Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 23/12/2009 22:38
Idioto, pierw sam odpowiedz na poprzednie.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 23/12/2009 23:41

  Z. o Marną napisał:  
Ale UE nie mogła by ich sprawdzić bez tego prawa, jeśli zarzut stawiają USA, czego w tym nie rozumiesz?Jak nie mogłaby skoro amerykańskie służby od 2001 roku ( WTC ) mają dostęp do danych o prywatnych kontach bankowych europejczyków(słyszałeś o czymś takim jak SWIFT , tumanie?) Inwigilują społeczenstwo pod płaszczykiem walki z terroryzmem , mają niby "chronić" niewinnych ludzi ale nijak ma się to z ochroną danych osobowych.Dopiero od 30.11.09 ten proceder otrzymał podstawy prawne w odniesieniu do całej UNII EUROPEJSKIEJ! Dotarło do ciebie , CEPIE?


  Z. o Marną napisał:  
Idioto, pierw sam odpowiedz na poprzednie.Widzisz leszczu , róznimy się tym , że ty potrafisz "wrzucać" jedynie na forum . Szkoda że nie masz już odwagi spotkać się na żywo.
Tak więc pisz sobie dalej CIOTO , damskie się nie liczą :)


PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5102 dni
Odp: Topic o polityce? - 23/12/2009 23:42
Poziom...poziom tego tematu spada...

Więcej zaczyna sie wyzywania niż merytoryki..


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 23/12/2009 23:58
Zebrać się szybko i legalnie


Prawo do zgromadzeń spontanicznych chce wprowadzić MSWiA.
Projekt zmian w ustawie o zgromadzeniach MSWiA zawiesił wczoraj na swojej stronie. Przewiduje on m.in., że oprócz zwykłych zgromadzeń, które trzeba by zgłaszać najpóźniej cztery dni przed do urzędu gminy lub miasta (dziś to trzy dni), można by było organizować zgromadzenia spontaniczne "w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w związku z zaistniałym wydarzeniem nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia (...), którego odbycie w innym terminie byłoby bezcelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej". O takim zgromadzeniu trzeba by uprzedzić komendanta powiatowego lub miejskiego policji.

Cała sprawa to efekt demonstracji - właśnie spontanicznej - przeciwko autostradzie przez dolinę Rospudy. W lutym 2007 r. ważyło się, czy Komisja Europejska oprotestuje decyzję ministra środowiska Andrzeja Szyszki o tej budowie. Dariusz Szwed, współprzewodniczący partii Zieloni 2004, dowiedział się, że 10 lutego 2007 nieoficjalną wizytę ministrowi złoży przewodniczący KE w Polsce. Skrzyknął znajomych i pod Ministerstwem Środowiska, a potem pod Pałacem Prezydenckim pojawiło się ok. 200 osób. Policja uznała, że Szwed przewodniczył nielegalnemu zgromadzeniu, czyli popełnił wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywną. Sąd, który zajmował się sprawą, wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego. Zapytał, czy karanie organizatora zgromadzenia, który z przyczyn obiektywnych nie był w stanie zgłosić tego w ustawowym terminie, nie narusza konstytucyjnej wolności zgromadzeń?

Trybunał - półtora roku temu - uznał, że narusza. Po tym wyroku za zgromadzenia spontaniczne nie można karać, ale ich organizowanie nadal jest nielegalne. Jeśli proponowane przez resort spraw wewnętrznych i administracji zmiany weszłyby w życie, zgromadzenia spontaniczne stałyby się zgodne z prawem. Projekt przewiduje też skrócenie do 24 godzin rozpatrywania odwołania od zakazu zgromadzenia. To z kolei wynik wygranej przez Fundację Równości przed Trybunałem w Strasburgu sprawy o zakaz zorganizowania w 2005 r. w Warszawie Parady Równości. Strasburg powiedział wtedy m.in., że Polska musi tak ukształtować przepisy, żeby ostateczna decyzja w sprawie zgromadzenia zapadała przed jego terminem.


Co raz mniej praw, co?


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:05
idiota

Sorry ale jak ja mam z nim prowadzić merytoryczną dyskusje?

On jest wolny bo mu pozwalają spontanicznie demonstrować. Gdzieś ty był jak rozum rozdawali? lol

Wystarczy trochę pomyśleć dla kogo "te więcej praw":


  Z. o Marną napisał:  
( ... ) wynik wygranej przez Fundację Równości przed Trybunałem w Strasburgu sprawy o zakaz zorganizowania w 2005 r. w Warszawie Parady Równości. Strasburg powiedział wtedy m.in., że Polska musi tak ukształtować przepisy, żeby ostateczna decyzja w sprawie zgromadzenia zapadała przed jego terminem."Strasburg powiedział ( ... ) że Polska musi" lol

Prawdziwa wolność lol

P.S gdzie jest twoja odpowiedz?

Ostatnio edytowany przez: eM, 24 grudnia 2009, 00:12 [3 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:16
Widzę, że znowu nie zrozumiałeś, ale to nic nowego. Ciągle przytaczasz artykuły, gdzie opisywane jest ograniczanie wolności. Tu masz odwrotny przykład, a i tak marudzisz. Owszem, to słuszny przepis, bo jeśli ktoś chce spontanicznie zablokować Plac Kościuszki o 16 to niech się w łeb pierdolnie.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:24
Swietne porównanie!

Podsłuchy,sprawdzanie kont bankowych,zakazy stadionowe ,3 lata za odpalanie racy czy za włożenie kaptura na głowe kontra "spontaniczne demenstracje" które dają pole do manerwu pedrylom i pomagają w legalnej organizacji parady równosci. Prawdziwa wolność!

Z mojej strony koniec tematu :)


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:32
Ta, za włożenie kaptura lol

Po prostu nie popadajmy w paranoję. Bo tak naprawdę, gdybyś nie wiedział, że patrzą skąd dzwonisz, to nie odczułbyś różnicy. Bo po chuj mieliby to robić i co by im to dało?


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:38

  Maryna napisał:  
Ta, za włożenie kaptura
„Jeżeli sprawca, dopuszczając się czynów określonych w art. 60. ust. 1–3, używa elementu odzieży lub przedmiotu do zakrycia twarzy celem uniemożliwienia lub utrudnienia rozpoznania jego osoby, podlega grzywnie nie mniejszej niż 240 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” (art. 60 ust. 4).


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:41
Czyli nie za samo włożenie, tylko za to, że robisz coś tam z tego artykuł€, nie chce mi się sprawdzać, co się za tym kryje.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:44
"Kto w czasie trwania masowej imprezy sportowej, w tym meczu piłki nożnej, wdziera się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3” (art. 60 ust. 1)."

"„Kto w czasie trwania imprezy masowej rzuca przedmiot, mogący stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie lub w obiekcie, gdzie odbywa się impreza masowa, albo w inny, równie niebezpieczny sposób zakłóca przebieg tej imprezy, podlega grzywnie nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” (art. 60 ust. 2). "

"Kto w czasie i w miejscu trwania imprezy masowej narusza nietykalność cielesną członka służby porządkowej lub służby informacyjnej podlega grzywnie nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” (art. 60 ust. 3)."

Ostatnio edytowany przez: eM, 24 grudnia 2009, 00:50 [1 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 00:53
To jest kwestia drugiej Anglii, a na to każdy przyzwoity człowiek ma tę samą opinię.


P. S.
ptaszek-fistaszek
*uciszony
IP: zapisany
Na forum od 4217 dni
Odp: Topic o polityce? - 24/12/2009 14:51
[PL: Swoje wycieczki personalne zachowaj dla siebie->
właśnie dlatego temat się rozmywa i spada...

Pozatym twój post nie wnosi nic do tej dyskusji o której jest temat->
dlatego każdy następny post z wrzutem na kogoś będzie leciał w całości.]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 25/12/2009 11:02

  Cytat:  
Świętujemy sukcesy – Stanisław Michalkiewicz

No, nareszcie jakiś sukces, i to na skalę międzynarodową; ach, co ja mówię, jaką tam “międzynarodową”. Sukces jest na skalę wszechświatową! Zaczęło się od tego, że pewnej nocy, gdzieś tak między 3 a 5 nad ranem, nieznani sprawcy skradli ramę z napisem “Arbeit macht frei”, jaki Niem… tj. pardon. Jacy tam znowu “Niemcy”! Nie żadni “Niemcy”, tylko przedstawiciele wymarłego już dzisiaj, wojowniczego narodu “Nazistów”, którzy nawet nazistowskim językiem mówili i wspomniany napis w tym właśnie języku sporządzili. Więc “Naziści” umieścili ten napis nad bramą wejściową do oświęcimskiego obozu tuż obok wartowni, którą kiedyś zajmowała nazistowska załoga, no a teraz – zatrudnieni przez Muzeum wartownicy. Brama ta, podobnie jak inne miejsca, jest całodobowo monitorowana, ale – jak wiadomo choćby ze sprawy zabójstwa Krzysztofa Olewnika – jak trzeba, to i w całodobowo monitorowanych celach skazańcy popełniają efektowne samobójstwa i nikt nie tylko nie odważy się im w tym przeszkodzić, ale nawet nie odważy się czegokolwiek zauważyć. Toteż i w tym przypadku nikt niczego nie widział ani nie słyszał demontowania w głuchej ciszy ciężkiej stalowej ramy, umieszczonej nad bramą gdzieś na wysokości pierwszego piętra.

Kiedy okazało się, że napis zniknął, wybuchł straszliwy skandal. Z dalekiego Izraela z szybkością płomienia popłynął jazgot, że oto rozpoczęła się “wojna przeciwko Żydom”. Skąd w Izraelu wiedzieli takie rzeczy już od samego rana – Bóg jeden wie, jeśli oczywiście nie liczyć tych, którzy też coś tam muszą wiedzieć. Uprzedzając bowiem chronologię wydarzeń, którą nie zamierzam nikogo zanudzać, warto podkreślić, że policja, która po tygodniu znalazła pociętą już ramę z napisem, nie tylko zatrzymała pięciu podejrzanych kryminalistów, ale również dowiedziała się, że kradzież napisu zlecił im przez Internet tajemniczy “szalony kolekcjoner”. Może on i szalony, ale skoro złodzieje podobno znali nie tylko system monitoringu, nie tylko harmonogram służby wartowników i nie tylko potrafili niepostrzeżenie zdemontować ciężką ramę na wysokości pierwszego piętra, ale również sprawić, by strażnicy niczego nie widzieli ani nie słyszeli, to już na pierwszy rzut oka widać, że w tym szaleństwie jest metoda. Przy pomocy takich metod można przecież spokojnie kamuflować sprawczy udział jakiejś sprawnej razwiedki, na przykład izraelskiego Mosadu. Taki udział wyjaśniałby nie tylko okoliczność, że właśnie w Izraelu już od samego rana wiedziano, jak prawidłowo tę kradzież należy zinterpretować, ale również sprzyjałby wyciągnięciu wniosków, iż Polaków należy jednak poddać kurateli starszych i mądrzejszych, skoro nie potrafią radzić sobie z zadaniami, które nawet dla przywódcy “Nazistów”, wybitnego socjalistycznego polityka Adolfa Hitlera, nie stanowiły najmniejszego problemu. Jak tam było – powiada dobry wojak Szwejk – tak tam było; zawsze jakoś było, bo jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było. Więc kiedy czynniki oficjalne wyznaczyły nagrodę w wysokości ponad 100 tys. złotych, policja uwinęła się ze sprawą w kilka dni i sprawców ujęła. Inna rzecz, że taka szybkość nie zawsze idzie w parze z jakością, bo jak pamiętamy, okazało się, że podejrzani, a nawet oskarżeni o zabójstwo Alicji i Piotra Jaroszewiczów, wcale tej zbrodni nie popełnili. A kto ją popełnił? Tego już nigdy się nie dowiemy między innymi dlatego, że policja potraktowała sprawę prestiżowo i musiała złapać sprawców szybko, no a potem nie można już było się z tego wycofać. Jeśli jednak sprawcy są prawdziwi – oczywiście poza “szalonym kolekcjonerem” – to znaczy, że policja musi dysponować niezwykle rozgałęzioną i sprawną siecią konfidentów. Z jednej strony, niby to dobrze, ale kiedy pomyślimy sobie, że podobnie rozgałęzioną i sprawną siecią konfidentów dysponuje również każda z siedmiu tajnych służb, jakie działają dzisiaj w Polsce, to nasz entuzjazm trochę jednak przygasa.

Na razie jednak uskrzydlony sukcesem policji rząd kładzie nacisk na okoliczność, że sprawcami napadu okazali się kryminaliści, którym obce były wszelkie inne pobudki poza materialnymi. Pozwala to odtworzyć sobie natężenie jazgotu gabinetowego i udręki, jakie musiały być udziałem premiera Tuska, gdy stojąc na baczność, tłumaczył się przed izraelskim prezydentem Peresem. Kto wie, czy nie wspomniał wtedy nie bez pewnej melancholii na moją propozycję, by oddać Polskę w arendę, przez wzgląd na godność narodową i konieczność podtrzymywania zdolności do nawiązywania stosunków dyplomatycznych, między innymi z Izraelem i diasporą żydowską, zachowując suwerenność nad niewielkim obszarem miasta stołecznego Warszawy, rozciągającym się wzdłuż Alei Ujazdowskich od Belwederu, obejmując ulicę Wiejską z gmachami Sejmu i Senatu oraz Nowy Świat i część Krakowskiego Przedmieścia aż do Pałacu Namiestnikowskiego, w którym rezyduje prezydent. Resztę mógły przejąć Izrael, albo diaspora, co zwłaszcza przy obecnym braku armii, mogłoby stanowić gwarancję integralności tego terytorium, bo któż odważyłby się na przeprowadzanie tu jakichś korekt w sytuacji, gdy natychmiast zostałby oskarżony o antysemitismus? Małe jest piękne! ( ... )Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Topic o polityce? - 28/12/2009 01:36
Nowy rok przynosi zmiany w antynarkotykowym prawie w Czechach. Od 1 stycznia 2010 roku, posiadanie niewielkiej ilości narkotyków nie będzie u naszych południowych sąsiadów karane.
W poniedziałek czeski rząd opublikował dokładne dane dotyczące tego, jakie ilości narkotyków będzie można posiadać i nie trafić do za kratki.

Otóż będzie to 1,5 grama heroiny, 1 gram kokainy, 2 gramy metamfetaminy, do 15 gramów marihuany, do 4 tabletek ecstasy i do 5 tabletek LSD.

Propozycję takich "limitów bezkarności" przygotował resort sprawiedliwości, a rząd je zaakceptował. Rzeczniczka czeskiego gabinetu Daniela Kovarova powiedziała, że podstawą była "obecna praktyka sądowa".

Poddane ocenie

Jak sprawdza się nowe prawo, będą monitorować resorty sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Agencja CTK podkreśla, że "po jakimś czasie" ocenią funkcjonowanie nowych reguł.
Przebili Holandię?


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 28/12/2009 09:17

  Cytat:  
Bronisław Wildstein

Nieomal równocześnie z ujawnieniem notatek sowieckich, które dość jednoznacznie wskazują, że Wojciech Jaruzelski nie tyle bronił nas przed interwencją ZSRR, ile o nią zabiegał, w TVP Historia został wyemitowany niezwykle ciekawy film dwóch wybitnych dokumentalistów Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna “Towarzysz generał”. Znamienne, że dopiero 20 lat po upadku komunizmu doczekaliśmy się filmowej biografii tej postaci.

Droga życiowa Jaruzelskiego jest konsekwentna i podporządkowana bez reszty karierze związanej z sowieckim imperium. Jeszcze w czasie wojny młody oficer pomaga rozpracowywać niepodległościowe podziemie – innymi słowy uczestniczy w eksterminacji polskich patriotów. Donosi na kolegów, którzy nie głosują jawnie, co sugeruje, że nie popierają list partyjnych. Donos taki dziś śmieszy, wówczas nie tylko łamał kariery, ale i życie.
Późniejsza tajna współpraca z Informacją (wojskową bezpieką) jest więc tylko kontynuacją uprzedniej działalności. Działalności, dodajmy, docenianej przez sowieckich mocodawców, którzy są siłą sprawczą kariery Jaruzelskiego. A on robi wszystko, aby zyskać ich uznanie: przeprowadza czystki antysemickie w wojsku, eliminując dawnych kolegów, zarządza inwazję na Czechosłowację i włącza armię w grudniową masakrę. A wreszcie wprowadza stan wojenny. Uczestniczy w wojennych planach, które akceptują obrócenie Polski w pustynię. Kiedy na Kremlu zasiada Michaił Gorbaczow, Jaruzelski podporządkowuje się pieriestrojce, próbując jak najdłużej zachować maksimum władzy.
Fakt, że działający z cudzego nadania zdrajca w wolnej Polsce wykreowany został na “człowieka honoru”, pewnie długo jeszcze będzie zadziwiać naszych potomnych. Ta propagandowa operacja wiele mówi o jej twórcach.
Zdumiewające jest także to, że film, który powinien powstać 20 lat temu, dziś pokazywany jest jedynie w zasłużonej, ale niszowej telewizji i skazany na marginalny odbiór. Miejmy nadzieję, że TVP udostępni go szerszej publiczności.Towarzysz Generał 1/8


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5755 dni
Odp: Topic o polityce? - 30/12/2009 10:51
Emilian Kamiński o Jaruzelskim


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6357 dni
Odp: Topic o polityce? - 30/12/2009 14:21
co by boski adaś odpowiedział? ;p


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
mort
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3876 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 05/01/2010 21:31

  Cytat:  
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7420014,Kempa_przed_komisja_hazardowa__MINUTA_PO_MINUCIE_.html
11:15, 11:37, 12:39 lol

naprawde PO powinno ogarnąc tych swoich "komisarzy hazardowych" - Michnika do jednego szeregu z PiS doprowadzić :D duża sztuka :D


BETTER DEAD THAN RED
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4707 dni
Odp: Topic o polityce? - 05/01/2010 22:03
jednym słowem mamy tu wielki shit w tym naszym kraju...


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005