) na partie w wyborach samorządowych to też trochę co innego. Tu było głosowanie bardziej na konkretnego człowieka, a nie idee, które głosi.
Zresztą moim zdaniem wszystko po trochu. Te bajki Litwińskiego pewnie wpłynęły na wynik.
Podobnie jak kojarzenie Krzystka z PO, które ten zresztą wykorzystywał. Wystarczy spojrzeć na jego plakaty wyborcze. Choć loga PO tam nie uświadczysz, to kolorystycznie są bardzo podobne i mają sprawiać wrażenie, że to kandydat partii.

Problem Litwińskiego jest taki, że nikt z "szarej masy" nie interesującej się na bieżąco polityką go nie zna. Mimo, że on od lat działa w polityce, radzie miasta - był też chyba posłem na sejm. To taki typ, który zasiada w sejmie tylko po to żeby zebrać wypłatę i odbębnić parę głosowań zgodnie z wytycznymi szefostwa. Siedzi gdzieś w tylnej ławie, nikt go nie widzi, nikt nie wie czy coś robi.

Nagle przed wyborami zalały miasto jego plakaty. Pojawia się taki człowiek i obiecuje - stocznię, stadion, autostrady, szybką kolej miejską, pracę dla wszystkich... i co mu tam jeszcze do głowy przyszło. Każdemu według potrzeb. Skąd wziąć na to pieniądze nie powiedział.
Przyjeżdżają poplecznicy Tuska i też obiecują, że Warszawa zaleje nas pieniędzmi. Miliony tu, miliony tam.
Rząd goli kogo się da żeby ratować dziury w budżecie. Podnosi składki, podatki, VATy, kroi ulgi, ogranicza wydatki. Zabiera bogatym i odbiera biednym - ale dla nas będą miliony. Taaa, jasne.

Myślę, że takiego człowieka wielu ludzi odebrało jako niewiarygodnego i będącego jedynie marionetką w rękach politycznych bonzów. A w takich wyborach jednak ludzie stronią od polityki. My szukamy dobrego gospodarza, a nie polityka. A Litwiński chyba jednoznacznie jest kojarzony z tym drugim.
Dlatego wygrał Krzystek, który czymś się jednak może pochwalić po tych 4 lat (i za wiele rzeczy wstydzić), ale nie jest kojarzony jako polityk uwikłany w rozgrywki między partiami. W czasie kampanii pokazał się bardziej jako realista.

I dlatego moim zdaniem wygrał.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.21 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005