Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 12/10/2011 15:15
Ludzie z centrum im. Adama Smitha powinny być w rządzie! ;)


Z daleka nie będzie widać.
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6064 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/10/2011 16:14
Mój wymarzony rząd:

Prezydent (może król?): JKM
Premier: Krzysztof Rybiński
Ministerstwo obrony narodowej: Szeremietiew albo Petelicki
i Stanisław Michalkieiwcz jako jakiś Prokurator Generalny czy przewodniczący Trybunału.

Minimalna liczba posłów w postaci specjalistów głównie od ekonomii pokroju Centrum im. Adama Smitha!

Mhmm...


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 12/10/2011 20:46
Przeplacone stadiony wg Tomaszewskiego


MKS
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 13/10/2011 09:19




Żeby nie nabijać licznika k****m z wiertniczej.


  Cytat:  

- Dlaczego nasze stadiony są 5-6 razy droższe niż ukraińskie czy niemieckie? – pytał Jan Tomaszewski, legendarny bramkarz drużyny Kazimierza Górskiego, 10 października 2011 r. na antenie TVN24, nazajutrz po wyborach, które przyniosły mu mandat w Sejmie z list PiS.

- Stadion w Charkowie, na którym również będą odbywać się mistrzostwa, kosztował Ukraińców 50 milionów euro. Podobny stadion w Hoffenheim w Niemczech, gdzie siła robocza jest droższa, kosztował 60 mln euro. Więc jak to jest możliwe, że najtańszy bubel w Poznaniu, na którym trawa gnije, kosztował nas, podatników, 200 mln euro? Jak to możliwe, że Stadion Narodowy kosztował nas ponad 500 mln euro, choć podobny gabarytowo stadion w Doniecku kosztował 80 milionów? – mówił tego samego dnia w wywiadzie dla wp.pl.

- Stadion narodowy nazywam narodowym przekrętem, bo ten w Doniecku był sześć razy droższy (…;) Wybudowanie kilometra w Szwajcarii kosztuje pięć milionów euro, a na A1 - 9,5 miliona euro – twierdził Tomaszewski w wywiadzie opublikowanym 23 września 2011 r. na portalu wyborcza.pl.

Nagromadzenie liczb robi wrażenie, że świeżo upieczony poseł na Sejm RP wie, co mówi. Na pewno zaś wie, że liczb tych nie spróbuje zweryfikować przeciętny widz ani czytelnik. Media nie publikują przecież codziennego indeksu cen stadionów na Ukrainie ani dróg w Szwajcarii.

Jednak niemal wszystkie dane dotyczące zagranicy są fałszywe i trudno zgadnąć, na czym Tomaszewski opiera swoje uogólnienia. Zacznijmy od stadionów – i od tego, że Tomaszewski poprawnie cytuje oficjalne koszty budowy lub przebudowy stadionów Lecha i Narodowego.

Czy ukończona w 2009 r. modernizacja 39-tysięcznego stadionu w Charkowie kosztowała 50 mln euro? Nie. Wg oficjalnych danych ukraińskich – 200 mln euro, czyli tyle, ile renowacja obiektu Lecha, który mieści o 10% więcej widzów (43 000). Istotnie wg doniesień mediów trawa w Poznaniu gnije, a podobnych skarg z Charkowa brak. Zakres modernizacji jest porównywalny, cena identyczna, choć siła robocza na Ukrainie – tańsza...

Mniejsza, oddana w 2009 r. 30-tysięczna Rhein-Neckar-Arena w Sisheim (a nie Hoffenheim, choć mecze "u siebie" gra tu istotnie TSG 1899 Hoffenheim) była istotnie tania – oficjalnie 100 mln euro, ale to zupełnie inna klasa obiektu, bez dachu i wielu udogodnień, co może stanowić wyjaśnienie faktu, iż koszt jednego miejsca był o 1 niższy niż w Poznaniu (ale nie pięcio- czy sześciokrotnie).

Wreszcie Donieck: ukończona w 2009 r. Donbass Arena nie jest nowym stadionem. To efekt modernizacji, w ramach której od nowa zbudowano tylko część południowej i wschodniej trybuny oraz dach. Ten ostatni nie przykrywa jednak całego obiektu i nie jest rozsuwany, co w Warszawie podwyższyło koszty, ale ma pozwolić na zwielokrotnienie zysków z eksploatacji poprzez uniezależnienie kalendarza imprez od pogody.

Gabarytowo" jest "podobny" - mieści 10% więcej widzów niż nasz Narodowy (56 wobec 51 tysięcy). A koszt: oficjalnie budowa tego obiektu dla Szachtara pochłonęła 300 mln euro, a nie 80. Lokalna prasa twierdzi, że koszty rzeczywiste były znacznie wyższe.

Czy Narodowy za 500 mln euro zasługuje na miano "narodowego przekrętu"? Była już mowa o rozsuwanym dachu, trzeba też wspomnieć, że wcześniej stał tu Stadion X-lecia, a wywózka tysięcy ton ziemi, z których usypano jego trybuny, kosztowała majątek. Można porównywać ten obiekt z donieckim, można też z miejscem finału Euro 2012 – stadionem w Kijowie. Tak jak Narodowy, miał być otwarty w sierpniu 2011 r., a budowa notuje podobne opóźnienia.

Sam obiekt jest większy (kiedyś miał 100 tys. miejsc, ostatnio 83 tys., po przebudowie ma być 70 tys.). Nie jest to zatem nowy obiekt, lecz modernizacja istniejącego, zakładająca zbudowanie od nowa mniej niż połowy infrastruktury. Nie będzie oczywiście rozsuwanego dachu.

A koszt? Zrazu planowany na 220 mln euro, potem na 400, wg obecnych szacunków przekroczy 600 mln euro. Daje to podobną jak na Narodowym kwotę za miejsce dla jednego widza, pomimo mniejszego zaawansowania technicznego obiektu.

Zarzut ostatni: autostrady. Odcinek A1 Nowe Marzy-Czerniewice (czyli Grudziądz-Toruń, ma być otwarty 14 października) kosztował oficjalnie 3,145 mld zł - 50 mln zł za każdy z 62,5 km. W przeliczeniu na wspólną walutę daje to dziś ok. 11,5 mln euro za kilometr (ale gdy w 2008 r. podpisywano skorygowaną umowę, złoty był mocniejszy i wyszłoby sporo więcej). Wysoką ceną częściowo wyjaśnić może zupełnie nowy, sześciopasmowy, najdłuższy w Polsce (prawie 2 km) most na Wiśle.

Umowy na fragmenty trasy z Torunia do Łodzi, podpisane w 2010 r., opiewają najczęściej na kwoty ok. 27-28 mln zł czyli 6-8 mln euro za kilometr, zależnie od kursu walut (w zeszłym roku złoty był wciąż nieco mocniejszy). Można zatem uznać, że Tomaszewski poprawnie uśrednia ceny budowy autostrady północ-południe.

Za to 5 mln euro za kilometr w Szwajcarii pochodzić musi z bajek Andersena. Koszty zależą oczywiście od terenu, ale w 2008 r. władze kantonu Zurych, planując rozbudowę sieci dróg, sporządziły drobiazgową analizę aktualnych kosztów budowy austotrad w całej Szwajcarii.

Stwierdziły, że na płaskim, otwartym terenie jest to 12,5 mln SFr za kilometr (10 mln euro), mosty są 4 do 8 razy droższe, tunele 12 do 30 razy droższe, a średnia cena kilometra to 40 mln franków (32 mln euro). Czyli sześciokrotnie więcej niż wydaje się Tomaszewskiemu.
Autor: KL Źródło: Onet



Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 13/10/2011 14:07

  szczepiii napisał:  
Polecam Wam nowy tygodnik "Wręcz przeciwnie", miał mieć nazwę "WPROST przeciwnie", ale "WPROST" zaskarżyło to w sądzie i sąd nie dopuścił tej nazwy, szkoda :) Moim zdaniem bezzasadnie.

Na pierwszy rzut oka widać, że jest to pismo najbardziej "pod prąd" GW czy TVN jakie miałem okazję czytać, może oprócz Najwyższego Czasu (ale to raczej czasopismo kierowane do wąskiej grupy czytelników). "Wręcz przeciwnie" wygląda na kolejny, zwykły tygodnik polityczno - publicystyczny jednak już okładka i pierwszy kontakt z tekstem mówi nam, że jest to coś nowego, świeżego. Tematy są ciekawe, niebanalne i szczere. Felietonistom jest daleko od poprawności politycznej i nowomowy. Pisze tam JKM czy Tadeusz Drozda (!) specjaliści od ekonomii to głównie Centrum im. Adam Smitha, które raczej jest fachowym podmiotem (Hasor pewnie mógłby to potwierdzić), znajdziemy tam także opinie niezależnych przedsiębiorców (Związek przedsiębiorców i pracodawców) czy adwokatów. Przykładowe tytuły tekstów to: "Dożynanie podatnika", "Tajemnica marszałka Piłsudskiego", "Uśpiony dyktator - dlaczego Zachód porzucił swojego sojusznika?". Redaktorem naczelnym jest Jan Piński.



spóźniłeś się ;)


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 14/10/2011 17:18

  Cytat:  
5,7 mln na poselskie odprawy.

Każdy z parlamentarzystów minionej kadencji, który nie dostał się ponownie do Sejmu lub Senatu, lub w ogóle nie startował w wyborach, może liczyć na odprawę wysokości prawie 30 tys. złotych.

Odprawy obejmują dokładnie 194 osoby: 148 posłów i 46 senatorów. Łącznie daje to 5,7 mln złotych. Prócz tego, dwa razy w roku, byli parlamentarzyści mogą liczyć na bezzwrotne zapomogi w wysokości 5 tysięcy złotych.



:o


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 10:27
lista organizacji blokujących marsz niepodległości

W tym roku dołączą do nich siły międzynarodowe

Anarchiści wzywają Niemców na pomoc !


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7877 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 11:30
eM przezywa traumę? Najpierw nagonil wyborców Palikotowi a teraz znikł.
Generalnie jest dupowato. Taki kraj jak Polska jeżeli rzeczywiscie wyniknie jakas globalna zawierucha to może tylko dryfować i liczyć na dobre wiatry. Nie wiem na ile ktoś kto tym kręci panuje nad całym zamieszaniem. Ja myślę, że zbliża się czas gdy rzeczywiście to już nie ludzi będą decydować ale maszyny. Od komputerów wyjdzie impuls i na jego podstawie bezmyślny, globalny moloch ruszy w jakąś stronę. Albo ogłoszony zostanie kryzys albo boom. Między tym jest dziś tylko cienka czerwona linia interpretacji miliardów danych na jakijś płytce wielkości dłoni czy paznokcia.
A co do Tomaszewskiego, to szybko z niego zejdzie powietrze. Ciekawe, że PiS tak dbający o "czystość' nie zastanowił się i zatrudnił zadeklarowanego PRONowca jako posła.


21:37
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 12:09
Na łamach tego forum, chciałbym pozdrowić radnego miasta Andrzeja Karuta, za obywatelską akcję chodzenia z policją na deptaku i wskazywanie palcem osób, które piją piwo. Całe szczęscie, że mamy takich ludzi. Dzięki nim czuje się, że ten kraj zmierza w dobrym kierunku...


Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5827 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 12:37

  kijevo napisał:  



same znane i cieszące się dużym szacunkiem wśród społeczeństwa organizacje

dobrze, że jest Kolektyw NoLogo, bo bałem się, że ich zabraknie, a to przecież druga najważniejsza organizacja zaraz za Kolektyw Elba.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 14:43

  verte napisał:  

Generalnie jest dupowato. Taki kraj jak Polska jeżeli rzeczywiscie wyniknie jakas globalna zawierucha to może tylko dryfować i liczyć na dobre wiatry.


Taki kraj jak Polska nie powinien "liczyć" na dobre wiatry tylko reformować administrację, finanse publiczne i liberalizować rynek pracy. Zmniejszyć poziom regulacji. Pozwolić przedsiębiorcom rozwinąć skrzydła. Nadchodząca możliwa 2 fala kryzysu spowodowana jest rosnącym zadłużeniem państw. Jeżeli chcemy tego uniknąć, musimy zacząć ciąć wydatki i oszczędzać, do czego niestety Donald Tusk nie jest zdolny, gdyż bardzo popsułoby mu to sondaże. Takie kraje jak Estonia, Niemcy czy Szwecja nie liczyły "na dobre wiatry" tylko podjęły zdecydowane działania.

Co do marszu 11 listopada, jak to jest że typ z zarzutem (Biedroń) wszedł do sejmu ? okularki


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 15:01
Jeśli nie został skazany prawomocnym wyrokiem to chuja mogą mu zrobić, a teraz jego sprawa ulega zawieszeniu/zatrzymaniu na czas bycia posłanką i Biedronka 4 lata będzie bezpieczny (ale ta kadencja nie będzie tyle trwać)


Z daleka nie będzie widać.
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7877 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 17:06
Biedroń miał postawione zarzuty przed wyborem więc immunitet go w tym przypadku nie chroni


21:37
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5391 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 15/10/2011 21:27

  Radziu napisał:  
Na łamach tego forum, chciałbym pozdrowić radnego miasta Andrzeja Karuta, za obywatelską akcję chodzenia z policją na deptaku i wskazywanie palcem osób, które piją piwo. Całe szczęscie, że mamy takich ludzi. Dzięki nim czuje się, że ten kraj zmierza w dobrym kierunku...



Andrzej Karut nie jest radnym.


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/10/2011 05:50

  Radziu napisał:  
Na łamach tego forum, chciałbym pozdrowić radnego miasta Andrzeja Karuta, za obywatelską akcję chodzenia z policją na deptaku i wskazywanie palcem osób, które piją piwo. Całe szczęscie, że mamy takich ludzi. Dzięki nim czuje się, że ten kraj zmierza w dobrym kierunku...



Były radny :) http://www.szczecin.pl/UMSzczecinSwiat/chapter_59136.asp


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 16/10/2011 13:06
Fakt, ale był w tamtej kadencji.


Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 16/10/2011 23:37
Tajemnica sukcesu palikutasa LINK


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7951 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/10/2011 10:39
Co zrobił Jarek dla Brigitte Bardot

Jarosław Kaczyński twierdzi, że obejrzał słynny film Claude'a Leloucha "Kobieta i mężczyzna" wyłącznie dla Brigitte Bardot. Rozumiem to, bo ja bym dla Brigitte Bardot też zrobił literalnie wszystko, nawet obejrzałbym film, w którym ona nie występuje. W filmie Leloucha gra bowiem Anouk Aimée, a nie boska BB - pisze Krzysztof Varga po uważnej lekturze ksiażki prezesa PiS "Polska naszych marzeń".

Książka Jarosława Kaczyńskiego została już gruntownie omówiona w prasie, wydaje mi się jednak, że istotne wątki z "Polski naszych marzeń" zostały pominięte. Skupiano się - co naturalne - na wymowie politycznej dzieła, na personalnych opisach i rozgrywkach, niesłusznie lekceważąc fragmenty, gdzie autor wykłada swoje poglądy na kulturę, osobliwie na kinematografię, choć też porusza kwestie literackie. Są to tematy mi bliskie, pochylę się teraz nad nimi.

W ogóle Jarosław Kaczyński jawi mi się jako fascynująca postać literacka i filmowa, przesadne jest opisywanie go jedynie w kategoriach politycznych, owszem, jest pierwszoplanowym politykiem, ale nade wszystko pierwszoplanową postacią literacką, pół człowiekiem, pół fantazmatem. Tym ciekawsze jest, kiedy postać literacka, w pewnym sensie więc fikcyjna, daje wykład na tematy z kulturą związane. Przyznam, że ani Tusk, ani nawet Palikot, a tym bardziej Napieralski nie wydają mi się interesujący literacko, ciężko mi sobie wyobrazić dramat filmowy lub teatralny o Napieralskim; o Kaczyńskim wszystko mogę sobie wyobrazić. Literacko to jest postać na miarę Andrzeja Leppera, o którym wielką powieść by można napisać, o Napieralskim napisać powieści niepodobna.

Zatrzymajmy się nad takim oto zdaniem z "Polski naszych marzeń": "Zdaję sobie sprawę, że po części nasze elity akademickie, artystyczne zostały po prostu kupione. To wynikało z głupoty, małpowania, poczucia słabości, odreagowania komunizmu - jeśli wtedy coś było białe, to teraz jest czarne. Wielu twórców, od Szczypiorskiego poczynając poprzez Stasiuka, Tokarczuk, staje się zakładnikami swojego sukcesu rynkowego w Niemczech". Jawi się więc nam tutaj Kaczyński jako wnikliwy czytelnik Stasiuka i Tokarczuk, to bardzo budujące; w sytuacji lawinowego spadku czytelnictwa w Polsce chwali się, że Prezes intensywnie czyta Stasiuka i Tokarczuk, bo jakby nie czytał, toby przecież nie pisał, że są "zakładnikami swojego sukcesu rynkowego w Niemczech".

Owszem, książki tych autorów są w Niemczech czytane, pytanie moje brzmi jednak: w jakich powieściach tych autorów Kaczyński widzi znamiona owej poddańczości niemieckim wydawcom, żądam przykładów, podania cytatów. Skłaniałbym się tu do psychologicznej interpretacji tych wyrzutów, rozumiem je zresztą doskonale, zawiść w świecie literackim jest nagminna. Jasne jest, że Kaczyński jako także literat chciałby taki sukces jak Stasiuk i Tokarczuk osiągnąć, powiem szczerze, że ja bym też chciał jeździć po niemieckich festiwalach literackich i zarabiać niemieckie euro za swoje książki, w tym sensie współodczuwam z Prezesem i rozumiem jego frustrację. Apeluję jednak, żeby Prezes się nie zniechęcał, literatura to jest wielka praca i moc wyrzeczeń, trzeba pisać, pisać i pisać, kto wie, może sukces literacki w Niemczech też będzie udziałem Prezesa, może na niemieckim rynku nawet Stasiuka z Tokarczuk przebije.

Mógłbym tu napisać, że oskarżanie Stasiuka i Tokarczuk o "głupotę, małpowanie i poczucie słabości" jest prostackim chamstwem, jakimś przejawem "przemysłu pogardy", tym bardziej że nie dowiadujemy się, cóż konkretnie oni małpują. Nie powiem jednak, że to chamstwo, to w końcu tylko zwyczajna ludzka zazdrość, uczucie fascynujące jako materiał literacki, jestem przekonany, że Dostojewski i Mann też bywali zazdrośni o cudze sukcesy. Prezes w swej samotni na Żoliborzu miotający się w bezsilnej literackiej wściekłości na sukcesy innych pisarzy to jest wielki temat na powieść.

Więcej jednak uwagi niż literaturze Prezes poświęca filmowi. Podoba mi się popowe podejście Prezesa do filmu, ja też uważam, że dobry film powinien być przede wszystkim świetną rozrywką. Pisze Prezes w te słowa: „Nie mam wątpliwości, że ogromne znaczenie dla polskiej polityki historycznej w wymiarze międzynarodowym czy wręcz globalnym miałoby powstanie w Polsce filmowej superprodukcji z udziałem twórców z najwyższej półki Hollywood, na przykład o powstaniu warszawskim bądź bitwie warszawskiej [pisownia małymi literami oryginalna - K.V.]. W tym kontekście myślałem m.in. o Melu Gibsonie i produkcji na miarę »Titanica «, z udziałem światowych gwiazd, nie tylko w obsadzie aktorskiej”.

Przykład "Titanica" jest tu znakomity, to był wielki film o wielkiej katastrofie, można rzec, że temat arcypolski, trzeba by wziąć największą polską klęskę, dać na to sto milionów dolarów i sukces murowany. Nie mieliśmy aż tak wielkich katastrof morskich, katastrofy lotnicze jednak, a osobliwie polityczne, by się znalazły, wielki film o katastrofie smoleńskiej w stylu "Titanica" i z Gibsonem w roli głównej - i mamy sukces komercyjny.

Prezes rozmyśla także o filmach o dinozaurach, co jest jakoś rozczulające: "Przypomnę, że gdy byłem premierem, mieliśmy plan stworzenia koło Nowego Miasta nad Pilicą, na terenie lotniska, supernowoczesnego miasteczka filmowego, gdzie można by kręcić wysokobudżetowe filmy, na przykład o dinozaurach, trzęsieniach ziemi, wybuchach wulkanów czy podboju kosmosu".

W tym kontekście działalność rządu Tuska wydaje mi się najbardziej szkodliwa dla kultury polskiej. Dlaczego za koalicji PO-PSL nie zrobiono żadnego wielkiego filmu o dinozaurach, pytam się, czemu nie kazano Wajdzie kręcić o trzęsieniach ziemi, a haniebnie zgodzono się na film o Wałęsie, czemu Zanussi nie bierze się do dzieła o wybuchach wulkanów, jak to możliwe, że Holland znów coś nakręciła o Holocauście, a nie o podboju kosmosu?
Prezes jest zapiekłym kinomanem; widział wszystko albo prawie wszystko, a nawet o tym, czego nie widział, ma sporo do powiedzenia. Czasami jednak subtelnie się myli, jak wtedy, gdy utrzymuje, że obejrzał film Claude'a Leloucha "Kobieta i mężczyzna" wyłącznie dla Brigitte Bardot. Rozumiem to, bo ja bym dla Brigitte Bardot też zrobił literalnie wszystko, nawet obejrzałbym film, w którym ona nie występuje. W filmie Leloucha gra bowiem Anouk Aimée, a nie boska BB.

Na koniec coś o kulturze jeszcze lepszej - o kulturze fizycznej, o piłce nożnej i jej kibicach. Prezes zna się wybornie na piłce nożnej, ale także zna się na wojsku, nic dziwnego więc, że ma taki oto pomysł: "Przykłady wielu krajów, a przede wszystkim Wielkiej Brytanii, pokazują, że grupą szczególnie nadającą się do służby wojskowej są kibice piłkarscy. Oni mają predyspozycje psychofizyczne, są odważni (nawet na granicy brawury) mają zinternalizowane wartości patriotyczne oraz poczucie obowiązku wobec ojczyzny".

To jest pomysł genialny: należy wcielić kibiców do wojska, dać im broń, na początek mogliby dokonać puczu i obalić rządy Tuska, zrealizować hasło "Donald, matole, twój rząd obalą kibole". Otoczenie Prezesa krytykowało przecież sytuację, gdy "cała polska armia mieści się na jednym stadionie", gdyby wcielić wszystkich kibiców do wojska, nasze siły zbrojne mieściłyby się już na kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu stadionach. To byłaby prawdziwa potęga, przed którą padłyby na kolana i Moskwa i Berlin.

Jednak pojawia się niejakie podejrzenie, że bataliony kibiców Legii mogłyby potem rozpocząć walkę z batalionami kibiców Lecha, pułki kibiców Wisły Kraków uderzyłyby na pułki Cracovii, oddziały patriotów z ŁKS-u krwawo walczyłyby na Piotrkowskiej z brygadą piechoty Widzewa, cała Łódź spłynęłaby krwią, na Westerplatte broniłaby się placówka Lechii Gdańsk przed nacierającymi oddziałami śląskich, ergo niemieckich, jednostek Ruchu Chorzów. Generał "Staruch" i generał "Litar" to mogłyby być w naszym narodowym panteonie postaci nie mniejsze niż generał Żeligowski czy generał Anders. Dla Jarosława Kaczyńskiego zostawiam w tym filmie skromną, ale ciekawą rolę Marszałka i Naczelnika Państwa.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
MTS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5878 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/10/2011 11:15
to Twoje wypociny? Tekst durny do potęgi, a to co pogrubiłeś to wyjątkowy kretynizm kogoś, komu wydaje się że jest zabawny.


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 17/10/2011 11:41
tekst z GW także nie wymagajmy za wiele ;)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.24 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005