Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5242 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/03/2011 14:09
śmielak dawaj moje sto milionów!!!

P.S ze specjalną dedykacją dla Endriu:

Czerwone Skurwysyny


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5070 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/03/2011 15:36

  śmielak89 napisał:  
Powiedzmy, że po prostu dałem sobie z tym spokój. I tyle.
Na liście byłem z racji jak to nazwałeś "młodych socjaldemokratów". Tak jak pisałem, daleko mi do wstępowania do partii.

Przeczytałem. I nie mam zamiaru więcej udzielać się w tym temacie bo to do niczego prowadzi. Z związku z tym jeszcze raz ponawiam prośbę o zdjęcie. Kto chce to i tak sobie zobaczy. Dzięki. Bez odbioru.nie no kurwa, gdzie tu logika? albo masz jakieś przekonania, albo ich nie masz. no chyba niczym guru Wijas jesteś kolejnym karierowiczem któremu marzyła sie tylko ciepła posadka. więc zdefiniuj i skonkretyzuj po co startowałeś ,bo trąci to wszystko myszką.

zostałeś zdemaskowany więc wycofujesz sie rakiem? typowe dla politykierów. kurwa, jak ja Was nie dzierżę.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6353 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/03/2011 18:18
nie no brechtammmm
oj cos kariera smielaka na forum sie konczy, a szkoda bo zawsze mozna bylo poczytać zarliwe klotnie ;]
i cos karyjera polityczna tez legnie w gruzach...po taki wpisach jak tutaj nie masz raczej czego szukac w swojej czerwonej partii ("nie lubie pedalsta" itp)
Kompromitacja pełną parą i murowany pokemon roku (choć to dopiero marzec)...


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5242 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 09/03/2011 08:08
Obrazek jpg wstawiony na forum


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5070 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/03/2011 20:09
no to teraz stwierdzenie "ciężko zarabiam na chleb" nabierze nowego jakże zasadnego znaczenia. w końcu kochany rząd dba jak nikt o żołądki obywateli, no i rzecz jasna słupki wzrosną, a to kluczowa sprawa.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3887 dni
Odp: Topic o polityce? - 09/03/2011 20:42
Obrazek jpg wstawiony na forum

:D


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3943 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 10/03/2011 21:02
.

Ostatnio edytowany przez: J., 5 sierpnia 2017, 17:29 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
seeedzik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5967 dni
Odp: Topic o polityce? - 10/03/2011 21:25

  Jeran napisał:  
Elitarne jednostki z Gazety Wyborczej, przeznaczone do działania bojowego przeciw kaczyzmowi w warunkach ekstremalnych są zdezorientowane. Od jakiegoś czasu gazietkowi komandosi nie wiedzą co mają robić. Coraz ciężej pisać o tym, że PiS to jedynie partia sprawy smoleńskiej. Tu debata społeczno-gospodarcza, tam spotkają się wybitni naukowcy i pod patronatem partii Jarosława przeprowadzą dyskusje na temat stanu państwa i demokracji, a jeszcze innym razem odbędzie się ważna międzynarodowa konferencja dotycząca Nord Stream. A kiedy Zły Kaczor mówi o OFE, to już w ogóle finis Poloniae!, albo raczej finis Europae! Jak oni to wytłumaczą koszernym czytelnikom?! Kiedy dodamy do tego zestawu informację o tym, że zmiany proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość popiera zdecydowana większość społeczeństwa to żadne dopki róznym macherom z wsi24 zwyczajnie nie pomogą. Nawet dopki od Stefana! Aparat

www.ProjektPiS.pl

spot telewizyjny "Czas na odważne decyzje!"Projekt lepszy niż to co szumnie nazywają "kompromisem społecznym",
ale nie rozwiązuje on zasadniczego porblemu, pieniędzy w systemie emerytalnym brakuje, jeśli ludziom da się wybór czy mogą zamiast obecnych 7,3% odprowadzanych do OFE, odprowadzać 2, 3, 4, 5, 6 czy dalej 7,3% spodziewam się że większość będzie uciekała przed zasypywaniem czarnej dziury zwanej ZUSem swoimi pieniędzmi, konkludując nic się nie zmieni.
Chyba, że się myle i ktoś z tu piszących przerzuci całość swoich składek do ZUS, albo wybierze którąś z możliwości inncyh niż 7,3% wtedy odwołam to co pisze.
Podsumowując, jest to z pewnością projekt lepszy od tego co pieje bielecki bo daje możliwość wyboru (skoro dajemy ludziom prawo głosu, dajmy im możliwość decydowania o swoim życiu!), ale czy rozwiąże podstawowy problem, wątpie (przyznam szczerze, że wobec coraz większej ilości emerytów i coraz mniejszej ilości ludzi pracujących nie mam pojęcia jak powinna wyglądać taka reforma, jak dla mnie nie widze lepszego pomysłu jak samodzielne ubezpieczanie swojej emerytury z własnych środków)


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3887 dni
Odp: Topic o polityce? - 12/03/2011 20:30

  seeedzik napisał:  

ale nie rozwiązuje on zasadniczego porblemu, pieniędzy w systemie emerytalnym brakuje


Dokładnie.
Pieniędzy brakuje i będzie brakować, czynnik demograficzny w nas bije i rozwiązania tego problemu właściwie nie ma i prawdopodobnie nie będzie (jak ktoś coś wymyśli to z pewnością dostanie nobla). Na początek trzeba zrozumieć czym właściwie jest system emerytalny. To nic innego jak zakazana przez prawo i potępiana piramida finansowa, w której liczni na dole piramidy (młodzi pracujący) finansują tych nielicznych na górze (emeryci). Także dopóki piramida wieku wygląda tak piramida 1 wszystko jest ok, duża liczba młodych może płacić niską składkę by utrzymać małą liczbę przyzwoitych emerytur. Niestety u nas robi się nieciekawie piramida 2 , jak widać coraz mniej młodych będzie musiało utrzymać coraz więcej starych. Szykuje się ostry konflikt na linii młodzi i starzy - jedni mają już dosyć rosnących składek(już są duże, kolejne zwiększenie spowoduje po prostu że nikomu nie będzie się opłacało pracować), drudzy będą chcieli jak największych emerytur, co będzie coraz mniej możliwe.
Zresztą wszystko można ukazać w prostym modelu ekonomicznym. Załóżmy, że rząd nie dopłaca nic do systemu (czyli system jest fin. tylko ze składek). Niech:
z - stopa zastąpienia, czyli wys. emerytury wyrażona w procencie średniej płacy
w - średnia płaca
LP - populacja pracujących i płacących składki
LE - populacja emerytów
c - stopa (wysokość) składki emerytalnej
D - popyt na prawa emerytalne (czyli ogólna wys. składek w gospodarce)
S - podaż praw emerytalnych - czyli ogólna wys. pobieranych świadczeń w gospodarce
dem - czynnik demograficzny, czyli LE/LP
mamy zatem D = w*c*LP
oraz S= z*w*LE
w systemie musi być równowaga D=S
czyli w*c*LP = z*w*LE
proste działąnie matematyczne daje -> z = c*1/dem

czyli wysokość emerytury zależy od wysokości składki i czynnika demograficznego, czyli stosunkowi emerytów do pracujących. Politycy mają ograniczoną władzę do manipulowania czynnika demograficznego, który w długim okresie jest stały, pozostaje im albo zwiększenie składki (co już właściwie jest niemożliwe) albo obniżka emerytur.

Także jak widzicie nie dajcie się łudzić politykom, obiecującym "gruszki na wierzbie", na dodatek ogarniającym system emerytalny w okresie 5-10 lat, podczas gdy trzeba go rozpatrywać nawet w stuletniej perspektywie. Emerytury albo będą niższe, albo będziemy dalej się zadłużać. Ten modelik ekonomiczny działa również w odniesieniu do systemów kapitałowych. W długim okresie wysokość emerytury z ZUS- i OFE będzie taka sama!!! Politycy mówiący inaczej albo nie wiedzą co mówią, albo specjalnie manipulują opinią publiczną.

Różnica pomiędzy ZUS-em a OFE jest taka, że pieniądze przyszłych emerytów na pierwszym są wirtualne na tzw. subkontach, natomiast OFE obracają prawdziwymi kwotami (obracają, czyli inwestują, co prawda tylko 40%, ale jednak, co jest bardzo korzystne dla gospodarki, ZUS tylko przejada hajs) Poza tym w OFE cały dług wobec emerytów (czyli to co w przyszłości trzeba będzie im wypłacić)jest jawny, natomiast w ZUS-ie ze względu na przyjętą w finansach publicznych rachunkowość kasową, cały ten dług jest ukryty ( szacuje się, że wynosi 2 BILIONY złotych, nasze jawne zadłużenie to "zaledwie" 777 miliardów )

Krótko mówiąc jesteśmy po uszy w gównie. Na pocieszenie dodam, że nie jako jedyni, właściwie cały zachodni świat ma to samo, albo i nawet gorzej, bo tam nie ma OFE i nie "odciążono" ukrytych długów. :)
Nie wierzcie politykom...


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5701 dni

****
Odp: Topic o polityce? - 12/03/2011 21:02
Ogólnie to jest temat rzeka. Obowiązuje nas umowa pokoleniowa i nijak można z niej zrezygnować. Bo ktoś kto kiedyś pracował na kogoś, oczekuje tego samego. Niektórym może się to nie podobać, ale powinno być tak, że to co każdy z nas odłoży sobie na emeryturę tyle dostanie, ani grosz mniej, ani grosz więcej. Nie może być tak, że uzbierałeś kwotę x, a otrzymujesz 1,5x, bo nawet budżety najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów nie wytrzymały by takich dysproporcji. Obecnie na składkę emerytalną idzie 19,52%, z czego grubo ponad połowa idzie na wypłatę obecnych świadczeń. Potrzeba gruntownych reform emerytur pomostowych, bo to co obecnie jest to granda. Dodatkowym faktem jest to, że ktoś pracuje całe życie np. przez 40 lat, rok w rok odkłada prawie 20% zarobków na emeryturę, przejdzie na tą emeryturę i nie daj Boże, na 1 roku emerytury kopnie w kalendarz. Duża część tej kasy nie jest dziedziczona przez rodzinę i kasa "przepada". Im prostszy system, tym lepszy, bo nie ma takiego pola do manewrowania i mamienia ludzi jakimiś transferami środków pieniężnych z II filaru do I, gdzie ma to być niby lepsze rozwiązanie dla przyszłych emerytów, a geneza i powód transferu tych środków jest prosty - słupki poparcia mają się zgadzać, a do tego nie możemy przekroczyć 55% długu w relacji do PKB, bo wtedy czekają nas cięcia, cięcia, cięcia. Z mojego punktu widzenia, życzyłbym sobie takich cięć, bo obecny rząd samodzielnie tego nie zrobi.

Druga sprawa, jakże ważna, to czynnik demograficzny. Tyle się pieprzy o tym, wiadomo od dłuższego czasu, iż struktura naszego społeczeństwa nie jest korzystna dla systemu emerytalnego. Z jednej strony Państwo radzi: ródźta dzieci!!! im więcej tym lepiej!!! a z drugiej strony chcą zabrać "becikowe", w przyszłym roku planują zabrać "ulgi na dzieci przy rozliczeniach rocznych". Podnoszą stawkę VAT, za którą idzie wzrost cen artykułów dziecięcych, zapisać dziecko do żłobka/przedszkola to nie lada sztuka. Zatrudnienie niańki jest nieopłacalne, a za czym idzie, ktoś musi zostać w domu i opiekować się dzieckiem. Czysty PR, który nie ma żadnych podstaw do prawdziwej realizacji.

Kolejnym krótkowzrocznym ruchem jest już wymieniona przeze mnie podwyżka stawki VAT, zamiast k***a zrefermować finanse publiczne, gdzie burdel jest niesamowity; KRUS, do którego dopłaca się rok rocznie horrendalne sumy; polityka społeczna Państwa to też jawna kpina z obywateli to podnoszą VAT, który bezpośrednio wpływa na wzrost gospodarczy kraju, bezpośrednio wpływa na zasoby pieniężne każdego z Nas. Ale ich to gówno obchodzi, słupek poparcia ma być i ch*j!!!

J***ć polityków i ich "politykę", to jest banda kurew i świń, które dorwały się do koryta i chcą żłopać z niego ile się da, a inni??? Niech się martwią sami...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4962 dni
Odp: Topic o polityce? - 12/03/2011 21:45

  Cytat:  
J***ć polityków i ich "politykę", to jest banda kurew i świń, które dorwały się do koryta i chcą żłopać z niego ile się da, a inni??? Niech się martwią sami....Amen.


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3943 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 13:42
.

Ostatnio edytowany przez: J., 5 sierpnia 2017, 17:30 [1 raz(y)]


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5242 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 13:50
Bez jaj...mogłby Jarek chociaż coś o smoleńsku napisać :( no trudno...zawsze jeszcze gazietce pozostają kibole do obsmarowania...


P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 6009 dni

*****
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 13:59
Zeby nienaublizac za bardzo wszystkim zbyt brutalnie, a pewnie wielu sie i tak obrazi wyraze swoja opinie na temat polityki.

guz na glowie(niezle wybrnalem) temu co sprzyja Kaczynskiemu.


Sami przeciw wszystkim!!!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4767 dni
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 14:51
Lepiej mieć guza na głowie niż nie mieć jej wcale głosując na peło :]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
hornetq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5330 dni
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 14:52
http://narodowcy.net/ojczyzna-i-kibice/2011/03/11/


będę pamiętał.
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 6009 dni

*****
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 15:17

  D. napisał:  
Lepiej mieć guza na głowie niż nie mieć jej wcale głosując na peło :]Pislamisto, uszanuj ze zlagodzilem ton i nie naublizalem.
A Twoj wpis mnie wkurwia.Nigdy w zyciu nie zaglosuje na pisiorow.Uwazasz ze nie mam glowy?czyli co?


Sami przeciw wszystkim!!!
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4607 dni
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 15:23

  D. napisał:  
Lepiej mieć guza na głowie niż nie mieć jej wcale głosując na peło :]Jedni okradają ludzi z pieniędzy a drudzy żyją Smoleńskiem,koryciarze sami.


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4767 dni
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 15:36

  P. napisał:  

  D. napisał:  
Lepiej mieć guza na głowie niż nie mieć jej wcale głosując na peło :]Pislamisto, uszanuj ze zlagodzilem ton i nie naublizalem.
A Twoj wpis mnie wkurwia.Nigdy w zyciu nie zaglosuje na pisiorow.Uwazasz ze nie mam glowy?czyli co?Hehe Twoje pejoratywne określenie wobec mnie nie ma niewiele wspólnego z prawdą bo wielkim zwolennikiem PiSu, nie jestem - jednak mając do wyboru jedną ze wspominanych partii wybrałbym tą dla tych z guzem. A co do wyborców peło to nie wiem co mają u zwieńczenia szyi, i wolę nie wnikać.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 6009 dni

*****
Odp: Topic o polityce? - 13/03/2011 15:43

  D. napisał:  

  P. napisał:  

  D. napisał:  
Lepiej mieć guza na głowie niż nie mieć jej wcale głosując na peło :]Pislamisto, uszanuj ze zlagodzilem ton i nie naublizalem.
A Twoj wpis mnie wkurwia.Nigdy w zyciu nie zaglosuje na pisiorow.Uwazasz ze nie mam glowy?czyli co?Hehe Twoje pejoratywne określenie wobec mnie nie ma niewiele wspólnego z prawdą bo wielkim zwolennikiem PiSu, nie jestem - jednak mając do wyboru jedną ze wspominanych partii wybrałbym tą dla tych z guzem. A co do wyborców peło to nie wiem co mają u zwieńczenia szyi, i wolę nie wnikać.To lepiej nie wnikaj.Ja tez nie wnikam jak mozna utozsamiac sie z takimi ludzmi jak Ziobro czy Gosiewski, ale wkurwiaja mnie juz na tym forum elaboraty jakie to PO czy wszyscy inni sa zli, a PIS zajebisty.

A guza mozesz dostac jesli zalezy Ci na tym i bedziesz wtedy spelniony politycznie :).Prawie jak meczennik za wolnosc.


Sami przeciw wszystkim!!!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005