Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 29/09/2009 20:15
Ktoś wspominał o pedofilach i kastracji :


  Cytat:  
Co miałaś na sobie w jaccuzi? - pytał Samanthę Geimer prokurator. – Bieliznę, ale powiedział, żebym ją zdjęła. Zrobiłam tak i weszłam – odpowiedziała dziewczyna. Potem, jak opowiadała, przeszli do sypialni. – Byłam tylko owinięta ręcznikiem – mówiła 13-latka. – Pocałował mnie. Sprzeciwiałam się, prosiłam by odszedł ale powiedział "Zaraz zabiorę cię do domu" – zeznała dziewczynka.

Dalszy ciąg jej opowieści jest jeszcze bardziej przerażający. – Obniżył się i położył usta na mojej waginie. Potem rozpoczął ze mną stosunek. Wsadził penisa do mojej waginy. Cały czas prosiłam go by przestał, ale nie broniłam się, bo nikogo innego tam nie było i nie miałam dokąd iść. Potem zapytał mnie kiedy miałam ostatni okres. Powiedziałam, że nie pamiętam. A on powiedział, że "w takim razie nie będę w ciebie wchodził". Podniósł moje nogi i wsunął penisa do mojego odbytu – opowiadała 13-latka.



Komentarz do całej sprawy:


  Cytat:  
Rzadko zdarza się, żeby w tak krótkim czasie i tak wyraźnie potwierdziły się empirycznie pewne socjologiczne przypuszczenia i hipotezy. Ale hipoteza o całkowitym rozdźwięku miedzy polskimi elitami a społeczeństwem została potwierdzona w ciągu ostatnich kilku dni w związku ze sprawą Romana Polańskiego.

Gwałt na 13-letnim dziecku, dokonany przez sławnego reżysera, spotkał się z potępieniem społecznym (jak mniemam) i całkowitym zrozumieniem ze strony tych, którzy mienią się być elitą kulturalną i intelektualną naszego narodu.

Oto zestaw - niepełny zapewne - argumentów użytych przez ludzi kultury i sztuki:

- to było dawno
- sama tego chciała
- to miał być szantaż
- w tym środowisku to często spotykane
- wyglądała na 18 lat
- to był szczegół
- prokurator był prawicowcem
- nie można oddawać Polańskiego sądom amerykańskim, które do dziś nie wyjaśniły sprawy zabójstwa Kennedy'ego
- gdyby go wtedy zamknięto, nie powstałyby jego wspaniałe filmy
- on opiekował się młodymi kobietami i pokazywał im świat
- ona mu wybaczyła

To prawdziwe argumenty używane miedzy innymi przez Izabellę Cywińską, Tomasza Raczka, Wojciecha Pszoniaka, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Wajdę, Katarzynę Figurę. Każdy z owych "argumentów" wymagałby osobnego wykazywania jego słabości i nielogiczności. Szkoda czasu, by rozprawiać się z debilną i żałosna próbą bronienia kolegi. W walce o członka swojej korporacji nie ma - ja widać - granic wstydu i braku logiki. Ale chciałbym się jedynie naszych artystów zapytać - używalibyście tych samych argumentów, gdyby wasz koleżka Romek najpierw upił, a potem pobawił się doodbytniczo z waszą 13-letnia córką? I jeszcze jedno pytanie - czy macie nasrane w tych waszych głowach?!

Marek Migalski




Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/09/2009 20:40
Fajne słownictwo miała 13 latka, i to pod koniec lat 70-tych :] Ja nie skłaniam się ku żadnej ze stron bo jak zawsze i jedni i drudzy mają swoje racje.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/09/2009 20:50
w zasadzie zastanaiwa mnie co 13 latka robila na takiej imprezie :). Najbardziej WKURWIA mnie w calej sprawie ta OBŁUDA "intelektualistow" nie tylko polskich, ale tez i zachodnich cenionych (przeze mnie) rezyserow na czele z Wimem Wendersem (polecam niebo nad berlinem- swietny film)
Obrazek jpg wstawiony na forum


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Fanatic
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5635 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/09/2009 21:37
Ehh...Denerwuje mnie ta cała szopka wokół tego...Nagle wszystkie polskie "GWIAZDKI" robią jakieś listy w obronie Polanskiego...Jak na razie oskarzyli go tylko Tusk i Hołdys...Żenujące według mnie.Pedofili powinni kastrować


"Mówię to co myślę milczę jeśli czegoś nie wiem
To mój osobisty sukces i owoc wiary w siebie."
sb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6714 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/09/2009 22:30

  WNB napisał:  
Janek a gdy ruskie powiedziały pare dni temu,że my Polacy mamy być wdzięczni i siedzieć cicho za to,że oni wypedzili Niemców, bo inaczej bylibyśmy narodem sługusów i prostytutek to miałeś podnietę....???? twoja opinia skłania niejednego do opinii,że albo jesteś jakiś niereformowalny,żyjesz pod butem czekisty Putina,Obamę jak brata traktujesz, a na dodatek śmiesz twierdzić,że historia kołem się nie toczy....tak więc możesz być pewien,iż sytuacja geopolityczna w tym regionie rośnie jak balon i w ciągu 25 lat będziemy mieli nowe rozdanie.Mam nadzieję,że wyjdziemy z tego bez szwanku większego...a kto wie może choć parę km kwadratowych się powiększymy



Na jakiej podstawie twierdzisz o tym powiększeniu? A po drugie... po co Ci te "parę km kwadratowych"?


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 30/09/2009 13:36
Te "pare km kwadratowych" to min.Lwów w którym zamieszkiwało wielu wybitnych Polaków(min.Kasprowicz,Makuszyński, , Konopnicka ). Jedno z najważniejszych miast w historii Polski , stanowiące kolebke Polskiej kultury w którym znajduje sie min.ważny dla każdego Polaka patrioty Cmentarz Orląt Lwowskich(ochotników poległych w latach 1918-1920 w walkach o miasto).
Wilno -słynna kaplica Ostrobramska z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej(drugi najważniejszy po Częstochowie). Miasto w którym wychowało sie wielu wspaniałych Polaków .60 km od Wilna urodził sie marszałek Piłsudski.Teraz w Wilnie na cmentarzu na Rossie spoczywa jego serce .


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 30/09/2009 15:51

  eM napisał:  
Te "pare km kwadratowych" to min.Lwów w którym zamieszkiwało wielu wybitnych Polaków(min.Kasprowicz,Makuszyński, , Konopnicka ). Jedno z najważniejszych miast w historii Polski , stanowiące kolebke Polskiej kultury w którym znajduje sie min.ważny dla każdego Polaka patrioty Cmentarz Orląt Lwowskich(ochotników poległych w latach 1918-1920 w walkach o miasto).
Wilno -słynna kaplica Ostrobramska z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej(drugi najważniejszy po Częstochowie). Miasto w którym wychowało sie wielu wspaniałych Polaków .60 km od Wilna urodził sie marszałek Piłsudski.Teraz w Wilnie na cmentarzu na Rossie spoczywa jego serce .



Zapomnijmy o Lwowie. Równie dobrze możemy dywagować o Wilnie. Idąc tym krokiem Szczecin i Wrocław może trafić z powrotem do Niemiec.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 11:02

  Cytat:  
CBA wykryło aferę w którą zamieszani są czołowi politycy PO – Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki.

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzące śledztwo ws. lobbingu na rzecz firm hazardowych, informowało prezydenta i premiera oraz władze Sejmu i Senatu o ogromnych stratach, jakie przyniosły zmiany w ustawie hazardowej.

W wyniku całej afery budżet państwa mógł stracić nawet 469 mln zł.

Funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego udało się ustalić, że w sprawę zamieszany jest szef Klubu PO Zbigniew Chlebowski oraz minister sportu Mirosław Drzewiecki. Co więcej CBA informowało prezydenta o przecieku w sprawie, który nastąpił zaraz po fakcie poinformowania o całej aferze premiera Donalda Tuska.

Operację „Black Jack”, bo taki kryptonim nadano sprawie rozpoczęto, kiedy w wyniku innego śledztwa na jaw wyszły zamiary dwóch biznesmenów. Planowali oni wpłynąć na korzystny dla nich i ich firm zapis w nowelizowanej ustawie hazardowej.

W wyniku dalszego śledztwa i podsłuchów telefonicznych, agenci CBA dowiedzieli się, że rozpracowywani biznesmeni mieli stały kontakt z Chlebowskim i Drzewieckim oraz kilkanaście razy się z nimi spotykali.

„Rzeczpospolita” ujawnia fragmenty rozmów polityków PO z biznesmenami:

Na 90 procent, Rysiu, że załatwimy. Tam walczę, nie jest łatwo – zapewniał Chlebowski jednego z biznesmenów.

– Biegam z tym sam, blokuję sprawę tych dopłat od roku. To wyłącznie moja zasługa – mówił przy innym spotkaniu.

Sprawa wydaje się być jeszcze bardziej złożona, kiedy na jaw wychodzą informacje o tym, że 12 sierpnia CBA poinformowało o całej sprawie Donalda Tuska z zaznaczeniem „najwyższej ostrożności przy udostępnianiu załączonych materiałów osobom trzecim”. Po niespełna dwóch tygodniach kontakty biznesmenów urywają się. Podczas jednej z ostatnich rozmów mężczyźni wymieniają uwagi i spostrzeżenia wynikające z faktu, że „interesuje się nimi CBA”. 18 września prezydent Lech Kaczyński zostaje poinformowany o domniemanym przecieku premiera.

Źródło: „Rzeczpospolita”



PS.Muchołap Niesioł już wie kto jest winny- "To PiS-owska akcja"

lol

Ostatnio edytowany przez: eM, 1 października 2009, 11:31 [1 raz(y)]


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 11:37
moze brał w tym udział tez czuły i miły agent tomek? :P:P:P


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 11:53
To był pewnie czuły i miły agent Rysiu,który obdarowywał Zbyszka perfumami i kwiatami.
Teraz pozostaje czekać aż Chlebowski na oczach milionów widzów , rozpłacze sie niczym Sawicka i będzie prosił aby nie linczować go publicznie. Potem popularność PEŁO w sondażach wzrosnie do 99.9 % i wszyscy będą żyli długo i szczęsliwie.


Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 14:39
Nie myslalem ze PISaki posuna sie do czegos takiego... Pisowskie CBA manipuluje dowodami czli generalnie powrót państwa totalitarnego
mysle ze sie przejada na tym kilka % pis straci na takim dzialaniu


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 16:33

  Cytat:  
Jan Kosek, biznesmen z afery hazardowej, został w 2007 r. zgłoszony do prac nad projektem o grach losowych.
Koska zgłosił Związek Pracodawców Prowadzących Gry Losowe i Zakłady Wzajemne - wynika z dokumentów złożonych w Ministerstwie Finansów. Biznesmen jest wiceprezesem tego stowarzyszenia.

Związek wytypował Koska, by ten walczył o zniesienie obciążeń wobec firm zajmujących się hazardem.

Przypominamy fragment stenogramów z podsłuchów założonych przez CBA, opublikowanych dziś przez "Rzeczpospolitą":

17 maja 2009 r. Jan Kosek rozmawia z Ryszardem Sobiesiakiem.

J.K.: Oni (chodzi m.in. o Zbigniewa Chlebowskiego – red.) to zblokują?

R.S.: On (Chlebowski – red.) mówi tak. Opierd...em go za to, że mówił co innego, że przynajmniej pół roku spokoju.

27 sierpnia 2009 r. Kosek rozmawia z Sobiesiakiem.

R.S.: Wycofałem Magdę (córkę Sobiesiaka, która starała się o kierownicze stanowisko w Totalizatorze Sportowym – red.), bo tam KGB, CBA... – jak się spotkamy, to ci powiem – donosów było tyle, że k... wiesz... ze względu na mnie oczywiście.

Nazwisko Jana Koska - jednego z biznesmenów zamieszanych w aferę hazardową - widnieje na liście wpłat na fundusz wyborczy Platformy Obywatelskiej z 2005 r. Firmy Koska znajdują się w tej samej wsi i na tej samej ulicy co osławiona spółka Agemark rzecznika rządu Pawła Grasia.

Jan Kosek to biznesmen zamieszany wraz z prominentnymi politykami PO (Zbigniew Chlebowski, minister Mirosław Drzewiecki) w aferę hazardową, którą opisała dziś "Rzeczpospolita". Działający w branży automatów do gry przedsiębiorca przyznał w TVN24, że mógł wpłacić na Platformę Obywatelską "kilkanaście tysięcy złotych".

Jak sprawdził portal Niezalezna.pl - nazwisko Jana Koska widnieje na liście wpłat z 2005 r. Osoba o tych personaliach wpłaciła na fundusz wyborczy PO aż 18 tysięcy złotych.

W rubryce przeznaczonej na nazwę miejscowości, z której pochodził wpłacający, wpisano Kraków - lokalizacja więc się zgadza. Zamieszany w aferę hazardową biznesmen Jan Kosek działa bowiem w kilku spółkach, których siedziba znajduje się w podkrakowskiej wsi Zabierzów. Firmy te - częściowo powiązane z kapitałem austriackim - zajmują się m.in. produkcją, montażem i dystrybucją automatów oraz oprogramowaniem komputerowym.

Co ciekawe - w tej samej wsi i na tej samej ulicy co firmy Koska znajduje się osławiona spółka Agemark Pawła Grasia i Niemca Paula Roglera.

niezalezna.pl



Ostatnio edytowany przez: eM, 1 października 2009, 16:42 [3 raz(y)]


Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7103 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 18:05

  Mks-2009 napisał:  
Nie myslalem ze PISaki posuna sie do czegos takiego... Pisowskie CBA manipuluje dowodami czli generalnie powrót państwa totalitarnego
mysle ze sie przejada na tym kilka % pis straci na takim dzialaniu


Obrazek jpg wstawiony na forum


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 21:47
traktat parę slow o naszych południowych sąsiadach,szkoda ze np. polska telewizja zupelnie milczy w tej sprawie...


Obrazek png wstawiony na forum
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/10/2009 22:50

  Bebzon napisał:  
traktat parę slow o naszych południowych sąsiadach,szkoda ze np. polska telewizja zupelnie milczy w tej sprawie...



Bez echa przeszła w Polsce także wizyta oficjeli z zachodu u Vaclava Klausa w grudniu ubiegłego roku. o szczegółach można poczytać tutaj
KLIK


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 02/10/2009 10:53

  Cytat:  
Irlandczycy po raz drugi biorą dziś udział w referendum nad Traktatem Lizbońskim. Głosy rozkładają się po równo.

Irlandia jest jedynym krajem unijnym, w którym referendum w sprawie traktatu reformującego Unię jest narzucone konstytucyjnie. Niemal 30 proc. mieszkańców uważa, że głosowanie jest zbyteczne, bo juz raz - 12 czerwca 2008 roku - wyrazili swoje zdanie, którego nie zmienili. Kolejnych 25 proc. jest niezdecydowanych, jaki głos oddać.

Zwolennicy traktatu z premierem Brianem Cowenem na czele przez ostatni tydzień robili wszystko, by zachęcić rodaków do zmiany zdania. Udało im się pozyskac o 6 proc. więcej głosów niż rok temu - popiera ich 33 proc. społeczeństwa.

Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7 rano czasu lokalnego i potrwa do godziny 22, a jego wynik poznamy w sobotę. Irlandzki rząd wyklucza możliwość kolejnego referendum. Jak powiedział w ubiegłym tygodniu Brian Cowen, "nie będzie trzeciej Lizbony", bo wtedy mogłaby "powstać Europa dwóch prędkości”.

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że jeśli Irlandia poprze traktat, Polska podpisze dokument już w połowie przyszłego tygodnia.

(ks, dw-world.de, tvn24.pl, rmf.fm)



avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/10/2009 11:04

  Cytat:  
All of Ireland's major parties campaigned for a Yes vote except the nationalist Sinn Fein. The Yes camp also had some lavish donations from big business.

The repeat referendum is about the same treaty text, but since last year EU leaders have given specific commitments on issues which made some Irish voters nervous last time.

The country will not be forced to legalise abortion, to lose control over taxation, and will not have its neutrality threatened.


Mary Hanafin, Ireland's social and family affairs minister, told the BBC opponents of the treaty had "very good reasons" for voting No in 2008. But she said those concerns had now been addressed, and she expected a different outcome this time around.

"They were concerned about issues that were raised about neutrality, about taxation, about the right to life, about losing our commissioner.

"Our colleagues in Europe have given us legal guarantees on all of those issues, and because they have been addressed and because people are looking to the future, the economy of this country and our place in Europe. We believe it'll be a Yes vote."

zrodlo: http://news.bbc.co.uk


uwazam, ze sprawa jest przegrana i europa "demokratycznie" wkroczy w nowa ere...


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 02/10/2009 11:38

  avelyn napisał:  
uwazam, ze sprawa jest przegrana i europa "demokratycznie" wkroczy w nowa ere...



Dziś po godz.22 sie wyjaśni.Trzeba jednak wierzyć ze Irlandia poraz drugi odrzuci traktat i dzięki temu nie powstanie superpaństwo o nazwie Unia Europejska a My nie będziemy jednym z jego wojewodztw.

A tymczasem:


  Cytat:  
Rząd w Berlinie skieruje kolejne miliardy euro na pomoc dla przemysłu okrętowego, aby w ten sposób uratować nie tylko dziesiątki tysięcy miejsc pracy w stoczniach i zakładach kooperujących, ale także uchronić przed likwidacją niemiecki sektor produkcji statków.
Hamburski koncern stoczniowy Hapag-Lloyd wystąpił o rządowe gwarancje kredytowe na łączną kwotę 1,2 miliarda euro. Kilka tygodni wcześniej stoczniowa grupa kapitałowa Hegemann-Gruppe z Bremy również zwróciła się do rządu o podobną pomoc finansową. I kanclerz Angela Merkel, nie pytając o zgodę Komisji Europejskiej, nie tylko obiecuje pomoc stoczniom, ale – jak dowodzą jej wcześniejsze decyzje – zapewne słowa dotrzyma. Niemcy zresztą nie bawią się w żadne pozory i otwarcie mówią, że pomagają stoczniom, aby ratować ten przemysł i miejsca pracy, a z Brukselą najwyraźniej niespecjalnie się liczą, bo ta stanowczość już nieraz okazała się skuteczna. Szkoda, że takiej stanowczości zabrakło swego czasu polskim władzom…

Grupa Hegemann, zatrudniająca 2300 pracowników w stoczniach w miejscowościach Wolgast i Stralsund, wystąpiła o wielomilionowy kredyt, który w 90 procentach ma być gwarantowany przez niemiecki rząd. Biuro prasowe stoczni w Wolgast nie potwierdziło tych informacji ani im nie zaprzeczyło. O podobną pomoc wystąpił także jeden z największych niemieckich armatorów i koncernów stoczniowych, hamburski Hapag-Lloyd (60 tys. pracowników na całym świecie, posiada stocznie, statki i inne firmy, jest spółką-córką turystycznego koncernu TUI). Także ten hamburski potentat nie potrafi wyjść z kryzysu finansowego bez rządowej pomocy i – co potwierdza biuro prasowe koncernu – otrzyma on gwarancje kredytowe na łączną sumę 1,2 miliarda euro. Pieniądze te będą gwarantowane po 50 proc. zarówno przez land Hamburg, jak i przez rząd federalny.
Komisja uznaniowa założonej przez rząd federalnej fundacji ratowania niemieckiej gospodarki (Wirtschaftsfonds Deutschland – w skład komisji uznaniowej wchodzą przedstawiciele kilku ministerstw, którzy rozpatrują wnioski o przyznanie państwowej pomocy finansowej) wyraziła wstępną zgodę na przyznanie obydwu wymienionym podmiotom pokaźnej pomocy finansowej. W sprawie Hapag-Lloyd ustalono nawet wysokość pomocy na 1 miliard 200 milionów euro, ale ze względu na odłożenie posiedzenia w tej sprawie parlamentarnej komisji budżetowej, która zbierze się dopiero dzisiaj, sprawy jeszcze nie dokończono.
Ponadto senat Hamburga (ten land posiada 23 proc. akcji w Hapag-Lloyd) postanowił zwiększyć swój udział kapitałowy w koncernie o 800 milionów euro. Gdyby nie pomoc finansowa z zewnątrz, już w listopadzie tego roku firma nie miałaby żadnych pieniędzy ani na produkcję, ani na wypłaty. Tegoroczne straty Hapag-Lloyd sięgnęły 900 milionów dolarów, a przewidywane straty na następny rok są szacowane na około pół miliarda dolarów. Ale pomimo takich pesymistycznych prognoz, tylko po to, aby utrzymać miejsca pracy, państwo niemieckie postanowiło wesprzeć finansowo koncern Hapag-Lloyd.
Globalny kryzys odbija się niekorzystnie także na niemieckich stoczniach, ale państwo niemieckie (nawet w beznadziejnych sytuacjach) robi wszystko, aby uratować miejsca pracy w stoczniach. Owszem, wszystkie stocznie musiały przeprowadzić zwolnienia grupowe, ale w dalszym ciągu – jak podaje branżowy związek zawodowy IG Metal – w niemieckich stoczniach pracuje łącznie 17,5 tys. ludzi, a w przyszłym roku liczba ta zmniejszy się jedynie do 16,7 tys. pracowników. Do tego trzeba doliczyć setki firm, które kooperują ze stoczniami i zatrudniają dziesiątki tysięcy pracowników. Zamknięcie stoczni groziłoby, że i one zbankrutują, a przynajmniej przeprowadzą duże zwolnienia.
Angela Merkel, będąc w tym roku na narodowej konferencji przemysłu morskiego (Maritimen Konferenz) w Rostoku, obiecała niemieckim stoczniowcom, że rząd w dobie kryzysu nie będzie chował głowy w piasek i wspomoże przemysł okrętowy. Koordynator rządowy do spraw branży stoczniowej Dagmar Woehrl uściśliła, że rząd zamierza chronić producentów statków przed likwidacjami m.in. poprzez dostęp do miliardowych kredytów i gwarancji kredytowych. Ponadto rząd zamierza zdecydowanie zwiększyć publiczne zamówienia na statki strażackie, ratownicze, pomocy technicznej czy policyjne, co ma także wzmocnić pozycję finansową niemieckich stoczni. Zamówienia te trafią do niemieckich stoczni bałtyckich.
Merkel dotrzymała słowa i faktycznie hamburskie zakłady stoczniowe Blohm+Voss (Schiffswerft und Maschinenfabrik) otrzymały już w tym roku od państwa dodatkowe zamówienia na okręty wojenne, aby w ten sposób uratować koncern od bankructwa. Bundesmarine zamówiło w stoczniach Blohm+Voss fregatę typu F125 oraz korwetę typu K131, które będą budowane wcześniej, niż wstępnie planowano. Inwestycja ta, warta co najmniej kilkaset milionów euro, będzie finansowana przez niemiecki rząd i pozwoli uratować zagrożonych likwidacją 1700 miejsc pracy.
Według informacji prasowych w ciągu tylko dwóch pierwszych miesięcy funkcjonowania państwowej fundacji ratowania gospodarki wpłynęło do niej aż 1194 wniosków o udzielenie pomocy w łącznej wysokości ponad 4,5 miliarda euro. A następne w kolejce po odbiór państwowych pieniędzy stoją już m.in. tak znane firmy, jak Porsche, BMW, Ford, koncern budowlany Hochtief i niemiecka fabryka samochodów Iveco. W sumie fundacja Wirtschaftsfonds Deutschland dysponuje 115 miliardami euro, z czego 75 miliardów są to gwarancje rządowe na kredyty, a 40 miliardów jest przeznaczonych na udzielanie kredytów poprzez państwowy bank KfW.

Waldemar Maszewski, Hamburg



malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/10/2009 20:56

  Cytat:  
gs24: #szczecin Jacek Piechota będzie kandydował na prezydenta Szczecina http://bit.ly/wwlTY | http://blip.pl/s/17181053



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/10/2009 21:22

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
gs24: #szczecin Jacek Piechota będzie kandydował na prezydenta Szczecina http://bit.ly/wwlTY | http://blip.pl/s/17181053



i tak wygra Piotr Krzystek w wyborach


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005