Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 12:49
Dziwie się że nasz ''wrażliwy'' na chamstwo , agresje i ataki Jun nie zainterweniował jeszcze po kurewskich wypowiedziach Palikota i Wajdy eek?

Liczyłem na szybką reakcję i wypowiedz w stylu tej wczorajszej:

'' ( ... ) straszne staszne, za głowę się łapię ( ... ) ''

...ale jednak cisza w eterze lol


  Cytat:  
Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego to niedobra wiadomość dla Polski – wyniki wyborów komentuje dla Fronda.pl Rafał Ziemkiewicz.

Stało się to, czego najbardziej się obawiałem. Po tych wynikach i najprawdopodobniej pewnym zwycięstwie kandydata PO mamy monopol jednej partii – stwierdza Rafał Ziemkiewicz. – Dla Polski jest to wiadomość niedobra. Dwa ostatnie miesiące pokazały, że Platforma nie ma żadnych sentymentów i najpewniej w najbliższym czasie będzie chciała “dopiąć” różne istotne dla siebie rzeczy, takie jak np. przeforsowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nadchodzi zatem czas “brania łupów”.

Komentując wyniki, które podały sondażownie (przypomnijmy: wg TNS OBOP Bronisław Komorowski otrzymał 53,1 proc. głosów, Jarosław Kaczyński – 46,9 proc.; wg SMG/KRC odpowiednio: 51,09 proc. Komorowski, 48,01 proc. Kaczyński) Ziemkiewicz jest zdania, że po ostatniej skandalicznej wpadce tym razem sondażownie były zmuszone się przyłożyć, a zatem i wyniki są najpewniej bardziej wiarygodne.

Na pytanie, co przegrane wybory mogą z kolei oznaczać dla Jarosława Kaczyńskiego i PiS, Rafał Ziemkiewicz uważa, że sam wynik dla prezesa PiS jest dobry i może być on z niego zadowolony. – Okazało się, że nie ma innej liczącej się opozycji poza Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński może liczyć na “wariant węgierski” – że w najbliższych miesiącach Platforma się “zużyje”, gdyż sytuacja gospodarcza Polski będzie się pogarszać. To z kolei otworzy dla PiS szansę zwycięstwa w przyszłych wyborach parlamentarnych.


Ostatnio edytowany przez: eM, 5 lipca 2010, 13:04 [1 raz(y)]


Jarasija
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8103 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 14:09

  eM napisał:  

Co do samych wyników wybórów - Jarek widać odetchnał z ulgą bo na pewno nie miał zamiaru zostać prezydentem , udało mu się jednak osiągnąć to co sobie założył - odbudować poparcie dla siebie i partii ( z 20 % na prawie 50 % ) , przygotować elektorat do wyborów parlamentarnych które są ważniejsze.



No nie wiem czy odbudował, ja głosowałem na Jarka tylko dlatego żeby Prezydentem nie był ktokolwiek z PO, moim faworytem był Janusz Korwin Mikke, tak samo miałem w mojej najbliższej rodzinie.


"Przed wojną żydzi a dzisiaj cyganie, wkrótce z tego kraju nic nam nie zostanie..."
Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 8284 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 14:13

  eM napisał:  
Dziwie się że nasz ''wrażliwy'' na chamstwo , agresje i ataki Jun nie zainterweniował jeszcze po kurewskich wypowiedziach Palikota i Wajdy eek?



Juz mowilem ze nie zaglebiam sie w tematy na ktorych sie nie znam, raz nie potrzebnie jak widac cos napisalem to co bylo w danym momencie, trudno

jebać politykę, zrobia i tak co chca

ciach temat.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 14:42

  Junior napisał:  

  eM napisał:  
Dziwie się że nasz ''wrażliwy'' na chamstwo , agresje i ataki Jun nie zainterweniował jeszcze po kurewskich wypowiedziach Palikota i Wajdy eek?



Juz mowilem ze nie zaglebiam sie w tematy na ktorych sie nie znam, raz nie potrzebnie jak widac cos napisalem to co bylo w danym momencie, trudno

jebać politykę, zrobia i tak co chca

ciach temat.


Wlasnie, ze nie zrobia. Wybory niedlugo, kto normalny bedzie chcial sobie komplikowac sytuacje reformami, ktore niekoniecznie sie spodobaja spoleczenstwu, ktore pewnie nawet w polowie nie zna progrmau wyborczego jedynej slusznej partii.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 14:58

  Kapturnik napisał:  

No nie wiem czy odbudował, ja głosowałem na Jarka tylko dlatego żeby Prezydentem nie był ktokolwiek z PO, moim faworytem był Janusz Korwin Mikke, tak samo miałem w mojej najbliższej rodzinie.



Mając tak niewiele czasu na kampanie , będac politykiem ''kontrowersyjnym'' ,posiadającym ogromny elektorat negatywny , udało mu się podnieść poparcie z ok.20 do minimum 36% głosów które zdobył w pierwszej turze i to jest wielki sukces. Pomimo uruchomionej całej machiny medialnej . graniem trumną Blidy ,posiłkując się prokuraturą i pomocą ublizających ''celebrytów'' ludzie w końcu otworzyli oczy.Domyślam się ze wiele osób wczoraj głosowało nie na danego kandydata a raczej przeciwko jednemu z nich, nie zmienia to jednak faktu że PiS mocno odbudował swoją pozycję. Sztab wyborczy Kaczyńśkiego odwalił kawał dobrej roboty ,dlatego też jeśłi dalej będą trzymać się obranej drogi , to przy katastrofalnych rządach aferowiczów z Platformy , zdecydowana cześć głosujących wczoraj na Komorre , znów wróci na stronę Jarka.

Czekam więc z niecierpliwością na spełnienie wszystkich obietnic Bronka. Emerytury dla służb mundurowych , podwyżki pensji dla nauczycieli i pielęgniarek, waloryzacja emerytur i rent, utrzymanie wydatków na wojsko , ulgi dla studentów czy finansowanie z budżetu metody in vitro.

Za rok , podczas wyborów do Parlamentu , Polacy na pewno odpłacą się za te wszystkie ''cuda'' o których mówił gajowy lol


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6055 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 15:06

  eM napisał:  

  Kapturnik napisał:  

No nie wiem czy odbudował, ja głosowałem na Jarka tylko dlatego żeby Prezydentem nie był ktokolwiek z PO, moim faworytem był Janusz Korwin Mikke, tak samo miałem w mojej najbliższej rodzinie.



Mając tak niewiele czasu na kampanie , będac politykiem ''kontrowersyjnym'' ,posiadającym ogromny elektorat negatywny , udało mu się podnieść poparcie z ok.20 do minimum 36% głosów które zdobył w pierwszej turze i to jest wielki sukces. Pomimo uruchomionej całej machiny medialnej . graniem trumną Blidy ,posiłkując się prokuraturą i pomocą ublizających ''celebrytów'' ludzie w końcu otworzyli oczy.Domyślam się ze wiele osób wczoraj głosowało nie na danego kandydata a raczej przeciwko jednemu z nich, nie zmienia to jednak faktu że PiS mocno odbudował swoją pozycję. Sztab wyborczy Kaczyńśkiego odwalił kawał dobrej roboty ,dlatego też jeśłi dalej będą trzymać się obranej drogi , to przy katastrofalnych rządach aferowiczów z Platformy , zdecydowana cześć głosujących wczoraj na Komorre , znów wróci na stronę Jarka.

Czekam więc z niecierpliwością na spełnienie wszystkich obietnic Bronka. Emerytury dla służb mundurowych , podwyżki pensji dla nauczycieli i pielęgniarek, waloryzacja emerytur i rent, utrzymanie wydatków na wojsko , ulgi dla studentów czy finansowanie z budżetu metody in vitro.

Za rok , podczas wyborów do Parlamentu , Polacy na pewno odpłacą się za te wszystkie ''cuda'' o których mówił gajowy lol



Między innymi ze względu na przyszłe wybory parlamentarne i te wszystkie obiecanki,które tak łatwo spełnić nie będzie(jeszcze wycofanie wojsk z Afganistanu) Kaczyński raczej zbyt nie zmartwił się,że nie wygrał.Wykonał plan jaki miał czyli pokazać mocny elektorat opozycji,tak jak wczoraj bodajże Staniszkis mówiła,budowanie pozycji i możliwości władzy to droga wieloetapowa i po kolei te etapy zalicza Kaczyński,któremu na pewno zdecydowanie bardziej zależy na stanowisku premiera.


Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7607 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 15:16

  Przema napisał:  

Wlasnie, ze nie zrobia. Wybory niedlugo, kto normalny bedzie chcial sobie komplikowac sytuacje reformami, ktore niekoniecznie sie spodobaja spoleczenstwu, ktore pewnie nawet w polowie nie zna progrmau wyborczego jedynej slusznej partii.



Czyli Pis, wszak to Jarek mając z śp. bratem pełnię władzy zamiast na reformach skupił się na czym innym, chciał m.in delegalizować SLD, zawłaszczył sobie TVP, IPN, który wypuszczał publikację na zlecenie, stworzył sobie policję polityczną... i co drugi dzień bratał i żegnał się z Lepperem i Giertychem i tym stracił moje poparcie w tamtym czasie.

Jarkowi do zwycięstwa zabrakło niewiele, ale przegrał nie pomogła mu w ostatnich dniach nagonka w TVPis, TV Trwam, RP, NaszymDzienniku, Gazecie Polskiej, portalach zaleznyodPis.pl, forach itd.. a przede wszystkim w parafiach...

A PO ma teraz szanse się wykazać, jeśli tego nie zrobi to nie zmiłuj w następnych wyborach, eM, ale na pewno nie będzie to głos oddany na pis, także na JKM bo jego poplecznik 'zlikwidować wszystko co się da' Oleszczuk w Kamieniu pokazał jak nie należy rządzić...,

A Gryfszowi pozostało tylko ujadanie na obczyźnie...

Ostatnio edytowany przez: Pszczółek, 5 lipca 2010, 15:22 [1 raz(y)]


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 15:38

  Pszczółek napisał:  

Czyli Pis, wszak to Jarek mając z śp. bratem pełnię władzy zamiast na reformach skupił się na czym innym, chciał m.in delegalizować SLD, zawłaszczył sobie TVP, IPN, który wypuszczał publikację na zlecenie, stworzył sobie policję polityczną... i co drugi dzień bratał i żegnał się z Lepperem i Giertychem i tym stracił moje poparcie w tamtym czasie.

Jarkowi do zwycięstwa zabrakło niewiele, ale przegrał nie pomogła mu w ostatnich dniach nagonka w TVPis, TV Trwam, RP, NaszymDzienniku, Gazecie Polskiej, portalach zaleznyodPis.pl, forach itd.. a przede wszystkim w parafiach...

A PO ma teraz szanse się wykazać, jeśli tego nie zrobi to nie zmiłuj w następnych wyborach, eM, ale na pewno nie będzie to głos oddany na pis.

A Gryfszowi pozostało tylko ujadanie na obczyźnie...



hahaha zdelegalizować SLD? O ile się nie myle to w 2004 roku PiS nie sprawował władzy w Polsce lol Chciałeś dogryzc ale coś ci nie wyszło , smyku , tak samo z tą policją polityczną , smieszne zarzuty , tym bardziej w momencie gdy twoja platforma ma zamiar ''strasznemu'' CBA przyznać nowe , znacznie wieksze uprawnienia czyli min.zbieranie bez kontroli dane o chorobach, przekonaniach politycznych i religijnych oraz preferencjach seksualnych obywateli eek? CBA za rządów platfusów nie będzię już ograniczać się do korupcji urzędników. Teraz ma ścigać wszystkich i wszystkie rodzaje przestępstw eek?

Piszesz coś o zawłaszczeniu? Nie no , to już ''bezczelność'' lol Jeszcze nie wystygły ciała Szczygły czy Kurtyki a Komorra już obsadzał ich stanowiska . W tej kwestii twoi idole nie mają zadnych sentymentów , wieć nie boj się , chwila moment i aby przejąć TVP przeforsują nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji , mając też wsród swoich przyjaciół TVN i ''drugą ''' stacjęi , mogą spać spokojnie i siać propagnde we wszystkich mediach lol

Jarkowi zabrakło niewiele , ale co dopiero muszą teraz czuć platfusy , którzy mimo włażenia w dupe lewicy i postawienia wszystkiego na jedną kartę osiągneli tak niewielką przewage nad tym strasznym kandydatem PiS-u którego rzekomo boi się cała Polska eek? , oj , chłopaki juz czują widmo porażki w zblizających się wyborach parlamentarnych.

P.S widzę że strasznie bolą cię niezależne media , ja wiem , chciałbyś tak jak za komuny , jedyną słuszną stację i aby ludzie czerpali informację tylko z WSI 24 czy z GóWna ale niestety , jak widać , przynajmniej połowa Polaków jest myśląca i wierze że takich ludzi będzie coraz więcej , co doprwadzi do klęski twojej zakłamanej , zdradzieckiej partyjki...

Wojna trwa! Cool

Ostatnio edytowany przez: eM, 5 lipca 2010, 15:46 [1 raz(y)]


Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7607 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 15:50

  eM napisał:  


P.S widzę że strasznie bolą cię niezależne media , ja wiem , chciałbyś tak jak za komuny , jedyną słuszną stację i aby ludzie czerpali informację tylko z WSI 24 czy z GóWna ale niestety , jak widać , przynajmniej połowa Polaków jest myśląca i wierze że takich ludzi będzie coraz więcej , co doprwadzi do klęski twojej zakłamanej , zdradzieckiej partyjki...

Wojna trwa! Cool



Widzisz i tutaj się mylisz, bo PO nie jest moją parytyjką w przeciwieństwie do Ciebie i Twojego Pisu, a co do myślenia coś Ci nie wyszło bo jakaś osoby w dużych miastach i z wyższym wykształceniem w większości mają inne zdanie niż ty. Niezależne hahahha. To właśnie PiS chce jednej telewizji partyjnej telewizji tak aby ludzie oglądali jedyne co słuszne.

W Twojej argumentacji chyba zabrakło jeszcze standardowego w Twoim środowisku hasła, że nie jestem Polakiem i nie powinienem mieć prawa głosu. Nie jestem chłopaczkiem, bo z tego co wiem to jestem od Ciebie starszy... Znikam i wracam do czytania tego tematu przed następnymi wyborami... ;)


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 15:59

  Pszczółek napisał:  
nie będzie to głos oddany na pis, także na JKM bo jego poplecznik 'zlikwidować wszystko co się da' Oleszczuk w Kamieniu pokazał jak nie należy rządzić...,



Hoho szalejesz Pszczółek. Temat Kamienia wielokrotnie wałkowany w tym temacie, ale chętnie pociągnę Cię za język i pytam. Powiedz konkretnie co było złego w tym sposobie rządzenia i jaką katastrofę sprowadził UPR na miasto podczas 4-letnich rządów. Proszę konkretnie bez lania wody.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 15:59
Nie znasz mojego środowiska więc nie zapędzaj się ze swoimi stwierdzeniami ;) Szkoda jedynie że nie ustosunkowałeś się do moich argumentów , tylko piszesz jakieś farmazony niczym twój idol niesioł lol Zastanawiające jest jak tu wszyscy nagle wypierają się plaformy eek? aż strach pomyśleć na kogo zagłosujesz w nastęnym wyborach lol Nieważne z resztą...

P.S wiem że jesteś starszy ode mnie i nie chłopczyku tylko smyku lol

Ostatnio edytowany przez: eM, 5 lipca 2010, 16:05 [1 raz(y)]


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 16:02

  szpadel_85 napisał:  

  eM napisał:  

  Kapturnik napisał:  

No nie wiem czy odbudował, ja głosowałem na Jarka tylko dlatego żeby Prezydentem nie był ktokolwiek z PO, moim faworytem był Janusz Korwin Mikke, tak samo miałem w mojej najbliższej rodzinie.



Mając tak niewiele czasu na kampanie , będac politykiem ''kontrowersyjnym'' ,posiadającym ogromny elektorat negatywny , udało mu się podnieść poparcie z ok.20 do minimum 36% głosów które zdobył w pierwszej turze i to jest wielki sukces. Pomimo uruchomionej całej machiny medialnej . graniem trumną Blidy ,posiłkując się prokuraturą i pomocą ublizających ''celebrytów'' ludzie w końcu otworzyli oczy.Domyślam się ze wiele osób wczoraj głosowało nie na danego kandydata a raczej przeciwko jednemu z nich, nie zmienia to jednak faktu że PiS mocno odbudował swoją pozycję. Sztab wyborczy Kaczyńśkiego odwalił kawał dobrej roboty ,dlatego też jeśłi dalej będą trzymać się obranej drogi , to przy katastrofalnych rządach aferowiczów z Platformy , zdecydowana cześć głosujących wczoraj na Komorre , znów wróci na stronę Jarka.

Czekam więc z niecierpliwością na spełnienie wszystkich obietnic Bronka. Emerytury dla służb mundurowych , podwyżki pensji dla nauczycieli i pielęgniarek, waloryzacja emerytur i rent, utrzymanie wydatków na wojsko , ulgi dla studentów czy finansowanie z budżetu metody in vitro.

Za rok , podczas wyborów do Parlamentu , Polacy na pewno odpłacą się za te wszystkie ''cuda'' o których mówił gajowy lol



Między innymi ze względu na przyszłe wybory parlamentarne i te wszystkie obiecanki,które tak łatwo spełnić nie będzie(jeszcze wycofanie wojsk z Afganistanu) Kaczyński raczej zbyt nie zmartwił się,że nie wygrał.Wykonał plan jaki miał czyli pokazać mocny elektorat opozycji,tak jak wczoraj bodajże Staniszkis mówiła,budowanie pozycji i możliwości władzy to droga wieloetapowa i po kolei te etapy zalicza Kaczyński,któremu na pewno zdecydowanie bardziej zależy na stanowisku premiera.



Tylko pyrrusowa to będzie satysfakcja,niestety,bo kolejny rok w plecy. I historia zatoczy kierat z tą różnicą że prezydent bedzie z PO a rząd być może z PiS. I niestety, dobrze o tym musimy zdawać sobie sprawe że my jako przeciętni obywatele nadal bedziemy tkwić w marazmie.

A PO? Wczoraj juz Kłopotek postraszył Nitrasa że koalicja sie rozjebie jak tylko będą coś grzebać przy KRUS-ie czy okręgach jednomandatowych. Ja sobie życzę, aby przy kolejnych wyborach ta chłopska partia uzurpatorów i arogantów poszła w końcu "pod lód"


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Pszczółek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7607 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 16:07

  Olaf napisał:  

  Pszczółek napisał:  
nie będzie to głos oddany na pis, także na JKM bo jego poplecznik 'zlikwidować wszystko co się da' Oleszczuk w Kamieniu pokazał jak nie należy rządzić...,



Hoho szalejesz Pszczółek. Temat Kamienia wielokrotnie wałkowany w tym temacie, ale chętnie pociągnę Cię za język i pytam. Powiedz konkretnie co było złego w tym sposobie rządzenia i jaką katastrofę sprowadził UPR na miasto podczas 4-letnich rządów. Proszę konkretnie bez lania wody.



Zlikwidowano Dom kultury, Biblioteki, a mało także nie padł jedyny w mieście klub piłkarski, wysprzedano bez przetargowo znajomym wszystko co się da... przez chyba 2 tygodnie mieliśmy egipskie ciemności bo nie było nawet oświetlenia miejskiego... a sam Oleszczuk skończył z prawomocnym wyrokiem o zakazie sprawowania funkcji publicznych.


  eM napisał:  
Nie znasz mojego środowiska więc nie zapędzaj się ze swoimi stwierdzeniami ;) Szkoda jedynie że nie ustosunkowałeś się do moich argumentów , tylko piszesz jakieś farmazony niczym twój idol niesioł lol Zastanawiające jest jak tu wszyscy nagle wypierają się plaformy eek? aż strach pomyśleć na kogo zagłosujesz w nastęnym wyborach lol Nieważne z resztą...

P.S wiem że jesteś starszy ode mnie i nie chłopczyku tylko smyku lol



Nie mam idoli w PO, to że głosowałem w poprzednich wyborach parlamentarnych na PO i teraz na Komorowskiego nie oznacza, że mam tam jakiś idoli. Tak samo jak nie miałem ich 5 lat temu, gdy swój krzyżyk postawiłem w wyborach parlamentarnych przy ostatnim na liście kandydacie Pis.

Ostatnio edytowany przez: Pszczółek, 5 lipca 2010, 16:16 [2 raz(y)]


Fan Club Kamień Pomorski
AP Gryf Kamień Pomorski
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 16:14

  Cytat:  
W wyborczy wieczór prezydent - elekt Bronisław Komorowski zaapelował do wszystkich Polaków o solidarność, premier Donald Tusk zwracał uwagę, by nie zapominać, że wybory odbyły się po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego namawiając od szacunku dla nieżyjącego prezydenta. A w poniedziałek Janusz Palikot uderzył w PiS w wyjątkowo niesmaczym stylu

Poseł zaprosił dziennikarzy do swego lubelskiego biura, by przedstawić swoją analizę wyników wyborczych. Od razu przeszedł do ataku na Jarosława Kaczyńskiego.

Palikot uznał bowiem dziś, że skoro prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował w niedzielny wieczór o rzetelne wyjaśnienie okoliczności tragedii smoleńskiej, to poseł dorzuci do sprawy swoje zdanie: - Czy pobrano i przebadano krew Lecha Kaczyńskiego pod kątem obecności alkoholu? Czy prezydent był na pokładzie pod wypływem alkoholu - mówił poseł.

Palikot stawiał więcej pytań: - Dlaczego samolot miał 25 minut opóźnienia? Gdyby wyleciał o czasie mógłby spokojnie lądować. Co przez ten czas robił Lech Kaczyński i czy środowisko prezydenta nie wywierało wpływu na załogę?

Później Palikot zaatakował kler. Uznał, że w tysiącach kościołów doszło do złamania ciszy wyborczej. Księża mieli nawoływać do głosowania na Kaczyńskiego. - Dlatego czekam na zgłoszenia przypadków od świadków tych wydarzeń. Następnie skieruję sprawę do sądu - zapowiedział poseł, który przypomniał o rozdziale Kościoła od państwa. - Około stu komisji wyborczych na Lubelszczyźnie było usytuowanych w pobliżu parafii. Czy to właściwe? Czy nie powinno być tak, jak za sklepami z alkoholem, że komisje muszą być oddalone od kościołów? - stawiał pytania Palikot


a ten swoje


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 16:15

  Pszczółek napisał:  

Nie mam idoli w PO, to że głosowałem w poprzednich wyborach parlamentarnych na PO i teraz na Komorowskiego nie oznacza, że mam tam jakiś idoli. Tak samo jak nie miałem ich 5 lat temu, gdy swój krzyżyk postawiłem w wyborach parlamentarnych przy ostatnim na liście kandydacie Pis.



Lepiej jebnij edyte bo wyjdzie na jaw że pochodzisz z małego miaszteczka i jesteś niewykształcony tak jak cały elektorat PiS-u lol

hahaha co do obietnic drogiego Bronisława , mamy pierwsze niusy :


  Cytat:  
Ministrowie Platformy Obywatelskiej powoli wycofują się ze złożonych obietnic wyborczych – informuje RMF FM.

30 procent podwyżki dla nauczycieli, 50-procentowa zniżka kolejowa dla studentów, bezpłatne autostrady wokół miast, opłacana przez państwo metoda in vitro. Kiedy słowa zamienią się w czyny?

Kampania się skończyła, więc ministrowie Tuska studzą zapał wyborców i asekurują się, że te kampanijne cuda - to i owszem, ale nie od razu... – podaje RMF FM.

Minister zdrowia podtrzymuje, że pieniądze na finansowanie in vitro będą, ale nie wiadomo, czy dla wszystkich chętnych par i na ile prób wystarczy budżetowych środków. Ewa Kopacz zrzuca odpowiedzialność na posłów, bo nie ma w tej sprawie nawet ustawy.

-W tej ustawie musi być zapisane, czy my jesteśmy w stanie i gotowi tylko jedną próbę, dwie próby czy trzy próby, czy to za 7 tysięcy czy to za 4 tysiące - zastrzega szefowa resortu zdrowia.

Podwyżki dla nauczycieli? Tak, ale nie od razu tak duże, jak obiecywał kandydat - asekuruje się z kolei szef doradców premiera, minister Michał Boni.

-Siedem procent podwyżki - tak jak to umawialiśmy wcześniej. A będziemy w lipcu dyskutowali nad tym, jak to ma być w roku 2011 - podkreśla.

O pieniądzach na realizację kolejnych obietnic ciężko będzie nawet dyskutować z ministrem finansów, który już wczoraj z roli sztabowca Komorowskiego wrócił wyjątkowo szybko do roli strażnika budżetu. - Najważniejszy jest bardzo oszczędny, bardzo wstrzemięźliwy budżet - zastrzegał.


(źródło rmf.fm)



lol

Ostatnio edytowany przez: eM, 5 lipca 2010, 16:23 [2 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 16:38
Dzisiejszy świetny tekst Romka Zielińskiego z fanśląska:


  Cytat:  
ZWYCIĘSTWO FAJNYCH CHŁOPCÓW

Obudziliśmy się rankiem 5. lipca w lepszym świecie. Nie wiemy jak w innych regionach kraju, lecz we Wrocławiu po wyborze Bronka na prezydenta natychmiast temperatura spadła z debilnych 35 do swojskich 22 stopni Celsjusza. Rzec by można: dzięki ci, Bronek.

Polewka

Że się nabijam? Oczywiście że tak. Pierwszy dzień przekształcania Polski na Polszę wcale nie wygląda źle. Pogoda fajna, policja (ABW, CBA) jeszcze nie dostała wytycznych, „Gazeta Polska” jeszcze leży w kioskach, strona „Niepoprawni.pl” jeszcze nie jest zamknięta, Fan zresztą również jeszcze hula a w IPN-ie nie dostali wypowiedzeń z pracy.W siedzibach platformy dopiero dziś będą żłopali szampany, dopiero dziś Jaruzelskie, Bolki, Michniki, Bartoszewskie, Dukaczewskie, Niesiołowskie, Biedronie, Kościuki będą tryumfować.
Nie wiecie kto to Ireneusz Kościuk? To taki morderca w mundurze. Zabił chłopaka za to, że nie miał przy sobie dokumentów. Ale zrobił to w dobrej wierze ponad ćwierć wieku temu ku chwale Polski Ludowej, to i przez funkcjonariuszy tejże ludowej ojczyzny był chroniony. W zasadzie – jest chroniony do dziś.

Medialny wał

Nie przejmujcie się, że nazwisko Kościuka jest Wam obce. Komuchy i sprzyjające im świnie zrobiły wiele, by nazwiska politycznych morderców nie wypłynęły na światło dzienne. A te, które wypłynęły, jakichś Piotrowskich, Pękali, Chmielewskich czy Pietruszków – by poszły w zapomnienie.
A media w Polsce to interesujące środowisko.
Tylko kraj debili może sobie pozwolić na to, by największe koncerny medialne były w obcych rękach. Niemal wszystkie gazety są własnością Niemców. Ciekawe, po czyjej stronie staną, gdy dojdzie do zadrażnień na linii Warszawa – Berlin?
Reszta gazet i część telewizji są własnością Żydów. Którym na państwowości polskiej zależy jak na wrzodzie.
Te media kreują rzeczywistość. Przez ostatnie lata udowodniły, że Kaczyńscy to kartofle, kurduple i totalne nieudaczniki („borubar”, odwrócony szalik Polski i inne tym podobne wpadki).
Ostatnio te same media udowadniały, że hrabia jest najlepszym kandydatem na prezydenta Polski, choć sam zainteresowany codziennie udowadniał, że jest osobą bardzo ograniczoną umysłowo.

Twórca nowej geografii

Możecie wierzyć, lub nie, ale Komorowski twierdzi, ze nie ma Polski północnej ani południowej, wschodniej ani zachodniej. Taka tezę wygłosił wobec siedmiu milionów ludzi podczas pierwszej debaty prezydenckiej.
Geograf ma również kłopoty z ekonomią. Pojęcia długu publicznego i deficytu budżetowego są dla niego tożsame.
Dług, jak sama nazwa wskazuje, to pieniądze, które Polska pożyczyła na przestrzeni lat i ich nie spłaciła. Deficyt to forsa, którą w danym roku trzeba wydać, a której do budżetu nie uda się zgarnąć.
Jak łatwo zauważyć dług to suma tych deficytów, ale Bronek pojęcia o tym nie ma najmniejszego. Strach pomyśleć co będzie, kiedy Bronek zacznie się wypowiadać o bardziej skomplikowanych pojęciach z ekonomii.
Na dodatek okazało się, że tytuł hrabiowski jego rodzina przyznała sobie bezprawnie w nader tajemniczych okolicznościach. W normalnym kraju za takie wałki zostałby rozjechany walcem, ale nasz kraj normalny nie jest.

Polsza nie zagranica

Tu rządzą obce interesy. Przede wszystkim sowieckie, „dziwnym trafem” sowieci to Rosjanie. Ci sami u których szkolili się oficerowie niedawno rozwiązanych WSI (Bronek nie chciał rozwiązania WSI – jak myślicie, dlaczego?). Ci Rosjanie u których w Katyniu zginęło kilkadziesiąt tysięcy polskich oficerów, ci którzy wymordowali całą Armię Krajową, ci którzy zesłali setki tysięcy Polaków na Syberię i do Kazachstanu. Ci, którzy wyciągnęli największe korzyści za spadku samolotu prezydenckiego i zawładnęli śledztwem nad tym przedziwnym spadkiem.
Jednym z rosyjskich przysłów jest stwierdzenie, że „Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica”. To przysłowie bardzo trafnie oddaje rosyjski sposób widzenia ziem między Moskwą a Berlinem.

Szampan

Dziś będą pić szampana za zwycięstwo w sztabach platformy. Ale korki już strzelały w Moskwie (z wyżej opisanych powodów), Berlinie (pozbyli się trudnego negocjatora w osobie Kaczyńskiego), Tel Awiwie (będzie im łatwiej, choć akurat tu Kaczyński też miał nienajgorsze notowania) i Brukseli (ślepcy nie widzą z odległości 1 500 km, że tak naprawdę „geograf’ nie będzie realizował ich wytycznych, lecz moskiewskich).

Rekord pod żyrandolami

Pamiętacie jeszcze hasło dla którego Tusk zrezygnował z własnej kandydatury na prezydenta? Powiedział, że nie interesują go żyrandole, lecz realny wpływ politykę.
Pewnie od tego czasu trochę zmienił zdanie, bo o żyrandole dla Bronka walczył jak lew. A obecnie twierdzi, że szczerze musi mu zwycięstwa pogratulować.
Gratulując Komorowskiemu będzie musiał się przemóc, gdyż wypadałoby również się wyściskać z jego żoną. A Anna zbyt reprezentacyjna nie jest. Nie wiemy, co miał na myśli Komorowski, gdy twierdził, że Dunki są podobne do kaszalotów, lecz jeśli spotkał tam kobietę grubszą od swojej żony, to znaczy, że miał wyjątkowego niefarta. Komorowska będzie najtłustszą prezydentową w historii Polski.

Roman Zieliński

PS. Strzelam. Pierwsze wizyty zagraniczne Bronek złoży w Brukseli, Moskwie, Berlinie i Tel Awiwie. W tej właśnie kolejności. Przy czym wizyta w Brukseli będzie zwykłą ściemą dla eurogamoni, którzy i tak nie ogarniają prawdziwego trendu polskiej polityki zagranicznej. Która właśnie dziś, 5. lipca 2010 została przekierowana na wschód.
PS II. We wrześniu 1939 roku Stalin zwyciężył rękoma Hitlera. Niemcy ponieśli porażkę propagandową (wszakże to oni zaatakowali Polskę), a w ostateczności terytoriami naszej ojczyzny podzielili się po połowie.
Dziś Putin ma powody do zadowolenia. Choć wczoraj do urn poszli obywatele Polski…

http://www.fanslask.pl/?p=1681



Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 16:46

  Gryfsz napisał:  
Olaf - wedlug tego rankingu Chile jest na 10 miejscu, a np. Hiszpania na 36. Mimo tego to Chilijczycy wyjezdzaja do Hiszpani a nie na odwrot. Oczywiscie ze mnie te liczby nie przekonuja poniewaz odzwierciedlaja ponoc przyjaznosc dla biznesu a nie dla obywateli. Jakosc zycia zwyklego Chilijczyka nie jest o wiele lepsza od jakosci zycia obywateli z czolowki latynowskich krajow a jakosci zycia Hiszpanow to Chilijczycy moga sobie tylko pomarzyc. Pamietaj ze Kuba jest krajem 3 swiata i w tej kategorii rozpatruje oraz porownuje jakosc zycia przecietnego Kubanczyka. Porownujmy Kube do reszty krajow 3 swiata



Brak logiki. Na przykładzie Kuby mówisz, że trzeba porównywać kraje podobne do siebie, a Chile porównujesz do Hiszpanii. Gdzie tu sens. Indeks ten pokazuje, że obrana droga przynosi efekty im więcej rozwiązań wolnorynkowych tym rozwój jest szybszy. Jeszcze raz napiszę, zauważ, że Chile w odróżnieniu od Argentyny (choć mają podobne PKB per capita), jest w trendzie wzrostowym, z dynamiką o jakiej inne kraje regionu mogą pomarzyć. Jaki jest sens porównywania Chile do Hiszpanii, do Hiszpania która w najlepszym momencie dla siebie weszła do UE i skorzystała ogromnie ze środków pomocowych płynących z Brukseli. Chile takiego dobrego wujka nie miało. Choć warto zauważyć, że nawet obecnie wzrost PKB Chile jest o wiele wyższy niż Hiszpanii.


  Cytat:  
Porownujmy Kube do reszty krajow 3 swiata, gdzie ani nie ma komunizmu, ani tez ponad 40-letniego embarga ekonomicznego



Embargo zostało nałożone na Kubę przez USA, jednak poza Stanami Zjednoczonymi także istnieje życie. 40 lat to długi okres czasu by przestawić się na inne rynki i poszukać innych partnerów gospodarczych

  Cytat:  
Rozwinięty przemysł hutniczy, metalowy, chemiczny i elektrotechniczny. Handel zagraniczny: eksportuje się głównie cukier, minerały, tekstylia, żywność, obuwie, cement, stal, radioodbiorniki, wyroby tytoniowe, nawozy sztuczne, chemikalia, autobusy m.in. do Holandii, Rosji, Hiszpanii, Niemiec i Chin. Importuje się paliwa, maszyny, żywność. Obroty towarowe z zagranicą (2007) – eksport: 3,702 mld USD, import: 10,080 mld USD.



Na podstawie powyższego cytatu z Wikipedii, można powiedzieć, że wpływ embarga na sytuację gospodarczą Kuby nie należy demonizować




  Cytat:  
a mimo tego obywatele tych nie-komunistycznych krajow moga tylko Kubanczykom pozazdroscic. To ze Kubanczycy wyjezdzaja do USA nie jest argumentem. Do USA/Kanada wyjezdza prawie caly swiat z Chilijczykami rowniez. Malo tego - ostatnio w Kanadzie osiedlila sie masa UWAGA!!! - Brytyjczykow oraz Niemcow!!! Chyba nie sadzisz ze zmiana ustroju na Kubie spowoduje dobrobyt porownywalny do tego w USA czy tez Eur.Zach. Ja uwazam ze zmiana ustroju spowoduje tam jeszcze wieksza biede jaka doswiadczaja inne latynoskie, afrykanskie, azjatyckie panstwa.



W niczym mnie nie zaskoczyłeś. Głośna była, ostatnio w Niemczech, sprawa rodziny, której rząd utrudniał prowadzenie edukacji szkolnej w domu. Pomimo dużych nacisków ze strony rządu kanlerz Merkel, rodzina ta uzyskała... azyl polityczny w USA. Jak widać świat coraz bardziej staje na głowie.



  Cytat:  
Proponujesz mi azyl na Kubie...a ja Tobie w takim razie AZYL w nie komunistycznym Senegalu, Pakistanie, Hondurasie, Salvadorze czy tez Haiti. Ciekawe komu bedzie zylo sie lepiej. Takze USA czy nawet nasza Polska jest lepsza do zycia od KUBY, ale juz wiekszosc np. afrykanskich panstw NIE. Czy juz wiesz o co mi chodzi?



To, że w wspomnianych przez Ciebie krajach (nie wiem jakim kryterium się kierowałeś) nie było komunizmu o niczym nie świadczy. Podejrzewam,że w krajach tych także daleko jest do wolnego rynku, więc doprawdy nie wiem o co Ci chodzi.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 17:04

  Pszczółek napisał:  
Zlikwidowano Dom kultury, Biblioteki, a mało także nie padł jedyny w mieście klub piłkarski, wysprzedano bez przetargowo znajomym wszystko co się da... przez chyba 2 tygodnie mieliśmy egipskie ciemności bo nie było nawet oświetlenia miejskiego... a sam Oleszczuk skończył z prawomocnym wyrokiem o zakazie sprawowania funkcji publicznych.



Do tej Twojej nieszczęsnej biblioteki chodziło parę osób w miesiącu to jaki sens było ją utrzymywać. To Stefan Oleszczuk był prezesem klubu sportowego? To on kierował tym klubem i doprowadził go na skraj przepaści? Co do oświetlenia miejskiego, to właśnie za rządów UPR wymieniono system oświetlenia w gminie, który funkcjonował w 55%. Jedyny wyrok skazujący na Oleszczuku jaki udało mi się znależć w necie to


  Cytat:  

Za nic miał wyroki sądu, który po dwóch procesach karnych kazał mu zapłacić 1600 zł grzywny. Za co? Za skopanie samochodu pewnej pani. I za sfałszowanie umowy o pracę jednego ze swych podwładnych. Oleszczuk nie zapłacił i... przyszła kryska na Matyska!
Jak pisze "Głos Szczeciński", po trzech latach uników wymiar sprawiedliwości powiedział Oleszczukowi: dość! Nie chce płacić - będzie sprzątał. Przez osiem miesięcy, po trzydzieści godzin dziennie, były burmistrz będzie pracownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim. Z pewnością czeka go wielkie szorowanie.



Rzeczywiście istny malwersant.

Dla przypomnienia, o rządach UPR w Kamieniu można przeczytać tutaj:

KLIK

UPR zostawił po sobie spaloną ziemię w Kamieniu, aż dziw bierze, że przeżyłeś ten koszmar.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Joanna d^Arc
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6966 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 17:37

  Mvin napisał:  
Te wybory pokazują jak ważny jest głos każdego obywatela. Niestety spora rzesza ludzi tego nie widz i nie głosuje. Szkoda, że w Polsce jeszcze długo nie przekroczymy frekwencji na poziomie 70%.



Dajcie spokój... Po co każdy ma głosować? Rzesza ludzi nie interesuje się polityką. Namawiani do pójścia na wybory "rozpierdalają" nasz kraj i głosują na "swojego" kandydata bo: "ma ładna żonę", "urodził się w mojej wsi", "bo nie daj boże wygra ten drugi", "w tvn mówili...". Nie raz trafiłam na takie osoby i nie raz zabrakło siły, żeby odpowiedzieć na to choć krótkie "ja pier...".

Jak ktoś nie interesuje się w najmniejszym stopniu gospodarką i ekonomią, nie zna podstaw uchwalania budżetu i ustaw,nie wie komu co można to nie powinien w ogóle brać się za głosowanie! można mu wtedy wmówić, że nie będzie podatków i będziemy jakąś drugą irlandią, islandia czy innym madagaskarem...

Dla mnie te wybory były świadectwem jednego: głupoty społeczeństwa. Ale to odpowiada politykom, bo głupcami łatwiej sterować. Naobiecywać ile się da i dorwać się do stołka. W końcu i tak nikt nie rozlicza z obietnic przedwyborczych.
Do drugiej tury przeszło dwóch najgorszych kandydatów(no może przesadzam ale wiadomo, że taki lepper i napieralski nie mieszczą się w schematach).


A Ty eM mógłbyś w końcu przystopować z tymi wypowiedziami. Obrażasz każdego kto ma inne zdanie niż Ty. Fajnie, że masz jakieś przekonania, bo takimi osobami trudniej sterować. Ale jest jedno "ale": uważasz się chyba za jakiegoś super inteligentnego i najlepiej obeznanego w świecie polityki. Poczytałeś niezależną prasę i "wiesz co w trawie piszczy". no łał... Trochę pokory chłopaku...

Już nie wspomnę, że trochę Cie dużo na tym forum...


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/07/2010 18:40
Giza, ale takie są "walory" demokracji. Nie pójdziesz na wybory-źle, pójdziesz, też niedobrze. U nas do polityki ida zazwyczaj nieudacznicy,ludzie bez ideałów, tylko z pustymi hasełkami. Jak słusznie zauważyłaś-dopóki będzie społeczne przyzwolenie na robienia nas w balona, dopóty taka metodologia będzie stosowana..

Wyborcy w zdecydowanej większości mają pogląd na politykę coś jak na reality show, gdzie wybierają tego który ładniej wygląda, powie coś śmiesznego tudzież coś ciekawego obieca- nieważne że to nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Dlatego ja osobiście z dwojga złego zastosowałem pierwszy wariant i nie dałem sie zwariować. Wiem że mój nieoddany głos na nic nie będzie rzutował, wszak my sami wychowujemy góre i jeśli nie zastosujemy pracy u podstaw, wybory mijają się z celem.

Ps-nie ma czegoś takiego jak niezależna prasa. No chyba że bravo girl;)


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.22 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005