Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 00:13
Ależ bardzo dobry przykład - poszukaj zdjęć z tamtych wydarzeń, a zobaczysz takie same obrazki. Wniosek - nie oceniaj ludzkich światopoglądów po wyglądzie.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 00:34
To wróć sobie do postów z tematu o KDT. Do dziś pamiętam jak niektórzy forumowicze wyśmiewali się ze starszego gościa który został pobity przez ochroniarki Zubrzyckiego i nazywali kupców bydłem. Róznica jest taka że oni zostali oszukani , walczyli więc slusznej sprawie , o wlasne miejsce pracy i przeciwstawili się działającej wbrew prawu agencji ochroniarskiej ( która notabene straciła licencje po tej aferze ).

Maryna , tutaj zgineli ludzie , jego rodzina cierpi , matka jest umierająca ,rozbity brat atakowany z każdej strony a oni nie potrafią uszanować żałoby, organizują protesty, skacza jak małpy i wykrzykują durne hasła, dlatego tez porównywanie tej sytuacji do KDT jest ogromnym nieporozumieniem!

Koniec tematu z mojej strony.


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 00:40
A kto tu mowi o porownywaniu tych 2 sytuacji? Podalem przyklad jak wygladali tam protestujacy jako swoj komentarz do foty i podpisu ktory wstawiles.
Mam nadizjee, ze z mojej rowniez


MKS
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 00:49
A gdzie ja napisałem że wyglądają jak lewacy ( ta kobieta w jasnym płaszczu to pewnie z antify jest a na Woodstocku niszczyła wystawe antyaborcyjną )? Gdzie wspomniałem o ich ubraniu czy wyglądzie?Kurwy poznaje się po zachowaniu , nie po ubraniu , tak też zrobiłem , widząc ich dzikie okrzyki i małpie skoki .

Po 1. Praktykującymi Katolikami nie są , bo nie potrafią uszanowac żałoby i śmierci człowieka

Po 2. Prawicą też nie są , bo ludzie prawicowi mają swoje zasady

Po 3. Na PiS nie głosowali , bo zmarły prezydent był własnie z tej partii.

Reasumując - podejrzenia Gryfsz-a były słuszne.Nie spełniają zadnego z w/w kryteriów.

Dalej jednak nie rozumiem co ma prawica do KDT. Rozumiem ze wedlug ciebie pod domami towarowymi walczyli praktykujący katolicy i elektorat PiS-u?

Ostatnio edytowany przez: eM, 15 kwietnia 2010, 00:55 [1 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 00:53

  eM napisał:  
Maryna , tutaj zgineli ludzie , jego rodzina cierpi , matka jest umierająca ,rozbity brat atakowany z każdej strony a oni nie potrafią uszanować żałoby, organizują protesty, skacza jak małpy i wykrzykują durne hasła, dlatego tez porównywanie tej sytuacji do KDT jest ogromnym nieporozumieniem!

Koniec tematu z mojej strony.

Ale spójrz, że były też kontrprotesty, na których ludzie również wykrzykiwali kretynizmy i rzucali się tym pierwszym do gardeł. Są siebie warci, a wstawione przez Ciebie zdjęcie ukazuje tylko jedną ze stron. A w przykładzie KDT nie chodziło o jakiekolwiek ideowe podteksty, tylko o wygląd fizyczny - a był niemalże taki sam jak ludzi, których zdjęcie załączyłeś i po wyglądzie oceniłeś jako lewaków tudzież liberałów i przeciwników kościoła.

"Nie wyglądają mi ani na praktykujących katolików , ani na prawicę a tymbardziej nie na wyborców PiS-u"
Chyba nie powiesz, że nie wskazałeś tu jednoznacznie, kogo miałeś na myśli.

Dobranoc, bezlewakowych snów życzę ;)


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 01:03

  Sz. napisał:  
A w przykładzie KDT nie chodziło o jakiekolwiek ideowe podteksty, tylko o wygląd fizyczny - a był niemalże taki sam jak ludzi, których zdjęcie załączyłeś i po wyglądzie oceniłeś jako lewaków tudzież liberałów i przeciwników kościoła.



Powtórzę się jeszcze raz - nigdzie nie pisałem o ich wyglądzie , nie przypisuj mi czegoś , czego nie mówiłem. Nie oceniałem ich po ubraniu , tylko po gestach ,okrzykach, machaniu łapskami i zachowaniu podobnym do małp.


  Sz. napisał:  
"Nie wyglądają mi ani na praktykujących katolików , ani na prawicę a tymbardziej nie na wyborców PiS-u"



Po 1. Praktykującymi Katolikami nie są , bo nie potrafią uszanowac żałoby i śmierci człowieka

Po 2. Prawicą też nie są , bo ludzie prawicowi mają swoje zasady

Po 3. Na PiS nie głosowali , bo zmarły prezydent był własnie z tej partii.


  Sz. napisał:  
Chyba nie powiesz, że nie wskazałeś tu jednoznacznie, kogo miałeś na myśli



Miałem na myśli kurwy , poprostu.

Ostatnio edytowany przez: eM, 15 kwietnia 2010, 01:12 [3 raz(y)]


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 01:19
ja sie nie dziwie ze ktos nie wytrzymal i poszedl kurwiszonom powiedziec dwa slowa, jednak nie powinno sie tego robic akurat w tym czasie, ale sa ludzie ktorzy nie moga puscic mimo ucha tego ze wlasnie w tych dniach wychodza takie malpiszony i dra pape. Przykre to wszystko dla mnie, ale nie moge sobie wyobrazic jak przykre to jest dla rodziny, jeszcze pomysl z manifestacja pod domem? No i wez tu sie nie wkurw czlowieku, wymyslaja jakies korony z papieru... Ile trzeba miec prozni w tych lewackich lbach zeby takie cyrki odstawiac po takiej tragedii?


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 01:27

  Sz. napisał:  
Dobranoc, bezlewakowych snów życzę



No , smieszne , jak ja moge się czepiać tych dobrodusznych , wrażliwych, szlachetnych przedstawicieli lewicy? Żarcik wysokich lotów , tak jak ta "aluzja" Vegi poniżej.


  Vega napisał:  
Od razu widac, ze same lewaki!



Macie więc chłopaczki swoich "lewaków" o których tak prosiliscie :


  Cytat:  
W niedługim czasie po tragedii w Smoleńsku, w wyniku której śmierć poniosła para prezydencka, główny sztab rządu i Wojska Polskiego oraz wielu polskich patriotów (wśród nich m.in. rodziny ofiar zbrodni katyńskiej), portale internetowe obiegła informacja o koncercie na poznańskim squat'cie Rozbrat, który zapowiedziany został słowami "Nie lękajcie się, przyjdą następni...". Na popularnym serwisie YouTube zamieszczono również film, na którym dwójka ludzi na tle tęczowej flagi z napisem "PACE" (symbol ruchu homoseksualnego) kretyńsko podśpiewuje "Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało"... Zdanie ludzi o trzeźwych zmysłach, czy po prostu ludzkich uczuciach było jedno - przekroczono granice, których przekraczać się nie powinno. Granice, których z pozoru bardziej przekroczyć już nie można.

A jednak można. Dnia dzisiejszego (13.04) o godzinie 21 odbędzie się koncert organizowany przez lewicowy klub Tektura w Lublinie. Organizator imprezy - Michał Wolny z fundacji Amnesty International zaprasza na niego karygodnym plakatem. Na plakacie, o którym mowa, znajduje się postać rozweselonego Józefa Stalina umieszczonego nad zdjęciem zwłok ekshumowanych w Katyniu.

Oprócz tego, na plakacie znajdują się też ludzkie czaszki (również pochodzące ze zdjęć dokumentujących mord katyński) stanowiące ozdobę. Cały plakat zobaczyć można TUTAJ.
Od rana w redakcjach lokalnych gazet i portali internetowych urywają się telefony od osób oburzonych plakatami. Klub Tektura zapowiedział jednak, że pomimo żałoby narodowej i protestów urażonych mieszkańców koncert odbędzie się zgodnie z planem.

http://autonom.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=333:amnesty-international-drwi-z-ofiar-zbrodni-katyskiej&catid=37:newsyinf&Itemid=101



A tutaj "plakacik":

http://autonom.pl/images/plakatt.jpg


Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6881 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 01:52

  Cytat:  
Oświadczenie w sprawie plakatu na odwołany koncert 13.04.2010

W związku z nierzetelnymi informacjami i błędną interpretacją przekazu plakatu Przestrzeń Działań Twórczych Tektura pragnie podać parę istotnych informacji:

1. Plakat nie miał na celu znieważenia ofiar tragicznych wydarzeń Katyńskich sprzed 70 lat.
2. Plakat powstał tydzień przed tragedią w Smoleńsku i był opublikowany na stronie Tektury 3.04.2010.
3. Plakat miał na celu pokazać fakt, iż zbrodnia Katyńska po dziś dzień nie została rozliczona ze strony rosyjskiej. Rozbawiony Stalin nad zwłokami ofiar Katynia miał symbolizować brak poważnego podejścia władz rosyjskich do zbrodni Katyńskiej.
4. Plakat nigdy nie był masowo kolportowany w związku z tragedią w Smoleńsku. Jedyna wydrukowana wersja wisiała na drzwiach Przestrzeni Działań Twórczych Tektura.
5. Plakat nigdy nie był prowokacją, zwłaszcza że dwie osoby z rodziny organizatora koncertu zostały zamordowane w Katyniu.

Przepraszamy wszystkie osoby, które poczuły się urażone. Nie było to naszym celem.




blablabla



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 10:50
Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora. I nie mylcie lewicy z lewactwem. Osobiście bliżej mi do poglądów lewicowych ale też nie popieram w/w wymienionych rzeczy i protestów mimo, że pochówek na Wawelu uważam za najgorszy z możliwych wyborów. Decyzja zapadła, pozostaje ją przyjąć do wiadomości i uszanować. Zwłaszcza, że oprócz pary prezydenckiej zginęły jeszcze 94 osoby, które wciąż wracają..

Szkoda tylko, że gdzieś natrafiłem na komentarze osoby dla której ofiary są równe i równiejsze.. wypominanie Szmajdzińskiemu przeszłości, a Jarudze-Nowackiej kwestii związanych z aborcją jest tak samo niesmaczne jak ta szopka z protestami. Mam nadzieję, że był to jednostkowy przykład. To tak dodatkowo - bo mnie to wkurzyło.

Smutne też że w tej kolejce stojącej do Pałacu Prezydenckiego zaczyna się powoli kampania. Niektórzy chyba nie potrafią odróżnić oddania hołdu od sympatii politycznych. A hołd przecież może oddać każdy..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 11:12
za: http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia

"Mam straszliwe podejrzenia

Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.
Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.( ... )

Wszystko to pod przykrywką pojednania i Żałoby Narodowej
Gdy dodamy do tego pasmo dezinformacji rosyjskich:

1. Oficjalna wiadomość, że samolot był w bardzo dobrym stanie opublikowana przez oficjalne źródła przed zbadaniem szczątków maszyny oraz przed rozszyfrowaniem czarnych skrzynek.
2. Kłamliwy zarzut niekompetencji polskiej załogi (brak znajomości rosyjskiego) i uwłaczające polskiej delegacji i polskiej załodze zarzuty lądowania z powodu nacisków Prezydenta na pilotów.
3. Publikacja w rosyjskich mediach fałszywki udającej nagraną rozmowę załogi samolotu przed katastrofą z wieżą – otrzymana podobno ze źródeł rządowych Rosji po otwarciu czarnej skrzynki.
4. Fałszywa rozmowa z rosyjskim kontrolerem lotów – zdemaskowana przez zawodowych lotników.

Na dodatek, gdy przyjrzymy się niemającym precedensu zachowaniom medialnym władz Rosyjskich i gdy dodamy 2 do 2 czyli służby rosyjskie do interesów byłej WSI (które zawsze bronił Komorowski) będącej ekspozyturą GRU w Polsce - to włosy stają dęba z przerażenia.

is fecit cui prodest –tę premię łacińską przypomniał któryś z blogerów ( ... )


A także przypomnijmy fakty:

1. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2008 roku akcją zbrojną zostają przejęte z BBN przez SKW (Służbę Kontrwywiadu podległą Premierowi Tuskowi) akta z Komisji Weryfikacyjnej do spraw WSI. Zostają też zajęte twarde dyski m.in. z komputera Jana Olszewskiego

2. Publikacja Raportu z likwidacji WSI wskazuje na powiązania wielu znanych polityków i funkcjonariuszy państwowych (w tym Bronisława Komorowskiego) z WSI którego funkcjonariusze szkoleni byli w Moskwie w siedzibie GRU.

3. Aneks do Raportu WSI pozostaje w gestii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego (pod opieką Władysława Stasiaka lub Aleksandra Szczygło) i czeka na odtajnienie oraz publikację.

4. Sam zarzut dotarcia do części aneksu powoduje rewizję służb podległych Tuskowi u znanych dziennikarzy i urzędników oraz aresztowanie i zniszczenie dziennikarza Sumlińskiego.

5. Wiedzę o agenturze GRU w WSI (a właściwie WSI-GRU) oraz SB wśród polityków i działaczy państwowych posiada także IPN w swoich zbiorach zastrzeżonych, do których dostępu strzeże Janusz Kurtyka – Prezes IPN.

6. W sierpniu 2008 r. podczas ataku Rosji na Gruzję Przezydent RP Lech Kaczyński konsoliduje przywódców państw z Europy Środkowej i razem z nimi, działając w charakterze żywej tarczy wyrusza do stolicy Gruzji. Ten gest pobudza także wpływową opinię międzynarodową (Francja, USA, WB) do działania co razem zmusza Rosję do wycofania swoich wojsk do Osetii. Lech Kaczyński staje się najbardziej znienawidzonym politykiem przez Władze Federacji Rosyjskiej i postrzegany jest jako istniejące zagrożenie dla rosyjskich planów imperialnych.

7. Jest już rok 2010. Kandydatem PO do wyborów prezydenckich zostaje Marszałek Sejmu Bronisława Komorowski. Wygrana jednak nie jest pewna wobec poparcia jakie wciąż ma Lech Kaczyński i możliwości ujawnienia brzydkiej karty zawartej w Aneksie do raportu WSI.

8. Marzec 2010 – Sejm RP głosami PO i Lewicy przegłosowuje ustawę mającą doprowadzić do zmiany Prezesa IPN na popieranego przez PO i Lewicę – czyli partie antylustracyjne. Ustawę blokuje Prezydent RP Lech Kaczyński – zapowiada przekazanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

9. Marzec 2010 – Obraduje Komisja Sejmowa ds. wyjaśnienia Afery Hazardowej, w której działa Zbigniew Wassermann – śledczy PiS i Koordynator Służb Specjalnych w czasach likwidacji WSI. Komisja pomimo większości z PO zaczyna po woli demaskować aferzystów.

10. W 2011 roku odbędą się wybory parlamentarne. Wygrana PO – partii, która przez 4 lata nie odniosła żadnych sukcesów, nie przeprowadziła żadnych reform oraz zasłynęła Aferą Stoczniową, Aferą Hazardową, Przeciekową, Prywatyzacji Szpitali i uzależnieniem Polski od dostawy gazu z Rosji wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Zwłaszcza w przypadku odtajnienia Aneksu do Raportu WSI przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

11. PO potrzebuje sukcesu i dofinansowania, lecz nie ma na to pieniędzy, gdyż Państwo zostało koszmarnie zadłużone. Na drodze do 8 mld zł. z NBP stoi jego prezes Sławomir Skrzypek.

12. Pomimo jednej rocznicy zagłady polskich oficerów w Katyniu Premier Tusk z PO w reakcji na propozycję Premiera Federacji Rosyjskiej Putina podejmuje w marcu2010 decyzję o rozdzieleniu obchodów w Katyniu na cześć oficjalną z Putinem i Tuskiem (i jego zapleczem z PO) oraz nieoficjalną z Kombatantami i Prezydentem Kaczyńskim (oraz jego zapleczem z Kancelarii Prezydenta, BBN i gośćmi). Premier Tusk nie zabiega u władz rosyjskich o obecność Prezydenta RP na tej samej, oficjalnej uroczystości.

13. Spotkanie Tuska i Putina jest pełne sukcesów i komentowane, jako przełom w stosunkach Polsko-Rosyjskich. Uwaga: Rządowa delegacja ku zaskoczeniu obserwatorów nie przylatuje do Smoleńska wygodnym Tu-154 lecz wojskową CASĄ.

14. 10 kwietnia 2010 na tzw. uroczystości nieoficjalne w Katyniu wylatuje prezydencki Tu-154 i rozbija się w niejasnych okolicznościach pod Smoleńskiem. Gina miedzy innymi; Prezydent Lech Kaczyński z Małżonką, Władysław Stasiak, Aleksander Szczygło, Janusz Kurtyka, Sławomir Skrzypek i Zbigniew Wassermann.

15. Godzinę po katastrofie obowiązki Prezydenta RP przejmuje Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. "


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7951 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 11:36
Gościu zebrał troszkę informacji, dosypał pieprzu i soli aby było bardziej na ostro i wyszło to co wyszło.
Nie chce mi się ustosunkowywać do każdego z punktów, ale ostatni 15 jest najlepszy. Skoro jest marszałkiem sejmu a konstytucja mówi, że gdy zabraknie prezydenta to marszałek z urzędu pełni jego funkcje. Obojętnie jaka osoba pełniła by funkcje marszałka Sejmu RP.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 11:39
AMERYKANIE: TO TAJEMNICZY WYPADEK

Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim - pisze "USA Today".

Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of Tucson - producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System (TAWS).

TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody - a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi. To bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną wypadków samolotowych.

Od 2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach linii komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden - do 10 kwietnia 2010 r.

Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS, "stawia więcej pytań niż odpowiedzi" - stwierdził John Cox, konsultant ds. bezpieczeństwa i ekspert od wypadków. "Naprawdę chciałbym wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci i z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia, nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS. Czym różnił się ten samolot, że stało się inaczej?" - pyta Cox.

Jedną z ewentualnych przyczyn - według Billa Vossa, prezesa Fundacji Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) - może być niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS.

Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o aktywności urządzenia.

(wg, Niezależna, na podstawie "USA Today")


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 11:57

  kingaps napisał:  

Nie chce mi się ustosunkowywać do każdego z punktów, ale ostatni 15 jest najlepszy. Skoro jest marszałkiem sejmu a konstytucja mówi, że gdy zabraknie prezydenta to marszałek z urzędu pełni jego funkcje. Obojętnie jaka osoba pełniła by funkcje marszałka Sejmu RP.


miał poczekać 3 dni i 13 godzin :)

Ale
jedno jest pewne- o przeszłości wielu osób nigdy JUZ nie poznamy prawdy


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 12:17

  kingaps napisał:  
Gościu zebrał troszkę informacji, dosypał pieprzu i soli aby było bardziej na ostro i wyszło to co wyszło.
Nie chce mi się ustosunkowywać do każdego z punktów, ale ostatni 15 jest najlepszy. Skoro jest marszałkiem sejmu a konstytucja mówi, że gdy zabraknie prezydenta to marszałek z urzędu pełni jego funkcje. Obojętnie jaka osoba pełniła by funkcje marszałka Sejmu RP.



ale z tego co slyszalem w przeciagu tej godziny nie zidentyfikowano zwlok Prezydenta = nie bylo 100% pewnosci jego zgodnu.


  Cytat:  
- Prawdopodobieństwo katastrofy przy takim lądowaniu było bardzo wysokie. Pilot prezydenckiej maszyny dobrze o tym wiedział. Niemniej poszedł na nieuzasadnione z punktu widzenia wszystkich instrukcji latania i elementarnego zdrowego rozsądku ryzyko - cytuje rosyjska gazeta swojego anonimowego eksperta.

"Kommiersant" podaje, że w momencie lądowania polskiego samolotu nad lotniskiem wisiała gęsta mgła, której dolna granica przebiegała zaledwie 30 metrów nad powierzchnią ziemi; bezpośrednia widzialność we mgle wynosiła tylko 200-400 metrów.

- Taką odległość schodzący do lądowania samolot pokonuje w ciągu sekund, dlatego - jak twierdzą specjaliści - prezydenccy piloci zniżali się w dosłownym tego znaczeniu na ślepo - pisze dziennik.

Według "Kommiersanta", zainstalowany w polskim Tu-154M system nawigacyjny, potrafiący określać trajektorię schodzenia, w danym wypadku nie mógł być pomocny, ponieważ lotnisko w Smoleńsku nie jest wyposażone w odpowiedni system lądowania (Instrument Landing System, ILS).

Lotnisko wojskowe w Smoleńsku dysponuje tylko prymitywnym systemem OSP, sygnalizującym pilotowi jedynie mijanie poszczególnych punktów orientacyjnych. Dla lądowania z OSP bezpośrednia widzialność musi wynosić 1800 metrów, a dolny pułap zachmurzenia nie może być wyższy niż 120 metrów nad ziemią.



"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 12:24
Z tego co sie orientuje wladze przejmuje marszalek- gdy prezydent nie jest w stanie pelnic obowiazkow. Wcyhodzi wiec na to, ze nawet gdy jest niepryztomny w szpitalu jego funkcje moze pelnic marszalek. Pozatym bylo mowione, ze nikt katastrofy nie przezyl. Wiadome wiec przed identyfikacja bylo, ze prezydent nie zyje


MKS

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 12:31
To może miał czekać aż przywiozą ciało.. Ludzie ogarnijcie się. Nie jestem zwolennikiem Komorowskiego ale Marszałek Sejmu ma taki obowiązek i musi to zrobić jak najszybciej. Być może dla niektórych kwestie formalne nie mają dużego znaczenia ale ciągłość państwa której gwarantem jest prezydent musi być cały czas zachowana (choćby nawet z prozaicznego powodu, że znalazł by się potem ktoś kto by mógł to podważyć). Np: w 1995 przez kilka godz. p.o był J. Zych bo Wałęsie kończyła się kadencja o północy a Kwaśniewski miał zaprzysiężenie w ciągu dnia (poprzednia Konstytucja). W USA nawet jak prezydent ma operacje to w-ce formalnie przejmuje obowiązki. Jakby Komorowski zwlekał to inny mogliby mu zrobić zarzut właśnie z tego powodu.. A co zrobił po przejęciu władzy to już inna sprawa :]

PS: Jeżeli grupa osób ponosi śmierć w katastrofie to uznaje się, że zmarli w tym samym momencie.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 12:40
ja tam sie nie znam na procedurach itp, tylko wiem ze wielu ludzi w tym politykow bylo zaskoczonych tym jak szybko wjechal do gabinetu i zaczal mieszac


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 12:46
Byli zaskoczeni bo nigdy taka sytuacja się nie przytrafiła więc trudno do czegoś to porównywać. Choć fakt, co innego formalne przejęcie władzy a co innego wkroczenie do Pałacu :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Topic o polityce? - 15/04/2010 13:24
To był jego OBOWIĄZEK. Jemu to zupełnie nie jest na rękę, rozwala całą kampanię, musi uważać na każde słowo i każdy gest jeszcze bardziej niż zwykle, najmniejsze potknięcie może go kosztować prezydenturę, wypomina mu się, że wypełnił swój konstytucyjny obowiązek... Spójrzcie, ilu ludzi stało mu się przez to nieprzychylnych. Ale on NIE MIAŁ WYJŚCIA. Nie mógł odmówić nawet, gdyby chciał. Tak samo śmieszne wypowiedzi słyszałem w jakimś radiu(bodajże rmffm), że na czas kampanii powinien wziąć urlop. Co za bzdury, sprawdziłem i prezydent NIE MOŻE wziąć żadnego urlopu, dla niego takie pojecie w ogóle nie istnieje. No i jego władza jest tylko na papierze - do wyborów zapewne nie podpisze ani nie zawetuje żadnej ustawy, byłoby to polityczne samobójstwo, choć czas pokaże.


P. S.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005