Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 15:27
Ludzie naprawdę NIE MA najmniejszej różnicy pomiędzy PiSem , PO , SLD (LiDem) . NIE MA znaczenia kto z nich będzie , a świadczą o tym te transfery wewnątrz tych parti (m.in Sikorski do PO , Smoktunowicz z PO do LiD) . To wszystko ma na celu pozostanie przy władzy , to zwykli karierowicze. Warto zagłosować na kogoś z poza tego Układu. Im dajecie szansę od 17 lat i ciągle nic . Dajcie szansę świeżej krwi , normalnośći i wolności.


Irriducibili
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7215 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 16:00
Pis to jedna z najgorszych opcji to wyboru,strasznie usiuluja wprowadzic wladze totalitarna.Najlepiej dla nich byloby zamknac KRRITv oraz media m.in TVN24 i inne wolne stacje.Chujowa sprawa jest to ze sa zapatrzenie w Rydzyka dla mnie to skurwysn na potege.Wrog nr jeden,po chuj ksiadz miesza sie do polityki,kurwa dorobl sie fortuny na naiwnosci starych ludzi.
Pozatym Pis ma zapedy na prowadzenie pierdolonekj polityki fiskalnej zreszta jak Lid i tego typu gowna.


Pogon & Legia
chrisxx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7933 dni

***




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 16:08
Ciekawe ilu polityków zaliczy swój debiut na Twardowskiego podczas meczu z Dębnem (w ciszy wyborczej)...;)


Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7447 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 18:11

  Irriducibili napisał:  
[..].Chujowa sprawa jest to ze sa zapatrzenie w Rydzyka dla mnie to skurwysn na potege.Wrog nr jeden,po chuj ksiadz miesza sie do polityki,kurwa dorobl sie fortuny na naiwnosci starych ludzi.



No bo jebne.. on nie jest księdzem.. co najwyżej ZAKONNIKIEM! Nie ma święceń kapłańskich i samo porównywanie go z kościołem katolickim jest patologią..


Obrazek jpg wstawiony na forum
Irriducibili
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7215 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 18:13

  Mick napisał:  

  Irriducibili napisał:  
[..].Chujowa sprawa jest to ze sa zapatrzenie w Rydzyka dla mnie to skurwysn na potege.Wrog nr jeden,po chuj ksiadz miesza sie do polityki,kurwa dorobl sie fortuny na naiwnosci starych ludzi.



No bo jebne.. on nie jest księdzem.. co najwyżej ZAKONNIKIEM! Nie ma święceń kapłańskich i samo porównywanie go z kościołem katolickim jest patologią..



dobra wyjebane czy ksiazd mnich budda czy zakonnik, chodzilo mi ze osoba na tego typu stanowisku chodzaca w jakis tam szatach nie powinna wiazac sie z polityka. zreszta przeslaniem bylo to ze jebac rydzyka i cale pis


Pogon & Legia
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 18:42

  Mick napisał:  

  Irriducibili napisał:  
[..].Chujowa sprawa jest to ze sa zapatrzenie w Rydzyka dla mnie to skurwysn na potege.Wrog nr jeden,po chuj ksiadz miesza sie do polityki,kurwa dorobl sie fortuny na naiwnosci starych ludzi.



No bo jebne.. on nie jest księdzem.. co najwyżej ZAKONNIKIEM! Nie ma święceń kapłańskich i samo porównywanie go z kościołem katolickim jest patologią..



Po pierwsze w poprzednim poście nie dostrzegłem wzmianki jakoby o.Rydzyka porównywano do jak to określiłeś "kościoła katolickiego", jednakże czy się to komuś podoba czy też nie, jest reprezentantem wiary chrześcijańskiej ergo po części również wspomnianego kościoła. Dwa dla Twojej wiadomości w 1971r. 20 czerwca przyjął święcenia kapłańskie, także po raz kolejny mijasz się z prawdą.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Irriducibili
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7215 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 18:59

  Dyzio napisał:  

  Mick napisał:  

  Irriducibili napisał:  
[..].Chujowa sprawa jest to ze sa zapatrzenie w Rydzyka dla mnie to skurwysn na potege.Wrog nr jeden,po chuj ksiadz miesza sie do polityki,kurwa dorobl sie fortuny na naiwnosci starych ludzi.



No bo jebne.. on nie jest księdzem.. co najwyżej ZAKONNIKIEM! Nie ma święceń kapłańskich i samo porównywanie go z kościołem katolickim jest patologią..



Po pierwsze w poprzednim poście nie dostrzegłem wzmianki jakoby o.Rydzyka porównywano do jak to określiłeś "kościoła katolickiego", jednakże czy się to komuś podoba czy też nie, jest reprezentantem wiary chrześcijańskiej ergo po części również wspomnianego kościoła. Dwa dla Twojej wiadomości w 1971r. 20 czerwca przyjął święcenia kapłańskie, także po raz kolejny mijasz się z prawdą.



hehe racja! :)


Pogon & Legia
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 19:27
Moczymorda tym razem przedawkował "leki" w Szczecinie :D


Myśmy to już przeżyli, nie idźcie tą drogą - Jarosławie Kaczyński, Lechu Kaczyński, Ludwiku Dornie i psie Sabo, nie idźcie drogą, nie idźcie tą drogą! - wołał Aleksander Kwaśniewski podczas konwencji LiD w Szczecinie.
Towarzysz Aleksander K. za kołnierz nie wylewa!


Były prezydent swoje wystąpienie zaczął od wspominania rodzinnych stron, szczególnie Białogardu i Łobeza, kilkakrotnie wracał do tych samych wątków. Mówił wolniej niż zwykle, robił dziwne miny.

Jak podaje dziennik.pl, wśród publiczności, która przyszłą na konwencję dało się słyszeć szmer: "Czy on jest pijany"?

- Mam wrażenie, że on jest znów niedysponowany. To niedyspozycja ogólnie znana - mówi dziennikowi.pl Jolanta Szczypińska z PiS.

Ryszard Bugaj skomentował w TVN24: - Byli prezydenci powinni odchodzić jednak na emeryturę, choć z różnych powodów, jeśli chodzi o Wałęsę i Kwaśniewskiego.

Nieoficjalnie wiadomo, że współpracownicy byłego prezydenta odradzali mu dzisiejsze wystąpienie. On jednak postanowił mówić. Inni świadkowie czuli od Kwaśniewskiego alkohol, gdy wchodził na scenę - pisze dziennik.pl.

Podczas wystąpienia Aleksander Kwaśniewski znów bronił osiągnięć III Rzeczpospolitej, krytykował rząd PiS i wychwalał nową lewicę. - Nie z nami te numery, Ziobro - mówił Kwasniewski.

- Powiadam wam: głowy do góry, głosy do urny. Nie damy się wypchnąć. Przyszłość Polski to jest Lewica i Demokraci - zakończył swoje spotkanie były prezydent.

onet.pl


TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 19:52

  kijevo napisał:  
Moczymorda tym razem przedawkował "leki" w Szczecinie :D


Myśmy to już przeżyli, nie idźcie tą drogą - Jarosławie Kaczyński, Lechu Kaczyński, Ludwiku Dornie i psie Sabo, nie idźcie drogą, nie idźcie tą drogą! - wołał Aleksander Kwaśniewski podczas konwencji LiD w Szczecinie.
Towarzysz Aleksander K. za kołnierz nie wylewa!


Były prezydent swoje wystąpienie zaczął od wspominania rodzinnych stron, szczególnie Białogardu i Łobeza, kilkakrotnie wracał do tych samych wątków. Mówił wolniej niż zwykle, robił dziwne miny.

Jak podaje dziennik.pl, wśród publiczności, która przyszłą na konwencję dało się słyszeć szmer: "Czy on jest pijany"?

- Mam wrażenie, że on jest znów niedysponowany. To niedyspozycja ogólnie znana - mówi dziennikowi.pl Jolanta Szczypińska z PiS.

Ryszard Bugaj skomentował w TVN24: - Byli prezydenci powinni odchodzić jednak na emeryturę, choć z różnych powodów, jeśli chodzi o Wałęsę i Kwaśniewskiego.

Nieoficjalnie wiadomo, że współpracownicy byłego prezydenta odradzali mu dzisiejsze wystąpienie. On jednak postanowił mówić. Inni świadkowie czuli od Kwaśniewskiego alkohol, gdy wchodził na scenę - pisze dziennik.pl.

Podczas wystąpienia Aleksander Kwaśniewski znów bronił osiągnięć III Rzeczpospolitej, krytykował rząd PiS i wychwalał nową lewicę. - Nie z nami te numery, Ziobro - mówił Kwasniewski.

- Powiadam wam: głowy do góry, głosy do urny. Nie damy się wypchnąć. Przyszłość Polski to jest Lewica i Demokraci - zakończył swoje spotkanie były prezydent.

onet.pl



LiD - 15 % poparcia.
15 % głosujących obywateli ma coś popierdolone w głowie - najwyraźniej. Nie mam słow.;]



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 21:24

  Cytat:  
LiD - 15 % poparcia.
15 % głosujących obywateli ma coś popierdolone w głowie - najwyraźniej. Nie mam słow.;]



możesz mnie obrażać.. ja Twój wybór szanuje..

od razu wszyscy wydają wyrok.. a nikogo tam nie było..
no ale JEŻELI naprawdę był po % to przyznaje się do błędu..
chociaż nie chce mi wierzyć by po Ukrainie mógłby znów..

poza tym Kwach to nie cały LiD.. i głosu nie zmienię.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7611 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 21:34
Chociaż głosuje na PO to powiem, że lepszy taki Kwach niż Kaczka - oszołom


Pogoń Szczecin MKS!
TymoN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 22:38

  śmielaq89 napisał:  

  Cytat:  
LiD - 15 % poparcia.
15 % głosujących obywateli ma coś popierdolone w głowie - najwyraźniej. Nie mam słow.;]



możesz mnie obrażać.. ja Twój wybór szanuje..

od razu wszyscy wydają wyrok.. a nikogo tam nie było..
no ale JEŻELI naprawdę był po % to przyznaje się do błędu..
chociaż nie chce mi wierzyć by po Ukrainie mógłby znów..

poza tym Kwach to nie cały LiD.. i głosu nie zmienię.



Nie chcę Cie obrażać, ale wściekam się - po prostu. Co lewak to lewak.
Poza tym, bez urazy.. mówiłeś, że głosujesz na osobę;]
Nikogo tam nie było? Widziałeś nagranie z jego marnych wywodów?


Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7447 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 22:47

  Dyzio napisał:  
Po pierwsze w poprzednim poście nie dostrzegłem wzmianki jakoby o.Rydzyka porównywano do jak to określiłeś "kościoła katolickiego", jednakże czy się to komuś podoba czy też nie, jest reprezentantem wiary chrześcijańskiej ergo po części również wspomnianego kościoła. Dwa dla Twojej wiadomości w 1971r. 20 czerwca przyjął święcenia kapłańskie, także po raz kolejny mijasz się z prawdą.



Nie dostrzegłeś wzmianki? Mi wystarczył tekst iż ojciec Rydzyk w roli "ksiądza" (czyli notabene przedstawiciel kościoła katolickiego - jak to sam określiłem) miesza się w polityke.

Po drugie przyznaje mój błąd rzeczywiście przyjął święcenia kapłańskie w dniu który podałeś ale czy ten sam człowiek 1 lutego 1971 r. złożył śluby zakonne i jeździł majbachem, a teraz BMW, i to ma być przestrzeganie ślubów ubóstwa? Ten człowiek bądź co bądź jest patologią samą w sobie. Bo pod przykrywką kościoła zarabia pieniądze..


Obrazek jpg wstawiony na forum
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/10/2007 23:00

  Mick napisał:  

  Dyzio napisał:  
Po pierwsze w poprzednim poście nie dostrzegłem wzmianki jakoby o.Rydzyka porównywano do jak to określiłeś "kościoła katolickiego", jednakże czy się to komuś podoba czy też nie, jest reprezentantem wiary chrześcijańskiej ergo po części również wspomnianego kościoła. Dwa dla Twojej wiadomości w 1971r. 20 czerwca przyjął święcenia kapłańskie, także po raz kolejny mijasz się z prawdą.



Nie dostrzegłeś wzmianki? Mi wystarczył tekst iż ojciec Rydzyk w roli "ksiądza" (czyli notabene przedstawiciel kościoła katolickiego - jak to sam określiłem) miesza się w polityke.

Po drugie przyznaje mój błąd rzeczywiście przyjął święcenia kapłańskie w dniu który podałeś ale czy ten sam człowiek 1 lutego 1971 r. złożył śluby zakonne i jeździł majbachem, a teraz BMW, i to ma być przestrzeganie ślubów ubóstwa? Ten człowiek bądź co bądź jest patologią samą w sobie. Bo pod przykrywką kościoła zarabia pieniądze..



Wykorzystuje idealna sytuacje jaka stworzyli nasi politycy . Lewica nic nie zrobi radiu , bo zaraz posypia sie glosy , ze to zamach na kosciol . Czesc prawicy(PiS ) boi sie , ze straci poparcie dosyc licznego grona wyborcow zwiazanych z radiem . Pozostala czesc prawicy(PO) , boi sie , zadrzec z kosciolem , bo straci poparcie czesci kosciola do ktorej naleza min. Kardynal Dziwisz i bp. Pieronek.
I to wszystko powoduje , ze mozna dalej zarabiac kase . Przeciez nienormalna sytuacja jest fakt , ze do dzisiaj nie zajeto sie skutecznie sprawa cegielek na stocznie . Zebrano kupe pieniedzy , ktore gdzies wyparowaly . Do stoczni nigdy nie trafily .
Rydzyk teoretycznie nic nie ma , jest biedny , ale kontroluje kilka fundacji , do ktorych nalezy duzy majatek (nikt chyba nie wie dokladnie ile , ale szacuje sie , ze okolo 250 milionow). Te fundacje , nie naleza ani do kosciola , ani do zakonu , ktory rowniez jest biedny .Naleza do prywatnej osoby.
Ale trzeba przyznac , ze glowe do interesow ma dobra.


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/10/2007 00:42

  Mick napisał:  

Nie dostrzegłeś wzmianki? Mi wystarczył tekst iż ojciec Rydzyk w roli "ksiądza" (czyli notabene przedstawiciel kościoła katolickiego - jak to sam określiłem) miesza się w polityke.

Po drugie przyznaje mój błąd rzeczywiście przyjął święcenia kapłańskie w dniu który podałeś ale czy ten sam człowiek 1 lutego 1971 r. złożył śluby zakonne i jeździł majbachem, a teraz BMW, i to ma być przestrzeganie ślubów ubóstwa? Ten człowiek bądź co bądź jest patologią samą w sobie. Bo pod przykrywką kościoła zarabia pieniądze..




  Mick napisał:  
No bo jebne.. on nie jest księdzem.. co najwyżej ZAKONNIKIEM! Nie ma święceń kapłańskich i samo porównywanie go z kościołem katolickim jest patologią..



Dwa sprzeczne poglądy pisane spod jednego pióra... Najpierw twierdzisz, że nie można porównywać go z kościołem katolickim nazywając podobne poglądy patologią, następnie przyznajesz, iż jako przedstawiciel kościoła miesza się w politykę :) Na koniec jeszcze powrócę do "nieszczęsnej wzmianki" otóż takowej nie znajduje w poście Irriducibili`ego na którego to z takim oburzeniem zareagowałeś ;P

P.S. Święcenie kapłańskie nie jest tożsame z ślubem ubóstwa a o ile mi wiadomo tegoż ślubu Ojciec Dyrektor nie składał.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/10/2007 09:07

  kijevo napisał:  
Ja głosuje na Prawo i Sprawiedliwość możecie z nich drwić ja i tak wiem co dla mojej Ojczyzny jest najlepsze ;)



Bardzo odważna teza. Chciałbym poruszyć parę kwestii, mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytania.

Fatalna sytuacja w służbie zdrowia, której rząd nie potrafi rozwiązać. Kolejne plany ministra Religi polegają na tym z czego tu oskubać resztę obywateli, by mogli część z tych pieniędzy (będą przechodzić przez tyle rąk, że trafi oczywiście tylko ich część) dać lekarzom. Co oczywiście niczego nie rozwiąże, bo tych pieniędzy nigdy nie uzbiera się tyle, by lekarze byli zadowoleni ze swoich zarobków (można ich co najwyżej na jakiś okres uspokoić), a wtedy pewnie będzie mniej pieniędzy na rozwój aparatury w szpitalach i przychodniach. Co po tym okresie? Powiększamy zamordyzm podatkowy obywateli? Przecież lekarze też są ludźmi i te pieniądze będą płacić, więc i tak uszczuplą swoje trochę wyższe zarobki o dodatkowe podatki. Uważasz, że tędy droga? I czy przy kolejnych strajkach lekarzy i pielęgniarek, podczas którego przedstawiciele rządu z premierem na czele z nich drwią i odnoszą się do nich bez szacunku, jesteś w stanie podejść do nich i wytłumaczyć im, że mimo że zarabiacie słabo i rząd was nie szanuje to "zrozumcie, że rządy PiS dla Polski są najlepsze i ja to wiem"?

Śmieszne podwyżki dla nauczycieli i brak jakiejkolwiek koncepcji na dalszy rozwój edukacji w Polsce. Chciałbym wiedzieć co rząd ma zamiar zrobić z nauczycielami, jakie ma wobec nich plany. Czy po kolejnej śmiesznej podwyżce, do nich też będziesz potrafił podejść i im powiedzieć, że Ty i tak wiesz co jest dla nich najlepsze?

Czy uważasz, że o. Rydzyk robi dobrze dla Kościoła i Polski? Czy język pełen nienawiści i braku szacunku dla innych może być używany przez duchownego? Uważasz, że ta postać przyciąga ludzi do Kościoła czy odpycha? Dlaczego? Co sądzisz o mieszaniu się Kościoła w politykę i niepochlebnych wypowiedziach kard. Dziwisza i abp. Życiński pod adresem Rydzyka?

Czy wierzysz w to, że Kaczmarek jest dowodem na istnienie układu? Jeśli tak, to wierzysz premierowi, że został on przez układ im podrzucony 10 lat temu i, choć przez ten czas byli zadowoleni z jego pracy a opozycja miała wątpliwości, tylko czekał, by ich skompromitować?

Czy rząd, który cieszy się z wybudowania niecałych 8 km autostrad i robi imprezy na różnych odcinkach drogowych, by przeciąć wstęgę jest w stanie zbudować ich prawie 2 tys.? Czy rząd, który obiecywał przez tyle miesięcy stadion narodowy na terenie Xlecia i o pojemności 70 tys., nagle mówi, że to się nie uda, mimo że uspokajał i zapewniał nas, że nie musimy się o nic martwić? Czy można im teraz wierzyć? Czy jeśli te stadiony i drogi nie staną i nie zorganizujemy EURO, czy powiesz kibicom w twarz, że i tak wiesz co dla Polski najlepsze?

Czemu mamy wierzyć partii, która 2 lata temu szła z hasłami "niższych podatków" i "taniego państwa", a teraz wiemy już, że podatków przez najbliższe 3 lata NA PEWNO nie obniżą, a państwo jest najdroższe w historii (Utworzono wiele nowych stanowisk, w tym ministerstw, a obiecywano że zostaną redukowane...)? Dlaczego głosować na partię, której poseł na koniec kadencji z mównicy sejmowej chwali się dokonaniami... LPR?

Czemu lider partii notorycznie gada bzdury, które innym nawet do głowy, by nie przyszły? Mówi m.in. o ZOMO, 13 grudnia, o Tusku jako pomocniku Kwaśniewskiego itp.?

Ostatnio edytowany przez: Jay-J, 10 października 2007, 09:15 [2 raz(y)]


Obrazek gif wstawiony na forum
Mick
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7447 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/10/2007 11:18

  Dyzio napisał:  
[..]P.S. Święcenie kapłańskie nie jest tożsame z ślubem ubóstwa a o ile mi wiadomo tegoż ślubu Ojciec Dyrektor nie składał.



Składał śluby zakonne, przed święceniami kałpłańskimi, czyli śubował m.in. ubóstwo..

ps. zmiana poglądu następiła gdyż nie wiedziałem, że taki człowiek jest księdzem..

Ostatnio edytowany przez: Mick, 10 października 2007, 11:33 [1 raz(y)]


Obrazek jpg wstawiony na forum
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/10/2007 12:12
Lepiej późno niż wcale ;)


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/10/2007 15:15

  TymoN napisał:  

  śmielaq89 napisał:  

  Cytat:  
LiD - 15 % poparcia.
15 % głosujących obywateli ma coś popierdolone w głowie - najwyraźniej. Nie mam słow.;]



możesz mnie obrażać.. ja Twój wybór szanuje..

od razu wszyscy wydają wyrok.. a nikogo tam nie było..
no ale JEŻELI naprawdę był po % to przyznaje się do błędu..
chociaż nie chce mi wierzyć by po Ukrainie mógłby znów..

poza tym Kwach to nie cały LiD.. i głosu nie zmienię.



Nie chcę Cie obrażać, ale wściekam się - po prostu. Co lewak to lewak.
Poza tym, bez urazy.. mówiłeś, że głosujesz na osobę;]

Nikogo tam nie było? Widziałeś nagranie z jego marnych wywodów?



No tak na osobę.. ze Szczecina.. a że tym samym popieram Kwaśniewskiego.. no cóż taka.. ordynacja :]
Chodzi mi, że większości nie było tam na żywo..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 10/10/2007 17:13

  Cytat:  
Głos Wielkopolski | 2007.10.10 08:10
Pierwszoligowe Zagłębie Lubin przyjedzie dziś do Konina na sparing z tamtejszym Aluminium. Piłkarski mistrz Polski przełożył nawet piątkowy mecz w Pucharze Ekstraklasy, żeby zagrać sparing z konińskim czwartoligowcem. Na pomysł zorganizowania spotkania wpadł poseł PiS Adam Hofman, który z okręgu konińskiego kandyduje do Sejmu. W realizacji tego planu pomógł mu jego przyjaciel Robert Pietryszyn, prezes Zagłębia i członek PiS.

Fotografia Adama Hofmana pojawiła się nawet na plakacie informującym o rozegraniu spotkania. Obaj panowie nie zgadzają się jednak z sugestią, że mecz jest elementem kampanii wyborczej. Ponoć już dawno umówili się na rozegranie towarzyskiego spotkania.
– Chciałem, żeby oba kluby podpisały umowę o współpracy. Dzięki temu wymienią się doświadczeniami, wiedzą trenerów, czy zawodnikami. Aluminium ma świetnych wychowanków i jest liderem czwartej ligi – zachwala koniński klub poseł Adam Hofman, drugi na konińskiej liście PiS. – Zależy mi, że w Koninie trenowała jedna z drużyn narodowych, która zagra na Euro 2012. Dzisiejsze spotkanie pomoże w realizacji tego pomysłu.

Poseł Hofman na pytanie „Głosu Wielkopolskiego”, dlaczego nie zaprosił do Konina poznańskiego Lecha, odpowiedział, że nikogo nie zna w klubie ze stolicy Wielkopolski. Pomyślał o Zagłębiu, bo prezesem klubu jest jego przyjaciel. O zażyłości obu panów świadczy fakt, że Hofman był świadkiem na niedawnym ślubie Pietryszyna. Obaj znają się także z młodzieżówki PiS.

– Polityka nie ma tu jednak nic do rzeczy – zarzeka się Robert Pietryszyn. – Gramy mecze z zespołami z niższych lig w celach promocyjnych. W przeszłości spotkaliśmy się z drużyną z Trzebiatowa. Po wyborach, żeby uniknąć podejrzeń o prowadzenie kampanii, zagramy w Nowej Soli. Chcę zmienić wizerunek Zagłębia, który przez lata nie był korzystny. A w Koninie warto zagrać również dlatego, że w tym mieście i w Turku pracują nasi skauci. Wypatrują utalentowanych piłkarzy. Dzisiejszy mecz nie był na rękę piłkarzom i trenerom Zagłębia. Zespół mistrza Polski w tym sezonie spisuje się słabo, a na dodatek w piątek miał rozegrać spotkanie z Odrą Wodzisław w Pucharze Ekstraklasy. Na prośbę trenera Czesława Michniewicza to spotkanie zostanie przełożone. – Wyjazd do Konina to decyzja władz klubu, ja się jej podporządkuję – stwierdził trener Czesław Michniewicz.

Z takiego obrotu sprawy powinni być zadowoleni szefowie Aluminium Konin. Jego prezes Dariusz Sypuła liczy, że mistrz kraju wystawi pierwszy skład. Jak mówi, dochód z meczu zostanie przekazany na wsparcie młodych piłkarzy z Konina.

Głównym źródłem finansowania klubu są dotacje z miejskiego samorządu. Nie ma żadnego sponsora, który utrzymywałby piłkarzy. Kazimierz Pałasz, prezydent Konina i działacz SLD, który objął patronat nad dzisiejszym sparingiem, uważa, że mecz pomoże klubowi. Innego zdania jest poseł Tomasz Nowak z PO. W jego opinii mecz to jedynie przedwyborczy zabieg.

– Klubowi można pomóc, pomagając elektrowni. Słyszeliśmy już, że nowym inwestorem w naszym regionie ma być KGHM, a tu nic nie wyszło. Teraz mówi się o Enei. Tymczasem, jeśli będzie silny inwestor, to będzie też sponsor klubu i będzie można myśleć o takich sukcesach konińskich piłkarzy jak przed laty, kiedy walczyli w finale Pucharu Polski – twierdzi Tomasz Nowak.

Mecz Aluminium i Zagłębia rozpocznie się o godzinie 16.



Retoryka jak również stan wiedzy na poziomie przedszkolaka
Znawca

Ostatnio edytowany przez: D., 10 października 2007, 19:59 [1 raz(y)]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005