Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 22:17

  Cytat:  
Sędzia Urszula Chmielewska uznała to za zniesławienie i nakazała kobiecie wpłatę 15 tys. zł zadośćuczynienia. Anna S. mogła uniknąć kary finansowej, jeśli – cytujemy za TVN24 - przeprosiłaby G. w formie pisemnej (co zostałoby ogłoszone w sklepie i na klatce schodowej), a także zaprzestałaby naruszania jego dóbr osobistych. Kobieta wykazała się wyjątkowym honorem i odmówiła.Brawa dla tej Pani! Dewiantów trzeba nazywać po imieniu.
Charakternie do samego końca! lol

PS.Anka trzymaj sie! Jesteśmy z Tobą!!! lol


Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 4145 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 22:22
chyba śmieszny jesteś, Głupia jak but tyle w temacie!


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 22:27
poszedł mi stąd - PEDERASTO lol


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 22:45

  Mks-2009 napisał:  
chyba śmieszny jesteś, Głupia jak but tyle w temacie!Gosiu zostałeś już raz poproszony o nie zabieranie głosu w dyskusji bo nikt nie potrzebuje tutaj słuchać wywodów
żywcem wyjętych z ust gadających głów z tv,chcesz bronic sodomitów to podstaw im swoje dupsko a innych w to nie mieszaj... TYLE w TEMACIE.


Obrazek png wstawiony na forum
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6201 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 22:46

  Mks-2009 napisał:  
chyba śmieszny jesteś, Głupia jak but tyle w temacie!Ja was jednak nie rozumiem... Niby chcecie być normalnie postrzegani przez społeczeństwo, a ciągle wam coś wadzi i doskwiera. Jak na mojego kumpla (co laskom nigdy nie przepuszcza) wołam DUPCYNGIEL to mnie za to po sądach nie ciąga, bo wie że to jest prawda. Z wami jednak inaczej. Cieplakom w tym kraju chyba już tak odwaliło, że nie można ich nawet ciepłymi nazwać (o innych epitetach nie wspomnę), bo jeszcze grzywną i więzieniem się skończy. Jak już robimy swoje to róbmy to, ale przynajmniej sprawy nazywajmy po imieniu. Nara


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6644 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 23:00

  Mks-2009 napisał:  
ja widze ze Ty jestes głupszy niż myślałem Wiesz, że mogę Cię pozwać i będziesz musiał mi bulić 15 tyś złotych? Brechtam z Ciebie na całego lol

pozdrawiam Cię misiu M :)a ty (z premedytacja z malej) jelopie skoro jestes taki inteligent z fletem kolegi w rzopie to nie wiesz ze pisze sie tysiąc a nie tyśąc ?

proponuje bana dla pajaca


Szlugi, wóda, gołe baby !
PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 6037 dni

****
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 23:02
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2009 23:57
Polityka MIŁOŚCI według PEŁO:


  Cytat:  
Policja zatrzymała dwóch kibiców Zagłębia Lubin, którzy żartowali z kolegi wiceministra Schetyny.

Takie konsekwencje miały uwagi, jakie kibice skierowali pod adresem nowego dyrektora klubu Dariusza Machińskiego. A ten jest powszechnie znany jako człowiek wiceministra Grzegorza Schetyny.
- To nie jest normalne, że policja wywleka z domu ludzi o szóstej rano tylko dlatego, że robili sobie żarty z kolegi Grzegorza Schetyny - skomentował to na łamach „Wprost” poseł PiS Adam Hofman.

Pojawienie się Machińskiego w funkcji dyrektora w klubie Zagłębie Lubin od początku (lipca 2009) budziło sprzeciw kibiców. Zarzucano mu brak kompetencji oraz bliskie kontakty z wicepremierem. W Lubinie pojawiły się nawet plakaty ze zdjęciami Schetyny i Machińskiego podpisanymi - „By żyło się lepiej” i „Jak zniszczyć Zagłębie Lubin”. Konflikt osiągnął swoje apogeum podczas niedawnego sparingu Zagłębia ze Śląskiem Wrocław, na którym kibice na głos odczytywali CV Machińskiego.

Pomiędzy fanami a nowym dyrektorem, który był na trybunach, wywiązała się także rozmowa. – Z moich ust nie padło ani jedno przekleństwo i cały czas zwracałem się do Dariusza Machińskiego na „pan”. Grzecznie pytałem go, czym zajmuje się w klubie, a on konsekwentnie odsyłał mnie do rzecznika – opowiadał „Wprost” Marcin Braszczok, łącznik miedzy kibicami a klubem a jednocześnie związkowiec w KGHM. Z tłumu pod adresem Machińśkiego poleciało też kilka wyzwisk, m.in. „blondyna” i „kajakarz”.

Dwa dni po meczu dwóch kibiców Zagłębia, w tym Braszczok, zostało zatrzymanych przez policję. – Wyprowadzono mnie z domu o szóstej rano i przez kilka godzin przetrzymywano na komendzie. Zostałem przesłuchany w charakterze podejrzanego, ale wypuszczono mnie już jako świadka. Potraktowano mnie jak pospolitego bandytę, a nigdy w życiu nie miałem problemów z prawem. Moja żona była zszokowana, a ja czuję się, jakby cała moja reputacja legła w gruzach – mówi Braszczok.

Zatrzymania dokonano po zawiadomieniu złożonym przez Machińskiego. Według jego wersji, kibice podczas sparingu kierowali pod jego adresem groźby karalne. Policja nadal prowadzi dochodzenie. W sprawie Dariusza Machińskiego zaangażowani zostali również funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, mateczniku wicepremiera Schetyny.


mem/wprost24avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6533 dni
Odp: Topic o polityce? - 05/08/2009 08:17

  kijevo napisał:  


tak, wystawiajacie linki do blogu smiecia wsiadajacego po alko do samochodu i jeszcze pokretnie sie potem tlumaczacego.


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5931 dni
Odp: Topic o polityce? - 05/08/2009 08:50

  avelyn napisał:  

  kijevo napisał:  


tak, wystawiajacie linki do blogu smiecia wsiadajacego po alko do samochodu i jeszcze pokretnie sie potem tlumaczacego.Poprawiłem link kolegi powyżej więc wyluzuj. Orzechowski wzorem nie jest raczej dla nikogo poza IS, a dawniej zwanego narodowcem ale po wyborach wszystko się zmieniło Hehe

Ostatnio edytowany przez: kijevo, 5 sierpnia 2009, 09:16 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 07/08/2009 12:24

  Cytat:  
Czy rajd ku czci Bandery zaszkodzi Polsce i Ukrainie
Ukraińskie media obawiają się, że rowerowa wyprawa „Europejskim szlakiem Stepana Bandery” może wywołać konflikt na linii Warszawa – Kijów


Dziś lub najpóźniej jutro przed południem kilkunastu Ukraińców w wieku 14 – 15 lat, w koszulkach z wizerunkiem Stepana Bandery, wjedzie na terytorium Polski. Wczoraj byli w Drohobyczu, ponad 100 km od granicy.

– Rajd przekroczy granicę w Medyce 7 sierpnia. W ciągu pięciu, sześciu dni ma pokonać 500 – 600 km polskiego terytorium – mówił ukraińskiej agencji prasowej UNIAN Paweł Sawczuk, organizator wyprawy.

Władze Medyki, Przemyśla i Sanoka się boją, że przejazd młodych zwolenników Bandery wywoła ostre reakcje mieszkańców, których bliscy boleśnie doświadczyli działań OUN-UPA.

Protesty polskich środowisk kombatanckich spowodowały, że rajd został zauważony w ukraińskiej prasie. „Młodzi zwolennicy Bandery chcą uczcić pamięć patrona w 100. rocznicę jego urodzin. Nie zamierzają jednak organizować w Polsce akcji agitacyjnych” – zapewniała agencja UNIAN, powołując się na organizatorów wyprawy.

„Rajd Bandery wywołuje kontrowersje. Wycieczka nie propaguje idei faszyzmu, jednak w Polsce obawiają się, że młodzież będzie miała przy sobie nazistowskie symbole” – stwierdził analityczny portal ZIK. „Czy imię Bandery znów sprowokuje konflikt na linii Kijów – Warszawa” – zastanawiał się portal Glavred.net, cytując publikację „Rz”.

„Maraton nie pasuje polskim szowinistom” – zatytułowała swój artykuł „Lwowska Gazeta”.

Uczestnicy rajdu przemierzą ok. 2 tys. km przez Polskę, Słowację, Austrię i Niemcy i 24 sierpnia, w Dniu Niepodległości Ukrainy, wrócą do kraju.

Rzeczpospolita, Józef Matusz , Tatiana Serwetnyk 06-08-2009Zbrodnie OUN – UPA na mieszkańcach Kresów Wschodnich RP w latach 1943 – 1944 na przykładzie Wołynia

i tutaj "troszke" bardziej drastyczne zdjęcia zbrodni na Polakach , których autorami są osoby gloryfikowane przez w/w rajd:

http://bezcenzury-multimediablog.blog.onet.pl/Przemilczane-zbrodnie-UPA-na-W,2,ID377549891,n

Ostatnio edytowany przez: eM, 7 sierpnia 2009, 12:35 [5 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 07/08/2009 14:39
UCZESTNICY RAJDU BANDERY NIE WJADĄ DO POLSKI!


  Cytat:  
MSWiA zdecydowało, że kolarze zmierzający szlakiem Stepana Bandery nie przekroczą polskiej granicy - donosi RMF FM.

Jeszcze przed chwilą media donosiły, że pomimo protestów na przejściu granicznym w Medyce kilku ukraińskich rowerzystów zdecydowało się wjechać do Polski. Młodzież miała albo nie wjeżdżać wcale, albo pokonać tę trasę busem.

Serwis TVP Info dowiedział się nieoficjalnie, że wizy, na podstawie których Ukraińcy mieli wjechac do Polski zostały wydane na podstawie zaproszenia od Towarzystwa Cyklistów z Ustrzyk. Imprezy, na które opiewało zaproszenie, odbywają się jednak w innych terminach, więc zachodzi podejrzenie, że wizy zostały wyłudzone.

W Medyce od kilku godzin trwały protesty. Demonstranci z transparentami "Stop faszyzmowi Bandery" przypominali o zbrodniach UPA. Również mieszkańcy Birczy w ramach protesu zapalili znicze pod pomnikiem zamordowanych przez Ukraińską Powstańczą Armię. Chcieli też udekorować pomnik i całe miasto flagami, by zwrócić uwagę fanów Bandery na pomnik stojący w centrum miejscowości - informował portal kresy24.pl.

O decyzję zakazującą wjazdu do Polski apelował do MSWiA Światowy Kongres Kresowiaków, który zapowiedział również złożenie doniesienia do prokuratury o propagowaniu faszyzmu. Trasa rajdu miała wieść przez Sanok, Kraków i Oświęcim, a następnie przez Słowację i Austrię do Niemiec.

(ks, tvp.info, kresy24.pl, tvn24.pl, rmf.fm)
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6012 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 09:22
No i po stoczniach...
Tak to jest jak się znajduje niepewnych inwestorów.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4476 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 10:33

  śmielaq89 napisał:  
No i po stoczniach...
Tak to jest jak się znajduje niepewnych inwestorów.Lepiej nie zaczynać dyskusja na ten temat w tym miejscu,już nie raz przekonywali nas niektórzy o dobrych skutkach takiego ruchu i ze ogólnie nie stało się nic...


Obrazek png wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 10:38

  śmielaq89 napisał:  
No i po stoczniach...
Tak to jest jak się znajduje niepewnych inwestorów.Tak to jest jak sie ma w rządzie sciemniaczy , oszustów , kłamiących w żywe oczy którzy w bezczelny sposób do końca mamili stoczniowców .
Nie mieli NAWET zamiaru poinformować opinie publiczną iz tak naprawde pieniądze nie wplyną!
Czekam tylko jak w WSI 24 ogłoszą ze to wina Kaczorów i PIS-u.
Jak na razie jednak wszystkie portale milczą , wp.pl , onet.pl

PS.Niepewnych inwestorów? tuska raczej średnio to interesuje...


  premieru Tusku napisał:  
Mnie jest zupełnie wszystko jedno, czy to kupił handlarz bronią, bursztynem czy kiełbasą.A jednak nie kupił. Przecież nic sie nie stało , poparcie dalej idzie w góre , jutro będzie 90% dla PEŁO.
Oni jednak osiągneli to co chcieli , wygrali wybory do Parlamentu Europejskiego a że 8 tys stoczniowców
zostanie bez pracy? To akurat ich nie obchodzi...

Ostatnio edytowany przez: eM, 18 sierpnia 2009, 10:46 [2 raz(y)]


Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 4145 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 10:47
co to jest WSI 24 ?
co to jest PEŁO ?

onet nic ? chyba slepy ! --> http://biznes.onet.pl/ministerstwo-skarbu-panstwa-wydalo-komunikat-ws-st,18564,3028630,1,news-detal

co do stoczni jeden komentarz Dziękujemy związkom zawodowym.
A teraz na bruk PANOWIE


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5422 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 10:59
Trzeba byc takim debilem jak ty aby uwierzyć ze jakiś list nieznanej szerzej grupy(w której nie ma związkowców - PEDALE!) sprawił iż
ten "wielki","poważny" inwestor zrezygnował z kupna stoczni.To kolejne kłamstwo Tuska , aby chociaż o miesiąc opóżnić swój blamaż.
Ciekawe co dziś wymyśli twój "cudotwórca".

To PO zniszczyło Polskie stocznie! Nie związki zawodowe!


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4780 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 11:06

  eM napisał:  
UCZESTNICY RAJDU BANDERY NIE WJADĄ DO POLSKI!


  Cytat:  
MSWiA zdecydowało, że kolarze zmierzający szlakiem Stepana Bandery nie przekroczą polskiej granicy - donosi RMF FM.

Jeszcze przed chwilą media donosiły, że pomimo protestów na przejściu granicznym w Medyce kilku ukraińskich rowerzystów zdecydowało się wjechać do Polski. Młodzież miała albo nie wjeżdżać wcale, albo pokonać tę trasę busem.

Serwis TVP Info dowiedział się nieoficjalnie, że wizy, na podstawie których Ukraińcy mieli wjechac do Polski zostały wydane na podstawie zaproszenia od Towarzystwa Cyklistów z Ustrzyk. Imprezy, na które opiewało zaproszenie, odbywają się jednak w innych terminach, więc zachodzi podejrzenie, że wizy zostały wyłudzone.

W Medyce od kilku godzin trwały protesty. Demonstranci z transparentami "Stop faszyzmowi Bandery" przypominali o zbrodniach UPA. Również mieszkańcy Birczy w ramach protesu zapalili znicze pod pomnikiem zamordowanych przez Ukraińską Powstańczą Armię. Chcieli też udekorować pomnik i całe miasto flagami, by zwrócić uwagę fanów Bandery na pomnik stojący w centrum miejscowości - informował portal kresy24.pl.

O decyzję zakazującą wjazdu do Polski apelował do MSWiA Światowy Kongres Kresowiaków, który zapowiedział również złożenie doniesienia do prokuratury o propagowaniu faszyzmu. Trasa rajdu miała wieść przez Sanok, Kraków i Oświęcim, a następnie przez Słowację i Austrię do Niemiec.

(ks, tvp.info, kresy24.pl, tvn24.pl, rmf.fm)
Ciekawe co będzie z tą Ukrainą. Do Unii pewnie szybko ich nie przyjmą, o ile kiedykolwiek przyjmą, co może spowodować u nich zwiększenie nastrojów prorosyjskich. Jak wiadomo społeczeństwo jest tam mocno podzielone i to w podobnych proporcjach. Słyszałem, że prezydent Juszczenko kultywujący bohaterstwo Stepana Bandery i jego UPA (walczących o wyzwolenie także z polskiego jarzma), morderców m.in. niewinnych Polaków i stawjający im na Ukrainie pomniki, ma poparcie niektórych naszych polityków, bo jest antyrosyjski, tak jak część naszych.


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5142 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 11:06

  eM napisał:  
Trzeba byc takim debilem jak ty aby uwierzyć ze jakiś list nieznanej szerzej grupy(w której nie ma związkowców - PEDALE!) sprawił iż
ten "wielki","poważny" inwestor zrezygnował z kupna stoczni.To kolejne kłamstwo Tuska , aby chociaż o miesiąc opóźnić swój blamaż.
Ciekawe co dziś wymyśli twój "cudotwórca".PO przejebało sprawę i tyle. Nie ma nawet co dyskutować na ten temat. Stocznia zawsze była patologiczną firmą, a związkowcy zwłaszcza. Najbardziej szkoda zwykłego szarego pracownika stoczni, który stracił swoje miejsce pracy i w obecnej sytuacji gospodarczej bardzo ciężko o pracę z dobrymi pieniędzmi. Inna sprawa, że część stoczniowców wydała swoje odprawy na głupoty, ale to już zupełnie inny temat.


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5460 dni

****
Odp: Topic o polityce? - 18/08/2009 11:41

  eM napisał:  
Trzeba byc takim debilem jak ty aby uwierzyć ze jakiś list nieznanej szerzej grupy(w której nie ma związkowców - PEDALE!) sprawił iż
ten "wielki","poważny" inwestor zrezygnował z kupna stoczni.To kolejne kłamstwo Tuska , aby chociaż o miesiąc opóżnić swój blamaż.
Ciekawe co dziś wymyśli twój "cudotwórca".

To PO zniszczyło Polskie stocznie! Nie związki zawodowe!

hola, hola! zapewne i platformersy się przyczyniły, ale to jest wina WSZYSTKICH rządzących którzy rządzili i chuja zrobili. od piechoty począwszy!
a tak na marginesie związki zawodowe tez są chuja warte. część związkowców jest związkowcem z zawodu, zyje z tego ze tam są bo nie robią nic więcej. paradoksalnie to w ich interesie jest zeby była chujnia bo wtedy mają możliwośc "wykazywania się i walczenia o robotników" no bo jak by było dobrze to kto i do czego by ich potrzebował?
z resztą, w Polsce tak mamy wszędzie i na codzień - w interesie psiarni jest zeby gandzia była nielegalna, bo dostają hajs na walkę z tym, mogą łapać "zjaranych przestępców", statystyki się zgadzają i nie muszą się narazać ścigając bandziorów, kryminalistów, degeneratów, mafiozów tudzież wpływowych dewiantów.


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 1 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51
krls

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005