Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 06/10/2009 11:46

  Cytat:  
Sawicka, Drzewiecki i Rosół mieli naciskać na świadka ujawniającego kulisy finansowania kampanii PO

Łukasz Lorentowicz, były asystent posłanki Beaty Sawickiej, twierdzi, że Sawicka, a także Mirosław Drzewiecki, naciskali na niego, by składał korzystne dla Platformy zeznania w sprawie finansowania kampanii prezydenckiej Donalda Tuska w 2005 r.

Lorentowicz był na początku 2007 przesłuchiwany przez warszawską Prokuraturę Okręgową, która prowadziła śledztwo w tej sprawie.

„Rz” ustaliła, że swoimi zeznaniami obciążał czołowych polityków Platformy Obywatelskiej. – Osoby te powinny mieć postawione zarzuty co najmniej o utrudnianie postępowania, a nawet o udział w nielegalnych operacjach finansowych związanych z kampanią wyborczą PO – mówi nasz informator znający szczegóły śledztwa. Dodaje, że zostało ono umorzone po przejęciu władzy przez Platformę.

Lorentowicz był jedną z głównych osób działających na zapleczu kampanii Tuska. Odpowiadał m.in. za pracę wolontariuszy. W jej trakcie poznał Marcina Rosoła. To najbliższy współpracownik Drzewieckiego. Nazwisko Rosoła pojawia się dziś w kontekście afery hazardowej. To on pośredniczył w próbie załatwienia stanowiska w Totalizatorze Sportowym córce Ryszarda Sobiesiaka.

Lorentowicz miał zeznać, że współpracownik Rosoła Marek Hajbos poprosił go, by podał mu numer osobistego konta bankowego. Miał to zrobić na polecenie Rosoła, który utrzymywał, że na konto będą wpływać pieniądze potrzebne na pokrycie kosztów wyjazdów wolontariuszy w teren.

Niebawem konto Lorentowicza zostało zasilone kwotą około 10 tys., które zostały przelane z konta Komitetu Wyborczego PO. Następnie Hajbos poprosił go, by przelał pieniądze na jego konto. Hajbos powoływał się przy tym na Rosoła.

Do podobnej sytuacji miało dojść podczas przygotowań do tzw. prawyborów we Wrześni jesienią 2005 r. Tym razem Rosół miał zażądać, by Lorentowicz przekazał mu przelane pieniądze w gotówce – na jego konto wpłynęło 8 tys. zł z konta Komitetu Wyborczego Donalda Tuska. By zalegalizować te pieniądze, Lorentowicz – tak twierdzi w swym zeznaniu – podpisał fikcyjną umowę o dzieło.

Śledczym zeznał także, że kolejny przelew również przekazał osobiście Rosołowi.

Trzy lata temu sprawą finansowania kampanii PO zainteresował się dziennikarz „Newsweeka” Jerzy Jachowicz. W czerwcu 2006 r. część tego procederu opisał w tekście „Dojenie Platformy”. Rosół wytoczył mu proces, który przegrał. Mimo to Drzewiecki, kiedy został ministrem sportu, powołał Rosoła na szefa swego gabinetu politycznego.

Tymczasem Lorentowicz twierdzi, że swoimi dylematami moralnymi podzielił się z posłanką Sawicką, której był asystentem.

Według Lorentowicza Sawicka, podejrzewając zapewne, że był on informatorem Jachowicza, miała zażądać od niego rezygnacji z funkcji asystenta. Miała mu też powiedzieć, że jak wszedł między wrony, to ma krakać jak one.

Dzień później podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy zorganizowała spotkanie Lorentowicza ze skarbnikiem PO Drzewieckim. Poseł zalecił młodemu działaczowi unikanie dziennikarzy i powiedział mu, że gdyby sprawą zainteresowała się prokuratura, to powinien „zeznawać jak trzeba”.

rp.plBiedna ta Sawicka , jak zawsze pokrzywdzona. Jak nie przez czułego i miłego agenta Tomka który:"Zawsze gustownie się ubierał, nawet odzież sportową miał dobrze dobraną, dobre buty. Długie czarne włosy, wybielone zęby, przyjemnie pachniał... "to przez własnego asystenta.A że kazała mu "krakac jak inne wrony" to oczywiście kłamstwa Kamińskiego który chce ją "zlinczowac publicznie".
Pewnie też tylko "Asnyka mu czytała" a żadnych nacisków nie było!

Ostatnio edytowany przez: eM, 6 października 2009, 11:57 [3 raz(y)]


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4966 dni
Odp: Topic o polityce? - 06/10/2009 14:18

  nowa od nowa napisał:  
Arłukowicz to całkiem ciekawy substytut,pytanie rodzi sie or razu, na ile byłyby autonomiczny i na ile suwerenne byłyby jego decyzje. Młody,ciekawy,póki co jeszcze bez zszarganego nazwiska. Ale pewnie były by naciski i próby rządzenia z tylnego siedzenia przez strarych wyjadaczy,podobnie jak to sie ma z Krzystkiem. Wole juz kogos niekonwencjonalnego ale przewidywalnego,nawet z "ciekawymi" pogladami niż biernego,miernego ale wiernego.
Arłukowicz jest pewniakiem na kampanie. Wiem to z nieoficjalnych źródeł. Po prostu znajomy urzędas się wygadał :) Trzeba przyznać, że dla Lewicy jest to bardzo rozsądna kandydatura.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 06/10/2009 14:43

  Cytat:  
Teraz SLD najprawdopodobniej postawi na Bartosza Arłukowicza, niegdyś działacza SdPl, teraz bezpartyjnego posła klubu Lewica. Arłukowicza dużym zaufaniem darzy sam szef SLD Grzegorz Napieralski. Arłukowicz w ostatnich wyborach prezydenckich pomagał Jackowi Piechocie - był szefem jego sztabu wyborczego.

Teraz Arłukowicz dyplomatycznie mówi: - Cały czas się zastanawiam nad startem. Rozważam decyzję wspólnie z moimi partnerami politycznymi, podejmiemy ją w niedługim czasie.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecinmalcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5964 dni
Odp: Topic o polityce? - 07/10/2009 10:29
Obrazek gif wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4756 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 11:53
barack obama laureatem pokojowej nagrody Nobla 1 miejsce


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5964 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 15:09
"Przypomnę tylko "genialną" decyzją o przyznaniu Nobla dla Ala Gore'go i jego "zasług" dla środowiska, i że do nagrody nominowany był także Adolf Hitler."

Jeśli chodzi o Nobla dla Obamy.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4771 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 15:28

  Cytat:  
Podczas swojej pierwszej wizyty w Rosji, prezydenci Rosji i USA podpisali porozumienie o redukcji broni jądrowej. Oba kraje zredukują liczbę głowic bojowych do 1500-1675, a systemów przenoszenia - do 500-1110 w ciągu siedmiu lat od wejścia w życie nowego traktatu. Prezydenci USA i Rosji zadeklarowali gotowość współpracy w dziedzinie obrony przeciwrakietowej.Tylko i aż tyle wystarczy aby otrzymać pokojową nagrodę Nobla. Poza tym jest czarny i mieszka w białym domu, za ten piękny symbol chyba mu się należy...


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6357 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 15:53

  malcoolm napisał:  
"Przypomnę tylko "genialną" decyzją o przyznaniu Nobla dla Ala Gore'go i jego "zasług" dla środowiska, i że do nagrody nominowany był także Adolf Hitler."

Jeśli chodzi o Nobla dla Obamy.


no bo pokojowny nobel to taki oscar :)
Obrazek jpg wstawiony na forum

sprzedaz tych produktow pewnie podskoczy:

Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum

Ostatnio edytowany przez: avelyn, 9 października 2009, 16:22 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Cichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3844 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 16:33
Żenada z tym Oscarem dla Obamy. Pokojową nagrodę jak na wojnę do Iraku posyła kolejne odziały wojsk.


Razem WSZYSCY - Zjednoczona Prawa Strona Miasta
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5439 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 17:12

  Monty napisał:  
Żenada z tym Oscarem dla Obamy. Pokojową nagrodę jak na wojnę do Iraku posyła kolejne odziały wojsk.


Noblem ;)

A co do tej nagrody akurat dla niego - pytanie tylko: za co? Za próbę wojny z każdym kto się postawi "wielkiemu mocarstwu"?
Równie dobrze Nobla pokojowego mógłby dostać Putin lub jakiś inny "czerwony".


Cichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3844 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 17:30
a, pomyliło mi się:)


Razem WSZYSCY - Zjednoczona Prawa Strona Miasta
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5074 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 17:34

  Monty napisał:  
Żenada z tym Oscarem dla Obamy. Pokojową nagrodę jak na wojnę do Iraku posyła kolejne odziały wojsk.a co za różnica-tępy naród amerykański i tak nie rozróżnia co jest pięć. jak dali mu Nobla,to równie dobrze mogą mu teraz przyznać Oscara. Przecież doskonale spisał sie w swojej roli w kampani wyborczej,a tłuszcza to kupiła.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
grzes1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4177 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 20:12
Nobel dla Obamy?! Dla mnie to nie jest żałosne. Dla mnie to jest skandal! Jak to powiedzieli w jednym zdzienników jak by kazdy mial dostawac Nobla za deklaracje pokojowe to najwiecej Nobli dostawaly by kandydatki na Miss pieknosci...


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 20:25
Pokojowa nagroda Nobla dla osoby która jest za legalną aborcją na żądanie?
Coś tu chyba nie "teges"?

"Jeśli moje córki popełnią błąd, nie chcę, by były ukarane dzieckiem" - Barack Obama.

Brawo, prawdziwy autorytet! Prawie jak Lech "Bolek" Wałęsa!Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5836 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 23:21
Z tego co widać to sam Obama raczej średnio jest zadowolony z tego Nobla i widać, że ci co przyznają to zrobili mu raczej niedźwiedzią przysługę.. :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6199 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 09/10/2009 23:58
Czarnym niepowinno się chyba dawać takich nagród :D


Babilon Team
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4771 dni
Odp: Topic o polityce? - 10/10/2009 10:40

  Cytat:  
Afera stoczniowa: jeśli to prawda, to w Polsce są poważne problemy

Rząd jeszcze nie uporał się z aferą hazardową, a przez Polskę zaczyna przetaczać się nowa afera. W roli głównej znowu CBA i politycy PO. Ale zamiast hazardu, mamy stocznie. - Jeśli to prawdą co jest tam zawarte, to w Polsce są poważne problemy - tak o "aferze stoczniowej" mówi Krzysztof Putra. Sprawę ujawniła wczoraj TVN24.
Do kancelarii Sejmu, Senatu, Premiera i Prezydenta trafiła kilka dni temu kolejna porcja materiałów obciążających rząd Platformy Obywatelskiej. Tym razem sprawa jest związana ze stoczniami i dotyczy nieprawidłowości związanymi z prywatyzacją stoczni Gdynia i Szczecin. W materiałach przesłanych przez CBA pojawia się nazwisko ministra skarbu Aleksandra Grada i byłego już wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda. Sprawa zaczęła się 5 października, kiedy to Mariusz Kamiński wysyła pismo do premiera, 6 października pojawiło się ono w tajnej kancelarii premiera. Wczoraj natomiast dotarło do najważniejszych osób w państwie.

Są dwie wersje jak zaczęła się cała sprawa. Według jednej sprawą zajmowało się CBA już od czasu afery senatora Misiaka. Według drugiej o nieprawidłowościach w stoczniach poinformował CBA poseł PiS Zbigniew Kozak. Jego z kolei o całej sprawie poinformował lider związku zawodowego "Stoczniowiec" Leszek Świątczak. Według niego ze stoczni wyprowadzano majątek za pomocą spółek-córek, które zostały wydzielone z majątku stoczni i zostały potem sprzedane za niską wartość. Spółki te były jednocześnie wierzycielami stoczni, która spłacała wysokie należności po wykupieniu spółek przez osoby fizyczne.

Afera ma charakter niekompetencji

Z kolei jak mówił Zbigniew Romaszewski, senator PiS który widział materiał CBA, Biuro bada też wątek arabskiego pośrednika, który miał reprezentować Katar w procesie (nieudanym) zakupu stoczni. - To około 10 stron raportu dla premiera dotyczącego procesu prywatyzacyjnego stoczni oraz 30 stron raportu szczegółowego. Dostałem je wczoraj, a Kamiński otrzymał te materiały 8 października. Są to materiały operacyjne, między innymi także podsłuchy. Dotyczy to głównie ARR i ministerstwa skarbu - mówił Romaszewski. Według senatora można mówić o aferze stoczniowej. - To niewątpliwie jest poważna sprawa. To zupełnie co innego niż afera hazardowa, gdzie mieliśmy do czynienia z cynizmem, specyficznym językiem. Tutaj ma to charakter niekompetencji - mówił.

- To jak sprawa sprzedaży kolumny Zygmunta jakiemuś wieśniakowi, tylko, że tu wieśniakiem jest skarb państwa. Tutaj pytaniem jest, kto jest tym głównym hochsztaplerem, to powinno ministerstwo wyjaśnić. Pojawia się tylko nazwisko katarskiego pośrednika, handlarza bronią. Nie wiadomo jednak kto za nim stoi, nie wiadomo komu próbowano sprzedać stocznie - mówił senator.

"To waga ciężka"

- Ciężar gatunkowy tej sprawy, jak w boksie, jest ciężki - to z kolei słowa wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry, który również widział materiał CBA. - Skala problemów z jakimi Polska się boryka jest wielka. To jest jeszcze poważniejsza sprawa niż afera hazardowa. Nie mogę mówić o żadnych szczegółach. Nic więcej nie mogę powiedzieć. Muszą być wyciągnięte konsekwencje prawne i polityczne. Jeśli to prawdą co jest tam zawarte, to w Polsce są poważne problemy. Jeśli w Polsce jest premier, to powinien wyciągać konsekwencje, powtarzam, jeśli jest w Polsce premier - mówił Putra.

Wniosek o popełnienie przestępstwa przez Kamińskiego

Wczoraj minister w kancelarii premiera Tomasz Arabski zawiadomił prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przez Mariusza Kamińskiego. Chodzi o tajne dokumenty dotyczące sprzedaży stoczni. Arabski poinformował prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych przez Mariusza Kamińskiego poprzez nieprzekazanie materiałów wskazujących na popełnienie przestępstwa przez funkcjonariuszy państwowych prokuraturze.

Do najważniejszych osób w państwie ponownie trafiły tajne materiały, w tym stenogramy z podsłuchiwanych przez CBA rozmów. Na razie w ich kontekście pojawia się jedynie nazwisko ministra skarbu Aleksandra Grada. TVN24 potwierdził tę informację w czterech niezależnych źródłach.

W materiałach jest mowa, podobnie jak w przypadku afery hazardowej, o "zagrożeniu interesu ekonomicznego państwa".

Arabski w piśmie do prokuratora generalnego przypomniał, że w przypadku uzyskania dowodów pozwalających na wszczęcie postępowania karnego, szef CBA powinien przekazać prokuratorowi generalnemu materiały zgromadzone podczas kontroli operacyjnej wraz z wnioskiem o wszczęcie postępowania karnego.Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4756 dni
Odp: Topic o polityce? - 10/10/2009 12:10
Robi sie coraz ciekawiej. Chyba grozi to przedwczesnymi wyborami. Powiedzcie drodzy forumowicze-na kogo tu teraz oddać głos (nie wchodzi u mnie przynajmniej żadna z partii znajdująca sie obecnie w parlamencie.) I nie piszcie że UPR czy jakieś inne wynaturzenia,oni są tak przesiąkniecie tym wszystkim od lat że nie wierze że coś zmienią czy wniosą chocby powiew świerzości. I jak tu spełnić obowizek obywatela. Demokracja...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4771 dni
Odp: Topic o polityce? - 10/10/2009 12:16
Skoro skreśliłeś cała polską scenę polityczną pozostaje Ci jedynie A; założenie nowej partii, B: Anarchia.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 10/10/2009 12:17
No prosze , kto by pomyslal.
Czekam na komentarze wszystkich którzy twierdzili że "nie dam sobie nic wytłumaczyć" , jestem przesiąknięty "propagandą PiS" i ublizali mi od socjalistów Cool

PS.A nie mówiłem? lol


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005