Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3821 dni
Odp: Topic o polityce? - 21/02/2011 10:34

  eM napisał:  
Pać pan , a mówili że Jarek to tylko o Smoleńsku ględzi! AparatJednakże powyższe nie można nazwać jeszcze programem gospodarczym, powiedziałbym że jest to swego rodzaju "manifest", raczej ogólny. wskazujący kierunek działania. W każdym razie pozwolę sobie przyczepić się do kilku spraw ;)


  JK napisał:  

;Prawo i Sprawiedliwość” jest dziś jedyną partią, która rozumie, jak bardzo sprawne państwo wpływa na gospodarkę.


Prawda, sprawne państow samo w sobie jest "dobrem publicznym", z tym że pamiętajmy - im więcej państwa w gospodarce(nawet sprawnego) tym gorzej dla gospodarki. Skoro Jarek zarzucił wcześniej Tofflerem, to ja pozwolę sobie poprzeć się Buchananem, który twierdził, że zwiększanie udziału państwa w życiu obywateli (zwłaszcza gospodarczym) powoduje stopniowy upadek autorytetu tego państwa, nawet jeżeli jest sprawne.


  JK napisał:  
Zinformatyzujemy aparat skarbowy, co pozwoli wyraźnie zwiększyć skuteczność ściągania podatków. W efekcie ci, którzy uchylają się od ponoszenia ciężarów fiskalnych, nie będą już ośmieszać uczciwej większości. Administracja zostanie zinformatyzowana, tak aby obywatel mógł na bieżąco śledzić postępowanie w jego sprawach w urzędzie


Pełna zgoda, ale mam nadzieję, że Jaro zdaje sobie sprawę, że to będzie "syzyfowa praca" ;)


  JK napisał:  
Natomiast zatrudnienie w administracji będzie poddane regule „jeden nowo zatrudniony na dwóch odchodzących na emeryturę”, co pozwoli na stopniowe, ale konsekwentne jej ograniczanie.


Nie sądzę, żęby udało się zastosować do tak skomplikowanej i złożonej organizacji jaką jest adm. publiczna takiej prostej zasady matematycznej...


  JK napisał:  
Zobowiązujemy się objąć ochroną dyplomatyczną i wsparciem finansowym zagraniczne inwestycje polskich firm. Nadszedł już bowiem czas, by nie tylko przyciągać zagraniczne inwestycje do Polski (ich szczyt przypadł na okres naszych rządów), ale także wspierać ekspansję polskich firm – takich jak Amica, Atlas, Fakro, Groclin, Maspex, Pesa, Rafako czy Solaris - na zagranicznych rynkach.


O ile wsparcie dyplomatyczne jak najbardziej wskazane, o tyle wszelkie wsparcie finansowe w postaci subsydiów itp. jest w dzisiejszych czasach niemożliwe - jako członek założyciel Światowej Organizacji Handlu i członek UE nie możemy konkurować w ten sposób, od razu posypałyby się skargi i kary.


  JK napisał:  
W praktyce biznesowej i politycznej pochodzenie kapitału zawsze jest istotne, ponieważ obok zysku, jest on ważnym narzędziem wpływu i kontroli


To można podciągnąć jedynie pod ruskie firmy zarządzane przez byłych KGB-owców, na Putinowym sznurku, zazwyczaj nie ma znaczenia czyj jest kapitał, no bo czy ma znaczenie że MCDonald jest hamerykański? ;) a dla amerykańskiego konsumenta nie będzie robiło różnicy, jeżeli jakiś Polak kupi ileś procent akcji General Electric, dopóki produkty będą odpowiedniej jakości ;)


  JK napisał:  
Widzimy dziś, że przyszłość strefy euro jest bardzo niepewna, głównie z powodu fundamentalnych błędów popełnionych w momencie jej tworzenia 10 lat temu.


Jest niepewna, ale główne zagrożenie minęło, w tej chwili Niemcy (główny sponsor Strefy Euro i najsilniejsza europejska gospodarka) wprowadzają swój "ordnung" w gospodarczej Europie, co może spowodować powstanie "Europy 2 prędkości" .


  JK napisał:  
Nie potrafił doprowadzić do przejścia z powrotem w polskie ręce jednego z największych i najlepszych banków – BZ WBK, gdy nadarzyła się po temu wyjątkowa okazja.


Dodajmy, że w polskie państwowe ręce...:] duży udział państwa (powinien ograniczać się do odpowiedniej regulacji) w sektorze bankowym nie jest dobry dla gospodarki.


  JK napisał:  
Rząd doprowadził też do upadku polski przemysł stoczniowy, czyli branżę dającą kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy.


Na ratowanie stoczni i decyzje był czas na przełomie wieków,ale ugięto się pod presją związków zawodowych, teraz było za późno, a nierentowne zakłady muszą upadać :]


  JK napisał:  
Wreszcie, zgodził się na przyjęcie, w skrajnie dla Polski niekorzystnej postaci, unijnego pakietu klimatycznego


To zależy jak zostanie to rozegrane, pamiętajmy, że kasa z uprawnień do emisji idzie do budżetu państwa, jeżeli by odpowiednio ją wykorzystać w postaci zmniejszenia innych podatków, to ogóllny koszt dla gospodarki nie musi być aż taki duży. Co do cen, jednym z powodów wysokich cen energii w Polsce jest upaństwowienie i zmonopolizowanie sektora energetycznego.


  JK napisał:  
...wpompowanie do systemu finansowego maksymalnej kwoty oszczędności Polaków


pompować to można balon, widze, że Jarek zaczytał się w Keynsie :] ...


  JK napisał:  
Najmniejsze nawet oszczędności Polaków powinny trafiać na konta w spółdzielczych kasach oszczędnościowych, Banku Pocztowym czy banku PKO BP. Również konta instytucji i firm państwowych powinny być prowadzone w polskich bankach.No tego to już w ogóle nie kumam... jak to powinny trafiać? To znaczy będzie jakiś nakaz czy coś? Bo jedyne co może spowodować takie przejście oszczędności do wyżej wymienionych to po prostu lepsza i korzystniejsza oferta. Natomiast konta instytucji państwowych powinny być prowadzone tam gdzie będzie to najtaniej.


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4701 dni
Odp: Topic o polityce? - 21/02/2011 14:54
Wprawdzie nie bezpośrednio o polityce, jednakże owe "wspaniałe" media w daleko idącym stopniu kreują jej rzeczywistość w oczach polaków.

Lynk


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3877 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 21/02/2011 16:08
.

Ostatnio edytowany przez: J., 5 sierpnia 2017, 17:21 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3821 dni
Odp: Topic o polityce? - 21/02/2011 16:44

  Jeran napisał:  
Chyba troszeczkę w złą stronę idziesz przy interpretowaniu języka polityki.


Być może, cóż politolog ze mnie żaden, jednakże takich jak ja nieznających się na politycznych grach jest wielu - wielu co gorsza nie czyta programów wyborczych/gospodarczych i z takich tekstów jak ten Jarka dowiadują się o poglądach polityków na gospodarkę.

Ja pasjonuję się ekonomią i z tego punktu widzenia staram się oceniać polityków i ich wypowiedzi, tak też zrobiłem w tym przypadku :)


  Jeran napisał:  
Wracając zaś do programu (bodaj jedynego programu politycznego istniejącego w Polsce, w dodatku cyklicznie uaktualnianego i rozwijanego w oparciu o motto "nowoczesne rozwiązania, tradycyjne wartości"), to jeśli gdzieś już go szukasz, to znajdziesz tutaj: KLIK. ;)Miałem już z nim do czynienia ;)


  Jeran napisał:  
Pozdrówki Hasor
i więcej dystansu, bo wcale w swoim poście nie pointujesz JK, tylko czepiasz się pierdół :)Oj, to wcale nie są pierdoły drogi kolego :)
Nie przywykłem do "pointowania", dokopania czy też dyskutowania z osobami które nie mają szans odpowiedzieć, troszkę źle potraktowałeś mój wpis :) Potraktuj to raczej jako merytoryczne (mam nadzieję ;) ) uwagi do Jarkowych poglądów. Nie mówię też, że te koncepcje są złe i Polska po nich spłonie :) po prostu mam już mniej więcej wyrobiony swój światopogląd ekonomiczny, dość liberalny (nie mylić z "liberalizmem" prezentowanym przez PO) jak widać niekoniecznie spójny z tym prezentowanym przez JK, nie mówię też że lepszy, w ekonomii nie ma czegoś takiego jak dobre i złe poglądy, są różne podejścia do pewnych zjawisk gospodarczych, neoklasyczne, austriackie, keynesowskie itd itp. każda szkoła może mieć rację, a tak na dodatek powiem, że zwolennicy tych różnych podejść często skaczą sobie do gardeł nie gorzej od naszych polityków :D

Na zakończenie dodam, że choć jeżeli chodzi o gospodarkę to może mi od PiS-u daleko, tak popieram go w wielu kwestiach światopoglądowych.

Również pozdrawiam, swoją drogą nie jeden dziennikarz z Gazetki zdziwiłby się o jakich sprawach rozmawiają na forum ci "tępi kibole" :)


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5894 dni
Odp: Topic o polityce? - 22/02/2011 18:06
Dzisiejsze spotkanie ws. Nord Stream


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3877 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 22/02/2011 23:09
.

Ostatnio edytowany przez: J., 5 sierpnia 2017, 17:21 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6519 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 08:25
W Izraelu od wczoraj (23/02/2011)bawia: Tusk, Jablonka, Klich, Kopacz, Hall, Bydlo-Bartoszewski i inni. Ciekawe po co tam polecieli wlasnie teraz kiedy u Arabow rewolty (mozna sie tylko domyslec ze pewnie ofiaruja za wczasu pomoc?) no i dlaczego taka cisza w mediach? Mam nadzieje ze w razie czego nasz hrabia wysle rowniez swoich synow aby walczyli za swoich ziomali...Jablonki synalki jeszcze za mali takze mozna im odpuscic.

Tusek i spolka w Izraelu.

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 24 lutego 2011, 08:44 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5176 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 10:43

  Gryfsz napisał:  
W Izraelu od wczoraj (23/02/2011)bawia: Tusk, Jablonka, Klich, Kopacz, Hall, Bydlo-Bartoszewski i inni. Ciekawe po co tam polecieli wlasnie teraz kiedy u Arabow rewolty (mozna sie tylko domyslec ze pewnie ofiaruja za wczasu pomoc?) no i dlaczego taka cisza w mediach? Mam nadzieje ze w razie czego nasz hrabia wysle rowniez swoich synow aby walczyli za swoich ziomali...Jablonki synalki jeszcze za mali takze mozna im odpuscic.

Tusek i spolka w Izraelu.Zapewne Tusk wraz ze współpracownikami w przyjaznej izraelskiej scenerii będzie omawiał zapowiadaną na rok 2011 "ofensywę" ustawową a stary dziadyga Włodek Bydło Bartoszewski ponownie wygłosi płomienne przemówienie tak jak 10 lat temu gdy w Knesecie ubliżał Polakom od "ciemniaków z prowincji którzy dobrze czytać i pisać nie potrafią..."

Ważne że wszyscy się znalezli bo od kilku dni po panu premieru ni widu ni słychu a już się martwiłem...


Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3534 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 11:33
Kwaśniewska będzie walczyła o pensję dla żon prezydentów :) Jeszcze większego chciałyby koryta ...Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5766 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 13:38

  Bulin napisał:  
Kwaśniewska będzie walczyła o pensję dla żon prezydentów :) Jeszcze większego chciałyby koryta ...Zważywszy, że chodzi o obecną i przyszłe to na pewno dużo wyciągnie... :] Swoją drogą niezwykle interesujące gazety czytasz..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6519 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 14:34
śmielak89 czy czytales dzisiaj o tym ze gieremek byl bardzo prawdopodobnie SB-ckim konfidentem? Mnie osobiscie nie dziwi...a lewuskom pewnie to nie przeszkadza...no nie?Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5766 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 14:42
A co mnie Geremek obchodzi ?

I nie wiem co "lewuskom" przeszkadza, a co nie. Może sam ich zapytasz skoro tak bardzo nie daje Ci to spokoju :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5176 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 15:32
śmielak89 to jest dziwny przypadek.Typ sympatyzuje z SLD , nazywa sie lewicowcem a jak mu sie wytknie któregoś z polityków to za każdym razem sie od niego odcina. Kwachu nie , TW Olin nie , Geremek nie , Cimoszko nie , Napieralski nie , Wijas nie , Miller też nie to może chociaż Adaś Michnik? Rycho Kalisz? eek?Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5766 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 16:30
To nie PiS że się trzeba, ze wszystkimi i wszystkim zgadzać.. jako jedyną słuszną partią :] Części z nich nikt mi nigdy nie wytykał i się od nich nie odcinam.

TW Olin - a to nie przypadkiem Jaro nazwał go lewicowym politykiem średnio-starszego pokolenia ? :) Tak, wiem.. po raz kolejny robił sobie jaja z wyborców.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5176 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 16:43

  śmielak89 napisał:  
( ... ) Części z nich nikt mi nigdy nie wytykał i się od nich nie odcinam ( ... )Wymień więc od kogo się nie odcinasz. Dla przypomnienia podam że chodzi o Kwacha , Geremka , Olina , Cimoszke , Napieralskiego , Wijasa , Milera , Michnika i grubego Ryśka czyli same tuzy lewicy.


  smielak89 napisał:  
TW Olin - a to nie przypadkiem Jaro nazwał go lewicowym politykiem średnio-starszego pokolenia ? :) Tak, wiem.. po raz kolejny robił sobie jaja z wyborców.Co to ma wspólnego z moim wpisem? Znów się wymigujesz...

Ja tu o twoich sympatiach lewicowych a ty mi wypominasz słowa Jarka. Odpowiesz w końcu na pytanie czy nie?Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5766 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 17:09
Nic.. tak jak Twój wpis z moim poprzednim, w którym pisałem o wypowiedzi Gryfsz. Rozumiem, że zawsze musisz się do czegoś przyczepić, takie hobby. Ale wcale nie pisałem, że musi mieć coś wspólnego. Chciałem Ci tylko przypomnieć całkiem niedawne umizgi Jarka do tuz lewicy.. :]

Nigdy nie pisałem, że odcinam się od Kwaśniewskiego, Oleksego i Napieralskiego. Reszta jest mi totalnie obojętna. Wiem, wiem.. jak zawsze zaraz wyskoczysz mi z ich biografiami i tekstami. Zaoszczędzę Ci czasu, nie musisz :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5176 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 17:32

  śmielak89 napisał:  
Nigdy nie pisałem, że odcinam się od Kwaśniewskiego, Oleksego i Napieralskiego. Reszta jest mi totalnie obojętna. Wiem, wiem.. jak zawsze zaraz wyskoczysz mi z ich biografiami i tekstami. Zaoszczędzę Ci czasu, nie musisz :]Ok , dzięki! Tylko to chciałem wiedzieć...

Gratuluje więc autorytetów lol


Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3534 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/02/2011 18:15
Śmielaq a co myślisz o Jerzym Wenderlichu ? Twarz i głos SLD w jednym :) Szczerze to lubię go oglądać w TV . Od razu dostaje uśmiech na twarzy . http://www.youtube.com/watch?v=brnFlULN80UKibic
IP: zapisany
Na forum od 5766 dni
Odp: Topic o polityce? - 25/02/2011 01:24

  eM napisał:  

  śmielak89 napisał:  
Nigdy nie pisałem, że odcinam się od Kwaśniewskiego, Oleksego i Napieralskiego. Reszta jest mi totalnie obojętna. Wiem, wiem.. jak zawsze zaraz wyskoczysz mi z ich biografiami i tekstami. Zaoszczędzę Ci czasu, nie musisz :]Ok , dzięki! Tylko to chciałem wiedzieć...

Gratuluje więc autorytetów lolTo nie są moje autorytety. Być może w Twojej głowie zgadzanie z kimś równa się bycie zapatrzonym w niego, ale wybacz nie w mojej. Widzę, że lubisz wmawiać ludziom nie ich słowa.. :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5176 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 25/02/2011 08:47
A w czym zgadzasz się z towarzyszem Stolzmanem? Też lubisz jebnąć sobie w palnik tak jak on? Mam tylko nadzieje że nie potykasz się o swoje nogi jak Kwachu w Iraku , nie całujesz ziemi pariodiując papieża czy nie chwiejesz się pijany przed grobami Polskich bohaterów bo o wsiadanie nawalonym do bagażnika już cię nie posądzam. Może żałujesz ze nie urodziłeś sie wczesniej? Miałbyś wtedy szansę zostać przewodniczącym Socjalistycznego Związku Studentów Polskich a pózniej to już kariera w PZPR aż do 1990 roku! Zupełnie jak Olek...

W czym jeszcze się zgadzasz? Może z jego zdaniem na temat zbrodniarzy komunistów których zawsze bronił? Tych samych komunistów którzy mają krew na rękach , którzy są odpowiedzialni za śmierć żołnierzy AK ,za stosowany wobec robotników brutalny terror , za uległość wobec ZSRR?

Jeśli tak to gratuluje jeszcze raz!


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005