Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Seba549
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4410 dni




Odp: Topic o polityce? - 31/03/2014 15:00
Krótki poradnik jak pozbyć się kolesiostwa


Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5335 dni




Odp: Topic o polityce? - 31/03/2014 15:08

  Psychros napisał:  
Właśnie ciekaw byłem jak jest z kobietą w państwie wolnorynkowym. Czytałem książkę Buchanana "Śmierć Zachodu" to twierdził tam że w takim systemie także kobieta musi zapierdalać co powoduje niski przyrost naturalny bo zamiast rodzić dzieci skupia się na karierze i boi się by nie stracić pracy ze względu na urlop macierzyński. Jak widzę Ty Olaf masz odmienne zdanie.



System wolnorynkowy nie jest przyczyną niskiego przyrostu naturalnego. Zresztą czysto ekonomicznych przyczyn jest niewiele - jedną z ważniejszych jest system ubezpieczeń społecznych - kiedyś ludzie na starość mogli liczyć tylko na swoje dzieci więc w ich interesie było spłodzić jak najwięcej. Oczywiście niski przyrost w Polsce wynika między innymi z trudności ekonomicznych i mieszkaniowych z jakimi borykają się młodzi. Zauważ jednak że nawet w państwach mocno socjalnych z silną polityką prorodzinna, jak na przykład skandynawskie, przyrost naturalny wcale nie jest wysoki (a i nie wiadomo ile z niego jest wyrabiane przez imigrantów).

Stworzyłem na szybko niewielki wykres używając danych z postu stewiego jako przybliżenie "wolnorynkowości" i danych dotyczacych przyrostu naturalnego w wybranych państwach mniej i bardziej rozwiniętych (jest to bardziej poglądowe i nie ma wartości naukowej)
Obrazek jpg wstawiony na forum
EFI - "wolnorynkowość"
PN - przyrost naturalny

Spójrz że wyłączając kilka wyjątków (Hongkong, Francja, Hiszpania) Tendencja jest taka że im większy zakres wolności gospodarczej tym większy przyrost naturalny. Pytanie czy jest to zwykła korelacja czy już związek przyczynowo - skutkowy? Ciekawostka - poziom wolności gospodarczej według metodologii Wskaźnika Wolności Gospodarczej w Szwecji czy Danii czyli państwach uważanych przez niektórych za socjalistyczne jest lepszy niż u nas :) (w Szwecji np. jest o kilkaset zawodów regulowanych mniej)

Przyrost naturalny spada generalnie we wszystkich państwach średnio i mocno zamożnych i związane jest to raczej ze zmianami społecznymi. Kobietom dano wolny wybór czy chcą rodzić dzieci czy chcą robić karierę (w większości państw nie muszą zapierdalać - one po prostu chcą), bezdzietność czy też starzy kawalerowie/panny nie są wytykani palcami, rodziny są coraz mniej trwałe itp. Badania wskazują że również w przypadku imigrantów ich kolejne pokolenia są coraz mniej liczne tzn dostosowują się liczbą dzieci do ogółu.


  Olaf napisał:  

Jakoś w XIX wieku, gdzie było więcej wolności w USA niż obecnie, problemów z przyrostem naturalnym nie było.



Gwoli ścisłości - więcej wolności zarówno gospodarczej jak i osobistej miał biały osobnik płci męskiej. O kobietach i czarnoskórych nie można tego powiedzieć.Nie sądzę żeby w populacji czarnoskórych zarówno przed jak i po przepchnięciu 13 poprawki przyrost naturalny mocno się od siebie różnił. W ZSRR w latach 30 przyrost naturalny był bardzo wysoki mimo stalinizmu. Przyrost naturalny do niedawna nie był nigdzie problemem - nawet w latach 70-80 w komunistycznej Polsce.

Taki czy owaki poziom wolności gospodarczej może mieć jakiś wpływ na dzietność i przyrost naturalny ale na pewno nie jest to główny czynnik. Podobnie jest z zabezpieczeniem społecznym.



  stewie napisał:  
Ale nie jest tak, że Republikanie to takie kolibry trochę? A przecież taki ogólny podział polityczny w USA to liberałosocjaliści - demokraci oraz kolibry Republikanie? No przykładem jest Ron Paul, który jest mocno wierzący (przez co w wielu sprawach konserwatywny, ale jednocześnie liberał gospodarczy). Ale opowiada się np. za dostępem do broni, więc jest za wolnością jednostki.



  Olaf napisał:  
Stewie Ron Paul czy też jego syn Rand Paul plus Tea Party to skrajne niezbyt liczne skrzydło Republikanów choć mające od kilku lat coraz większy wpływ na partię. Problem w tym, że Republikanie na szczeblu centralnym za bardzo upodobnili się do Demokratów.



Tak jak pisze Olaf główne nurty Demokratów (ciekawostka historyczna - dzisiejszy czarnoskóry prezydent startował z ramienia Demokratów, partii która jeszcze 150 lat temu była partią południowych plantatorów przeciwnych zniesieniu niewolnictwa. Rząd Konfederacji z prezydentem Jeffersonem Davisem na czele był demokratyczny :) ) i Republikanów różnią się niewiele. Tea Party jest uważane za mocno skrajne.

Ron Paul jest za wolnością jednostki i nie sprzeciwia się np. małżeństwom osób tej samej płci, co różni go od naszych polskich "kolibrów". Mało tego całkiem niedawno czytałem jego wypowiedź, że generalnie ani rząd federalny ani stanowy nie powinni zajmować się wyznaczaniem ram prawnych i definicji małżeństwa, które powinno być "sprywatyzowane", tzn. powinno być sprawą tylko i wyłącznie zainteresowanych osób czy związków wyznaniowych a państwu gówno do tego.

Generalnie jednak polityki amerykańskiej nie powinno sięprzekładać bezpośrednio na nasze realia i nasze rozumienie pewnych spraw.


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 31/03/2014 23:30

  Olaf napisał:  

Mówisz o szkołach, szpitalach drogach. To zauważ o ile więcej pieniędzy zostawało by w kieszeniach ludzi, gdyby państwo nie było tak pazerne. Także prywatne szkoły są po prostu tańsze. Dla przykładu koszt 1 ucznia w szkole państwowej w USA to 24 tys dolarów, w szkole prywatnej 16 tys.
Drogi dla bogatych? To nie przejdzie z prostego powodu bogatych ludzi w społeczeństwie jest za mało by opłacało się tylko dla nich je budować.



Nie kwestionuję tego, że szkoły prywatne są tańsze. Ale pewnie pojawiłby się problem dzieci biednych, których rodzice wcale by nie posyłali do szkoły skoro by musieli za to płacić. Kiedyś były już czasy takiego dzikiego kapitalizmu, że biedni do pracy posyłali bardzo młode dzieci, żeby zarabiały, bo na przykład dzięki małym rozmiarom dobrze radziły sobie np. w wąskich korytarzach kopalni. Mi się wydaje nie możliwe w obecnych czasach całkowite zlikwidowanie szkół publicznych, chociażby dla takich dzieci. No bo kto miałby płacić za posyłanie takich do szkół prywatnych?
Z tymi drogami, to już teraz trochę tak jest z płatnymi autostradami. A jakby wszystko miało przejść w ręce prywatne, czyli z dróg nie tylko autostrady, ale rozumiem że wtedy każda droga byłaby płatna, bo należałaby do kogoś kto chce na niej zarabiać. Czy mylę się w swoich rozważaniach?


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 31/03/2014 23:49

  stewie napisał:  

Odkrywając Wolność jest na prawdę zacną pozycją, ponieważ jest to zbiór tekstów takich osobistości jak Mises, Hayek, Smith, Bastiat, Friedman. Dla kogoś kto dopiero poznaje tego rodzaju zagadnienia to świetna pozycja "do startu". Osobiście dopiero się z nią zapoznaje. Polecam ją np. Tobie Janek80, bo widzę, że chciałbyś zgłębić się w tej tematyce :)
Jest niedroga, 24zł jakość, a posiada 1000 stron :)



Chciałbym zgłębić i posiadać tą wiedzę, ale czytać 1000 stron to już nie koniecznie :) Kiedyś chciałem iść na ekonomię, ale jednak się rozmyśliłem i zdecydowałem na coś innego. Może kiedyś skuszę się na przeczytanie. Dzięki za polecenie.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/04/2014 09:37

  Janek80 napisał:  

Nie kwestionuję tego, że szkoły prywatne są tańsze. Ale pewnie pojawiłby się problem dzieci biednych, których rodzice wcale by nie posyłali do szkoły skoro by musieli za to płacić. Kiedyś były już czasy takiego dzikiego kapitalizmu, że biedni do pracy posyłali bardzo młode dzieci, żeby zarabiały, bo na przykład dzięki małym rozmiarom dobrze radziły sobie np. w wąskich korytarzach kopalni. Mi się wydaje nie możliwe w obecnych czasach całkowite zlikwidowanie szkół publicznych, chociażby dla takich dzieci. No bo kto miałby płacić za posyłanie takich do szkół prywatnych?


Dzięki temu jak mówisz dzikiemu kapitalizmowi to te dzieci w ogóle przeżyły. W Anglii był duży problem z włóczegostwem bezdomnych dzieci, które jaką miały alternatywę? Przecież wtrętni kapitaliści tych dzieci z ochronek nie zabierali. Przykładanie miary obecnych czasów do XIX mija się z celem.

  Cytat:  
Z tymi drogami, to już teraz trochę tak jest z płatnymi autostradami. A jakby wszystko miało przejść w ręce prywatne, czyli z dróg nie tylko autostrady, ale rozumiem że wtedy każda droga byłaby płatna, bo należałaby do kogoś kto chce na niej zarabiać. Czy mylę się w swoich rozważaniach?


Myślisz, że wtedy byłoby drożej niż obecnie? Dam Ci realny przykład z budowy infrastruktury komunikacyjnej. Metro w Nowym Jorku. Zbudowane za prywatne pieniądze i zarządzane. Przez pierwszych 40 lat cena biletu była ciągle taka sama? Czy tylko bagatych było stać na bilet? Czy wtedy przedsięwzięcie byłoby opłacalne? Przytaczanie przykładu płatnych autostard, gdzie interes prywatny miesza się z państwowym i dochodzi do dużych nadużyć mija się z celem.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 01/04/2014 23:37

  Olaf napisał:  

  Janek80 napisał:  

Nie kwestionuję tego, że szkoły prywatne są tańsze. Ale pewnie pojawiłby się problem dzieci biednych, których rodzice wcale by nie posyłali do szkoły skoro by musieli za to płacić. Kiedyś były już czasy takiego dzikiego kapitalizmu, że biedni do pracy posyłali bardzo młode dzieci, żeby zarabiały, bo na przykład dzięki małym rozmiarom dobrze radziły sobie np. w wąskich korytarzach kopalni. Mi się wydaje nie możliwe w obecnych czasach całkowite zlikwidowanie szkół publicznych, chociażby dla takich dzieci. No bo kto miałby płacić za posyłanie takich do szkół prywatnych?


Dzięki temu jak mówisz dzikiemu kapitalizmowi to te dzieci w ogóle przeżyły. W Anglii był duży problem z włóczegostwem bezdomnych dzieci, które jaką miały alternatywę? Przecież wtrętni kapitaliści tych dzieci z ochronek nie zabierali. Przykładanie miary obecnych czasów do XIX mija się z celem.

  Cytat:  
Z tymi drogami, to już teraz trochę tak jest z płatnymi autostradami. A jakby wszystko miało przejść w ręce prywatne, czyli z dróg nie tylko autostrady, ale rozumiem że wtedy każda droga byłaby płatna, bo należałaby do kogoś kto chce na niej zarabiać. Czy mylę się w swoich rozważaniach?


Myślisz, że wtedy byłoby drożej niż obecnie? Dam Ci realny przykład z budowy infrastruktury komunikacyjnej. Metro w Nowym Jorku. Zbudowane za prywatne pieniądze i zarządzane. Przez pierwszych 40 lat cena biletu była ciągle taka sama? Czy tylko bagatych było stać na bilet? Czy wtedy przedsięwzięcie byłoby opłacalne? Przytaczanie przykładu płatnych autostard, gdzie interes prywatny miesza się z państwowym i dochodzi do dużych nadużyć mija się z celem.



Widocznie bardzo słaby socjal był i nie chodziły te dzieci do szkoły tylko musiały żebrać. Przecież gdyby wcale nie było podatków, a chyba za tym jesteś, to taka skrajna biedota pewnie teraz też by się pojawiła. W ogóle to jest moim zdaniem czysta teoria. Wojsko z czego by się utrzymywało, z dobrowolnych zrzutek? Czy poszczególni magnaci mieliby jakieś swoje prywatne oddziały? Czy w ogóle by go miało nie być?
A może tak jak teraz coraz częściej wspominają Sikorskie i inne, że obce wojska trzeba wprowadzać do Polski? Szczerze myślę, że te skur..synki pożałują takich ruchów, jak wprowadzanie "koni trojańskich" do Polski.
Tak przy okazji ciekaw jestem czemu francuziki i amerykany nie dostały żadnych sankcji za niedawny atak na dobrze prosperujące państwo Liban wprowadzając tam w zamian anarchię, wojnę domową i inne nieszczęścia. Ciekawe jakim cudem prawo międzynarodowe mogło być w tym przypadku po ich stronie...?


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/04/2014 08:23

  Janek80 napisał:  

Widocznie bardzo słaby socjal był i nie chodziły te dzieci do szkoły tylko musiały żebrać.



Rząd nie ma własnych pieniędzy. Jeśli komuś ma dać to zabierze je Tobie. O tym ówcześni ludzie dobrze pamiętali i wzrost podatków często wiązał się z buntem ludności. Wierzysz w mit programów rządowych? W takich Stanach od czasów prezydenta Lyndon Johnsona wydano na pomoc społeczną takie kwoty pieniędzy, że bieda powinna być już dawno zlikwidowana, a tu jak na złość beneficjentów pomocy więcej i więcej co raz.



  Cytat:  
Przecież gdyby wcale nie było podatków, a chyba za tym jesteś, to taka skrajna biedota pewnie teraz też by się pojawiła. W ogóle to jest moim zdaniem czysta teoria. Wojsko z czego by się utrzymywało, z dobrowolnych zrzutek?


Gdzie ja napisałem, że podatków ma nie być w ogole? Sugerujesz mi coś, po czym rozprawiasz się z czymś co Ci się wydaje. Nocny stróż jakim powinno być państwo o czym pisałem, ale chyba czytać ze zrozumieniem to Cię w państwowej szkole nie nauczyli, też wymaga nakładów tylko o wiele mniejszych, niż obecnie.



  Cytat:  
Tak przy okazji ciekaw jestem czemu francuziki i amerykany nie dostały żadnych sankcji za niedawny atak na dobrze prosperujące państwo Liban wprowadzając tam w zamian anarchię, wojnę domową i inne nieszczęścia. Ciekawe jakim cudem prawo międzynarodowe mogło być w tym przypadku po ich stronie...?



Tak przy okazji to Ci się nazwy państw troszkę po...ły. Libia, Liban co to za różnica.

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 2 kwietnia 2014, 10:50 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/04/2014 11:44

  Olaf napisał:  

  Janek80 napisał:  

Widocznie bardzo słaby socjal był i nie chodziły te dzieci do szkoły tylko musiały żebrać.



Rząd nie ma własnych pieniędzy. Jeśli komuś ma dać to zabierze je Tobie. O tym ówcześni ludzie dobrze pamiętali i wzrost podatków często wiązał się z buntem ludności. Wierzysz w mit programów rządowych? W takich Stanach od czasów prezydenta Lyndon Johnsona wydano na pomoc społeczną takie kwoty pieniędzy, że bieda powinna być już dawno zlikwidowana, a tu jak na złość beneficjentów pomocy więcej i więcej co raz.



  Cytat:  
Przecież gdyby wcale nie było podatków, a chyba za tym jesteś, to taka skrajna biedota pewnie teraz też by się pojawiła. W ogóle to jest moim zdaniem czysta teoria. Wojsko z czego by się utrzymywało, z dobrowolnych zrzutek?


Gdzie ja napisałem, że podatków ma nie być w ogole? Sugerujesz mi coś, po czym rozprawiasz się z czymś co Ci się wydaje. Nocny stróż jakim powinno być państwo o czym pisałem, ale chyba czytać ze zrozumieniem to Cię w państwowej szkole nie nauczyli, też wymaga nakładów tylko o wiele mniejszych, niż obecnie.



  Cytat:  
Tak przy okazji ciekaw jestem czemu francuziki i amerykany nie dostały żadnych sankcji za niedawny atak na dobrze prosperujące państwo Liban wprowadzając tam w zamian anarchię, wojnę domową i inne nieszczęścia. Ciekawe jakim cudem prawo międzynarodowe mogło być w tym przypadku po ich stronie...?



Tak przy okazji to Ci się nazwy państw troszkę po...ły. Libia, Liban co to za różnica.



Faktycznie, chyba dałem się trochę zamerykanizować już mi się myli Libia, Liban, Poland, Holland...
Ogólnie zgodzę się, że za dużych nie powinni dostawać ludzie takie socjale, na pewno dużo niższe niż płaca minimalna.
Chyba za daleko idące wnioski wyciągnąłem, że skoro popierasz Korwina, to jesteś za utopijnym całkowitym zlikwidowaniem podatków.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/04/2014 11:58

  Janek80 napisał:  

  Olaf napisał:  

  Janek80 napisał:  

Widocznie bardzo słaby socjal był i nie chodziły te dzieci do szkoły tylko musiały żebrać.



Rząd nie ma własnych pieniędzy. Jeśli komuś ma dać to zabierze je Tobie. O tym ówcześni ludzie dobrze pamiętali i wzrost podatków często wiązał się z buntem ludności. Wierzysz w mit programów rządowych? W takich Stanach od czasów prezydenta Lyndon Johnsona wydano na pomoc społeczną takie kwoty pieniędzy, że bieda powinna być już dawno zlikwidowana, a tu jak na złość beneficjentów pomocy więcej i więcej co raz.



  Cytat:  
Przecież gdyby wcale nie było podatków, a chyba za tym jesteś, to taka skrajna biedota pewnie teraz też by się pojawiła. W ogóle to jest moim zdaniem czysta teoria. Wojsko z czego by się utrzymywało, z dobrowolnych zrzutek?


Gdzie ja napisałem, że podatków ma nie być w ogole? Sugerujesz mi coś, po czym rozprawiasz się z czymś co Ci się wydaje. Nocny stróż jakim powinno być państwo o czym pisałem, ale chyba czytać ze zrozumieniem to Cię w państwowej szkole nie nauczyli, też wymaga nakładów tylko o wiele mniejszych, niż obecnie.



  Cytat:  
Tak przy okazji ciekaw jestem czemu francuziki i amerykany nie dostały żadnych sankcji za niedawny atak na dobrze prosperujące państwo Liban wprowadzając tam w zamian anarchię, wojnę domową i inne nieszczęścia. Ciekawe jakim cudem prawo międzynarodowe mogło być w tym przypadku po ich stronie...?



Tak przy okazji to Ci się nazwy państw troszkę po...ły. Libia, Liban co to za różnica.



Faktycznie, chyba dałem się trochę zamerykanizować już mi się myli Libia, Liban, Poland, Holland...
Ogólnie zgodzę się, że za dużych nie powinni dostawać ludzie takie socjale, na pewno dużo niższe niż płaca minimalna.
Chyba za daleko idące wnioski wyciągnąłem, że skoro popierasz Korwina, to jesteś za utopijnym całkowitym zlikwidowaniem podatków.


Ależ nawet JKM nie jest za całkowitym zlikwidowanie podatków tylko za zmianą całego systemu opodatkowania i znacznego obniżenia podatków. Proszę Cię nie pisz głupot.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
stewie
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3645 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/04/2014 19:58
JKM podkreśla zawsze konieczność likwidacji podatku dochodowego, a nie wszystkich.

Apropo obniżkom podatków. Szwecja konsekwentnie obniża swoje bardzo wysokie podatki i dobrze na tym wychodzi:


  Cytat:  
Wyjątkiem na skalę Europy jest Szwecja. Jedyny kraj, który w dobie kryzysu wyłamał się ze schematu austerity. Mianowicie, rządząca od 2006 roku koalicja- Sojusz dla Szwecji na czele z premierem Frederikiem Reinfeldtem, zafundowała swoim obywatelom pięć obniżek podatków. Ostatnia wejdzie w życie na początku przyszłego roku. Redukcji uległy podatki: od nieruchomości dla bogatych, dla obywateli, dla firm. Szwecja ma najniższy dług w strefie Euro- jedynie 36 % PKB.

Skutek takiego działania jest następujący. W Szwecji wciąż powstają nowe firmy, wskaźniki konsumpcji idą w górę, a zadłużenie ulega redukcji. Do tego, ściągalność podatków jest efektywniejsza, a do budżetu trafia więcej pieniędzy. Szwecja więc, dzięki takim działaniom nie musi redukować zakresu oferowanych usług, które są świadczone na wysokim poziomie.



Kto efektywniej wydaje pieniądze? Przedsiębiorca swoje czy urzędnik cudze? Kto efektywniej pomaga potrzebującym? Instytucje państwowe czy prywatne fundacje, brać kibicowska (vide akcja Kolorujemy)?


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 02/04/2014 21:12
Skoro jesteśmy przy Szwecji dwa ciekawe artykuły:
artykuł
klik

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 2 kwietnia 2014, 21:18 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Seba549
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4410 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 00:26
Najbardziej utajniona wiedza


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 06:54

  Seba549 napisał:  



To, że ten rząd nie jest polski to bym się zgodził, działa głównie jako "kukła" państw zachodnich.
No tak do końca dobrze to się nie rządziła ta Polska międzywojenna, skoro np. wojsko polskie było takie słabe, a bezpieczeństwo miało się opierać na sojuszach z zachodem. Trochę to przypomina obecną sytuację, tyle że teraz Niemcy też są z nami w sojuszu...
Też się teraz raczej nie mówi, że analfabetyzm w Polsce zlikwidowała dopiero kilka lat po swoim powstaniu Polska Ludowa (według oficjalnej propagandy wszystko co się w niej działo było przecież be itd.). Pod względem siły w Układzie Warszawskim Wojsko Polskie było drugą siłą. Jak wypada porównanie obecnej armii do armii PRL to lepiej przemilczeć...


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 06:58

  Olaf napisał:  
Skoro jesteśmy przy Szwecji dwa ciekawe artykuły:
artykuł
klik



Możesz Olaf podać te linki w innej wersji, bo nie odpalają.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 07:58
1.
2.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6690 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 12:41
Szanowny Olafie, to kiedy ten Korwin ujawni kto szkolił w Polsce "terrorystów z Majdanu" i kto z opozycji wynajął snajperów?


  Cytat:  
Szef SBU: w operacji na Majdanie uczestniczyła rosyjska FSB

Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wałentyn Naływajczenko oświadczył, że są podstawy by uważać, iż w planowaniu i wykonaniu tzw. operacji antyterrorystycznej na kijowskim Majdanie uczestniczyli funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji.

- Mamy uzasadnione podstawy sądzić, że właśnie te grupy, które znajdowały się na jednym z poligonów SBU, uczestniczyły w planowaniu i realizacji działań w ramach tak zwanej operacji antyterrorystycznej - powiedział Naływajczenko na konferencji prasowej.

Operacją antyterrorystyczną byłe władze Ukrainy nazywały działania przeciwko manifestantom na Majdanie Niepodległości, w wyniku których doszło do starć i ofiar śmiertelnych.

niezalezna.pl




  Cytat:  
Oni zabijali demonstrantów! 9 milicjantów Berkutu zatrzymanych

Zatrzymano dziewięciu członków oddziałów specjalnych Berkut podejrzanych o udział w zabijaniu pokojowych demonstrantów 20 lutego na kijowskim Majdanie – podała telewizja 5. Kanał, powołując się na prokuratora generalnego Ukrainy Ołeha Machnickiego.

- Zatrzymano szereg przedstawicieli oddziałów specjalnych (milicji) Berkut. To tak zwana +czarna kompania+ Berkuta, która służyła do operacji specjalnych – powiedział Machnicki dziennikarzom. Jak dodał, „czarnej kompanii” wydawano broń, w tym snajperską.

Machnicki powiedział, że podjęto kroki w celu zatrzymania kolejnych czterech podejrzanych i są prowadzone czynności śledcze, aby ustalić tożsamość następnych.

Zastępca prokuratora generalnego Ołeksij Bahaniec dodał, że zasadniczo Berkut nie otrzymywał broni palnej, a jedynie funkcjonariusze jego "czarnej kompanii".
- Ich zadaniem było – tak twierdzą, ale my im do końca nie wierzymy – odpowiadanie ogniem na ataki manifestantów oraz umożliwienie zasadniczym siłom Berkutu, które były nieuzbrojone, wycofanie się ulicą Instytucką w okolice ulicy Bankowej” w centrum Kijowa – powiedział.

Z kolei rzecznik Prokuratury Generalnej Ukrainy Wasyl Zorja podał, że zatrzymano 12 byłych członków oddziałów specjalnych milicji Berkut. Podkreślił, że wśród zatrzymanych jest dowódca "czarnej kompanii" Berkuta, który wydawał broń palną, by milicjanci strzelali do demonstrantów.

niezalezna.pl


Ostatnio edytowany przez: eM, 3 kwietnia 2014, 13:13 [1 raz(y)]


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 16:14
http://dwagrosze.com/
Wskazanie winnych zamachu stanu i strzałów na Majdanie zależy od źródła...
A takie są efekty agresywnej polskiej polityki w stosunku do Rosji i nie sądzę, żeby miały jakieś inne odbicie niż odurzenia odwetowe Rosji w polską gospodarkę, eksport produktów z Polski do ich kraju...
http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-polska-wies/72936,eksport-jablek-na-wschod-kuleje.html


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/04/2014 20:40
Drogi eMie jak dobrze wiesz pomiędzy aresztowaniem, a skazaniem jeszcze daleka droga i różne zwroty akcji mogą się zdarzyć. Kiedy Korwin ogłosi to co ma ogłosić, nie wiem nie siedzę w jego głowie. Jak jesteś taki niecierpliwy to się możesz jego spytać na blogu.
Jeszcze jedno w drugim podanym przez Ciebie cytacie podano, że zatrzymano tych co strzelali do demonstrantow. To kiedy zatrzymają tych co strzelali do Berkutu?

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 3 kwietnia 2014, 22:15 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni




Odp: Topic o polityce? - 04/04/2014 16:37
Ostateczny krach systemu korporacji :)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,McDonalds-zamknal-bary-na-Krymie-Wladimir-Zyrinowski-zamknac-w-calej-Rosji,wid,16518727,wiadomosc.html


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5729 dni




Odp: Topic o polityce? - 08/04/2014 16:25
mówi komus cos Bilderberg Group?


Obrazek jpg wstawiony na forum


abstrakcja!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.12 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005