Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 17/01/2007 23:27
Tak z innej bajeczki... co sądzicie o odwołaniu Chalupca z funkjcji prezesa Orlenu??? Ja pie***le aż strach pomyśleć, że polacy sami wybrali Kaczora na prezydenta...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/01/2007 01:15

  PogońFaN napisał:  
Tak z innej bajeczki... co sądzicie o odwołaniu Chalupca z funkjcji prezesa Orlenu??? Ja pie***le aż strach pomyśleć, że polacy sami wybrali Kaczora na prezydenta...



z tym raczej prezydent niewiele ma wspolnego :) no chyba ze skoro blizniacy sa jednojajowi to nie ma roznicy czy mowimy o jarku czy lechu.

nie ma cos sie tak podniecac, normalna sprawa gdy państwo posiada tak wielki majatek.

czasem jednak taka zmiana z politycznego nadania przynosi korzysci spółce. kilka lat temu Stanisław Dobrzański został prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych i wyprowadzil je na prosta pomimo tego, ze nie posiadał szczegolncyh kwalifikacji, a o wyborze go na to stanowisko owczesny minister skarbu- wieslaw kaczamrek tak powiedział: Stasiek chciał sie sprawdzic w biznesie

:)


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/01/2007 09:52
Oto rzady PISiorow przeczytajcie!


  Cytat:  
IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!

To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek aby jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówić taxi lub pizzę. Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwości, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie w ramach my dotrzymujemy słowa w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i senatu oraz 4 wicepremierów. Dwukrotnie TK zanegował ustawy przegłosowane w odstępie kilku miesięcy, co jest absolutnym rekordem. Mięliśmy w ciągu roku 3 rządy, w ramach tych samych partii 3 rodzaje koalicji, na trzech różnych pakietach `umów', do tego dwóch premierów, pięciokrotnie był wymieniany minister finansów. Jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja jednak zostałem premierem, ponieważ premier, który ma 78% poparcia społecznego był za słaby, wymieniliśmy go na premiera, który ma 33% poparcia, a premier który miał 78% poparcia przegrał wybory na prezydenta Warszawy.

Pierwszy raz od 17 lat Polska zobaczyła masówkę, 160 cm kompleksów spędziło słuchaczy radiowęzła z Torunia do stoczni i uroczyście przysięgało nie rozmawiać z Lepperem, po czym polazły i gadało, ale o tym za chwilę. Pierwszy raz od 17 lat w ministerstwie sprawiedliwości w randze wiceministra zasiadł sędzia stanu wojennego i w randze ministra koordynatora komunistyczny prokurator z lat 70. takiej kadry nie miał nawet Leszek Miller. Na fali rewolucji moralnej marszałkiem sejmu, a następnie premierem wybrano 4 krotnego recydywistę, członka powołanej przez SB grupy politycznej, na co dokumenty widział brat. Premiera recydywistę zdymisjonowano za warcholstwo, co było ewidentnym chamstwem, by następnie w nocy bez kamer tuż po projekcji filmu o JPII wskrzesić i wsadzić na szczyty władzy. Od 17 lat nie mieliśmy w rządzie koalicyjnym klubu, który w ponad 50% składa się z oskarżonych lub skazanych prawomocnymi wyrokami posłów, znajdziemy w IVRP odnowy moralnej, posła pedofila, posłankę skazaną za fałszowanie przepustek więziennych, europosła oskarżonego o gwałt, rodzimego posła oskarżonego o gwałt, jego żonę oskarżoną o defraudacje, posłankę, która zasłynęła, jako operatorka scen korupcyjnych, a następnie została skazana przez komisje etyki i ta sama komisja uniewinniła posłów korumpujących posłankę. Znajdziemy posła wyrzuconego z klubu PiS za jazdę po pijaku, jest poseł wywalony z SO za awantury w dyskotece, jest również poseł powołujący się na znajomości z ministrem sprawiedliwości w czasie egzekucji komorniczej, za co został wywalony z SO, cały ten kwiat polskiego parlamentaryzmu tworzy koalicyjne koło narodowo - ludowe.

Pierwszy raz od 17 lat minister sprawiedliwości 80% czasu pracy poświecił na konferencje, pierwszy raz minister pokazał społeczeństwu jak się niszczy dokumenty przy okazji sprawy politycznej, gdzie o 6.50 prokuratura wkroczyła do PZU, na wniosek posła Kurskigo, członka sztabu wyborczego PIS, który oskarżył Donalda Tuska o fałszerstwa polegające na kupowaniu bilbordów od PZU. Jak się okazało nie było ani jednego świadka potwierdzającego słowa Kurskiego, firma obsługująca PZU obsługiwała PIS, nie PO, a sędzia w tej sprawie był minister, który był szefem kampanii wyborczej PiS. Sprawę umorzono, poseł Kurski błaga na kolanach o ugodę. To samo ministerstwo sprawiedliwości, w ciagu roku zresocjalizowało Rywina, wypuściło jakubowska i jakubowskiego, łamiąc prawo aresztowało Wasacza, nie wyjaśniło ANI JEDNEJ ŚŁYNNEJ AFERY, łącznie z afera Rywina, którą obecny minister jako członek komisji, pono rozwiązał w ułamku sekundy, tylko ówczesne władze blokowały śledztwa. Pierwszy raz od 17 lat rząd, który popierał lustrację zamknął do spółki z klerem usta księdzu Sakowiczowi, p[rezydent podpisał wadliwą ustawę lustracyjna, a następnie sam znowelizował ją do poziomu ustawy, która obowiązywała wcześniej. Nie złapano ani jednego członka układu, nie odebrano emerytury ani jednemu ubekowi, za to opluto wielu opozycjonistów, w tym nieżyjących jak Jacka Kuronia i uczynił to człowiek, który nie spędził ANI JEDNEGO DNIA W KOMUNISTYCZNYM WIEZIENIU, A W CZASIE STANU WOJENNEGO JAKO JEDYNY OPOZYCJONISTA Z KRĘGU WAŁĘSY SIEDZIAŁ U MAMUSI POD PIERZYNĄ. Na tym tle pokazuje się najbardziej czytelny podział w IVRP. Komuniście dzielą się na pisowych i pozostałych, z tym, ze pisowi tacy jak Gierek, Jasiński, Kryże, to dobrzy komuniści, pozostali są z układu. Z układu są też wszyscy członkowie opozycji i media, z tym, że w tym wypadku ważny jest kontekst i przydatność `układowa'. Znany polityk opozycji najpierw dostał propozycję objęcia rządu IVRP, potem ogłoszono go morderca demokracji, by znów zaproponować mu miejsce w rządzie. Pierwszy raz od 17 lat rząd, który nie zrobił nic w kwestiach gospodarczych, nie wydał najmniejszego dokumentu, choćby najniższej wagi regulującego jakikolwiek obszar gospodarczy, okrzyknął się twórcą 1 punktowej inflacji i PKB na poziomie 5 pkt. Pierwszy raz szef kancelarii prezydenta, który wyleciał z niej za prowadzenie spółki z baronem SLD Nawratem, która to spółka jest ulubieńcem prokuratora, po kilku miesiącach karencji został szefem doradców premiera.

Pierwszy raz od 17 lat ministrem spraw zagranicznym jest kierowniczka magla, która nie odróżnia dwóch najważniejszych dla Polski traktatów regulujących stosunki z sąsiadami. Pierwszy raz od 17 lat 8 ministrów spraw zagranicznych, a więc wszyscy uznali polską politykę zagraniczną za szkodzącą i ośmieszająca kraj. Nigdy dotąd w historii 17 letnich zmagań z demokracja, prezydent nie odwołał spotkania na szczycie tłumacząc się rozwolnieniem wywołanym artykułem w niemieckim brukowcu. Nigdy dotąd polski premier nie żebrał o 4 minuty rozmowy z prezydentem USA by w jej trakcie oddać z wdzięczności 1000 polskich żołnierzy na misję `pokojowe'. Nie zdarzyło się od 17 lat aby polski premier musiał się tłumaczyć w Brukseli, że Polska nie jest krajem antysemickim, w którym króluje homofobia i nigdy podobnych tłumaczeń nie uznano za sukces dyplomatyczny. Nie zdarzyło się w wciągu 17 lat by prezydent wygłosił 2 minutowe orędzie, oznajmiając, że nie rozwiąże parlamentu. Nie było takiego przypadku by ministrem edukacji został szef organizacji, której obecni, przyszli lub byli członkowie pali pochodnie w kształcie swastyk, udawali kopulację z drzewem, oraz miedzy sobą. Nie pamięta Polska takiego przypadku, by członkowie koalicyjnego rządu, podawali rękoma weterynarzy środki wczesnoporonne przeznaczone dla bydła, kobietom zgwałconym przez innych członków. Nie miał nigdy miejsca taki przypadek by premier i prezydent z tytułami naukowymi tak kaleczyli język polski, mówiąc `włanczam', `som', `świętobliwość Biskup Rzyma', oraz mlaskali, oblizywali wargi, odbijali w kułak, a pierwsza dama zasuwała do samolotu z reklamówką. To był najciekawszy rok od 17 lat, polskie władze w ciągu roku wykreowały i sprzedały taki wizerunek Polski, który świat pamięta z początku 19 wieku. W ciągu tego roku nasze stosunki z Niemcami, UE i Rosja zatoczyły koło i wróciły do czasów Układu warszawskiego i RWPG. W ciągu tego roku wystąpiła największa fala emigracji od czasów stanu wojennego. Z 3 mln mieszkań nie powstało ani jedno w ramach programu rządowego z setek kilometrów autostrad w przyszłym roku powstanie 6 km odcinek, stadionu narodowego w Warszawie nie będzie, ponieważ wygrał niewłaściwy kandydat. Cały ten dorobek nazywa się IVRP, której nie ma na żadnej mapie świata, a powstał ten twór chorej wyobraźni w efekcie rewolucji moralnej, która skalą, siłą i zapachem przypomina szambo spuszczone z Giewontu do Jastarni. To był rok bliźniąt na kaczych nogach, dziękujmy Bogu, że go przetrwaliśmy i prośmy, by już nigdy więcej dobry Bóg podobnych dow[beeep]ów nam nie robił, niech chociaż pierwsza dama kupi sobie torebkę, a I strateg solidny klej do protez, do gospodarki nie mieszajcie się jak przez ostatnie 12 miesięcy, a jakoś to przetrwamy braciszkowie bosy, partyzanci kwatermistrze, komisarze spółdzielczy, pionierzy, kołchoźnicy, rewolucjoniści moralni w walonkach.



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/01/2007 14:47
Co do Chalupca to najgorsze, ze on w tym biednym kraju dostanie kilkaset tys. odprawy..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/01/2007 15:14

  śmielaq89 napisał:  
Co do Chalupca to najgorsze, ze on w tym biednym kraju dostanie kilkaset tys. odprawy..



Najgorsze jest to , ze odwolano fachowca , a powolano kolejnego "przyjaciela rodziny".


Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/01/2007 16:43
Czy człowiek , których chce zmian , normalności , państwa prawa i wolności jest pajacem? Nie wydaje mi się . Pajacami mozna nazwać tych "wielkich polityków" pokroju : Zawiszy , Pitery czy Olejniczaka o Komorowskim nie wspominając.


  Tony Montana napisał:  
po prostu głupie sądy- twierdzenia np. na temat konieczności wprowadzenia kary chłosty służą tylko i wyłącznie zwrócenia na siebie uwagi publiki


To jest niezmiernie zabawny , ponieważ postuluję on tą karę "od zawsze" , więc nie wiem jaką "publikę" miałeś na myśli?


  Tony Montana napisał:  

lecz niepoważny sposób zachowania, który nie przystoi poważnemu politykow


Nie rozumiem też stwierdzenia "niepoważny sposób zachowania(...)"Chyba nie znasz pojęć "sposób bycia" czy też "charyzma".


  Tony Montana napisał:  
Nie neguję jego wykształcenia, czy też niektórych jego poglądów ekonomicznych (choć są one ultraliberalne)



Nie negujesz wykształcenia , bo to czyste fakty. A co do tego "nie negowania" tych poglądów ekonomicznych to Bogu dzięki , ale z drugiej strony nie sądzę , abyś był w stanie powiedzieć , że są nie słuszne i podać na to konkretne dowody.

Pozdrawiam! ;)


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 18/01/2007 21:40

  avelyn napisał:  

  PogońFaN napisał:  
Tak z innej bajeczki... co sądzicie o odwołaniu Chalupca z funkjcji prezesa Orlenu??? Ja pie***le aż strach pomyśleć, że polacy sami wybrali Kaczora na prezydenta...



z tym raczej prezydent niewiele ma wspolnego :) no chyba ze skoro blizniacy sa jednojajowi to nie ma roznicy czy mowimy o jarku czy lechu.



Chodziło mi o Jarka:P ale żeby nie odkręcać to od Lecha wszystko się zaczyna:P
  avelyn napisał:  


nie ma cos sie tak podniecac, normalna sprawa gdy państwo posiada tak wielki majatek.

czasem jednak taka zmiana z politycznego nadania przynosi korzysci spółce. kilka lat temu Stanisław Dobrzański został prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych i wyprowadzil je na prosta pomimo tego, ze nie posiadał szczegolncyh kwalifikacji, a o wyborze go na to stanowisko owczesny minister skarbu- wieslaw kaczamrek tak powiedział: Stasiek chciał sie sprawdzic w biznesie

:)



No dobra ale.... Orlen nie jest firmą która źle prosperuje wręcz przeciwnie... a to zasługa Chalupca moim zdaniem. W 2,5 roku doprowadził Orlen do statusu prawie???(nie jestem tu pewien) największego koncernu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej...


  śmielaq89 napisał:  
Co do Chalupca to najgorsze, ze on w tym biednym kraju dostanie kilkaset tys. odprawy..



dokładnie dostanie 1,5 mln złotych


  goral1982 napisał:  
Najgorsze jest to , ze odwolano fachowca , a powolano kolejnego "przyjaciela rodziny".


i z Tobą się zgodze:], Po co prezesem firmy ma być świetny menager z tej branży jak może nim być dobry znajomy z byłej pracy w NIK'u...Ehh...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 25/01/2007 14:24
Świątynia Opatrzności Bożej dostanie z budżetu 40 mln zł - zdecydował w czwartek Sejm, przyjmując senacką poprawkę do budżetu na 2007 r. Pieniądze te zostaną przesunięte z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS).

jakim prawem ? eh.. aż krew zalewa.. gdzie my żyjemy..

tanie kurna państwo..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/03/2007 17:04
dawno nic o polityce było...

dziś kolejne "przywódcze" wystąpienie wodza i jak zwykle wychodzi na to że Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym.. wszystko jest najlepsze bo "prawi i sprawiedliwi" rządzą...

ktoś tu kiedyś pisał żebym poczekał z pół roku i dopiero oceniał.. minęło już więcej i zamiast lepiej jest gorzej... kłócą się cały czas o jakieś lustracje i aborcje jakby to było najważniejsze, A.L co tydzień odchodzi z koalicji i jakoś nie może się podnieść z tego stołka, R.G też grozi i zajmuje się tym co nie trzeba, lepiej by się maturami zajął..

a najśmieszniejsze, że ojciec dyrektor się wkurzył i aż śmiech bierze jak widać jak strach obleciał szeregi jedynej słusznej partii..

eh..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/03/2007 18:02

  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  


I w ten sposob cala Twoja "wiedza" rodem z Wyborczej zostala obalona...


sorki, ja nie widze w twojej wypowiedzi nic, co mogloby obalic to co napisal Smielaq.
Mniej pychy zycze:D
ps. bez odbioru, nie mam czasu na dyskusje, ktore nie przekonaja ani Ciebie, ani Mnie


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/03/2007 18:35
- nastapil wzrost gospodarczy ( i nie pisac mi tutaj, ze jest to zasluga poprzednich rzadow),

opierasz sie na wskaznikach? szkoda ze tego nie widac...

...dobrze ze nie wspomniales ze bezrobocie spadlo :D


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/03/2007 19:15
Po raz kolejny przypominam, że GW nie czytam...

Obojętnie o czym by gadał, trochę kultury powinien zachować.. Poza tym nie obchodzi mnie na co się wkurzył tylko, że strasznie to wygląda że jedzie po nich a oni by nie stracić poparcia twierdzą że nic się nie stało..

Zresztą dyskutować można do upadłego, i tak sie nic nie zmieni...


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/03/2007 19:25
.

Ostatnio edytowany przez: IS, 9 marca 2008, 01:45 [1 raz(y)]


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 18/03/2007 21:56

  Cytat:  
Silna, rzadzaca partia z niepodwarzalnym przywodca to pozytywna cecha danej partii i swiadczaca o rozwijajacym sie parlamentaryzmie.


raczej swiadczy o tym, ze wszyscy w pisie zatancza tak jak im duce/woldz/fuhrer zaklaszcze:)


  Cytat:  
- likwidacja WSI.


a teraz sprawdz do kogo nalezy serwis na ktory wyzej sie powolywales i przeczytaj fragment w Raporcie dotyczacy tej spolki. nie wstyd ci uwiarygadniac swoja wypowiedz za pomoca narzędzia ludzi, którzy "Niszczyli" Polske? :)


  Cytat:  
- powszechna dekomunizacja,


nie wiem czy zauwazyle ale JESZCZE nie nastapila. a lustracja jak na razie zajmuja sie dziennikarze, niestety.....


  Cytat:  
- nastapil wzrost gospodarczy ( i nie pisac mi tutaj, ze jest to zasluga poprzednich rzadow),


HA HA HA!!! rozbrajasz mnie :D widac podchodzisz ze zerowym dystansem to pisowskiej propagandy. gorzej niz czytelnicy wybiórczej :) ten rzad jak i poprzedni mieli minimalny wplyw na ten wzrost. pis na szczescie nie zajmuje sie gospodarka bo nie umie/nie ma ludzi wyksztalconych w tym kierunku. wskazniki wzrostu gospodarczego rosna bo taka jest swiatowa koniunktura(+ mamona z unii), ktora POWINNO sie bardziej wykorzystac. popatrz na wskazniki chociazby w krajach baltyckich(chociaz z drugiej strony maja wiele wieksza inflacje) .

  "malcoolm" napisał:  
opierasz sie na wskaznikach? szkoda ze tego nie widac...


i to jest elementarny blad wiekszosci ludzi. wzrost nie oznacza ROZWOJ, tylko go moze przyspieszyc. u nas zas praktycznie nic sie nie robi w tym kierunku...np zero inwestycji w rozwoj nauki itp...wszsytko jest przejadane...brak reform, dobrze ze chociaz Gilowska czasem cos powie o potrzebie zmniejszenia kosztow pracy- moze cos sie w tym kierunku ruszy....


  Cytat:  
Sadze, ze to najwieksze widoczne dotychczasowe zaslugi. Ministerstwo edukacji zas moze pochwalic sie programami "zero tolerancji", oraz " tani podrecznik".


zapomniales jeszcze wspomniec o mundurkach....wielki sukces:) (ironia)



  Cytat:  
Rydzyk wkurwil sie na Kaczyńska za podpisanie sie pod jakas tam deklaracja. Nazwal rzecz po imieniu, zabojstwa nie mozna perfumowac.


wg mnie obecna ustawa jest wiele lepsza od tej co chca wprowadzic. dobre pytanie zadala Środa (nie lubie krowy) w co z ta Polska(zeszlo na psy) wiceministrowi oswiaty- Orzechowskiemu: "co pan zrobi jezeli płód (vel dziecko jak kogos az tak bardzo to razi) bedzie zagrazal zyciu zony- co pan wybierze". kopara mu opadla :)

  Cytat:  
I w ten sposob cala Twoja "wiedza" rodem z Wyborczej zostala obalona...



I w ten sposob cala Twoja "wiedz" rodem z partyjncyh wiecow pisu zostala obalona...


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
seeedzik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7415 dni




Odp: Topic o polityce? - 19/03/2007 10:49

  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
O wzroscie plac dla nauczycieli nie wspomne, dla mnie powinni zarabiac tyle ile pracuja tygodnio, a wiec 1000zł miesiecznie i tak druga pensje maja z tzw. szarej strefy (korepetycje itp).





do tego to musze 3 gorsze dorzucic, wzrost plac tak oczywiscie byl, a wiesz ile ?? moja starsza dostala 3 pln/miesiecznie, ot tak sie zaczelo w domu przelewac ;] szara strefa ?? korepetycje ?? moze w Szczecinie czy innych wiekszych miastach ale wiekszosc nauczycieli pracuje w malych miejscowosciach czy na wsiach wiesz ile tam ludzi korki bierze ?? no z tym 1000 pln miesiecznie ?? za taka pensje to 60 % nauczycieli spierdoli za granice bo za tyle nerwow i pracy w domu to 1000 pln to jalmuzna
to tyle odnosnie nauczycieli widziane okiem z drugiej strony
PSzero tolerancji w szkole - ehhh wiesz jak to wygladalo u moja starszej w szkole w mniejszej miejscowosci (1 liceum, 2 gimnazja i 2 podstawowki w miescie), ano dzien wczesniej pan z kuratorium powiadomil dyrekcje ze bedzie inspekcja, dyrekcja zawiadomila rodzicow tych uczniow ktorych sama wybrala i nie byli to ci z problemami do spotkania z komisja i tez dyrekcja wyznaczyla nauczycieli do tego spotkania ... ot szara Polska rzeczywistosc :]


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders
pchela
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7093 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/03/2007 14:41

  seeedzik napisał:  

  VasyL - Zawodowy Szaman napisał:  
O wzroscie plac dla nauczycieli nie wspomne, dla mnie powinni zarabiac tyle ile pracuja tygodnio, a wiec 1000zł miesiecznie i tak druga pensje maja z tzw. szarej strefy (korepetycje itp).





do tego to musze 3 gorsze dorzucic, wzrost plac tak oczywiscie byl, a wiesz ile ?? moja starsza dostala 3 pln/miesiecznie, ot tak sie zaczelo w domu przelewac ;] szara strefa ?? korepetycje ?? moze w Szczecinie czy innych wiekszych miastach ale wiekszosc nauczycieli pracuje w malych miejscowosciach czy na wsiach wiesz ile tam ludzi korki bierze ?? no z tym 1000 pln miesiecznie ?? za taka pensje to 60 % nauczycieli spierdoli za granice bo za tyle nerwow i pracy w domu to 1000 pln to jalmuzna
to tyle odnosnie nauczycieli widziane okiem z drugiej strony
PSzero tolerancji w szkole - ehhh wiesz jak to wygladalo u moja starszej w szkole w mniejszej miejscowosci (1 liceum, 2 gimnazja i 2 podstawowki w miescie), ano dzien wczesniej pan z kuratorium powiadomil dyrekcje ze bedzie inspekcja, dyrekcja zawiadomila rodzicow tych uczniow ktorych sama wybrala i nie byli to ci z problemami do spotkania z komisja i tez dyrekcja wyznaczyla nauczycieli do tego spotkania ... ot szara Polska rzeczywistosc :]



Muszę się z seedzikiem zgodzic, moja mama jest nauczycielka i 1000 zl wogole nie wystarcza , biorac pod uwagę trud i wysilek wkladany w ta ciężka pracę.I nie udziela korepetycji i wiem , że zdecydwoana większosc nauczycielek z jej szkoły także ich nie udziela.Mama utrzymuje nasza trójkę(mnie i dwoch moich braci) i gdyby nie tata to na pewno te 1000 by nie wystarczylo , a i teraz nie moge powiedziec ze pod wzgledem finansowym jest u nas w rodzinie kolorowo: kredyty , pożyczki itp.Ale trudno każdy ma swoje zdanie na ten temat.


http://www.soccerclips.net/compilations2.php?page=24&q=&cond=

Patrzcie i podziwiajcie Ryśka! :D

Obrazek jpg wstawiony na forum
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 30/03/2007 20:06
Wychodzący w Brukseli i uważany za prestiżowy tygodnik "European Voice" opublikował artykuł o Polsce pod rządami braci Kaczyńskich, zatytułowany "Polskie marzenia tłuczonych kartofli". Polskie przedstawicielstwo przy UE zareagowało, wysyłając krytyczny list do redakcji.
W artykule, utrzymanym w tonie paszkwilu, autor Rein F. Deer pisze, że "kiedy Polacy wreszcie odzyskali wolność, to nie mają pojęcia, co z nią zrobić". Lecha i Jarosława Kaczyńskich nazywa "Braćmi-Kartoflami", "dziwacznymi, zabawnymi politykami", dla których polska demokracja "stała się placem zabaw".
"Jeden z nich jest premierem, podczas gdy jego identyczny brat występuje jako prezydent. A może na odwrót? Dla amatorów politycznych ciekawostek oto wskazówka: spójrz na pieprzyk na lewym policzku prezydenta Lecha i sierść kota na garniturze premiera Jarosława" - brzmi fragment artykułu.
wykorzeniać skorumpowaną biurokrację, taktyką Braci-Kartofli w walce o rząd dusz jest polowanie na czarownice, czyli na byłych komunistów w administracji, którzy są potem zastępowani przez ich ultra-katolickich kolesiów. Nawet Kościół nie był uodporniony. Arcybiskup Stanisław Wielgus został zmuszony do rezygnacji, ponieważ wraz z tuzinem innych polskich biskupów 'współpracował' z komunistami" - napisał Deer.
Jego zdaniem, "jak wiele aspektów rzeczywistości, Europa także stanowi problem dla bliźniaków i ich przyjaciół. Nie zgadzają się na pozbycie się kary śmierci. Ciężkie czasy nadeszły także dla homoseksualistów, chyba że (w każdym razie jeszcze) są duchownymi. Czasem wystarczy nie popierać rządu w 100%".
Odpowiadający za prasę radca stałego przedstawicielstwa Polski przy UE Zbigniew Gniatkowski zareagował w oficjalnym liście do redakcji "European Voice" z "zaskoczeniem i rozczarowaniem".
"Wybór faktów i analogii, jakiego dokonał pan Deer, nie tylko wprowadza w błąd, ale jest po prostu w złym guście i zupełnie nieśmieszny" - głosi list Gniatkowskiego, który protestuje przeciwko "nieszczęśliwemu" porównaniu premiera i prezydenta, w ślad za jednym z niemieckich dzienników, do "kartofli".
Gniatkowski napisał też, że obraz Polski odmalowany przez Deera jest "stereotypowy", i porównał go do "apokaliptycznej wizji". Wskazał, że tego rodzaju pełne uprzedzeń komentarze nie były dotąd kojarzone z tygodnikiem "European Voice", uważanym za poważny i odpowiedzialny, a czytelnicy tego czasopisma "zasługują na coś lepszego niż fałszywe wrażenia pana Deera".
źródło wp.pl
Może i fakt że brzmi to nieco obraźliwie ale ileż w tym jest niestety prawdy.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/06/2007 22:53
Licze .że kaczyńscy sa honorowi...

...i wg zapowiedzi "pierwiastek albo śmierć" po przegranej w glosowaniu (co sie napewno stanie) popełnia rytualne Seppuku :D


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/06/2007 23:06

  anathema napisał:  
Licze .że kaczyńscy sa honorowi...

...i wg zapowiedzi "pierwiastek albo śmierć" po przegranej w glosowaniu (co sie napewno stanie) popełnia rytualne Seppuku :D



Widziales kiedys polityka ktory ma honor?


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/06/2007 23:08

  goral1982 napisał:  

  anathema napisał:  
Licze .że kaczyńscy sa honorowi...

...i wg zapowiedzi "pierwiastek albo śmierć" po przegranej w glosowaniu (co sie napewno stanie) popełnia rytualne Seppuku :D



Widziales kiedys polityka ktory ma honor?



dobry i honorowy polityk to martwy polityk


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.25 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005