Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 20:58

  anathema napisał:  

  Janek44 napisał:  

  anathema napisał:  
Rosjanie najzwyczajniej czują do nas niechęć i nie wybaczą nam lat 1610-1612 :)



My im wiecznie katyń będziemy przypominać do którego słyszałem kiedyś się przyznali ale my Polacy byśmy chcieli żeby cały czas nas za niego przepraszali. Pewnie dalej będziemy pierwsi do robienia im na złość czy w sprawie Ukrainy, Gruzji, tarczy czy co tam się jeszcze da. Widocznie tak musi być :)



no to teraz żeś przywalił jak łysy grzywką o kant kuli :D Ty prowokujesz czy tak serio? :D


troll :)


  sampaio napisał:  
, mamy prężnie rozwijającą się gospodarkę,


juz nie ;] do tego sporo firm przeinwestowalo i bedzie z tego tytulu ponosic straty :(

  Cytat:  
próbuje uniezależnić się od rynków wschodnich


w jakim sensie? w okresie prosperity sporo film obralo kierunek wschodni np Sołowow czy tez Czarnecki, tworzac tam fabryki, centra magazynowe itp i dosysc ostro walczyli z lokalnaymi producentami (nie chodzi mi o przenoszenie dzilalnosci w stylu Drzymaly)


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 21:18

  kijevo napisał:  

  Plum napisał:  

  Janek44 napisał:  

  eM napisał:  

  Janek44 napisał:  
Ogólnie to niebardzo rozumiem tej nienawiści Polaków do Rosji.



Trzeba było uważac na lekcji historii! Moze wtedy byś zrozumiał...
Tu nie o ceny dla Ukrainy chodzi , to czysta polityka i rurociąg bałtycki!



Mi się zdaję że ta polityka to nie taka czysta ale powiązana z biznesem i pieniędzmi o które zawsze chodzi albo prawie zawsze. Może się zdziwisz ale coś tam pamiętam z tej historii co nie przeszkadza mi czuć sympati a nie nienawiści do Rosji. Moim zdaniem dobrze by było żyć w zgodzie a nie wrogości.



Bo Polacy, wstyd to przynać, to w większości ksenofoby niestety... I tu nie o rurę chodzi, ale z każdym większym sąsiadem mamy jakieś zatargi... Jakoś Francja i Niemcy, choć także mogą wypominać sobie winy potrafią się dogadać, a my zawsze będziemy grać rolę ofiary i pielęgnować swoją martyrologię. Nie chodzi żeby nagle pałać miłością do Moskali czy innich sąsiadów, ale żeby umieć się z nimi dogadać.


Chcesz dogadywać się z kimś kto nie przestrzega jakichkolwiek zasad i zobowiązań nie mówiąc o traktatach i umowach międzynarodowych?



Jeśli powodem zerwania rozmów mają być historyczne zaszłości to jest to głupie, ale jeśli tak jak mówisz doprowadzi do tego właśnie nieprzestrzeganie umów to brak porozumienia jest jak nabaradziej do przyjęcia. Z tym, że częściej, a może głośniej słychać tą pierwszą argumentacje.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7059 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 21:23

  Janek44 napisał:  

  anathema napisał:  
Rosjanie najzwyczajniej czują do nas niechęć i nie wybaczą nam lat 1610-1612 :)



My im wiecznie katyń będziemy przypominać do którego słyszałem kiedyś się przyznali ale my Polacy byśmy chcieli żeby cały czas nas za niego przepraszali. Pewnie dalej będziemy pierwsi do robienia im na złość czy w sprawie Ukrainy, Gruzji, tarczy czy co tam się jeszcze da. Widocznie tak musi być :)



Jeżeli masz dalej pisać takie brednie, to po prostu zamilcz. Porażające. Szczerze Ci współczuję życia w takim przeświadczeniu.

Ostatnio edytowany przez: jns, 12 stycznia 2009, 21:28 [1 raz(y)]


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 21:39

  Janek44 napisał:  

  anathema napisał:  
Rosjanie najzwyczajniej czują do nas niechęć i nie wybaczą nam lat 1610-1612 :)



My im wiecznie katyń będziemy przypominać do którego słyszałem kiedyś się przyznali ale my Polacy byśmy chcieli żeby cały czas nas za niego przepraszali. Pewnie dalej będziemy pierwsi do robienia im na złość czy w sprawie Ukrainy, Gruzji, tarczy czy co tam się jeszcze da. Widocznie tak musi być :)



Janek-przeciez Katyn to była robota faszystów! to ty o tym nie wiesz? jak możesz ! wujek stalin w grobie przez ciebie sie przewraca... :D


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 21:44

  Plum napisał:  

  kijevo napisał:  

  Plum napisał:  

  Janek44 napisał:  

  eM napisał:  

  Janek44 napisał:  
Ogólnie to niebardzo rozumiem tej nienawiści Polaków do Rosji.



Trzeba było uważac na lekcji historii! Moze wtedy byś zrozumiał...
Tu nie o ceny dla Ukrainy chodzi , to czysta polityka i rurociąg bałtycki!



Mi się zdaję że ta polityka to nie taka czysta ale powiązana z biznesem i pieniędzmi o które zawsze chodzi albo prawie zawsze. Może się zdziwisz ale coś tam pamiętam z tej historii co nie przeszkadza mi czuć sympati a nie nienawiści do Rosji. Moim zdaniem dobrze by było żyć w zgodzie a nie wrogości.



Bo Polacy, wstyd to przynać, to w większości ksenofoby niestety... I tu nie o rurę chodzi, ale z każdym większym sąsiadem mamy jakieś zatargi... Jakoś Francja i Niemcy, choć także mogą wypominać sobie winy potrafią się dogadać, a my zawsze będziemy grać rolę ofiary i pielęgnować swoją martyrologię. Nie chodzi żeby nagle pałać miłością do Moskali czy innich sąsiadów, ale żeby umieć się z nimi dogadać.


Chcesz dogadywać się z kimś kto nie przestrzega jakichkolwiek zasad i zobowiązań nie mówiąc o traktatach i umowach międzynarodowych?



Jeśli powodem zerwania rozmów mają być historyczne zaszłości to jest to głupie, ale jeśli tak jak mówisz doprowadzi do tego właśnie nieprzestrzeganie umów to brak porozumienia jest jak nabaradziej do przyjęcia. Z tym, że częściej, a może głośniej słychać tą pierwszą argumentacje.



to o co tak naprawde chodzi Rosji,wie wszechmocarny Putin. ale coś jest na rzeczy jeśli idzie o zaszłości,wszak tylko ktoś prorosyjski nie chce zauważyć że Rosja chce odbudować swój imperializm. A Putin,jak to ktoś ładnie go nazwał ,to taki wysportowany Breżniew...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 22:34
Avelyn, może niefortunnie dobrałem słowa, ale chodzi mi o to jaki postęp nasza gospodarka zrobiła w ostatnich kilkunastu latach i jaki obrała kierunek rozwoju (wolny rynek i członkostwo w UE). Przestajemy być dla Kremla podwładnym karłem, którego można doić i pacyfikować, a powoli dążymy do pozycji handlowca-partnera. Kupujemy, sprzedajemy, negocjujemy, stawiamy nasze warunki i to się może nie podobać. Do tego dochodzi jeszcze nasza aktualna polityka energetyczna, a jej cele są proste: zdywersyfikować ryzyko i uniezależnić się od rosyjskiego gazu. Należy tu dodać jeszcze naszą zdradę "układu warszawskiego" i przystąpienie do przestępczej organizacji zwanej NATO. Dużo by się jeszcze nazbierało argumentów przeciw Polsce. Nas po prostu nie da się lubić (w końcu tak szkolili w KGB i GRU)


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7198 dni

***




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 22:45

  nowa od nowa napisał:  

  Plum napisał:  

  kijevo napisał:  

  Plum napisał:  

  Janek44 napisał:  

  eM napisał:  

  Janek44 napisał:  
Ogólnie to niebardzo rozumiem tej nienawiści Polaków do Rosji.



Trzeba było uważac na lekcji historii! Moze wtedy byś zrozumiał...
Tu nie o ceny dla Ukrainy chodzi , to czysta polityka i rurociąg bałtycki!



Mi się zdaję że ta polityka to nie taka czysta ale powiązana z biznesem i pieniędzmi o które zawsze chodzi albo prawie zawsze. Może się zdziwisz ale coś tam pamiętam z tej historii co nie przeszkadza mi czuć sympati a nie nienawiści do Rosji. Moim zdaniem dobrze by było żyć w zgodzie a nie wrogości.



Bo Polacy, wstyd to przynać, to w większości ksenofoby niestety... I tu nie o rurę chodzi, ale z każdym większym sąsiadem mamy jakieś zatargi... Jakoś Francja i Niemcy, choć także mogą wypominać sobie winy potrafią się dogadać, a my zawsze będziemy grać rolę ofiary i pielęgnować swoją martyrologię. Nie chodzi żeby nagle pałać miłością do Moskali czy innich sąsiadów, ale żeby umieć się z nimi dogadać.


Chcesz dogadywać się z kimś kto nie przestrzega jakichkolwiek zasad i zobowiązań nie mówiąc o traktatach i umowach międzynarodowych?



Jeśli powodem zerwania rozmów mają być historyczne zaszłości to jest to głupie, ale jeśli tak jak mówisz doprowadzi do tego właśnie nieprzestrzeganie umów to brak porozumienia jest jak nabaradziej do przyjęcia. Z tym, że częściej, a może głośniej słychać tą pierwszą argumentacje.



to o co tak naprawde chodzi Rosji,wie wszechmocarny Putin. ale coś jest na rzeczy jeśli idzie o zaszłości,wszak tylko ktoś prorosyjski nie chce zauważyć że Rosja chce odbudować swój imperializm. A Putin,jak to ktoś ładnie go nazwał ,to taki wysportowany Breżniew...



Tylko, że znajdujemy się w takiej sytacji, że drażnienie naszego wilekiego brata może się skończyć odcinaniem nam gazu jak obecnie Ukrainie. Jesteśmy skazani na gaz z Rosji, więc lepiej utrzymywać w mairę dobre stosunki żeby móc wynegocjować korzytsniejsze umowy gospodarcze. Grożenie palcem Rosji w naszym wykonaniu to porywanie się z motyką na słonce. Tak wieć chcąć nie chcąc przyczaniamy się do obudowy tego imperium, bo przez własną nieudolność nie potrafimy zróznicować dostaw takich surowców.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 22:54

  Plum napisał:  

  nowa od nowa napisał:  

  Plum napisał:  

  kijevo napisał:  

  Plum napisał:  

  Janek44 napisał:  

  eM napisał:  

  Janek44 napisał:  
Ogólnie to niebardzo rozumiem tej nienawiści Polaków do Rosji.



Trzeba było uważac na lekcji historii! Moze wtedy byś zrozumiał...
Tu nie o ceny dla Ukrainy chodzi , to czysta polityka i rurociąg bałtycki!



Mi się zdaję że ta polityka to nie taka czysta ale powiązana z biznesem i pieniędzmi o które zawsze chodzi albo prawie zawsze. Może się zdziwisz ale coś tam pamiętam z tej historii co nie przeszkadza mi czuć sympati a nie nienawiści do Rosji. Moim zdaniem dobrze by było żyć w zgodzie a nie wrogości.



Bo Polacy, wstyd to przynać, to w większości ksenofoby niestety... I tu nie o rurę chodzi, ale z każdym większym sąsiadem mamy jakieś zatargi... Jakoś Francja i Niemcy, choć także mogą wypominać sobie winy potrafią się dogadać, a my zawsze będziemy grać rolę ofiary i pielęgnować swoją martyrologię. Nie chodzi żeby nagle pałać miłością do Moskali czy innich sąsiadów, ale żeby umieć się z nimi dogadać.


Chcesz dogadywać się z kimś kto nie przestrzega jakichkolwiek zasad i zobowiązań nie mówiąc o traktatach i umowach międzynarodowych?



Jeśli powodem zerwania rozmów mają być historyczne zaszłości to jest to głupie, ale jeśli tak jak mówisz doprowadzi do tego właśnie nieprzestrzeganie umów to brak porozumienia jest jak nabaradziej do przyjęcia. Z tym, że częściej, a może głośniej słychać tą pierwszą argumentacje.



to o co tak naprawde chodzi Rosji,wie wszechmocarny Putin. ale coś jest na rzeczy jeśli idzie o zaszłości,wszak tylko ktoś prorosyjski nie chce zauważyć że Rosja chce odbudować swój imperializm. A Putin,jak to ktoś ładnie go nazwał ,to taki wysportowany Breżniew...



Tylko, że znajdujemy się w takiej sytacji, że drażnienie naszego wilekiego brata może się skończyć odcinaniem nam gazu jak obecnie Ukrainie. Jesteśmy skazani na gaz z Rosji, więc lepiej utrzymywać w mairę dobre stosunki żeby móc wynegocjować korzytsniejsze umowy gospodarcze. Grożenie palcem Rosji w naszym wykonaniu to porywanie się z motyką na słonce. Tak wieć chcąć nie chcąc przyczaniamy się do obudowy tego imperium, bo przez własną nieudolność nie potrafimy zróznicować dostaw takich surowców.



problem tkwi w tym,że własnie przez takie podejscie do Rosji,jest tak jak jest. podziekujmy poplecznikom Rosji takim jak miller,zdrajcom i pachołkom Rosji ktorzy działając na szkode narodu uzależnici nas od niej całkowicie. przeciez kazdy kto choc troche zna hiostorie,doskonale wie że z Rosja tylko twarde stanowisko należy stosować. Fakt jest taki,że Rosja nie szanuje pochlepcow i serio traktuje tylko tych,co potrafia sie jej przeciwstawić.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7059 dni




Odp: Topic o polityce? - 12/01/2009 22:56

  nowa od nowa napisał:  

  Janek44 napisał:  

  anathema napisał:  
Rosjanie najzwyczajniej czują do nas niechęć i nie wybaczą nam lat 1610-1612 :)



My im wiecznie katyń będziemy przypominać do którego słyszałem kiedyś się przyznali ale my Polacy byśmy chcieli żeby cały czas nas za niego przepraszali. Pewnie dalej będziemy pierwsi do robienia im na złość czy w sprawie Ukrainy, Gruzji, tarczy czy co tam się jeszcze da. Widocznie tak musi być :)



Janek-przeciez Katyn to była robota faszystów! to ty o tym nie wiesz? jak możesz ! wujek stalin w grobie przez ciebie sie przewraca... :D



Oj, przestań już! On ich "po prostu lubi lecz nie umie tego wytłumaczyć i nie warto tego drążyć".


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 13/01/2009 10:26
Własnie , przestańcie i nie róbcie Jasiowi "na złosc"!


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 13/01/2009 10:42
Kolega TeHaCe unosi sie bardzo slusznie,takiego belkotu poprostu nie mozna juz czytac. Wiekszosc glosow z dyskusji to slowa "wyciagniete" z telewizji vide innych mass-mediow. Naturalnie ze rosjanie czuja niechec do Polakow za 1610-1612,bo sa panstwem POWAZNYM ktore dba o swoje interesy,szanuje swoja historie-czego o naszym nie mozna powiedziec.
Tak,powinnismy caly czas wypominac ruskim katyn,ukrainie wolyn,niemcom zniszczenie Warszawy,anglii&francji "pomoc" w drugiej wojnie swiatowej gdzie sprzedali nas w imie utrzymania socjalizmu ktory ma sie coraz lepiej...Bo to jest nasza historia szanowni uzytkownicy forum! Czemu nie chcemy mowic o naszej historii ktora jest jedna z najbogadszych i wolimy gapic sie w jakies durne CSI kryminalne zagadki las vegas,prizon brejki,tudziez psudo historyczne "Rzymy" gdzie pokazuje sie glownie przemoc i kurestwo?Czemu kolego Janku z tego co mowisz nie chcesz mowic o swojej historii,jest jaka jest ale nie wolno o niej zapominac bo to najlepsza droga do socjalizmu i upadku kazdego panstwa.
Opcja ze UE i Rosja to 2 rozne obozy jest dla mnie troche komiczna,wiadomo ze o polityce unii nie decyduje marionetkowy coroczny komisarz tylko najsilniejsze panstwo czyt. Niemcy a tajemnica poliszynela jest ze partnerem strategicznym niemiec jest Rosja...
To co sie dzieje w naszym kraju to jedna wielka farsa,wszystkie tematy w polityce o ktorych sie mowi nie maja zadnego znaczenia,sa tzw. masse tabule te coby gawiedz miala o czym mowic jak np. tutaj to sie dzieje.
Jezeli chcecie kogokolwiek nauczac i poprawiac sugeruje zaczac od wlasnego podworka.
pozdrwiam kolegow z Bebzon Boysow ;)


Obrazek png wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 16/01/2009 20:21
http://polskatimes.pl/78465,rezyser-sylwester-latkowski-palikot-jest-biseksualista,id,t.html

Świntuch jeden! No kto by pomyślał...


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 29/01/2009 00:20

  www.szczecin.pl napisał:  
Piotr Krzystek - radca prawny, manager, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Urodził się 5 lutego 1973 roku, swoje życie związał ze Szczecinem, a pracę ze służbą publiczną.

Pracę w administracji rozpoczął od stanowiska podinspektora w Urzędzie Miejskim w Szczecinie w roku 1998. Następnie od maja 1998 do 31 grudnia 1998 roku był zastępcą Dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Od 1 stycznia 1999 do 31 marca 2002 był Dyrektorem Generalnym Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
. Przewodził zespołowi wdrażającemu reformę administracyjną na terenie województwa zachodniopomorskiego. Przyczynił się do uzyskania przez Urząd Wojewódzki wyróżnienia w prestiżowym konkursie "Najbardziej Przyjazny Urząd Administracji Rządowej w roku 2001 r.".

Koordynował również prace związane z Programem Rozwoju Instytucjonalnego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Od marca 2002 r. prowadził kancelarię radcy prawnego. Uczestniczył w szkoleniach w służbie cywilnej. Jest absolwentem Studium Zarządzania Strategicznego dla Dyrektorów Generalnych Urzędów. Złożył z wynikiem pozytywnym egzamin na członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. W latach 2002- 2004 sprawował funkcję Zastępcy Prezydenta Miasta Szczecin, odpowiedzialnego za sprawy z zakresu polityki mieszkaniowej oraz gospodarowania mieniem komunalnym (odpowiedzialnym za gospodarkę nieruchomościami, mieszkalnictwo i administrację budowlaną). Od roku 2004 prowadził własną działalność gospodarczą - kancelarię radcy prawnego. Jest członkiem stowarzyszenia prawników „Ius et ratio”. Zainicjował powstanie Stowarzyszenia Dumny Szczecin – mającego na celu budowanie tożsamości miasta. Wspiera ideę powołania w Szczecinie Muzeum Przełomów poświęconego wydarzeniom Grudnia’70 i Sierpnia’80. Zainicjował budowę stadionu olimpijskiego i sieci euro-boisk. Sfinalizował umowę dotyczącą nowej siedziby Teatru Lalek „ Pleciuga ". Z jego inicjatywy w roku 2009 powstanie pierwsze w Szczecinie centrum usług wysokich technologii.

26 listopada 2006 r. w drugiej turze Wyborów Samorządowych 2006, głosami ponad 74 tys. mieszkańców Miasta, został wybrany na urząd Prezydenta Miasta Szczecin. Jest najmłodszym w historii Szczecina Prezydentem Miasta.



Fiu fiu... Nie widziałem, że mamy tak zdolnego prezydenta w Szczecinie hihi Chłopak już po kilku miechach od rozpoczęcia pracy musiał wykazywać ponadprzeciętny talent, że tak szybko został zastępcą dyrektora. Na nastepny awans musiał czekać aż pół roku... Hehe, coś czuję, że teraz to już tylko sejm/senat lub europarlament, może nawet prezydentura RP hihi


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7611 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/01/2009 00:59
ma sie te znajomości, a tak nawiasem mówiąc to wygląda na niezłego kombinatora, szkoda, że dałem się nabrać na te jego puste obietnice:(


Pogoń Szczecin MKS!

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/01/2009 12:38
Ja właśnie ostatnio się tak zastanawiałem skąd ten Krzystek się tak nagle wziął... cóż Nitras woli rządzić w tylnego siedzenia :]

Ja na szczęście nie miałem wtedy jeszcze prawa głosu, choć pewnie dla spokoju bym na Piechotę zagłosował. Swoją drogą, ten to dopiero ma znajomości i układy, umie się ustawić.. jakieś nieruchomości za zachodnią granicą prowadzi...

Najgorzej, że w Szczecinie nie widać żadnego poważnego kontrkandydata dla Krzystka za 2 lata...


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6518 dni




Odp: Topic o polityce? - 29/01/2009 12:44

  śmielaq89 napisał:  
Ja właśnie ostatnio się tak zastanawiałem skąd ten Krzystek się tak nagle wziął... cóż Nitras woli rządzić w tylnego siedzenia :]

Ja na szczęście nie miałem wtedy jeszcze prawa głosu, choć pewnie dla spokoju bym na Piechotę zagłosował. Swoją drogą, ten to dopiero ma znajomości i układy, umie się ustawić.. jakieś nieruchomości za zachodnią granicą prowadzi...

Najgorzej, że w Szczecinie nie widać żadnego poważnego kontrkandydata dla Krzystka za 2 lata...



reelekcja tymczasem niewykluczona. chyba dla zdrowotności było by lepiej,nie dlatego że jestem za Krzystkiem,ale historia uczy co sie dzieje jak często sie władza zmienia. stabilizacja by sie przydała..a co do Piechoty wypowiadałem sie już,on już miał swoje 5 minut jako minister gospodarki,nic dla Szczecina nie zrobił. a teraz nagle sie wycofał z polityki-i cała ta sprawa z kontami w Szwajcari...ciekawe.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/02/2009 11:56
Sprawa Krzystka jest prosta i znana,kolezka skonczyl uniwerek ozenil sie z corka Lisewskiego (ówczesny wojewoda) dostal mieszkanie na zachete,a potem jak to kariera polityczna raz tu raz tam,teraz trafila sie prezdentura...
Alternatywa jest w ogole nie glosowac-wiele osob zapomnialo ze glosowanie to obywatelski przywilej nie obowiazek.

Policja rodzinna


Obrazek png wstawiony na forum
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/02/2009 21:40

  nowa od nowa napisał:  

  Plum napisał:  

  kijevo napisał:  

  Plum napisał:  

  Janek44 napisał:  

  eM napisał:  

  Janek44 napisał:  
Ogólnie to niebardzo rozumiem tej nienawiści Polaków do Rosji.



Trzeba było uważac na lekcji historii! Moze wtedy byś zrozumiał...
Tu nie o ceny dla Ukrainy chodzi , to czysta polityka i rurociąg bałtycki!



Mi się zdaję że ta polityka to nie taka czysta ale powiązana z biznesem i pieniędzmi o które zawsze chodzi albo prawie zawsze. Może się zdziwisz ale coś tam pamiętam z tej historii co nie przeszkadza mi czuć sympati a nie nienawiści do Rosji. Moim zdaniem dobrze by było żyć w zgodzie a nie wrogości.



Bo Polacy, wstyd to przynać, to w większości ksenofoby niestety... I tu nie o rurę chodzi, ale z każdym większym sąsiadem mamy jakieś zatargi... Jakoś Francja i Niemcy, choć także mogą wypominać sobie winy potrafią się dogadać, a my zawsze będziemy grać rolę ofiary i pielęgnować swoją martyrologię. Nie chodzi żeby nagle pałać miłością do Moskali czy innich sąsiadów, ale żeby umieć się z nimi dogadać.


Chcesz dogadywać się z kimś kto nie przestrzega jakichkolwiek zasad i zobowiązań nie mówiąc o traktatach i umowach międzynarodowych?



Jeśli powodem zerwania rozmów mają być historyczne zaszłości to jest to głupie, ale jeśli tak jak mówisz doprowadzi do tego właśnie nieprzestrzeganie umów to brak porozumienia jest jak nabaradziej do przyjęcia. Z tym, że częściej, a może głośniej słychać tą pierwszą argumentacje.



to o co tak naprawde chodzi Rosji,wie wszechmocarny Putin. ale coś jest na rzeczy jeśli idzie o zaszłości,wszak tylko ktoś prorosyjski nie chce zauważyć że Rosja chce odbudować swój imperializm. A Putin,jak to ktoś ładnie go nazwał ,to taki wysportowany Breżniew...



Kity wciskają, że Rosja chce odbudowywać ZSRR. Sądzę że oni bardziej skorzy są do porozumienia światowego niż usa, które chciałoby wszystkich zdominować.


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/02/2009 23:05

  Janek44 napisał:  

  nowa od nowa napisał:  

  Plum napisał:  

  kijevo napisał:  

  Plum napisał:  

  Janek44 napisał:  

  eM napisał:  

  Janek44 napisał:  
Ogólnie to niebardzo rozumiem tej nienawiści Polaków do Rosji.



Trzeba było uważac na lekcji historii! Moze wtedy byś zrozumiał...
Tu nie o ceny dla Ukrainy chodzi , to czysta polityka i rurociąg bałtycki!



Mi się zdaję że ta polityka to nie taka czysta ale powiązana z biznesem i pieniędzmi o które zawsze chodzi albo prawie zawsze. Może się zdziwisz ale coś tam pamiętam z tej historii co nie przeszkadza mi czuć sympati a nie nienawiści do Rosji. Moim zdaniem dobrze by było żyć w zgodzie a nie wrogości.



Bo Polacy, wstyd to przynać, to w większości ksenofoby niestety... I tu nie o rurę chodzi, ale z każdym większym sąsiadem mamy jakieś zatargi... Jakoś Francja i Niemcy, choć także mogą wypominać sobie winy potrafią się dogadać, a my zawsze będziemy grać rolę ofiary i pielęgnować swoją martyrologię. Nie chodzi żeby nagle pałać miłością do Moskali czy innich sąsiadów, ale żeby umieć się z nimi dogadać.


Chcesz dogadywać się z kimś kto nie przestrzega jakichkolwiek zasad i zobowiązań nie mówiąc o traktatach i umowach międzynarodowych?



Jeśli powodem zerwania rozmów mają być historyczne zaszłości to jest to głupie, ale jeśli tak jak mówisz doprowadzi do tego właśnie nieprzestrzeganie umów to brak porozumienia jest jak nabaradziej do przyjęcia. Z tym, że częściej, a może głośniej słychać tą pierwszą argumentacje.



to o co tak naprawde chodzi Rosji,wie wszechmocarny Putin. ale coś jest na rzeczy jeśli idzie o zaszłości,wszak tylko ktoś prorosyjski nie chce zauważyć że Rosja chce odbudować swój imperializm. A Putin,jak to ktoś ładnie go nazwał ,to taki wysportowany Breżniew...



Kity wciskają, że Rosja chce odbudowywać ZSRR. Sądzę że oni bardziej skorzy są do porozumienia światowego niż usa, które chciałoby wszystkich zdominować.



Janek i znów wychodzą od ciebie inklinacje prorosyjskie. i ta nienawiść do Stanów. Widać to nawet jak piszesz-Rosja,Zw Radziecki z dużej literery, a Stany z małej. Powiedz tak szczerze-tęsknisz za tamtym systemem? tylko nie kręć i nie szukaj dziwnych tłumaczeń,oczekuje odpowiedzi wprost.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 21/02/2009 23:47

  nowa od nowa napisał:  

Janek i znów wychodzą od ciebie inklinacje prorosyjskie. i ta nienawiść do Stanów. Widać to nawet jak piszesz-Rosja,Zw Radziecki z dużej literery, a Stany z małej. Powiedz tak szczerze-tęsknisz za tamtym systemem? tylko nie kręć i nie szukaj dziwnych tłumaczeń,oczekuje odpowiedzi wprost.



nie dyskutuj z nim - on już tak ma...


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005