Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 11:48

  truten napisał:  
A wiesz o tym że po śmierci przełożonego wszystkie wydane upoważnienia są automatycznie unieważniane? Jak mieli kierować tymi instytucjami?
  Cytat:  
Konstytucjonaliści przyznają, że wzorowali się właśnie na rozwiązaniu sprzed 90 lat, tworząc art. 131 konstytucji z 1997 roku.

( ... ) zdaniem prof. Piotra Winczorka, choć marszałek Sejmu w chwili śmierci prezydenta RP przejmuje praktycznie wszystkie jego prawa i obowiązki, powinien z nich korzystać oszczędnie.

Warto by było, aby ważniejsze decyzje marszałek konsultował ze wszystkimi klubami poselskimi – mówi dr Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.( ... )

Do czego więc prawo zmusza marszałka? Ustawa wymusza, by w ciągu dwóch miesięcy został powołany nowy rzecznik praw obywatelskich. To jednoosobowy urząd, bez formalnego zastępcy. Stanisław Trociuk od niedzieli jedynie administruje Biurem RPO. Nie może jednak np. wystąpić z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. A te złożone w TK przez Janusza Kochanowskiego nie mogą zostać rozpatrzone. Komorowski na pewno powinien się wstrzymać z ułaskawieniami, powoływaniem sędziów czy wręczaniem orderów. .( ... ) Jego zdaniem np. w przypadku NBP przymusem byłyby jedynie okoliczności, w których wakat na stanowisku prezesa banku centralnego wywołałby zaburzenia ekonomiczne.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/413087,zdaniem_konstytucjonalistow_bronislaw_komorowski_musi_pamietac_ze_nie_jest_prezydentem.htmlReasumując , ustawa zmusza marszałka jedynie do powolania w ciągu dwóch miesięcy rzecznika praw obywatelskich , gdyż jest to "jednoosobowy urząd , bez formalnego zastępcy." Ciekawe że Bronek akurat ten urząd zupełnie "olał" , tylko od razu rzucił się na BBN , Kancelarię Prezydencką i IPN.

Ostatnio edytowany przez: eM, 16 kwietnia 2010, 12:04 [1 raz(y)]


xartix
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3618 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 12:25

  truten napisał:  
Poza tym, wszystkie inne teorie niż upadek samolotu z powodu mgły lub błędu pilota są śmieszne.W Rosji niestety nic nie jest śmieszne i nic nie jest niemożliwe.


Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5401 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 13:03
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100404/OPINIE/354576534

Dla tych, którzy chcieliby poczytać o czymś innym niż katastrofa samolotu i jej skutki - trochę o starych dobrych euroabsurdach. Polecam szczególnie zwolennikom naszego Anschlussu do UE.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 14:02

  eM napisał:  

  Sz. napisał:  
Widzę, że spisek nadal istnieje, jakoś jak pis bezprawnie wywiózł teczki do BBNu To było cacy.Po 1. Olszewski i tak wcześniej przez cały czas urzędowania w SKW miał dostęp do tych dokumentów , więc jakie to ma znaczenie że przewiózl je do siedziby BBN-u? Nie wiem czy wiesz ale materiały o które się rozchodzi dotyczyły wielu nieprawidłowosci finansowo-gospodarczych do których dochodziło w Polsce , zarówno za czasów SLD jak i obecnie rządzących. Stąd tez tyle szumu w twojej gazietce która starała się uniemozliwić wyjaśnienia wielu spraw.Wychodzi więc na to że Olszewski dbał o interesy kraju.

Komorowski natomiast , jako osoba skompromitowana działalnością w MON , z premedytacją wykorzystął zaistniała sytuacje aby zrobić skok na Kancelarie Prezydenta i przejąć obciązający go raport z liwkidacji WSI.Przypomnę ci że jeszcze niedawno Bronek negocjował kupno tegoż raportu z osobą o której wiedział ( jako były minister obrony ) ze współpracuje z ruskim wywiadem. Widzisz różnicę?

Po 2. Jeśli Olszewski zrobił coś bezprawnie to podaj mi jakieś "wiarygodne zródło" mówiące o wyroku sądowym którym został on skazany.


  Sz. napisał:  
Więc co jest tą przyczyną, Tusk wiedział o katastrofie już 7.04? Przecież ta informacja nie może mu raczej w żaden sposób zaszkodzić.Widzisz , własnie nie mam pojęcia co jest przyczyną , ale może ty wiesz dlaczego taka cisza w mediach panuje na temat samolotu którym Tusk 7 kwietnia leciał do Smoleńska?

Może dlatego, ze to nieistotne?

Co do drugiego, to o brakujących dokumentach http://prawo.interia.pl/key=/wiecej/news?inf=1240955

Co do ustawy - poczekajmy na podpis, zostawmy spekulacje.


P. S.
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 14:42
Obrazek jpg wstawiony na forum
Ktoś wcześniej wklejał zdjęcie, z ktróego wynikało, że samolot miał zły tor i kierunek lotu do lądowania. Z tego zdjęcia wynika, że ścieżka do lądowania była prawidłowa i gdyby nie zahaczenie o drzewa, mogłoby się udać. Ciekawe, czy poznamy prawdę...

W radiu właśnie powiedzieli, że według ekspertów, którzy mieli do czynienia z czarnymi skrzynkami Tupolewa, skrzynki zawierają odpowiedź na pytanie, czemu samolot leciał za nisko.

Ostatnio edytowany przez: Sz., 16 kwietnia 2010, 15:32 [1 raz(y)]


P. S.
Vega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6627 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 15:32

  eM napisał:  
7 kwietnia leciał z Tuskiem ten sam pilot który 10 tego zginał w katrastrofie. Lecieli jednaki wojskową CASĄ a nie Tupolewem.

Co ciekawe w żadnych mainstreamowych mediach nie znajdziesz na ten temat informacji. Raczej nie bez przyczyny.


  Cytat:  
Spotkanie Tuska i Putina jest pełne sukcesów i komentowane, jako przełom w stosunkach Polsko-Rosyjskich. Uwaga: Rządowa delegacja ku zaskoczeniu obserwatorów nie przylatuje do Smoleńska wygodnym Tu-154 lecz wojskową CASĄ.

http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia
No a wczoraj w TVN24 byl wywiad z pilotem, ktory lecial z Tuskiem (7 kwietnia), malo tego- mowil, ze lecial wlasnie Tupolewem. Mowil, tez ze cala zaloga byla inna. Wspomnial tez o systemach naprowadzajacych- byly identyczne jak 10.04.

Te newsy salonu24 widac, ze szukaja sensacji, afery niczym Fakt. Przeciez jest zaloba i chociaz w tym czasie powinni sobie odpuscic!
CHyba,z e to TVN24 znowu klamie, nawet wywiady ustawiaja?

Ostatnio edytowany przez: Vega, 16 kwietnia 2010, 15:58 [1 raz(y)]


MKS
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5579 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 15:35
Znowu "Rzepa" i tekst, który powinien zamknąć wszelkie dywagacje na temat miejsca pochówku. Może jakby pokazać ten artykuł manifestującym pajacom na ulicach, idiotom którzy nie potrafią uszanować powagi sytuacji i wszystkim, którym zależy nawet w takich chwilach na szukaniu konfliktów, to by doszli do jakichś konstruktywnych wniosków... ale dla większości choćby tylko z tego zdjęcia jest i tak już za późno.


  rp.pl napisał:  
Czego tak bardzo się boicie?
Robert Mazurek 16-04-2010, ostatnia aktualizacja 16-04-2010 09:59

Gdyby pogrzeb miał się odbyć w warszawskiej katedrze, oburzalibyście się, że prezydent ma spocząć razem z książętami i Prymasem Tysiąclecia, prawda? Po prostu szukaliście pretekstu do skończenia tej żałoby – pisze publicysta

A więc mówicie, że jest was 50 tysięcy. Zaraz będzie pewnie i 150 tysięcy, a potem może i tysięcy 300. My możemy powiedzieć, że na ulicach było nas 800 tysięcy, a i to tylko z jednego – fakt, największego, ale jednego – miasta. W Krakowie też będzie nas więcej niż was na Facebooku, choć telepanie się przez pół Polski pociągiem po nocy wymaga ciut więcej zaangażowania niż wpis na stronie internetowej.

No i co, mam kontynuować? Naprawdę uważacie, że taka arytmetyka ma sens? Że coś udowadnia? Że jeśli nas jest więcej, to my mamy rację? Albo odwrotnie?

Naprawdę nie widzicie, o co tu chodzi? Że chodzi tyleż o człowieka, dla nas o Człowieka, co o symbol. Że to nie tylko prezydent naszego (i waszego) państwa, który zginął w najszlachetniejszej z możliwych misji, ale to też pierwszy tam chowany z pokolenia „Solidarności”. I to hołd także dla niej. Nie rozumiecie idei grzebania symboli?

OK, zostawmy Piłsudskiego, ale leży tam również Kościuszko. Przecież w jego przypadku nie chodziło tylko o bohatera, ale również o symbol walki w przegranej nawet sprawie, poświęcenia się i niezłomności. Tak jak innym symbolem jest i Lech Wałęsa. I o jednego, i o drugiego spierajmy się, jak kłócimy się o Piłsudskiego, Poniatowskiego czy wielu innych. Spierajmy się, ale, na litość boską, umiejmy ich uczcić, tym bardziej że jest to potrzebne nam, nie im.

Czy naprawdę oczekujemy od was zbyt wiele? Trochę zrozumienia i szacunku dla zmarłych, ich rodzin, dla państwa, wspólnego państwa. Mówicie, że miejsce nie to, że katedra owszem, ale nie ta, nie w tym mieście. Gdyby była warszawska, oburzalibyście się, że ma spocząć razem z książętami i Prymasem Tysiąclecia, prawda? Coraz częściej myślę, że tylko szukaliście pretekstu do skończenia tej żałoby. Że przerażały was te tłumy, ich spontaniczność, autentyzm.

Czego tak bardzo się boicie? Rodzącego się mitu? Ale przecież jeśli istotnie ma się jakiś narodzić, to ani my, ani wy nie mamy na niego wpływu. Naprawdę sądzicie, że możemy mit zadekretować, wywołać sztucznie, nadąć? Przeceniacie nas. To naprawdę nie my każemy stać ludziom po osiem godzin w środku nocy, to nie my wyganiamy ich setkami tysięcy na ulice, to nie my zmuszamy ich, by jechali na drugi koniec Polski, by pożegnać kogoś, kogo znali tylko z telewizji i z waszej w niej kampanii nienawiści.


Szczerze mówiąc, nas także zaskakuje skala tego, co się dzieje. I, uwierzcie na słowo, nie panujemy nad tym tłumem, nie sterujemy nim, ba, nawet nie próbujemy tego robić. A do zwoływania ludzi nie musimy używać dyrektorów biur naszych senatorów, nie musimy posyłać na ulice partyjnych bojówkarzy.

My nawet nie jesteśmy pewni, czy z tego moralnego wzmożenia coś za miesiąc zostanie. Jeśli cokolwiek pozwala nam myśleć, że tak, to wasz strach, wasze przerażenie, panika wręcz. To groteskowe szukanie sojuszników gdzie się da, posiłkowanie się odklejonymi od rzeczywistości monarchistami i internetową młodzią. Czegóż tak się lękacie? Że uczynimy z tych trumien fundament pod Czwartą Rzeczpospolitą, że zerwanymi z nich sztandarami będziemy łopotać i poprowadzimy Jarosława do zwycięstwa?

Abstrahując od tego, że wyjątkowo nisko nas oceniacie, to pragnę was uspokoić. Nie, nie zrobimy tego, choćby z tego powodu, że – w co zapewne trudno wam uwierzyć – nie łączą nas poglądy polityczne. Część z nas krytycznie albo i bardzo krytycznie oceniała prezydenturę Lecha Kaczyńskiego. Za to wszyscy bardzo wysoko cenimy jego patriotyzm, uczciwość, prawość, pryncypialność wreszcie. Wszystkie te wartości, których nam w polityce brak. Dostrzegamy je także u innych, więc to nie chęć wspierania jednej partii nas łączy, ale tęsknota za owymi ideałami.

Nie gniewajcie się, naprawdę nie chcę was obrazić, ale kiedy czytam wasze pohukiwania w Internecie, to przypomina mi się tych kilku urodzonych idiotów, którzy protestowali przeciw Alei Zasłużonych dla profesora Geremka, przychodzą na myśl domorośli znawcy literatury gotowi strącać ze Skałki Miłosza. Tyle tylko, że my nie urządzaliśmy szopek i manifestacji nad trumną Profesora czy noblisty, to raczej kilku waszych idoli nie potrafiło na pogrzebie Bronisława Geremka powstrzymać się od eksplozji żółci i nienawiści. A my tych kilku protestujących przeciw niemu wysłaliśmy do lekarza.

Was nikt na konsylium nie posyła, was traktuje się serio, was animują największe gazety i prywatne telewizje, które wyszukują wspierających was profesorów i zdobywców Oscara. I nikt nie zastanawia się nad waszą kulturą osobistą, choć, dalibóg, nikczemnością jest nie uszanować ani świętego w Polsce czasu żałoby, ani trumien czekających na pochówek.

To prawda, czasem myślę, że istotnie wiele nas dzieli. Waszych „ludzi honoru” z generalskimi epoletami my uważamy raczej za opresorów. Wasze autorytety budzą nasz śmiech, a nasi bohaterowie – wasze politowanie. Nasze książki uznajecie za grafomanię, my nie potrafimy zrozumieć, jak można czytać ten wasz bełkot. Pewnie nawet sushi lubimy inne, bo, i to was zaskoczy, nie jadamy wyłącznie bigosu.

Ale w końcu, do licha ciężkiego, coś nas chyba jednak łączy, nieprawdaż? I jeśli nie teraz ma się to coś objawić, to kiedy?


Ostatnio edytowany przez: jns, 16 kwietnia 2010, 15:44 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 17:25

  Vega napisał:  

No a wczoraj w TVN24 byl wywiad z pilotem, ktory lecial z Tuskiem (7 kwietnia), malo tego- mowil, ze lecial wlasnie Tupolewem. Mowil, tez ze cala zaloga byla inna. Wspomnial tez o systemach naprowadzajacych- byly identyczne jak 10.04.Możliwe że Tusk leciał Tupolewem ale na pewno nie tym samym który rozbił się 10 kwietnia. Polski rząd posiada dwa samoloty Tu 154 . Co do "innej" załogi:


  Cytat:  
Za sterami prezydenckiego tupolewa, który rozbił się w sobotę, siedział 36-letni kapitan pilot Arkadiusz Protasiuk. Do 36. Pułku Lotnictwa Specjalnego trafił wprost z Wyższej Szkoły Oficerskiej w Dęblinie. ( ... )

Leciał do Smoleńska z premierem Donaldem Tuskiem - trzy dni przed katastrofą

http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Koledzy-pilota-nie-byl-za-mlody-nie-ulegl-presji-znal-rosyjski,wid,12170299,wiadomosc.html?ticaid=1a000
  Cytat:  
Również zastępca dowódcy 36. specpułku podpułkownik Grzegorz Kułakowski twierdzi, że kapitan Protasiuk miał wszelkie predyspozycje, żeby lecieć z prezydentem do Smoleńska 10 kwietnia. - Kapitan Protasiuk znał to lotnisko i był do tego lotu przygotowany. 7 kwietnia wykonał lot z Panem Premierem - podkreśla ppłk Kułakowski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7764434,Kpt__Protasiuk__doskonale_znal_jez__rosyjski_i_lotnisko.html
  Cytat:  
On przecież doskonale znał rosyjski. Gdy 7 kwietnia wraz z innym oficerem pilotował samolot z premierem Donaldem Tuskiem, to on był odpowiedzialny za bezpośrednie kontakty z rosyjskim kontrolerem lotów. Był odpowiedzialny, doświadczony, wylatał 1930 godzin" - mówi ojciec w rozpaczy.

http://dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article586207/Rodzina_pilota_Nie_wierzymy_w_jego_wine.htmlWygląda na to że ktoś tu kręci. Czyżby pan pilot z TVN-u zapomnial z kim leciał 7 kwietnia do Smoleńska?


  Vega napisał:  
Te newsy salonu24 widac, ze szukaja sensacji, afery niczym Fakt. Przeciez jest zaloba i chociaz w tym czasie powinni sobie odpuscic!Proszę cię , nie bądz hipokrytą , jeszcze kilka dni temu płakałeś tu o pochówek Kaczyńskiego na Wawelu , wrzucałeś jakieś info o protestach róznych frustratów a teraz piszesz że ktoś nie szanuje żałoby bo w sytuacji gdzie nazbierało się wiele niejasności stara się poznać prawde?

Cóż , przykro mi , ale oprócz ciebie są tez na tym świecie ludzie którzy myślą samodzielnie , a nie łykają jak pelikan wszystkie informacje z telewizji czy z prasy.


  Vega napisał:  
CHyba,z e to TVN24 znowu klamie, nawet wywiady ustawiaja?Nawet nie śmiałem ich o to posądzić! Przecież WSI24 to taka rzetelna stacja!


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5561 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 17:34

  eM napisał:  


Możliwe że Tusk leciał Tupolewem ale na pewno nie tym samym który rozbił się 10 kwietnia. Polski rząd posiada dwa samoloty Tu 154 . Co do "innej" załogi:


Ten drugi Tu 154 jest w Rosji gdzie wykonywany jest przeglad.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 17:38

  Sz. napisał:  
Co do drugiego, to o brakujących dokumentach http://prawo.interia.pl/key=/wiecej/news?inf=1240955

Co do ustawy - poczekajmy na podpis, zostawmy spekulacje.Ja cię prosiłem o link w którym jest informacja na temat wyroku sądowego dla Jana Olszewskiego , który potwierdza , że tak jak napisałeś wcześniej - "działał bezprawnie" a ty mi pokazujesz jakiś artykuł o tajnym śledztwie prokurtury. Drogi Maryno , to jeszcze o niczym nie świadczy. Istnieje coś takiego jak "domniemanie niewinności". Słyszałeś o tym?

Dla przykładu podam ci jak zakończyły się procesy wytyczone Maciarewiczowi za Raport z likwidacji WSI ( min. przez Waltera , Wejcherta jak i całe ITI )? Otóż sąd w każdym przypadku stwierdził że raport został sporządzony zgodnie z prawem. Tu masz uzasadnienia:

http://www.antonimacierewicz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=148


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 17:49

  goral1982 napisał:  
Ten drugi Tu 154 jest w Rosji gdzie wykonywany jest przeglad.Faktycznie , sprawdzałem i od stycznia jest w naprawie. Moze Ty masz jakieś konkretne info na temat samolotu którym leciał Tusk 7 kwietnia? ( poza wywiadem pilota z tvn ).


goral1982
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5561 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 17:56

  eM napisał:  

  goral1982 napisał:  
Ten drugi Tu 154 jest w Rosji gdzie wykonywany jest przeglad.Faktycznie , sprawdzałem i od stycznia jest w naprawie. Moze Ty masz jakieś konkretne info na temat samolotu którym leciał Tusk 7 kwietnia? ( poza wywiadem pilota z tvn ).


SZukajac informacji o tym drugim samolocie (wolalem sie upewnic czy pamiec mnie nie mylila) przeczytalem z 2 czy 3 artykuly o pilotach lecacych z Tuskiem. Pierwszym pilotem byl pilot z TVN-u :) , natomiast drugim pilotem byl Arkadiusz Protasiuk dowodca feralnego lotu do Smolenska.

Moze ogladam inny wywiad z pilotem lecacym pare dni wczesniej. Nigdzie nie slysze stwierdzenia na temat tego kto wchodzil w sklad zalogi.

Ostatnio edytowany przez: goral1982, 16 kwietnia 2010, 18:02 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 18:04
O załodze z 7 kwietnia już wiem.Pilot z TVN-u widać ma zaniki pamięci. Nigdzie jednak nie mogę znalezc info jakim samolotem konkretnie leciał Tusk...

Poza np tym blogiem:


  Cytat:  
1. Dlaczego 7 kwietnia premier Tusk nie poleciał do Smoleńska Tupolewem, który rozbił się 10 kwietnia? Dlaczego samolot ten był ponoć wtedy (7 kwietnia) niesprawny, skoro niedawno przeszedł kapitalny remont w Rosji?

http://kisiel.salon24.pl/169209,pytaniaVega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6627 dni

*
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 18:37

  eM napisał:  

Proszę cię , nie bądz hipokrytą , jeszcze kilka dni temu płakałeś tu o pochówek Kaczyńskiego na Wawelu , wrzucałeś jakieś info o protestach róznych frustratów a teraz piszesz że ktoś nie szanuje żałoby bo w sytuacji gdzie nazbierało się wiele niejasności stara się poznać prawde?

Cóż , przykro mi , ale oprócz ciebie są tez na tym świecie ludzie którzy myślą samodzielnie , a nie łykają jak pelikan wszystkie informacje z telewizji czy z prasy.To bylo nawiazanie do wlasnie tego co gadales aby uszanowac i nie szukac afer.


MKS
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5038 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 20:04
Ogólnie sądzę, że żałoba narodowa przemieniła się już ogólnopolską depresje przejawiającą się głownie w mass mediach i radiu, a o prezydencie za kilkanaście lat nie będzie pamiętał nikt za wyjątkiem jego rodziny

To tak z cyklu 'rozmowy na czasie'

I nie wiem co jest gorsze: poglądy śp prezydenta, czy przesadnie medialna żałoba połączona z manipulacją i tendencyjnością (monotematyczność) wypowiedzi

Dlaczego np. w wiadomościach nie pokazano nikogo, kto powiedziałby coś w stylu: 'nigdy nie byłem entuzjastycznie nastawiony do Pana prezydenta i nie czuję się specjalnie dotknięty jego tragiczną śmiercią'?

Tak dla kontrastu


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4347 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 21:14
Nie czytałem wszystkich postów, nie śledziłem namiętnie każdego newsa w mediach, jednak postanowiłem się wypowiedzieć.

Pierwsze co mnie poraziło i boli do dzisiaj to OBŁUDA i jeszcze raz OBŁUDA! Antypolskie GW i TVN karze nam się modlić! Już w sobotę, jak nie wiedzieli co powiedzieć to śmieszny redaktorzyno-dziennikarzyna mówi: "nic nie możemy już zrobić, trzeba się modlić". To gdzie wyście kurwy byli z modleniem wcześniej? Boję się, że zaraz gówno wpadnie na pomysł wydania koszulek "nie płakałem po Kaczorze". Gdzie te śmiechy wszystkich na około z "Artura Barubudy" czy szalika Polski do góry kołami? Gdzie śmiechy z tego, że był niski, że miał brzydką żonę itd. Słowa pewnego polityka(nazwiska nie pamiętam): "prezydent może być niski, ale nie może być mały".

Drugie! Jest żałoba, jest smutek. Wszyscy są zjednoczeni! Wszyscy ludzie są razem. Może nie tak jak po śmierci papieża, gdy Wisłą i craxa przewiązały szale, ale naród jest jednością. Media huczą że teraz to już będzie zajebiście, nauczyliśmy się na błędach, po coś to się stało, teraz będzie tylko lepiej. A gówno! Nic nie będzie! Będzie dokładnie tak jak było. Zaraz rozpoczną się wielkie kampanie prezydenckie. Wyścig po stołki, po władzę no i po pieniądze, bo to te ostatnie rządzą wszystkim do o koła. Zaraz wszyscy zapomną o tej tragedii. Nie chce wnikać czy dobrze, że Jarek wystartuje, czy jednak powinien nie startować itd. bo to jest zupełnie osobny temat.

Trzecie! Skoro już jest ta żałoba ustalona to się ją szanuje! Wiadomo każdy ją odbiera inaczej. Jedni pójdą do kościoła, inni na marsz taki jak był w Szczecinie. Inni zapalą znicz w jakimś znaczącym miejscu. A jeszcze inni pójdą na imprezę, gdzie właściciel klubu będzie tłumaczył się, że z okazji żałoby muzyka będzie grała ciszej, a (uwaga hit!) tańczyć będzie tylko ten kto będzie chciał! Jeszcze przed melanżem powinni uczcić pamięć minutą ciszy... Z drugiej strony smucenie się na siłę na śledziku czy innych fejsbukach też jest co najmniej żałosne. Pamiętam jak umarł papież i bardzo modne było chodzenie na błonia i zapalenie świeczki.Niepójście było wręcz piętnowane" coo! ja byłem! tak fajnie było, ten był, tamten był, ty nie byłeś?! musisz jechać!". I ja wybrałem się z rodziną, żeby zapalić świeczkę i odmówić modlitwę. Faktycznie było wiele osób, które płakało, które się modliło, które było pogrążone w zadumie. Ale grupki ludzi(nie tylko młodzieży) śmiejącej się w niebogłosy z piwem w ręku denerwowały.

Czwarte! Nie będę komentował czy to spisek czy nie. Nie mam zdania w tej kwestii. Jednak w głębi duszy czuję, że prawdy się nie dowiemy nigdy.

Piąte! Wawel... Ktoś dobrze pisał że "robią parze prezydenckiej wielką krzywdę". I na tym poprzestaniemy w tym temacie.

Szóste! Trochę szkoda, że obamy nie przyjadą. Tak by świat zapamiętał, że skoro obama tam był to tam musiała być straszna kaszana, a ten Kaczyński to nie jakiś obszczymurek tylko ktoś godny szacunku. Myślę, że jak się chce to się może. Przecież może lecieć przez Azję, Afrykę. Nie jestem logistykiem ani pilotem, ale jak wyżej, jak się chce to się może.

Na tym można skończyć moje luźne refleksje.
pozdrawiam normalnie myślących!

ps. CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 21:29

  eM napisał:  

  Sz. napisał:  
Co do drugiego, to o brakujących dokumentach http://prawo.interia.pl/key=/wiecej/news?inf=1240955

Co do ustawy - poczekajmy na podpis, zostawmy spekulacje.Ja cię prosiłem o link w którym jest informacja na temat wyroku sądowego dla Jana Olszewskiego , który potwierdza , że tak jak napisałeś wcześniej - "działał bezprawnie" a ty mi pokazujesz jakiś artykuł o tajnym śledztwie prokurtury. Drogi Maryno , to jeszcze o niczym nie świadczy. Istnieje coś takiego jak "domniemanie niewinności". Słyszałeś o tym?

Dla przykładu podam ci jak zakończyły się procesy wytyczone Maciarewiczowi za Raport z likwidacji WSI ( min. przez Waltera , Wejcherta jak i całe ITI )? Otóż sąd w każdym przypadku stwierdził że raport został sporządzony zgodnie z prawem. Tu masz uzasadnienia:

http://www.antonimacierewicz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=148

Hehe, tyle tu piszesz o tym jacy wszyscy są nieświadomi i zmanipulowani i nie myślą samodzielnie tylko słuchają mainsteramowych mediów, a teraz próbujesz mi wcisnąć, że jeśli nie ma wyroku sądowego to ktoś jest niewinny i to w świecie polityki w Polsce? Kpisz czy o drogę pytasz. Oczywiście brak państwowych, tajnych dokumentów jest dla Ciebie zgodny z prawem? Po co pokazujesz mi jakieś procesy wytoczone przez ajtiaj o raport, skoro mówimy o wywiezieniu pod osłoną nocy przy zablokowanych kamerach i zniknięciu kilkunastu z klauzulą tajności a nie o tym, co Macierewicz napisał w raporcie? Nie ma wątpliwości, że to bezprawne i widzi to każdy głupi, nie rób z siebie oszołoma.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 16/04/2010 22:06
No własnie droga Maryno , tyle tu piszę a ty niestety nadal nic nie rozumiesz.

O tych rzekomych "bezprawnych" działaniach Olszewskiego napisała gazeta wyborcza , jako iż nie ufam temu szmatławcowi ( który notabene broni osoby skompromitowane w materiałach z SKW ) to czekam aż sprawa się wyjasni w sądzie,o ile w ogóle prokuratura przedstawi jakiekolwiek zarzuty Olszewskiemu."Tajne sledztwo" przeprowadzono rok temu ,gówno pisze o jakiś zasłoniętych kamerach , niby tyle dowodów jest , więc pytam się dlaczego jak na razie nic nie słychać o procesie?

Podałem ci przykład Macierewicza ponieważ jemu równiez na łamach gówna zarzucano łamanie prawa podczas przygotowywania raportu z WSI. Wszystkie sprawy wygrał.


  Cytat:  
Jan Olszewski: Wszystkie wymogi ochrony akt WSI były i są nadal zachowywane

Szef komisji weryfikacyjnej WSI Jan Olszewski zapewnił, że przewiezienie dokumentów wykorzystywanych w pracach Komisji odbyło się zgodnie z prawem i z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Jan Olszewski powiedział podczas konferencji prasowej, że przeniesienie tych dokumentów było jednym z warunków, od których uzależnił podjęcie się przewodniczenia komisji weryfikacyjnej WSI. Wyjaśnił, że poprzednia siedziba nie gwarantowała swobody prac komisji ( ... )

( ... ) Jan Olszewski zapewnił, że wszystkie wymogi ochrony akt komisji weryfikacyjnej WSI były i są nadal zachowywane. Przewodniczący komisji powiedział, że po likwidacji WSI w 2006 roku archiwum WSI rozdzielono decyzją szefa MON Radosława Sikorskiego: między Służbę Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego oraz "w największej części" - IPN. Dodał, że WSI bezprawnie przetrzymywały ogromne ilości akt, które dawno powinny trafić do IPN, a trafiły dopiero w ubiegłym roku. ( ... )

Przewodniczący szef komisji weryfikacyjnej powiedział dziennikarzom, że spektakl z aktami WSI inspirowały środowiska, które swe majątkowe interesy wiązały z działalnością niektórych oficerów WSI. Wyraził przy tym zaniepokojenie, że wypełnienie misji komisji może zostać uniemożliwione. Dodał, że zapowiadana zmiana składu komisji przez nowego premiera "oznacza praktycznie biorąc odroczenie na czas trudny od określenia zakończenie prac komisji". ( ... )

( ... ) Jan Olszewski powiedział, że w sprawie dotyczącej dokumentów komisji weryfikacyjnej wprowadzono w błąd szefa MON Bogdana Klicha. ( ... )

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało przedwczoraj, że po uzyskaniu informacji, iż w komisji kopiowano twarde dyski, szef MON wydał szefowi Służby Kontrwywiadu Wojskowego polecenie wyjaśnienia tej sprawy. Pytany przez dziennikarzy Olszewski zapewnił, że system działania komputerów w komisji podawany jest specjalnemu ochronnemu programowi, który wyklucza, jakiekolwiek kopiowanie zawartych w komputerach materiałów.

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/artykuly/artykul24594.htmlTo by było na tyle...

"Hehe" Kręci oczyma

Ostatnio edytowany przez: eM, 16 kwietnia 2010, 22:25 [3 raz(y)]


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5292 dni
Odp: Topic o polityce? - 17/04/2010 01:02
Dziennik - póki jeszcze istniał - skłaniał się ku prawicy. A nawet on i tym informował, na pierwszej stronie o ile się nie mylę.

2007-11-17 10:38
Hryniewicz: Worki przywieziono do Kancelarii Prezydenta

Rzeczniczka BBN Patrycja Hryniewicz potwierdziła, że do budynku należącego do Kancelarii Prezydenta, w którym są pomieszczenia udostępnione komisji weryfikacyjnej b. WSI, w nocy przywieziono "jakieś worki".

"Kancelaria Prezydenta użycza kilku pomieszczeń komisji weryfikacyjnej byłych Wojskowych Służb Informacyjnych. Rzeczywiście do tego budynku wnoszono worki, ale nie wiem co w nich było" - powiedziała Hryniewicz.

Sobotni "Dziennik" napisał, że "pod osłoną nocy tajne archiwum Wojskowych Służb Informacyjnych wywieziono do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

"Furgonetki krążyły między siedzibą służb a Biurem Bezpieczeństwa Narodowego do ostatnich godzin rządów PiS" - napisała gazeta. Dodała, że informację o wywożeniu tajnych dokumentów z dawnej siedziby WSI przy ul. Oczki w Warszawie dostała z trzech niezależnych źródeł ulokowanych w służbach wojskowych.

"Co wywieziono? Materiały zebrane przez komisję weryfikującą żołnierzy WSI" - podał "Dziennik". Zacytował też wypowiedź anonimowego eksperta ds. służb, że archiwum tej komisji to "jeden wielki zbiór haków".

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/hryniewicz;worki;przywieziono;do;kancelarii;prezydenta,3,0,290819.htm

Jak będę miał chwilę to poszukam, ile dokumentów zaginęło. Czy może sam się obsłużysz?


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5210 dni

**
Odp: Topic o polityce? - 17/04/2010 10:43
Maryna , zlituj się...

Przecież Olszewski nie wypiera się że dokumenty zostały przewiezione! Usiadz spokojnie w fotelu , wez głęboki oddech i przeczytaj jeszcze raz jego wypowiedz:


  Cytat:  
Szef komisji weryfikacyjnej WSI Jan Olszewski zapewnił, że przewiezienie dokumentów wykorzystywanych w pracach Komisji odbyło się zgodnie z prawem i z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Jan Olszewski powiedział podczas konferencji prasowej, że przeniesienie tych dokumentów było jednym z warunków, od których uzależnił podjęcie się przewodniczenia komisji weryfikacyjnej WSI. Wyjaśnił, że poprzednia siedziba nie gwarantowała swobody prac komisji ( ... )

( ... ) Według Olszewskiego, komisja dysponuje tym co sama wytworzyła, między innymi protokołami wysłuchań oraz tajnymi materiałami dostarczonymi komisji przez Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego - tylko tymi niezbędnymi do określenia przydatności do dalszej służby byłych żołnierzy WSI.Reasumując. Zarzuty wyborczej czy dziennika okazały się kłamstwem , gdyż wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Dotarło?!


  Sz. napisał:  
Jak będę miał chwilę to poszukam, ile dokumentów zaginęło. Czy może sam się obsłużysz?Szukaj.Znajdz mi również jakiś link czy w końcu prokuratura postawiła Olszewskiemu zarzuty.I jak juz będziesz tak szperał w necie to...


  Olszewski napisał:  
( ... ) WSI bezprawnie przetrzymywały ogromne ilości akt, które dawno powinny trafić do IPN, a trafiły dopiero w ubiegłym roku.Rozejrzyj sie też tym temacie , tak jak cytat powyżej - jakie to były dokumenty czemu tak pózno trafiły do IPN i czy trafiły tam w komplecie.

Ostatnio edytowany przez: eM, 17 kwietnia 2010, 10:55 [5 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.56 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005