Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 17/04/2010 22:03
2008-09-17 09:19
Klich: brakuje 18 dokumentów b. komisji weryfikacyjnej WSI

Po dokonanym przeglądzie materiałów przejętych przez SKW od byłej komisji weryfikacyjnej WSI okazuje się, że spośród 11,5 tys. dokumentów nadal brakuje 18 - poinformował w środę w Radiu ZET minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Spośród niezwróconych dokumentów 13 miał pobrać były szef komisji Antoni Macierewicz, cztery Krzysztof Łączyński i jeden Mariusz Marasek - powiedział Klich.

Klich odmówił odpowiedzi na pytanie, czego dotyczą dokumenty. "Jawne informacje dotyczą tylko statystyki, ale są to dokumenty niejawne począwszy od zastrzeżonych, a skończywszy na ściśle tajnych" - dodał.

Minister zaznaczył, że w tej sprawie szef SKW rozważa wystąpienie do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych. Dodał, że szef SKW zwracał się już o zwrot dokumentów, ale na razie ich nie otrzymał.

30 czerwca upłynął termin działania komisji weryfikacyjnej pod przewodnictwem Jana Olszewskiego, która weryfikowała żołnierzy WSI, chcących służyć w nowych służbach. SKW przewiozło wtedy akta komisji z siedziby BBN ponownie do siedziby SKW.

Akta komisji były zdeponowane w prezydenckim BBN od listopada 2007 r. - przeniósł je tam Olszewski z siedziby SKW po powstaniu koalicji PO-PSL.

W lipcu Klich mówił, że ok. 200 dokumentów nie zostało jeszcze zwróconych przez członków komisji weryfikacyjnej.[...]


Ok, nie złamał prawa przewiezieniem. Nie zmienia to faktu, że to ordynarne cwaniactwo i chwytanie się brzytwy w ostatnich godzinach swej władzy. Natomiast "zaginione" dokumenty to już złamanie prawa.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 17/04/2010 23:42

  Sz. napisał:  
( ... ) "zaginione" dokumenty to już złamanie prawa.Za rzekome "zaginione" dokumenty odpowiada Klich i SKW , poniewaz to oni bezprawnie wtargneli do Kancelarii Prezydenckiej i w bałaganie , bez zrobienia spisu zagarneli wszystko. Dlatego też pretensje ministra obrony są smieszne. Sam z resztą ciągle gubił się w zeznaniach. Raz brakowało mu 50 dokumentów , potem 200 , na koniec 18. Prokuratura prowadziła tajne sledztwo , do tej pory jednak Olszewski nie ma postawionych zarzutów , wiec tą cała afere z "zaginionymi" dokumentami można włozyć między bajki gdyż jest to zwykły wymysł Klicha lub poprostu to jego ludzie zgubili papiery i teraz próbuje zrzucać winę na innych.  Cytat:  
Z Piotrem Bączkiem, członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. Wojskowych Służb Informacyjnych, rozmawia Mariusz Kamieniecki

W krótkim czasie po tym, jak dokumenty zostały wywiezione z BBN, minister Bogdan Klich, powołując się na szefa kontrwywiadu wojskowego Janusza Noska, poinformował, że nie wszystkie tajne dokumenty zostały zwrócone SKW. Podobno brakowało ok. 200 dokumentów. Czy to możliwe? W tak krótkim czasie, przy takiej masie dokumentów można stwierdzić brak niektórych z nich?


- Rzeczywiście informacja ta jest zaskakująca, i to z kilku powodów. Po pierwsze, wiadomość taką po raz pierwszy podał portal "Gazety Wyborczej", bodajże o godz. 13.40. W tym czasie trwał jeszcze zabór dokumentów z siedziby BBN. Z tego wynika, że jeszcze nie wszystkie dokumenty zostały przewiezione do siedziby SKW, a "Gazeta Wyborcza" już informowała o brakach. Dodam też, że nie zrobiono żadnych protokołów zdawczo-odbiorczych, nikt z członków Komisji Weryfikacyjnej nie był też obecny, nie był również poproszony o obecność w trakcie wywożenia dokumentów, nikt nie podpisał żadnych dokumentów. Na uwagę zasługuje też fakt, że nie poproszono nawet przewodniczącego komisji o przybycie na miejsce, a co za tym idzie, szafy pancerne nie zostały otworzone w jego obecności. Nie dziwię się zatem słowom wypowiedzianym przez przewodniczącego komisji, premiera Olszewskiego, że odbywało się to w iście gangsterskim stylu. Nagle też "Gazeta Wyborcza" informuje najpierw o braku 50 dokumentów, a już za dwie godziny szef MON Bogdan Klich z zagranicy podaje kolejną "sensacyjną" informację, że brakuje już 200 dokumentów. Trzeba przyznać, iż tempo podawania tych informacji jest zaskakujące. Warto dodać, że wszystkich opieczętowanych dokumentów mogło być kilkadziesiąt tysięcy, można zatem przypuszczać, że nie było fizycznej możliwości, by w tak szybkim tempie je przeliczyć, a tym bardziej wykazać jakieś braki. Stąd te informacje, w moim głębokim przekonaniu, są niewiarygodne i wpisują się w schemat zwalczania Komisji Weryfikacyjnej.
  Sz. napisał:  
Ok, nie złamał prawa przewiezieniem. Nie zmienia to faktu, że to ordynarne cwaniactwo i chwytanie się brzytwy w ostatnich godzinach swej władzy.Przykro mi ale tak jak widać powyżej , twoje zarzuty są chybione . Piszesz "cwaniactwo " i "chwytanie się brzytwy" ? To jak nazwiesz przejęcie Kancelarii Prezydenckiej przez Komorwoskiego 2 godziny po katastrofie w Smoleńsku i skok na dokumenty ? Dla mnie to poprostu zbydlęcenie i strach przed wyjsciem na jaw kompromitujących go informacji.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:03
A co miał zrobić? Wiadome było, ze nikt nie przeżył katastrofy, a ciągłość prezydentury musi być, to jednoznaczne z ciągłością Państwa.

Pokaż jakieś wiarygodne, najlepiej nieprawicowe źródło na temat skoku na dokumenty albo chociaż rozwiń. Co przejął? Jakieś dowody?


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:21

  Sz. napisał:  
A co miał zrobić? Wiadome było, ze nikt nie przeżył katastrofy, a ciągłość prezydentury musi być, to jednoznaczne z ciągłością Państwa.Według konstytucji na która się tak często powołujesz , obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta powinien przejąć jego zastępca , tak więc nominacja Komorowskiego była zupełnie niepotrzebna.


  Cytat:  
"( ... ) zdaniem prof. Piotra Winczorka, choć marszałek Sejmu w chwili śmierci prezydenta RP przejmuje praktycznie wszystkie jego prawa i obowiązki, powinien z nich korzystać oszczędnie.

– Warto by było, aby ważniejsze decyzje marszałek konsultował ze wszystkimi klubami poselskimi – mówi dr Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.( ... )

Do czego więc prawo zmusza marszałka? Ustawa wymusza, by w ciągu dwóch miesięcy został powołany nowy rzecznik praw obywatelskich. To jednoosobowy urząd, bez formalnego zastępcy. Stanisław Trociuk od niedzieli jedynie administruje Biurem RPO. Nie może jednak np. wystąpić z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. A te złożone w TK przez Janusza Kochanowskiego nie mogą zostać rozpatrzone. Komorowski na pewno powinien się wstrzymać z ułaskawieniami, powoływaniem sędziów czy wręczaniem orderów. .( ... ) Jego zdaniem np. w przypadku NBP przymusem byłyby jedynie okoliczności, w których wakat na stanowisku prezesa banku centralnego wywołałby zaburzenia ekonomiczne. "

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/413087,zdaniem_konstytucjonalistow_bronislaw_komorowski_musi_pamietac_ze_nie_jest_prezydentem.html
  Sz. napisał:  
Pokaż jakieś wiarygodne, najlepiej nieprawicowe źródło na temat skoku na dokumenty albo chociaż rozwiń. Co przejął? Jakieś dowody?Poczekaj do końca żałoby. Wtedy ruszy lawina. Obawiam się jednak że będe zmuszony podać ci informacje z "niewiarygodnego" i prawicowego zrodła. Wybacz pewnie nie będzie to gówno prawda ani wsi24...


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:33
Ale Komorowski nie wykorzystuje żadnych swoich uprawnień jak na razie, jedynie te związane z kwestią katastrofy i pogrzebu Ofiar. No i powołał Kozieja, ale chyba zgodzisz się, że to odpowiedni człowiek na swoje stanowisko?
Dobrze wiesz, ze nie chodzi o gw ani tvn. Media nie dzielą się jedynie na prawo i lewo, patrioci i czerwoni. Postaraj się trochę ;)


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:40

  Sz. napisał:  
Ale Komorowski nie wykorzystuje żadnych swoich uprawnień jak na razie, jedynie te związane z kwestią katastrofy i pogrzebu Ofiar.Maryna , specjalnie dla ciebie , nius prosto z jedynego "wiarygodnego" , "nieprawicowego" zródła czyli z wsi24:


  Cytat:  
Pierwsze ustawy Komorowskiego

Pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał pierwsze ustawy. Podpis znalazł się m.in. pod pięcioma aktami prawnymi, przyjętymi przez Sejm w marcu. Termin przewidziany na ich podpisanie przez głowę państwa dobiegał końca.

Wszystkie uchwalone przez Sejm ustawy do prezydenta Lecha Kaczyńskiego trafiły 22 marca. Zgodnie z prawem, prezydent miał 30 dni na ich podpisanie - lub skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego.

Jedną z najbardziej znanych ustaw podpisanych przez marszałka Komorowskiego jest ustawa o tzw. "złotym wecie". Dotyczy ona szczególnych uprawnień ministra Skarbu Państwa oraz ich wykonywaniu w niektórych spółkach kapitałowych lub grupach kapitałowych prowadzących działalność w sektorach energii elektrycznej, ropy naftowej oraz paliw gazowych. Według ustawy, listę firm posiadających tzw. infrastrukturę krytyczną (do wytwarzania i przesyłu energii elektrycznej, wydobycia, rafinacji, przetwarzania, magazynowania i przesyłania rurociągami ropy naftowej) ma sporządzać dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Minister skarbu będzie mógł sprzeciwić się uchwałom władz spółek, np. gdyby chciały one przenieść siedzibę za granicę. Sprzeciw szefa resortu skarbu może dotyczyć uchwały podjętej przez zarząd spółki w sprawie m.in.: jej rozwiązania, zmiany przeznaczenia lub zaniechania eksploatacji części jej mienia. Minister skarbu może również wyrazić sprzeciw wobec przyjęcia planu rzeczowo-finansowego lub wieloletniego planu strategicznego spółki. Ustawę Sejm uchwalił 18 marca 2010, a przekazał ją prezydentowi 22 marca.

http://www.tvn24.pl/0,1652188,0,1,pierwsze-ustawy-komorowskiego,wiadomosc.htmlavelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6321 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:42
Ależ wy sie kochacie!
A co myslicie o zamknieciu lotnisk? kolejny spisek? bo wojskowe samoloty moga latac...


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:43

  avelyn napisał:  
Ależ wy sie kochacie!
A co myslicie o zamknieciu lotnisk? kolejny spisek? bo wojskowe samoloty moga latac...Kolejny cięty żart ci się udał , ubaw po pachy.

To teraz pytanko. Mam nadzieje ze twój wyjazd do Łodzi aktualny? Ja cały czas pamiętam i czekam z niecierpliwoscią. Pożartujemy razem.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 00:59

  eM napisał:  

  Sz. napisał:  
Ale Komorowski nie wykorzystuje żadnych swoich uprawnień jak na razie, jedynie te związane z kwestią katastrofy i pogrzebu Ofiar.Maryna , specjalnie dla ciebie , nius prosto z jedynego "wiarygodnego" , "nieprawicowego" zródła czyli z wsi24:


  Cytat:  
Pierwsze ustawy Komorowskiego

Pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał pierwsze ustawy. Podpis znalazł się m.in. pod pięcioma aktami prawnymi, przyjętymi przez Sejm w marcu. Termin przewidziany na ich podpisanie przez głowę państwa dobiegał końca.

Wszystkie uchwalone przez Sejm ustawy do prezydenta Lecha Kaczyńskiego trafiły 22 marca. Zgodnie z prawem, prezydent miał 30 dni na ich podpisanie - lub skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego.

Jedną z najbardziej znanych ustaw podpisanych przez marszałka Komorowskiego jest ustawa o tzw. "złotym wecie". Dotyczy ona szczególnych uprawnień ministra Skarbu Państwa oraz ich wykonywaniu w niektórych spółkach kapitałowych lub grupach kapitałowych prowadzących działalność w sektorach energii elektrycznej, ropy naftowej oraz paliw gazowych. Według ustawy, listę firm posiadających tzw. infrastrukturę krytyczną (do wytwarzania i przesyłu energii elektrycznej, wydobycia, rafinacji, przetwarzania, magazynowania i przesyłania rurociągami ropy naftowej) ma sporządzać dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Minister skarbu będzie mógł sprzeciwić się uchwałom władz spółek, np. gdyby chciały one przenieść siedzibę za granicę. Sprzeciw szefa resortu skarbu może dotyczyć uchwały podjętej przez zarząd spółki w sprawie m.in.: jej rozwiązania, zmiany przeznaczenia lub zaniechania eksploatacji części jej mienia. Minister skarbu może również wyrazić sprzeciw wobec przyjęcia planu rzeczowo-finansowego lub wieloletniego planu strategicznego spółki. Ustawę Sejm uchwalił 18 marca 2010, a przekazał ją prezydentowi 22 marca.

http://www.tvn24.pl/0,1652188,0,1,pierwsze-ustawy-komorowskiego,wiadomosc.html


A gdzie to wiarygodne źródło?
Zapomniałeś tylko dodać, że zrobił to, bo musiał. Mógł albo podpisać albo skierować to TK, gdyż mijał już czas ustawowo przewidziany na reakcję prezydenta. Nie napisałęś też, że Lech Kaczyński nie zamierzał kierować ustaw to TK. No i pominąłęś, że jeden z podpisanych dokumentów to nowelizacja i tutaj cytat na jej temat: "Nowelizacja dostosowuje przepisy ustawy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z kwietnia 2009 r. Trybunał zbadał sprawę na wniosek Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".".
Inna ustawa dotyczy zabytków i to również nowela.
"Złote weto" chroni polskie interesy, dokładniej chodzi o bezpieczeństwo energetyczne.
Ustawa o TS - również 0 kontrowersji.
Ta o podatkach - korzyść dla podatnika.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 01:15
Zródło masz podane jak byk , twoje wsi24 Maryna , nie widzisz? Chyba nie powiesz że to niewiarygodne?

Popatrz ile ciekawych rzeczy ode mnie się dowiedziałeś? Jeszcze przed chwilą pisałeś że Komorowski nie wykorzystuje żadnych swoich uprawnień. A jednak! Wykorzystuje , choć nie musi , bo mogł oddać sprawę do Trybunału i niewątpliwie w obliczu tragedi wypadało mu tak zrobić.

Skąd info o tym że Lech Kaczyński nie zamierzał kierować ustaw do TK? Jeżeli nawet tak było to od 22 marca Bronek miał jeszcze 30 dni .Jeśli dobrze liczę to termin mijał w przyszłym tyg a marszałek podpisał ustawy już w środę. Troche dziwny pośpiech.

Ostatnio edytowany przez: eM, 18 kwietnia 2010, 01:21 [2 raz(y)]


Vega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6627 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 01:57

  avelyn napisał:  
Ależ wy sie kochacie!
A co myslicie o zamknieciu lotnisk? kolejny spisek? bo wojskowe samoloty moga latac...http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11522&start=25


MKS
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4575 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 02:04

  Vega napisał:  

  avelyn napisał:  
Ależ wy sie kochacie!
A co myslicie o zamknieciu lotnisk? kolejny spisek? bo wojskowe samoloty moga latac...http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11522&start=25Jeśli tutaj ktoś szuka spisku,to lepiej powiedzieć,że to jest bardziej klątwa jakaś.


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6321 dni
Odp: Topic o polityce? - 18/04/2010 11:52
w_Smolensku_zgineli_rzecznicy_dywersyfikacji ciekawy artykul na stronie wyborczej


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4575 dni
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 01:45
Tomasz Lis odgryzie sobie język?


Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5401 dni
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 08:54

  szpadel85 napisał:  Gówno prawda, Lis wyraźnie powiedział 'oczywiście przy założeniu, że nie będzie to z powodów zdrowotnych'


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4575 dni
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 10:21

  Cywil napisał:  

  szpadel85 napisał:  Gówno prawda, Lis wyraźnie powiedział 'oczywiście przy założeniu, że nie będzie to z powodów zdrowotnych'szkoda;p


Vega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6627 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 11:25
Taaaa...
Zaloba juz sie skonczyla, mozna dyskutowac- jak myslicie, Jaro wystartuje w wyborach?


MKS
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6004 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 11:29
Zachowaniu PO i Komorowskiego zaraz po tragedii to żenada nie miałem pojęcia, że ich strach jest aż tak ogromny.

Dla mnie ktoś kto na nich odda głoś jest wart pogardy.


Z daleka nie będzie widać.

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5800 dni
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 11:40
PiS: Kaczyński (choć raczej się nie zdecyduje), Ziobro (nie wiem czemu ale jakoś przychodzi mi na myśl)
PO: Komorowski (niby to ich kandydat ale wielu on nie podchodzi..), gadali coś o Buzku (już lepszy niż tamten..)
SLD: Cimoszewicz (choć nie uda się go chyba przekonać), Napieralski (jako lider partii, dla formalności), pomysł z Olechowskim raczej opada..
PSL: Pawlak

Plus jakiś jeden albo dwóch którym uda się uzbierać podpisy. Osobiście na kandydatów PiSu ani Komorowskiego głosu nie oddam, zobaczę jacy będą inni kandydaci..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 19/04/2010 13:14

  Vega napisał:  
Taaaa...
Zaloba juz sie skonczyla, mozna dyskutowac- jak myslicie, Jaro wystartuje w wyborach?Ja myśle ze jestes zwykła łajzą , zasługująca tylko na to aby napluć ci w ryj. To samo tyczy się kingapsa. Jak któres coś nie pasuje to niech podbija.

PS. avelyn , ponawiam pytanie , masz je kilka postów wyżej (gdybyś nie zauwazył ).


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.27 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005