Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 25/10/2009 12:53

  Janek44 napisał:  
Przydałoby się jeszcze zdjęcie jak chleje wódkę w centrum miasta w dzień z gwinta :)



Mówisz i masz. Tutaj Janusz P. daje w palnik ze swoim ziomblem:

Obrazek jpg wstawiony na forum

A na widok tego fotosa Gej-2009 ma kisiel w galotach:

Obrazek jpg wstawiony na forum

PS.Dzisiaj "taniec z gwiazdami". Gej-2009 pewnie znowu nie omieszka poinformować nas na forum jak pięknie Radek wygina ciało z odsłonięta klata.

lol


  anathema napisał:  
pojawia sie pytanie na ile to jego gierki,na ile spontaniczność



Prowokacje Palikota elementem PR?

Ostatnio edytowany przez: eM, 25 października 2009, 13:02 [2 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 27/10/2009 18:58
CBA ZDEMASKOWANE!!!


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 02/11/2009 21:33

  Cytat:  
ZMARNOWANE DWA LATA

Chyba najbardziej antyrządową publikacją, jaką sobie dziś potrafię wyobrazić, byłoby przypomnienie dziesięciu punktów wyborczych PO. Nie ma właściwie dziedziny, gdzie rząd Tuska nie okazał się katastrofą − czy to drogi, czy wojsko, czy cokolwiek innego tkniemy.

Chyba najbardziej antyrządową publikacją, jaką sobie dziś potrafię wyobrazić, byłoby przypomnienie dziesięciu punktów wyborczych PO. Obok przyrzeczeń mocno niejasnych, jak „podejmiemy prawdziwą walkę z korupcją” albo „sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce”, względnie „podniesiemy poziom edukacji i poszerzmy dostęp do internetu”, oraz obok zapowiedzi trudnych do zweryfikowania, jak „przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012”, są tam zobowiązania bardzo konkretne. Na przykład „wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic”, „uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych” no i przede wszystkim „zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ”.

Tak się składa, że tuż przed jubileuszem dwulecia „rządów miłości” „Rzeczpospolita” opublikowała doroczny ranking szpitali. Uderza w nim ścisła korelacja wysokiej oceny szpitala w rankingu ze stopniem jego zadłużenia. Im szpital lepszy, tym jest w gorszej sytuacji finansowej. Zwycięzca, poliklinika z Olsztyna, zadłużony jest na 18 milionów złotych. Przyczyna prosta − NFZ odmawia wypłacenia szpitalowi takiej właśnie mniej więcej kwoty, ponieważ szpital leczy zbyt wielu pacjentów, kosztem innych placówek.

Mechanizm jest prosty − jeśli szpital leczy dobrze, jeśli na dodatek dba o pacjenta, to ludzie chcą się w nim leczyć, a jeśli ma wielu pacjentów, to na tym traci. NFZ nie uznaje bowiem szpitali lepszych i gorszych, nie toleruje też samowolnych wędrówek pacjentów. Rejonizację co prawda zlikwidowano, ale za to wprowadzono NFZ z socjalistyczną urawniłowką. Ordynatora, który przyjął nadlimitowych pacjentów, zamiast pozwolić im zdychać na schodach, ukarano niedawno potrąceniem z pensji bodaj pięciu tysięcy złotych. Słusznie. Taki menadżer, który powoduje, że pacjenci chcą się leczyć, to dla szpitala katastrofa. Potrzeba takiego, który zrobi z placówki ponurą umieralnię, żeby ludzie uciekali jak najdalej – wtedy kasy z NFZ starczy na pensje i w ogóle wszystko.

Nie ma właściwie dziedziny, gdzie rząd Tuska nie okazał się katastrofą − czy to drogi, czy wojsko, czy cokolwiek innego tkniemy. Ale te sytuację uważam za najlepszy symbol jego rządów. Wszak przed wyborami obiecywała PO likwidację NFZ, a po ich wygraniu nie ma już o tym mowy, mowa jest tylko o prywatyzacji szpitali, choć, jak widać, póki istnieje monopol NFZ, nie zmieni to absolutnie niczego.

Rzecz w tym, że o ile na prywatyzacji szpitali można zrobić niezły biznes, co słusznie zauważała odgrywająca dziś uwiedzioną cipcię posłanka Sawicka, to rozbicie monopolu NFZ nikomu konkretnie kasy nie przyniesie. Nikt więc na nią nie naciska, nie lobbuje, nie wciska w rękę karteczek ani kopert. A jak nikt nie naciska, to Tusk i jego ekipa nic nie robią. Bo niby po co? I tak to rząd, który władzę objął w warunkach doskonałej koniunktury, marnotrawi koncertowo czas już od dwóch lat.

Rafał Ziemkiewicz
Autor jest publicystą "Rzeczpospolitej"



1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 04/11/2009 09:04

  Cytat:  
Onyszko: nienawidzę gejów. To obrzydlistwo

Autobiografia Arkadiusza Onyszki wywołała w Danii skandal, jakiego nie było od dawna. W książce pod tytułem "Fucking Polak" polski piłkarz, atakuje gejów, dziennikarzy (a dokładniej dziennikarki), duńskich sportowców. Afera z każdym dniem robi się coraz głośniejsza.

35-letni Onyszko wiele sezonów spędził w klubach Viborg FF i Odense BK, ostatnio był zawodnikiem FC Midtjylland. Rok temu duński sąd skazał go na miesiąc więzienia za pobicie żony. Odbywał karę na wolności, ale z elektroniczną obrożą na nogę.

Sprawa sądowa i wyrok skazujący to jednak nic w porównaniu ze skandalem, jaki wybuchł po publikacji jego książki. Jej najbardziej kontrowersyjne fragmenty publikuje "Super Express". Liberalne duńskie społeczeństwo zaszokowały zwłaszcza słowa Onyszki o homoseksualistach.

"Nienawidzę gejów. Naprawdę. To obrzydlistwo. Ich nie da się słuchać, gadają jak dziewczyny. Nie mógłby siedzieć w ich towarzystwie, patrzeć, jak się całują. To odrażające" - czytamy w autobiografii polskiego piłkarza.

"Nigdy nie spotkałem piłkarza geja. W futbolu nie powinno być dla nich miejsca. Jeśli statystyki mówią, że w drużynie może być przeciętnie 1-2 homoseksualistów, to muszą się cholernie dobrze ukrywać, bo nigdy żadnego nie zdemaskowałem" - pisze Onyszko.

35-letni piłkarz atakuje także dziennikarki, które uważa za głupie blondynki, a duńskim sportowcom odmawia charakteru. "Nie rozumiem, dlaczego Duńczycy podniecają się sukcesami Karoliny Woźniackiej (vel Caroline Wozniacki). To Polka, a nie Dunka. I to dzięki polskiej mentalności, sile woli i charakteru osiąga tak wiele" - napisał Onyszko.

Co ciekawe w obronie byłego bramkarza Odense i Viborga staje ojciec wspomnianej tenisistki, Piotr Woźniacki. - Dla mnie niepojęte jest, że FC Midtjylland wyrzucił Arka tylko za to, co napisał - mówi "Super Expressowi". - Przecież Onyszko nie jest nauczycielem, powinien być rozliczany za grę, a nie za poglądy. W jego książce jest sporo prawdy, a fragment o Karolinie mocno Duńczyków zabolał, bo wypomniał im jej polskie pochodzenie - dodaje Woźniacki.

Sam Onyszko przyznaje, że był ciekaw reakcji swojego ostatniego klubu na swoją autobiografię. Gdy dowiedział się, że jest zwolniony... ulżyło mu. Jego zdaniem FC Midtjylland wcześniej podało mu rękę i teraz miało prawo rozwiązać z nim kontrakt.



źródło


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 04/11/2009 19:47

  Cytat:  
KAMIŃSKI NIE ZŁAMAŁ PRAWA

Mariusz Kamiński nie złamał prawa. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z zawiadomienia kancelarii premiera.

Tomasz Arabski uważał, że Mariusz Kamiński popełnił przestępstwo, nie zawiadamiając prokuratury o wykrytych nieprawidłowościach przy sprzedaży Stoczni Gdynia i Stoczni Szczecińska Nowa. 9 października szef Kancelarii premiera złożył prokuratorowi generalnemu zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

Szef Kancelarii Premiera zarzucił Kamińskiemu, że ten powinien niezwłocznie przekazać posiadaną wiedzę w tej sprawie prokuratorowi generalnemu. Szef CBA najpierw o sprawie stoczni powiadomił premiera, prezydenta i prezydia sejmu i senatu. Dopiero po upublicznieniu informacji, Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło stosowne zawiadomienie do prokuratury.

"Prokuratura stwierdziła, że szef CBA Mariusz Kamiński zawiadomił prokuratora generalnego i zrobił to bez zbędnej zwłoki" - mówi w rozmowie z Radiem Zet rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mateusz Martyniuk.

W dniach 6 i 9 pażdziernika CBA przesłało premierowi informację w sprawie niezgodnych z prawem działań urzędników Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwa Skarbu podczas sprzedaży majątku stoczni. Sprawa przedostała się do mediów i wybuchła afera.

Śledztwo w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień urzędników Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwa Skarbu Państwa przez "utrudnianie przetargu" na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie prowadzi obecnie warszawska prokuratura apelacyjna. Urzędnicy Agencji mieli działać tak, aby przetarg wygrał tajemniczy katarski inwestor.

(Radio Zet, "Wprost")



Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7483 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 04/11/2009 22:21
jestem zaskoczony takim obrotem sprawy, nie sama decyzja prokuratury, bo takiej akurat sie spodziewalem, ale bardziej szybkoscia z jaka prokuratura odniosla sie do tej kwestii, dzieki czemu Mariusz Kaminski zostal oczyszczony z zarzutów, pieknie, powoli do przodu i mam nadzieje, ze nie uda sie calkowicie ryżemu i jego ekipie zamieść afer pod dywan...


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/11/2009 11:07
I tutaj kolejna ciekawostka:


  Cytat:  
POSTĘPOWANIE WS. ZIOBRY UMORZONE

Zgodnie z decyzją prokuratury, Zbigniew Ziobro nie działał na szkodę interesu publicznego i nie przekroczył uprawnień.

Prokuratura Okręgowa w Płocku zdecydowała o umorzeniu śledztwa przeciwko Zbigniewowi Ziobrze. Byłemu ministrowi sprawiedliwości w rządzie PiS stawiano zarzuty przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej. Zgodnie z informacjami „Naszego Dziennika” śledztw zostało umorzone ze względu na „brak danych dostatecznie uzasadniających popełnienie przestępstwa”.

Cała sprawa dotyczyła sytuacji przekazania przez Ziobrę, Jarosławowi Kaczyńskiemu materiałów dotyczących postępowania w sprawie mafii paliwowej.

Zbigniew Ziobro podkreśla, że takie zakończenie postępowania kompromituje Platformę Obywatelską, która starała się wykorzystać prokuraturę do celów politycznych.

Źródło: Nasz Dziennik


Ostatnio edytowany przez: eM, 5 listopada 2009, 11:25 [1 raz(y)]


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/11/2009 21:29

  Cinek napisał:  
jestem zaskoczony takim obrotem sprawy, nie sama decyzja prokuratury, bo takiej akurat sie spodziewalem, ale bardziej szybkoscia z jaka prokuratura odniosla sie do tej kwestii, dzieki czemu Mariusz Kaminski zostal oczyszczony z zarzutów, pieknie, powoli do przodu i mam nadzieje, ze nie uda sie calkowicie ryżemu i jego ekipie zamieść afer pod dywan...



A ktora ekipa nie miala afer? Ktory rzad pomogl stoczniomi i innym zakladom, ktore powinny ciagle dzialac? Ktory rzad skutecznie walczy z bezrobociem? Ktora partia dba o ludzi pracy? Kto przyczynil sie do budowy drog i rozwoju panstwa? Mozna by jeszcze ze 100 punktow wypisac i od lat jest to samo. Zamiatane pod dywan to sa najwazniejsze sprawy dla panstwa. Debatuje sie glownie o pierdolach , ktore odwracaja uwage od rzeczywistych problemow.
Uwierzycie komukolwiek w najblizszych wyborach czy zaglosujecie na "najmniejsze zlo"?
Wszystkie opcje polityczne sa obecnie spalone. Moze zmiana pokolen cos da, ale jak patrze na nowe pokolenie, to mam obawy, ze bedzie jeszcze gorzej.


1948
Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7483 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 05/11/2009 22:08

  Steryd napisał:  

  Cinek napisał:  
jestem zaskoczony takim obrotem sprawy, nie sama decyzja prokuratury, bo takiej akurat sie spodziewalem, ale bardziej szybkoscia z jaka prokuratura odniosla sie do tej kwestii, dzieki czemu Mariusz Kaminski zostal oczyszczony z zarzutów, pieknie, powoli do przodu i mam nadzieje, ze nie uda sie calkowicie ryżemu i jego ekipie zamieść afer pod dywan...



A ktora ekipa nie miala afer? Ktory rzad pomogl stoczniomi i innym zakladom, ktore powinny ciagle dzialac? Ktory rzad skutecznie walczy z bezrobociem? Ktora partia dba o ludzi pracy? Kto przyczynil sie do budowy drog i rozwoju panstwa? Mozna by jeszcze ze 100 punktow wypisac i od lat jest to samo. Zamiatane pod dywan to sa najwazniejsze sprawy dla panstwa. Debatuje sie glownie o pierdolach , ktore odwracaja uwage od rzeczywistych problemow.
Uwierzycie komukolwiek w najblizszych wyborach czy zaglosujecie na "najmniejsze zlo"?
Wszystkie opcje polityczne sa obecnie spalone. Moze zmiana pokolen cos da, ale jak patrze na nowe pokolenie, to mam obawy, ze bedzie jeszcze gorzej.



PoRtaLbOyU ;) ale z czym Ty do mnie? chyba nie sadzisz, ze jestem az tak naiwny, zeby wierzyc w "szczere intencje" politykow, w ich obietnice czy tez cheć zrobienia czegokolwiek dla dobra Polski i Polakow?
Mark Twain mawiał: "Zycie, zdrowie i mienie obywateli jest zagrozone gdy obraduje parlament"

pozdrowki


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/11/2009 10:33

  Cinek napisał:  

  Steryd napisał:  

  Cinek napisał:  
jestem zaskoczony takim obrotem sprawy, nie sama decyzja prokuratury, bo takiej akurat sie spodziewalem, ale bardziej szybkoscia z jaka prokuratura odniosla sie do tej kwestii, dzieki czemu Mariusz Kaminski zostal oczyszczony z zarzutów, pieknie, powoli do przodu i mam nadzieje, ze nie uda sie calkowicie ryżemu i jego ekipie zamieść afer pod dywan...



A ktora ekipa nie miala afer? Ktory rzad pomogl stoczniomi i innym zakladom, ktore powinny ciagle dzialac? Ktory rzad skutecznie walczy z bezrobociem? Ktora partia dba o ludzi pracy? Kto przyczynil sie do budowy drog i rozwoju panstwa? Mozna by jeszcze ze 100 punktow wypisac i od lat jest to samo. Zamiatane pod dywan to sa najwazniejsze sprawy dla panstwa. Debatuje sie glownie o pierdolach , ktore odwracaja uwage od rzeczywistych problemow.
Uwierzycie komukolwiek w najblizszych wyborach czy zaglosujecie na "najmniejsze zlo"?
Wszystkie opcje polityczne sa obecnie spalone. Moze zmiana pokolen cos da, ale jak patrze na nowe pokolenie, to mam obawy, ze bedzie jeszcze gorzej.



PoRtaLbOyU ;) ale z czym Ty do mnie? chyba nie sadzisz, ze jestem az tak naiwny, zeby wierzyc w "szczere intencje" politykow, w ich obietnice czy tez cheć zrobienia czegokolwiek dla dobra Polski i Polakow?
Mark Twain mawiał: "Zycie, zdrowie i mienie obywateli jest zagrozone gdy obraduje parlament"

pozdrowki



Wiesz, ze nie do Ciebie, ale do ogolu, ktory czasem jest slepo zapatrzony w swoich przekonaniach partyjnych czy personalnych. Wladza ma to do siebie, ze najpierw pomysli o sobie, a narod jakos sie wyzywi. Pozdrawiam.

P.S. W koncu sie odezwales :D


1948
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/11/2009 10:47

  Steryd napisał:  
Wiesz, ze nie do Ciebie, ale do ogolu, ktory czasem jest slepo zapatrzony w swoich przekonaniach



Z tym "zaślepieniem" to chyba siebie masz na myśli , skoro już wcześniej napisałeś że:


  Steryd napisał:  
Gdybym mial wybierac miedzy PiS a PO, wybiore tych drugich.PiS ma caly czas hamulcowego w postaci prezesa



Rozumiem jednak iż to jest Twój subiektywny wybór i brudne buty Jarka , brak konta w banku ,posiadanie kota, wspolne mieszkanie z mamą a także niski wzrost dyskredytują go w Twoich oczach i czynią "hamulcowego" w PiS.
Według Ciebie takie podejście do sprawy nie jest "slepym zapatrzeniem w swoje(?) przekonania"?

Ostatnio edytowany przez: eM, 6 listopada 2009, 11:14 [5 raz(y)]


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/11/2009 11:21
To raczej się nadaje do działu HUMOR lol

  Cytat:  

Do obiegu trafiła moneta z Lechem Kaczyńskim

Monetę "7 Dziadów Stołecznych" wyemitowała Mennica Łebska. Moneta ma uczcić słowa prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w 2002 r. powiedział "Spieprzaj dziadu".



haha!http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/do-obiegu-trafila-moneta-z-lechem-kaczynskim,48355,1


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7483 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 06/11/2009 15:40

  Steryd napisał:  
Gdybym mial wybierac miedzy PiS a PO, wybiore tych drugich.PiS ma caly czas hamulcowego w postaci prezesa



kolezko, szkoda, ze nie zauwazasz, ze w chwili obecnej, najwiekszym hamulcowym (i to nie tylko na przestrzeni wlasnej partii) jest Donaldu Tusku, ktorego calokształt dzialań jest podporzadkowany jego niespelnionym ambicjom bycia prezydentem RP, cala polityka prezesa rzadu jak i jego poszczegolnych gabinetow jest tworzona w sposob "wizerunkowy", z myśla tylko o dobrym pijarze, czyli dzialac tak, aby slupki sondazowe bron Boże nie spadly a decyzje polityczno-kadrowe podejmowac dopiero po tym gdy poznamy nastroje opini publicznej, vide dymisja Drzewieckiego, uzalezniona od tego, jak Miro zaprezentuje sie na konferencji prasowej i co pokaża na ten temat sondaze...

jednego nie moge zrozumiec, a jest to bardzo kluczowa sprawa...jakim cudem, bedac Premierem RP, czyli majac w reku realnie najwieksza władze w panstwie i najwiekszy wplyw na losu kraju, mozna miec az tak wielkie parcie na fotel prezydencki ?! nie pojete to dla mnie, szczegolnie, ze bardzo często samemu sie ten Majestat Prezydenta obrazalo, dyskredytowalo zadania i role prezydenta, krotko mowiac obnizalo sie znaczenie tego urzedu. Jak dla mnie to strzal w stope. No ale czego sie spodziewac po DT?

pozdrowki


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/11/2009 20:09

  eM napisał:  

  Steryd napisał:  
Wiesz, ze nie do Ciebie, ale do ogolu, ktory czasem jest slepo zapatrzony w swoich przekonaniach



Z tym "zaślepieniem" to chyba siebie masz na myśli , skoro już wcześniej napisałeś że:


  Steryd napisał:  
Gdybym mial wybierac miedzy PiS a PO, wybiore tych drugich.PiS ma caly czas hamulcowego w postaci prezesa



Rozumiem jednak iż to jest Twój subiektywny wybór i brudne buty Jarka , brak konta w banku ,posiadanie kota, wspolne mieszkanie z mamą a także niski wzrost dyskredytują go w Twoich oczach i czynią "hamulcowego" w PiS.
Według Ciebie takie podejście do sprawy nie jest "slepym zapatrzeniem w swoje(?) przekonania"?



Ale wiele osob Ci to powie, ze osoba Kaczynskiego zraza wielu potencjalnych wyborcow PiS. Znow do mnie piszesz o butach i koncie Kaczynskiego, a ja nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek poruszal tutaj ten temat. Czy ja gdzies twierdzilem, ze PO jest moja partia? Niczym nie jestem zaslepiony, Ciebie i Cinka tez nie mam na mysli piszac o zaslepionych. Szanuje Twoje mocne zdanie w wielu tematach, bardzo czesto sie z nim zgadzam i zawsze jestem ciekaw co napiszesz. Pozdrawiam.


1948
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 07/11/2009 00:00

  Steryd napisał:  
Ale wiele osob Ci to powie, ze osoba Kaczynskiego zraza wielu potencjalnych wyborcow PiS. Znow do mnie piszesz o butach i koncie Kaczynskiego, a ja nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek poruszal tutaj ten temat.



Ja doskonale rozumiem że wielu osobom Jarek nie odpowiada. Wspomiałem o butach i koncie Kaczyńskiego ,gdyż dla wiekszości jego oponentów , są to jedyne powody dla których uważają go za "hamulcowego" w PiS i nigdy nie zagłosują na jego partie.
Rozumiem jednak iż Ty akurat masz inne poglądy czy spojrzenie na świat dlatego nie odpowiada Ci osoba prezesa.W porządku.Nie wnikam :)


  Steryd napisał:  
Szanuje Twoje mocne zdanie w wielu tematach, bardzo czesto sie z nim zgadzam i zawsze jestem ciekaw co napiszesz. Pozdrawiam.



Dziękuje za uznanie i równiez pozdrawiam ;)


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/11/2009 12:00

  eM napisał:  

  Steryd napisał:  
Ale wiele osob Ci to powie, ze osoba Kaczynskiego zraza wielu potencjalnych wyborcow PiS. Znow do mnie piszesz o butach i koncie Kaczynskiego, a ja nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek poruszal tutaj ten temat.



Ja doskonale rozumiem że wielu osobom Jarek nie odpowiada. Wspomiałem o butach i koncie Kaczyńskiego ,gdyż dla wiekszości jego oponentów , są to jedyne powody dla których uważają go za "hamulcowego" w PiS i nigdy nie zagłosują na jego partie.
Rozumiem jednak iż Ty akurat masz inne poglądy czy spojrzenie na świat dlatego nie odpowiada Ci osoba prezesa.W porządku.Nie wnikam :)


  Steryd napisał:  
Szanuje Twoje mocne zdanie w wielu tematach, bardzo czesto sie z nim zgadzam i zawsze jestem ciekaw co napiszesz. Pozdrawiam.



Dziękuje za uznanie i równiez pozdrawiam ;)



Przyglądam sie tej dyskusji i w sumie mocno się dziwie,Em który reprezentuj stricte prawicowe poglądy popiera rządy
lewicowego,a może bardziej pro-eurosojuzowego PiS-u-to trochę dziwne dla mnie ale jak było powiedziane nie wnikam ;)
Dla mnie ten rząd to naprawdę to jakiś kolejny szoł dla gawiedzi w dodatku dość marny,z dnia na dzień utwierdzam się w tym przekonaniu widząc te wszystkie farmazony którymi jesteśmy non stop zalewani.Komisja do spraw afery hazardowej i jej nowy super star Bartek "Agent" Arlukowicz,jego buńczuczne wypowiedzi na radzie miasta odnośnie wyborów prezydenckich,nie wiem czy was np. nie cofa za przeproszeniem jak tego słuchacie? Ile razy mamy jeszcze dostać po dupie żeby ludziom otworzyły się oczy? Kiedyś elementem terroru była przemoc,religia a teraz wystarcza ludziom "kocham cie polsko" i pytania "ile procent polaków wylizuje du.. swojemu partnerowi..." i rozegzaltowany prowadzący taaak jest to cale 30% naszego szczęśliwego narodu! do tego internet za free,przez który niebawem wejdą nam w jelita... Wracają do wyborów z naszego podwórka-Piechota,Meyer... dalej nie wymieniam temu kto powie ze to "rzetelni kandydaci" z urzędu powinna przysługiwać kula w łeb! Wszystko to jest tak infantylne ze porostu brak slow,za wszystko można podziękować typa pokroju ultraoptzmisty,którego jest mi autentycznie zal ale Em masz racje wykonuje dobrze swój odcinek pracy podejrzewam ze nieodpłatnie porostu z głupoty.Nawet IS mnie tak nie denerwował :P

Pozdrawiam


Obrazek png wstawiony na forum
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 07/11/2009 13:05
Ja już kiedyś wspomniałem,że rządzić w tym naszym pięknym kraju jest niezwykle ciężko. Piszecie cos o hamulcowych,o ambicjach i tym podobnych rzeczach,ale po prawdzie to tylko subiektywne podejscie do tematu,sympatie kierują taki a nie inny pogląd,a nie dokonania. Niestety nasze partie to bezideowcy od lewa do prawa która pod płaszczykiem dążenia o dobro narodu, mają na celu to samo-władza i korzyści z nią związane. Powiem szczerze,nie widze żadnej różnicy poza wyglądem i zachowaniem (to tylko cechy zewnętrzne) miedzy Tuskiem a Kaczynskim. Paradoksem w tym kraju jest to że każdy rządd jest uzależniony od swojego koalcjanta który poprzez nieformalne szanataże ugrywa to co chce pod groźbą oczywioście jej zerwania. to koalicjant tak po prawdzie rządzi z tylnego siedzenia. Szkoda że niektórzy nie chcą widzieć ile taki PSL napsuł już krwi czy to SLD czy PO. Szkoda że naturalny konkurent czyli samoobrona,jak tylko poczuła co to jest władza,nie wykorzystałą szansy zmarginalizowania tej partii. Oczywiscie truizmem było by zwalanie wszystkiego na PSL ,ale ją uważam za szarą eminencje w parlamencie-ja ich nazywam luksusową partią masońską. Oni nigdy nie miali aby brać sie za rządzenia,ich ambicją zawsze było przekroczenia pewnego progu. To nie dziwota że taka partia istnieje już od lat i nawet za PZPR miała sie dobrze.

I ważna kwestia,też już napomknięta-u Polsce dobrze być w opozycji-można wszystko i wszystkich krytykować,mając to za sobą że im nikt nie patrzy na ręce,bo to rząd i rządzący są na świeczniku.

parę słów i o systemie emerytalnym,wiadomo,każdy poszczególny rząd ma ten sam problem
1) ZUS, zwany też Zakładem Utylizacji Szmalu- działa na zasadach wymyslonych w czasach Bismarcka.
Pracujacy obecnie płacą emerytury pokoleniu swoich rodziców i dziadków.
System ten miał szanse funkcjonować gdy ludzie pracowali dłużej, żyli krócej, mieli więcej dzieci. Nasze pokolenie dostanie z ZUSu co najwyżej list gratulacyjny i promocyjny talon na eutanazję.. ważny 30 dni.
2 ) OFE czyli tzw drugi filar.
To jest największy przekręt 20 lecia.

Tym wszystkim, którzy wierzą, że to sa ich pieniądze na emeryturę- proponuję przejrzeć na oczy
a) zgodnie z wyrokiem bodajże Sądu Najwyższego, środki OFE sa środkami PUBLICZNYMI. gdyby było inaczej- zobowiązania ZUS wobec OFE (bo to ZUS przekazuje nasze składki do OFE) powiekszały by deficyt wydatków publicznych.. co zamkneło by nam droge do EUR na zawsze (byłby jedyny pozytyw OFE)
b)no niestety środki w OFE po śmierci w zasadzie też przepadają.
Jeżeli nie umrzesz przed przejściem na emeryturę- to zona (i tylko ona!!) cos ztych pieniędzy dostanie. Jeżeli zać będziesz pobierał emeryturę z OFE dłużej niz 36 miesięcy - po twojej smierci pozostały kapitał ZABIERA OFE.
Krótko mówiąc moi drodzy- OFE działa na zasadzie UBEZPIECZENIOWEJ a nie KAPITAŁOWEJ.

Zresztą- większość tych OFE jest w rekach zagramanicznych. jak trzeba będzie zaczać wypłacać emerytury- OFE kupi od spółki matki jakieś obligacje Lehmann Brothers, który przypadkiem za miesiac ogłosi upadłośc.. co za pech.. ale ryzyko jest integralną częścią rynków finansowych bla bla bla.

Jak na razie OFE zarabia tylko na siebie- sprawdźcie stopę zwrotu OFE i porównajcie ją opcją "wplacacie pieniądze na lokate bankową". nawet minus Belka będzie to lepsza. A ta stopa jest mniej więcej równa inflacji.

jeśli ktoś nie wierzy że to przekręt, niech sprawdzi- czy któryś dobrowolny fundusz inwestycyjny pobiera prowizję w wysokości 7% wpłaconych środków?

c) indywidualne oszczędzanie na emeryturę.
Zacznijmy od tego, ze optymistycznie licząc, jakieś 75% społeczeństwa nie ma z czego.

Po drugie- jestem dziwnie spokojny, że co jakis czas będzie "wymiana pieniędzy" która zeżre wiekszośc takich oszczędności.
Po trzecie- wiekszosć państw to bankruci, którzy za chwile będa oskubywac swoich wierzycieli poprzez wysoka inflację i spadek wartości waluty. jak USA.

jednym zdaniem- szarzy ludzie są w czarnej doopie w kwestii odkładania na emeryturę.

Ostatnio edytowany przez: anathema, 7 listopada 2009, 13:12 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 07/11/2009 16:22
Co do kwesti emerytur to zapewne wkrotce limit wiekowy zostanie podniesiony do 70 lat i albo wiekszosc niedozyje emerytury albo umrze z glodu czekajac na nia bo jakos niewyobrazam sobie zeby w jakimkolwiek zawodzie mozna bylo dozyc 70-ki ciagle pracujac czyli powiedzmy konczymy kariere zawodowa w wieku 62-65 lat i mieszakmy na ulicy 5-8 lat czekajac na emeryture.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
Cinek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7483 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 07/11/2009 16:27
a Korwin i UPR juz od lat probują wytlumaczyc to szerszej masie, niestety bez skutku..."ZUS z pewnoscia jest organizacja przestepcza, ale nie mozna jej nazwac zorganizowana" :/


"Dobra banda z tradycjami, po co takie ekipy w ogóle pytaja o zdanie ludzi internetu?"
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/11/2009 10:09

  Cinek napisał:  
a Korwin i UPR juz od lat probują wytlumaczyc to szerszej masie, niestety bez skutku..."ZUS z pewnoscia jest organizacja przestepcza, ale nie mozna jej nazwac zorganizowana" :/



tylko że Korwina już nie ma w UPR. swoją drogą tyle lat nie moc sie przebić? Słabiutko.

Ciekawostka - SONDA z jakiegoś portalu:

1. czy jesteś za powołaniem komisji śledczej ds hazardu - wynik: 75% TAK

2. czy uważasz, że komisja śledcza wyjaśni kulisy afery hazardowej - wynik 72% NIE :)

w tym kraju ludzie w dupie mają to co się dzieje - wystarczy, że mogą o tym na okrągło merdać jęzorami, że mogą na to patrzeć i onanizować się polityką bardziej niż reprezentacją

Ostatnio edytowany przez: anathema, 8 listopada 2009, 10:29 [1 raz(y)]


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005