Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5708 dni

****
Odp: Topic o polityce? - 30/11/2012 20:59
Hajdarowicz wyrzucił Lisickiego, a za nim poszli dosłownie wszyscy. Szacunek za postawę!!!


  Cytat:  
My, twórcy i autorzy tygodnika „Uważam Rze”, po odwołaniu redaktora, Pawła Lisickiego, nie widzimy dalszych możliwości współpracy z tym pismem. Nie bierzemy odpowiedzialności za cokolwiek, co pojawiać się będzie pod jego szyldem. Dziękujemy naszym czytelnikom za zainteresowanie i liczymy, że będziemy mogli spotkać się znowu już pod innym tytułem.

Łukasz Adamski
Sławomir Cenckiewicz
Krzysztof Fuesette
Cezary Gmyz
Piotr Gociek
Piotr Gontarczyk
Andrzej Horubała
Jerzy Jachowicz
Igor Janke
Jacek Karnowski
Michał Karnowski
Waldemar Łysiak
Marek Magierowski
Robert Mazurek
Maciej Pawlicki
Marek Pyza
Piotr Semka
Wiktor Świetlik
Łukasz Warzecha
Bronisław Wildstein
Piotr Zaremba
Rafał Zawistowski
Rafał A. Ziemkiewicz
Piotr ZychowiczZajebiście szkoda tytułu "Uważam Rze - Historia"... No ale mam nadzieję, że wszyscy się skrzykną i stworzą własną gazetę.

Ostatnio edytowany przez: Ambasador, 30 listopada 2012, 21:06 [1 raz(y)]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 30/11/2012 21:06

  szczepaneq napisał:  
lekki szok.

Ale jak to dokładnie było? Hajdarowicz zwolnił wszystkich czy tylko Lisieckiego, a za Lisieckim poszła reszta? Gabryel, Łysiak, Ziemkiewicz.. Sprawa dużego kalibru.
  Cytat:  
Trotyl przeszkadzał, maskirowka nie?

Tekst o trotylu we wraku tupolewa doprowadził do zwolnienia z "Rzeczpospolitej" czterech dziennikarzy. Jednocześnie na stanowisku nowego szefa tygodnika "Uważam Rze" Grzegorz Hajdarowicz zatrudnił redaktora portalu NowyEkran.pl lansującego najbardziej skrajne teorie spiskowe dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Paweł Lisicki został pozbawiony przez zarząd spółki Presspublica stanowiska redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze". Razem z nim w geście solidarności z redakcji odeszło kilkunastu dziennikarzy i publicystów, w tym m.in. Piotr Semka, Rafał Ziemkiewicz, Maciej Pawlicki, Marek Pyza, Jerzy Jachowicz czy rysownik Rafał Zawistowski.

- Platforma Obywatelska jest partią "ciepłej wody w kranie" i likwidacji opozycyjnych gazet - kwituje Piotr Semka, publicysta i komentator polityczny.


Co ciekawe, Presspublica kierowana przez Grzegorza Hajdarowicza zatrudniła na stanowisku redaktora naczelnego "URze" Jana Pińskiego, dziennikarza śledczego "Wprost", a w czasach Piotra Farfała szefa redakcji "Wiadomości" TVP.

W ostatnim czasie Piński kierował działem informacji portalu internetowego NowyEkran.pl, inicjatywy, która lansowała - za pośrednictwem blogerów - najbardziej absurdalne teorie spiskowe dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Chodzi o tzw. maskirowkę, czyli operację, według której Rosjanie mieli sfingować wypadek, a jednocześnie sprowadzić właściwy polski samolot rządowy na ziemię i aresztować lub zamordować członków delegacji. Portal bardzo często atakuje ekspertów parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza oraz samo Prawo i Sprawiedliwość.

- Nie wiem, dlaczego portal NowyEkran lansował teorię maskirowki. Nie wiem, komu na tym zależy i jakie służby mają interes w tym, by takie rzeczy wygadywać? Jednak Jan Piński swoim nazwiskiem autoryzował propagowanie tak chorej teorii. Jego nominacja na stanowisko naczelnego "URze" doskonale pokazuje, że wyrzucenie Cezarego Gmyza nie miało nic wspólnego ze sprawą trotylu - ocenia Marek Pyza, były dziennikarz tygodnika.

- To człowiek, który obecnie znalazł się w takim dość marginalnym nurcie politycznym i medialnym, a swego czasu był bliski Romanowi Giertychowi - przypomina Michał Karnowski.

Więcej światła rzuca na sprawę Piotr Bączek, były członek Komisji Weryfikacyjnej WSI. Przypomina, że Grzegorz Hajdarowicz to partner biznesowy Kazimierza Mochola.

- Mochol był w latach 90. zastępcą szefa WSI gen. Tadeusza Rusaka. Związki biznesowe Mochola z Hajdarowiczem i nominacja Jana Pińskiego świadczą, że mogą istnieć jakieś podskórne związki Hajdarowicza z tym środowiskiem - zaznacza.

Bączek przypomina, że NowyEkran.pl próbował zagospodarować prawicowych blogerów, ale jednocześnie publikował opinie, które można kojarzyć ze środowiskiem wojskowej bezpieki.

Byli dziennikarze tygodnika są przekonani, że trwające od kilku lat zabiegi o pozbycie się z redakcji pewnych osób były inspirowane przez Platformę Obywatelską i kręgi rządowe. Piotr Semka przypomina, że w latach 2006-2009, kiedy "Rzeczpospolita" była współwłasnością Skarbu Państwa i funduszu Mecom, jego prezes brytyjczyk David Montgomery wielokrotnie składał propozycję wykupienia od państwa pakietu kontrolnego spółki.

- Zarówno rząd Jarosława Kaczyńskiego, jak i Donalda Tuska na to się nie zgodził. Tymczasem w 2010 r. pojawił się kryzys, więc Mecom postanowił sprzedać swoje udziały. Wtedy pojawił się pan Grzegorz Hajdarowicz, któremu obecny rząd postanowił sprzedać swoje udziały - przypomina publicysta. Hajdarowicz kupił udziały w Presspublice na kredyt, który poręczyła spółka należąca do Skarbu Państwa.

Michał Karnowski uważa, że działania obozu władzy - m.in. odmowa Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym - dowodzą, iż Platforma obawia się konsekwencji wybuchu społecznego niezadowolenia.

- To pozbawienie głosu tych, którzy np. widzą, że do szpitali nie przyjmuje się chorych dzieci, i różnego rodzaju inne skandale. Coraz częściej jednak ludzie dostrzegają, że media tzw. mętnego nurtu nie służą do debaty i rozmowy, ale wspierania jednych i niszczenia innych - ocenia.

Zwraca także uwagę, że media liberalno-lewicowe potrafią doskonale opisywać sytuację np. w Rosji, gdzie jakiś oligarcha kupuje kanał telewizyjny czy koncern medialny, a potem patroszy go z treści krytycznych wobec władzy i ostatecznie likwiduje.

Maciej Walaszczyk

http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/16541,trotyl-przeszkadzal-maskirowka-nie.htmlSzkoda "Uważam Rze Historia" , szkoda felietonów W.Łysiaka ...


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3894 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 00:11
Przyznam szczerze że nie należałem do czytelników Uważam Rze (ale ja to właściwie prasy poza branżową to nie czytam), ale reakcja JKM na upadek tego pisma ostatecznie pogrąża go w moich oczach. Cytując Popka - "Jebać!"


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5440 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 00:50
Kurwa, jedno z nielicznych czasopism zdatnych do czytania. To jest dramat - giną ludzie, likwiduje się niezależne media. Co będzie dalej? Wydaje mi się, że w tak niesprzyjających okolicznościach ciężko będzie dziennikarzom, którzy odeszli pojawić się na rynku z jakimś nowym tytułem z poważnym nakładem. Dobrze, że jest Internet (ciekawy kiedy się za to wezmą). A co do Korwina to cała jego reakcja a propos tego zajścia też dyskredytuje go w moich oczach. Do tej pory myślałem, że on jest tylko nieżyciowy ale może faktycznie jest trybikiem tego całego syfiastego układu.

Z innej beczki, oglądałem ostatnio jakiś Dziennik TV na TVP Historia. Widać, że było to stronnicze i manipulacyjne ale mimo wszystko w zestawieniu ze współczesnymi Faktami TVN sprawiało wrażenie niemal rzetelnego programu informacyjnego.


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4614 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 02:01

  Cywil napisał:  
Kurwa, jedno z nielicznych czasopism zdatnych do czytania. To jest dramat - giną ludzie, likwiduje się niezależne media. Co będzie dalej? Wydaje mi się, że w tak niesprzyjających okolicznościach ciężko będzie dziennikarzom, którzy odeszli pojawić się na rynku z jakimś nowym tytułem z poważnym nakładem. Dobrze, że jest Internet (ciekawy kiedy się za to wezmą). A co do Korwina to cała jego reakcja a propos tego zajścia też dyskredytuje go w moich oczach. Do tej pory myślałem, że on jest tylko nieżyciowy ale może faktycznie jest trybikiem tego całego syfiastego układu.

Z innej beczki, oglądałem ostatnio jakiś Dziennik TV na TVP Historia. Widać, że było to stronnicze i manipulacyjne ale mimo wszystko w zestawieniu ze współczesnymi Faktami TVN sprawiało wrażenie niemal rzetelnego programu informacyjnego.Już się biorą,dzisiaj z fejsa: " Tak likwiduje się wolne i niezależne media. Najpierw Rzeczpospolita , później Uważam Rze teraz MediaRP.pl . Kto następny ? Właśnie straciliśmy domenę mediarp.pl . Próbowano Nam kasować posty na fanpage ale szybko zareagowaliśmy. Teraz ktoś w jakiś sposób przejął Nasze kody auth info i przekierował na domenę radiobolec.pl która nie jest Nasza od września 2012 . Sytuacja jest bardziej pod długi artykuł. Grożono Nam od dawna, że znikniemy z sieci i dziś ta groźba się ziściła."

Mamy do czynienia z powrotem do bardzo agresywnej komuny,jeśli ktoś nigdy tego nie przeżył,to pomału będzie miał z tym do czynienia.Tak jak nastąpiła zdrada okrągłego stołu,gdzie komuchy się przemalowały,tak po zamachu mamy do czynienia z demontażem państwa o którym mówił śp.Janusz Kurtyka.


loker
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5835 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 11:15
Obrazek jpg wstawiony na forum


Po prostu kumam schemat, jak wszyscy liżą się po dupach, to progresu nie ma.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 11:39
Nieoceniony W.Łysiak jak zawsze - krótko , dosadnie i na temat ;)

PS. Wieś Komorówka:

Obrazek jpg wstawiony na forum


szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4623 dni
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 11:59
Nie rozumiem tej reakcji JKM kompletnie, zawsze wydawał się antyestablishmentowy.

Jeżeli JKM ma coś wspólnego z układem to jak interpretować jego ówczesne działania zmierzające ku ujawnieniu wszystkich agentów?

http://www.youtube.com/watch?v=55TqA5QBWWw

Przeciwny jestem szybkiemu ocenianiu, oczywiście czystki w kolejnych prawicowych mediach to jakiś kabaret i skandal jednocześnie i nie mam pojęcia dlaczego taka a nie inna reakcja JKM, ale na tą chwilę ma zbyt słuszne konserwatywno - liberalne poglądy i zbyt był establishmentowy, abym teraz mógł być czegokolwiek pewien. Mam zbyt mało wiedzy.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 01/12/2012 12:41

  szczepaneq napisał:  


Jeżeli JKM ma coś wspólnego z układem to jak interpretować jego ówczesne działania zmierzające ku ujawnieniu wszystkich agentów?

http://www.youtube.com/watch?v=55TqA5QBWWw
  Cytat:  


27 maja 1992 Wałęsa zażądał odwołania pierwszego po wojnie powołanego w wyniku wolnych wyborów 1991 roku rządu Olszewskiego (sprawa szyfrogramu rządu do przebywającego w Moskwie Wałęsy, że brak zgody rządu na planowane przez LW podpisanie umów joint venture na spółki polsko-rosyjskie na terenie dawnych baz sowieckich w Polsce).
Rząd szykował już dawno ustawę o lustracji osób z życia publicznego, z zapewnieniem trybu odwoławczego itd.

29 maja Janusz Korwin-Mikke nagle wniósł pod obrady sejmu projekt uchwały o lustracji z terminem wykonania parę dni. Trudno, żeby partie popierające ten rząd głosowały przeciwko niej. Była obarczona wieloma nieprzemyślanymi rozwiązaniami, dawała niesłychanie krótkie terminy, w rezultacie zmobilizowała przeciwników lustracji w sejmie, głownie uwikłanych we współpracę, ale nie tylko, przyczyniła się do skompromitowania idei lustracji w oczach wielu Polaków.

Zrobił to Janusz Korwin-Mikke, ten sam, co zneutralizował i zmarnował zapał i energię setek liberalnie nastawionych do gospodarki, energicznych młodych ludzi, zapisujących się do jego partii UPR.
Olszewski zwrócił się do prezesa Sądu Najwyższego Adama Strzembosza, by w tej sytuacji zapewnił tryb odwoławczy dla osób, które czują się poszkodowane. Komisja nie zdążyła podjąć prac, sejm odwołał rząd i powołał tzw. komisję Ciemniewskiego, by zbadać winy Macierewicza.

Jeżeli stawiać komuś zarzut z błędów lustracji 1992 roku, należy kierować pretensje do Korwina.


Teresa Bochwic

http://wpolityce.pl/artykuly/29934-upadek-rzadu-olszewskiego-a-lustracja-rzad-szykowal-juz-dawno-ustawe-o-lustracji-osob-z-zycia-publicznego
  szczepaneq napisał:  
( ... )nie mam pojęcia dlaczego taka a nie inna reakcja JKM, ale na tą chwilę ma zbyt słuszne konserwatywno - liberalne poglądy i zbyt był establishmentowy, abym teraz mógł być czegokolwiek pewien. Mam zbyt mało wiedzy.No to teraz zobaczymy jak "establishment" tudzież Salon zareaguję na Korwina w najlepiej sprzedającym się tygodniku w Polsce:


  Cytat:  
(...) ciekaw jestem czy teraz „salon” przypomni sobie o niedawnym oburzeniu na „faszystę w muszcę”- jak go nazywano. Ba, w mediach mogliśmy usłyszeć, że Korwin-Mikkego nie powinno się w ogóle zapraszać do telewizji, i z nim dyskutować. Teraz będzie on felietonistą tygodnika wydawanego przez poważne wydawnictwo, i może wpływać na ogromne rzesze ludzi. Jak na to zareagują wszyscy ci, którzy rozdzierali szaty z powodu jego słów o niepełnosprawnych olimpijczykach? Czy radość ze zniszczenia najpoważniejszego i najmocniejszego głosu polskiej prawicy przesłoni im dopuszczenie do głosu niedawnego „mizantropa nienawidzącego niepełnosprawnych”? Należy również zadać pytanie o reakcje walczących z „faszyzmem” kapłanów liberalnej-lewicy w kwestii objęcia tygodnika przez człowieka związanego z portalem „Nowy Ekran”. Ten przedziwny portal został opisany w „Gazecie Polskiej” w tekście o znamiennym tytule: „Nowy Ekran, czyli jak brednie kompromitują opozycję i czynią ją bezsilną”. Portal jest skrajnie antyamerykański, antyizraelski i można na nim znaleźć prorosyjskie treści.

„Oczywiście wszystko w sosie bogoojczyźnianym, by łyknęli to bezmyślnie patrioci. Dla antysemitów też coś będzie, więc sami przybiegną, by udzielić wsparcia”-

pisał Józef Darski w „GP”, który wytknął antysemityzm niektórych blogerów publikujących na portalu. Czy wrażliwi na co dzień na jakiekolwiek przejawy antysemityzmu ( szczególnie jeżeli dotyczą pro syjonistycznej i proizraelskiej prawicy od Kaczyńskiego) komentatorzy prorządowi zwrócą na to uwagę? Zaznaczam, że nie oskarżam nowego naczelnego "Urz" o akceptacje na NE antysemityzmu. Jednak był on związany z portalem, na którym takie treści się pojawiają. "Maniacy zdarzają się wszędzie, ale na NE mamy ich niezwykłą koncentrację i promocję"- pisał publicysta "Gazety Polskiej".
Obserwujmy więc bacznie środowiska cieszące się ze zmiany w „Uważam Rze”. Zobaczymy czy ich walka z „demonami prawicy” wynika z ideologii, czy jedynie z nienawiści do Kaczyńskiego. A może oni wiedzą, że prezentowanie pewnych poglądów w mainstreamie musi skompromitować prawicę? Może dlatego taktycznie milczą?

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-lukasza-adamskiego/41742-czy-korwin-w-urz-nie-bedzie-juz-przeszkadzal-salonowi-czy-przeszkadzac-nie-beda-ludzie-zwiazani-z-radykalnym-portalemOlaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6365 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 15:05

  eM napisał:  
Nieoceniony W.Łysiak jak zawsze - krótko , dosadnie i na temat ;)

PS. Wieś Komorówka:

Obrazek jpg wstawiony na forumJak wieś się bawi to inni goście też się zlatują:)


Obrazek jpg wstawiony na forum  eM napisał:    Cytat:  


27 maja 1992 Wałęsa zażądał odwołania pierwszego po wojnie powołanego w wyniku wolnych wyborów 1991 roku rządu Olszewskiego (sprawa szyfrogramu rządu do przebywającego w Moskwie Wałęsy, że brak zgody rządu na planowane przez LW podpisanie umów joint venture na spółki polsko-rosyjskie na terenie dawnych baz sowieckich w Polsce).
Rząd szykował już dawno ustawę o lustracji osób z życia publicznego, z zapewnieniem trybu odwoławczego itd.

29 maja Janusz Korwin-Mikke nagle wniósł pod obrady sejmu projekt uchwały o lustracji z terminem wykonania parę dni. Trudno, żeby partie popierające ten rząd głosowały przeciwko niej. Była obarczona wieloma nieprzemyślanymi rozwiązaniami, dawała niesłychanie krótkie terminy, w rezultacie zmobilizowała przeciwników lustracji w sejmie, głownie uwikłanych we współpracę, ale nie tylko, przyczyniła się do skompromitowania idei lustracji w oczach wielu Polaków.

Zrobił to Janusz Korwin-Mikke, ten sam, co zneutralizował i zmarnował zapał i energię setek liberalnie nastawionych do gospodarki, energicznych młodych ludzi, zapisujących się do jego partii UPR.
Olszewski zwrócił się do prezesa Sądu Najwyższego Adama Strzembosza, by w tej sytuacji zapewnił tryb odwoławczy dla osób, które czują się poszkodowane. Komisja nie zdążyła podjąć prac, sejm odwołał rząd i powołał tzw. komisję Ciemniewskiego, by zbadać winy Macierewicza.

Jeżeli stawiać komuś zarzut z błędów lustracji 1992 roku, należy kierować pretensje do Korwina.


Teresa Bochwic

http://wpolityce.pl/artykuly/29934-upadek-rzadu-olszewskiego-a-lustracja-rzad-szykowal-juz-dawno-ustawe-o-lustracji-osob-z-zycia-publicznego
Co to znaczy w wypowiedzi tej pani " Trudno, żeby partie popierające ten rząd głosowały przeciwko niej." To znaczy kto im wszystkim kazał glosować za tą uchwałą, skoro taka strasznie nie dopracowana była (ciekawe gdzie były jakieś konkurencyjne projekty np ówczesnej UD, czy PC?). Może o wszystkim zadecydował brak na sali słynnego posła ziemii bytomskiej, który wielokrotnie powtarzał, że osoby nawołujące do dekomunizacji i rozliczeń to "frustraci bez kwalifikacji". Z drugiej strony sam eM kiedyś na tym forum broniłeś tezy, że uchwałę tą napisał śp. Lech Pruchno-Wróblewski to jaka w tym wina JKM? Zresztą uchwała ta została przez Sejm wbrew intencji autora zmieniona o czym tutaj:

KLIK

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 2 grudnia 2012, 15:12 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 16:47
Ależ Olafie , oni nie są ze wsi tylko z WSI! lol

Może wytłumaczysz mi czemu to Twój nieskazitelny i nieomylny wojownik z agentura komunistyczną , tak ochoczo zaangażował się w projekt "razwiedki" jak to mówi Staś Michalkiewicz i będzie jednym z publicystów URze?


  Cytat:  
Pozornie sprzeczna z tym dążeniem wydaje się kuracja przeczyszczająca, jaka pan Hajdarowicz przeprowadził w kupionej niedawno „Rzeczpospolitej” oraz tygodniu „Uważam Rze”. Po słynnej aferze trotylowej rzeź niewiniątek nastąpiła najpierw w „Rzeczpospolitej”, gdzie posadę utracił redaktor naczelny pan Wróblewski, sprawca afery - red. Gmyz i inni - a obecnie rózga surowości spadła na pana Lisickiego, naczelnego „Uważam Rze”, z którym odeszli właściwie wszyscy co bardziej znani dziennikarze. Mianowany przez pana Hajdarowicza na stanowisko naczelnego pan Jan Piński jest rodzajem „Jana bez ziemi”, bo siłą tygodnika są jego publicyści. Ale już Voltaire zauważył, że „kiedy Padyszachowi wiozą zboże, kapitan nie troszczy się, jakie wygody mają myszy na statku”. Toteż i pan Hajdarowicz, co do którego tylko utwierdziłem się w podejrzeniach, że nie operuje własnymi pieniędzmi, tylko jest rodzajem „słupa” razwiedki do różnych operacji na rynku medialnym - otóż pan Hajdarowicz najwyraźniej nie myśli o żadnych interesach, a tylko o zadaniu przygotowania medialnej niszy ekologicznej dla kotylionowej frakcji narodowej, pomyślanej, jako rodzaj ideologicznej i politycznej zapory przed „faszystami”, którzy zaczęli nadawać ton Marszom Niepodległości.

Tacy eunuchoidalni narodowcy, wytresowani w tolerancji oraz staranie wykastrowani z wszelkich „ksenofobii” i antysemityzmów”, mogą nawet stanowić znakomity kwiatek do kożucha, bo cóż to szkodzi Żydom mieć w Polsce własnych narodowców”? W perspektywie scenariusza rozbiorowego jest to nawet ze wszech miar wskazane! Oczywiście oprócz tych środków „miękkich”, w przygotowaniu są również twardsze, w postaci nowelizacji przepisów kodeksu karnego o zwalczaniu „mowy nienawiści”, w które angażują się wszystkie ugrupowania parlamentarne, no i bezterminowe prewencyjne więzienia, testowane właśnie przez pobożnego ministra Gowina na „przestępcach”, ale wiadomo, że co dobre dla „przestępców”, to jeszcze lepsze będzie dla wrogów ludu, co to nie liczą się z niczym i gotowi są podnieść zbrodniczą rękę nawet na panią red. Monikę Olejnik!

michalkiewicz.plOlaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6365 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 19:14
Drogi eMie zadam Ci jedno pytanie, czy doceniasz inteligencje Michalkiewicza? Teraz rozważmy możliwe warianty. JKM jest agentem byłych służb WSI. Co się z tym wiąże, że albo:
1. Michalkiewicz przez tyle lat tego nie zauważył, więc spokojnie można nazwać go idiotą, a jego wysoki poziom intelektualny jest bardzo wątpliwy. Jego twórczość można wtedy włożyć miedzy bajki gdzieś między Koszałkiem Opałkiem, a Dziewczynką z zapałkami, a wszystkie jego wnioski o sytuacji Polski i w Polsce to majaczenia świra. Bo skoro tak wnikliwie bada i opisuje rzeczywistość to musiałby już dawno zauważyć, że z JKMem jest coś nie tak.
2. Michalkiewicz podobnie jak JKM agentem i działa z nim w zmowie i w porozumieniu w celu siania zamętu.
Innych wariantów nie widzę, chyba, że Ty coś zaproponujesz? Z tych dwóch powodów czas poświęcony na czytanie tworczości Michalkiewicza to czas stracony.

Jeśli odrzucimy te dwa warianty to pojawia się pytanie jakimi motywami kierował się JKM godząc się na współpracę z "Urze"?

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 2 grudnia 2012, 19:50 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 20:23
No wiesz... To jest właśnie ciekawy przypadek bo pan Michalkiewicz w swoich felietonach często potrafi zrugać Jarkacza ( i słusznie) czy osoby z drugiej strony barykady które np.negują zamach w Smoleńsku ( tak jak Korwin o czym nigdy nie wspomina) ale gdy JKM walnię gafę to milczy.Dziwne ale cóż , może po przejściu JKM do URZe Stasiek się ogarnie i przejrzy na oczy tak jak np.szczepaneq który do tej pory był fanem Korwina a teraz nie może uwierzyć że ten przyjął ofertę pracy w piśmie zarządzanym przez WSI ;) Istnieje też możliwość że gdy Michalkiewicz pisał ów felieton nie wiedział że Korwin zatrudni się u Hajdarowicza? Przypomnię Ci że Ziemkiewicz niby też z nim współpracuje od lat ale nie wahał sie napisać w swojej książce co myśli o panu Januszu...

Ale masz rację , Korwin jest czysty i nie ma nic wspólnego ze służbami PRL-u , nawet pomimo to że bronił Jaruzela ,Kiszczaka i emerytur dla SB-eków.

Tak wiem , on jest liberałem bla bla bla :D

Poczekajmy do jutra , zobaczymy jak podróbka Uważam Rze wypadnie a tymczasem:


  Młodzież Wszechpolska napisał:  
Informujemy, że artykuł Roberta Winnickiego i Artura Zawiszy "Polska, Smoleńsk, Rosja", który zostanie opublikowany w jutrzejszym wydaniu tygodnika Uważam Rze, został przesłany do redakcji DWA TYGODNIE temu.

Tekst,będący odpowiedzią na krytykę środowiska organizatorów Marszu Niepodległości, został zatwierdzony do dru
ku przez red. Piotra Gabryela. Już po tym fakcie doszło do odwołania p. Pana Lisickiego z funkcji redaktora naczelnego pisma.

Prosimy o niewiązanie naszej organizacji z konfliktem pomiędzy dziennikarzami pisma a jego wydawcą. Sam tekst proszę traktować wyłącznie jako manifest programowy, starający się nakreślić ramy działania ruchu narodowego.


__________________

Ostatnio edytowany przez: eM, 2 grudnia 2012, 20:40 [4 raz(y)]


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3894 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 20:24

  Olaf napisał:  

Jeśli odrzucimy te dwa warianty to pojawia się pytanie jakimi motywami kierował się JKM godząc się na współpracę z "Urze"?Tym co zwykle - własnym interesem. Zdąży trochę "pobłyszczeć" zanim pismo padnie. Potem znów zostaną mu felietoniki w Angorze i na necie. Kolejny raz zresztą strzela sobie w stopę i zraża do siebie umiarkowanych zwolenników. Jakże prawdziwe jest zdanie:


  Cytat:  
Janusz Korwin-Mikke, ten sam, co zneutralizował i zmarnował zapał i energię setek liberalnie nastawionych do gospodarki, energicznych młodych ludzi, zapisujących się do jego partii UPR.Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4623 dni
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 22:19

  eM napisał:  
Ziemkiewicz niby też z nim współpracuje od lat ale nie wahał sie napisać w swojej książce co myśli o panu Januszu...Co napisał? Tak samo jak Ty, że jest agentem? Nie wiem co napisał w tej książce, ale widziałem jego wystąpienie gdzieś w plenerze, gdzie zapytany o JKM powiedział, że generalnie go szanuje i w wielu kwestiach sie z nim zgadza, ale jednak kilka rzeczy go dzieli i nie do końca akceptuje wszystkie jego zachowania (które szkodą prawicy). Czy generalnie OK, ale powiedzmy, że iść w nim parze "za rękę" by nie mógł. I tyle. A ponadto looknij

http://www.youtube.com/watch?v=uU59K3Kmz0g

Ziemkiewicz przemawia na imprezie agenta WSI?! Idąc tokiem Twojego rozumowania (szybkiego kształtowania rzeczywistości na podstawie kilku mało wyrazistych faktów) śmiało można powiedzieć, że on także jest agentem WSI ;)  eM napisał:  
Ale masz rację , Korwin jest czysty i nie ma nic wspólnego ze służbami PRL-u , nawet pomimo to że bronił Jaruzela ,Kiszczaka i emerytur dla SB-eków.

Tak wiem , on jest liberałem bla bla bla :DNie, jest konserwatystą, a konserwatysta szanuje prawo ;) Co ma do tego liberalizm? Przynajmniej jest konsekwentny.

Na prawdę nie wiem jak on może mieć coś wspólnego ze służbami PRL skoro o dwudziestu lat nawija tylko o rozliczeniu agentów z przeszłości i teraźniejszych. Mówisz, że jest w układzie, ale jak to się ma do jego antyUE, konserwatyzmu obyczajowego, ciągłej krytyki rządzących (bardzo ostrej), braku przychylności (mówiąć delikatnie) mainstremowych mediów, on oczywiście ciągle mówi o reżimowych mediach i je krytykuje i tak dalej, i tak dalej. No, zawsze możesz powiedzieć, że wszystko co się nie zgadza jest wlaśnie argumentem, bo on tak specjalnie stwarza antyestablishmentowe pozory, ale w ten sposób to można wszystko udowodnić na czele z tym, że Kaczyński współpracuje z Tuskiem i specjalnie wdupia wybory, żeby Donald rządził ;) Jest sens? Jest.


  eM napisał:  
Nnp.szczepaneq który do tej pory był fanem Korwina a teraz nie może uwierzyć że ten przyjął ofertę pracy w piśmie zarządzanym przez WSI ;)Nie, nie, to nie tak. Po 1 nie byłem fanem już od dawna, po 2 ja niczego nie stwierdzam, tylko się dziwię. Ale niczego nie stwierdzam, bo po prostu jestem za malutki żeby wiedzieć kto jest agentem, kto jest w układzie, a kto nie. Nie wiedzą tego ludzie, którzy są dużo wyżej niż ja, a ja mam to powiedzieć? Za dużo sprzeczności, za mało rzeczowych informacji. Skupię się na słusznych poglądach konserwatywno - liberalnych JKM :) I poczekam jak sytuacja się rozwinie.

Ostatnio edytowany przez: szczepaneq, 2 grudnia 2012, 22:25 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 02/12/2012 22:52
Daruj sobie chłopcze te tanie uśmieszki i niskich lotów żarciki Nie wiesz o czym pisał Ziemkiewicz to sobie wygoogluj. Tekst o Korwinie liberale był skierowany do Olafa , nie do ciebie więc na chuj komentujesz? On zrozumie co miałem na myśli . Tym czasem dla twojej wiadomości - nigdzie nie napisałem że mam pewność o agenturalności Korwina .Ochłoń.Dla mnie zachowanie tego pana (byłego członka SD ,przybudówki PZPR , taaa... wtedy tez nie miał nic wspolnego ze służbami PRL-u) jest co najmniej dziwne a akcje typu nazywanie przeciwników raportu Anodiny paranoikami, udział w zaprzysiężeniu Kwaśniewskiego na prezydenta ,uważanie protestów ulicznych za wybryki socjalistycznych nierobów ,radość po wygraniu wyborów prezydenckich przez Komoruskiego i udział w jego zaprzysiężeniu , częste wizyty u Oleksego gdy ten był premierem , częste spotkania z generałem Wileckim ( wygoogluj raport o WSI) i namawianie go do kandydowania z ramienia UPR na Prezydenta , lizanie dupy słupowi podstawionemu przez WSI i pisanie dla niego artykułów w podróbce URze, robienie z Jaruzela bohatera który nas uratował wprowadzając Stan Wojenny , obrona zomowców strzelających do górników z Wujka , obrona emerytur dla esbeków , opluwanie Piłsudskiego i Powstańców czy choćby krytyka tegorocznego Marszu Niepodległości to po prostu żenada mówiąc delikatnie.

I żeby uprzedzić twoje kolejne debilne posty - nie interesuje mnie co myślisz o Solidarności , o Piłsudskim ( taa... wiem , był agentem ) , o Powstaniu Warszawskim czy o mordercach zomowcach którzy "wykonywali rozkazy".

Ostatnio edytowany przez: eM, 2 grudnia 2012, 23:18 [7 raz(y)]


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6365 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 17:22

  eM napisał:  
No wiesz... To jest właśnie ciekawy przypadek bo pan Michalkiewicz w swoich felietonach często potrafi zrugać Jarkacza ( i słusznie) czy osoby z drugiej strony barykady które np.negują zamach w Smoleńsku ( tak jak Korwin o czym nigdy nie wspomina) ale gdy JKM walnię gafę to milczy.Dziwne ale cóż , może po przejściu JKM do URZe Stasiek się ogarnie i przejrzy na oczy tak jak np.szczepaneq który do tej pory był fanem Korwina a teraz nie może uwierzyć że ten przyjął ofertę pracy w piśmie zarządzanym przez WSI ;) Istnieje też możliwość że gdy Michalkiewicz pisał ów felieton nie wiedział że Korwin zatrudni się u Hajdarowicza? Przypomnię Ci że Ziemkiewicz niby też z nim współpracuje od lat ale nie wahał sie napisać w swojej książce co myśli o panu Januszu...

Ale masz rację , Korwin jest czysty i nie ma nic wspólnego ze służbami PRL-u , nawet pomimo to że bronił Jaruzela ,Kiszczaka i emerytur dla SB-eków.

Tak wiem , on jest liberałem bla bla bla :D

Przecież to co powie Korwin na każdy temat jaki porusza, można w 90% przewidzieć. Jest konserwatywnym liberałem ( w klasycznej formie ) i z tych pozycji konsekwentnie ocenia naszą rzeczywistość. Jak choćby przywołane przez Ciebie emerytury dla SB-ków. Bronił je nie dlatego czy są sprawiedliwe czy nie, ale dlatego, że jak państwo coś obiecuje zatrudniając ludzi to musi umów dotrzymywać. Bo gdy raz się rządzącym pozwoli na zmienianie reguł (słusznie czy nie) to tych interwencji będzie coraz więcej. Z tych samych powodów krytykował podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia.

Przejście JKM do "Urze" należy wiązać z osobą nowego rednacza Jana Pińskiego (jak dobrze pamiętam imię i nazwisko) dotychczasowego współpracownika Najwyższego Czasu, więc można tam zapoznać się z jego twórczością. Jeśli będzie trzymał poziom z NCzasu (czytaj jeśli będzie mógł) to o poziom pisma można być spokojnym. Jak będzie zobaczymy w przyszłości.

Tomasz Sommer właściciel Najwyższego Czasu tak widzi sytuację z Uważam Rze:
KLIK

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 3 grudnia 2012, 17:41 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 18:47
Niech sobie Januszek będzie tym "konserwatywnym liberałem" i broni zdrajców.Mam nadzieje że tak jak piszesz podróbka URze będzie trzymać poziom NCzasu i dzięki temu zostanie takim samym niszowym pisemkiem jak gazietka T.Sommera. Co do zdania tego pana na temat sytuacji w Uważam Rze (kwestie finansowe rzekomo) to kompletna bzdura:


  Cytat:  
Paweł Lisicki, wyrzucony redaktor Uważam Rze, odpowiada Michałowi Majewskiemu i Pawłowi Reszce o ostatnich dniach w redakcji tygodnika.

Czy Uważam Rze było dochodowe?

Jeśli policzymy razem Uważam Rze i Uważam Rze historia to było bardzo dochodowe przedsięwzięcie. Samo Uważam Rze zresztą też. Do końca 2012 roku mieliśmy zebrać z reklam 7 mln złotych.

W porównaniu z Newsweekiem, który ma podobną sprzedaż i 22 – 23 mln dochodów z reklam, to niewiele.

Prawda, ale żeby mieć reklamy, trzeba trochę pobyć na rynku. My byliśmy półtora roku. Dynamika wzrostu dochodów z reklam była niesamowita z kilkuset tysięcy do kilku milionów. Z punktu widzenia biznesu wydawniczego zabijanie Uważam Rze było posunięciem całkowicie nieracjonalnym.

http://www.wprost.pl/ar/378718/Hajdarowicz-chcial-mi-sprzedac-Uwazam-Rze/I jeszcze co do osoby nowego redaktorka:


  Cytat:  
Jan Piński, nowy redaktor naczelny „Uważam Rze”, to do niedawna szef działu Wiadomości na portalu NowyEkran.pl i - jak pisała „Gazeta Polska” - dobry znajomy Romana Giertycha.

Piński pracował m.in. w tygodniku „Wprost”, gdzie pełnił przez pewien czas funkcję szefa działu krajowego. Za czasów Piotra Farfała związanego z LPR był szefem „Wiadomości” TVP, a później dyrektorem Agencji Informacji TVP. Jak ujawniła „Gazeta Polska”, Jan Piński to także wytrawny szachista ucinający sobie systematycznie partyjki z Romanem Giertychem.

Ostatnio Jan Piński pełni funkcję szefa działu wiadomości w portalu „Nowy Ekran”. Analizując okoliczności powstania „Nowego Ekranu”, Józef Darski na łamach „Gazety Polskiej Codziennie” zwrócił uwagę, że jego redakcja niezwykle często broni oficerów WSI i ostro atakuje Antoniego Macierewicza. Na początku października Jan Piński opublikował na „Nowym Ekranie” tekst „Jak PiS niszczy prawicę”

- Pod koniec ub.r. portal NowyEkran.pl zapowiedział uruchomienie w połowie lutego tygodnika „Nowy Ekran". A w czasie ostatnich wyborów próbował wystawić własną listę kandydatów i zinfiltrować kluby „Gazety Polskiej", by opierając się na nich, powołać nową partię, która osłabiłaby PiS. Akcja ta jednak się nie powiodła. Ryszard Opara, właściciel portalu, i Tomasz Parol, znany jako bloger „Łażący Łazarz", co chwila wzywają do budowy „drugiej prawdziwej opozycji", bronią oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych i atakują Antoniego Macierewicza – pisał Józef Darski w tekście „Generałowie znów w akcji”.

Według Darskiego „manipulacja Nowego Ekranu polega przede wszystkim na kanalizowaniu dążeń i poglądów niebezpiecznych dla systemu i przyprawianiu im gęby kompromitujących słuszne żądania, umożliwiających ich sprowadzenie do absurdu i wyśmianie”.

- Zgodnie z zasadą: dla niezadowolonych trzeba stworzyć miejsca, gdzie się zbiorą, zanim jeszcze zorganizują się sami, ich działania będą kontrolowane i stymulowane, tak by wypaliły się w bezsensownej szarpaninie i sekciarskich dyskusjach, a w końcu skompromitowały same, tymczasem zaś nasi ludzie stworzą słuszną opozycję, która w walce z błędami i wypaczeniami nie naruszy istoty systemu, a nawet umocni pozycję dotychczasowych elit okupacyjnych – pisał Józef Darski w tekście „Nowy Ekran, czyli jak brednie kompromitują opozycję i czynią ją bezsilną”.

Funkcjonowaniu nowego ekranu przyjrzał się także Aleksander Ścios, który doszedł do wniosku, że środowisko „Nowego Ekranu” przez nieświadomych odbiorców może być kojarzone z prawicą lub identyfikowane jako opozycyjne. Korzystając z takiego stanu rzeczy, stosuje metodę „polegającą na zastąpieniu autentycznej opozycji ludźmi „politycznej alternatywny”, wśród których następnie selekcjonuje się liderów, by wokół nich budować zaplecze wyborcze. Zapewnia to pełną kontrolę ruchów społecznych i stwarza pozory działań żywiołowych, oddolnych” („Nowy Ekran – stare metody”;).

http://niezalezna.pl/35265-kim-jest-nowy-naczelny-uwazam-rze


Ostatnio edytowany przez: eM, 3 grudnia 2012, 18:52 [1 raz(y)]


szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4623 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 19:32

  eM napisał:  
Tekst o Korwinie liberale był skierowany do Olafa , nie do ciebie więc na chuj komentujesz? On zrozumie co miałem na myśli . Tym czasem dla twojej wiadomości - nigdzie nie napisałem że mam pewność o agenturalności Korwina- ok, do niego, ale pozwoliłem sobie napomnąć, że to o czym pisałeś wynika akurat z jego konserwatyzmu, a nie liberalizmu.

- widocznie RAZ nie pisał nic strasznego skoro pojawił się na Janusza imprezie, jakby nie patrzeć udzielając poparcia jego inicjatywie, co jest ważne w tym kontekście.

- dobrze, że nie masz pewności co do agenturalności Janusza, choć to co pisałeś sprawiało wrażenie, że graniczysz z pewnością.

- tylko dodam, że jakby nie patrzeć, to po I turze ostatnich wyborów prezydenckich, JKM nakazał swoim wyborcom głosować na Kaczyńskiego, a nie Komorowskiego.

I dzięki, za tą małą lekcję biografii JKM, wezmę pod uwagę.

Trochę więcej dystansu życzę na przyszłość, pozdrawiam.


szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4623 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 19:42
Może wyjdźmy trochę z polskiego bagna.. choć jeśli użyję bagno w odniesieniu do "polskiego podwórka" to braknie słów do nazwania syryjskieo..

Prezydent Syrii Al Assad do tej pory zamordował co najmniej 35 000 cywilów, Rosja i Iran wspomagają go militarnie, a Zachód do tej pory grozi interwencją, tylko w przypadku użycia przez niego broni masowego rażenia.

Wiem, że to nie jest takie proste, Syria jest bardzo zróżnicowana etnicznie i religijnie, ale jednak fakty są przerażające, podobnie jak dotychczasowa bierność Zachodu. Hades i O.S.T.R postanowili nagrać kawałek, aby zwrócić na to uwagę, od wczoraj ma już prawie pół miliona wyświetleń:

http://www.youtube.com/watch?v=1aEyR0rl5xQ


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005