Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Jay-J
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7738 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/10/2007 21:41

  pchela napisał:  

Jednym słowem liberalizm:(.



Ach straszne, nizsze podatki, szybszy rozwoj gospodarki, mniejsza biurokracja, wiecej miejsc pracy, wzrost plac... no po prostu trzeba uciekac do normalnych krajow - Bialorus, Kuba, Wenezuela...


  pchela napisał:  
Poniewaz Polska to nie IRLANDIA.I nie bedzie mozna w ciagu paru lat (wg Tuska w ciagu roku)



Rzeczywiscie, Polska to nie Irlandia, wiec zawsze bedziemy w dupie. Nigdy sie nie rozwiniemy, nie bedziemy gonic zachodu, bo Polacy to nie Irlandczycy... wedlug Ciebie jestesmy gorsi, tak? Aha i nie w ciagu roku, sam z siebie nie nastapi. Trzeba zreformowac finanse publiczne, a to tylko poczatek dlugiej drogi, ktora i tak zablokuje socjalistyczny prezydent z socjalistyczna opozycja PiS-LiD.


  pchela napisał:  
Tylko szkoda tez ze teraz premierem bedzie czlowiek według mnie obłudny , fałszywy i człowiek ktory nie za bardzo ma pojecie o polityce , finansach ,rzadzeniu itp.(Mowa o Tusku)



You're breaking my balls :D Tusk to jedyny lider obecnych klubow parlamentarnych ktory ma o finansach pojecie. Kompletnie go nie ma za to Kaczynski, co udowodnil w debacie z Tuskiem oraz oczywiscie przez 2 lata rzadzenia.

O Tuska jestem spokojny, gorzej, ze w PO wciaz sa pewnie ludzie pokroju Sawickiej, ktorzy beda chcieli sie nachapac. Trzeba szybko zreformowac CBA, odpolitycznic i dzialac.


Obrazek gif wstawiony na forum
hornetq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6778 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/10/2007 22:06

  Jay-J napisał:  

You're breaking my balls :D Tusk to jedyny lider obecnych klubow parlamentarnych ktory ma o finansach pojecie. Kompletnie go nie ma za to Kaczynski, co udowodnil w debacie z Tuskiem oraz oczywiscie przez 2 lata rzadzenia.


Apropo debaty to żaden polityk tak nie pokazał swojej wiedzy o finansach jak Tusk, który chcąc budować drugą Irlandie nie wie nawet jaki tam jest system podatkowy (i nie mowie o dokladnych pulapach %).
A zastosowanie swojej wiedzy pokazał kilka lat temu, gdy AWS wraz z UW(ktorej Tusk byl wtedy viceprzewodniczacym i senatorem) przeprowadzil prywatyzacje przedsiebiorstw, na czym to wyrosla grupa milionerow.. obecnych sponsorow Platformy,a Polska podnosi sie po tej prywatyzacji do teraz.


będę pamiętał.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Topic o polityce? - 22/10/2007 22:25
wazne zeby sie orientowal w podatkach w PL


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6200 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/10/2007 08:33
- Decydująca była debata z Donaldem Tuskiem. Trzeba było postawić na tę debatę i być wtedy wypoczętym, albo się od niej uchylić – powiedział w Radiowej "Jedynce" premier Jarosław Kaczyński. - Gdyby nie ten jeden błąd to zdołalibyśmy z tym frontem wygrać – dodał Jarosław Kaczyński.
Dziwne... przecież tuż po debacie stwierdził, że ją wygrał... Czyżby to była pomyłka?


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7484 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 23/10/2007 10:52
Chuj mam nadzieje, koniec panstwa policyjnego.
Lecz początek lizania dupy Unii, ech coś za coś. ;)
Ogólnie ciemność widze :D


Z daleka nie będzie widać.
goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7041 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/10/2007 11:09

  nowa od nowa napisał:  
- Decydująca była debata z Donaldem Tuskiem. Trzeba było postawić na tę debatę i być wtedy wypoczętym, albo się od niej uchylić – powiedział w Radiowej "Jedynce" premier Jarosław Kaczyński. - Gdyby nie ten jeden błąd to zdołalibyśmy z tym frontem wygrać – dodał Jarosław Kaczyński.
Dziwne... przecież tuż po debacie stwierdził, że ją wygrał... Czyżby to była pomyłka?



A co mial powiedziec po debacie. Prosze panstwa zostalem zmiazdzony przez Donka.Wtedy by stracil jeszcze wiecej . Nie ma sie co dziwic jego slowom po debacie. Kazdy by zrobil to samo..

Ostatnio edytowany przez: goral1982, 23 października 2007, 11:19 [1 raz(y)]


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/10/2007 19:33

  ZetPe napisał:  
Lecz początek lizania dupy Unii



czyli czyjej? wlasnej? jestesmy czescia Unii - znaczaca wiekszosc obywateli tego chce...
unijna dupa sra do nas calkiem sporym szmalem, dzieki ktoremu w mojej miejscowosci wybudowano hale sportowa, boisko, kort, droge i pare innych rzeczy zw. z ochrona srodowiska ...

widac to za malo, by przebic wiejące ciemnym grodem stereotypy...


lol
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/10/2007 19:44
Pchela (choc do innych tez) ja sie odniose tylko do prywatyzacji szpitali. Czas skonczyc z tym chorym mysleniem,ze jak sprywatyzujemy szpitale to biedni nie beda sie leczyc. Beda mieli zapewniona opieke, bo nadal leczenie bedzie finansowac NFZ. Beda to tylko szpitale lepiej zarzadzane, bez dlugow, robiace rozsadne zakupy. Nie beda to szpitale ktore bez zmruzenia oka pozwalaja komornikom zajmowac swoje konto i przejmowac kase z NFZ, zamiast negocjowac z wierzycielami- kazde zajecie komornicze to minimum 15 % dla komornika. Nareszcie to szpitale ktore pozwola bogatszym pacjentom zaplacic za lepsze warunki (zyskaja bogaci bo zamiast placic za wszytskie procedury zaplaca tylko doplate i zyskaja biedni bo taki szpital z doplat od bogatszych bedzie mogl wyremontowac obiekty, zakupic nowy sprzet itp.)
Istnieja w Polsce prywatne szpitale, niegdys panstwowe (samorzadowe) - dobrze zarzadzane, sluzace zwyklym mieszkancom. Wcale nie byla to zadna zlodziejska prywatyzacja - jak to probuje madrym inaczej wmowic Kaczynski. Przykledem niech bedzie gieldowa spolka ECM Instytut medyczny SA prowadzaca w tej chwili 4 szpitale. Jednym z nich jest szpital w Kamieniu Pomorskim. Sluzy on zwyklym mieszkancom, bo ma kontrakt z NFZ. Poprawila sie obsluga w porywnaniu z tym co bylo wczesniej gdy szpital byl samorzadowy. Ludzie sa zadowoleni, sa nowi lekarze, obsluga jest mila itd.
Reasumujac nie nalezy sie bac prywatyzacji szpitali, byle nie robila tego ekipa PISu bo jak wiadomo chociazby z przejec gazet (afera fundacji solidarnosci) srodowisko te do uczciwych nie nalezy.


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 23/10/2007 21:48

  mccnex napisał:  
czyli czyjej? wlasnej? jestesmy czescia Unii - znaczaca wiekszosc obywateli tego chce...
unijna dupa sra do nas calkiem sporym szmalem, dzieki ktoremu w mojej miejscowosci wybudowano hale sportowa, boisko, kort, droge i pare innych rzeczy zw. z ochrona srodowiska ...

widac to za malo, by przebic wiejące ciemnym grodem stereotypy...



Nie wiem ile masz lat i w sumie średnio mnie to interesuje , ale chyba dzieckiem nie jestes , bo tylko one wierzą , że pieniądze spadają z nieba.Jak wytłumaczysz to co napisałeś? Przecież powszechnie wiadomo , że więcej wpłacamy do Wspólnot Europejskich niż od nich dostajemy. Z tym , że mamy przymus wykorzystania pieniędzy wracających w formie dotacji , konkretniej np. budując rzeczone hale i boiska itp.


Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 14:33

  Gracjan napisał:  

  mccnex napisał:  
czyli czyjej? wlasnej? jestesmy czescia Unii - znaczaca wiekszosc obywateli tego chce...
unijna dupa sra do nas calkiem sporym szmalem, dzieki ktoremu w mojej miejscowosci wybudowano hale sportowa, boisko, kort, droge i pare innych rzeczy zw. z ochrona srodowiska ...

widac to za malo, by przebic wiejące ciemnym grodem stereotypy...



Nie wiem ile masz lat i w sumie średnio mnie to interesuje , ale chyba dzieckiem nie jestes , bo tylko one wierzą , że pieniądze spadają z nieba.Jak wytłumaczysz to co napisałeś? Przecież powszechnie wiadomo , że więcej wpłacamy do Wspólnot Europejskich niż od nich dostajemy. Z tym , że mamy przymus wykorzystania pieniędzy wracających w formie dotacji , konkretniej np. budując rzeczone hale i boiska itp.



Nie klam kolego. Latwo to sprawdzic tutaj
nie wiem moze juz tak dawno skonczyles szkoly ze nie wiesz ze jak sie odejmie od ok. 14 mld zł ok. 10 mld. zł wyjdzie 4 mld zł? a do tego nalezy jeszcze doliczyc srodki ktore otrzymuja samorzady
Wiecej dostajemy od Unii Europejskiej niz do niej wplacamy. A dzieki temu ze mamy je wydawac na infrastrukture nie wydamy ich na budowe nowych kosciolow czy osrodkow wypoczynkowych dla prezydenta. No chyba ze ty wolisz zamiast nowych drog marnotrawic pieniadze na glupoty.
na koniec to mccnex nie napisal ze pieniadze leca z nieba, tylko ze dostajemy je od UEtutaj. warto sie nauczyc czytac ze zrozumieniem.
ps. jako UPR-owec jestes pewnie zwolennikiem przystapienia do Nafty. mozesz to latwo zrobic emigrujac do USA. papa


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 15:56

  Tony Montana napisał:  
Nie klam kolego. Latwo to sprawdzic tutaj
nie wiem moze juz tak dawno skonczyles szkoly ze nie wiesz ze jak sie odejmie od ok. 14 mld zł ok. 10 mld. zł wyjdzie 4 mld zł? a do tego nalezy jeszcze doliczyc srodki ktore otrzymuja samorzady
Wiecej dostajemy od Unii Europejskiej niz do niej wplacamy. A dzieki temu ze mamy je wydawac na infrastrukture nie wydamy ich na budowe nowych kosciolow czy osrodkow wypoczynkowych dla prezydenta. No chyba ze ty wolisz zamiast nowych drog marnotrawic pieniadze na glupoty.
na koniec to mccnex nie napisal ze pieniadze leca z nieba, tylko ze dostajemy je od UEtutaj. warto sie nauczyc czytac ze zrozumieniem.
ps. jako UPR-owec jestes pewnie zwolennikiem przystapienia do Nafty. mozesz to latwo zrobic emigrujac do USA. papa



Średnio do mnie trafiają jakieś informacje ze stron rządowych. Nie wiem kim jesteś , że chcesz wydawać pieniądze nieswoje. Ja jako normalny Człowiek chcę wydawać swoje pieniądze na co będę sobie życzył. Dla przykładu jeśli będę miał ich tyle , żeby ufundować kościół i uznam to zastosowne to go ufunduję. Nie jesteś tu od tego , aby 'mówić' mi co jest głupotą a co nie . Nie wiem czy wiesz, ale takie stawianie sprawy jak Ty to robisz jest oznaką ze zwierzęcenia.


Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 16:50

  Gracjan napisał:  


Średnio do mnie trafiają jakieś informacje ze stron rządowych. Nie wiem kim jesteś , że chcesz wydawać pieniądze nieswoje. Ja jako normalny Człowiek chcę wydawać swoje pieniądze na co będę sobie życzył. Dla przykładu jeśli będę miał ich tyle , żeby ufundować kościół i uznam to zastosowne to go ufunduję. Nie jesteś tu od tego , aby 'mówić' mi co jest głupotą a co nie . Nie wiem czy wiesz, ale takie stawianie sprawy jak Ty to robisz jest oznaką ze zwierzęcenia.



Taaa cofnijmy sie do epoki kamiennej, gdzie kazdy sam zdobywa miesko polujac w lesie. Zyjemy w 21 wieku i istnieje konecznosc by czescia pieniedzy dysponowalo panstwo. Zmienic sie tego nie da. Bo nie powiesz mi chyba ze stac jakiegokolwiek obywatela na zbudowanie dluzszego kawalka drogi? Pozatym po pierwsze ja nie wydaje pieniedzy nie swoich, z budzetu wydaje je wladza wykonawcza. Po drugie pieniadze w budzecie panstwa sa one po czesci moje - "naleza" one do kazdego z nas, sa wspolne. I jako obywatel placacy wcale nie male podatki wole by je wydawano racjonalnie. Nie mowie ci co jest glupota, tylko napisalem co JA UWAZAM ZA GLUPOTE. (prosze, czytaj kazdy moj post po kilka razy, wtedy mam nadzieje zrozumiesz co napisalem). Nie uzywaj tez pustej retoryki, nie atakuj innego czlowieka za to ze ma inne poglady od ciebie, tylko uzywaj argumentow by przekonac go do swoich racji. To jest dopiero zezwierzecenie (kaczyzm:D)


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 19:07

  Tony Montana napisał:  
Taaa cofnijmy sie do epoki kamiennej, gdzie kazdy sam zdobywa miesko polujac w lesie.


Nie wiem czy zauważyleś , ale w wyniku tego gatunek ludzki nie wymarł. I przyznaj , że od tamtej pory człowiek zyskał intelektualnie , więc gdyby nie to zniewolonie bylibyśmy znacznie dalej.


  Tony Montana napisał:  
Zyjemy w 21 wieku i istnieje konecznosc by czescia pieniedzy dysponowalo panstwo.


Częścią , ale małą , a nie lwią , tak jak jest to teraz gdzie przypominam : 70 % Twojej wypłaty jest przejedane przez państwo ( w formie zusu , vatu etc.)


  Tony Montana napisał:  
Zmienic sie tego nie da.


Ależ da ! Tylko ciągle tkwisz w PRLu.


  Tony Montana napisał:  
Bo nie powiesz mi chyba ze stac jakiegokolwiek obywatela na zbudowanie dluzszego kawalka drogi?


Ależ ja tego nie twierdzę , ba nie twierdzi tego moja partia . O rzeczy niezbędne powinno dbać państwo.


  Tony Montana napisał:  
Pozatym po pierwsze ja nie wydaje pieniedzy nie swoich,


To dobrze o Tobie świadczy. Naprawdę ; )


  Tony Montana napisał:  
z budzetu wydaje je wladza wykonawcza. Po drugie pieniadze w budzecie panstwa sa one po czesci moje - "naleza" one do kazdego z nas, sa wspolne.


Era gdy wszystko było wspólne skończyła się parenaście lat temu . Obudź się ! Pieniądze wtedy należą do nas gdy MOŻEMY je swobodnie wydać.


  Tony Montana napisał:  
I jako obywatel placacy wcale nie male podatki wole by je wydawano racjonalnie.


Uwierz w siebie kolego ; )

Pozdrawiam.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 19:26

  Tony Montana napisał:  

  Gracjan napisał:  

  mccnex napisał:  
czyli czyjej? wlasnej? jestesmy czescia Unii - znaczaca wiekszosc obywateli tego chce...
unijna dupa sra do nas calkiem sporym szmalem, dzieki ktoremu w mojej miejscowosci wybudowano hale sportowa, boisko, kort, droge i pare innych rzeczy zw. z ochrona srodowiska ...

widac to za malo, by przebic wiejące ciemnym grodem stereotypy...



Nie wiem ile masz lat i w sumie średnio mnie to interesuje , ale chyba dzieckiem nie jestes , bo tylko one wierzą , że pieniądze spadają z nieba.Jak wytłumaczysz to co napisałeś? Przecież powszechnie wiadomo , że więcej wpłacamy do Wspólnot Europejskich niż od nich dostajemy. Z tym , że mamy przymus wykorzystania pieniędzy wracających w formie dotacji , konkretniej np. budując rzeczone hale i boiska itp.



Nie klam kolego. Latwo to sprawdzic tutaj
nie wiem moze juz tak dawno skonczyles szkoly ze nie wiesz ze jak sie odejmie od ok. 14 mld zł ok. 10 mld. zł wyjdzie 4 mld zł? a do tego nalezy jeszcze doliczyc srodki ktore otrzymuja samorzady
Wiecej dostajemy od Unii Europejskiej niz do niej wplacamy. A dzieki temu ze mamy je wydawac na infrastrukture nie wydamy ich na budowe nowych kosciolow czy osrodkow wypoczynkowych dla prezydenta. No chyba ze ty wolisz zamiast nowych drog marnotrawic pieniadze na glupoty.
na koniec to mccnex nie napisal ze pieniadze leca z nieba, tylko ze dostajemy je od UEtutaj. warto sie nauczyc czytac ze zrozumieniem.
ps. jako UPR-owec jestes pewnie zwolennikiem przystapienia do Nafty. mozesz to latwo zrobic emigrujac do USA. papa



To może Cię zaskoczę ale w latach 2004-2006 za członkostwo w jewrosojuzie zapłaciliśmy ponad 10,3 mld euro, a otrzymaliśmy 9,8 mld euro. Czyli pół miliarda euro dopłacilismy do brukselskiej biurokracji. Nie są to wszystkie pieniądze, jeśli doliczyć by wzrost biurokracji. Przyśpieszenie absorbcji funduszy z Brukseli potrzebowało powołania osobnego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W samorządach wojewodzkich, powiatowych i w gminnych powstały specjalne komórki, agencje, fundusze,które zajmują się tak naprawdę odzyskiwaniem tego, co wpłacamy do Brukseli.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
pit26
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7612 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 22:15

  Olaf napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  Gracjan napisał:  

  mccnex napisał:  
czyli czyjej? wlasnej? jestesmy czescia Unii - znaczaca wiekszosc obywateli tego chce...
unijna dupa sra do nas calkiem sporym szmalem, dzieki ktoremu w mojej miejscowosci wybudowano hale sportowa, boisko, kort, droge i pare innych rzeczy zw. z ochrona srodowiska ...

widac to za malo, by przebic wiejące ciemnym grodem stereotypy...



Nie wiem ile masz lat i w sumie średnio mnie to interesuje , ale chyba dzieckiem nie jestes , bo tylko one wierzą , że pieniądze spadają z nieba.Jak wytłumaczysz to co napisałeś? Przecież powszechnie wiadomo , że więcej wpłacamy do Wspólnot Europejskich niż od nich dostajemy. Z tym , że mamy przymus wykorzystania pieniędzy wracających w formie dotacji , konkretniej np. budując rzeczone hale i boiska itp.



Nie klam kolego. Latwo to sprawdzic tutaj
nie wiem moze juz tak dawno skonczyles szkoly ze nie wiesz ze jak sie odejmie od ok. 14 mld zł ok. 10 mld. zł wyjdzie 4 mld zł? a do tego nalezy jeszcze doliczyc srodki ktore otrzymuja samorzady
Wiecej dostajemy od Unii Europejskiej niz do niej wplacamy. A dzieki temu ze mamy je wydawac na infrastrukture nie wydamy ich na budowe nowych kosciolow czy osrodkow wypoczynkowych dla prezydenta. No chyba ze ty wolisz zamiast nowych drog marnotrawic pieniadze na glupoty.
na koniec to mccnex nie napisal ze pieniadze leca z nieba, tylko ze dostajemy je od UEtutaj. warto sie nauczyc czytac ze zrozumieniem.
ps. jako UPR-owec jestes pewnie zwolennikiem przystapienia do Nafty. mozesz to latwo zrobic emigrujac do USA. papa



To może Cię zaskoczę ale w latach 2004-2006 za członkostwo w jewrosojuzie zapłaciliśmy ponad 10,3 mld euro, a otrzymaliśmy 9,8 mld euro. Czyli pół miliarda euro dopłacilismy do brukselskiej biurokracji. Nie są to wszystkie pieniądze, jeśli doliczyć by wzrost biurokracji. Przyśpieszenie absorbcji funduszy z Brukseli potrzebowało powołania osobnego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W samorządach wojewodzkich, powiatowych i w gminnych powstały specjalne komórki, agencje, fundusze,które zajmują się tak naprawdę odzyskiwaniem tego, co wpłacamy do Brukseli.



Tak się składa, że saldo jest zdecydowanie na korzyść Polski. Nie mam pojęcia skąd bierzesz te informacje. W roku 2006 otrzymaliśmy netto niewiele mniej niż Irlandia.
Natomiast jesli chodzi o biezacy rok 2007 to liczac do wrzesnia do Polski z UE napłynęło 4.2 miliarda euro, a w tym samym okresie Polska wplacila do kasy UE 1.9 miliarda euro, jestesmy wiec na plusie odliczjac nawet koszty "przetwarzania" (wieksza biurokracja,pisanie wnioskow o fundusze, itp.) tych pieniedzy.

A oceniajac zyski z naszego czlonkostwa w UE pod katem naszego miasta Szczecina, to akurat dla Szczecina bardzo korzystne jest czlonkostwo Polski w Unii,bo nasze miasto zawsze otrzymywalo bardzo malo pieniedzy na inwestycje z budzetu panstwa z Warszawy,wiec teraz nie ogladajac sie na Warszawe mozemy aplikowac o srodki unijne do Brukseli.
Na przyklad Szczecin ponad 30 lat!!! staral sie o dofinansowanie z budzetu panstwa budowy oczyszczalni sciekow (Szczecin jako jedyne duze miasto w Polsce bez oczyszczalni) Warszawa zawsze twierdzila,ze sa pilniejsze inwestycje i Szczecin nie dostawal kasy na oczyszczalnie i musial co rok placic kary (z miejskich pieniedzy) za zanieczyszczanie Odry oraz Baltyku - natomiast Unia bez wiekszych problemow przyznala nam na ten cel 190 milionow euro!
Prosty przyklad.


Vi kommer sammen!
Danske liv... Odense...
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/10/2007 23:33

  pit26 napisał:  

  Olaf napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  Gracjan napisał:  

  mccnex napisał:  
czyli czyjej? wlasnej? jestesmy czescia Unii - znaczaca wiekszosc obywateli tego chce...
unijna dupa sra do nas calkiem sporym szmalem, dzieki ktoremu w mojej miejscowosci wybudowano hale sportowa, boisko, kort, droge i pare innych rzeczy zw. z ochrona srodowiska ...

widac to za malo, by przebic wiejące ciemnym grodem stereotypy...



Nie wiem ile masz lat i w sumie średnio mnie to interesuje , ale chyba dzieckiem nie jestes , bo tylko one wierzą , że pieniądze spadają z nieba.Jak wytłumaczysz to co napisałeś? Przecież powszechnie wiadomo , że więcej wpłacamy do Wspólnot Europejskich niż od nich dostajemy. Z tym , że mamy przymus wykorzystania pieniędzy wracających w formie dotacji , konkretniej np. budując rzeczone hale i boiska itp.



Nie klam kolego. Latwo to sprawdzic tutaj
nie wiem moze juz tak dawno skonczyles szkoly ze nie wiesz ze jak sie odejmie od ok. 14 mld zł ok. 10 mld. zł wyjdzie 4 mld zł? a do tego nalezy jeszcze doliczyc srodki ktore otrzymuja samorzady
Wiecej dostajemy od Unii Europejskiej niz do niej wplacamy. A dzieki temu ze mamy je wydawac na infrastrukture nie wydamy ich na budowe nowych kosciolow czy osrodkow wypoczynkowych dla prezydenta. No chyba ze ty wolisz zamiast nowych drog marnotrawic pieniadze na glupoty.
na koniec to mccnex nie napisal ze pieniadze leca z nieba, tylko ze dostajemy je od UEtutaj. warto sie nauczyc czytac ze zrozumieniem.
ps. jako UPR-owec jestes pewnie zwolennikiem przystapienia do Nafty. mozesz to latwo zrobic emigrujac do USA. papa



To może Cię zaskoczę ale w latach 2004-2006 za członkostwo w jewrosojuzie zapłaciliśmy ponad 10,3 mld euro, a otrzymaliśmy 9,8 mld euro. Czyli pół miliarda euro dopłacilismy do brukselskiej biurokracji. Nie są to wszystkie pieniądze, jeśli doliczyć by wzrost biurokracji. Przyśpieszenie absorbcji funduszy z Brukseli potrzebowało powołania osobnego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W samorządach wojewodzkich, powiatowych i w gminnych powstały specjalne komórki, agencje, fundusze,które zajmują się tak naprawdę odzyskiwaniem tego, co wpłacamy do Brukseli.



Tak się składa, że saldo jest zdecydowanie na korzyść Polski. Nie mam pojęcia skąd bierzesz te informacje. W roku 2006 otrzymaliśmy netto niewiele mniej niż Irlandia.
Natomiast jesli chodzi o biezacy rok 2007 to liczac do wrzesnia do Polski z UE napłynęło 4.2 miliarda euro, a w tym samym okresie Polska wplacila do kasy UE 1.9 miliarda euro, jestesmy wiec na plusie odliczjac nawet koszty "przetwarzania" (wieksza biurokracja,pisanie wnioskow o fundusze, itp.) tych pieniedzy.

A oceniajac zyski z naszego czlonkostwa w UE pod katem naszego miasta Szczecina, to akurat dla Szczecina bardzo korzystne jest czlonkostwo Polski w Unii,bo nasze miasto zawsze otrzymywalo bardzo malo pieniedzy na inwestycje z budzetu panstwa z Warszawy,wiec teraz nie ogladajac sie na Warszawe mozemy aplikowac o srodki unijne do Brukseli.
Na przyklad Szczecin ponad 30 lat!!! staral sie o dofinansowanie z budzetu panstwa budowy oczyszczalni sciekow (Szczecin jako jedyne duze miasto w Polsce bez oczyszczalni) Warszawa zawsze twierdzila,ze sa pilniejsze inwestycje i Szczecin nie dostawal kasy na oczyszczalnie i musial co rok placic kary (z miejskich pieniedzy) za zanieczyszczanie Odry oraz Baltyku - natomiast Unia bez wiekszych problemow przyznala nam na ten cel 190 milionow euro!
Prosty przyklad.


Może teoretycznie to ładnie na papierze wygląda, ale w rzeczywistości jest inaczej . Popatrz sobie na absorcje środków unijnych w Polsce, które wg zagranicznych niezależnych analityków wynoszą 27%, a wg rządu polskiego 40% więc tak różowo jak Ty piszesz to nie jest.

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 24 października 2007, 23:39 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6784 dni




Odp: Topic o polityce? - 26/10/2007 01:01
no i o czym wy tutaj panowie rozprawiacie?

- budują? chyba wszyscy widzimy, ze tak! - np. ostatnio taka piękna droga ze Szczecina do Stargardu, tabliczka z gwiazdkami UE sobie stoi ...

co mnie/was/kogokolwiek obchodzą jakies obsrane kalkulacje... kto stracił/kto zyskał... wszyscy wiedzą , że całkowicie nasz polski budżet to ponad 200 mld złotych, kupa forsy i co z tego macie? wielkie, chujowo zarządzane gówno...

sto razy wolę ten przebrzydły brukselski sojuz i biurokratyczną dyktaturę niż nieudolne rządy polskich złodziei, bo widzę moje dzieci raczej grające na tych boiskach w piłkę, niż stojące gdzieś pod sklepem, chlejąc tanią wódę i narzekając na nasze wielce suwerenne i zjebane państwo...

Gracjan, myślę, że chyba łapiesz o co mi chodzi... też chyba dzieckiem nie jesteś i nie wierzysz, że polscy politycy wybudowaliby kiedyś coś dla nas?

sorka za wulgaryzmy, ale nie mogę... oby nowa władza nie budziła takich emocji...

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez: - papa gamoniu! -, 26 października 2007, 01:11 [2 raz(y)]


lol
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni




Odp: Topic o polityce? - 26/10/2007 11:16
.

Ostatnio edytowany przez: IS, 9 marca 2008, 01:40 [1 raz(y)]


Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7522 dni




Odp: Topic o polityce? - 27/10/2007 23:01

  mccnex napisał:  

Gracjan, myślę, że chyba łapiesz o co mi chodzi... też chyba dzieckiem nie jesteś i nie wierzysz, że polscy politycy wybudowaliby kiedyś coś dla nas?



Spoko politykom proeurokomunistycznym nie wierzę , ale chodzi o to , żeby nam "budowali" jacyś prywatni inwestorzy , którzy mają biznes w tym co robią robiąc to dobrze . tylko ,żeby tak było przede wszystkim wiedzieć muszą o tym politycy , a nie pchać się i przeszkadzać inwestorom, aby się nachapać wymyślajac jakieś niedorzeczne koncesje czy przepisy. Zaznaczam ,że nie chcę od państwa nic , poza zwróceniem mi Wolności. ; )


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/10/2007 13:10

  mccnex napisał:  
no i o czym wy tutaj panowie rozprawiacie?

- budują? chyba wszyscy widzimy, ze tak! - np. ostatnio taka piękna droga ze Szczecina do Stargardu, tabliczka z gwiazdkami UE sobie stoi ...

co mnie/was/kogokolwiek obchodzą jakies obsrane kalkulacje... kto stracił/kto zyskał... wszyscy wiedzą , że całkowicie nasz polski budżet to ponad 200 mld złotych, kupa forsy i co z tego macie? wielkie, chujowo zarządzane gówno...

sto razy wolę ten przebrzydły brukselski sojuz i biurokratyczną dyktaturę niż nieudolne rządy polskich złodziei, bo widzę moje dzieci raczej grające na tych boiskach w piłkę, niż stojące gdzieś pod sklepem, chlejąc tanią wódę i narzekając na nasze wielce suwerenne i zjebane państwo...

Gracjan, myślę, że chyba łapiesz o co mi chodzi... też chyba dzieckiem nie jesteś i nie wierzysz, że polscy politycy wybudowaliby kiedyś coś dla nas?

sorka za wulgaryzmy, ale nie mogę... oby nowa władza nie budziła takich emocji...

pozdrawiam



To właśnie dlatego, że sami nie umiemy się rządzić ostatnio w Lizbonie nasi sprytni politycy przehandlowali nasza niepodleglosc. W sumie jak w brukseli niby umieja za nas zrobić to co jest potrzebne. Fakt, że biorą za to dużą prowizje i w sumie to co budują to i tak za nasze pieniądze, ale tabliczki z gwiazdkami fajnie wyglądają :)


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005