Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 31/07/2010 11:35
To niech robią ''coś'' tylko niech nie oszukują ludzi że w Polsce za ich rządów jest tak zajebiscie ;) Niedawno Tusk z Rostowskim dumnie prężył się przed mapą ogłaszając jak to wspaniale przetrwaliśmy kryzys , a teraz już po kampanii wyborczej , kiedy cel został osiągnięty , pan minister finansów , pseudouzdrowiciel gospodarki , nie miał nawet odwagi pokazać się publicznie i przyznać że jednak sytuacja nie jest taka kolorowa , jak to przez ostatni czas Nas okłamywano.

Ostatnio edytowany przez: eM, 31 lipca 2010, 11:42 [1 raz(y)]


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4969 dni
Odp: Topic o polityce? - 31/07/2010 11:48

  eM napisał:  
To niech robią ''coś'' tylko niech nie oszukują ludzi że w Polsce za ich rządów jest tak zajebiscie ;) Niedawno Tusk z Rostowskim dumnie prężył się przed mapą ogłaszając jak to wspaniale przetrwaliśmy kryzys , a teraz już po kampanii wyborczej , kiedy cel został osiągnięty , pan minister finansów , pseudouzdrowiciel gospodarki , nie miał nawet odwagi pokazać się publicznie i przyznać że jednak sytuacja nie jest taka kolorowa , jak to przez ostatni czas Nas okłamywano.Był czas kampanii, nikt nie jest takim idiotom, żeby się chwalić podwyżką podatków. Tak na marginesie właśnie teraz PO robi to "coś" czyli podwyższa podatki, a jak wiemy gdy PO "coś" robi to zazwyczaj źle.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 31/07/2010 12:17

  Radziu napisał:  

Był czas kampanii, nikt nie jest takim idiotom, żeby się chwalić podwyżką podatków. Tak na marginesie właśnie teraz PO robi to "coś" czyli podwyższa podatki, a jak wiemy gdy PO "coś" robi to zazwyczaj źle.Gdyby oni się "nie chwalili" to jeszcze pół biedy ale Tusk od początku swoich rządów , jako ''liberał'' zaznaczył że podatków podnosić nie będą , to samo mówił Komorowski podczas swojej kampanii wyborczej.Zwyczajnie wiec kłamali a nie jak piszesz - '' nie chwalili sie''. Masz jednak racje , pijarowcy z PO idiotami nie są , dziwie się tylko ludziom którzy dają się wkręcać na te farmazony , no bo przecie chodzi o to by "uchronić nasze państwo przed spiralą zadłużenia" ;)

Prawda jest jednak taka , że ten 1 procent więcej za VAT kompletnie nie jest w stanie poprawić kondycji finansowej państwa , dlatego to dopiero początek ''reform'' i bardziej badanie reakcji społeczeństwa , jesli Platformie uda sie wygrać wybory w 2011 roku , wtedy dopiero możemy spodziewać się większych podwyżek. Oby jednak do tego nie doszło ;)


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 31/07/2010 16:25

  Radziu napisał:  
PS Jeran, nie głosowałem na PO, uwierz mi na słowo. Jeżeli chcesz to Ci jakiś glejt wyślę:)Broń Boże nie chciałem Cię oskarżać o wspieranie jedynej słusznej miłościwie nam panującej Partii Obłudy z triumwiratem Słońca Peru, Wielkiego Łowczego i Shreka wspieranego przez hordy pijarowców i bezmózgich lemingów spuszczających się z radości nawet wtedy, gdy potomek Dziadka z Wermachtu podwyższa podatki. Cóż, w narodzie jest wyjątkowo wielka lubość co do sadomasohizmu. Niektórzy lubią się biczować po prostu, ze szkodą dla pozostałych normalnych obywateli. ;) Glejtu nie potrzebuje. Z resztą w ogóle i w szczególe odradzam sporządzanie podobnego dokumentu, bo być może w przyszłości zostanie użyty przeciwko Tobie, wszakże świadczyć będzie, że stanowisz groźny reakcyjny odłam społeczeństwa, który używa mózgu i nie masuje sobie prącia przy każdym wystąpieniu Donalda Tuska.

A oprócz tego na dziś pozwolę sobie polecić tekst Rafała A. Ziemkiewicza dla "Rzeczpospolitej";

Tusk ma nosa. Coraz dłuższego

oraz tekst Michała Majewskiego i Pawła Reszki

"Zszargane nerwy Pana Premiera" cz. 1
"Zszargane nerwy Pana Premiera" cz. 2


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5077 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 15:13
szkoda że swoim oszołomstwem grupa moherów spowodowała że na pierwszych stronach widnieje temat krzyża a nie podwyżki podatków przez rzekomo liberalny rząd platfusów

w Dzienniku był wczoraj bardzo ciekawy artykuł na temat tego że za rządów tych geniuszów wzrosło do niebotycznych rozmiarów zatrudnienie w służbie cywilnej i teraz wszyscy musimy za to zapłacić

dziękujemy Ci Donaldzie za podwyżkę VAT do 23% co jest kompletnie chorym pomysłem. widzę że powtarzane są powoli błędy poprzednich gabinetów

Kaczyński obrał tymczasem drogę która, obawiam się, źle się skończy dla jego partii skoro odwracają się od niego wszyscy i wkrótce zostanie sam jak Himilsbach z angielskim

krzyż powinien zostać przeniesiony do kościoła bo tam jest miejsce krzyży, nie na ulicy w państwie ŚWIECKIM


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4430 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 15:49
Ale z tym krzyzem to dobra parodia jest. Zastepczy temat jak znalazl, a ciemne masy od razu temat podlapaly, ktory powoli zaczyna dzielic spoleczenstwo. Szkoda, ze teraz bede pracowac i nie bedzie okazji obejrzenia transmisji, bo smiechu co nie miara bedzie :)


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5823 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 19:31

  Przema napisał:  
Ale z tym krzyzem to dobra parodia jest. Zastepczy temat jak znalazl, a ciemne masy od razu temat podlapaly, ktory powoli zaczyna dzielic spoleczenstwo. Szkoda, ze teraz bede pracowac i nie bedzie okazji obejrzenia transmisji, bo smiechu co nie miara bedzie :)


wiesz co, normalnie zal jak sie patrzylo na ten ciemnogrod. pojebani fanatycy nazywajacy siebie katolikami, wyzywajacy ksiedza od komucha czy sbeka... btw. to sie dzialo w srodku dnia. i tu sie nasuwa cytat z dnia swira: normalni ludzie w pracy siedza o tej porze...


100% PD
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 19:43

  tribu napisał:  
wiesz co, normalnie zal jak sie patrzylo na ten ciemnogrod. pojebani fanatycy nazywajacy siebie katolikami, wyzywajacy ksiedza od komucha czy sbeka... btw. to sie dzialo w srodku dnia. i tu sie nasuwa cytat z dnia swira: normalni ludzie w pracy siedza o tej porze...lol

Masz racje , powinni wojsko na nich wysłać i strzelać jak za komuny to im się odechce bronić ''jakiegoś'' kawałka drewna , zamiast tego pod Pałacem Prezydenckim zorganizować drugą Gay Pride , w miejsce krzyża postawić pomnik w kształcie wibraotra na cześć głosu narodu czyli Palikota i od razu poczujemy się jak w prawdziwej, nowoczesnej Europie! Szkoda że wczoraj Kiszczakowi dom się zjarał i miał inne sprawy na głowie , bo by wział sprawę w swoje ręce i zrobił porządek z tymi strasznymi , niebezpiecznymi dla Towarzyszów Platfusów ''fanatykami''.Koniecznie więc trzeba Bronka wysłać na Białoruś , na praktyki do Łukaszenki bo jak na razie słabo sobie radzi chłopaczyna na swoim nowym stanowisku.Tam nauczy się jak niszczyć w zarodku wszelkie próby przeciwstawiania się jasnie panującej nam władzy!

Pozdrowienia ^^^ TrEnDY , JeZzY ,cOOOLL spoko ZioMuniO XD od przedstawiciela Ciemnogrodu lol


J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 20:14
Podatki rosną, rząd kłamie, w wojsku dzieją się dziwne (dziwne to dość dziwne słowo) rzeczy, dużo innych wielkich problemów dotyka społeczeństwo. Polska lada moment wybuchnie, ale poniektórzy wolą dyskutować i krytykować tych co zawalczyli dzisiaj, i odnieśli zwycięstwo w walce o symbol. Przecież dla większości społeczeństwa (ogromnej!), bracia z Wawy, walczący przeciwko czerwonej mordzie Walterowi, byli też oszołomami, fanatykami, nawiedzonymi, kibolami, chuliganami. Na Boga! Spróbujcie zrozumieć ludzi spod Krakowskiego Przedmieścia. Jesteśmy kibicami, przypomnijmy sobie jak łatwo o kimś pomyśleć "oszołom"..

Niech za mój komentarz posłuży - znakomity skądinąd - felieton Piotra Zaremby na wPolityce.


  Cytat:  
Dopiero teraz arcybiskup Nycz zauważa, że elementem kompromisu w sprawie krzyża powinna być gwarancja uczczenia pamięci Lecha Kaczyńskiego. Gdyby zauważył to wcześniej, nie stracilibyśmy czasu wraz z tabunem reporterów i kamerzystów obserwując w wyjątkowym skwarze zdarzenie, którego finał można było od razu przewidzieć.

Ja chciałem trochę o czym innym – o tych, którzy tego krzyża bronią, którzy stoją tam po wiele godzin. Zasłużyli na miano fanatyków i wariatów, którzy kompromitują nas przed światem. A może nie tyle zasłużyli, ile w takiej roli obsadziła ich Gazeta Wyborcza, radio Tok FM i mnóstwo innych mediów.

Z pewnością są to ludzie szczególni. Głównie starsi, bardzo radykalni w sądach, niekiedy, powiedzmy sobie to szczerze, trochę nawiedzeni. Bo trzeba być nawiedzonym aby tak się uczepić jednej sprawy. Tyle czasu bronić symbolu – będę się upierał mniej religijnego, bardziej symbolu pamięci o prezydencie i tych, którzy z nim zginęli. Ale tak samo nawiedzeni byli ludzie (też przeważnie starsze panie), którzy układali podczas stanu wojennego kwietne krzyże niszczone przez ZOMO. Albo ci którzy upierali się aby w wielu lat po zdarzeniu strzec przed domniemanym zagrożeniem grobu księdza Popiełuszki przy żoliborskim kościele świętego Stanisława Kostki. Widziałem to na własne oczy i zapewniam: tak bardzo tamte emocje nie różniły się od tych. Że sprawa była inna, nie było wolnej Polski? To prawda, teraz jest. Ale ci dzisiejsi obrońcy krzyża czują się w Polsce trochę jak w kraju okupowanym. Że nie mają racji? A może ktoś przyjrzałby się ich racjom – tak jak brane są pieczołowicie w dłonie i obracane na wszystkie strony racje antyglobalistów, anarchistów czy radykalnych ekologów chociażby.

Przez te ostatnie tygodnie nic nie było im oszczędzone. Media przedstawiały ich jako partyjną jaczejkę, bo komuś trudno sobie wyobrazić aby można było służyć tak odrażającej idei jak upamiętnienie Lecha Kaczyńskiego spontanicznie i z własnej inicjatywy. Tak samo Władysław Bartoszewski nie mógł uwierzyć, że ci co go wybuczeli na Powązkach, to nie są ludzie zwiezieni partyjnymi autobusami, a na przykład niektórzy powstańcy, którzy mogą go nie lubić.

Używano przeciw ludziom spod krzyża najbardziej absurdalnych argumentów pobrzmiewających PRL-em. Pewien politolog nazwał wystawienie krzyża „budowlaną samowolą”, a Wyborcza badała, czy zgromadzenie nie stanowi zagrożenia dla ruchu. Tak peerelowskie media odnosiły się wobec kwietnych krzyży w 1982 roku. Naturalnie ja tych czasów nie porównują, ale znajmy jakąś miarę i unikajmy podobnych gestów i wypowiedzi, bo są śmieszne. Powtórzę raz jeszcze, gdyby jakiś teren zagospodarowała sobie „zbuntowana młodzież” (najlepiej przeciw Kościołowi i polskiemu nacjonalizmowi), ton byłby diametralnie różny. Uciecha z jaką Wyborcza zachęcała do strajkowania i wagarowania przeciw Giertychowi nie miała sobie równych. Tu zaś wzywa się policjanta, a w najlepszym razie inspektora budowlanego.

A propos zbuntowanej młodzieży – kiedy pojawiłem się ze dwa razy pod pałacem prezydenckim w zwykłe dni, uderzała mnie obecność dziwnych ludzi zbierających po drugiej stronie Krakowskiego podpisy przeciw krzyzowi. Ci dziwni ludzie, z reguły młodzi (choć zdarzały się i po tej stronie krewkie starsze niewiasty) przychodzili do tamtych i próbowali ich nawracać. Te krzykliwe debaty pokazywały, że i jednym i drugim nie brakowało zacietrzewienia (a może po prostu zaangażowania we własne idee). Nota bene takie brygady krzyczące do „krzyżowców”: terroryści, a nawet obnoszące konia na biegunach jako symbol funu pojawiły się i 3 sierpnia. Czy Wyborcza i Tok FM przyznają się do nich? Bo podobno skrajności mają świadczyć na niekorzyść.

Inną sprawą są polityczne konsekwencje - wcale nie jestem pewien, czy PiS-owi alians z tymi pełnymi poświęcenia ludźmi wyjdzie politycznie na korzyść. Zwrócę wszakże na koniec delikatnie uwagę, że bez jakiejś formy rozmowy także i z „krzyżowcami” ta sprawa nie zostanie rozwiązana. A pierwsze porozumienie podpisano bez nich. Tymczasem oni uznali to miejsce za własne, poświęcili mu dużo czasu i uporu, byli tam w chwilach najczarniejszych. Wykazali się cnotą samoorganizacji – zgodnie z dobrą tradycja społeczeństwa obywatelskiego. Gnać ich? Wyśmiewać? Czy może próbować rozmawiać? Rozmowa nie będzie łatwa. Ale przecież Bronisław Komorowski chce być podobno prezydentem wszystkich Polaków.'Oni to miejsce sobie wystali. Serio' - P. Zaremba - w.Polityce.pl


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5823 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 20:45
@ eM
z calym szacunkiem, swoim postem z dennymi i glupimi gadkami potwierdzasz ze nie warto wdawac sie z Toba w jakakolwiek dyskusje. zacytuje teraz stwierdzenie ktore najlepiej opisuje cala sytuacje i to bedzie moja ostatnia wypowiedz w tym temacie bo jak ktos ma inne poglady od wszechobecnie tu panujacych to jest idiota i niech spierdala.

  anathema napisał:  
krzyż powinien zostać przeniesiony do kościoła bo tam jest miejsce krzyży, nie na ulicy w państwie ŚWIECKIM


a baba ktora krzyczy ze predzej da sie zabic niz krzyz zabrac byla jest i bedzie dla mnie przedstawicielka ciemnogrodu. dzieci nie ma w domu? meza? niech obiad ugotuje, zakupy zrobi, posprzata mieszkanie a nie robi z siebie idiotke...


100% PD
syrob
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3537 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 21:11
Odnoszę wrażenie że oprócz grupki fanatyków zindoktrynowanych przez ojca dyrektora większość społeczeństwa ma za przeproszeniem w dupie gdzie stanie ten krzyż . Osobiście jestem za przeniesieniem owego krzyża w godne miejsce , gdzie każdy kto będzie chciał , będzie mógł w nim oddać się zadumie i refleksji czy tam przykuć się do niego łańcuchem niczym dzisiejsi wielcy męczennicy spod pałacu . Środek chodnika w jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc w stolicy napewno takim miejscem być nie powinno .
Swoją droga istną żenadą jest nadawanie tym ludziom rangi bohaterskiej gdyż prawdziwi bohaterowie walczący za słuszne sprawy przewracają się teraz w grobie patrząc na tą grupkę "radio maryjną" z pianą w ustach .

Reasumując , aż witki opadają gdy na to się wszystko patrzy , a z drugiej strony może pozostaje się cieszyć że w Polsce nie ma ważniejszych problemów niż ten gdzie stanie krzyż spontanicznie postawiony przez harcerzy ?!


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5249 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 21:13

  tribu napisał:  
( ... ) baba ktora krzyczy ze predzej da sie zabic niz krzyz zabrac byla jest i bedzie dla mnie przedstawicielka ciemnogrodu ( ... )DŻIHAD CIEMNOGRÓD!!! diabel_grin

Nie ma litości dla wroga!! Będziemy walczyć aż do ostatniej kropli krwii!

lol


Metyl
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4772 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 22:57
Kaczyński na Wawelu, pojeb macierewicz szefem komisji ds zbadania katastrofy, sztuczna mgła w smoleńsku, szopka pod Pałacem.
Ciekawe kiedy beatyfikacja Gosiewskiego..
Miała być zaduma, refleksja, nowa jakość życia politycznego. Cyrk to chyba najdelikatniejsze określenie tego co sie dzieje.

"musimy skończyć polsko-polską wojne" ihaaaa tja..


Metyl
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4772 dni
Odp: Topic o polityce? - 03/08/2010 23:34

  Jeran napisał:  
Podatki rosną, rząd kłamie, w wojsku dzieją się dziwne (dziwne to dość dziwne słowo) rzeczy, dużo innych wielkich problemów dotyka społeczeństwo.Zgadzam sie.


  Jrane napisał:  
Polska lada moment wybuchnie, ale poniektórzy wolą dyskutować i krytykować tych co zawalczyli dzisiaj, i odnieśli zwycięstwo w walce o symbol.swoim fanatyzmem ośmieszając Polske na pół świata. Zajebiście, gratulacje !
Pieprzycie o Białorusi. Teraz nie będziemy postrzegani jak Białoruś tylko jak Iran.
Jestem Katolikiem ale żyje wolnym kraju gdzie każdy ma prawo do własnych przekonań i nie życze sobie krzyżów pod Pałacem Prezydenckim, pod szkołami, na ulicach czy pod urzędami. a ku temu właśnie zmierzamy. Przykład ? Wrocławscy biskupi prubują przeforsować zakaz sprzedaży alkoholu na starówce po godz. 22, dodając że przecież żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo wyboru !! eek? CYRK ! jestem przekoany że mój pogląd podziela ogromna większość społeczeństwa, tłumiona jazgotem i wyzwiskami grupy zatwardziałych fanatyków. Stawiajcie sobie krzyże pod Kosciołami, ewentaulanie pod siedzibami PiSu.


  Jrane napisał:  
Przecież dla większości społeczeństwa (ogromnej!), bracia z Wawy, walczący przeciwko czerwonej mordzie Walterowi, byli też oszołomami, fanatykami, nawiedzonymi, kibolami, chuliganami. Na Boga! Spróbujcie zrozumieć ludzi spod Krakowskiego Przedmieścia. Jesteśmy kibicami, przypomnijmy sobie jak łatwo o kimś pomyśleć "oszołom"..100% racji, tylko dlaczego porównujesz słuszną walke z czerwoną mordą, potężnym okupantem do tej szopki z krzyżem ? w świeckim państwie miejsce symboli religijnych jest w świątyniach. koniec kropka ! i nie powinno być nawet dyskusji na ten temat.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4430 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2010 02:30
Sluchajac opinii ludzi walczacych o krzyz odnosze wrazenie, ze krzyz jest tutaj najmniejszym problemem wiec tlumaczenie tego przywiazaniem do symboli jest nie na miejscu. Ludzie sa elemetnem gry politycznym i nawet nie zdaja sobie z tego sprawy.


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4969 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2010 12:55
Prawda jest taka, ze zamiast poważnie dyskutować nad takimi kluczowymi problemami jak deficyt i podatki, to gadamy o krzyżu, którego obecność w tym czy innym miejscu zdecydowaną większość ludzi Ch** obchodzi.


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5343 dni
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2010 13:45

  Radziu napisał:  
Prawda jest taka, ze zamiast poważnie dyskutować nad takimi kluczowymi problemami jak deficyt i podatki, to gadamy o krzyżu, którego obecność w tym czy innym miejscu zdecydowaną większość ludzi Ch** obchodzi.... no costy, to przeciez najwazniejsze tematy, walka o idee, wolnosc i kto wygra wojne komuchy i esbeki z PO vs. patrioci i mezowie stanu z PiS ...

... reasumujac, wiekszej autoparodii juz zgotowac sie nie da ...


lol
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6711 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2010 14:35
Krzyz powinien stac w Kosciele, ale na jego miejscu powinien stanac pomnik upamietniajacy Smolensk. Komorowski glupi jest, ze od razu takiego czegos nie zaproponowal. PiS nie mial by o co szumiec. Troche dobrej woli i sprawa by zostala zgodnie zalatwiona, oczywiscie jesli nie wymyslono by nowego powodu do afery z krzyzem.
Prezydenci sie beda zmieniac, a pomnik by stal setki lat, nie zaleznie od tego jaki prezydent bedzie rzadzil. Proste to jak drut, ale rzadzacy wola cos dla siebie ugrac i ludziom wode z mozgu robia.


1948
SPR
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4634 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2010 15:05
Wszystko ladnie zgrane PO podnosi podatki[ale szok przeciez to prawicowa partia ktora ma je obizac] a uwaga ludzi skupiona jest na krzyzu.Jedzenie nie podrozeje mowi Tusk to ja mu wierze przeciez on by nas nie oklamal,nie manipulowal by rzeczywistoscia, ma za soba takie bezstronne media ze gdyby bylo cos nie tak to by nas poinformowali. Przeciez GW to gazeta Solidarnosci a ta przeciez walczyla z komuna, Tvn przeciez oni pomagaja zwyklym ludzia (uwaga...) Co ten Moherowy PiS sobie ubzdural jakie komuchy w PO przeciez oni chcieli wyrzucic SBkow z rzadu w 92 sam Tusk ramie w ramie z Kwasniewskim, Pawlakiem i Walesa mowil zeby rozwiazac rzad po tym jak zostala przeglosowana ustawa na jawnym glosowaniu. I jakims dziwnym trafem rzad rozwiazano a komuchy zostaly. Ale Tusk zapewne chcial dobrze... ale dla siebie, bo tak jak w sld tak i w psl i dziwnym trafem w jego ugrupowaniu byli agenci. Ludzie rozumiem tych co glosowali na ta bande po 89 bo to byly inne czasy.Ale teraz jak mamy internet rozne inne zrodla wiedzy...


U Nas na śródmieściu każdy jest Pogoni wierny..
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3950 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 04/08/2010 15:18

  Metyl napisał:  


  Jeran napisał:  
Przecież dla większości społeczeństwa (ogromnej!), bracia z Wawy, walczący przeciwko czerwonej mordzie Walterowi, byli też oszołomami, fanatykami, nawiedzonymi, kibolami, chuliganami. Na Boga! Spróbujcie zrozumieć ludzi spod Krakowskiego Przedmieścia. Jesteśmy kibicami, przypomnijmy sobie jak łatwo o kimś pomyśleć "oszołom"..100% racji, tylko dlaczego porównujesz słuszną walke z czerwoną mordą, potężnym okupantem do tej szopki z krzyżem ? w świeckim państwie miejsce symboli religijnych jest w świątyniach. koniec kropka ! i nie powinno być nawet dyskusji na ten temat.Dlaczego porównuję? Ano dlatego, bo mam wrażenie, że tak jakby spora grupa grupa - skądinąd zwykle rozsądnie myślących - zapomniała, że oprócz jednej, jedynie słusznej racji, istnieją też inne. Podstawowa sprawa jest taka - czy ta grupa, która protestuje przeciwko krzyżowi, zdaje sobie sprawę, że nie o Krzyż tu chodzi jako symbol religijny, tylko jako coś co upamiętni wydarzenia z okresu żałobnego po 10. kwietnia na Krakowskim Przedmieściu. Na Boga. Już pomijając dyskusję czy miejsce Krzyży jest w Świątyniach, czy nie tylko (bo przecież w takim razie co zrobić z przydrożnymi Krzyżami w miejscach wypadków obok dróg, czy z innymi symbolami w miejscach publicznych, chociażby z Krzyżami Papieskimi, których jest przecież w Polsce wiele), to chciałbym zwrócić uwagę na jeden zasadniczy fakt - ludzie którzy wczoraj nie dali tego Krzyża przenieść, mieli jeden postulat - na piśmie chcieli otrzymać zapewnienie, że w tym miejscu powstanie godne upamiętnienie wydarzeń z kwietnia bieżącego roku.. To wszystko. I w tym postulacie ich w pełni popieram.

A o całą tą szopkę, mam zdecydowane pretensje do obecnej władzy. Wczoraj dokładnie o 13 rozpoczęło się posiedzenie Rządu w sprawie "Wieloletniego Planu Finansowego". Na tę samą godzinę zaplanowano uroczystość przeniesienia Krzyża. Dziwny zbieg okoliczności.

A to co pokażą media, i czy ktoś uważa, że ośmieszono nasz kraj wczoraj przez rodaków, co pod Pałacem Namiestnikowskim byli, mam zasadniczo w dupie. Polacy są oszukiwani przez obecną władzę, wzrastają podatki (i to kurwa nie o procent tak jak mówił nierządliwy DonekSłońcePeruTusk tylko znacząco), Platfusy układają się w mediach publicznych z komuchami, notorycznie kłamią, a dla kogoś problemem jest to, że wczoraj pokazano to co działo się przed siedzibą Głowy Państwa. No ja pierdut.


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005