Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 00:11
Ja nawet nie miałem zamiaru dyskutować. Bo po co ?
Czy ktoś zmieni swoje zdanie ? Nie.. proste. A nie mam zamiaru się bezcelowo obrzucać wyzwiskami.


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 10:40

  śmielaq89 napisał:  
Ja nawet nie miałem zamiaru dyskutować. Bo po co ?
Czy ktoś zmieni swoje zdanie ? Nie.. proste. A nie mam zamiaru się bezcelowo obrzucać wyzwiskami.



Ja bym się z Tobą zgodził, żre Kwachu jest 100 razy lepszy od Kaczora mimo swoich wad, wyższego wykształcenia bez ukończenia studiów, chorób filipińskich itp. Chociaż ciężko mi zrozumieć czemu swoją chorobą filipińską ściągnął LiD w dół przed wyborami, pewnie członkowie rywalizujących partii spowodowali jego niedyspozycję :)


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 10:56

  Janek44 napisał:  

  śmielaq89 napisał:  
Ja nawet nie miałem zamiaru dyskutować. Bo po co ?
Czy ktoś zmieni swoje zdanie ? Nie.. proste. A nie mam zamiaru się bezcelowo obrzucać wyzwiskami.



Ja bym się z Tobą zgodził, żre Kwachu jest 100 razy lepszy od Kaczora mimo swoich wad, wyższego wykształcenia bez ukończenia studiów, chorób filipińskich itp. Chociaż ciężko mi zrozumieć czemu swoją chorobą filipińską ściągnął LiD w dół przed wyborami, pewnie członkowie rywalizujących partii spowodowali jego niedyspozycję :)



To powiedz mi tylko proszę grzecznie w czym on jest taki "lepszy":D


Obrazek png wstawiony na forum
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 10:56
Wytłumacz mi Janku i ty smielaq89 młody człowieku , w czym wasz idol Stolzman jest lepszy od Kaczora?
Pewnie jest wyższy , atrakcyjny i ma ładną żone? To już wiem. Coś poza tym?

Polecam prześledzić jeszcze raz rozmowe Gudzowaty - agent "Olin" znany jako Jan Oleksy lol
Któz inny mógłby lepiej opisać naszego eks prezia jak nie jego koleżka z partii lol


  Cytat:  
O Kwaśniewskim i Millerze: skończone żule

G: A wracając do twojego przyjaciela Millera i Kwaśniewskiego, żeby tak razem ocenić. To są takie skończone żule...
O: Teraz odkryłeś?
G: ...i takie chu.. i taka młodzieżówka.
O: I obaj mnie zwalczali w różnych fazach.
G: To nawet dobrze było, że cię zwalczali.


O spotkaniu z Kwaśniewskim w Krynicy: fałszywiec rzuca się na szyję

O: Posadził mnie koło Kwaśniewskiego.
G: To mogłeś się całować z nim.
O: Rzucił się na mnie. A on jest tak kur... bezkrytyczny, że za parę chwil mi się na szyję rzucił. Najpierw mnie wykańcza, a potem się na szyję rzuca, żeby ludzie widzieli. Co za fałszywce (...) Usiedliśmy, nie minęły trzy minuty, a już [Kwaśniewski] o Leszku [Millerze] mówił. Jaki chu..., jaki zawzięty, a jaki nieuczciwy, a jaki cyniczny. (...)
O: Kwaśniewski mnie namówił, żebym był premierem (w latach 90. – red.). Ktoś musiał być. Tu mnie zwiódł totalnie. A okazało się, że on mnie neutralizował. Ch... skończony, oszust i krętacz.
G: Ale siadasz koło niego
O: Z przymusu. Nie mogłem, miejsca były wyznaczone. Co, mam demonstracje robić?

O kapitalizmie politycznym: to robota Kwaśniewskiego

G: (o politykach do Bisztygi – red.) Janek, to wszystko była sitwa polityczna. Jak się o tym myśli, to człowiek nie rozumie, jak oni mogli na to pozwolić? Ileż tu poszło krzywdy ludzkiej.
O: Tak, zgoda. Prawda jest taka, że cały kapitalizm polityczny stworzył Kwaśniewski.
G: I wy wszyscy
O: Nie, to w jego salonie...
G: ...nakupowali wam smokingów. Wyglądaliście jak pingwiny, ku.... w czasie Bożego Narodzenia. Makabra, no.
O: Ja mam swój prywatny smoking.

O Żydach: uważają Kwaśniewskiego za swojego

Bisztyga: A Żydy jeszcze pomagają Kwaśniewskiemu?
O: Pomagać zawsze będą, bo go uważają za swojego. Mnie się wydaje, że przez cały czas miał poparcie.

Oleksy: Kwaśniewski zawsze był małym krętaczem


Gudzowaty: A Kwaśniewski brał?
Oleksy: Nie odpowiem ci na to pytanie, bo nie byłem przy tym. I jeżeli brał, to nie osobiście.
G: Miał psy spuszczone?
O: Tych zegarków miał od cholery i nosił je kur..., nie wiadomo po co. (...) Wszyscy się dziwią, że chodzą tam wycieczki i oglądają to jego mieszkanie. To jest 400 metrów kwadratowych.
G: Ale z zewnątrz oglądają?
O: Z zewnątrz. Apartament na rogu, przy samej szosie, bez kawałeczka ogródka, to jest były prezydent.
G: Widocznie Krauze nie miał komu sprzedać
O: I jaka chodzi wersja? Że dostał w prezencie od Krauzego. Nie miał wyboru i lada moment to sprzeda po prostu. Jego sprawa, ale głupio wybrał, bo musi budzić zdziwienie, że były prezydent bierze ci apartament tak ch... jak ten. Co z tego, że duży, jak niemieszkalny?
Bisztyga: A oni gdzieś budują dom?
O: Podobno w Jazgarzewie. Kupili przecież w Kazimierzu całe wzgórze od Jaśka Wołka. To jest ten artysta. Byłem tam. Piękne. Też nie wiem na kogo, bo nie na siebie, ale sam Jasio wybierał, przyjaciel mojej żony. Ale ich sprawa, ja nikomu nie zazdroszczę. Tylko że gdyby ktoś się zawziął, to apartament u Krauzego to jest minimum 4,5 mln zł. Przecież to jest 400 m, tam chodzi po 11 tys. metr, to policz sobie, ile to kosztuje, ten 400-metrowy apartament. Dom w Kazimierzu – nie umiem tego wycenić, ale na pewno jest to droga sprawa. Jazgarzew 6 ha działki z asfaltową drogą zrobioną do samego domu przez pola. I to nie jest wszystko. Ma tego majątku trochę. Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować.
G: Miesięcznie?
O: Nie, do grudnia. Za całoć kontraktu. I robi takie pierdoły, rozumiesz. Raz oglądaliśmy to z Majką i więcej nie oglądam. Siedzi wyfiokowana Jola i gada. Przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę. Że bezy nie można kroić nożem i widelcem, bo może trysnąć. Że trzeba zdjąć kapelusik od bezy. I to jest k… program pierwszej damy! By się wstydziła takie programy prowadzić. Teraz on (Kwaśniewski) ma dołączyć jeszcze na kolejne 10 tys., ale nie uzbiera, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (...)
O: Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem. Za co się brał, zawsze spier.... I to zjednoczenie lewicy też spier...


Ostatnio edytowany przez: eM, 6 września 2009, 11:19 [3 raz(y)]



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7280 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 11:24
Gudzowaty... też mi "autorytet".. dlatego do tych śmiesznych wypowiedzi nie mam zamiaru się nawet odnosić.
Żeby była jasność.. tacy ludzie jak Miller i Oleksy są dla mnie skompromitowaniu i dobrze, że jest ich już coraz mniej w polityce.

Co do Kwacha, nie jest może moim idolem, bo takich w polityce nie mam, ale szanuje go za to że przez 10 lat prezydentury (o czym Kaczor może pomarzyć) w miarę przyzwoicie reprezentował Polskę (nie zapominam tych wszystkich wpadek, których nie ustrzegł się także Kaczyński). Wiadomo skąd się wywodził i kogo reprezentował ale nie był w takim stopniu partyjnym prezydentem jakim jest Kaczor (zwłaszcza przez te 4 lata rządów AWS czyli tak naprawdę obecnego PiSu i Peło).
Kaczyński jest zbyt fanatycznie nastawiony do niektórych spraw. Zamykanie się na inne kraje, traktowanie je jak najgorsze, ciągłe jeżdżenie na Litwę albo do Gruzji (bo tylko tam się może wykazać :P). Musi pamiętać, że nie jesteśmy sami.. Wiadomo, że Tusku nie lepszy ale rządzenie w ten sposób żeby mu najbardziej zaszkodzić a nie zrobić coś dobrego dla kraju to nie jest dobra droga.
A najgorsze, że każdy mądrzejszy i lepiej usytuowany niż Kaczyński jest dla niego wrogiem, wszystkie zgodnie z zasadą "kto nie z nami, ten przeciwko nam".
Nie mam zamiaru wbijać się w jakieś szczegóły bo i tak nikt nikogo nie przekona i nie ważne co za teksty byśmy tutaj zamieszczali. Przyznaje, że ma lewicowe poglądy. Ale fanem komuchów (zwłaszcza tych polskich) nie jestem. Choć nie spodziewam się żebyście widzieli w tym jakąś różnic... W gruncie rzeczy dla mnie wszyscy prawicowcy też są po jednej wodzie...

PS: Co do gejów, ich śmiesznych parad i panoszenia się w mediach.. to akurat mam zdanie i podejście jak skrajni prawicowcy :] Co jak co.. ale coś wspólnego się czasem trafia :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 11:49
Na pewno Kwaśniewski jest lepszym dyplomatą niż Kaczyński, jako prezydent Polski nie robił z siebie pempka świata. Potrafił tak reprezentować Polskę, że jego poparcie rosło co zupełnie nie udaje się Lechowi.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 12:38

  śmielaq89 napisał:  
Gudzowaty... też mi "autorytet".. dlatego do tych śmiesznych wypowiedzi nie mam zamiaru się nawet odnosić.
Żeby była jasność.. tacy ludzie jak Miller i Oleksy są dla mnie skompromitowaniu i dobrze, że jest ich już coraz mniej w polityce.



A kto nazwał Gudzowatego autorytetem? To była luzna,prywatna rozmowa w której Oleksy idealnie opisał prezia.
Nie pamiętasz reakcji Kwacha po ukazaniu się tej "konwersacji" w prasie? Przypomne Ci , nazwał on agenta "Olina" "ostatecznym kretynem i zdrajcą",czym tylko potwierdził iż wszystko co powiedział Janek , było prawdą.

  Cytat:  

Co do Kwacha, nie jest może moim idolem, bo takich w polityce nie mam, ale szanuje go za to że przez 10 lat prezydentury (o czym Kaczor może pomarzyć) w miarę przyzwoicie reprezentował Polskę (nie zapominam tych wszystkich wpadek, których nie ustrzegł się także Kaczyński). Wiadomo skąd się wywodził i kogo reprezentował ale nie był w takim stopniu partyjnym prezydentem jakim jest Kaczor (zwłaszcza przez te 4 lata rządów AWS czyli tak naprawdę obecnego PiSu i Peło).



Oczywiscie ułaskawienie Sobotki skazanego w tzw.aferze starachowickiej nie było zagraniem "partyjnego prezydenta". Już na początku swojej prezydentury , pokazywał jaki to jest "niezależny", dlatego podczas pierwszych 100 dni swojego panowania , jedyne co zrobił był zwrot majątku PZPR dla SdRP . Potem aktywnie działał dla przyspieszenia przyjęcia przez Sejm ustawy o zwrocie mienia gminom żydowskim.W 1995 r głosował przeciwko ustawie scigającej zbrodnie PRL-u.W grudniu 1998 r. zawetował ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej za co słusznie został nazwany przez ministra Palubickiego "prezydentem wszystkich UB-eków". Zablokował ustawe reprywatyzacyjną , która dawała żydom pierwszeństwo do ich "rzekomego" mienia pozostawionego w Polsce a także zablokował ustawe o biopaliwach która była bardzo na ręke działającej tzw."mafii paliwowej".


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 12:44

  Janek44 napisał:  
Na pewno Kwaśniewski jest lepszym dyplomatą niż Kaczyński, jako prezydent Polski nie robił z siebie pempka świata. Potrafił tak reprezentować Polskę, że jego poparcie rosło co zupełnie nie udaje się Lechowi.



Dla ciebie każdy kto nie upada na kolana przed czekistą Putinem i wielką Rosją nie jest dobrym dyplomatą.
Trzeba brać przykład ze Schetynescu który w sprawie Katynia powiedział : " "Nie powinniśmy eskalować. To kontrowersyjne słowa" Ten to jest dopiero "dyplomata"!


Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 21:22
mozna sie gniewac cale zycie, ale jaki ma to cel?


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/09/2009 23:21
Ja sie na ciebie nie gniewam lol ale idz już ty lepiej oglądać "Taniec z gwiazdami" i podziwiać Radka w fokstrocie zamiast pisać tu farmazony lol
Nie zapomnij tylko wziasc pieczątki pod amfiteatrem!!!

PS.Tu masz powody dla których mamy prawo "gniewać się" na kacapów i żądać przeprosin:


  Cytat:  
23 sierpnia 1939r. Związek Radziecki zawarł układ o nieagresji z III Rzeszą. Pakt został podpisany w Moskwie przez Wiaczesława Mołotowa i Joachima Ribbentropa, ministrów spraw zagranicznych obu państw. Ciemną stroną tego porozumienia był tajny protokół, który przewidywał faktyczny, "IV rozbiór Polski". Ustalono, iż na ziemiach polskich "...granica strefy interesów przebiegać będzie (...) po linii rzek Narew, Wisła i San". Ze strony ZSRR było to pogwałcenie układów o nieagresji zawartych z Polską w 1932 i 1934 roku oraz przyzwolenie na niemiecką agresję.
Niemiecki atak na II Rzeczpospolitą rozpoczął się 1 września 1939r. ZSRR nie pozostał strona bierną. 17 września, aby dopilnować porozumienia z III Rzeszą wojska sowieckie zaczęły wkraczać na terytorium Polski. Poprzez to do początków października 1939r. państwo polskie utraciło swe terytorium. Zostało ono rozdzielone między agresorów wzdłuż rzek Narew-Wisła-Pisa-San.
Wraz z wkraczaniem wojsk radzieckich, na terytorium Polski wchodziły jednostki NKWD. Realizowały one stalinowski program unifikacji zdobywanych ziem z ZSRR. Pociągało to za sobą represje wobec tubylczej ludności, przede wszystkim polskiej.
Represje Sowietów wobec ludności polskiej dotykały dwóch aspektów, tj. jeńców wojennych i ludności cywilnej. O tychże represjach ma traktować poniższa praca.

Zbrodnie popełnione przez Sowietów na Polakach następowały już od pierwszych dni po przekroczeniu granicy z Polską. Podpuszczali oni inne grupy etniczne zamieszkujące region.(...) Sowieci z powodzeniem podsycali Ukraińców do wystąpień przeciw ludności polskiej. Podobnie rzecz przedstawiała się z Białorusinami i Litwinami.
19 września sowiecki wojsko wkraczało do Wilna. Na pierwszym czołgu wjeżdżającym do miasta był przywiązany polski oficer. Podobnie było w Grodnie, ale na czołgu leżał ciężko ranny polski chłopiec. Fakty te miały element ściśle propagandowy. Z jednej strony miały uzmysłowić Litwinom, Białorusinom, czy Ukraińcom, że nadszedł czas na odpłacenie polskim "obszarnikom i wyzyskiwaczom". Z drugiej zaś zapowiadały terror, z którym przyszli Sowieci, a który ujawnił się w czasie okupacji i później.

Jednocześnie ze "zdobywaniem serc" mniejszości narodowych Kresów Wschodnich, Sowieci przy pomocy miejscowych komunistów, głównie Żydów, przejmowali polskie instytucje administracyjne, gospodarcze, a przede wszystkim finansowe. Zaraz też rozpoczęły się pierwsze aresztowania.
Na początku ofiarą aresztowań padali urzędnicy, nauczyciele szkół wszystkich szczebli, policjanci, kupcy, bankowcy itd.
Rosjanie nie tylko aresztowali polskich cywilów. Dochodziło też do licznych morderstw.


Zaraz po 28 września 1939r. Kresy Wschodnie, z wyjątkiem Wileńszczyzny, zostały bezpośrednio wcielone w skład republik ZSRR tj. Ukraińskiej SRR i Białoruskiej SRR. Mieszkańcy tych ziem, bez względu na narodowość, stali się automatycznie obywatelami ZSRR, co oznaczało m. in., że podlegali prawu państwa radzieckiego.

Historycy obliczają, że w latach 1939-41 Sowieci aresztowali do 440 tys. osób, które były oskarżane na podstawie powyższego artykułu. Śmiertelność wśród aresztantów była ogromna, ale liczba zmarłych jest ciężka do oszacowania.
Kolejnym aspektem radzieckiego wkroczenia na polskie terytorium byli jeńcy wojenni. Armia Czerwona brała do niewoli całe rzesze żołnierzy i oficerów polskich. Nierzadko dochodziło do mordowania polskich wojskowych.

Według obliczeń historyków, we wrześniu 1939r. Armia Czerwona zatrzymała ok. 125 tys. polskich wojskowych. Nie ma tu mowy o zatrzymanych na krótko lub rozstrzelanych, gdyż ich liczba jest niemożliwa do oszacowania. Losy aresztantów były rożne. Część z nich została wypuszczona, częściowo wymarli w sieci obozów sowieckich, a część została później wcielona do Armii Polskiej gen. Władysława Andersa. Najgorszy los spotkał oficerów i podoficerów z trzech obozów tj. Katynia, Ostaszkowa i Starobielska.
5 marca 1940r. KC WKP(b) podjęło decyzję o rozstrzelaniu 14736 jeńców z tych obozów. Dziś określa się to mianem "zbrodni katyńskiej", a na miejscu masakry stoi pomnik poświęcony jej ofiarom. Jednakże w latach wojny i ery "zimnej wojny" nikt w ZSRR i Polsce Ludowej nie mówił oficjalnie o mordzie polskich wojskowych.


Jedną z form represji wobec ludności polskiej były deportacje. W latach 1940-41 władze ZSRR dokonały czterech wielkich operacji przesiedleńczych tj. w lutym, kwietniu i czerwcu 1940r. oraz w maju-czerwcu 1941r. Oszacowanie liczby ludzi wywiezionych w głąb ZSRR jest niemożliwe. Określa się, iż deportowano od 880 tys. do 1080 tys. obywateli polskich.

Polityka radziecka na Kresach Wschodnich doprowadziła do tego, że wygląd tych ziem szybko się zmieniał, upodabniając je do całego ZSRR. Nazwy ulic, placów, a nawet kin i teatrów zmieniano na pochodzące z rewolucyjnego repertuaru. Dawano przewagę lokalnym, ale niepolskim tradycjom. Kościoły, cerkwie i synagogi stopniowo zamieniano na magazyny. W szkołach wprowadzano radzieckie programy nauczania.
Wraz z nadejściem Sowietów nadszedł terror. Był on skierowany przeciwko całej, oświeconej ludności Kresów Wschodnich. Terror najbardziej dotknął Polaków, jednak nie szczędzono ukraińskich, białoruskich i litewskich środowisk inteligenckich. Ludność polska ucierpiała najbardziej, gdyż była najlepiej rozwinięta oraz miała butne tradycje państwowe. W pewnym sensie mogła być zagrożeniem dla komunistów, którzy stopniowo zniewalali Litwinów, Białorusinów, Ukraińców, Łotysz itd. Dlatego też element polski stracił najwięcej. Na jego miejsce Sowieci wprowadzali osadników z rdzennej Rosji zmieniając układ etniczny tych ziem. Efekty tego widoczne są do dnia dzisiejszego.

Artykuł autorstwa Twistera - własciciela serwisu http://historiatwiss.republika.pl, pozyskany za pośrednictwem serwisu HistMag


Ostatnio edytowany przez: eM, 6 września 2009, 23:48 [2 raz(y)]


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6215 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/09/2009 18:34

  Cytat:  


Aleksander Kwaśniewski mówił o porozumieniu SLD i PiS wczoraj w Radiu TOK FM. - Wszystkie kompromisy muszą mieć swój czas. Po 20 latach wiele z dawnych etykiet już wyblakło - ocenił.

Kwaśniewski: Sojusz SLD-PiS łamie bariery


Były prezydent odniósł się do porozumienia w sprawie odrzucenia weta Lecha Kaczyńskiego wobec ustawy medialnej - SLD będzie głosować ręka w rękę z PiS przeciw ustawie w wersji Platformy.

- Politycznie nie nie doceniałbym tego sojuszu. Pewne bariery zostały pokonane - zaznaczył Kwaśniewski. Jego zdaniem porozumienie w sprawie ustawy medialnej oznacza, że PiS pokonał historyczne uprzedzenia wobec lewicy, a samej lewicy udało się po latach zbudować historyczny kompromis z dawnymi przeciwnikami.

Czy to wstęp do koalicji PiS-SLD po wyborach? Kwaśniewski: - To wróżenie z fusów.

Jak słowa byłego prezydenta rozumieją PiS i SLD? Czy to ostrzeżenie dla Platformy i Donalda Tuska, który w wyborach prezydenckich będzie potrzebował głosów także lewicowych wyborców? Czy jest to raczej nowy etap konfliktu w SLD, w którym ścierają się dwa poglądy? Szef partii Grzegorz Napieralski obrał kurs przeciw PO, podczas gdy jego poprzednik Wojciech Olejniczak (dziś w europarlamencie) był bardziej skłonny do rozmów z rządem.

Źródło: Gazeta Wyborcza
http://wyborcza.pl/1,75478,7011900,Kwasniewski_o_sojuszu_SLD_i_PiS.html#ixzz0QX7XQFis



Czego to w tym jebanym szmatławcu nie wymyślą...


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/09/2009 00:01
ale dzis zakasowali prezia ZUSu ha ha


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/09/2009 08:09

  Mks-2009 napisał:  
ale dzis zakasowali prezia ZUSu ha ha



Zgadnij kto go nominował na posadkę.
Twój Donuś.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 09/09/2009 09:35

  Mks-2009 napisał:  
ale dzis zakasowali prezia ZUSu ha ha




  Cytat:  
Sylwester R. został prezesem ZUS w 2007 już za obecnego rządu. Na stanowisko powołał go premier Donald Tusk.



Sam Tusek przyznał w wywiadze że wiedział o podejrzanej sytuacji w ZUS-sie już w maju! Dlaczego akcja została przeprowadzona akurat wczoraj i w dodatku przez podległa premierowi ABW a nie CBA która została stworzona aby zwalczać korupcje. Odpowiedz jest prosta , rząd chciał w ten sposób odwrócić uwage opinii publicznej od ministra skarbu Grada i złamaniu przez premiera obietnicy o zwolnieniu go ze stanowiska.
Bądzmy poważni , taka afera przez przejęcie jakiegoś telewizora i blach na budowe domu? lol


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/09/2009 09:59

  eM napisał:  
Taka afera przez przejęcie jakiegoś telewizora i blach na budowe domu? lol



Parodia po prostu. Jak słyszę o jakichś blachach na dom to nie mogę ustać ze śmiechu. W codziennym życiu robi się wałki, żeby był wilk syty i owca cała, a robienie jakiegoś zamieszania z tego powodu to śmieszne. Najlepiej dzisiaj w RMF podrzucili nawet, ze grozi mu 10 lat więzienia za to :D


Proud to be Gay
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5413 dni




Odp: Topic o polityce? - 09/09/2009 12:28
Sejm: Lepper wskazał inicjatorów "największej afery III RP"

Obrazek jpg wstawiony na forum

- Jestem zaszokowany cynicznym oświadczeniem, że nie było żadnego łamania prawa przez CBA, ówczesnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę i ówczesnego premiera Jarosława Kaczyńskiego – oświadczył rozpoczynając swe zeznanie przed komisją śledczą ds. nacisków Andrzej Lepper. – To właśnie Zbigniew Ziobro, JAROSŁAW KACZYŃSKI, Mariusz Kamiński powinni zasiąść na ławie oskarżonych; to oni są bowiem inicjatorami największej afery III Rzeczypospolitej – dodał szef Samoobrony.
Andrzej Lepper zarzucił politykom PiS "handlowanie partyjnymi i państwowymi stanowiskami". - Doszło do korumpowania posłów Samoobrony rozmaitymi stanowiskami - podkreślił.

Szef Samoobrony stwierdził, że "po sprawie z taśmami Renaty Beger, Jarosław Kaczyński podjął decyzję, że z Lepperem trzeba skończyć". - chcieli ze mnie zrobić kryminalistę, to była zemsta za taśmy Beger - dodał Lepper. Główną rolę w tym miał odegrać "tajny agent". - To był funkcjonariusz CBA o fałszywym nazwisku "Sosnowski" - stwierdził Lepper, podkreślając, że CBA "spreparowało" dokumenty dotyczące odrolnienia działki pod Mrągowem.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 09/09/2009 14:25
Mamy w kraju ważniejsze sprawy niż jakieś "afery gruntowe" z opalonym po solarce Andrew Lepperem w roli głównej.
Np.


  Cytat:  
Dziura budżetowa zamienia się w otchłań, w której pogrążają się finanse publiczne w Polsce. Politycy Platformy zachowują pogodę ducha. PiS dostrzega dramatyzm sytuacji, a ekonomiści biją na alarm. Deficyt budżetowy w przyszłym roku wyniesie około 52,2 mld zł. Deficyt finansów publicznych – ponad 100 mld zł.

Deficyt budżetowy już na początku 2010 r. będzie dwukrotnie większy od tego znowelizowanego w br. Minister finansów Jan Rostowski zdetronizował Jarosława Bauca, borykającego się z poprzednią wielką dziurą budżetową, wynoszącą realnie „tylko” 33 mld zł. Wtedy mieliśmy także spowolnienie gospodarcze, czyli spadek PKB, gwałtowny wzrost bezrobocia i brak polityki gospodarczej. Mamy nieoficjalną informację, że według ministra Michała Boniego deficyt miał być oszacowany niżej – na 48,5 mld zł – czyli był znowu cichy konflikt między szefem doradców premiera a szefem resortu finansów.

Czy jest wyjście z sytuacji bez wyjścia

Jak rząd ma zamiar ratować kraj przed tą ogromną dziurą budżetową – jeszcze nie jest pewne. Po pierwsze – mimo obietnic premiera Tuska jest planowana po cichu podwyżka podatków pośrednich, mianowicie akcyzy na papierosy, alkohole i paliwa. A także podwyżka VAT na artykuły dla dzieci i materiały budowlane z 7 proc. do 22 proc. Podobnie jak w państwach bałtyckich.

Po drugie – łataniu dziury mają służyć środki z prywatyzacji. Zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, rząd prowadzi politykę niebezpieczną dla finansów publicznych. Cechuje ją brak konsekwencji, doraźność, brak jakichkolwiek reform, które pobudzałyby gospodarkę i przedsiębiorczość, oraz ukierunkowanie jej na cele wyborcze – jak powiedziała posłanka Grażyna Gęsicka. A jej kolega klubowy, Mariusz Błaszczak, przypomniał, że w lutym br. PO zwracało uwagę, iż zwiększenie zadłużenia budżetowego jest skrajną nieodpowiedzialnością.


PiS proponował wówczas urealnienie deficytu do poziomu 25 mld zł. Tymczasem nowelizacja w czerwcu zwiększyła deficyt do 27 mld zł. Prawdopodobnie na tym się nie skończy i potrzebna będzie ponowna nowelizacja, bo kryzys będzie się pogłębiał. Zamiast realnych działań, rząd mamił nas jakimiś cudownymi lekarstwami, jak rok temu w Krynicy, zapowiadając wprowadzenie euro już w 2011 r. Miało to być najlepszym lekarstwem na kryzys gospodarczy, a okazało się zabójcze, np. dla gospodarki Słowacji.

Zwiększanie deficytu budżetu zamiast dochodów

Posłanka Gęsicka podkreśla, że kryzys to zmniejszające się wpływy do budżetu. Można wówczas postępować na dwa sposoby: pierwszy, który z tej chwili proponuje rząd – zwiększyć deficyt do granic możliwości. I drugi: zwiększać wpływy do budżetu. Niestety, tego drugiego koalicja rządowa nie przewiduje.

W kampanii wyborczej PO obiecywała reformy ważne dla gospodarki: podatek liniowy, ułatwienia działalności gospodarczej, racjonalną prywatyzację, zmniejszenie zatrudnienia w administracji. Żadnej z nich rząd Tuska nie zrealizował. Zamiast tego w 2008 r. nastąpił duży wzrost zatrudnienia w aparacie państwowym – od 7 do 20 proc.

Powstaje więc pytanie: dlaczego właśnie teraz ogłoszono informację o tak poważnych rozmiarach deficytu budżetowego? Ten rząd nigdy nie robi niczego bez powodu. Ma to prawdopodobnie jakieś cele pijarowskie, służące stworzeniu korzystnego wizerunku Rady Ministrów. Politycy PiS uważają, że informacja o tak drastycznym wzroście deficytu w przyszłym roku ma uzasadnić nagłą prywatyzację. To rozwiązanie PiS uważa za bardzo niekorzystne. Zwłaszcza w czasie głębokiego kryzysu, kiedy cena sprzedaży nie będzie adekwatna. A także dlatego, że przewiduje się sprzedaż branż i firm strategicznych. Ponieważ ta prywatyzacja budzi opory społeczne, być może chodzi o to, by ją przedstawić jako jedyne wyjście.

Deficyt a kiełbasa wyborcza

Gęsicka zakłada też możliwość, że ponieważ nadchodzą wybory do samorządu terytorialnego oraz prezydenckie, rząd szykuje kiełbasę wyborczą. Dla poszczególnych kategorii wyborców co pewien czas będą się znajdowały różne prezenty. Trzecia teza według posłów PiS jest taka, że dziura budżetowa nie będzie tak duża. W stosownym momencie, wybranym według logiki wyborczej, premier Tusk triumfalnie obwieści, że dzięki wysiłkom rządu nie mamy deficytu 52-miliardowego, lecz mniejszy.

Tymczasem rzecznik rządu Paweł Graś zapewnił w minioną sobotę, że zapowiedziany na 2010 r. deficyt budżetowy w wysokości 52,2 mld będzie pod kontrolą. Podkreślił, że Rostowski ma przygotowaną „mapę drogową” na trzy lata, jak z tego deficytu wyjść. Graś powiedział też, że decyzja o wysokości deficytu wynika z ograniczonych możliwości działania rządu.

Maciej Pawlak, Teresa Wójcik

Więcej w najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska”




  Cytat:  
Rodzice dzieci niepełnosprawnych pikietują przed Kancelarią Premiera, domagając się większych zasiłków pielęgnacyjnych.

Hasłem przewodnim akcji jest "Samą miłością dzieci nie nakarmimy".

Rodzice osób niepełnosprawnych obowiązujące zasady wypłat zasiłków pielęgnacyjnych uważają za niesprawiedliwe. Protestujący przeciwko decyzjom rządu, które - ich zdaniem - dyskryminują dzieci niepełnosprawne, domagają się także zniesienia limitów dochodów, po przekroczeniu których traci się uprawnienia.
Zasiłek, to niejednokrotnie jedyne źródło utrzymania, z którego trzeba też opłacić kosztowne leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.
Aby otrzymać 420 zł świadczenia pielęgnacyjnego, dochód na jedną osobę w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym nie może przekroczyć 583 zł.

Zasiłek łatwo stracić. Wystarczy przekroczyć wysoki próg dochodowy. Premier obiecał już niejednokrotnie podwyższenie zasiłków, ale wciąż nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

źródło: wiadomosci24.pl, RMF FM



PS.Ciekaw jestem pod jakim nickiem wróci na forum ten debil.
Jak na razie ma na swoim koncie: Platformiak/100procentPogoń/Topik!/Mj4ever/młynek12/Mks-2009.
Czym teraz nas zaskoczy? ;)

Ostatnio edytowany przez: eM, 9 września 2009, 14:35 [4 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 11/09/2009 15:08

  Cytat:  
Katyń to była zbrodnia wojenna. Ludobójstwo jest zagładą narodu. Polscy oficerowie odmówili współpracy z komunistami i zostali zamordowani. Ci, którzy na nią poszli, przeżyli, jak Berling - podkreśla Stefan Niesiołowski w wywiadzie dla "Dziennika". I dodaje, że uznanie Katynia za ludobójstwo spowodowałoby bardzo poważne konsekwencje polityczne.



Niesioła niezle pogieło. Aż tak bardzo płaszczy sie przed "Wielką Rosją" iż całkowicie zapomniał że:


  Cytat:  
(...)sam był autorem uchwały Senatu, w której podkreślano, iż "sowiecka napaść na Polskę, będąca efektem paktu Ribbentrop-Mołotow, ostatecznie przekreśliła szansę na skuteczny, długotrwały opór stawiany agresji niemieckiej".

"To wtedy rozpoczęła się sowiecka okupacja połowy Polski i ludobójstwo wobec obywateli polskich, którego najbardziej tragiczną częścią był Katyń, jako symbol mordu wobec wziętych do niewoli polskich oficerów (...) Senat RP przypomina o tym tragicznym rozdziale w polsko-rosyjskich stosunkach, odrzucając próby fałszowania historii, pomniejszania zbrodni komunistów, odmowy nazywania zbrodni katyńskiej ludobójstwem" - głosi uchwała przyjęta przez Senat 14 września 2007 roku.



http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/350993,j_kaczynski_chcemy_odwolania_wicemarszalka_niesiolowskiego.html

Kłamca , obłudnik , hipokryta , sługus czekisty Putina jak cała PEŁO


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5744 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/09/2009 18:54
To co on mowi to niech mowi,wiadomo ze jak partia mowi-to mowi ;)
Ale stopien bezczelnosci ich retoryki to juz jest naprawde jakas gruba przesada :/


puki co moze ktos sie przylaczy do akcji anty-lizbonski lizbona


Obrazek png wstawiony na forum
AS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7082 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/09/2009 22:13
Kłamca , obłudnik , hipokryta , sługus Rydzyka to samo można powiedzieć o ludzich, których tak zapamiętale cytujesz. Pamiętasz afere Sawickiej tuż przed wyborami, afere z Lipcem tuż po wyborach ? Czyż to nie była hipokryzja, obłuda w czystej postaci? Przykładów z jednej czy drugij strony można mnożyć. Każdy polityk od Tuska przez Kaczyńskiego kończąc na Kwachu to zakłamany obłudnik. Polityka przyjacielu polityka. Czyżbyś uważał prezesa ZUS za czowieka lepszej kategorii, któremu znacznie więcej można?


POGOŃ SZCZECIN
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.28 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005