Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/05/2011 20:02
Wkleiłem linki mniej więcej według dat , pierwszy wpis jest z dnia 2010-04-08 , ostatni z 2011-05-07 czyli jak widać politycy PiS od dawna zajmują sie sprawą , jedynie Towarzysz Donald jest tak pochłonięty walką z kibolami i zamykaniem stadionów że zupełnie nie dostrzega problemu Nord Stream.


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5077 dni
Odp: Topic o polityce? - 19/05/2011 13:11
oj tam, oj tam...


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 19/05/2011 16:28
oj tam , oj tam...

PS. Miałobyć w temacie o kibicach ale tutaj też się nadaje...


  Cytat:  
18 maja 2011 roku

LIST OTWARTY DO OBROŃCÓW WOLNOŚCI PRZED PAŃSTWEM POLICYJNYM

Szanownych PP, PT:
Adama Michnika, Stefana Bratkowskiego, Jacka Żakowskiego, Jerzego Baczyńskiego, Wiesława Władyki, Mariusza Janickiego, Mariusza Ziomeckiego, Tomasza Jastruna, Wojciech Maziarskiego, Agnieszki Holland, Daniela Passenta, Ludwika Stommy, Grzegorza Miecugowa, Jacka Pałasińskiego, Piotra Stasińskiego, Andrzeja Wajdy, Ireneusza Krzemińskiego, Marcina Króla, Krzysztofa Kozłowskiego, Mariana Stali, Teresy Torańskiej, Michała Głowińskiego, Agnieszki Kublik, Tomasza Wołka, Tomasza Lisa, Moniki Olejnik, Magdaleny Środy, Wojciecha Sadurskiego, Zbigniewa Hołdysa, Marcina Mellera, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Ewy Siedleckiej, Daniela Olbrychskiego i innych, których nazwisk nie wymienię, albowiem nic to do rzeczy nie przyda.

Wielce Szanowni Państwo,
Wolność w potrzebie! Zwracam się do Państwa, sprawdzonych i wiarygodnych bojowników o tę jedną z najwyższych ludzkich i konstytucyjnych wartości. Dowiedliście swojej determinacji, odwagi, moralnej integralności, kiedy broniliście wolności przed policyjnym państwem PiS, także i przede mną, wówczas ministrem właściwym ds. wewnętrznych.Byliście moimi przeciwnikami, ale to nie znaczy, że nie jestem Wam winien szacunku. Do dziś pamiętam, że to dzięki Wam bójka dwóch nożowników o dziewczynę zaowocowała wskazaniem na Polskę, jako na kraj, w którym ekstremistyczna prawica gnębi przywiązanych do wolności obywateli, w rezolucji Parlamentu Europejskiego. Do dziś pamiętam Wasze głosy w obronie kręcenia lodów przez posłankę Sawicką. Wiem, że staliście przed trudnym wyborem.

Ale gdy na jednej szali wagi jest wolność zagrożona przez agentów CBA, a na drugiej reklamówka z łapówką, Wasz moralny, nieomylny instynkt podpowiedział Wam, jak się zachować. Przecież ta nasza III Rzeczpospolita też wzięła się po trosze z reklamówki z dolarami przekazanej przez sowieckich tworzysz przechodzącej trudną, bolesną drogę do wolności PZPR. Zawsze szliście z wolnością pod rękę, gdy trzeba ją wykręcając. Ale wiedzieliście, że to konieczne, że obrona wolności boli – także niekiedy ją samą.
Ileż spotkało Was za to wyzwisk, upokorzeń, agresji i chamstwa. Zarzucano Wam serwilizm polityczny, ignorancję, głupotę, groteskowość. Mieliście odwagę zmierzyć się z tymi oskarżeniami. Mieliście odwagę trwać przy wielkiej Sprawie Wolności, broniąc Jej przed fanatyzmem oszalałych z nienawiści paranoików. Wiedzeni Waszym instynktem moralnym i dojrzałością intelektualną rozpoznaliście trafnie, że na trudnych drogach naszej zawikłanej historii wolność się wciela w swoich różnych agentów: Jana Kulczyka, doktora G., Artura Bondaryka, Lesława Maleszkę, Beatę Sawicką, Weronikę Marczuk-Pazurę, Mirosława Drzewieckiego. Jednego tylko agenta Wolność się wyrzekła raz na zawsze – Agenta Tomka!
Dlatego tuszę i ufam, że wesprzecie mnie – swego niegdysiejszego przeciwnika, a nawet wroga – w inicjatywie na rzecz wolności. Czynem i słowem wspieraliście polityczny program „odebrania godnościowych podstaw prezydentury „byłego", jak to proroczo określił Radosław Sikorski, prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, bo Sprawa Wolności tego wymagała. Kiedy Lech Wałęsa nazywał Prezydenta Lecha Kaczyńskiego „durniem" widzieliście w tym Wolność kroczącą ścieżkami dziejów. Kiedy celebryta Michał Figurski określał Lecha Kaczyńskiego, jako „małego, niedorozwiniętego, głupiego człowieka zwanego prezydentem Polski", w rezygnacji Prezydenta z wytoczenia sprawy karnej dojrzeliście dowód jego moralnej klęski.

Dziś kibice, a może kibole, określili Prezesa Rady Ministrów, jako matoła, a Policja wymierzyła im mandaty karne uzasadniając to „lekceważeniem konstytucyjnych organów RP, poprzez wykrzykiwanie haseł z użyciem słów nieprzyzwoitych". I Wy i ja musimy zatem postawić sobie pytanie: czy kibice ( a może kibole) Jagiellonii Białystok są Agentami Wolności. I wierzę, że nasza wspólna odpowiedź może być tylko jedna – SĄ, BOWIEM NIE BYŁO WŚRÓD NICH AGENTA TOMKA.
Dlatego zwracam się do Was o udział w Komitecie Honorowym PIKIETY W OBRONIE „MATOŁA", którą zamierzam zorganizować 3 czerwca br. pod Kancelarią Prezesa Ministrów. W tej sprawie do końca tego tygodnia złożę zawiadomienie do Pani Prezydent Warszawy. Zgodnie z ustawą o zgromadzeniach:· językiem zgromadzenia będzie język polski;· celem: zademonstrowanie prawa do określania konstytucyjnego organu RP, jakim jest Prezes Rady Ministrów, mianem „matoła";· program obejmować będzie:

1. okazywanie lekceważenia konstytucyjnemu organowi RP, czyli Prezesowi Rady Ministrów poprzez wykrzykiwanie obraźliwego aczkolwiek niewulgarnego określenia „matoł"

2. W związku z pkt. 1 – dzierżenie transparentu z napisem „TUSK, TY MATOLE, OBALĄ TWÓJ RZĄD KIBOLE";

3. Odśpiewanie hasła z pkt. 2 w trzech konwencjach:
· Rockowej ( mile widziany Z. Hołdys)· Popowej ( mile widziana piosenkarka Doda)· Operowej (mam nadzieję, że mi kogoś zaproponujecie)

4. Recytacja fragmentów z „Obywatelskiego Nieposłuszeństwa" Henry'ego Davida Thoreau oraz „ Teorii Sprawiedliwości" Johna Rawlsa (mile widziany prof. Wojciech Sadurski);5. Recytacji fragmentów wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Oberschlick (no.2) vs Austria, w którym uznano za sprzeczne z Europejską Konwencją o Ochronie Praw Człowieka wymierzenie sankcji karnej za określenie Jorge Haidera ( wówczas szefa partii) jako „idioty". (mile widziana red. Ewa Siedlecka);6. Recytacja fragmentów Psychiatrii Klinicznej prof. Tadeusza Bilikiewicza poświęconych pojęciom matołectwa (kretynizmu), debilizmu, imbecylizmu oraz idiotyzmu ( mile widziany D. Olbrychski).
Jeśli zaś myślicie, że ten list to tylko blogersko-felietonowy eksces (bardziej potocznie: wygłup), to się mylicie. Ja tę pikietę zorganizuję. Liczę na Wasz akces i Waszą obecność 3 czerwca. Obrońmy razem matoła.
Z poważaniem

Ludwik Dorn


Ostatnio edytowany przez: eM, 19 maja 2011, 16:36 [4 raz(y)]


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 21/05/2011 01:28
Robert Mazurek w Rzeczpospolitej celnie jak zwykle. Chociaż do śmiechu jest coraz mniej okazji...


  Cytat:  
Wąs polski wolność ubezpieczający

Są powody do optymizmu. Kraj się rozwija, z kryzysu została tylko zielona plama, a budżet mamy taki, że palce lizać. Nic dziwnego, że ten optymizm się udziela.

Niestety, nie każdemu, więc do urodzonych malkontentów Partia Miłości wysyła promienny uśmiech oraz oddziały ABW. Te ostatnie wpadły właśnie o szóstej rano z przyjacielską wizytą do studenta z Tomaszowa Mazowieckiego. Ten patologicznie ponury młodzian kalający zacne imię Robert prowadził kulturalną – jak zapewnia – i satyryczną stronę AntyKomor.pl.

Jak bardzo była ona kulturalna, nie wiem, toteż nie wyrywam się z jej obroną, niemniej jednak wysyłanie do walki z internautą służb specjalnych budzi zdumienie nawet prof. Piotra Kruszyńskiego, który zauważa, że "ABW jest od ścigania najcięższych przestępstw". Ale też, panie profesorze, powołane do zwalczania terroryzmu służby po śmierci bin Ladena mają chwilowo wolne moce przerobowe, zajęły się więc oprawcą zza klawiatury.

Dziarscy panowie w kominiarkach nie tylko zarekwirowali 25-latkowi laptop i twarde dyski, ale też przeszukali mu mieszkanie oraz, proszę mnie uszczypnąć, piwnicę. Podziemia antyprezydenckiego się spodziewali, u licha, czy jak?!

A może, to już moje domysły, ów zbir ukrywał tam fanatycznych kiboli obrażających majestat Premiera Rzeczypospolitej, sugerując, iż cierpi on na wrodzony zespół niedoboru jodu, zwany pospolicie matołectwem? Tymi zbrodniarzami zajęły się już uzbrojone organy, podśpiewując przy tym "Make peace, not PiS". Każdy z bandytów dostał 500 złotych mandatu. Jak można się domyślić, stówka była za brzydkie wyrazy, a na 400 złotych wyceniono honor Donalda Tuska, którego chroni konstytucja oraz generał Bondaryk. I policja.

Trochę rozczarowuje w tym kontekście postawa armii, która, o ile wiadomo, nie przeczesuje jeszcze tomaszowskich lasów w poszukiwaniu antytuskowej partyzantki. A szkoda, bo można by tę operację połączyć z nagonką, a już Pan Prezydent wiedziałby, co z tak pięknie zagnaną zwierzyną zrobić.

Ze swej strony autor tego felietonu kaja się oraz obiecuje pisać tytuł Pana Prezydenta wielkimi literami, podkreślając tym samym szacunek do Głowy Państwa. Jednocześnie skruszony autor (błagam, nie o szóstej rano!) zobowiązuje się nadać następnemu synowi, jeśli się tylko narodzi, imię Bronisław. Lub choćby zapuścić mu wąsy.

Robert MazurekRobert Mazurek, Rzeczpospoltia: "ABW puka o szóstej rano"


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4774 dni
Odp: Topic o polityce? - 23/05/2011 18:42
Chyba bardziej pasuje do działu śmieszne linki, dziewczyna ma przed sobą karierę ;]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T39mgPUEKBc#at=61


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4922 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 23/05/2011 22:25
Jeśli było to sorry => Zamknięci w gospodarczym więzieniu


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 23/05/2011 22:58

  D. napisał:  
Chyba bardziej pasuje do działu śmieszne linki, dziewczyna ma przed sobą karierę ;]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T39mgPUEKBc#at=61Nie chcę bronić, ale zwyczajnie trema. 19 lat, uczennica technikum - prywatnie ma taką wiedzę, że zgniotłaby bardzo wiele osób. A ponadto bardzo prawilne, kibolskie poglądy ;).


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3894 dni
Odp: Topic o polityce? - 23/05/2011 23:00

  kiko napisał:  
Jeśli było to sorry => Zamknięci w gospodarczym więzieniusprawa nie jest tak jednostronna jak mówi ten polityk, jutro może napiszę coś więcej, krótko co do Grecji - tak się kończy życie ponad stan oparte na zadłużaniu się, unikanie reform strukturalnych przywracających greckiej gospodarce konkurencyjność i wreszcie fałszowanie danych przez grecki odpowiednik GUS-u.

Tak w ogóle to niech się wypowie autorytet:
Obrazek jpg wstawiony na forum


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5600 dni
Odp: Topic o polityce? - 23/05/2011 23:06

  Jeran napisał:  

  D. napisał:  
Chyba bardziej pasuje do działu śmieszne linki, dziewczyna ma przed sobą karierę ;]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T39mgPUEKBc#at=61Nie chcę bronić, ale zwyczajnie trema. 19 lat, uczennica technikum - prywatnie ma taką wiedzę, że zgniotłaby bardzo wiele osób. A ponadto bardzo prawilne, kibolskie poglądy ;).


Jak robila fotki ze straznikami miejskimi to tremy nie bylo widac . Pol Kolobrzegu mialo z tego zdjecia ubaw :)


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4969 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/05/2011 00:19

  Jeran napisał:  

  D. napisał:  
Chyba bardziej pasuje do działu śmieszne linki, dziewczyna ma przed sobą karierę ;]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T39mgPUEKBc#at=61Nie chcę bronić, ale zwyczajnie trema. 19 lat, uczennica technikum - prywatnie ma taką wiedzę, że zgniotłaby bardzo wiele osób. A ponadto bardzo prawilne, kibolskie poglądy ;).W zasadzie to to szału nie zaprezentowała, ale jak masz jej numer to podrzuć :P


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4774 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/05/2011 10:44

  Jeran napisał:  

  D. napisał:  
Chyba bardziej pasuje do działu śmieszne linki, dziewczyna ma przed sobą karierę ;]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T39mgPUEKBc#at=61Nie chcę bronić, ale zwyczajnie trema. 19 lat, uczennica technikum - prywatnie ma taką wiedzę, że zgniotłaby bardzo wiele osób. A ponadto bardzo prawilne, kibolskie poglądy ;).Nie chcesz bronić ale jednak bronisz ;) Wiedzę być może i posiada, aczkolwiek odpowiedź na tak proste pytanie dla kogoś kto ma zamiar brać udział w życiu politycznym jakiej udzieliła, nie była wynikiem tremy, gdyby był tylko strach mogłaby się zacinać, zastanawiać długo, jąkać itp. itd. ale ona nawet jednego słowa sensownego na temat konserwatyzmu nie potrafiła sklecić, a już zakończenie że w sumie chodzi o wszystko... No ale ok. Żeby nie rozmywać.  Cytat:  
Zlikwidować "Rzeczpospolitą"

"Rzeczpospolita" zamieściła wywiad z Braunem, co stało się powodem histerycznych ataków na dziennik. Trudno tutaj streszczać wszystkie te zarzuty, w każdym razie udzielenie głosu Braunowi uznano za skandal. Wojciech Czuchnowski na stronie wyborcza. pl napisał, że ten wywiad nie był niczym innym jak tylko "okazją do powtórzenia przez niego podłych oskarżeń". Staje tu więc fundamentalna kwestia: komu w pluralistycznym systemie mediów można udzielić głosu. Nie temu – powiada Czuchnowski – kto podle oskarża.

No dobrze, a Wolter? Być może dałoby się przyjąć, że czynimy wyjątek od Woltera, gdyby uznać, że "Rzeczpospolita", publikując rozmowę z Braunem, stała się po prostu tubą jego poglądów. Ale tak nie było. Wbrew temu, co piszą komentatorzy z "GW", redakcja "Rzeczpospolitej" kilkakrotnie oceniła epitety Brauna pod adresem arcybiskupa jako niedopuszczalne, w samym wywiadzie Braun musiał się skonfrontować z odmiennym stanowiskiem, a w końcu rozmowę z nim kontrapunktowano rozmową ze Stanisławem Obirkiem, który na Braunie nie zostawił suchej nitki. Mało?

Mało. Bo to "Wyborcza" ma suwerennie decydować, jaki obraz Brauna mają poprzez media dostawać Polacy. Ma to być obraz człowieka, który obraża i tyle. Zarządzono operację "unicestwić Brauna". Tak dobrze szło, już wszystkie "autorytety moralne" wyraziły stosowne oburzenie, aż tu nagle "Rzeczpospolita" wszystko popsuła. Okazało się, że ten człowiek ma jakieś poglądy, że są to poglądy reprezentatywne dla jakiejś części polskich katolików, a do tego, w tym czy owym, da się z nimi dyskutować. To jest dla operacji "unicestwić Brauna" katastrofa.

Wniosek jest jeden: trzeba zlikwidować "Rzeczpospolitą" albo oddać ją w ręce jakiegoś "autorytetu moralnego".
fragment - całość do przeczytania http://www.rp.pl/artykul/662766_Roman_Graczyk_o_sprawie_Grzegorza_Brauna.htmlWszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 24/05/2011 17:02

  D. napisał:  

  Jeran napisał:  

  D. napisał:  
Chyba bardziej pasuje do działu śmieszne linki, dziewczyna ma przed sobą karierę ;]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T39mgPUEKBc#at=61Nie chcę bronić, ale zwyczajnie trema. 19 lat, uczennica technikum - prywatnie ma taką wiedzę, że zgniotłaby bardzo wiele osób. A ponadto bardzo prawilne, kibolskie poglądy ;).Nie chcesz bronić ale jednak bronisz ;) Wiedzę być może i posiada, aczkolwiek odpowiedź na tak proste pytanie dla kogoś kto ma zamiar brać udział w życiu politycznym jakiej udzieliła, nie była wynikiem tremy, gdyby był tylko strach mogłaby się zacinać, zastanawiać długo, jąkać itp. itd. ale ona nawet jednego słowa sensownego na temat konserwatyzmu nie potrafiła sklecić, a już zakończenie że w sumie chodzi o wszystko... No ale ok. Żeby nie rozmywać.To jeszcze w odpowiedzi, skąd moja opinia o tym, że "wpadka" powodowana była przez tremę. Na prawdę nie jest trudno rzucić w obliczu pytania o konserwatyzm takie krótkie przykłady, no nazwijmy je "okołokonserwatywnymi", jak pro-life, czy zachowanie wartości tradycyjnych. W ten sposób opisywać rzeczywistość jest w stanie nawet gimnazjalista. Tym bardziej dziewczyna ucząca się w technikum, podejmująca decyzję o aktywnym udziale w życiu społeczno-politycznym jest w stanie to zrobić, pod warunkiem, że potrafi zachować spokój wobec mediów. Gdyby nie była zdolna do takiego rozpisania na czynniki pierwsze, to jej IQ musiałoby być zbliżone do jakiegoś dworcowego menela. A tak nie jest.


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4774 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/05/2011 17:56
Mam tylko nadzieję, tak dobre wyniki sprzedaży to stała tendencja która pójdzie jeszcze nieco w górę, a nie jedynie chwilowe zainteresowanie nowinką na rynku.

Obrazek jpg wstawiony na forum


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 24/05/2011 20:21

  D. napisał:  
Mam tylko nadzieję, tak dobre wyniki sprzedaży to stała tendencja która pójdzie jeszcze nieco w górę, a nie jedynie chwilowe zainteresowanie nowinką na rynku.Niech tylko Rząd się odpierdoli od spółki Presspublica (wydawca "Uważam Rze" i "Rzeczpospolitej") to będzie w końcu niezależna telewizornia ;).


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4916 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/05/2011 21:40
antykomor.pl reaktywacja na antykomor.eu


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 25/05/2011 13:56
Politykierzy Platformy przekroczyli kolejne granicę absurdu!

Dziś związkowcy z NSZZ Solidarność ośmielili się wyjść na ulicę i zaprotestować przeciwko panującej drożyznie i bezrobociu. W mediach oczywiście kundle Donka płaczą , " jak oni mogą organizować demonstracje" , "powinni zmienić nazwę na związek PiS " i inne pierdoły. Jasne , jak zwykle wszystko wina PiS. Gdzie Ci ludzie łażą po ulicach? Skandal! Powinni przestać narzekać , a zamiast tego usiąść przed TV , włączyć TVN 24 i podziwiać konferencje gdzie płemieł opowiada nam jak to dzielnie walczy z kibolami i jaką to jesteśmy zieloną wyspą na finansowej mapie europy...


Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6043 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 26/05/2011 00:24

  D. napisał:  
Mam tylko nadzieję, tak dobre wyniki sprzedaży to stała tendencja która pójdzie jeszcze nieco w górę, a nie jedynie chwilowe zainteresowanie nowinką na rynku.

Obrazek jpg wstawiony na forum
Sorry ale za artykuł o kibicach w aktualnym numerze, gazeta zniża się do poziomy "swoich" rywali.


Z daleka nie będzie widać.
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 26/05/2011 03:29
jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji obejrzeć filmu, to serdecznie zapraszam. No i bardzo ciekawie zapowiadający się wykład.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Ostatnio edytowany przez: J., 26 maja 2011, 03:34 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4774 dni
Odp: Topic o polityce? - 26/05/2011 09:07

  Dostojny kocur napisał:  


Sorry ale za artykuł o kibicach w aktualnym numerze, gazeta zniża się do poziomy "swoich" rywali.Wiadomym jest, że temat kibiców w prasie przedstawiany jest przez ludzi w najlepszym razie nie nastawionym z góry "anty" będącym spoza "środowiska", żyjącym w zupełnie innym świecie. Przez co bardzo ciężko trafić na naprawdę rzetelny artykuł, w każdym razie w kwestiach politycznych czy publicystycznych UważamRze bije na głowę swoich rywali. Chociaż też nie ukrywam, że pod tym kątem kibiców mnie również rozczarowuje. Wydarzenia z finału PP oraz to co działo się wkrótce później (6 rano) przemilczano, również wiele spośród najnowszych "działań" rządu uszło uwadze URz. Polecam jednak napisać do redakcji i wytknąć im błędy.


Edyta a tutaj ciąg dalszy tego o czym m.in. mówił Nigel Farage


  Cytat:  
Financial Times cytując Klausa Reglinga, szefa Europejskiego Funduszu Stabilności Finansowej pisze, że Pekin jest w mocno zainteresowany udziałem w aukcji obligacji, które EFSF wyemituje, aby zdobyć fundusze na ratowanie Portugalii . Regling powiedział, że spodziewa się udziału Chin w sprzedaży długu.

- Intensywne zainteresowanie Azji oraz innych międzynarodowych inwestorów obrazuje ufność w przyszłość europejskiej waluty – stwierdził Klaus Regling.

Regling przyznał, że decydującym impulsem azjatyckich inwestorów jest raczej poszukiwanie nowych bezpiecznych sposobów inwestowania ich rosnących zasobów pieniężnych, niż uznanie tego jak Europa poradziła sobie z kryzysem w niektórych krajach strefy euro.

- Azja posiada pieniądze, które może inwestować na całym świecie. Tamtejsi inwestorzy nie chcą wchodzić tylko w waluty, nie chcą stawiać wszystkiego na jedną szalę. Patrzą na nas i dochodzą do wniosku, że to dobry sposób na zdywersyfikowanie inwestycji – dodał Regling.

Chińskie władze, które dotychczas koncentrowały się raczej na aktywach opartych na dolarze coraz częściej zwracają się w kierunku Europy. Wiadomo już, że Pekin brał udział w styczniowej aukcji irlandzkiego długu jednak nie ujawniono kwoty jaką zainwestowali Chińczycy. Druga gospodarka świata pomaga też Grecji - w kwietniu grecki minister ds. inwestycji Harris Pamboukis rozmawiał z Chinami o zakupie greckich obligacji. Chińczycy deklarują też, że będą skupować hiszpańskie i portugalskie obligacje, by pomóc zadłużonym członkom strefy euro.

Przywódcy krajów Unii Europejskiej wyrażają nadzieję, że chińskie inwestycje pomogą uporać się Europie z kryzysem finansów publicznych zadłużonych krajów i dadzą pozytywny impuls rynkom.

Emisja przez EFSF obligacji przeznaczonych na ratowanie Portugalii zaplanowana jest na połowę czerwca. Zainteresowanie nią Chin nie jest niczym nadzwyczajnym. Już wcześniej Pekin nie tylko składał podobne deklaracje, ale brał również aktywny udział w aukcjach długów krajów z grupy PIGS (Portugalia, Irlandia,Grecja, Hiszpania) Pekin brał też udział w styczniowej, pierwszej w historii EFSF, emisji obligacji przeznaczonej na pomoc dla Irlandii. Wówczas zostały sprzedane obligacje o wartości 5 mld euro. Popyt na nie sięgnął 48 mld euro. Znaczna jego część pochodziła z Azji.

Po informacji o zainteresowaniu Chińczyków europejskimi obligacjami euro umocniło się. Doniesienia te wsparły, nadwątlone przez ostatnie obniżki ratingów i spekulacje nt. restrukturyzacji greckiego zadłużenia, zaufanie do krajów z grupy PIIGS.


Ostatnio edytowany przez: D., 26 maja 2011, 11:58 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4774 dni
Odp: Topic o polityce? - 27/05/2011 13:15

  Jeran napisał:  


to będzie w końcu niezależna telewizornia ;).Mówisz i masz  Cytat:  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przydzieliła miejsca na platformie cyfrowej różnym nadawcom telewizyjnym. To bardzo ważne wydarzenie, gdyż za trzy lata będzie można nadawać tylko w przestrzeni cyfrowej. Przestrzeń dotychczasowa, analogowa, ulega likwidacji.

Koniec z rozpasaniem

Miejsca na nadawanie w nowej technologii dostali nie tylko starzy nadawcy telewizyjni, ale też producenci telewizyjni, co już powinno zainteresować mass media. Ale nie zainteresowało.

Wśród tych producentów jest spółka będąca w części własnością Agory. To tłumaczy, dlaczego „Gazeta Wyborcza" nie jest w tej sprawie tak wścibska, jak bywa w innych.

Jest też spółka, którą kiedyś zakładał Jan Dworak, obecny przewodniczący KRRiT. To też, może, coś tłumaczy. Jest też firma, w której działa Maciej Grzywaczewski, niegdyś zasłużony dla kampanii wyborczej PO. To, zapewne, także coś tłumaczy.

No i w tym doborowym towarzystwie jest także Maciej Strzembosz, inicjator, współautor i propagator tzw. obywatelskiego projektu ustawy o mediach publicznych. To, niewykluczone, że także ma sens tłumaczący. Jak i to, że za tym projektem nowej własności mediów publicznych kryją się ludzie orientacji ściśle platformianej, jak Agnieszka Holland, czy lewicowej, jak Jacek Żakowski. To też ma sens objaśniający ostatnie wydarzenia.

Jaki? Cóż, gdy Tusk zawarł z przedstawicielami salonów kultury w Polsce pakt na jeden stały dla nich procent budżetu, to wyraźnie w swej dobroci jeszcze postanowił coś dorzucić. KRRiT dała miejsce w przestrzeni cyfrowej, a premier przyrzekł, że tzw. obywatelski projekt ustawy o mediach publicznych stanie się ciałem.

Warto tutaj dodać, że projekt ten oznacza wywłaszczenie obywateli z jakiegokolwiek wpływu na telewizję i radio publiczne, które przez lata budowali i finansowali swoimi pieniędzmi (abonamentem). Owszem, mieli ten wpływ pośrednio, bo przez polityków, których wybierali lub nie. Ale jednak jakiś mieli. Teraz koniec z takim demokratycznym rozpasaniem. Media publiczne zostaną przejęte przez stowarzyszenia twórcze, nieodpowiadające już przed nikim.

Góra złota

Platforma cyfrowa i media publiczne to nie lada kąsek dla producentów kultury i jej twórców. Za taki hojny mecenat Tuskowi należy się dozgonna wdzięczność ze strony salonów kulturalnych. Andrzej Wajda doprawdy mocno się ograniczył, przemawiając na inauguracji komitetu wyborczego Bronisława Komorowskiego: przyjaciół macie nie tylko w TVN, drodzy panowie z PO. W innych mediach też, w salonach kultury także. No i w biznesie, o czym za chwilę.

Swoją drogą, to bardzo ciekawe zjawisko, takie zainteresowanie ze strony mass mediów jakąś sprawą lub brak zainteresowania. Ile ja się nagadałem o pieniądzach, które należą się jak psu micha telewizji i radiu publicznemu od spółki EmiTel będącej własnością Telekomunikacji Polskiej SA. To jest dobre ponad 600 milionów złotych za zawyżone przez lata opłaty emisyjne.

Ani obecne władze mediów publicznych, ani minister Skarbu Państwa, ani KRRiT nie kiwnęły palcem w tej sprawie. TP SA właśnie sprzedała EmiTela, więc niebawem będziemy mogli szukać wiatru w polu. Mówiłem o tym niedawno na posiedzeniu Senackiej Komisji Kultury. Nie podejrzewam, żeby to dało jakikolwiek efekt, mimo że senator Piotr Andrzejewski, szef tej komisji, to wielkiej zacności człowiek.

Więc – pro publico bono – podejmuję próbę ostatnią: panie i panowie ze stowarzyszeń twórczych, Drodzy Państwo: Agnieszko Holland, Maćku Strzemboszu, Jacku Żakowski, skoro dostajecie za friko media publiczne, podnieście larum, że ktoś ograbił wam kasę. 600 milionów złotych to nie w kij dmuchał! Można za to wyprodukować serial seriali i jeszcze parę filmów na dodatek. A to dla was oznacza górę złota. Powalczycie o pieniądze waszych mediów? Niech pan premier Tusk nie sądzi, że można was kupić byle czym.Będzie TV niezależna od prawdy, faktów, opinii ludzi spoza "salonu" itd.

Edyta zetknął się ktoś może z tą nowinką?


  Cytat:  
Od czwartku 26 maja w sprzedaży numer miesięcznika "Nowe Państwo" poświęcony kibicom i napisany przez samych kibiców, zarówno aktywnych, jak i "pikników". Zbiór publicystyki kibolskiej, jakiego jeszcze w polskiej prasie nie było. Odtrutka na propagandę "Gazety Wyborczej", nagonkę rządu Tuska i bełkot telewizyjnych celebrytów.

W numerze m. in.:

Okładka: "Polska kibolska", rysunek Piotra "Starucha" Staruchowicza specjalnie dla "Nowego Państwa".

"Litar" i "Staruch" opowiadają o swojej pasji. Kim są dwa najgorsze czarne charaktery polskich mediów? Jak po raz pierwszy trafili na Bułgarską i Łazienkowską i zarazili się kibicowaniem? Jak z obiecujących niegdyś studentów Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Pięknych wyrośli w mediach na groźnych hersztów "stadionowych bandytów"? Jakie kibolskie wartości są dla nich ważne? Co myślą wzajemnie o sobie?

"Dufo" prawdziwa opowieść o ś. p. Tadeuszu Duffeku (1968-2005), legendarnym królu kibiców Lechii Gdańsk. Od poprawczaka i chuligaństwa, przez walkę z komuną, wyciąganie A-klasowej Lechii z niebytu, po order od prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Kibol to brzmi dumnie" - rozmowa z Jerzym Dudałą, socjologiem, kibicem Zagłębia Sosnowiec, autorem książki "Fani chuligani. Rzecz o polskich kibolach": "Ten rząd się ich po prostu boi. Dlatego, że są to ludzie idei, którzy potrafią się zorganizować i w sposób prześmiewczy ukazać nieudolność rządzących".

"Szacunek ludzi ulicy"- Piotr Lisiewicz, znany z happeningów Akcji Alternatywnej Naszość dziennikarz "Gazety Polskiej" i kibic Lecha Poznań o tym, jak "Gazeta Wyborcza" oskarżyła go o wspieranie "stadionowych bandytów" oraz bycie "piewcą kibolstwa": "O ile dla tabloidów okładki o krwawych bandytach stadionowych to sensacja, na której chcą zarobić, to dla <> to wojna ideologiczna. Związana z faktem, że zwykły kibic, daleki od polityki, woli obchodzić Święto Niepodległości, niż
pójść na marsz równości".

"Futbolowa wojna prewencyjna" - prof. Andrzej Waśko, kibic Wisły Kraków, o prawdziwych przyczynach wojny rządu z kibicami: "W sprawie kibiców normalni ludzie nie znają faktów, sprzecznych z obrazem, którym są na co dzień karmieni przez media. Natomiast właściciele tych mediów znają te fakty i już dawno zdali sobie sprawę, że to, co naprawdę w ostatnich latach działo się na piłkarskich trybunach, jest sygnałem ważnego procesu społecznego, który długofalowo może się okazać dla niebezpieczny dla
ich interesów i pozycji w układzie władzy".

"Haratanie w kibica, czyli premier na wojnie" Michał Rachoń, ekspert rynku sportowego i dyrektor w agencji marketingu sportowego o tym, po co rządowi była "prowokacja bydgoska", o języku antykibicowskiej propagandy, o geografii patologicznych lobby wokół polskiej piłki oraz o marketingowych błędach Tuska, które mogą go kosztować władzę.

Jak kibicował "Kisiel"? Stefan Kisielewski, jeden z najwybitniejszych polskich felietonistów XX wieku, był aktywnym kibicem. Pisał: "Gdy widzę wytwornego starszego pana tłoczącego się na stadionie Wisły pospołu z obszarpanym młokosem, doznaję wzruszającej sympatii, sympatii i uczucia solidarności wobec nich obu i wobec nieprzeliczonych tłumów falujących naokoło; wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy jako ludzie, pozostaniemy niepoprawnymi nałogowcami przygody - tęsknota za nią nie ustępuje nawet przed siwymi włosami i zgarbionymi plecami".

"Race odpalone dla księdza Jerzego" wspomnienie o tym, jak kibice upominali się o prawdę o zamordowanym przez komunistów księdzu Jerzym Popiełuszce, autorstwa księdza Jarosława Wąsowicza SDB, kibica Lechii Gdańsk, organizatora pielgrzymek kibiców na Jasną Górę.

"Justynian matole, twój tron obalą kibole" Urszula Radziszewska o tym, jak bizantyjski cesarz Justynian wypowiedział wojnę kibicom wyścigów rydwanów, za co bogowie pokarali go dżumą.

Galeria zdjęć z opraw patriotycznych

"Nowe Państwo" to miesięcznik, który można kupić za 12 złotych w empikach, salonikach prasowych i większych kioskach. Wchodzi on w skład Strefy Wolnego Słowa razem z m.in. portalem Niezależna.pl i tygodnikiem "Gazeta Polska" mediami od lat wspierającymi kibiców.


Ostatnio edytowany przez: D., 27 maja 2011, 13:41 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.22 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005